רשמי שמות הדומיינים הטובים ביותר לעסקים

המורכבות הכרוכה בבחירת שם תחום היא כפולה.


ראשית, עליכם לחשוב על שם מתאים. רוב האנשים מקימים אתרים עם מטרה או נושא ספציפי. אם אתה מקווה לשם תחום שקשור בערך למטרה או נושא זה, מספר האפשרויות יורד עוד יותר.

אחרי שהחלטת על שם זה גם חייב להיות זמין. יש כבר המון שמות שנרשמו – נכון לרבעון השלישי של 2019 היו בסך הכל 359.8 מיליון שמות תחום שכבר נרשמו. כדי להכניס זאת לקונטקסט, המהדורה השנייה של מילון אוקספורד כוללת ערכים מלאים עבור 171,476 מילים.

אז אם אתה רוצה דומיין, אתה צריך לקוות שהוא טרם נקנה או שהבעלים מוכן למכור לך אותו. כדי להתחיל, בצע חיפוש דומיינים באחד מהאתרים הבאים.

המקום הטוב ביותר לחפש ולקנות שם דומיין

1. Hostinger

בודק תחום הוסטינגרהשתמש בבודק דומיינים של Hostinger כדי למצוא דומיינים ייחודיים.

Hostinger אינו ידוע כרשם תחום. עם זאת יש להם חבילות במחיר משתלם מאוד, שחלקן כוללות שם דומיין בחינם. Hostinger Premium ו- Business שיתפו תוכניות אירוח אתרים (שעולות רק $ 2.15 ו- $ 3.45 בהתאמה לחודש), שתיהן כוללות רישום חינם לדומיין. אם אתה קונה דומיין בלבד – .online, .xyz, .tech ו- .store נמכרים במחיר של $ 0.99 לשנה..

2. Namecheap

רשם הדומיינים של Namecheap - משרת כעת כמעט 2 מיליון לקוחות ומנהל יותר מ 9 מיליון דומיינים.רשם הדומיינים של Namecheap – משרת כעת כמעט 2 מיליון לקוחות ומנהל יותר מ 9 מיליון דומיינים.

NamCheap, שהוקם לפני שני עשורים, הוא אחד השמות הגדולים יותר בענף והוא רשם שמות דומיין המאושר על ידי ICANN. יש לו שילוב חזק בין תמחור של שמות דומיינים במחיר סביר, תמיכת לקוחות נהדרת, ומבחר עצום של דומיינים ברמה העליונה (.com, .net, .uk וכו ‘)..

אחד החלקים הטובים ביותר ברכישת טופס NameCheap הוא שלממממלאי יש שמות דומיינים למכירה, כאשר המחירים נופלים עד 0.50 $ מדי פעם. זכור כי הנחות שמות מתחם הן לרוב רק בשנה הראשונה לרישום, אז שימו לב לשיעורי החידוש!

NameCheap מוכרת גם שירותי ערך מוסף עבור שמות דומיינים כמו הגנת הפרטיות של WHOIS (עם WhoisGuard), מובטחת uptime עם מערכת PremiumDNS שלהם במחיר של $ 5 לשנה, והאפשרות לתעודות SSL שמתחילה ב- $ 9 לשנה..

3. GoDaddy

רשם הדומיינים של גודאדי - מונה למעלה מ- 17 מיליון משתמשים ברחבי העולם.רשם הדומיינים של גודאדי – מונה למעלה מ- 17 מיליון משתמשים ברחבי העולם.

GoDaddy הוא ככל הנראה אחד מרשמי שמות הדומיינים היחידים המזוהים ביותר בעולם. זה מה שאני מחשיב כחברת אינטרנט בשירות מלא מכיוון שהן חנות אחת עבור כל מה שאתה צריך כדי להקים אתר משלך, משם תחום ועד אירוח.

המחירים ב- GoDaddy הם פחות או יותר סטנדרטיים אך יש להם שירות המאפשר לכם לקנות כמה שמות דומיינים מיוחדים דרך מכירה פומבית. תוכלו למצוא כאן כמה שמות דומיין נהדרים שכבר רשומים אך בעליהם מוכנים להרפות – תמורת מחיר. תכונות אחרות שהם מספקים הן פרטיות WHOIS, אישורי SSL וכמובן אירוח אתרים.

4. לרחף

רחף - רשם שמות תחום באתררחף – רשם שמות תחום באתר

רחף מתמקד אך ורק בהיותו אתר רשם דומיינים ותוכלו להשיג כאן דומיין בכ -5 $ לשנה. מערכת התמחור שלהם שקופה ביותר ועלות ההתחדשות ומתקנים אחרים כמו העברות מסומנת באותו עמוד. יש הנחות זמינות אם אתה רוכש בכמויות גדולות (יותר מעשרה שמות מתחם) בבת אחת. אתה יכול להשיג TLDs רגילים כאן כמו. Com או אפילו כמה NTLDs כמו .io.

כאמור, Hover אינה מציעה אירוח אתרים, לכן תצטרך לדעת כיצד להפנות את ה- DNS שלך לשרתים הנכונים אם אתה קונה אותם. יתרון אחד הוא בכך שהם כוללים הגנת פרטיות בחינם של WHOIS על כל שמות הדומיין שלהם.

להיות מומחה בשמות דומיינים יש גם יתרונות מכיוון שיש להם שירותי תוספות מעולים כמו העברת דוא”ל לשם הדומיין שלך או אפילו לאפשר יצירת תיבת דואר נכנס עבור 20 $ לשנה..

5. גנדי

רשם הדומיינים של גנדי - כבר בעסק כמעט 20 שנה.רשם הדומיינים של גנדי – כבר בעסק כמעט 20 שנה.

שלא יטעה עם הפעיל ההודי שדומה לזה, גנדי הוא אחד מרשמי שמות הדומיינים הארוכים ביותר הקיימים בענף. הפורטה שלהם הייתה חווית רישום של שמות מתחם נטולי מהומה, והם נוטים לא להסיח את דעתם של הלקוחות יותר מדי בכך שהם מכריעים אותם עם אפשרויות ומבצעים..

לגנדי יש גם אחת הבחירות הגדולות ביותר של תוספי שמות דומיין עם יותר מ- 700 לבחירה. כל דבר שמגיע מ-. אבוגדו ל- Zine כאן. יש להם גם רשימה של אפשרויות דומיינים ברמה העליונה המתעדכנת באופן שוטף, יחד עם מאמרים הדנים ב- TLDs חדשים שעתידים להגיע..

מחירים יכולים להיות נוחים בהתאם להרחבת שם הדומיין, כאשר חלקם יעמדו על $ 0.50 לשנה. עם שמות הדומיינים אתה מקבל בחינם הגנת פרטיות של WHOIS בחינם ושתי תיבות דואר אלקטרוני הכוללות עד 1,000 כינויים.

6. פרנום

פרנום - קבל את שם הדומיין בחינםפרנום – קבל את שם הדומיין בחינם

פרננום הוקמה בעיקר כרשם לסיומת שם תחום ספציפית (.tk) המוענקת בחינם. כשאתה מחפש שם דומיין ב- Freenom הוא גם מראה לך תוספים אפשריים אחרים שאתה יכול לרשום באמצעות הפלטפורמה שלהם כסוג של מכירה פומבית.

כיום הם מציעים גם תוספות שמות מתחם בחינם דוגמת .ml, .ga, .cf ו- .gq יחד עם סיומות אחרות למכירה. לפרנום יש גם שירות DNS בחינם בו תוכלו להשתמש אם אינכם מתכננים להשתמש בעצמכם.

בעיה אחת בשימוש בתוספי שמות מתחם בחינם היא שלעתים קרובות משתמשים בהם לרעה וקיבלו שימוש לרעה מוניטין רע למדי במהלך השנים. ישנן גם הרבה מהמורות וכדאי לקרוא את האותיות הקטנות בעיון אם אתם מתכננים לקבל סיומת של שם דומיין בחינם.

מהו שם תחום?

דוגמה לשם דומיין.דוגמה – amazon.com הוא שם תחום.

שם תחום הוא בעצם הכתובת לאתר שלך. כך אנשים המקוונים מנווטים למקום בו האתר שלך מתארח. חשוב על זה ככתובת רחוב פיזית המאפשרת לאנשים למצוא את דרכם למיקום.

יש אנשים שטועים בשמות דומיין לצורך אירוח אתרים, אך חשוב לציין כי הם אינם. שם התחום ואירוח אתרים הם שני אלמנטים מובחנים שמשתלבים כדי לעזור לאתר לתפקד. דוגמאות לשמות תחום הם –

Apple.com USA.gov Amazon.com BBC.co.uk

כל שם תחום בעולם חייב להיות ייחודי.

לא תורשה לרשום שם דומיין שהוא כבר בבעלות מישהו אחר. יש לזה כמה אזהרות, וכדי להבין כיצד יכולים להיות קיימים שני שמות דומיין שנראים דומים, עליכם להבין הרחבות של שמות תחום.

תוספות שמות מתחם

כשרשמתי את הדוגמאות הבודדות של שמות דומיינים לעיל, יתכן ששמת לב שכל אחד מהשמות היה אחריו “.” – משהו. זה ידוע בשם סיומת שם הדומיין. שמות תחום חייבים תמיד להיות מלווים בתוסף כדי לעבוד.

כאשר הרשת רק התחילה, הוצגו רק כמה תוספי שמות תחום. אלה נקראו דומיינים ברמה העליונה (TLDs) והדוגמאות להם כוללות:

.com. רשת .org

בגלל המהירות בה גדל הרשת, היה צורך בעוד הרחבות תחום ומשם צצו TLDs עם קוד מדינה (ccTLD). אלה שימשו לזיהוי אתרים שמקורם במדינות ספציפיות, כגון

.בריטניה .cn .sg

עבור בריטניה, סין וסינגפור.

עד מהרה נוספו TLDs נוספים למטרות שונות, כגון

.dev .travel .biz. store .guru .inc

אלה נקראו TLDs גנריים חדשים (gTLDs או nTLDs).

עכשיו, זוכר היכן אמרתי ששני שמות דומיינים דומים עשויים להתקיים? הסיבה לכך היא אופי סיומת שם הדומיין. שוב, כל שמות הדומיינים חייבים להיות ייחודיים ובשל כך, אם היית קונה את yourname.com, ייתכן בהחלט שמישהו אחר יכול לקנות אתname.biz.

רעיונות לדומיין: כיצד לבחור תחום מושלם

עכשיו כשאתה מודע למה שמרכיב שם דומיין וכמה מהמורות אפשריות במערכת, איך תבחר שם תחום טוב?

למרות שטכנית אתה יכול לרשום כל שם תחום כל עוד אתה זכאי לכך, יש הנחיות כלליות לבחירת שמות דומיין טובים יותר.

1. שמור על התחום שלך קצר ופשוט

שמות תחום קצרים הם ביקושים מאוד, אלא אם כן אתה בוחר את ה- NTLD, לא סביר שתמצא שם מתאים בקלות רבה. שמות דומיינים קצרים רבים כבר נרשמו, למשל one.com או g.cn.

קל יותר להקליד את שמות הדומיינים הקטנים יותר ולזכור אותם. זה מועיל במיוחד אם אתה לא מותג עולמי כמו נייקי או קוקה קולה.

דוגמאות:

360. ביטול. com

2. הימנע מסלנג

מכיוון שכבר נקנו כל כך הרבה שמות דומיינים, תהליך מציאת אחד שרוצים יכול להיות תהליך מתסכל ומייגע. עם זאת, נסה להימנע משימוש בסלנג כמו החלפת ‘אתה’ ב- ‘u’ או ‘נכון’ ב’טקס ‘, מכיוון שהדבר גורם לכך שהמבקרים שלך יבצעו הקלדות.

3. הימנע מתווים מיוחדים

זה חוזר לנקודה שלמעלה בנושא הימנעות מסלנג. שימוש בספרות (1, 2, 3 וכו ‘) או סמלים כמו מקפים (-) בין מילים יכול לעזור לך למצוא שם תחום ביתר קלות, אך קשה להקליד אותם, והמבקרים נוטים יותר לטעות. גורמים אלו גורמים בקלות לבלבול ויכולים לגרום לתסכול בקרב מבקרים פוטנציאליים.

4. השתמש במילים אסטרטגיות בתחום שלך

שוב, זה עשוי להיות קשה מאוד לביצוע, אך שימוש במילת מפתח המשויכת לאופי העסק שלך יכול להועיל. זה פועל באופן אסוציאטיבי לאנשים ששומעים את זה ויכולים לתת לך רגל גם מבחינת SEO.

לדוגמה, שם תחום כמו BostonLocksmith עשוי להיות מועיל למנעולן המשרת את אזור בוסטון.

5. היזהר ממיקוד לפי אזור

למרות שנתתי את הדוגמא של בוסטון לעיל, יהיה זה חכם לדאוג לשימוש בה. עסקים מקוונים, למשל חנויות מסחר אלקטרוני, לרוב חסרי גבולות ושימוש במילת מפתח למיקוד לפי אזור בשם הדומיין שלך לא תהיה יעילה באותה מידה. למעשה, לעיתים קרובות זה יכול להטעות ועלול לגרום לאובדן עסק פוטנציאלי.

6. בחר את הרחבת הדומיין הנכונה

תוספי שמות מתחם משתנים מאוד ומגיעים במחירים שונים, גם אם נקנו חדש. למעשה, יש כמה תוספות של שמות תחום, כגון .tk שהם לגמרי בחינם. השתמש בהם בזהירות מכיוון שלעתים קרובות נעשה שימוש לרעה בהרחבות של שם דומיין ורבים זכו למוניטין רע מאוד.

באופן אישי, אני ממליץ להשתמש ב- TLDs מכובדים או לכל הפחות ל- ccTLD, במיוחד אם אתה בעסק.

7- נסה מחולל שמות דומיין

אם אתה באמת לא יכול להחליט על שם תחום טוב ויצא לך רעיונות או חברים לשאול, יש אפשרות אחרת. נסה להשתמש באחד מבין מחוללי שמות הדומיינים החינמיים המרחפים ברחבי האינטרנט (ראה להלן). גם אם אינך מוצא את שם הדומיין האידיאלי, חלק מההצעות עשויות לתת לך נקודת מבט חדשה וקצת השראה.

להלן מספר מחוללי שמות דומיין בחינם שאפשר להשתמש בהם.

מחוללי שמות דומיין בחינם שבהם תוכלו להשתמש

בואו נסתכל על כמה מכלי הצעות שמות הדומיין שעשויים לתת לכם לפשט מעט את התהליך הזה.

1. חיפוש תחום רזה

LeanDomainSearch - מחולל שמות דומיינים בחינם לאתר האינטרנט שלךLeanDomainSearch

כדי לעזור לאנשים עם חסימות מוח או שנגמרו להם שמות לנסות, LeanDomainSearch יכול להועיל. זהו כלי הצעות שמות תחום בחינם המאפשר לך להזין כמה מונחים שאתה רוצה לשייך אליהם ואז לזרוק המון שילובים שעשויים להיות שימושיים.

אני אומר אולי בגלל שרבים מהם לא ממש הגיוניים ובעצם זבל. עם זאת, הדבר המוזר הוא שרשימה ענקית זו עשויה לתת לך קצת השראה לכוונן את מונחי החיפוש שלך ולנסות שוב. זה בסופו של דבר קצת מועיל.

2. Shopify מחולל שמות עסקיים

השתמש ב- Shopify מחולל שמות עסקיים כדי לחפש את שם התחום המועדף עליךמחולל שם העסק של Shopify

מחולל שם העסק של Shopify עובד על פי מושג דומה כמו LeanDomainSearch, אך אם תנסו זאת, בקרוב תגלו שמדובר בחיה אחרת. במקום לשלב באופן אקראי את מונחי החיפוש שלך זה נראה קצת יותר אינטליגנטי.

זה לא נועד לעזור לך למצוא שם דומיין, אלא שם עסק וככאלה מוסיף בנוסף מונחים לחיפוש שלך. קח לדוגמה כשחיפשתי את מגזין הטק, אחת התוצאות שהוחזרו הייתה ‘מגזין הטכנולוגיה של גמל העליונים’. אתה עדיין יכול להשתמש בהם לחיפוש שמות דומיין.

3. בדיקת שם ההפעלה

בודק שם ההפעלה

בדיקת שם ההפעלה היא כלי חינמי וקל שנוצר על ידי פיטר ת’אליקיס. בדיקת שמות אתחול עוזרת לך לאמת שמות דומיין בשלושה TLDs שונים (. Com, .io, .co) ושמות משתמש במספר פלטפורמות – כולל פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם..

4. חזה שם

Bust A Name - כלי הצעת שם הדומיין הפועל בשפות שונותחזה שם

Bust a name הוא אפילו יותר מורכב משני הכלים שהוזכרו לעיל ומאפשר לך להתאים אישית כמה מונחי חיפוש. לדוגמה, אתה יכול לבחור לתעדף מילות התחלה או סיום או להגביל את אורך שם הדומיין. אתה יכול אפילו לבחור שזה יעבוד בשפות שונות!

יש לך גם אפשרות שהמערכת תציין בפניך אילו מתוצאות החיפוש כבר בשימוש לכמה דומיינים ברמה העליונה. האתר נראה מעט כמו שריד לימים הראשונים של האינטרנט עם הממשק העתיק שלו, אך יש לו שימושים בו. לדוגמה, אם תסלק מהכרטיסייה עליה היא פתוחה, ניווט לשם שוב ייתן לך אפשרות להמשיך במקום בו הפסקת.

חלק מאוד מעניין של Bust A Name הוא שיש לו קטע הדרכה משלו שכולל כמה קטעי וידאו כיצד לבצע. לא הייתי חושב שזה באמת הכרחי, אבל הם כנראה הוכיחו את המערכת באופן אידיוט.

5. פאזלר תחום

מחולל שם הדומיין המורכב בו תוכלו להשתמשפאזלר דומיינים

גנרטור שם הדומיין החינמי הזה מורכב עוד יותר, ואני מרגיש שהוא קצת מבלבל, במיוחד למשתמשים בפעם הראשונה. יש המון אפשרויות ותוכלו לקבל ממנו מעט או פחות עזרה אם תרצו. הדבר החשוב הוא שמלבד הצעת הצעות לגבי שמות מתחם, דומיין פאזלר גם מאפשר לך לדעת מה זמינותם.

קח למשל כאשר הוספתי בארבע מילות מפתח. המערכת נתנה לי ארבעה שילובים של אלה, אך גם הודיעה לי כי גרסאות ה- .com כבר נלקחו. יש לך אפשרות לחפש כמעט כל TLD, החל מ-. Com אפילו .travel ו-. Aero.

6. NameBoy

מחולל שם הדומיין החינמי הטוב ביותרNameBoy

אתר זה מופעל על ידי BlueHost וטוען שהוא אחד מחוללי שמות הדומיינים הוותיקים ביותר שקיימים. אתה יכול להקליד שילוב של מילות מפתח והגנרטור ירק לך המון שילובים שתוכל לבחור מבין סגנון LeadDomainSearch..

לרוע המזל, רוב השילובים נראים ביזאריים ביותר ואני לא ממש בטוח שאתה יכול להשתמש בהם. אני אעביר את זה עד ‘מחולל רעיונות’ אחר, שם תצטרך לעשות עבודות יסוד לבד לאחר שתקרא את ההצעות..

האתר ככל הנראה מופעל על ידי BlueHost, כך שיהיו פרסום וטון קישור שמנסים לגרום לך לאתר הזה להירשם איתם..

דרך דרך: כיצד לקנות שם תחום

תהליך הרישום בפועל של שם תחום הוא דבר שצריך להסתיים בקלות בכמה צעדים פשוטים. הפורמט הבסיסי הוא: חפש, בחר ואז קנה. למרות שחלק מהמונחים המשמשים אתרים המוכרים שמות דומיינים עשויים להשתנות, התהליך צריך להיות דומה.

1. חפש את השם שאתה רוצה

רשום דומיין אצל Hostingerעבור אל בודק הדומיינים של Hostinger. 1) הקלד את שם הדומיין הרצוי בסרגל החיפוש; 2) לחץ על “בדוק את זה”.

לרוב הרשמים יהיה קטע במיוחד לשמות תחום. שם עליכם למצוא תיבת חיפוש בה תוכלו להקליד את שם הדומיין הרצוי. אני ממליץ להקליד את שם הדומיין המלא, כולל TLD.

כדי לבצע חיפוש בתחום, פשוט היכנס לבודק התחום של Hostinger.

2. בחר מהרשימה הזמינה

רשום דומיין אצל Hostinger3) בדוק אם שם הדומיין שלך זמין; 4) לחץ על “הוסף לעגלה” לרכישה.

לאחר הקלדת שם הדומיין הרצוי, המערכת תבצע חיפוש ותראה אם ​​הוא זמין. לא משנה אם זה זמין או לא, לרוב תוצג לך רשימת שם תחום זה עם סיומת אחרת שתרצה במקום.

אם אף אחת מהאפשרויות האלה לא מושכת אותך, חזור לשלב 1 וחזור על התהליך עד שתמצא אחת שאתה מרוצה ממנה וזמין. אתרים מסוימים מאפשרים לך לחפש יותר משם דומיין בכל פעם.

3. סיים את הרכישה

רשום דומיין אצל Hostinger5) בחר טווח הרשמה (תקופה – 1/2/3 שנה) שאתה רוצה, בחר תוכנית אירוח במידת הצורך (החל מ- $ 0.80 / mo); 6) לחץ על “Checkout Now” כדי להמשיך בהזמנה.

לאחר שבחרתם את שם הדומיין שתרצו לקנות, האתר ישאל לעיתים קרובות אם יש תוספות שגם אתם תרצו. שימו לב למה שהם מציעים שכן חלקם מציעים פרטיות רבה יותר עבורכם.

עליכם גם לבחור את טווח הרכישה, כלומר למשך כמה זמן תרצו להירשם זה. משך הזמן המינימלי שאתה יכול להירשם לשם דומיין הוא שנה. לאחר שזה ייעשה, כל שעליך לעשות הוא לשלם עבור הרכישה שלך ופרטי ניהול הדומיין שלך יישלחו אליך בדוא”ל.

כמה עלי לשלם עבור שם תחום?

שמות דומיין הם ממש כמו כל מוצר אחר שתוכלו לקנות בחנויות. המחיר ישתנה בהתאם למועד הרכישה והיכן קונים אותו. לדוגמה, באתרים עשויים להיות מכירות של שם דומיין מעת לעת.

גורם נוסף התורם למחיר שם תחום הוא התוסף. תוספי שם דומיין שונים כוללים מחירי רכישה וחידוש שונים. דוגמה ל- .win TLD כדוגמה יכולה לעלות כמו 1.74 $ להרשמה ו- 2.23 $ לחידוש מדי שנה.

מתישהו אתרים גם יורידו את מחירי שמות הדומיין על סמך כמה זמן אתה מבצע את הרישום הראשוני שלך. רישום לשנה הוא סטנדרטי, אך הם עשויים להוריד את המחיר אם תרשמו לשנתיים ומעלה בו זמנית.

בגלל זה, אין באמת ‘סטנדרט’ כמה יעלה לך שם תחום. למרבה המזל, כמו כרטיסי טיסה יש מקומות כמו רשימת TLD, שם תוכלו לאסוף מידע זה במהירות בכדי לקנות את שם הדומיין הרצוי בשיעורים הנמוכים ביותר.

כהנחיה כללית, מרבית TLDs יעלו בין $ 10 ל- $ 15 לשנה. אם אתה קונה שם דומיין מיושן, זה יעלה לך הרבה יותר תלוי בגיל ובמילות המפתח. שם דומיין בחינם הם כמובן בחינם, אך לעיתים קרובות יש הרבה האותיות הקטנות שאתה צריך להיות מודע אליהם.

בחירת רשם שמות תחום טוב?

כיום, אתה יכול לקנות שם תחום כמעט בכל מקום באינטרנט. מאתרי שמות דומיין ייעודיים לחברות אירוח אתרים, הם זמינים בכל מקום. עם זאת, לא כל המקומות זהים ויש כמה נקודות שאתה יכול לשים לב אליהם לפני שאתה רושם את שם הדומיין שלך ממקום כלשהו.

רשמי שמות דומיין טובים (אתרים המורשים למכור שמות דומיינים) חולקים לרוב איכויות דומות המעניקות להם את היתרון על פני התחרות. באופן אידיאלי, אתה רוצה למצוא רשם שהוא מוסמך על ידי ICANN, בעל דמי תמחור וחידוש שקופים, מציע תמיכה טובה ללקוחות והכי חשוב, יש מערכת המאפשרת לך לנהל את שם הדומיין שלך בקלות.

הסמכת ICANN

תאגיד האינטרנט לשמות ומספרים מוקצים, או ICANN, הוא הגוף המרכזי למלכ”רים המפקח ומווסת את כל ענף שמות הדומיינים. ודא תמיד שבכל מקום בו אתה מתכנן לקנות שם תחום ICANN הוסמך.

רשמים אלה חייבים לעמוד בתקנות ICANN וישנם הנחיות שהוצאו שמבטיחים שמוגנים על מי שנרשם באמצעות רשמים מוסמכים. לא כל החברות שמוכרות שמות דומיינים הן בעלות הסמכה של ICANN.

תמחור וחידוש

אני רואה בשמות תחום כשירותים ולא כמוצרים, מכיוון שאתה חייב לשלם דמי חידוש על מנת לשמור על שם התחום. מסיבה זו, חשוב לוודא שלרשם הראשי ממנו אתם קונים את שם הדומיין יש מבנה תמחור וחידוש שקופים..

בדומה למוצרי צריכה רגילים, שמות דומיינים לרוב מוצעים למכירה וחלק מהרשמים עשויים להציע מבצעים זולים בעפר בשמות תחום. שים לב שמכירות אלה חלות לרוב רק על רישומי שם דומיין חדשים ורק למשך הזמן שאתה קונה אותם. החידושים יתקיימו בתעריפים קבועים.

דוגמה לפרקטיקות עסקיות בתחום טוב – כאשר NameCheap מבצע קידום מכירות ב- TLD, החברה תצהיר את מחיר החידוש בבירור בדף ההזמנה שלהם..

השגיח תמיד על מחיר הרכישה וגם על מחיר החידוש של כל שם תחום שאתה קונה. לרשמים שונים יש גם תמחור שונה, לכן קנו בסביבה לפני שתקבלו החלטה לקנות.

שירות לקוחות

תמיכת לקוחות טובה היא חובה לכל חברה, וזה תקף גם לרשמי שמות מתחם. לפני שמזמינים מוצרים מהרשם, נסו ליצור קשר עם צוות התמיכה שלהם בכדי לראות כמה הם מגיבים ומועילים. לחברות המגיבות במהירות יש סיכוי גבוה יותר שמערכת תמיכה טובה יותר תוכל להתמודד עם כל הבעיות שעלולות להתעורר.

ניהול שמות דומיין

מלבד מאפשרת לך לקנות ולחדש רשמי שמות דומיינים צריכים לספק לך מערכת המאפשרת לך לנהל את שם הדומיין שלך. זה כולל הגדרת ה- DNS עבור שם הדומיין או פונקציות אחרות כמו העברה לרשם אחר.

לרשמים מסוימים יש מערכות איומות וזה יכול להיות קשה לשימוש כדי לטפל בחשבונך. אני ממליץ לך להירשם לחשבון אצל רשם שאתה מעוניין לחקור מעט את המערכת שלהם לפני שתבצע רכישה. נרשמתי פעם עם רשם שיש לו מערכת כל כך נוראה שהיא הייתה כמעט בלתי שמישה.

ניצול לרעה של שמות מתחם

שני שמות דומיין דומים במבט אחד עשויים לטעות זה בזה, אלא אם כן אתה שם לב לתוסף שם הדומיין. מערכת זו מנוצלת לרוב על ידי שמות מתחם מפשלים החוטפים שמות דומיין או רושמים שמות דומיינים דומים בכשות שעסקים לגיטימיים יקנו מהם את שמות הדומיינים.

Citibank.tk

דוגמה אחת לכך היא אם רמאי רושם שם תחום כמו Citibank.tk ומנסה להעביר אותו כאתר Citibank האמיתי. חלק מהמבקרים עשויים להטעות על ידי האתר ולהזין שם פרטים אישיים בטעות. גם אם הם לא מקימים אתרי הונאה, הרי שפולי שמות מתחם מפרים לעתים קרובות סימנים מסחריים, לעתים קרובות מתוך כוונה למכור אותם במחירים מנופחים לבעלי אותם סימנים מסחריים..

SteveJob.com

מקרה הדומיין SteveJob.com הוא דוגמא נוספת. הדומיין היה בעבר בבעלות דרום קוריאני ששמו סטיב ג’ובס קים והוא השתמש בתחום כדי לפרסם חדשות ומאמרים הקשורים לטכנולוגיה. המקרה נפתר בדצמבר 2019 – שם ארכיב סטיב ג’ובס, LLC, אמון המנוהל על ידי אלמנתו של סטיב ג’ובס, לורין פאוול ג’ובס., זכה בזכות להחזיק את שם הדומיין.

במקרים מסוימים, קווי הדמיון עשויים להיות תמימים לחלוטין, למשל במקרה של המתבגר הקנדי מייק רו, שרשם את הדומיין MikeRoweSoft לעסקי עיצוב אתרים שלו.. מיקרוסופט (החברה) לא שעשעה ותבועה, הוצאת הודעות הפסקות והפסקה.

מסקנה: תחום טוב שווה יותר ממה שאתה חושב

למרות שמדריך זה נועד לתת לך מושג טוב יותר היכן ואיך להשיג את שם הדומיין שלך, תבחין כי צירפתי חלקים בתהליך בחירת שם הדומיין וכן מידע נוסף על מידע..

לא משנה אם אתה מעוניין להקים בלוג קטן או עסק קטן המבקש להרחיב באופן דיגיטלי, שם הדומיין הוא הרבה יותר מסתם תג שם זול. בעיקרו של דבר, זה מייצג אותך בעולם הדיגיטלי ויש לו את כל ההשלכות שבאות לאחר מכן.

צריך לבנות אותו ולטפח אותו, בדיוק כמו שהיית מוניטין משלך בעולם האמיתי. בחר, קנה והגן על שם התחום שלך בזהירות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map