Jak vytvořit herní aplikaci zdarma online (a nástroje, jak začít)

Přemýšlíte někdy nad tím, proč jsou mobilní herní aplikace tak populární? K tomu samozřejmě existuje důvod. Odvětví mobilních her je považováno za nejlukrativnější a největší obchodní příležitost pro potenciální výnosy. Čím dál více firem využívá mobilních herních aplikací, protože se očekává, že globální herní trh vygeneruje 152,1 miliard USD 2019.


Stále rostoucí čísla podporující podniky, aby vyráběly vysoce poutavé mobilní herní aplikace pro propagaci značky. Vzhledem k tomu, ziskovost je klíčovým faktorem pro vývoj mobilní herní aplikace.

Proto je nezbytné vytvořit mobilní hru s vysoce podmanivými a návykovými funkcemi a do tohoto seznamu nejžádanějších funkcí je rozhodně přidána působivá uživatelská zkušenost..

V tomto článku prozkoumáte, jak úspěšně vytvořit mobilní herní aplikaci. Začněme s těmito příběhy o úspěchu pro vaši inspiraci.

Nejúspěšnější aplikace pro mobilní hry na světě

1. Candy Crush

candy crush - jak vytvořit mobilní herní aplikaci zdarmaZdroj: Polygon

Candy Crush, který byl spuštěn v červnu 2016, a dodnes je hra stále oblíbená mezi lidmi, aniž by prozradila žádné známky zastavení. Tajemství úspěchu Candy Crush je jednoduchý koncept, který udržuje hráče vracet se k dalšímu.

Zpočátku hra umožňuje uživatelům jednoduše sladit tři stejné barevné sladkosti. Uživatelé zjistili spokojenost po dokončení každé úrovně. Později, když uživatelé projdou různými úrovněmi, začnou odemykat různé funkce, které jsou návykovou silou hry. Uživatelé také požadovali poslat žádost Candy Crush přátelům za odemčení životů. Celkově vzato jsou barvy, design, zvukové efekty a funkce docela poutavé a stávají se důvodem úspěchu aplikace.

2. Souboj klanu

Souboj klanu - jak vytvořit mobilní herní aplikaci zdarmaZdroj: Reddit

Aplikace Clash of Clans poháněná Supercellem se změnila na mega-prodejce-aplikaci z roku 2012. Úspěchem aplikace je její multiplayerová funkce, dobrá hratelnost, koncept, grafika a použitelnost. Clash Royale a Clash of Clans navíc v roce 2018 generovaly zisk 635 milionů USD z výnosu 1,6 miliardy USD.

To bylo jen málo příkladů nejúspěšnějších mobilních herních aplikací na světě, které přinesly velké příjmy. Nyní musíte přemýšlet o vytvoření herní aplikace, že? Pokud ano, zde je kompletní přehled popisující způsoby, jak úspěšně vytvořit bezplatnou herní aplikaci.

Jak si zdarma vytvořit herní aplikaci

Než vás vezmeme na mobilní herní aplikace vývojová cesta, vysvětlíme vám něco důležitého. Mnozí z nás většinou vytvářejí mobilní herní aplikace, aby dosáhli určitého příjmu, a proto potřebujete rovnou monetizační strategii.

Vytvořte strategii zpeněžení pro vaši aplikaci pro mobilní hry

Pokud vytváříte mobilní herní aplikaci za účelem zisku, musíte nejprve vytvořit strategii zpeněžení. Strategie zpeněžení vám pomůže zjistit, jak můžete dosáhnout maximálního užitku z aplikace.

Také, když vyvíjíte mobilní hru, investujete nějaké náklady, abyste ji získali, musíte mít zpeněžovací strategii. Chcete-li navrhnout vzpřímenou monetizační strategii, vyberte z následujících nejčastějších způsobů.

 • Nákupy v aplikaci – Nákup v aplikaci je dobrý způsob, jak získat z hráčů zisk. Nákup v aplikaci je přístup, který umožňuje hráčům nakupovat virtuální produkty pro konkrétní hru, prostřednictvím kterých mohou vývojáři generovat peníze.
 • Zahrnout obsah reklamy – Dalším skvělým způsobem, jak generovat příjem z herních aplikací, je reklama. Můžete kombinovat reklamy s nákupy v aplikaci. Společně budou obě strategie neuvěřitelně fungovat, ale nezapomeňte zahrnout nejrelevantnější reklamy, jinak nedosáhnete požadovaných výsledků.
 • Prémiové verze – Prémiové verze umožňují hráčům vzít si ukázku vašeho produktu a poté zaplatit, pokud chtějí dále hrát.

Nástroje, jak začít

Chcete-li rozvíjet svou další mobilní hru, podívejte se na tohoto rychlého průvodce, který vám ukáže některé základní nástroje pro vytvoření vaší herní aplikace.

1. Počítač

V první řadě budete potřebovat systém pro instalaci herního enginu. Můžete mít PC nebo Mac za to. Mějte na paměti, že existují určité herní nástroje, které fungují pouze na PC nebo Mac, nepodporují oba systémy.

2. Smartphone

Další věc, kterou budete potřebovat, je určitě jeden nebo dva chytré telefony, které testují hru na požadované platformě. Pokud chcete aplikaci spouštět na platformách Android i iPhone, vyplatí se zajistit, aby na obou platformách fungovala dobře.

3. Účet vývojáře

Pokud chcete odeslat herní aplikaci, je nutný účet vývojáře. Odeslání v Obchodě Play vyžaduje 25 USD na celý život a 99 USD ročně na App Store. Není to podobné tvůrcům aplikací, za aktualizace musíte odpovídat, abyste zajistili, že hra běží na všech zařízeních. To by mohlo vyžadovat různé nové aktualizace ročně.

4. Nástroje pro návrh hry

Bez ohledu na to, zda jste ochotni vyvinout 2D nebo 3D hru, musíte k tomu, aby byla na trhu vyniknout, potřebujete robustní herní prostředky. Herní prvky mohou zahrnovat herní postavy, hudbu, pozadí a nabídky.

5. Webhosting

Pokud vaše hra vyžaduje, abyste ukládali data online, jako jsou uživatelské profily, historie aktivit atd., Závisí na charakteru herní aplikace, je třeba spolehlivý webhosting. Hosting může přicházet v mnoha podobách, od úložiště databáze po výkon serveru, to, co potřebujete, závisí do značné míry na vyvíjené funkci.

V opačném případě, pokud standardní samostatná offline herní aplikace, jako je Tetris, nepotřebuje žádné.

6. Herní engine

Herní engine je nejdůležitějším nástrojem pro vývoj mobilní herní aplikace. Na trhu jsou k dispozici různé herní enginy v závislosti na požadavcích vaší herní aplikace; můžete si vybrat od nejzákladnějšího až po velmi sofistikovaný herní engine.

Herní engine můžete kategorizovat na základě následujících funkcí:

Herní šablona

Herní šablona je způsob, jak začít. Nedovoluje vám provádět několik změn s výjimkou znaků, hudby a pozadí. Chcete-li vybrat šablony her, můžete zkontrolovat mnoho online řešení, jako je AppyPie nebo ChupaMobile.

Kromě toho existuje několik herních šablon WordPress, které budou užitečné pro začátečníky, níže jsou uvedeny některé dobré příklady:

Šablona aplikace pro mobilní hry tajemnéArcane šablona aplikace pro mobilní hry

Podmanivá robustní herní šablona WordPress přináší fantastické funkce a možnosti pro vytvoření masivních herních komunit. Je to dobrá šablona pro ty, kteří chtějí vytvářet turnaje a týmové války. Hlavní rysy šablony Arcane jsou:

 • Snadné vytváření týmových válek a turnajů
 • Vlastní uživatelské profily
 • Vlastní týmové stránky
 • Front-end formuláře
 • Plně citlivý design
 • Vizuální skladatel PB
 • Možnosti zápatí
 • Neomezené barvy
 • SEO možnosti
 • Kompatibilní s různými prohlížeči
 • Animované obrázky a ikony
 • Instalace jedním kliknutím

Šablona mobilní hry eSporteSport šablona aplikace pro mobilní hry

eSport je další herní webová šablona, ​​která je vhodná pro začátečníky. Je dodáván s dokonalým materiálem připraveným k použití, který vám umožní dělat věci ve vaší cestě a zároveň aktualizovat jeho vzhled tak, jak chcete. eSport nabízí robustní funkce včetně: neomezeného počtu her, příslušenství, hráčů a jezdců, sekce sponzorů, seznam funkcí může být nekonečný.

Drag and Drop

Pro začátečníky je drag and drop vhodný způsob. Poskytuje vám seznam akcí a musíte jej použít pouze na své herní objekty. Předpokládejme, že pokud vyvíjíte 2D čtverec, pak vás drag and drop přístup nasměruje několika směry. Ukáže vám, že pokud stisknete libovolnou konkrétní klávesu, váš čtverec začne dělat skoky.

Vizuální skriptování

Vizuální skriptování je snadný proces, který poskytuje možnost kódování bez kódování. Jedná se o pokročilé řešení, které vám umožňuje vytvářet uzly, které představují akce pro vaše herní objekty. Ukazuje diagram, který představuje každou aktivitu, která se odehrává v herním okně.

Kódování

Nyní je nejdůležitější vlastností herního enginu kódování. Pokud si jen chcete vytvořit aplikaci pro účely výdělku, můžete si vybrat herní engine, který nabízí jednoduchý skriptovací jazyk, který je pro začátečníky snadno srozumitelný. Pokud se však chcete vidět jako profesionální vývojář, musíte se začít učit kódovat herní aplikaci.

Přečtěte si tipy od @CubixWorldwide – Nástroje a herní šablony pro vytvoření herní aplikace zdarma. povědět kamarádovi

Příklady herních motorů

Jak již bylo zmíněno dříve, herní engine je při vytváření herní aplikace nejdůležitější věcí. Pokud nemáte představu o tom, který herní engine je pro vás nejlepší, podívejte se na několik doporučení.

1. GameSalad

game salad - Příklad herního enginuZdroj VB

Pro začátečníky je to dobré. Funkce GameSalad umožňují drag and drop menu s intuitivním rozhraním. Nejlepší na tom je, že se skládá z mobilního prohlížeče, který vám umožní vyzkoušet hru na různých zařízeních.

2. BuildBox

BuildBox - Příklad herního enginuZdroj: BuildBox

BuildBox je nový herní engine a na své platformě je uvedeno 100 her a několik her si v App Store stáhlo nejvyšší počet včetně The Line Zen a Color Switch. BuildBox obsahuje několik funkcí včetně drag and drop, herních šablon, skvělého uživatelského rozhraní, 2D grafického editoru (animace) a animátoru.

3. GameBuilder Studio

Gamebuilder Studio - příklad herního enginuZdroj: Gamebuilder Studio

GameBuilder Studio proto využívá vizuální skriptování, abyste s tím mohli začít, musíte si prohlédnout všechny video návody, abyste získali základní informace. GameBuilder Studio zahrnuje následující funkce vizuální editor, fyzika hry, tržiště pluginů, dobré návody, 2D animace.

4. CryEngine

Cry Engine - příklad herního enginuZdroj: Cry Engine

CryEngine je herní engine typu all-in-one, který uživatelům poskytuje plný zdrojový kód motoru spolu s kompletními funkcemi bez licenčních poplatků, bez závazků a bez licenčních poplatků. Mezi funkce CryEngine patří Sandbox a nástroje, Visuals, postavy a animace, platformy a Audio / fyzika.

5. Godot Engine

Godot Engine - příklad herního enginuZdroj: GitHub

Godot Engine je pokročilý, výkonný herní engine. Je to multiplatformní, 2D a 3D open source herní engine. Godot Engine poskytuje sadu některých podrobných nástrojů, včetně uzlů pro celou řadu vlastních chování, flexibilní scénický systém, vizuální editor, živé úpravy a další vlastní nástroje. Je to dobré řešení pro vytváření vysoce profesionálních aplikací pro mobilní hry.

Pomocí těchto herních modulů můžete zdarma vytvářet herní aplikace >> GameSalad, BuildBox, CryEngine atd. Prozkoumejte více. povědět kamarádovi

Buďte připraveni vytvořit svou další herní aplikaci

Mobilní hry jsou dostatečně zajímavé nejen pro hráče, ale také pro vývojáře. Pokud se příliš neúčastníte procesu vývoje, pak jsou k dispozici platformy, které nevyžadují kódování, a můžete vytvořit úžasný produkt pomocí některých připravených šablon..

V případě, že váš vývoj je vášní, můžete se naučit kódovat miliony dostupných online zdrojů. Udělejte si nějaký čas a vytvořte další největší mobilní herní aplikaci a užijte si svůj výtvor. Mohlo by to mít šanci proměnit vaši mobilní herní aplikaci v ziskovou firmu.

Rameez Ramzan je asistentem manažera pro digitální marketing ve společnosti Cubix, renomované společnosti pro vývoj softwaru a produktů ve Washingtonu. Specializuje se na placený marketing, SEO a SMM a audity stránek, aby pomohl webům dosáhnout lepší výkonnosti. Spojte se s Rameezem LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map