כשלים של גוגל ומה אנו יכולים ללמוד מהם

כאשר מוזכרים את המילה גוגל הדבר הראשון שעולה בראש הוא חיפוש בגוגל. למרות שזה היה המוצר הראשון והמוצלח ביותר שלה, היו הרבה אחרים. בין המפורסמים ביותר מלבד מנוע החיפוש שלה היא אנדרואיד, מערכת ההפעלה הניידת (OS) שנמנתה משנת 2018 על 85.1% מהעלאת העיניים נתח שוק של מערכת ההפעלה של הטלפון החכם.


כיום, בזכות אותם מוצרים מצליחים ועוד, גוגל (תחת חברת האם שלה אלפבית) מהוון בסכום של 727 מיליארד דולר. זה הופך אותה לאחת מחמש החברות האמריקאיות המובילות שקיימות. עם זאת, לא הכל היה הפלגה חלקה עבור הבמה הטכנולוגית הזו והיא קיבלה את חלקה ההוגן של הביצה על הפנים לאורך השנים.

בואו נסתכל על כמה מהמחשבים שגוגל יצאה איתם ומה קרה להם במהלך השנים. זכור, גוגל קיימת כבר זמן רב, כך שחלק מהמוצרים הללו עשויים להימשך עוד לפני שנים רבות.

גוגל פלוס

גוגל פלוס

למרות שגוגל פלוס משמש כיום אנשים רבים, זה רחוק ממה שהחברה תיארה לעצמה כאשר החלה את דרכה. במקור שנועדה להיות פלטפורמה של מדיה חברתית כמו פייסבוק, Google Plus הועברה לכניסות פלטפורמה משולבות ושכנות אחרות..

כפלטפורמה של מדיה חברתית, גוגל פלוס עדיין מחווירה בהשוואה לפייסבוק. comScore, חברת מחקר שוק, מעריכה שמשתמשי Google+ מוציאים רק כשלוש דקות בחודש באתר. משתמשי פייסבוק לעומת זאת, הזריזו באותו אתר בסביבות 405 דקות בחודש.

כן, למרות כל אלה, גוגל שדלה להמשיך בגוגל פלוס עד לא מזמן התגלה באג בממשק ה- API של Google Plus מה שאיפשר למפתחי אפליקציות של צד שלישי לכרות את נתוני המשתמשים. היא בחרה להבהיר חדשות על הבאג ו – ניחשתם נכון – נתפס.

גוגל תהיה סוף סוף מכבה את גוגל פלוס לציבור הרחב והידוק ההגבלות על הרשאות אפליקציה.

Google Buzz

Google Buzz

ניסיון נוסף ליצירת רשת מדיה חברתית, גוגל באז חיה חיים קצרים ובלתי מרהיבים משנת 2010 עד 2011. היא נועדה לאפשר למשתמשים לבלוג, לדון ולהעביר מסר בפלטפורמה משולבת – שוב, כמו פייסבוק.

עם זאת, גוגל נוטה גם לנהל דברים דומים על ידי צוותים נפרדים, ובאז הושמט לטובת גוגל פלוס. גם בחיים כה קצרים, גוגל באז הצליחה להכות סטירה בתביעה אחת לפחות כאשר סטודנט בהרווארד טען שהפלטפורמה “הפרה את ציפיות המשתמשים, הפחיתה את פרטיות המשתמשים, סתרה את מדיניות הפרטיות של גוגל ואולי הפרה את חוקי האזנות הסתר הפדרליות”..

גוגל שלפה את התקע ב- Buzz במארס 2011, R.I.P.

מחברת גוגל

מחברת Google מאפשרת למשתמשים לשמור ולארגן קטעי מידע ממקורות מקוונים שונים. זה נשמע כמו הכלי המושלם עבור סטודנטים וחוקרים (או אפילו סופרים כמו שלך באמת), נכון?

לרוע המזל, זו הייתה הקורבן של הטכנולוגיה ונפלה בצד הדרך כאשר הרחבות דפדפן שעשו את אותו הדבר בעצם הציפו את השוק. והכי חשוב, הרחבות אלה היו זמינות גם בצורות שונות על מוצרים מתחרים כמו Mozilla Firefox.

אחרי מאבק של שש שנים, מחברת Google הופסקה ופונקציות דומות שולבו במה שמכונה כיום Google Docs.

מנחה גוגל

מנחה גוגל

אם אי פעם השתמשת reddit סביר להניח שיהיה לך מושג מה היה מנחה Google בעבר. מנחה הוצג בשנת 2008 ונועד כפלטפורמה למשתמשים לשאלות ותשובות בתחום, כאשר משתמשים אחרים מדורגים כמה טובות השאלות והתשובות היו.

לרוע המזל עבור גוגל, המנחה לא היה פופולרי כמו reddit ואחרי גרירה ארוכה הוא סוף סוף סגר את הווילונות בשנת 2015. זו הייתה עוד דוגמה נוספת לענק מנועי החיפוש שניסה להשתלט על הפונקציה של מוצר קיים ולהניח שהוא יכול פשוט מכיוון שהיו לה כל כך הרבה משתמשים בתפיסה.

חבל, כל כך עצוב.

עזרה של Google

עזרה של Google

עוד מוצר קצר מועד, Google Helpouts נועד לאנשים לעזור אחד לשני באמצעות וידאו חי. זה כמו סיוע מרחוק בצורה מסוימת, בה העוזר שלך יכול להיות בצד השני של העולם ועדיין להעביר אותך או אפילו להראות לך איך לעשות משהו.

אנשים שהתעניינו לעזור יוכלו לרשום את תחומי ההתמחות והניסיון שלהם באתר ולקבל תשלום באמצעות ארנק Google. הכל קשור גם דרך לוח השנה של גוגל כך שניתן יהיה לתאם את התזמון.

למרבה הצער, אני מניח שביקשת עזרה מחבר הייתה פופולרית יותר מכיוון שהם לא היו צריכים לקבל שכר, כך ש- Google Helpouts לא ממש קיבלו עזרה. הוא הושבת בשנת 2015, שנתיים בלבד לאחר הצגתו.

פיקאסה

גוגל פיקאסה

מבחינה טכנית לא ממש כישלון, פיקאסה שימשה רבים לאורך השנים כאפליקציית התמונות המקוונת שלהם. זה היה זמין גם לחלונות וגם ל- MacOS, שנרכשה במקור על ידי גוגל בשנת 2004. נפילתה הייתה צפויה מכיוון שהאפליקציה לא עודכנה זמן רב, אגב, מכיוון שצילומי Google הופיעו.

בסופו של דבר, Picasa הושלם והוחלף על ידי אלבומי Google שהיה חדש ועשיר יותר בתכונות מפיקאסה. אני חושב שנקודת הכישלון הגדולה ביותר של פיקאסה הייתה שהיה לה חוסר בתכונות השיתוף, אז כשגוגל ראתה באיזו דרך הטכנולוגיה נשענת, היא החליטה לבנות על צילומי Google במקום זאת.

ובכל זאת, אפליקציה שהייתה שימוש במשך שנים רבות.

גוגל גל

גוגל גל

עוד אחד ממוצרי Google המעורפלים יותר, Google Wave נועד על ידי גוגל לאפשר תקשורת ושיתוף פעולה בזמן אמת? נשמע מוכר לא? זה נכון – ל- Google יש כעת את התכונות הללו במסמכי Google, המאפשרים למספר אנשים לגשת למסמכים או גיליונות אלקטרוניים, לערוך אותם ולדון בהם.

Wave עצמו הפך היום לפרויקט Apache Wave והוא קוד פתוח. Wave in a Box, המוצר העיקרי שלו הוא סוג של שרת אינטרנט שמיועד לשימוש בפיתוח יותר מכל דבר אחר. זה נשמע כאילו גוגל חלבה את Wave לכל מה שהיה שווה ואז העבירה את החלקים שעבדו ל- Google Docs.

משקפי גוגל

משקפי גוגל

האחרון ברשימה הזו (והמועדף עליי האישיים) הוא דבר שמעלה עד היום דיון כלשהו. אתה רואה, משקפי גוגל, בשונה ממוצרי Google האחרים ברשימה זו, אינו מת. עם זאת, מה שהתכוונה גוגל היה שהזכוכית של גוגל תציף את השוק כמחשבי מיקרו.

זה היה סוג של ביגוד חכם שכל אחד יכול להשתמש בו ונעזר בשבב מחשב זעיר, יוכל לספק למשתמש מידע על ממשק סוג ראש תצוגה, לצלם תמונות ווידאו ועוד.

נשמע ממש מגניב הא? למרבה הצער, זה מעולם לא הדביק מסיבה כלשהי, אם כי כיום גוגל גלאס מצאה שימוש נישה בכמה תעשיות. לדוגמה, לסייע בהליכים רפואיים, עזרה לילדים הלומדים באוטיזם ובקווי הרכבה במפעל.

עבור צרכנים רגילים, אתה יכול אפילו לקנות את גוגל גלאס בכמה מקומות כמו אמזון, אבל זה פשוט יגדיר לך יותר מ -1,000 דולר לערך..

עם זאת, הסיבה לכך שאני אומר שהיא נכשלה היא משום שהתוצאה, למרות שהיא ראויה להערכה, לא הצליחה לעמוד בתכלית הליבה שלה – להציף את שוק הצרכנים במוצר נוסף של גוגל..

למידה משיעור גוגל

הדוגמאות הללו למוצרים כושלים של חברה יחידה הם רק קצה הקרחון – יש יותר. עם זאת, זה רק מראה כי חברה מנוסה טכנולוגית ומראה עתיד כמו גוגל אינה חסינה ממלכודות העסקים..

אתה מבין, גוגל היא ותמיד הייתה חברה מונעת על ידי מנועי חיפוש. זהו מוצר הליבה שלהם, כך שכל מה שהם עושים הוא במטרה להרחיב את חיפוש Google עוד יותר. קח לדוגמא את אנדרואיד.

זה עזר ליצרנים להציף את השוק בסמארטפונים משתלמים שקשורים עמוק בכל כך הרבה מוצרי גוגל – תמונות Google, Google Mail ועוד. למרבה הצער, לא הכל עובד כמתוכנן, כך שגוגל, ממש כמו כל חברה אחרת, יש לה חלק הוגן מהלימונים.

לפעמים זה לא יכול להיות שהמוצר רע כשלעצמו, אבל זה פשוט לא הזמן המתאים לו. קח את המקרה של פאלם אינק., יצרן מחשב כף יד שניסה להכניס עוזרים דיגיטליים אישיים (PDA) כמו ה- Palm III בשנת 1998.

אני זוכר באותה תקופה שהייתי בשנה האחרונה שלי למדעי המחשב באוניברסיטה והצלחתי לשים את ידי על אחת. אז, הצוות שלי ואני החלטנו לבנות אפליקציה לפאלם IIIc – משהו לשימוש בתחום הרפואי.

כתבנו מאפס תוכנית שתהפוך את ה- PDA לפנקס רופאים, שלם עם הערת ייעוץ וגרפיקה של גוף אנושי, מתוך כוונה לקשור את זה למסד נתונים מרכזי. למרבה הצער, הטכנולוגיה טרם ענתה על צרכינו, ודברים רבים שהיינו זקוקים להם טרם יצאו או פשוט הופיעו.

עם זאת, ניהלנו מערכת עבודה מחולקת – הראשונה במדינה שלנו באותה תקופה. בסופו של דבר הפסקנו את זה מכיוון שמגבלות הטכנולוגיה הפכו את המושג לא אמין באותה תקופה.

מסקנה: הכינו לימונדה!

כן, זה התחיל ככישלונות של גוגל, אבל כולם יכולים לקחת משהו מזה. לא כל מה שחדש מצליח, וכמה מושגים ישנים הופכים בסופו של דבר לדברים חדשים וטובים יותר (גם אם כמה שנים אחר כך)

רעיונות הם מה שעולם ההמצאה ממשיך וחזון זה חשוב. רק בגלל שיש לך רעיון שנכשל, זה לא אומר שזה אובדן מוחלט – ללמוד ממנו משהו ואולי, לבנות מחדש את הרעיון במועד מאוחר יותר..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map