כיצד לבנות אתר: מדריך למתחילים ל- Z

במאמר זה, אראה לך את הצעדים החיוניים ביצירת אתר.


 1. רשום שם תחום
 2. הרשמה לאירוח אתרים
 3. תכנן את דף האינטרנט שלך
 4. אמת ובדוק את האתר שלך
 5. לסיים ולגדול

קל ליצור אתר בסיסי. עבודת העבודה עצמה לא צריכה להימשך יותר משעה. עם זאת, הבנת הבחירות שלך והתאמתן למצבך איננה הישג קל.

מכיוון שצעדים מסוימים עשויים לדרוש ידע נוסף שלא במסגרת מאמר זה, כללתי קישורים למשאבים מפורטים במידת הצורך.

מדוע אתה יוצר אתר

לפני שנתחיל, חשוב להגדיר תחילה את מטרתך.

כולנו יודעים שאתר יכול להיות חלק חשוב מהנוכחות המקוונת שלכם – כישות עסקית או כפרט. עבור אדם זה יכול להיות משהו פשוט כמו פרופיל בסיסי או מפורט כמו כל התיקים שלך. לעסקים, יש לראות בכך חלק מהנכסים שלך ולהתייחס חזרה לפרופיל שלך, למוצרים או לדברים שאתה עושה.

מחשבה על מטרה ברורה מאפשרת לך לקבל החלטה טובה יותר בהמשך הדרך – כלומר באילו פלטפורמות להשתמש, באילו ערוצי שיווק אתה יכול לעבוד וכו ‘..

כמה סיבות אופייניות לכך שבניית אתר בנוי:

 • למכירת מוצרים – אם המטרה העיקרית שלך היא למכור מוצרים, אתר האינטרנט שלך אמור לכלול חלונות ראווה של מוצרים, עגלת קניות מקוונת, שער תשלום מאובטח, ועדיף מערכת נקודת מכירה..
 • ל הצגת מידע – אם המטרה שלך היא להציג מידע על חברה או מידע אישי, שקול לבנות אתר פשוט בן עמוד אחד בפלטפורמה משתלמת.
 • לשתף רעיונות וניסיון עדכניים – בלוג הוא בדרך כלל הטוב ביותר למשתמשים שאוהבים לכתוב ולשתף את רעיונותיהם עם העולם.

סיבות אלה אינן צריכות להיות בלעדיות זו מזו. לדוגמה, אתה יכול לקבל אתר המשלב שניים או יותר מהרכיבים לעיל.

הצעדים החיוניים לבניית אתר משלך

לאחר שמיינתם את יעדי האתר שלכם, זה הזמן לבנות! כדי להתחיל, אתה צריך קודם …

1. רשום שם תחום

מהו שם תחום?

כדי להקים אתר, הדבר הראשון שאתה צריך הוא שם תחום.

שם תחום הוא הכתובת המזהה את אתר האינטרנט שלך באינטרנט. כמה דוגמאות כוללות Yahoo.com, Google.com או BuildThis.io (האתר שאתה קורא כרגע).

היכן לרשום שם דומיין?

כדי להיות בעל תחום, תצטרך לרשום אותו אצל רשם הדומיינים.

רשם תחומים יעזור לך לבדוק אם שם תחום הוא ייחודי לפני שיאפשר לך להמשיך עם רישום. GoDaddy ו- NameCheap הם שני רשמי דומיין פופולריים. אני משתמש בהם כדי לנהל את התחומים שלי זמן רב מאוד.

כיצד לבחור שם תחום?

בחירת שם תחום היא לרוב החלק הקשה ביותר מכיוון שהוא לא רק צריך לשקף את המותג שלך, אלא עדיין להיות קל, פשוט ובלתי נשכח.

שם התחום שלך חייב להיות ייחודי – אסור שיהיה בבעלות אדם אחר או ארגון אחר בעולם כולו. כלל אצבע כללי שכדאי לזכור ליצירת שמות דומיין הוא:

 • שמור את זה קצר וקל לזכור
 • אל תשתמש בשמות של סימנים מסחריים
 • לכו עבור .com או .net במידת האפשר
 • היו יצירתיים והשתמשו במילים מורכבות או מורכבות
 • נסה להפוך את מילת המפתח לרלוונטית

טיפים ניתנים לפעולה

 • אם אתה מתקשה להבין שם תחום, אתה תמיד יכול להשתמש במחוללי שמות דומיין לרעיונות. חלק מהפופולאריים יותר הם Wordroid ו חיפוש תחום רזה.
 • אם אתה מתחיל, אנו ממליצים ללכת ל- GoDaddy או Namecheap כדי למצוא שם דומיין. שניהם מקלים על המתחילים לקנות ולרשום שם תחום.

2. הירשם לחשבון אירוח אתרים

מה זה מארח אינטרנט?

מארח אינטרנט הוא מחשב גדול (aka server) המשמש לאחסון הקבצים הדרושים כחלק מאתר האינטרנט שלך.

חשוב על זה כבית המאחסן ריהוט ומוצרי בית – הבית הוא המארח שלך באינטרנט וכל מה שקורה בתוך הבית הוא תוכן האתר שלך. בדרך כלל תוכן אתר כולל טקסט, תמונות, קטעי וידאו וכל אלמנט אחר שנראה לכם נחוץ.

מהן הבחירות שלך באירוח?

אירוח אתרים מגיע היום בחבילות שונות. באופן מסורתי, ספק אירוח אתרים עוסק רק בהשכרת השרתים באמצעות תוכנה בסיסית ותמיכה טכנית. אירוח האתר שלך עם ספק אירוח מסורתי הוא בדרך כלל זול וגמיש יותר; אך דרוש עבורך מעט עבודה נוספת בכדי להתקין אתר.

בימינו, חברות מקבצות שירותים שונים יחד ומאפשרת למשתמשים לבנות, לארח ולנהל אתרים הכל מתוך ספק שירות אחד. לרוב אנו קוראים לחברות אלה בוני אתרים או בוני חנויות מקוונות. אירוח אתר בפלטפורמות “צרור” אלה בדרך כלל יקרות ופחות גמישות; אך תצטרך לבנות אתר או חנות מקוונת בקלות.

פלטפורמת אירוח למתחילים

אם אתה רק מתחיל לצאת – אירוח משותף בסיסי בדרך כלל מספיק טוב. לצורך כך, אני ממליץ על תוכנית יחידת Hostinger – המאפשרת לארח אתר אחד במחיר נמוך של 0.80 $ לחודש בלבד..

אירוח הוסטינגרתוכנית יחידה של Hostinger – מארח אתר אינטרנט אחד עם נפח אחסון SSD בנפח של 10 ג’יגה-רוחב ורוחב פס של 100 ג’יגה-בייט (די והותר לסטארט-אפ) במחיר של 0.80 $ לחודש..

פלטפורמת אירוח לחנויות מסחר אלקטרוני / מקוונות

אם תכננת למכור מוצרים ישירות מהאתר שלך (חנות למסחר אלקטרוני), עליך לבדוק את Shopify Basic (מחיר התחלתי 29 $ לחודש).

Shopify פלטפורמות800,000 חנויות מסחר אלקטרוני משתמשות ב- Shopify, כולל NBA Lakers Store ו- Tattly.com. Shopify Basic מתחיל במחיר של 29 $ לחודש.

פלטפורמת אירוח לאתרים קלים לייצור / עסק קטן

אם כל מה שאתה צריך זה אתר פשוט להצגת תיק העסקים שלך ופרטי יצירת קשר, ייתכן שאפשרות אירוח מקובלת נכונה. Wix ו- Weebly הם שני בוני האתרים שאני אוהב – אנחנו כותבים בהרחבה על השניים ותוכלו לבדוק את הביקורות שלנו כאן – ביקורת Wix / Weebly review.

Wix כאופציות חבילותWix, המוצע כשירות מקוון, מאפשר לך לעבוד עם עורך ויזואלי לגרור ושחרר כדי לבנות את האתר שלך גם אם יש לך ידע בקידוד אפס. תוכנית Wix Unlimited מתחילה ב- $ 12.50 לחודש.

טיפים ניתנים לפעולה

 • ישנם סוגים שונים של אירוח זמינים: אירוח משותף, אירוח שרתים ייעודי, ואירוח בענן / VPS.
 • אם אתה אתר קטן, יותר זול ללכת לתוכניות אירוח משותפות. לאתרים גדולים יותר מומלץ להשתמש בענן או באירוח ייעודי.
 • כמה תכונות עיקריות שעליכם לקחת בחשבון לפני שתבחרו במארח אתרים הן התמחור שלהם, מהירות השרת ומחיר זמן העבודה. Hostinger (למתחילים חדשים), כמו גם InMotion Hosting ו- SiteGround (לאתרים גדולים יותר), הם כמה מהשמות הפופולאריים.
 • שקול להשתמש בונה חנויות, כגון Shopify או BigCommerce אם אתה מתכוון למכור מוצרים ישירות מהאתר שלך.

3. תכנן את דפי האינטרנט שלך

ברגע שיש לך את שם הדומיין ומארח האינטרנט שלך מוכנים, הגיע הזמן להוציא משהו לאינטרנט. כדי לעצב את דפי האינטרנט שלך, אתה יכול לשכור מפתח אינטרנט או לעשות זאת בעצמך.

אנו דנים בפירוט כיצד למקם כאן משימות למיקור חוץ באינטרנט. עליך לדלג על הצעדים הבאים ולעבור לדף זה אם אתה מתכוון להעסיק מישהו שיפתח את האתר שלך עבורך.

עבור אנשי התעשייה, הנה שלוש הדרכים הקלות לעיצוב דף אינטרנט:

1- מה שאתה רואה-מה-אתה-מקבל (WYSIWYG) עורך אתרים

עורך WYSIWYG מאפשר לך להגדיר אתר ולעצב דפי אינטרנט מאפס ללא צורך בקידוד. זה עובד בדיוק כמו שמעבד תמלילים רגיל היה – אתה מתחיל עם תבנית או דף ריק ואז תיצור את דפי האתר שלך. לאחר סיום זה אתה ממלא אותם בתוכן ומעלה את כל התיקיה למארח האינטרנט שלך באמצעות תוכנית פרוטוקול העברת קבצים (FTP)..

כדי להשתמש בשיטה זו, הכי טוב אם יש לך כישורי HTML / CSS בסיסיים וקצת ידע כללי על אופן הפעולה של האינטרנט.

ישנם כמה עורכי רשת WYSIWYG זמינים – חלקם בחינם לשימוש לא מסחרי ואילו אחרים עשויים לדרוש רישיון בתשלום.. רשת הביטוי של מיקרוסופט, מעצב אתרים של גוגל, BlueGriffon, ו אלמנט פתוח הם כמה טובים שכדאי לבדוק.

עבור תוכנית FTP – FileZilla ו WinSCP הן שתי האפשרויות החינמיות הטובות ביותר.

ביטוי של מיקרוסופט - עורך WYSIWYGדוגמה – להלן צילום מסך של עורך האינטרנט של הביטוי של מיקרוסופט. רשימת תיקיות (משמאל) – בנה את אתר האינטרנט שלך באמצעות תיקיות. עורך (מרכז) – כתוב ועצב את הטקסט שלך כאן. סגנונות / ארגז כלים (מימין) – עיצוב ועיצוב הדף שלך באמצעות CSS (לא חובה). שים לב כי תצטרך ליצור אינדקס שם עמוד (.html / .htm / .php / .asp) – זה יעבוד כדף הבית של אתר האינטרנט שלך..

אפשרות זו אפשרית רק אם אתה משתמש באירוח מסורתי (כלומר Hostinger). השימוש בעורך WYSIWYG הוא גמיש ומהנה אם אתה נהנה ללמוד קידוד אתרים … אך זו אינה אפשרות ריאלית למתחילים שרוצים אתר באופן מיידי..

2- שימוש במערכת לניהול תוכן (CMS)

רוב האתרים בנויים ומנוהלים באמצעות CMS כיום. CMS מגיע עם יתרונות רבים מבחינת בעל האתר. הם קלים לניהול, גמישים בעיצוב ופיתוח וחסכוניים (בחינם!) – שלושה יתרונות מרכזיים.

אם עוד לא שמעת על זה – וורדפרס, המכילה ~ 33% מכל אתרי האינטרנט באינטרנט, היא CMS הפופולרי ביותר בעולם.

לאלו שבוחרים באפשרות אירוח רגילה בשלב 2, תוכלו להתקין את וורדפרס בכמה לחיצות.

התקנת וורדפרס בהוסטינגרכך תוכלו להתקין את WordPress ב- Hostinger. התחבר לחשבון Hostinger שלך, עבור לאתר > מתקין אוטומטי > וורדפרס > הגדר סיסמא ושם אתר > להתקין.

תקבל מסגרת אתר בסיסית לאחר התקנת וורדפרס. לאחר מכן תוכל לעצב את דפי האינטרנט שלך באמצעות תבנית וורדפרס. תבניות וורדפרס שנבנו מראש הן זמין בחינם ב- WordPress.org (ספריית ערכות נושא רשמיות). או שתוכלו לקנות תבניות פרימיום ממפתחים מקצועיים כמו ערכות נושא אלגנטיות או אומן.

דישה הסביר כיצד ליצור בלוג או אתר באמצעות וורדפרס כאן. אנא עקוב אחר ההוראות למקרה שתזדקק למידע נוסף.

הערה – אינך יכול להשתמש ב- CMS אם בחרת ללכת עם פלטפורמת “Bundle” כמו Wix או Weebly בשלב מס ‘2..

3. באמצעות בונה גרירה ושחרור / בונה חנות

בונה גרירה ושחרור / בונה חנות הוא הדרך הקלה והמהירה ביותר ליצור אתר.

אינך זקוק למיומנויות פיתוח ברשת – פשוט בחר תבנית שנבנתה מראש, אחז את רכיבי האינטרנט הדרושים מהבונה (כלומר טופס יצירת קשר, תפריטים נפתחים, מפת Google, לחצני תשלום, עגלת קניות וכו ‘), אתר עם כל התכונות מוכן.

ישנם בוני אתרים רבים הפזורים באינטרנט – Wix ו- Weebly הם שניים מהפופולאריים ביותר. וכאמור, Shopify תהיה בחירה נהדרת אם אתם בונים חנות מקוונת.

הדגמת Wix

יצירה ועריכה של אתר אינטרנט באמצעות עורך Wixעיצוב דף האינטרנט שלך בכתובת Wix: תפריט אתר (משמאל) – נהל דפים, בחר רקע אתר, קבע ניווט באתר, הוסף טקסטים וקישור, העלה תמונות וכו ‘כאן; יישור (מרכז / שמאל) – סדר ויישר כאן רכיבי אתר; תצוגה מקדימה (שמאל למעלה) – שמור, תצוגה מקדימה ופרסם את האתר שלך.

זימון אתר אינטרנט בתבניות שנבנו מראש מ- Wixתבניות Wix – ישנם מאות תבניות שנבנו מראש ב- Wix (ראה הכל).

הדגמה של Shopify

יצירה ועריכה של אתר אינטרנט באמצעות עורך Shopifyתכנן את חזית החנות המקוונת שלך עם נושא שנבנה מראש אצל Shopify. תפריט (משמאל) – בחר ערכות נושא והוסף אלמנטים בחנות (שקופיות, כותרות, תמונות, כותרות תחתונות וכו ‘) כאן; תצוגה מקדימה (מרכז / ימין) – תצוגה מקדימה של החנות שלך כאן.

Shopify תבניותShopify מציעה מגוון רחב של ערכות נושא חינמיות ופרמיות (ראה דוגמאות).

הדגמת בונה אתרים של Hostgator

בניית אתרים של Gatorשימוש ב- Gator Builder Website – תפריט (משמאל) – בחר ערכות נושא, הוסף דפים והוסף כאן קטע עמוד; תצוגה מקדימה (מרכז / ימין) – מעבר בין עמודים בסרגל הניווט העליון; שמור, תצוגה מקדימה ופרסם את האתר שלך.

ערכות נושא חינמיות באתר בניית אתרים של Gatorתבניות אתר הניתנות להתאמה אישית לחלוטין ומגיבות המוצעות על ידי בניית אתרים Hostgator.

טיפים ניתנים לפעולה

 • עיין בתבניות אתרים של מסחר אלקטרוני בחינם על ידי Shopify, BigCommerce, Wix ו- Weebly בדף אחד
 • הוראות שלב אחר שלב ליצירת אתר באמצעות Wix
 • ראו דוגמאות לאתרים שנבנו עם Wix
 • הוראות שלב אחר שלב ליצירת אתר באמצעות Shopify
 • ראה דוגמאות לאתרים שנבנו עם Shopify

4. אימות ובדיקת האתר שלך

ברגע שהאתר שלך מוכן – הגיע הזמן לאמת ולבדוק כיצד הוא פועל בדפדפנים מרכזיים (Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge, IE 11 וכו ‘) וכן בגדלי מסך שונים..

אנו יכולים לבצע בדיקות אלו בעזרת כלים חינמיים ברשת.

אימות סימון

W3C - אמת את האתר שלך לאחר שתסיים את היצירה שלךאמת את סימון האתר שלך בקלות באמצעות שירות אימות סימון W3C.

מה זה אימות הסימון? שפות קידוד או סקריפטים כמו HTML, PHP וכן הלאה לכל אחד מהם יש פורמטים, אוצר מילים ותחביר משלהם. אימות הסימון הוא תהליך האימות האם האתר שלך פועל לפי כללים אלה.

מבחן דפדפן

בדוק את האתר שלך בדפדפנים שוניםבדוק את אתר האינטרנט שלך עד 115 דפדפנים שונים בצילום אחד תמונות דפדפן.

מבחן מסך

בדוק את אתר האינטרנט שלך בגדלי מסך שוניםלהשתמש סרט מסך להציג תצוגה מקדימה של דף האינטרנט שלך על גבי צגים, טאבלטים, טלפונים חכמים וגדלי מסך אחרים.

5. כוונון עדין והגדלת האתר שלך

פרסום אתר האינטרנט שלך הוא שלב ראשון. ישנם עדיין דברים רבים אחרים שעושים כדי להבטיח את הצלחת אתר האינטרנט שלך. להלן מספר משימות להתחיל …

כוונן את מהירות האתר

גוגל הצהירה בבירור כי מהירות האתר היא אחד מגורמי הדירוג שלה. פירוש הדבר שהאתר שלך עשוי לדרג גבוה יותר אם הוא נטען במהירות.

כמו כן – ככל שהאתר שלך נטען מהר יותר, כך מבקרי האתר שלך יהיו מאושרים יותר. הוכח, באינספור מחקרים וניסויים, כי אתר טעינה איטית יפגע בחווית המשתמש וישפיע על הכנסות האתר. אמזון הייתה מאבדת הכנסות של 1.6 מיליארד דולר אם האתר שלה מאט אפילו בשנייה אחת.

אם מהירות האתר הנוכחית שלך איטית, למד כיצד לשפר את זה.

שפר את נראות החיפוש באתר

אינך צריך להיות בעל תואר שני באופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) כדי להבחין באתר שלך. אך כמה מיומנויות אופטימיזציה בסיסיות למנועי חיפוש הן תמיד טובות.

צור חשבון למנהלי אתרים בכתובת קונסולת החיפוש של גוגל להגיש את האתר שלך ל- Google ולזהות כל נושא ב- SEO. ערוך מחקר מילות מפתח בסיסי ואז בצע אופטימיזציה של כותרת הדף והכותרות של מילות המפתח העיקריות שלך. יישום סימון סכימות באתר שלך כדי להתבלט מדפי תוצאות החיפוש.

לקבלת טיפים נוספים בנושא SEO, קרא את המדריך שלנו למטפלים בנושא SEO.

הטמיע HTTPS

מאז שגוגל כרום התחילה לתייג אתרי HTTP “לא מאובטחים”, אישור SSL הפך להיות עניין גדול. כדי לוודא שהאתר שלך “מהימן” על ידי משתמשים – חיבור HTTPS הוא חובה.

הוסף דפים חיוניים

אף אחד משני אתרים אינו זהה לעולם משום שהם עשויים לשרת מטרה ו / או פונקציה שונים. עם זאת, ישנם שלושה דפים סטנדרטיים שעל כל אתר אינטרנט להיות: אינדקס (דף הבית), אודות עמוד ודף יצירת קשר.

דף הבית

דף הבית הוא לרוב המקום הראשון בו רוב המבקרים יבקרו לאחר שנחתו באתר האינטרנט שלך. דף הבית שלך אמור לספק את המגרש הנכון ולהביא את המבקרים עמוק יותר לאתר שלך.

דוגמה לאתר - Hausדוגמה – דף הבית של Haus מגיע עם תפריט ניווט ברור ועיצוב בסגנון הגלריה (שהוא מושלם לראווה של מוצרים).

אודות העמוד

About Page ענייננו ליצור קשר עם המבקרים שלך. זה מאפשר לך להציג את עצמך ולספק מידע מפורט (טוב?) על האתר שלך. בדרך כלל מומלץ לכלול תמונות של האנשים שבבעלותם ומנהלים את האתר.

דוגמה לאתר - טיפוח העור בולדוגדוגמה – דף ה- About של Bulldog Skincare שולח הודעה חביבה ובלתי נשכחת.

דף יצירת קשר

חשוב לתקשר עם המשתמשים שלך ולקוחות פוטנציאליים. מכאן – עמוד הקשר. כלול את כל ערוצי התקשורת האפשריים (פרופילי מדיה חברתית, טפסי קשר, כתובת דוא”ל וכו ‘) כדי לוודא שהמבקרים שלך יוכלו להגיע אליך.

דוגמה לאתר - Survicateדוגמה – דף הקשר של Survicate מעוצב בצורה יפה עם שדות טופס גדולים, קריאה לפעולה ברורה; ומורכב מכל המידע הדרוש.

הרחב את טווח ההגעה שלך בפלטפורמות של מדיה חברתית

האתר שלך צריך להיות בעל נוכחות גם בפלטפורמות של מדיה חברתית בהן רוב הקהל הממוקד שלך מסתובב. עבור BuildThis.io פירושו פייסבוק וטוויטר. עבור אחרים זה יכול להיות לינקדאין, טומבלר או פינטרסט.

להלן מספר טיפים לשיווק במדיה חברתית למתחילים.

הוסף favicon

האם ראית את המכתב “ב“בעיגול צהוב שהופיע משמאל ללשונית הדפדפן שלך? זה מכונה “favicon”. כמו לוגו, ה- favicon הוא אלמנט ויזואלי קטן יותר המייצג אתר.

ה- Favicon היא טכניקת מיתוג קטנה וחמישית שלבעלי אתרים מתעלמים ממנה. אם זה נשמע כמוך – השתמש במחולל ה- favicon החינמי כדי לעזור לך.

צור שאלות נפוצות על אתר

האם תוכלו להכין אתר משלכם בחינם?

אתה יכול ליצור אתר בחינם באמצעות אירוח אתרים בחינם כמו 000Webhost או באמצעות תוכנית חינמית המוצעת על ידי בוני אתרים מסוימים. לדוגמה, Wix מציעה תוכנית בחינם עם משאבים מוגבלים המתאימה לאתרים קטנים ובנפח נמוך.

כיצד אוכל ליצור אתר לעסק שלי?

בוני אתרים הם דרך אידיאלית עבור עסקים קטנים ליצור אתרים משלהם ללא צורך במיקור חוץ. אפשרויות אלה אינן דורשות ידע טכני ולעיתים קרובות מציעות תבניות מעוצבות מראש שיכולות להיות שימושיות > לחץ כאן כדי להתחיל.

מה בונה האתר הטוב ביותר?

“הכי טוב” הוא מונח סובייקטיבי – מה שהכי טוב עבורנו אולי לא מתאים לך. מבחינת הפופולריות – Squarespace הוא בונה האתר הפופולרי ביותר עם נתח שוק של 22%. אחריהם נכנסים במקום השני והשלישי בהתאמה, GoCentral של Wix ו- GoDaddy.

האם אוכל ליצור אתר בגוגל?

גוגל מציעה בניית אתרים כחלק ממגוון המוצרים שלה G Suite. המחירים מתחילים מ- $ 5.40 למשתמש לחודש.

כיצד אוכל ליצור PDF מאתר?

אם התקנת קורא Adobe במחשבך, אתה יכול ליצור PDF מדף אינטרנט bt על הקשה על CTRL-P. מתפריט ההדפסה שנפתח בחר פלט ל- PDF ואז שמור את הקובץ.

קבל את זה, עכשיו!

עכשיו אתה יודע די והותר כדי ליצור ולבנות אתר מצליח. הגיע הזמן להכניס את הידע שלך לעבודה. לך התחל עכשיו ונדנד את האינטרנט!

* תרגום: מזהה EN

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map