Prieskum: Zamestnávajú nezávislí pracovníci bloggerov?

Väčšina ľudí v súčasnosti pozná niekoho, kto buď žije na voľnej nohe, alebo používa rôzne platformy, aby si zarobil nejaké peniaze navyše. Gigová ekonomika za posledných niekoľko rokov prudko stúpala a neexistujú žiadne náznaky jej spomalenia.


Podľa Úrad pre štatistiku práce USA, Iba v USA je 16,5 milióna ľudí považovaných za nezávislých. A a Budúca správa o pracovných silách 2018 od spoločnosti Upwork naznačuje, že takmer polovica (48%) amerických spoločností v súčasnosti používa na voľnej nohe, čo je od roku 2017 až 43%.

V celosvetovom meradle je priemerná hodinová sadzba na voľnej nohe 19 dolárov. Musí to byť dostatočne atraktívne, pretože viac ako polovica (51%) nezávislých pracovníkov tvrdí, že by ich žiadne množstvo peňazí nútilo, aby si znova vzali tradičné zamestnanie..

To nás privádza k našej poslednej otázke: Majú ľudia, ktorí „blogujú“, nezávislých pracovníkov? Spoločnosť BuildThis.io na tento účel odpovedala na prieskum a prišla so zaujímavými výsledkami.

Prieskum používateľov: Koľko peňazí minú blogerov za prenájom nezávislých pracovníkov? povedať priateľovi

5 odberov z nášho prieskumu

Oslovili sme skupinu 22 blogerov, aby sme sa dozvedeli, či používajú nezávislých pracovníkov, ako ich používajú a aké sú ich postoje k práci outsourcingu alebo či ju udržiavajú interne. 5 hlavných príležitostí z nášho prieskumu bolo otvorenie očí.

1 – 66,7% blogerov, s ktorými sme uskutočnili rozhovor, si najímalo nezávislých pracovníkov

Prieskum bloggerovRobia blogeri prenájom nezávislých pracovníkov?

Na otázku, či si najímajú nezávislých, väčšina (66,7%) uviedla, že áno. Zvyšok (33,3%) si ponecháva všetku prácu, ktorú vykonávajú interne.

Prečo blogeri nezamestnávajú nezávislých pracovníkov?

Medzi najčastejšími dôvodmi, ktoré uviedli pre svoje rozhodnutie, boli respondenti, ktorí si najímajú nezávislých pracovníkov:

 • Baví ma to robiť sám
 • Rozpočtové obmedzenia
 • Obavy z kvality práce
 • Outsourcing nemá pravosť

2 – 50% blogerov minú mesačne menej ako 500 dolárov

Koľko blogerov minú mesačne najímaním nezávislých pracovníkov?

Polovica (50%) respondentov prieskumu tvrdí, že na voľnej nohe minú mesačne menej ako 500 dolárov. 25% výdavkov medzi 1 001 000 – 3 000 USD, 18,8% výdavkov medzi 501 – 1 000 USD a zostávajúcich 6,2% prevyšuje 5 000 $ mesačne.

3 – Spracovatelia, Fiverr, Peopleperhour a Freelancer.com sú medzi blogermi najobľúbenejšie

Kde si blogeri najímajú svojich nezávislých pracovníkov?

Väčšina blogerov, s ktorými sme sa zhovárali, používa program Upwork (31,3%) na vyhľadávanie a prenájom vhodných nezávislých pracovníkov. Druhou najobľúbenejšou platformou je Fiverr (18,8%), za ktorou nasledujú Freelancer.com a Peopleperhour (oboje s 12,5%)..

Spoločnosti Upwork a Fiverr dohromady získali viac ako 50% akcií.

4- Facebook skupiny, LinkedIn a komunita sú ďalšie miesta, kde ľudia hľadajú outsourcing

Aj keď existujú online platformy určené na spojenie nezávislých pracovníkov s klientmi, nie sú to jediné miesta, kde sa tieto dve skupiny nachádzajú. Podľa prieskumu existujú ďalšie spôsoby, ako môžu blogeri nachádzajúci sa na voľnej nohe:

 • Skupiny na Facebooku
 • Lokálne komunity
 • Osobné alebo profesionálne referencie
 • LinkedIn

5 – Najobľúbenejšou externou úlohou je práca s webovým dizajnom, po ktorej nasleduje písanie obsahu

Aké sú úlohy, ktoré blogeri zadali externe?

Len preto, že sledujeme blogerov, nemusí to nevyhnutne znamenať, že outsourcingujú tvorbu obsahu (niektorí to robia). Blogy sú online vlastnosti, ktoré na prekonanie svojich kolegov vyžadujú grafiku, SEO a ďalšie špecializované zručnosti.

Medzi najbežnejšie úlohy, ktoré bloggeri zadávajú, patria:

 • Dizajn (webová stránka, logo, iná grafika) – 81,3%
 • Písanie obsahu – 62,5%
 • Vývoj webových aplikácií – 50%
 • Sociálne médiá – 50%

Potrebujete pomoc s hľadaním a prijímaním nezávislých pracovníkov?

Niekedy môže byť výhodnejšie najať si nezávislého pracovníka, ako mať interného personálu alebo urobiť úlohu sami. Nezávislí pracovníci môžu pracovať tam, kde sú (zvyčajne doma), čo znižuje vaše režijné náklady, a mnohí majú určité špecializované zručnosti, ktoré prinesú k stolu..

Ale niekto, kto sa nazýva nezávislý pracovník, nemusí nutne znamenať, že vám dá to, čo chcete a čo potrebujete. Pamätajte, že v ekonomike koncertov pracujú milióny nezávislých, takže existuje veľká šanca, že niektorí z týchto pracovníkov sú omnoho lepšie ako iní.

Ako teda zistíte, že najlepší talent? Tu je niekoľko tipov, ktoré sme získali od respondentov prieskumu.

1. Definujte rozsah a viete, čo potrebujete

Získať kvalitnú prácu bude ťažké, ak na voľnej nohe nedokážete komunikovať, čo potrebujete. Pred najatím je dôležité mať jasný prehľad úlohy, ktorú chcete zadať externe. Jasne si napíšte svoj rozsah a stanovte termíny na dokončenie. Dôvodom je vyhnúť sa akýmkoľvek nejasnostiam medzi vami a nezávislými osobami.

Ďalším dôvodom, prečo máte jasne definovaný rozsah, je zabrániť tomu, aby ste sa vyliečili z rozsahu. Možno si neuvedomujete, že väčšina projektov je opustená z dôvodu nekontrolovateľného dopytu a zmien v rozsahu. Tu sú tipy od nášho respondenta:

Vo svojich požiadavkách buďte čo najpodrobnejší, pretože to pomôže, aby bol projekt plynulejší a zostal na správnej ceste. Pomáha tiež stanoviť očakávania, aké by mali byť konečné výstupy. – Chris Makara

Dajte pozor na to, čo hľadáte, aké to je pre vás pracovať a čo očakávate z hľadiska pokračujúceho vzťahu. Čím konkrétnejšie môžete získať, tým lepšie. Tiež uvádzam, že v mojich počiatočných oznámeniach uvádzam sadzbu, aby som sa ubezpečil, že sme v rovnakom parku, aby sme si navzájom nestrácali čas. – Maddy Osman

Zaistite dobré nasadenie stanovením očakávaní a zabezpečením rýchlej reakcie na komunikáciu. – Vinay Koshy

2. Vyhľadajte talenty na platformách alebo vo svojej sieti

Ako vyplýva z výsledkov prieskumu, na voľnej nohe existuje veľa rôznych miest. Pri najímaní na externých stránkach je jedným z najcennejších tipov prečítanie vzoriek a recenzií. Recenzie sú najlepším ukazovateľom výkonnosti, pretože pochádzajú od zákazníkov, ktorí platia vopred, ako ste vy.

Tu sú niektoré z populárnych platforiem na prenájom, kde môžete začať hľadať talenty:

Upwork

upwork - platformy na prenájom nezávislých pracovníkovUpwork je špičková platforma na voľnej nohe, kde môžete hľadať kvalifikovaných nezávislých pracovníkov a profesionálne agentúry pre najrôznejšie úlohy a projekty (navštívte online)..

Fiverr

fiverr - platforma na voľnej noheFiverr je nezávislá komunita s mnohými talentovanými nezávislými pracovníkmi a profesionálmi. Fiverr často ponúka rýchle, krátkodobé a rozpočtové služby, ktoré mnohí zamestnávatelia uprednostňujú (navštívte online).

Ak chcete prehĺbiť rozdiel medzi oboma platformami, prečítajte si článok Upwork verzus Fiverr. Možno však budete potrebovať nezávislých pracovníkov, aby spolupracovali s konkrétnou platformou, ako je napríklad jeden z našich respondentov:

Nie som konkrétny, len ma to zaujíma SimbiRicky

Čo platia naši respondenti pri hľadaní nezávislých kandidátov okrem platforiem?

1) Najskôr preskúmajte VA. Ako fungujú? Ako chcú dostať peniaze? Koľko času budú investovať? Koľko angažovanosti od vás žiadajú? 2) Ak hľadáte VA, potom poviem, že nejde o lacný. Vždy pamätajte, kvalita neprichádza s menšou. Za čo si zaplatíš, to aj dostaneš. Je to doteraz moje najväčšie učenie. 3) Skontrolujte recenzie, ak si najmete exp VA. Neváhajte však pracovať s novým. Nová VA pracuje tak usilovne, aby ste boli šťastní. 4. Žiadne vyjednávanie s novou VA. – Bhawan

Prvou vecou, ​​ktorá sa týka akéhokoľvek vývoja outsourcingu webu, je výber správneho outsourcingového partnera. Potom ich požiadajte o predchádzajúce referencie, napríklad klientov a predchádzajúcich produktov. Nezabudnite vyhodnotiť komunikačný tok, pretože proces sťažovania je bolestivý a časovo náročný. – Jerry Low

Kvalita vykonanej práce a včasnosť – Enstine Muki

Skúsenosti a ceny – Azlinas Miswan

3. Prispôsobte svoje požiadavky svojim skúsenostiam

Ak potrebujete niekoho, kto prekreslí vaše webové stránky, môžete si namiesto grafického dizajnéra najať kodér. Možno budete chcieť niekoho, kto zvládne vaše finančné účtovníctvo v spoločnosti BigCommerce namiesto tradičného vedenia účtovníctva.

Inými slovami, porovnajte prácu so zručnosťami a skúsenosťami nezávislých pracovníkov. Ak máte jasnú požiadavku, ako je to, čo som spomenul v prvom bode, môžete prechádzať profilmi nezávislých pracovníkov a nájsť vhodných kandidátov..

Príklad nezávislého profilu a skúseností kandidáta. Pozorne si prečítajte, aby ste zistili, či je to ten pravý kandidát na vašu úlohu (zdroj).

Ak hľadáte nezávislých pracovníkov so špecifickými zručnosťami, tu je príklad medzery na voľnej nohe:

Codeable

Kódovateľná platforma na voľnej noheKódovateľná je platforma na voľnej nohe pre tých, ktorí potrebujú zručnosti WordPress. Na stránke Codeable nájdete expertov na WordPress, ktorí vám môžu pomôcť pri riešení problémov súvisiacich s WordPress (navštívte online).

Okrem toho tu má niekoľko blogerov čo povedať:

Najprv urobte výskum. Pozrite sa na svoje portfólio a porozprávajte sa, aby ste sa ubezpečili, že na voľnej nohe môžu robiť to, na čo ich najímate. Po druhé, majú jasné krátke a jasné termíny. Konečný termín nastavte vždy niekoľko dní, kým budete potrebovať obsah, aby ste dostali priestor na krútenie. – Sharon Hurley Hall

Vyhľadajte skúseného nezávislého pracovníka, ktorý má pre vašu prácu správne zručnosti. – Bill Acholla

Nezabudnite s nimi urobiť rozhovor. – Joe Kok

4. Zoradiť sa na voľnej nohe a vypočuť si ich

To je pravda, nezabudnite pohovorovať s kandidátom na užší výber!

Keďže sa pravdepodobne o svoje pozície alebo projekty pravdepodobne zaujímate, budete chcieť urobiť rozhovor s vašimi konečnými kandidátmi skôr, ako niekoho najmete. Tu je niekoľko otázok, ktoré môžete položiť pred rozhodnutím:

 • Ako by vás ohodnotil váš posledný klient?
 • Aký je váš typický čas na obrat?
 • Ako ma budete informovať?
 • V akom časovom pásme pracujete?
 • Ako vidíte túto pozíciu z dlhodobého hľadiska?

Venujte pozornosť ich odpovediam a nepredpokladajte, že uchádzači majú s vami rovnakú pracovnú kultúru. S týmito základnými otázkami sa môžete dozvedieť viac o uchádzačoch a položiť základy pre lepšie outsourcingové vzťahy.

Ďalšie tipy od nášho respondenta v tejto veci zahŕňajú:

Nájdite si čas na dôkladné preverenie ľudí. Pri najímaní na externých stránkach – a najmä pri prijímaní spisovateľov – sa často stretnete s situáciami, keď zdieľané vzorky nie sú v skutočnosti veci, ktoré žiadateľ napísal. Budete tiež naraziť na scenáre, kde žiadatelia zdieľajú ukážky vecí, ktoré skutočne napísali, ale že ich tak silno upravil niekto iný, že konečné návrhy sa v noci a deň líšia od pôvodných článkov. – Tabitha Naylor

Radšej najímam niekoľko ľudí a potom im dávam rovnakú úlohu, aby medzi tými, ktorí boli vybraní na zozname, našli to najlepšie. Taktiež sa uistite, že v popise práce máte niečo divné, aby ste mohli odfiltrovať tých, ktorí nečítajú celú vec (napr .: začnite so sprievodným listom v hlavnom meste Írska) – Khalid Farhan

5. Nadviazať dlhodobý vzťah

Najímanie nezávislých pracovníkov je trochu práce, takže to nie je niečo, čo chcete opakovať zakaždým, keď potrebujete vykonať nejakú úlohu. Je dôležité nadviazať dlhodobé vzťahy s týmito pracovníkmi.

Ak si chcete vybudovať dlhodobý vzťah s nezávislými pracovníkmi, tu je niekoľko štatistík, o ktorých by ste mali vedieť. Podľa Partneri MBO, nezávislí pracovníci od svojich klientov očakávajú viac, ako sú peňažné, napríklad:

 • Oceniť svoju prácu – 96%
 • Kontrola nad ich rozvrhom – 89%
 • Kontrola ich práce – 88%
 • Za člena tímu – 83%

Stručne povedané, musíte dôverovať ich odbornosti.

Tu je niekoľko ďalších myšlienok od jedného z respondentov:

Pri nábore niekoho myslite dlhodobo. Neužívajte nikoho iba na 1 alebo 2 mesiace (alebo na 1 alebo 2 projekty). Trénujte ich, učte sa od nich a snažte sa ich udržať čo najdlhšie. Nielenže to vytvára zdravší vzťah, ale bude brať vašu prácu vážne. – Anil Agarwal

6. Nerobte rozhodnutie na základe ceny samotnej

Používanie nezávislých pracovníkov môže byť cenovo dostupným spôsobom, ako na svojom blogu urobiť prácu, ale to neznamená, že si vyberiete najlacnejšiu možnosť. Namiesto toho chcete skúsených nezávislých pracovníkov, ktorí sú schopní vyhovovať vašim potrebám.

Môžete nájsť náhodného nezávislého pracovníka, ktorý dokáže vyriešiť váš problém za polovičnú cenu oproti skúsenej osobe. Šanca, že výsledok riešenia bude tiež jednoznačne menej profesionálny.

Takto hovorí jeden z respondentov prieskumu:

Rovnaké ako ‘kupujte pekne, aby ste si nekúpili dvakrát ‘- najímajte si dobrých nezávislých pracovníkov, aby ste na opravu zlej práce nestrávili viac. – Suraya

Potrebujete pomoc s prijímaním nezávislých pracovníkov? Nerobte svoje rozhodnutie iba na základe ceny. Zistite prečo. povedať priateľovi

Záverečné myšlienky

Nie všetky podniky (blogovanie je firma) sa zaujímajú o najímanie nezávislých pracovníkov, ale nemôžete urobiť všetko sami a očakávať, že budete mať vo svojom dni voľnú minútu. Našťastie technológia priniesla zásadný posun v spôsobe, akým pristupujeme k práci, čo znamená, že môžete získať kvalitnú pomoc pre svoj blog za prijateľnú cenu..

Pozrime sa však, aké sú niektoré z dôvodov, prečo blogeri nezamestnávajú nezávislých pracovníkov:

Písanie je pre mňa také ľahké a zábavné, že to robím sám. Počas mojej online kariéry som napísal viac ako 10 000 článkov, takže píšem zadarmo a ľahko – Ryan Biddulp

Verím, že autentickosť je kľúčom k úspechu, najmä keď hovoríme o marketingu obsahu. Vždy odporúčam, aby blogeri uverejňovali príspevky, ktoré hovoria o ich skúsenostiach, názoroch a vedomostiach. Preto nemám rada najímať náhodné osoby na voľnej nohe pre potreby môjho obsahu. – Shane Barker

Publikum je inteligentné. Všimnú si aj najmenší posun v tóne a zdanlivo nedostatok autenticity. Je pre mňa dôležité oznámiť svoju pravdu a je to niečo, čo sa dá dosiahnuť prijatím nezávislých pracovníkov. – Rhode InStyle

Momentálne ho nepotrebujem. Budem v budúcnosti a obávam sa, že bude trvať príliš veľa času, kým ich zaškolím na to, čo potrebujem. – Ileane B. Smith

Obmedzenie rozpočtu a kvalita písania – Yan Jian

Pretože som to dokázal sám. – Wong Zhi Xin

Aj keď ste boli jedným z tých najodolnejších voči najímaniu nezávislých pracovníkov, tieto výsledky by mali byť na zamyslenie. Vaši kolegovia čoraz častejšie využívajú online platformy a ďalšie zdroje na spojenie s profesionálmi, aby zvýšili kvalitu svojich webových stránok a zlepšili celkový dojem návštevníkov svojich stránok..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map