Parimad domeeninimede registripidajad ettevõtetele

Domeeninime valimisega on keeruline.


Esiteks peate välja mõtlema sobiva nime. Enamik inimesi alustab kindla eesmärgi või teemaga veebisaite. Kui loodate domeeninime, mis on selle eesmärgi või teemaga jämedalt seotud, langeb võimaluste arv veelgi.

Kui olete nime otsustanud, peab see olema endiselt saadaval. Juba on registreeritud tonni nimesid – 2019. aasta kolmanda kvartali seisuga on neid olnud kokku 359,8 miljonit domeeninimed, mis on juba registreeritud. Selle konteksti panemiseks on Oxfordi inglise sõnaraamatu teises väljaandes täielikud kirjed 171 476 sõna.

Nii et kui soovite domeeni, peate lootma, et seda pole veel ostetud või et omanik on nõus selle teile müüma. Alustamiseks tehke domeeniotsing ühes järgmistest saitidest.

Parim koht domeeninime otsimiseks ja ostmiseks

1. Hostinger

Hostingeri domeenikontrollUnikaalsete domeenide leidmiseks kasutage Hostingeri domeenikontrolli.

Hostinger pole domeenide registripidajana tuntud. Kuid neil on väga soodsa hinnaga paketid, millest mõned sisaldavad tasuta domeeninime. Hostinger Premium ja Business jagatud veebimajutusplaanid (mis maksavad vastavalt vaid 2,15 ja 3,45 dollarit kuus) on mõlemad tasuta domeeninime registreerimisega. Kui ostate ainult domeeni – müüakse .online, .xyz, .tech ja .store hinnaga 0,99 dollarit aastas.

2. Nimihell

Namecheap domeeniregistripidaja - teenindab praegu ligi 2 miljonit klienti ja haldab enam kui 9 miljonit domeeni.Namecheap domeeniregistripidaja – teenindab praegu ligi 2 miljonit klienti ja haldab enam kui 9 miljonit domeeni.

Kaks aastakümmet tagasi asutatud NameCheap on üks suuremaid nimesid tööstuses ja on ICANN-i poolt akrediteeritud domeeninimede registripidaja. Sellel on tõhus kombinatsioon taskukohaste domeeninimede hinnakujundusest, suurepärasest klienditoest ja tohutust valikust tipptasemel domeenidest (.com, .net, .uk jne)..

Üks nime NameCheap ostmise parimaid osi on see, et hei on sageli domeeninimesid müügis, hind langeb mõnikord vaid 0,50 dollarini. Ärge unustage, et domeeninime allahindlused kehtivad sageli ainult esimesel registreerimisaastal, seega pöörake tähelepanu pikendamise määradele!

NameCheap müüb ka selliste domeeninimede jaoks lisandväärtusteenuseid nagu WHOIS privaatsuse kaitse (koos WhoisGuardiga), nende PremiumDNS-süsteemi tööaja garantii on 5 dollarit aastas ja SSL-sertifikaatide võimalus, mis algab 9 dollarist aastas.

3. GoDaddy

Godaddy domeenide registripidaja - sellel on enam kui 17 miljonit kasutajat kogu maailmas.Godaddy domeenide registripidaja – sellel on enam kui 17 miljonit kasutajat kogu maailmas.

GoDaddy on tõenäoliselt üks ainsamaid äratuntavamaid domeeninimede registripidajaid maailmas. Ma pean seda täisteenusega veebiettevõtteks, kuna need on kõik, mida peate oma veebisaidi loomiseks alustama, alates domeeninimest kuni hostini..

GoDaddy hinnad on enam-vähem standardsed, kuid neil on teenus, mis võimaldab teil osta spetsiaalseid domeeninimesid oksjon. Siit leiate suurepäraseid domeeninimesid, mis on juba registreeritud, kuid mille omanikud on nõus hinna eest lahti laskma. Muud nende pakutavad funktsioonid on WHOISe privaatsus, SSL-sertifikaadid ja muidugi veebimajutus.

4. Hõljutage kursorit

Hover - veebisaidi domeeninimede registripidajaHover – veebisaidi domeeninimede registripidaja

Hover keskendub puhtalt domeenide registripidajate saidile ja siin saate domeeni hankida umbes 5 dollarit aastas. Nende hinnasüsteem on äärmiselt läbipaistev ning pikendamise ja muude vahendite, näiteks ülekannete maksumus on näidatud samal lehel. Kui ostate korraga hulgi (rohkem kui 10 domeeninime), on saadaval allahindlusi. Siit saate oma standardsed TLD-d, näiteks .com või isegi mõned nTLD-d, näiteks .io.

Nagu mainitud, ei paku Hover veebimajutust, seega peate teadma, kuidas suunata oma DNS õigetele serveritele, kui ostate neist vormingus. Üks eelis on see, et need hõlmavad tasuta WHOISe privaatsuse kaitset kõigi oma domeeninimedega.

Domeeninimede spetsialistiks olemisel on ka oma eelised, kuna neil on suurepärased lisateenused, näiteks e-posti edastamine teie domeeninimele või isegi domeeni postkasti loomine, mis aastas maksab 20 dollarit.

5. Gandi

Gandi domeeni registripidaja - juba 20 aastat tegutsenud.Gandi domeeni registripidaja – juba 20 aastat tegutsenud.

Kui mitte eksida sarnaselt nimetatud India aktivistiga, on Gandi üks pikaajalisemaid domeeninimede registripidajaid tööstuses. Nende varandus on olnud muretu domeeninime registreerimise kogemus ja nad ei häiri kliente liiga palju, häirides neid võimaluste ja pakkumistega.

Gandil on ka üks suurimaid domeeninimelaiendite valikuid, mille hulgast saab valida enam kui 700 hulgast. Kõik, alates abogado kuni .zine, on siin haarata. Neil on ka loetelu tippdomeenide võimalustest, mida regulaarselt uuendatakse, koos artiklitega, mis arutavad uusi tulevasi TLD-sid.

Hinnad võivad olla taskukohased sõltuvalt domeeninime laiendusest, mõned lähevad aastas alla 0,50 dollari. Domeeninimedega saate tasuta WHOISe privaatsuskaitset ja kahte e-posti kasti koos kuni 1000 varjunimega.

6. Freenom

Freenom - hankige oma domeeninimi tasutaFreenom – hankige oma domeeninimi tasuta

Freenom loodi peamiselt tasuta domeeninimelaiendi (.tk) registripidajana. Kui otsite Freenomilt domeeninime, näitab see teile ka muid võimalikke laiendusi, mille saate nende platvormi kaudu registreeruda.

Täna pakuvad nad müügiks ka muid tasuta domeeninimelaiendeid, näiteks .ml, .ga, .cf ja .gq. Freenomil on ka tasuta DNS-teenus, mida saate kasutada, kui te ei plaani enda oma kasutada.

Üks tasuta domeeninimelaiendite kasutamise probleem on see, et neid kuritarvitatakse sageli ja nad on sellega hakkama saanud päris halb maine aastate jooksul. Lünki on ka palju ja kui plaanite saada tasuta domeeninimelaiendit, peaksite hoolikalt läbi lugema täpse trükise.

Mis on domeeninimi??

Näide domeeninimest.Näide – amazon.com on domeeninimi.

Domeeninimi on põhimõtteliselt teie veebisaidi aadress. Nii navigeerivad inimesed veebisaidil, kus teie saiti majutatakse. Mõelge sellele kui füüsilisele aadressiaadressile, mis võimaldab inimestel leida tee asukohta.

Mõni inimene eksib veebimajutustes domeeninimede kasutamisel, kuid on oluline arvestada, et need pole nii. Domeeninimi ja veebimajutus on kaks eraldiseisvat elementi mis ühendavad saidi funktsiooni. Domeeninimede näited on –

Apple.com USA.gov Amazon.com BBC.co.uk

Iga domeeninimi maailmas peab olema ainulaadne.

Teil ei ole lubatud registreerida domeeninime, mis juba kuulub kellelegi teisele. Sellega on seotud mõned ettevaatusabinõud ja mõistmaks, kuidas kaks sarnase välimusega domeeninime võivad eksisteerida, peate mõistma domeeninime laiendeid.

Domeeninime laiendid

Kui loetlesin ülaltoodud mõned domeeninimede näited, võisite märgata, et igale nimele järgnes täht. – midagi. Seda tuntakse domeeninime laiendusena. Domeeninimedega töötamiseks peab alati kaasas olema laiend.

Kui veeb alles alles algas, võeti kasutusele vaid mõned domeeninimelaiendid. Neid kutsuti tippdomeenideks (TLD) ja nende näideteks on:

.com .net .org

Veebi kiire kasvu tõttu oli vaja rohkem domeenilaiendeid ja sealt tekkisid riigikoodilised tippdomeenid (ccTLD). Neid kasutati konkreetsetest riikidest, näiteks

.uk. cn

Ühendkuningriigi, Hiina ja Singapuri jaoks.

Varsti lisati mitmesugustel eesmärkidel ka muid tippdomeene, näiteks

.dev .reis .biz .pood .guru .inc

Need nimetati uuteks üldisteks tippdomeenideks (gTLD või nTLD).

Pea meeles, kus ma ütlesin, et võib olemas olla kaks sarnast domeeninime? Selle põhjuseks on domeeninime laiend. Jällegi peavad kõik domeeninimed olema unikaalsed ja seetõttu, kui peaksite ostma oma nime.ee, on täiesti võimalik, et keegi teine ​​ostab teie nimi.biz.

Domeeninime ideed: kuidas valida perfektset domeeni

Nüüd, kui olete teadlik domeeninime moodustavatest ja süsteemi võimalikest puudustest, kuidas te valite hea domeeninime?

Ehkki tehniliselt saate registreerida mis tahes domeeninime seni, kuni teil on selleks õigus, on paremate domeeninimede valimiseks olemas üldised juhised.

1. Hoidke oma domeen lühikese ja lihtsana

Lühikeste domeeninimede järele on väga suur nõudlus ja kui te ei vali nTLD-d, pole tõenäoline, et leiate sobiva domeeni. Paljud lühikesed domeeninimed on juba registreeritud, näiteks one.com või g.cn.

Lühemaid domeeninimesid on külastajatel lihtsam nii kirjutada kui ka meelde jätta. See on eriti kasulik, kui te pole selline globaalne kaubamärk nagu Nike või Coca Cola.

Näited:

hääl.com 360.com kindlustus.com tõusmine.com pingdom.com eesmärk.com

2. Vältige slängi

Kuna nii palju domeeninimesid on juba ostetud, võib soovitud leidmine olla pettumust valmistav ja tüütu protsess. Proovige siiski vältida slängi kasutamist, näiteks asendage sõna “sina” tähega “u” või “paremale” sõnaga “riitus”, kuna see muudab tõenäolisemalt, et külastajad teevad kirjavigu.

3. Vältige erimärke

See ulatub tagasi slängi vältimise kohta eespool. Numbrite (1, 2, 3 jne) või sümbolite, näiteks sidekriipsude (-) kasutamine sõnade vahel aitab teil domeeninime hõlpsamini leida, kuid neid on keeruline sisestada ja külastajad on altid vigu tegema. Need tegurid põhjustavad kergesti segadust ja võivad potentsiaalsete külastajate jaoks pettumust valmistada.

4. Kasutage oma domeenis strateegilisi sõnu

See võib jällegi olla väga keeruline, kuid teie ettevõtte olemusega seotud märksõna kasutamine võib olla abiks. See toimib seda kuulvate inimeste jaoks assotsiatiivselt ja võib teile ka SEO osas käe üles tõsta.

Näiteks võib Bostoni piirkonda teenindavale lukksepale abiks olla selline domeeninimi nagu BostonLocksmith.

5. Olge piirkonna sihtimisega ettevaatlik

Kuigi ma andsin eespool Bostoni näite, oleks mõistlik hoolitseda selle kasutamise eest. Veebiettevõtted, näiteks e-poe poed, on sageli ääretud ja alatoomise märksõna kasutamine teie domeeninimes poleks sama tõhus. Tegelikult võib see sageli olla eksitav ja põhjustada potentsiaalse ettevõtte kaotuse.

6. Valige õige domeenilaiend

Domeeninimelaiendid on väga erinevad ja tulevad erineva hinnaga, isegi kui need ostetakse uued. Tegelikult on mõned domeeninimelaiendid, näiteks .tk, täiesti tasuta. Kasutage neid ettevaatlikult, kuna tasuta domeeninimelaiendeid on sageli kuritarvitatud ja paljud on saanud väga halva maine.

Isiklikult soovitan kasutada mainekaid TLD-sid või vähemalt ccTLD-d, eriti kui tegutsete ettevõttes.

7- Proovige domeeninimede generaatorit

Kui te tõesti ei saa otsustada hea domeeninime üle ja teil on ideid või sõpru küsida, on teine ​​võimalus. Proovige kasutada ühte paljudest Interneti kaudu hõljuvatest tasuta domeeninimede generaatoritest (vt allpool). Isegi kui te ei leia ideaalset domeeninime, võivad mõned soovitused pakkuda teile uut vaatenurka ja inspiratsiooni.

Allpool on mõned tasuta domeeninimede generaatorid, mida kasutada.

Tasuta domeeninimegeneraatorid, mida saate kasutada

Vaatame mõnda domeeninime soovitamise tööriista, mis võib teile seda protsessi natuke lihtsustada.

1. Lahja domeeni otsing

LeanDomainSearch - teie veebisaidi tasuta domeeninimede generaatorLeanDomainSearch

LeanDomainSearch võib olla abiks neile, kellel on ajublokeering või kellel on nimed otsa saanud. See on tasuta domeeninime soovitamise tööriist, mis võimaldab teil sisestada mõned terminid, mida soovite seostada, ja sülitab seejärel välja mitu kombinatsiooni, mis võiksid olla kasulikud.

Ma ütlen, et võib, sest paljudel neist pole tegelikult mõtet ja nad on põhimõtteliselt rämps. Imelik on aga see, et see tohutu nimekiri võib anda teile inspiratsiooni otsinguterminite täpsustamiseks ja uuesti proovimiseks. Lõppude lõpuks on sellest natuke abi.

2. Shopify ärinimede generaator

Eelistatud domeeninime otsimiseks kasutage Shopify ärinimede generaatoritShopify ärinimede generaator

Shopify ärinimede generaator töötab sarnaselt LeanDomainSearchi kontseptsiooniga, kuid kui proovite seda teha, leiate peagi, et see on teistsugune metsaline. Selle asemel, et teie otsingutermineid juhuslikult kombineerida, tundub see pisut intelligentsem.

See ei ole mõeldud aitama teil domeeninime leida, vaid pigem ärinimi ja lisab sellisena teie otsingule lisaks ka termineid. Võtame näiteks siis, kui otsisin Tech Magazine’i, oli üheks tagastatud tulemuseks ‘Mantis Tech Magazine’. Saate neid siiski kasutada domeeninimede otsimiseks.

3. Käivituse nime kontrollimine

Käivituse nimekontroll

Käivituse nimekontroll on Peter Thaleikise loodud tasuta ja lihtne tööriist. Käivitusnime kontroll aitab teil kontrollida domeeninimesid kolmes erinevas TLD-s (.com, .io, .co) ja kasutajanimesid mitmel platvormil – sealhulgas Facebook, Twitter ja Instagram.

4. Büst A nimi

Bust A Name - domeeninime soovitamise tööriist, mis töötab erinevates keeltesBüst A nimi

Nimi Bust on veelgi keerukam kui mõlemad ülalnimetatud tööriistad ja see võimaldab teil mõnda otsinguterminit kohandada. Näiteks võite valida prioriteediks algus- või lõppsõnad või piirata domeeninime pikkust. Võite isegi valida, kas see töötab erinevates keeltes!

Samuti on teil võimalus lasta süsteemil näidata teile, milliseid otsingutulemusi mõne kõrgema taseme domeenide jaoks juba kasutatakse. Sait sarnaneb oma vananenud liidesega Interneti varaseimate päevade säilmetena, kuid sellel on oma kasutusvõimalused. Näiteks kui väljute vahekaardilt, kus see on avatud, annab seal uuesti navigeerimine võimaluse jätkata seal, kus pooleli jäite.

Bust A Name üks väga huvitav osa on see, et sellel on oma õppeosa, mis sisaldab mõnda juhendavat videot. Ma poleks arvanud, et see tõesti vajalik on, kuid nad on süsteemi ilmselt idioodiga tõestanud.

5. Domeeni mõistatus

Keeruline domeeninimede generaator, mida saate kasutadaDomeeni mõistatus

See tasuta domeeninimede generaator on veelgi keerulisem ja ma arvan, et see on natuke segane, eriti esmakordsete kasutajate jaoks. Valikuid on palju ja saate sellest soovi korral nii vähe või nii palju abi. Oluline on see, et lisaks domeeninimedele ettepanekute tegemisele annab Domain Puzzler teile teada ka nende saadavuse.

Võtame näiteks siis, kui lisasin neli märksõna. Süsteem andis mulle neli nende kombinatsiooni, kuid andis ka teada, et .com variandid olid juba võetud. Teil on võimalus otsida peaaegu kõiki tippdomeene, alates .com kuni isegi .travel ja .aero.

6. NimiPoiss

Parim tasuta domeeninimede generaatorNimiPoiss

Selle saidi toiteallikaks on BlueHost ja väidetavalt on see üks vanimaid olemasolevaid domeeninimede generaatoreid. Võite sisestada märksõnade kombinatsiooni ja generaator sülitab teile hulga kombinatsioone, et saaksite ala LeadDomainSearchi stiili vahel valida..

Kahjuks tundub enamik kombinatsioone äärmiselt veider ja ma pole päris kindel, kas saate neid kasutada. Ma panen selle kriitikat teisele ideede generaatorile, kus peate pärast soovituste lugemist ise midagi põhjalikku tegema..

Näib, et seda saiti haldab BlueHost, nii et reklaamitakse ja linki, mis üritab teid sellele saidile suunata, et nendega koos registreeruda.

Läbikäik: kuidas domeeninime osta

Domeeninime tegelik registreerimisprotsess on midagi, mida tuleks hõlpsalt lõpule viia mõne lihtsa sammuga. Põhivorming on: otsige, valige ja siis ostke. Ehkki mõned domeeninimesid müüvate saitide terminid võivad erineda, peaks protsess olema sarnane.

1. Otsige üles soovitud nimi

Registreeri domeen HostingerisMinge saidile Hostingeri domeenikontroll. 1) Sisestage otsinguribale soovitud domeeninimi; 2) Klõpsake nuppu Kontrolli seda.

Enamikul registripidajatel on spetsiaalne domeeninimede sektsioon. Seal peaksite leidma otsingukasti, kuhu saate sisestada soovitud domeeninime. Soovitan teil sisestada täielik domeeninimi, kaasa arvatud TLD.

Domeeniotsingu tegemiseks minge lihtsalt Hostingeri domeenikontrolli.

2. Valige saadaolevate loendite hulgast

Registreeri domeen Hostingeris3) kontrollige, kas teie domeeninimi on saadaval; 4) Ostmiseks klõpsake “Lisa ostukorvi”.

Pärast soovitud domeeninime sisestamist teeb süsteem otsingu ja kontrollib, kas see on saadaval. Sõltumata sellest, kas see on saadaval või mitte, kuvatakse teile sageli sama domeeninime loend koos mitmesuguste muude laienditega, mida võite selle asemel vajada.

Kui ükski neist võimalustest ei meeldi teile, minge tagasi 1. toimingusse ja korrake toimingut, kuni leiate valiku, millega olete rahul ja saadaval. Mõni sait võimaldab teil otsida rohkem kui ühte domeeninime korraga.

3. Viige oma ost lõpule

Registreeri domeen Hostingeris5) Valige soovitud registreerimistähtaeg (Periood – 1/2/3 aastat), vajadusel valige hostimisplaan (alates 0,80 dollarist kuus); 6) Tellimuse jätkamiseks klõpsake nuppu „Checkout Now”.

Kui olete valinud domeeninime, mida soovite osta, küsib sait sageli, kas on lisandmooduleid, mida soovite ka teie. Pange tähele, mida nad pakuvad, kuna mõned neist pakuvad teile suuremat privaatsust.

Samuti peate valima ostutähtaja, mis tähendab, kui kaua soovite seda registreerimist. Minimaalne domeeninime registreerimise aeg on üks aasta. Kui see on tehtud, peate tegema vaid ostu eest tasumise ja domeeni haldamise üksikasjad saadetakse teile e-posti teel.

Kui palju peaksin maksma domeeninime eest?

Domeeninimed on nagu kõik muud tooted, mida saate poodides osta. Hind varieerub sõltuvalt sellest, millal te seda ostate ja kust seda ostate. Näiteks võivad saidid aeg-ajalt müüa domeeninimesid.

Teine tegur, mis mõjutab domeeninime hinda, on laiend. Erinevatel domeeninimelaienditel on erinevad ostu- ja pikendamishinnad. Tippdomeen .win võib maksta registreerimisel vaid 1,74 dollarit ja igal aastal uuendada 2,23 dollarit.

Mõnikord alandavad saidid ka domeeninimehindu sõltuvalt sellest, kui kaua te oma esialgset registreerimist teostate. Aastane registreerimine on tavaline, kuid need võivad hinda langeda, kui registreerute samal ajal vähemalt kaks aastat.

Seetõttu pole tegelikult „standardit” selle kohta, kui palju domeeninimi teile maksma läheb. Õnneks on palju selliseid lennupileteid, nagu on TLD-nimekiri, kus saate selle teabe kiiresti koguda, et osta soovitud domeeninime madalaimate hindadega.

Üldise juhisena maksab enamik TLD-sid aastas umbes 10–15 dollarit. Kui ostate vananenud domeeninime, maksab see teile olenevalt vanusest ja märksõnadest palju rohkem. Tasuta domeeninimed on muidugi tasuta, kuid sageli peab olema palju peeneid trükiseid, millest peate teadma.

Hea domeeninime registripidaja valimine?

Täna saate domeeninime osta praktiliselt kõikjal Internetis. Alates pühendatud domeeninime saitidest kuni veebimajutusettevõteteni on need kõikjal saadaval. Kuid mitte kõik kohad pole ühesugused ja on mõned punktid, mida võiksite enne oma domeeninime kuskilt registreerimist tähele panna.

Headel domeeninimede registreerijatel (saidid, millel on lubatud müüa domeeninimesid) on sageli sarnased omadused, mis annavad neile konkurentsieelise. Ideaalis soovite leida registripidajat, kes on akrediteeritud ICANN-is, millel on läbipaistvad hinna- ja pikendamistasud, mis pakub head klienditugi ja mis kõige tähtsam – sellel on süsteem, mis võimaldab teil oma domeeninime hõlpsalt hallata.

ICANNi akrediteerimine

Määratud nimede ja numbrite Interneti-korporatsioon ehk ICANN on peamine mittetulundusühing, mis jälgib ja reguleerib kogu domeeninimede tööstust. Veenduge alati, et kõikjal, kus soovite domeeninime osta, on see ICANN on akrediteeritud.

Need registripidajad peavad järgima ICANNi määrusi ja on olemas välja antud juhised mis tagavad akrediteeritud registripidajate kaudu registreeruvate isikute kaitse. Mitte kõik domeeninimesid müüvad ettevõtted pole ICANNi akrediteeritud.

Hinnakujundus ja uuendamine

Pean domeeninimesid pigem teenusteks kui kaupadeks, kuna domeeni nime hoidmiseks peate tasuma pikendamistasusid. Seetõttu on oluline tagada, et registripidajal, kellelt domeeninime ostate, on läbipaistev hinnakujunduse ja uuendamise struktuur.

Nagu tavalised tarbekaubad, lähevad domeeninimed sageli müüki ja mõned registripidajad võivad pakkuda domeeninimedele odavaid tehinguid. Pange tähele, et see müük on sageli rakendatav ainult uute domeeninimede registreerimisel ja ainult selle aja jooksul, mille jooksul te neid ostate. Pikendamine toimub tavahinnaga.

Hea domeeni äritava näide – kui NameCheap korraldab TLD-s reklaamikampaaniat, teatab ettevõte pikendamise hinna selgelt oma tellimuste lehel.

Pidage alati silmas iga ostetava domeeninime ostuhinda ja pikendamise hinda. Erinevatel registripidajatel on ka erinevad hinnad, nii et tehke enne ostuotsuse tegemist ringi ringi.

Klienditugi

Hea klienditugi on iga ettevõtte jaoks kohustuslik ja see kehtib ka domeeninimede registreerijate kohta. Enne registripidajalt toodete tellimist proovige nende tugiteenistujatega ühendust võtta, et näha, kui vastutulelikud ja abivalmid nad on. Ettevõtted, kes reageerivad kiiresti, on tõenäolisemalt parem tugisüsteem paigas tekkivate probleemide lahendamiseks.

Domeeninimede haldamine

Lisaks domeeninimede ostmise ja uuendamise lubamisele peavad registripidajad pakkuma teile süsteemi, mis võimaldab teil oma domeeninime hallata. See hõlmab domeeninime DNS-i seadistamist või muid funktsioone, näiteks teisele registripidajale ülekandmist.

Mõnel registripidajal on kohutavad süsteemid ja teie konto haldamine võib olla keeruline. Soovitan teil registreeruda konto jaoks teid huvitavas registripidajas, et enne ostu sooritamist veidi nende süsteemi uurida. Ma kirjutasin kunagi ühe registripidaja juurde, kus oli nii kohutav süsteem, et see oli praktiliselt kasutamiskõlbmatu.

Domeeninimede kuritarvitamine

Kaks samasugust domeeninime lühidalt võivad üksteise vastu eksida, kui te ei pööra tähelepanu domeeninime laiendile. Seda süsteemi kasutab sageli ära domeeninimede kükitajad kes kaaperdavad domeeninimesid või registreerivad sarnaseid domeeninimesid humalas, et õigustatud ettevõtted ostavad neilt domeeninimesid.

Citibank.tk

Üks näide selle kohta on see, kui pettur registreerib sellise domeeninime nagu Citibank.tk ja proovib selle edastada tegelikuks Citibanki veebisaidiks. Mõningaid külastajaid võib see sait narrida ja sisestada sinna kogemata isiklikud andmed. Isegi kui nad ei asuta kelmuse saite, rikuvad domeeninimede kükitajad sageli kaubamärke, sageli eesmärgiga müüa neid nende kaubamärkide omanikele liiga kõrge hinnaga..

SteveJob.com

SteveJob.com domeeni juhtum on veel üks näide. Domeen kuulus varem Lõuna-Koreale, kes kannab nime Steve Jobs Kim, ja ta kasutas seda domeeni tehnoloogiaga seotud uudiste ja artiklite avaldamiseks. Juhtum lahendati detsembris 2019 – seal asus Steve Jobs Archive, LLC, usaldusühing, mida juhib Steve Jobs lesk Laurene Powell Jobs, võitis õiguse omada domeeninime.

Mõnel juhul võivad sarnasused olla täiesti süütud, näiteks Kanada teismeline Mike Rowe, kes registreeris oma veebidisainiäri jaoks domeeni MikeRoweSoft. Microsofti (ettevõtet) ei lõbustatud ja kaevati kohtusse, lõpetamisteadete väljaandmine.

Järeldus: hea domeen on väärt rohkem kui arvate

Ehkki see juhend on mõeldud teile parema ettekujutuse saamiseks selle kohta, kust ja kuidas oma domeeninime hankida, märkate, et olen lisanud domeeninime valimise protsessi lõigud ja ka muud pisikest teavet.

Pole tähtis, kas soovite eraisikut luua väikese ajaveebi või väikeettevõtte, kes soovib digitaalselt laieneda, on domeeninimi palju enamat kui lihtsalt odav nimesilt. Põhimõtteliselt esindab see teid digitaalses maailmas ja sellel on kõik sellest tulenevad tagajärjed.

Seda tuleb üles ehitada ja turgutada, nagu ka teie enda mainet reaalses maailmas. Valige, ostke ja kaitske oma domeeninime hoolikalt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map