מדוע אתר וורדפרס שלך איטי? דרכים פשוטות להאיץ את אתרי ה- WP שלך

וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן (CMS) הפופולרית ביותר והיא מחזיקה יותר מ- 34% מכל אתרי האינטרנט כיום. זה מוערך בגלל הרבגוניות שלו בכך שהוא מאפשר לבעלי אתרים לבנות במהירות אתרים באיכות ופונקציונליות מרשימים.


עם זאת, צריך להבין את וורדפרס בכדי שהוא יבצע במיטבו. אם אתה מפעיל אתר וורדפרס ומרגיש שהביצועים היו בתת-שוויון, ייתכן שתוכל להגדיל את הביצועים על ידי ביצוע מספר ציוצים קטנים.

המהירות חשובהמהירות האתר שלך משפיעה מאוד על שיעור ההמרות. מחקרים הראו זאת בעקביות מהירות דף מהירה תביא לשיעור המרה טוב יותר. ירידה של 20% בהמרות חווה בכל שנייה של עיכוב בזמן טעינת העמודים הניידים. ועל פי חשוב עם גוגל, מדדי המידה לטעינת אתרים מהירים הם 0-1 שניות.

1. לא מטמון כראוי

מטמון באופן כללי זה כאשר יישומים אוגרים נתונים בזיכרון לעיבוד מהיר יותר או לגישה מהירה יותר. באופן דומה, על ידי הפעלת מטמון אתה יכול לטעון מראש חלקים באתר שלך לגישה מהירה יותר. ישנם מצבים שונים של מטמון שאפשר לנצל אותם אך הם בדרך כלל נכנסים לשתי קטגוריות; מטמון בצד הלקוח, או מטמון בצד השרת.

זיכרון מטמון של לקוח (בדרך כלל מטמון דפדפן) עוזר לך להגדיר אילו אלמנטים באתר שלך מאוחסנים בדפדפן האינטרנט של מבקר. זה גם מאפשר לך לציין את משך הזמן בו אלמנטים נשמרים כך שאם האתר שלך מעודכן, הדפדפן יוכל לרענן את המטמון בעזרת אלמנטים מעודכנים. מטמון דפדפן עובד עם אלמנטים סטטיים כמו CSS, JS ותמונות.

מטמון בצד השרת הוא כל שיטת מטמון שמיושמת בשרת האינטרנט שלך. אלה יכולים לכלול מטמון OPcode, מטמון דף, שמירת מסד נתונים ועוד. כל אחת מהשיטות הללו עוסקת באלמנטים שונים של וורדפרס ומינוף עליהן יכול לעזור בשיפור ביצועי האתר שלנו.

לדוגמה, וורדפרס היא מאוד מרכזית בסיס נתונים. לרוע המזל, כל תהליכים העובדים עם בסיס נתונים דורשים בדרך כלל משאבים רבים (כוח עיבוד וזיכרון) כדי להריץ. בעזרת זיכרון מטמון של מסד נתונים, מה שאתה עושה הוא בעצם לשמור תוצאות של שאילתות קודמות בזיכרון כדי לצמצם את הזמן שנדרש להעביר תוצאות מסוימות.

פתרון 1: התקן תוספי מטמון טובים

מטמון הוא אחת הדרכים החשובות ביותר בהן תוכלו לשפר מאוד את הביצועים של אתר וורדפרס שלכם. למרבה המזל, כמו בכל הדברים שקשורים לוורדפרס ישנם תוספים בהם תוכלו להשתמש כדי לעזור בכך. כמה דוגמאות טובות לתוספי שמירה במטמון של וורדפרס כוללות WP Rocket ו- Swift Performance.

פיתרון 2: הפעל OPCache במארח האינטרנט שלך

על ידי זיכרון מטמון של קודי הפעולה הידור של סקריפטים של PHP, OPcache מאפשר לאתרים להגיש תוכן מהיר יותר באופן משמעותי. החדשות הטובות הן שרוב ספקי האירוח המשותפים מאפשרים למשתמשים שלהם להתקין סיומת OPcache מלוח הבקרה שלהם. אז – כדי להשתמש באפשרות זו כדי לטעון את אתר האינטרנט שלך מהר יותר, פשוט התחבר ללוח הבקרה של אירוח והפעל פונקציה זו.

דוגמה: כדי לאפשר OPCache ב- A2 Hosting, התחבר ל- cPanel > תוכנה > בחר גרסת PHP > התקן תוספי PHP.

2. מאגרי נתונים המאוחסנים ב- HDD

כמעט ללא כישלון, מרבית ספקי אירוח אתרים כיום יפרסמו כי הם מציעים פתרונות Solid State Drive (SSD). SSDs הם גרסת ההיי-טק של הכונן הקשיח המסורתי והם מהירים בהרבה. עם זאת, למרות ירידת המחירים של SSD, הם עדיין יקרים יותר מכוננים קשיחים מכניים.

מסיבה זו, ספק שירותי אירוח עשוי לנסות ולהתחמק עם התקנה היברידית. הם יפעילו יישומים מחוץ לכונן SSD אך ישתמשו בכוננים קשיחים מסורתיים לאחסון. אלה חדשות רעות עבור משתמשי וורדפרס מכיוון שסביר להניח שבסיס הנתונים ישכון בכוננים המכניים האיטיים יותר במקום SSD. הקפד לשים לב אם ספק האירוח שלך מציע פיתרון SSD מלא או לא.

פיתרון: שמור על חברות אירוח המציעות אירוח SSD מלא

אירוח ssdegroundדוגמה: כל האתרים המתארחים באתר SiteGround פועלים בדיסקי SSD – וזה אידיאלי לאתרי WordPress.

למרות היותו אחד מארחי ה- WP הזולים ביותר בשוק, Hostinger פועל על אחסון SSD מלא – מה שהופך אותם לאידיאליים לאירוח אתרי וורדפרס. מותגים ידועים אחרים הפועלים ב- SSD מלא כוללים: A2 Hosting, BlueHost ו- SiteGround.

3. PHP מיושן

וורדפרס מבוססת PHP והגרסה של PHP ששרת שלך מפעיל יכולה להשפיע גם על ביצועי האתר שלך. PHP 7 נבדק לבצע את ביצוע ה- PHP 5.6 כמעט פי שניים מהמהירות – זוהי עלייה ב 100% בביצועים!

הצוות ב- AeroSpike רץ כמה בדיקות להשוואה בין PHP 5 לבין PHP 7.

המבחן שלהם השיק ארבעה תהליכים שכל אחד מהם רשם 100,000 עסקאות. כל הריצות בוצעו נגד אשכול עם צומת אחד שפועל Aerospike Server Community Edition גרסה 3.9.1 ב- CentOS 7 עם 32 מעבד Intel (R) Xeon (R) מעבד E5-2660 @ 2.20GHz (עם הפעלת היפר-היפ הופעל) וזיכרון 32GB.

שתי גרסאות ה- PHP בהן נעשה שימוש היו php-7.0.10 ו- php-5.5.38.

להלן סיכום התוצאות.

זמן ביצוע כולל

זמן ביצוע PHP 7 הכולל הוא ~ 10 – 12% נמוך מ- PHP 5 (התחתון טוב יותר).

פעולות לשניות

PHP 7 כותב / קורא ~ 9 – 15% יותר לעומת PHP 5 (גבוה יותר טוב).

פיתרון: עדכן את גרסת PHP באתר שלך

אם אתה פועל על גרסה ישנה יותר של PHP, סביר להניח שתראה שיפורי מהירות די טובים פשוט על ידי בחירת גרסה חדשה יותר של PHP. רוב ספקי אירוח אתרים יציעו מספר גרסאות של PHP שתוכלו לבחור דרך לוח הבקרה של אירוח אתרים.

דוגמה – בחירת גרסת ה- PHP שלך ב- Hostinger יכולה להיעשות דרך לוח הבקרה של אירוח.

4. HTTP / 2

HTTP / 2 הוא א פרוטוקול אינטרנט “חדש” שהוצגה בשנת 2015. בשונה מהגרסה הקודמת HTTP 1.1, היא מאפשרת לבצע בקשות נתונים מרובות בו זמנית. זה עוזר להפחית את זמן הטעינה של נכסי אתר האינטרנט שלך.

HTTP / 1.1 לעומת HTTP / 2 – HTTP / 2 יכול לשלוח בקשות מרובות לנתונים בחיבור אחד. זה מקטין את זמן הנסיעה הלוך ושוב (RTT), מה שמאפשר לטעון את האתר שלך במהירות רבה יותר (למד עוד).

פיתרון: הטמיע HTTP / 2

למרות זאת, עם זאת, חלק ממארחי האינטרנט עדיין לא מציעים HTTP / 2 או רק מציעים זאת בתוכניות יקרות יותר. ישנן שתי דרכים בהן תוכלו לנצל את HTTP / 2; חפש מארח שמציע אותו, או השתמש ב- Cloudflare CDN.

ישנם ספקי אירוח אתרים המציעים רמות משתנות של HTTP. לדוגמה, Siteground ו- GreenGeeks הפכו את HTTP / 2 לזמין בכל התוכניות שלהם, אך A2 Hosting מציעה HTTP / 2 רק בתוכניות האירוח שלהם בטורבו ומעלה..

5. שרת מיהר

אתרי אינטרנט הם אוטומטיים וביצועיהם יכולים להיות מושפעים מכמות המשאבים העומדים לרשותם. כל אתר צריך כוח עיבוד וזיכרון כדי להתמודד עם תעבורת אתרים – ככל שהנפח גבוה יותר, כך יש צורך במשאבים רבים יותר.

אם לאתר שלך יש זרם פתאומי של מבקרים, יתכן שלתוכנית האירוח שלך אין את המשאבים העומדים לרשות כולם בבת אחת. זה יביא לכך שהאתר מאט או יהפוך לזמין לכמה בקשות.

עקוב אחר ביצועי האירוח שלך

דוגמא: WebSitePulse מציע כלי ניטור שונים השומרים על מעקב שוטף על השרתים ואתרי האינטרנט שלך.

סביר להניח כי המצב מתרחש בתוכניות אירוח משותפות מכיוון שכל החשבונות באותו שרת חולקים כמות קבועה של משאבים. כדי להבטיח שהאתר שלך פועל בצורה חלקה, נסה להשתמש בכלי לניטור אתרים כמו רובוט Uptime, דופק באתר, ו Freshping.

השימוש בכלים אלה יסייע לך לשפוט לאורך תקופת זמן את הביצועים של המארח שלך. אם האתר שלך ממשיך להאט או שהשרת תמיד מושבת, ייתכן שהגיע הזמן לשקול לעבור לתכנית טובה יותר או למארח אינטרנט אחר לגמרי..

פיתרון: שדרג ל- VPS או אירוח ברמה גבוהה יותר במידת הצורך

דוגמה: בהתבסס על המעקב שלנו ב- HostScore, זמן התגובה של אירוח VPS של SiteGround (אתר הבדיקה שמתארח באירופה) מהיר בכ- 15% מאשר אירוח משותף של SiteGround.

תוכניות אירוח VPS יקרות יותר מתוכניות אירוח משותפות אך יכולות להתמודד עם תנועה גבוהה ביתר קלות. הסיבה לכך היא שתכניות VPS בדרך כלל ניתנות להרחבה, כלומר אתה יכול להגדיל באופן דינמי את כמות המשאבים אם אתה מרגיש שהאתר שלך זקוק ליותר.

למד מתי הזמן הנכון לעבור לאירוח VPS.

6. קבצי מדיה מגושמים

בעוד שתמונות גדולות וחדות או קטעי וידיאו מרגשים יכולים להיות סוכריות מעולות, זכור שקבצי המולטימדיה האלה לרוב גדולים בגודל. ככלל אצבע, ככל שקובץ גדול יותר זמן לטעון. זה לא אומר שאתה צריך לוותר עליהם לחלוטין, אבל לפחות זכור לייעל את הקבצים שלך.

הפתרון: דחוס את התמונות שלך

ניתן לפלג מעט תמונות ושימוש בתבנית המתאימה יכול גם לעזור להפחית את הגודל. לדוגמה, קובץ BMP יהיה בדרך כלל גדול יותר מקובץ GIF או JPG. כדי לבצע אופטימיזציה של תמונות, אתה יכול לבחור לעשות זאת ידנית או באמצעות תוסף. כמה תוספי וורדפרס שיכולים לעשות את העבודה הם EWWW ו- Pixel Short.

אם החלטתם לא להשתמש בתוסף ישנם כלים מקוונים בהם תוכלו להשתמש בכדי לבצע אופטימיזציה ידנית של תמונות. כמה כאלה הם אופטימיזילה ו EzGIF.

7. מסד נתונים מיטוב / פגום באופן רע

מוקדם יותר ציינתי על האופן בו וורדפרס מאוד ממוקדת בסיס נתונים וכיצד אחסון SSD יכול לעזור להאיץ שאילתות. עם זאת, מצבו של מסד הנתונים משחק גם תפקיד בביצועים של האתר שלכם.

הפיתרון: בצע אופטימיזציה של בסיס הנתונים באופן קבוע

זה יכול להיות קשה מאוד לשלוט בכל אלמנט בודד שנכנס למסד הנתונים שלך, כך שמדי פעם אתה צריך לבצע קצת משק בית. זה יעזור לשמור על מסד הנתונים ומאורגן לעבוד במלוא המהירות.

ישנם גם תוספים שבהם תוכלו להשתמש לצורך זה. כמה דוגמאות טובות לכך WP DBManager ו טאטא WP.

8. ספק DNS איטי

אנשים רבים חשים כי זמן לביצוע הראשון (TTFB) הוא מדדי המהירות כולם, אך לא רבים ממש מפרקים את TTFB ומנסים לטפל באלמנטים האישיים שבהם. אחד האלמנטים התורמים ל- TTFB הוא רזולוציית DNS.

תהליך זה הכרוך בתרגום של שמות מתחם לכתובות IP לוקח זמן. ספקי DNS שונים מתפקדים בצורה שונה ושימוש בספק DNS טוב יכול להאיץ גם את מהירות טעינת האתר שלך.

הפתרון: עבור לספק DNS טוב יותר

כדי לבדוק את מהירות ה- DNS שלך, בצע בדיקה באתר שלך באמצעות כלי פינגדום ואז לחץ על המופע הראשון של שם הדומיין שלך בתרשים התוצאות. פעולה זו תרחיב תיבה המציגה את רכיבי ה- TTFB שלך. בתיבה זו, חפש שורה שאומרת “DNS”.

מהירויות DNS משתנות בהתאם לספק.מהירויות DNS משתנות בהתאם לספק.

השווה אותו למהירויות ה- DNA המצטברות של ספקים שונים ב- התרשים ב- DNS Perf ושקול אם מהירות ה- DNS שלך היא היכן שהיא צריכה להיות. אם לא, בחירה בספק DNS אחר יכולה להועיל למהירות טעינת האתר שלך.

פרח ענן הוא אחד מספקי ה- DNS המהירים ביותר בסביבה ותוכלו לקבל איתם חשבון בחינם.

9. יותר מדי תוספים

אחד הדברים שאנשים אוהבים ב- WordPress הוא כמה קל לשפר את הפונקציונליות פשוט באמצעות תוסף. מכיוון שזה קוד פתוח, ל- WordPress יש קהילת מפתחים ענקית וזה נהדר לבחירה, אך מביא לתוספים שמשתנים מאוד באיכותם.

תוספים הם גם הרחבות לקוד וורדפרס בסיסי, כלומר ככל שתשתמש יותר כך מופע הוורדפרס שלך יהיה גדול יותר. זה בתורו מוסיף לקורה של האתר שלך ועשוי להשפיע על הביצועים בדרגות שונות.

הפתרון: צמצם את השימוש בתוספים

במידת האפשר וודא שאתה מפעיל רק את התוספים שאתה באמת צריך ונסה לגזום מוך מיותר. כמו כן, זכור להסיר תוספים שאינם בשימוש! ישנם כיום הרבה תוספים שמנסים להשיג דברים רבים ומגוונים, ולכן במידת האפשר נסו להבטיח כי הפונקציונליות לא תשכפל על ידי התוספים שלכם.

10. אתר פרוץ

בעבר, האקרים נהגו להשתלט על האתר ולגרום למהומה רק לבעיטות. פושעי הרשת של ימינו מתוחכמים יותר וינסו להימנע מכם לגלות את נוכחותם. מטרתם היא לנצל את המשאבים שבחשבונך כדי להעשיר את עצמם – למשל על ידי שימוש בהם בכריית cryptocurrency.

זה מוריד משאבים מהאתר שלך ויכול להשפיע רבות על הביצועים. מכיוון שהם טסים מתחת לרדאר, עליך לסרוק באופן פעיל את האתר שלך באופן קבוע כדי להבטיח שהוא לא נחטף בשקט.

השקע בכלי אבטחה מספק פתרונות אבטחה מכובד כמו Sucuri וודא שאתה מתקין רק תוספים ממקורות מהימנים. כדי לבדוק אם התוספים שלך חוקיים, השתמש בכלי כמו בודק אבטחת תוספים לסרוק בעיות.

כדי למנוע סיבוכים, נסה לעשות זאת בדוק את המוניטין של תוסף אפילו לפני התקנתו.

מסקנה: התמקדו בפרטים

כפי שאתה יכול לראות כעת, הפעלת אתר וורדפרס יעיל יכולה להיות למעשה משרה מלאה. עם זאת, אם תרשום למטה ועקוב אחר השיטות הטובות ביותר באופן קבוע, תוכל להפחית את הסיכוי לאתר וורדפרס עם ביצועים נמוכים, כאילו היה זה הטבע השני. זכור להישאר מרוכז בביצועים בכל מה שאתה עושה ושקול בזהירות את כל מה שאתה רוצה להוסיף לאתר שלך. בעלי אתרים רבים של וורדפרס חדשים נוטים לעלות על הסף ולזרוק הכל חוץ מכיור המטבח.

הימנע מפיתוי זה ובנה לאט על פונקציונליות ככל שהאתר והעסק שלך גדלים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map