הכיס מספק Dropshipping ברמה אחרת

כחברה חדשה יחסית, כיס יכול היה לטעות בקלות כסטארט-אפ רעב אחר שמנסה להפוך אותו לגדול בשוק הרווחי של שירות dropshipping.


עם זאת, כשהתחלנו לדבר עם המנכ”ל סבא מוהבור, התברר לנו שהם לא סתם עוד חברת טק שמבקשת לעשות את הפריצה הגדולה שלהם. למעשה, חברת Spocket הובילה את ההאשמה על מהפכת אופן הטיפול בטיפה למשלוח והצליחה לעבור איתה..

הראיון שלנו מעמיק את מקורותיו של Spocket וכיצד הם מציבים את עצמם להצלחה על ידי בולטות בים של שירותי Dropshipping תוך שהם עדיין מתאימים.

דף הבית של השקע

מקורות הכיס

בזמן שהחברה הוקמה רשמית בשנת 2017, הרעיון עבור Spocket היה בעבודותיו של המנכ”ל והמייסד סבא מוהפור במהלך ימי הקולג ‘שלו באוניברסיטת UBC.

מוהפור נזכר בגילוי לב כיצד סרטון יוטיוב היווה את הזרז עבורו לצאת לעולם התכנות.

(הייתי) בהשראת סרטון יוטיוב של ילד בן 17 שמכר אפליקציה ליאהו, התחלתי ללמוד תכנות והתחלתי אפליקציה בשם Vendchat. בעוד שנאלצנו לסגור את זה, למדתי המון דרך החוויה והווילה! שקע נולד.

אך לפני ש- Spocket ממש הצליח להמריא, היה העניין להכיר את שוק המסחר האלקטרוני ולנסות לפרוץ לענף..

עבור מוהבור והצוות, הצעד ההגיוני היה להקים חנות מקוונת, אך מהר מאוד הם הבינו שמציאת ספקים מהימנים, הזמנת ידנית של כל מוצר, החזקת מלאי: כל זה נראה בלתי מעשי להפליא עבור חברה שעדיין מנסה למצוא את דרכה..

סבא מוהבור, מייסד Spocket, והצוות.

במהלך המחקר שלו הבין מוהבור כי שמירת מלאי היא בעיה עצומה עבור מספר קמעונאים. זה היה הניצוץ הדרוש לביסוס היסוד של Spocket: פיתרון ללא סיכון למסחר אלקטרוני.

בדומה לרוב הסטארט-אפים, ספוק נאלץ להתמודד עם כמה מהמורות לאורך הכביש לפני שהקימו את עצמם, אבל בליטת כביש מסוימת הייתה לגמרי בידיהם. זה היה במהלך תוכנית טכסטארס בסיאטל, אשר החברה התקבלה בדצמבר 2017 כי מוהבור התקשה להגיע אליו בגלל מדיניות נסיעה מחמירה יותר.

למרבה המזל, הכל הסתדר בסוף.

“להיות אזרח איראני באותה תקופה ועם המדיניות החדשה של טראמפ במקום – לא יכולתי להגיע לזה. אבל הצוות שלי השתתף בשם החברה! מאז פשוט כבשנו גבהים חדשים מאז סבב הגיוס המדהים שלנו לגידול במספר הקמעונאים בפלטפורמה שלנו. זה פרויקט מרגש במיוחד! “, הוסיף.

בולטת תוך כדי התאמה

כמובן, כף הרגל בענף טיפות הנשף היה יותר מסתם הקמת חברה ומתן שירות עבורה. צוות Spocket היה צריך להבין אילו נושאים הם מעבר ל”שמירת מלאי “ו”שמירת סיכונים” עבור קמעונאי מקוון.

אם הם רצו להתבלט בין הים של שירותי Dropshipping ולהשתלב באופן מושלם עם צרכי לקוח או לקוח, הם היו צריכים להבין מה הם הנושאים הגדולים ביותר ב- Dropshipping ואיך Spocket מתכוון להתמודד איתם אחרת.

באופן כללי, Dropshipping הוגבלה לספקים סיניים. זמני האספקה ​​לאורך החודש לא בדיוק עובדים במאה זו של סיפוק מיידי. לקמעונאים יש סיכוי סביר להצלחה מול ענקים כמו אמזון, זמני המשלוח צריכים להיות קצרים ותחרותיים.

ההעדפה למוצרים מקומיים, יחד עם מוצרים שנבדקו על ידי איכות ומוצרי אתיקה עולה, ולאור זאת, עלינו על הספקים בעיקר מארצות הברית והאיחוד האירופי כדי לצמצם את זמן המשלוח ולהבטיח שאינו מהווה דאגה.

מיצוב עצמם כשירות שלא רק מספק זמני משלוח טובים יותר, אלא גם מוצרים מקומיים באיכות גבוהה, הופך אותם לצעד אחד מעל שירות Dropshipping הממוצע.

תכנית כיס ותמחור החל ממרץ 2019 (מקור)

אבל הצוות בספוק לא היה מרוצה מכך. בפרט, Mohebpour הבין שהרבה מאריזות הספקים נוטות להאפיל על מותג הקמעונאי. כדי להילחם בכך, הם יצרו שותפויות עם ספקי מפתח כך שרק משתמשים בחבילות ניטרליות, וחשבונית הקמעונאית תתווסף לתיבה על ידי הספק..

כדי להוסיף את הדובדבן מלמעלה, Spocket מקל על סוחרים לבדוק את המוצרים עצמם לפני שהם מוסיפים אותם לחנות שלהם באמצעות הזמנות לדוגמא הזמינות ממש בדף החיפוש שלהם..

על ידי התמודדות עם כל הסוגיות הללו ומתן שירות המספק גם איכות וגם מהירות, Spocket מגדיר את עצמם להיות שירות Dropshipping האולטימטיבי עבור קמעונאים מקוונים.

לא רק שירות, אלא פיתרון

למרות ש- Spocket פועל על כל הצילינדרים, מוהפור וצוותו מעולם לא איבדו את הראייה של החברה שהכוונה להיות. וזה יהיה יותר מסתם חברת שירות אחרת, אלא פיתרון לקמעונאים.

פירוש הדבר היה לפצח את ראשם כיצד לפתור בעיה שמציקה קמעונאים מקוונים מזה זמן רב.

אנו פותרים את סוגיית 1.1 טריליון הדולר של עיוות המלאי, ויוצרים שירות שמאפשר ליזמים לבנות את המותג שלהם תוך כדי ירידה בחלל, מוצרים באיכות המקור מספקים מקומיים ומבצעים משלוח מהיר.

Spocket ממכן את כל הקטעים העסקיים ‘המשעממים’ כך שקמעונאים יוכלו להתמקד בשיווק, מיתוג והמרות.

זו משימה ענקית עבור חברה שהיא רק בת למעלה משנה (!) אבל עבור Spocket, זה לא סתם להיות סיפור הצלחה נוסף, אלא גם לגשר על הפער בין קמעונאים לשוק הדיגיטלי..

“היינו חלק מהפכת הסחר האלקטרוני הנהדרת הזו שמאפשרת לכל אחד עם חיבור לאינטרנט להקים חנות ולהפוך אותה לגדולה. אנו דואגים שהניסיון שלך כקמעונאי יהיה ללא שיהוקים בתחום המקור והאספקה ​​של המוצר! “

פלטפורמת המוצר מסייעת לקמעונאים למוצרי מקור

עם זאת, בסופו של יום, מה שמניע את Spocket הוא המשתמשים שלהם ומוהבור אומר לנו כמה חשוב ומספק לראות לראות קמעונאים המשתמשים ב- Spocket לעסקים המקוונים שלהם..

“המוטיבציה הגדולה ביותר שלנו היא להעצים יזמים: לחזות באלפי קמעונאים שמתחילים את עסקיהם באמצעות Spocket היא סוריאליסטית. אנו אסירי תודה ונורא מכמות החנויות המדהימות שמציגות מוצרי Spocket והופכות את שלהן לסגנון הייחודי שלה. “

עם עלות אפס מראש, עיבוד אוטומטי ומוצרים מאומתים, Spocket הצליחה לקצץ את זמן בניית החנות בחצי ולספק מקורות אמינים לקמעונאים: ההשפעה שיש להם בפועל בשוק גורמת להם לדחוף להשיג יותר!

השגת הצלחה ושבירת אבני דרך

Spocket קיים רק כשנה, אבל הם כבר הצליחו להתגבר לא מעט אבני דרך והצלחות. המנכ”ל מוחבפור נזכר בגילוי לב כיצד הצליחו להשיג משקיעים במהלך תוכנית Techstars ולהתרחב ל- WooCommerce.

כל המסע של Spocket היה רכבת הרים ענקית – עם חוסר היכולת שלי לפנות לתוכנית Techstars, למרות שהתחלתי לסגור סבב 1.5 מיליון עם משקיעים כמו Mistral Venture Partners, 7 Gate Ventures, Panache Ventures, ומאיץ Plug and Play.

… הרחבנו ל- WooCommerce בחודש שעבר (אוגוסט 2018), וסיפקנו לקמעונאים רבים יותר את ההזדמנות לייעל את העסק שלהם, וזו אבן דרך גדולה.

אפליקציית Spocket Shopify (הורד)

תוסף WordPress Spocket (הורד)

אבן דרך ענקית נוספת עבור Spocket הגיעה ל -25,000 קמעונאים בפחות משנה, כאשר המספרים עדיין הולכים ומתחזקים. די לומר שעבודתם הקשה משתלמת.

כיום, Spocket תומך בקמעונאים בכל חמש היבשות בכך שהיא עוזרת להם להשיק ולהגדיל את החנויות המקוונות שלהם. באשר לצוות עצמם, הם הרחיבו את הצוות של שני חברים עם מיקום מרכזי בוונקובר ל -11 חברים עם מעצבים בהודו, מפתחים בברזיל ופעילות בפיליפינים. כולם מראים גם את חוזקה של החברה במגוון.

בניין לעתיד (וגם למשתמשים)

הצלחה רבה ככל ש- Spocket נהנית כיום, מוהבור והצוות עדיין רואים את העתיד, שהם מתכננים דברים גדולים עבור החברה.
סבא מוהבור, מייסד Spocket

“אנו מתכננים להביא את Spocket לפלטפורמות אחרות, מלבד WooCommerce ו- Shopify, כך שלא משנה איפה יזם נמצא באינטרנט, הם יוכלו לצמוח מהר יותר עם Spocket.

אנו מעוניינים לבנות בסיס ידע עבור קמעונאים להתייחס אליהם כשהם מתחילים במסע אפי זה, והכי חשוב אנו מצפים לספק פתרונות מהירים לקמעונאים רבים יותר ברחבי העולם. “

חלק מרכזי בבניית פלטפורמה טובה יותר עם Spocket הוא להבין את המשתמשים שלהם. עבור עסקים קטנים-בינוניים, פירוש הדבר מיצוב עצמם כפלטפורמה מושלמת לעזור למשתמשים להרחיב את העסק שלהם.

Spocket בנוי כדי לסייע לעסקים קטנים ובינוניים בהיקף.

ככל שעסקים צומחים, קשה יותר לעקוב אחר מלאי, או לעבד כל הזמנה באופן פרטני: אנו מנהלים ואוטומטיים את כל העבודות הידניות, כך שסוחרים יוכלו לשפוך את כל תשומת ליבם לפרסום, שיווק, אופטימיזציה של חנויות, שימור לקוחות: כל מה שחשוב חלקים מהפעלת חנות מקוונת מצליחה.

מוחבפור ממשיך, “קמעונאים יכולים להוסיף מוצרים מספקים מרובים ללא טרחה של הרשאות וחוזים שכן טיפלנו. זה מאפשר למגוון רחב יותר של מוצרים להיות זמינים לקמעונאים, שלא לדבר על המחירים היוקרתיים שלנו. עסקים מהירים יותר, חלקים וטובים יותר היו תוצאה של Spocket! “

Dropshipping ברמה אחרת

קשה לכל חברה או סטארט-אפ להתבלט כשאתה מול ים של מתחרים, אבל למרות היותו בן שנה בלבד, Spocket הצליחה לא רק לעשות זאת עם שירות Dropshipping שלהם, הם עושים את זה בכללותם ברמה שונה.

אך הגעה לרמה זו של הצלחה לא הייתה קלה והכול היה תלוי כצוות נלהב באמת. המנכ”ל סבא מוהבור אומר את הדברים הטובים ביותר כשמתארים את האנשים בספוק:

אנו צוות המורכב מאנשים סוערים וסקרנים מרחבי העולם; אנו מקשיבים ללקוחותינו ועוסקים כל הזמן בפיתוח Spocket לגירסה טובה יותר של עצמה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map