Průzkum: Pronajímají nezávislí pracovníci bloggerů?

Většina lidí nyní zná někoho, kdo buď dělá svůj život na volné noze, nebo používá různé platformy k vydělávání dalších peněz navíc. Gigová ekonomika v posledních několika letech prudce stoupala a neexistují žádné náznaky jejího zpomalení.


Podle Úřad pro statistiku práce USA, Pouze v USA je 16,5 milionu lidí považováno za nezávislých. A Budoucí zpráva o pracovní síle 2018 z Upwork naznačuje, že téměř polovina (48%) amerických společností v současné době používá na volné noze, 43% od roku 2017.

Celosvětově je průměrná hodinová sazba na volné noze 19 USD. To musí být dostatečně přitažlivé, protože více než polovina (51%) nezávislých pracovníků tvrdí, že žádné množství peněz by je nenutilo, aby znovu přijali tradiční práci..

To nás přivádí k naší poslední otázce: Najímají si lidé, kteří „blogují“ nezávislé pracovníky? Abychom na to odpověděli, BuildThis.io vytvořil průzkum a vyšel s některými zajímavými výsledky.

Průzkum uživatelů: Kolik peněz utratí blogerové za najímání nezávislých pracovníků? povědět kamarádovi

5 odběrů z našeho průzkumu

Oslovili jsme skupinu 22 bloggerů, abychom zjistili, zda používají nezávislé pracovníky, jak je používají, a jejich postoje k práci na outsourcingu nebo k udržování interních služeb. 5 hlavních stánek z našeho průzkumu bylo otevření očí.

1- 66,7% blogerů, s nimiž jsme hovořili, najímá nezávislé pracovníky

Průzkum bloggerůDo bloggerů najímají nezávislé pracovníky?

Na otázku, zda najímají nezávislé pracovníky, většina (66,7%) uvedla, že ano. Zbytek (33,3%) si ponechává veškerou práci, kterou vykonávají interně.

Proč si bloggerové najímají nezávislé pracovníky?

Mezi respondenty, kteří si najímají nezávislé pracovníky, patří mezi nejčastější důvody, které uvedly pro své rozhodnutí:

 • Baví mě to dělat sám
 • Rozpočtová omezení
 • Obavy o kvalitu práce
 • Outsourcing postrádá autentičnost

2 – 50% blogerů utratí méně než 500 $ měsíčně

Kolik bloggerů utratí každý měsíc najímáním nezávislých pracovníků?

Polovina (50%) respondentů průzkumu tvrdí, že na volné noze utratí méně než 500 dolarů měsíčně. 25% utratí mezi 1 001 – 3 000 $, 18,8% utratí mezi 501 až 1 000 $ a zbývajících 6,2% utratí přes 5 000 $ měsíčně.

3 – Upwork, Fiverr, Peopleperhour a Freelancer.com jsou nejoblíbenější mezi blogery

Kde si bloggerové najímají své nezávislé pracovníky?

Většina blogerů, se kterými jsme hovořili, používá Upwork (31,3%) k vyhledávání a najímání vhodných nezávislých pracovníků. Druhou nejoblíbenější platformou je Fiverr (18,8%), následovaný Freelancer.com a Peopleperhour (oba s 12,5%).

Společnosti Upwork a Fiverr dohromady převzaly více než 50% akcií.

4 – Facebook skupiny, LinkedIn a komunita jsou další místa, kde lidé hledají outsourcing

I když existují online platformy určené k propojení nezávislých pracovníků s klienty, nejsou to jediná místa, která si tyto dvě skupiny najdou. Podle průzkumu existují další způsoby, jakými jsou bloggerové na volné noze:

 • Skupiny na Facebooku
 • Místní komunity
 • Osobní nebo profesionální reference
 • LinkedIn

5 – Nejoblíbenějším zadaným úkolem je práce související s webovým designem, po níž následuje psaní obsahu

Jaké jsou úkoly, které bloggové zadali externě?

Jen proto, že zkoumáme blogery, nemusí to nutně znamenat, že vytvářejí outsourcing tvorby obsahu (někteří ano). Blogy jsou online vlastnosti, které vyžadují grafiku, SEO a další specializované dovednosti, aby překonaly své vrstevníky.

Mezi nejčastější úkoly, které bloggerové zadávají, patří:

 • Design (web, logo, další grafika) – 81,3%
 • Psaní obsahu – 62,5%
 • Vývoj webu – 50%
 • Sociální média – 50%

Potřebujete pomoc při hledání a najímání nezávislých pracovníků?

Někdy může být výhodnější najmout si nezávislého pracovníka, než mít vlastní zaměstnance nebo udělat úkol sami. Na volné noze mohou pracovat tam, kde jsou (obvykle doma), což snižuje režii a mnoho z nich má nějaké specializované dovednosti, které přinášejí ke stolu..

Ale někdo, kdo se nazývá nezávislý pracovník, nemusí nutně znamenat, že vám dá to, co chcete a co potřebujete. Pamatujte – v gigové ekonomice pracují miliony nezávislých, takže existuje dobrá šance, že někteří z těchto pracovníků jsou mnohem lepší než jiní.

Jak tedy najdete ten nejlepší talent? Zde je několik tipů, které jsme shromáždili od respondentů průzkumu.

1. Definujte svůj rozsah a vědět, co potřebujete

Získat kvalitní práci bude obtížné, pokud na volné noze nebudete moci sdělit, co potřebujete. Před najmutím je důležité mít jasný přehled úkolu, který chcete zadávat externě. Jasně si zapište svůj rozsah a stanovte lhůty pro dokončení. Důvodem je vyhnout se záměnám mezi vámi a nezávislými osobami.

Dalším důvodem, proč máte jasně definovaný obor, je zabránit tomu, abyste se nechali plížit. Možná si neuvědomujete, že většina projektů je opuštěna kvůli nekontrolovatelné poptávce a změnám v rozsahu. Zde jsou tipy od našeho respondenta:

Buďte ve svých požadavcích co nejpodrobnější, protože to pomůže, aby byl projekt plynulejší a zůstal na trati. Pomáhá také stanovit očekávání toho, jaké konečné výstupy mají být. – Chris Makara

Mějte jasno v tom, co hledáte, jaké to je pracovat pro vás a co očekáváte z hlediska trvalého vztahu. Čím konkrétnější můžete, tím lépe. Rovněž se snažím uvést v mých počátečních sděleních odměnu, abych se ujistil, že jsme ve stejném parkovišti, abychom si navzájem neztráceli čas. – Maddy Osman

Zajistěte si dobrou kondici stanovením očekávání a rychlou reakcí na komunikaci. – Vinay Koshy

2. Hledejte talenty na platformách nebo v síti

Jak můžete vidět z výsledků průzkumu, existuje mnoho různých míst, kde můžete najít nezávislého pracovníka. Při najímání na nezávislých webech je jedním z nejcennějších tipů číst vzorky a recenze. Recenze jsou nejlepším ukazatelem výkonu, protože pocházejí od zákazníků, kteří dříve platili, jako jste vy.

Zde jsou některé z populárních náborových platforem, kde můžete začít hledat talenty:

Upwork

upwork - platformy pro najímání nezávislýchUpwork je přední platforma na volné noze, kde můžete hledat kvalifikované nezávislé pracovníky a profesionální agentury pro nejrůznější úkoly a projekty (navštivte online).

Fiverr

fiverr - platforma na volné nozeFiverr je nezávislá komunita s mnoha talentovanými nezávislými odborníky a profesionály. Fiverr často nabízí rychlé, krátkodobé a rozpočtové služby, které mnoho zaměstnavatelů upřednostňovalo (navštivte online).

Pokud chcete kopat hlouběji rozdíl mezi oběma platformami, přečtěte si náš článek Upwork vs Fiverr. Možná však budete potřebovat nezávislé pracovníky, aby pracovali s konkrétní platformou jako jeden z našich respondentů zde:

Nejsem konkrétní, jen mě zajímá SimbiRicky

Co naši respondenti říkají při hledání kandidátů na volné noze kromě platforem?

1) První výzkum VA. Jak fungují? Jak chtějí dostat zaplaceno? Kolik času investují? Kolik zapojení od vás žádají? 2) Pokud hledáte VA, pak řeknu, že nejde o levný. Vždy pamatujte, že kvalita nepřichází s méně. Získáte to, za co platíte. Je to moje dosud největší učení. 3) Zkontrolujte recenze, pokud si najmete exp VA. Ale neváhejte pracovat s novým. Nový VA pracuje tak tvrdě, aby byl šťastný. 4. Žádné vyjednávání s novou VA. – Bhawana

První věcí, která se při vývoji outsourcingu webů stane, je vybrat správného outsourcingového partnera. Pak je požádejte o minulé reference, například o klientech a předchozích produktech. Nezapomeňte zhodnotit komunikační tok, protože procházení stížností je bolestivé a časově náročné. – Jerry Low

Kvalita provedené práce a včasnost – Enstine Muki

Zkušenosti a ceny – Azlinas Miswan

3. Přizpůsobte své požadavky jejich zkušenostem

Pokud potřebujete někoho, kdo vaše webové stránky překóduje, možná budete chtít místo grafického návrháře najmout kodér. Možná budete chtít někoho, kdo zvládne vaše finanční účetnictví pomocí BigCommerce místo tradičního účetnictví.

Jinými slovy, porovnejte práci s dovednostmi a zkušenostmi nezávislého pracovníka. Pokud máte jasný požadavek, jako je to, co jsem zmínil v prvním bodě, můžete procházet profily nezávislých pracovníků a najít vhodné kandidáty.

Příklad nezávislého profilu a zkušeností kandidáta. Přečtěte si pozorně, abyste zjistili, zda je to ten pravý kandidát pro váš úkol (zdroj).

Pokud hledáte nezávislé pracovníky se specifickými dovednostmi, zde je příklad specializované platformy pro nezávislé pracovníky:

Kódovatelný

Kódovatelná - nezávislá platformaKódovatelná je platforma na volné noze pro ty, kteří potřebují dovednosti WordPress. Na stránce Codeable najdete odborníky WordPress, kteří vám mohou pomoci s problémy souvisejícími s WordPress (navštivte online).

Kromě toho je zde několik slov bloggerů:

Nejprve udělejte svůj výzkum. Podívejte se na jejich portfolio a bavte se, abyste se ujistili, že nezávislí pracovníci mohou dělat to, za co je najímáte. Za druhé, mají jasné krátké a jasné termíny. Vždy je nutné nastavit termín pár dní, než budete potřebovat obsah, abyste měli dostatek místa kroutit. – Sharon Hurley Hall

Hledejte zkušeného nezávislého pracovníka, který má pro vaši práci správné dovednosti. – Bill Acholla

Nezapomeňte s nimi pohovořit. – Joe Kok

4. Řadit se na volné noze a pohovořit s nimi

To je pravda, nezapomeňte pohovorovat s vybraným kandidátem!

Vzhledem k tomu, že se pravděpodobně o své pozice nebo projekty pravděpodobně zajímáte, budete se chtít s konečnými uchazeči pohovořit, než někoho najmete. Před rozhodnutím se můžete zeptat na několik otázek:

 • Jak by vás ohodnotil váš poslední klient?
 • Jaký je váš typický čas na obrat?
 • Jak mě budete informovat?
 • V jakém časovém pásmu pracujete?
 • Jak vidíte tuto pozici dlouhodobě?

Věnujte pozornost jejich odpovědím a nepředpokládejte, že uchazeči mají s vámi stejnou pracovní kulturu. S těmito základními otázkami se můžete dozvědět více o kandidátech a položit základy pro lepší outsourcingové vztahy.

Další tipy od našeho respondenta v této věci zahrnují:

Udělejte si čas na důkladné prověření lidí. Při najímání na nezávislých webech – a zejména při najímání spisovatelů – často narazíte na situace, kdy sdílené vzorky nejsou ve skutečnosti věci, které žadatel napsal. Rovněž se dostanete do scénářů, kde žadatelé sdílejí vzorky věcí, které skutečně napsali, ale že je natolik silně upravil někdo jiný, že konečné návrhy se ve dne v noci liší od původních článků. – Tabitha Naylor

Raději najímám několik a poté jim dáme stejný úkol, aby mezi těmi, kteří byli vybraní na seznamu, našli to nejlepší. Také se ujistěte, že máte v popisu práce něco divného, ​​abyste mohli odfiltrovat ty, kteří celou věc nečetli (např .: začněte se svým průvodním dopisem s hlavním městem Irska) – Khalid Farhan

5. Vytvořte dlouhodobý vztah

Najímání nezávislých je trochu práce, takže to není něco, co chcete opakovat pokaždé, když potřebujete udělat nějaký úkol. Má smysl navázat dlouhodobé vztahy s těmito pracovníky.

Pokud si chcete vybudovat dlouhodobý vztah s nezávislými pracovníky, zde je několik statistik, které musíte znát. Podle Partneři MBO, na volné noze očekávají od svého klienta více než peněžní, například:

 • Aby byla jejich práce oceněna – 96%
 • Kontrola nad jejich plánem – 89%
 • Kontrola jejich práce – 88%
 • Za člena týmu – 83%

Stručně řečeno, musíte věřit jejich odbornosti.

Zde jsou některé další myšlenky od jednoho z respondentů:

Když někoho najímáte, přemýšlejte dlouhodobě. Neužívejte nikoho pouze na 1 nebo 2 měsíce (nebo na 1 nebo 2 projekty). Trénujte je, učte se od nich a pokuste se je udržet co nejdéle. Nejenže buduje zdravější vztah, ale bere vaši práci opravdu vážně. – Anil Agarwal

6. Nedělejte rozhodnutí na základě ceny osamoceně

Použití nezávislého pracovníka může být cenově dostupným způsobem, jak na vašem blogu vykonat práci, ale to neznamená, že si vyberete nejlevnější možnost. Místo toho chcete zkušené nezávislé pracovníky, kteří budou schopni vyhovět vašim potřebám.

Můžete najít náhodného nezávislého pracovníka, který dokáže vyřešit váš problém za poloviční cenu než zkušený člověk. Šance, že výsledek řešení bude také zjevně méně profesionální.

Toto říká jeden z respondentů průzkumu:

Stejné jako ‘nakupujte pěkně, abyste si nekupovali dvakrát ‘- najměte si dobré nezávislé pracovníky, takže na opravu špatné práce nebudete utrácet víc. – Suraya

Potřebujete pomoci s najímáním nezávislých pracovníků? Nedělejte své rozhodnutí pouze na základě ceny. Zjistěte proč. povědět kamarádovi

Závěrečné myšlenky

Ne všechny podniky (blogování je firma) se snaží o najímání nezávislých pracovníků, ale nemůžete udělat všechno sami a očekávat, že budete mít ve dne náhradní minutu. Naštěstí technologie vytvořila zásadní posun ve způsobu, jakým přistupujeme k práci, což znamená, že můžete získat kvalitní pomoc pro svůj blog za dostupnou cenu..

Podívejme se však, jaké jsou některé z důvodů, proč bloggerové najímají nezávislé pracovníky:

Psaní je pro mě tak snadné a zábavné, že to dělám sám. Během své online kariéry jsem napsal přes 10 000 článků, takže píšu zdarma a snadno – Ryan Biddulp

Věřím, že autentičnost je klíčem k úspěchu, zejména když hovoříme o marketingu obsahu. Vždy doporučuji blogerům publikovat příspěvky, které hovoří o jejich zkušenostech, názorech a znalostech. A proto nemám rád najímání náhodných freelancerů pro potřeby obsahu. – Shane Barker

Publikum je inteligentní. Všimnou si i sebemenšího posunu tónu a zdánlivě chybějící autentičnosti. Je pro mě důležité sdělit svou pravdu a je to něco, čeho lze dosáhnout přijetím nezávislých pracovníků. – Rhode InStyle

Momentálně žádný nepotřebuji. Budu v budoucnu a obávám se, že to bude trvat příliš dlouho, než je vycvičím na to, co potřebuji. – Ileane B. Smith

Omezení rozpočtu a kvalita psaní – Yan Jian

Protože jsem to dokázal sám. – Wong Zhi Xin

I když jste byli jedním z těch, kteří jsou nejvíce náchylní k najímání nezávislých pracovníků, měly by být tyto výsledky potravou k zamyšlení. Vaši kolegové stále častěji využívají online platformy a další zdroje, aby se spojili s profesionály, aby zvýšili kvalitu svých webových stránek a zlepšili celkový dojem návštěvníků svých stránek..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map