Ako vytvoriť hru zadarmo online (a nástroje, ako začať)

Zaujímalo by vás niekedy, prečo sú mobilné hry tak populárne? Je to samozrejme dôvod. Odvetvie mobilných hier sa považuje za najlukratívnejšiu a najväčšiu obchodnú príležitosť pre potenciálne výnosy. Čoraz viac spoločností, ktoré využívajú mobilné herné aplikácie, pretože sa očakáva, že globálny herný trh vygeneruje v roku 2005 152,1 miliárd dolárov 2019.


Stále rastúce čísla povzbudzujúce podniky, aby vyrábali vysoko pútavé mobilné herné aplikácie na propagáciu značky. Pretože ziskovosť je kľúčovým faktorom pri vývoji aplikácií pre mobilné hry.

Preto je nevyhnutné vytvoriť mobilnú hru s veľmi podmanivými a návykovými funkciami a do tohto zoznamu najžiadanejších funkcií sa určite pridá nápadná používateľská skúsenosť..

V tomto článku sa dozviete, ako úspešne vytvoriť mobilnú hernú aplikáciu. Začnime týmito úspešnými príbehmi pre vašu inšpiráciu.

Najúspešnejšie aplikácie pre mobilné hry na svete

1. Candy Crush

candy crush - ako vytvoriť mobilnú hernú aplikáciu zadarmozdroj: polygón

Candy Crush, ktorý bol uvedený na trh v júni 2016, je dodnes obľúbeným hráčom ľudí, ktorí zatiaľ nezaznamenali zastavenie hry. Tajomstvo úspechu Candy Crush je jednoduchý koncept, vďaka ktorému sa hráči vracajú k ďalšiemu.

Hra spočiatku umožňuje používateľom jednoducho porovnávať tri rovnaké farebné sladkosti. Užívatelia zistili spokojnosť po dokončení každej úrovne. Neskôr, keď používatelia prejdú rôznymi úrovňami, začnú odblokovať rôzne funkcie, ktoré sú návykovou silou hry. Používatelia tiež požadovali posielanie žiadostí Candy Crush priateľom za odomknutie života. Celkovo vzaté sú farby, dizajn, zvukové efekty a funkcie celkom pútavé a stali sa dôvodom úspechu aplikácie.

2. Súboj klanov

Súboj klanov - ako vytvoriť mobilnú hernú aplikáciu zadarmozdroj: reddit

Aplikácia Clash of Clans poháňaná Supercell sa zmenila na mega-predajcu-aplikáciu z roku 2012. Úspechom aplikácie je jej multiplayerová funkcia, dobrá hra, koncept, grafika a použiteľnosť. Clash Royale a Clash of Clans okrem toho dosiahli v roku 2018 zisk 635 miliónov dolárov z tržieb 1,6 miliardy dolárov..

Toto bolo niekoľko príkladov najúspešnejších aplikácií pre mobilné hry na svete, ktoré priniesli veľké príjmy. Teraz musíte premýšľať o vytvorení svojej hernej aplikácie, však? Ak áno, tu je kompletný prehľad popisujúci spôsoby úspešného vytvorenia bezplatnej hry.

Ako si vyrobiť hernú aplikáciu zadarmo

Predtým, ako vás vezmete na mobilná herná aplikácia vývojová cesta, vysvetlíme vám niečo dôležité. Mnohí z nás väčšinou vytvárajú aplikácie pre mobilné hry, aby dosiahli určitý príjem, a preto potrebujete stratégiu priameho speňaženia.

Vytvorte stratégiu speňaženia pre svoju mobilnú hernú aplikáciu

Ak vytvárate svoju mobilnú hernú aplikáciu na účely zisku, musíte najprv vytvoriť svoju stratégiu speňaženia. Stratégia speňaženia vám pomôže zistiť, ako môžete dosiahnuť maximálny úžitok z aplikácie.

Tiež, keď vyvíjate mobilnú hru, investujete nejaké náklady, aby ste ju získali, musíte mať stratégiu speňaženia. Ak chcete navrhnúť zvislú monetizačnú stratégiu, vyberte z nasledujúcich najbežnejších spôsobov.

 • Nákupy v aplikácii – Nákup v aplikácii je dobrý spôsob, ako zarobiť zisk hráčom. Nákup v aplikácii je prístup, ktorý umožňuje hráčom kupovať virtuálne produkty pre konkrétnu hru, prostredníctvom ktorej môžu vývojári generovať peniaze.
 • Zahrnúť obsah reklamy – Ďalším skvelým spôsobom, ako generovať príjem z herných aplikácií, je reklama. Môžete kombinovať reklamy s nákupmi v aplikácii. Spoločne budú obe stratégie pôsobiť neuveriteľne, ale nezabudnite zahrnúť najrelevantnejšie reklamy, inak nedosiahnete požadované výsledky..
 • Prémiové verzie – Prémiové verzie umožňujú hráčom predviesť ukážku vášho produktu a potom zaplatiť, ak chcú ďalej hrať.

Nástroje, ktoré môžete začať používať

Ak chcete rozvíjať svoju ďalšiu mobilnú hru, prečítajte si tohto stručného sprievodcu, ktorý vám ukáže niektoré základné nástroje na vytvorenie vašej hernej aplikácie.

1. Počítač

V prvom rade budete potrebovať systém na inštaláciu herného enginu. Môžete na to mať počítač PC alebo Mac. Nezabúdajte, že existujú určité herné mechanizmy, ktoré fungujú iba na počítači PC alebo Mac a nepodporujú oba systémy.

2. Smartphone

Ďalšou vecou, ​​ktorú budete potrebovať, je určite jeden alebo dva smartfóny na testovanie hry na požadovanej platforme. Ak chcete spustiť svoju aplikáciu na platforme Android aj iPhone, stojí za to zaistiť jej dobré fungovanie na oboch platformách.

3. Účet vývojára

Ak chcete odoslať svoju hernú aplikáciu, je potrebný účet vývojára. Odoslanie v obchode Play Store vyžaduje 25 dolárov na celý život a 99 dolárov ročne na App Store. Nie je to podobné tvorcom aplikácií. Za aktualizácie musíte zodpovedať, aby ste sa uistili, že hra beží na všetkých zariadeniach. To si môže vyžadovať rôzne nové aktualizácie ročne.

4. Nástroje na návrh hry

Nezáleží na tom, či ste ochotní vyvinúť 2D alebo 3D hru, na to, aby ste vynikli na trhu, musíte mať robustné herné prvky. Herné prvky môžu obsahovať herné postavy, hudbu, pozadie a ponuky.

5. Web hosting

Ak vaša hra vyžaduje, aby ste ukladali údaje online, ako sú profily používateľov, história aktivít atď., Závisí od charakteru hernej aplikácie, je potrebný spoľahlivý webhosting. Hosting môže prichádzať v mnohých formách, od úložiska databázy po výkon servera, čo potrebujete, závisí do veľkej miery od funkcie, ktorú vyvíjate.

V opačnom prípade, ak štandardná samostatná offline herná aplikácia, ako je Tetris, potom nič nepotrebuje.

6. Herný engine

Herný engine je najdôležitejším nástrojom na vývoj mobilnej hernej aplikácie. Na trhu sú k dispozícii rôzne herné enginy v závislosti od požiadaviek na herné aplikácie; Môžete si vybrať z najzákladnejších až mimoriadne sofistikovaných herných motorov.

Svoj herný engine môžete kategorizovať na základe nasledujúcich funkcií:

Šablóna hry

Šablóna hry je spôsob, ako začať. To vám neumožňuje vykonať niekoľko zmien okrem znakov, hudby a pozadia. Ak chcete vybrať šablóny hier, môžete skontrolovať veľa online riešení, ako sú AppyPie alebo ChupaMobile.

Okrem toho existuje niekoľko šablón hier WordPress, ktoré budú užitočné pre začiatočníkov, ďalej sú uvedené niektoré dobré príklady:

Šablóna aplikácie Arcane pre mobilné hryArcane šablóna aplikácie pre mobilné hry

Podmanivá robustná šablóna hry WordPress so sebou prináša fantastické funkcie a možnosti na vytvorenie rozsiahlych herných komunít. Je to dobrá šablóna pre tých, ktorí chcú vytvárať turnaje a tímové vojny. Hlavné rysy šablóny Arcane sú:

 • Ľahké vytváranie tímových vojen a turnajov
 • Vlastné užívateľské profily
 • Vlastné stránky tímu
 • Formáty klientskeho rozhrania
 • Plne citlivý dizajn
 • Vizuálny skladateľ PB
 • Možnosti päty
 • Neobmedzené farby
 • SEO možnosti
 • Kompatibilné s viacerými prehliadačmi
 • Animované obrázky a ikony
 • Inštalácia jedným kliknutím

Šablóna mobilnej hry eSportesport šablóna aplikácie pre mobilné hry

eSport je ďalšia šablóna pre herné webové stránky, ktorá je vhodná pre začiatočníkov. Dodáva sa s dokonalým materiálom pripraveným na použitie, ktorý vám umožňuje robiť veci spôsobom a zároveň aktualizovať jeho vzhľad tak, ako chcete. eSport ponúka robustné funkcie vrátane: neobmedzeného počtu hier, príslušenstva, prehrávačov a jazdcov, sekcie sponzorov, zoznam funkcií môže byť nekonečný.

Drag and Drop

Pre začiatočníkov je drag and drop vhodný spôsob. Poskytuje vám zoznam akcií a musíte ich použiť iba na svoje herné objekty. Predpokladajme, že ak vyvíjate 2D štvorec, potom vás prístup drag and drop nasmeruje niekoľkými smermi. Ukáže sa, že ak stlačíte ľubovoľnú konkrétnu klávesu, váš štvorec začne robiť skoky.

Vizuálne skriptovanie

Vizuálne skriptovanie je jednoduchý proces, ktorý poskytuje prostriedky na kódovanie bez kódovania. Je to pokročilé riešenie, ktoré vám umožňuje vytvárať uzly, ktoré predstavujú akcie pre vaše herné objekty. Ukazuje diagram, ktorý predstavuje každú aktivitu, ktorá sa odohráva v okne hry.

kódovanie

Teraz najdôležitejšou vlastnosťou herného enginu je kódovanie. Ak chcete iba vyvinúť aplikáciu na účel zárobku, môžete si vybrať herný engine, ktorý ponúka jednoduchý skriptovací jazyk, ktorý je pre začiatočníkov ľahko zrozumiteľný. Ak sa však chcete vidieť ako profesionálny vývojár, musíte sa naučiť kódovať hernú aplikáciu.

Prečítajte si tipy od spoločnosti @CubixWorldwide – Nástroje a šablóny hier na vytvorenie bezplatnej hernej aplikácie. povedať priateľovi

Príklady herných motorov

Ako už bolo spomenuté vyššie, herný engine je pri vytváraní hernej aplikácie najdôležitejšou vecou. Ak nemáte predstavu o tom, ktorý herný engine je pre vás najlepší, rýchlo si prečítajte niekoľko odporúčaní.

1. GameSalad

game salad - Príklad herného enginuzdroj VB

Je to dobré pre začiatočníkov. Funkcie GameSalad umožňujú drag and drop menu s intuitívnym rozhraním. Najlepšie na tom je, že pozostáva z mobilného prehliadača, ktorý vám umožní vyskúšať si hru na rôznych zariadeniach.

2. BuildBox

BuildBox - Príklad herného enginuzdroj: BuildBox

BuildBox je nový herný engine a na svojej platforme je uvedených 100 hier. Niektoré hry si stiahli najlepšie súbory z App Store, vrátane The Line Zen a Color Switch. BuildBox obsahuje niekoľko funkcií vrátane drag and drop, šablón hry, skvelého používateľského rozhrania, editora 2D animácie (animácie) a animátora.

3. GameBuilder Studio

Gamebuilder Studio - príklad herného enginuzdroj: Gamebuilder Studio

GameBuilder Studio preto používa vizuálne skriptovanie, aby ste s ním mohli začať, musíte sa pozrieť na všetky návody s videom, aby ste získali základné informácie. GameBuilder Studio obsahuje nasledujúce funkcie: vizuálny editor, fyziku hry, trh doplnkov, dobré návody, 2D animácie.

4. CryEngine

Cry Engine - príklad herného enginuzdroj: Cry Engine

CryEngine je hrací mechanizmus typu všetko v jednom, ktorý poskytuje používateľom kompletný zdrojový kód motora spolu s kompletnými funkciami bez licenčných poplatkov, bez záväzkov a za poplatok. Funkcie CryEngine zahŕňajú karanténu a nástroje, vizuály, postavy a animácie, platformy a audio / fyziku.

5. Godot Engine

Godot Engine - príklad herného enginuzdroj: GitHub

Godot Engine je pokročilý, výkonný herný engine. Je to multiplatformový, 2D a 3D open source herný engine. Godot Engine poskytuje sadu niektorých podrobných nástrojov vrátane uzlov na rôzne vlastné správanie, flexibilný systém scén, vizuálny editor, živé úpravy a ďalšie vlastné nástroje. Je to dobré riešenie pre vytváranie vysoko profesionálnych aplikácií pre mobilné hry.

Pomocou týchto herných nástrojov môžete vytvárať bezplatné herné aplikácie >> GameSalad, BuildBox, CryEngine atď. Preskúmajte viac. povedať priateľovi

Buďte pripravení vytvoriť ďalšiu hru

Mobilné hry sú dosť zaujímavé nielen pre hráčov, ale aj pre vývojárov. Ak nie ste príliš v procese vývoja, potom sú k dispozícii platformy, ktoré nevyžadujú kódovanie a pomocou úžasných šablón môžete vytvoriť úžasný produkt..

V prípade, že vášňou je vývoj hier, môžete sa naučiť kódovať milióny dostupných online zdrojov. Nájdite si nejaký čas a vytvorte ďalšiu najväčšiu mobilnú hernú aplikáciu a užite si svoju tvorbu. Mohlo by to mať šancu premeniť vašu mobilnú hernú aplikáciu na ziskovú firmu.

Rameez Ramzan je asistentom manažéra pre digitálny marketing v spoločnosti Cubix, renomovanej spoločnosti zaoberajúcej sa vývojom softvéru a produktov vo Washingtone. Špecializuje sa na platený marketing, SEO a SMM a audity stránok s cieľom pomôcť stránkam dosahovať lepšiu výkonnosť. Spojte sa s Rameezom LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map