SEO לדומיות: כיצד לבצע קידום ב- 2020

מהי אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO)?

אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) הוא תהליך של כוונון עדין של אתר כדי לנסות להשיג דירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. קידום אתרים נעשה בחלקו על סמך:


 1. ההבנה של האופן בו מכונות מפרשות את כוונת המחפשים ומתאימה זו לתכני אינטרנט (אלגוריתם החיפוש) ו-,
 2. הערכות לגבי האופן בו בני אדם מתקשרים עם תוכן שהם רואים באינטרנט.

SEO הפך למורכב ביותר. עד היום יש כאלה יותר מ 200 גורמי דירוג (פרמטרים המשפיעים על דירוג עמוד האינטרנט) שהוסכמו על ידי משווקי האינטרנט והוסכמו עליהם.

מנוע החיפוש Land עשה זאת טבלה תקופתית של SEO כדי להסביר את המרכיבים החיוניים באסטרטגיית קידום אתרים.

גורמים אלה כוללים משתמשים שוכנים זמן, קישור טקסט עוגן, מילות מפתח בכתובת URL, אורך תוכן, צה”ל, תג כותרת, מטא תיאור טקסט, מהירות טעינה של דף אינטרנט –, מילות מפתח בטקסט alt תמונה, מספר קישורים יוצאים, מספר הקישורים הנכנסים, מילות מפתח LSI, שיעור תוצאות קליקים באמצעות דף תוצאות חיפוש (CTR SERP), וכן הלאה.

גורמים אלה הוכרו על ידי הרוב משום שהם אומתו על ידי דובר גוגל או הוכחו כיעילים (לפחות מעט) בניסויים ובמחקרי מקרים שפורסמו על ידי מומחי SEO ידועים. רבים, ביני לבין עצמי, מאמינים שמספר גורמי הדירוג הקריטיים גדולים בהרבה מ -200. כל אחד מהגורמים הללו נושא משקל שונה בדפי תוצאות חיפוש שונים – מה שהופך את ה- SEO למדהים (שוב) מורכבים וקשים להסברים. יש שקראו ל- SEO יותר אמנות מאשר מדע.

אני לא מתכוון לחקור את הפרטים של 200 גורמי הדירוג האלה. המטרה שלי עם מאמר זה היא לתת לך סקירה מהירה על אופן הפעולה של מנועי חיפוש כיום ולשתף רשימה של פריטי SEO הקריטיים ביותר לבחינתם.

כמו שגוגל מחזיקה יותר מ 90% מהיקף שוק החיפוש של ימינו, אחליף את המונח “מנוע חיפוש” ואת גוגל באופן רופף במאמר שלי.

איך SEO עבד בשנת 2005?

זנב ארוך לעומת מילות מפתח בזנב קצר.באופן מסורתי תהליך SEO מתחיל במחקר מילות מפתח. באופן אידיאלי, אתה רוצה למצוא מילות מפתח עם נפח החיפוש הכי נמוך והכי פחות תחרות. עם זאת, שתיהן כמעט בלעדיות זו לזו – מילות מפתח עם נפח החיפוש ביותר הן בעלות הכי הרבה תחרות ואילו לתחרות הכי פחות יש נפח חיפוש מועט או חסר בכלל.

כך עשיתי קידום אתרים לפני 15 שנה:

 1. רץ על קבוצת מילות מפתח ב- Overture (כעת נעלם) או כלי מילות המפתח של גוגל אדוורדס כדי לקבוע את נפח החיפוש עבור כל מילת מפתח.
 2. בחר קבוצה של 30-50 מילות מפתח על בסיס נפח חיפוש ותחרות בשוק. מקד למונחי חיפוש עם נפח חיפוש גבוה יותר אך תחרות נמוכה יותר בשוק.
 3. חלק את מילות המפתח האלה ל 10 – 15 נושאים. כל נושא צריך להיות מורכב ממילת מפתח ראשית אחת וכמה מילות מפתח משניות אחרות.
 4. הפק תוכן בנושאים – וודא שמילות המפתח העיקריות הן בתגית כותרת העמוד וממשיכות מילות מפתח משניות בכותרות העמודים (H1, H2, H3 וכו ‘).
 5. כלול תמונות יפות וטקסטים Alt עשירים במילות מפתח לכל אחד מהם.
 6. קישור בין דפי כסף חשובים באתר כולו מכותרת עליונה ותחתונה
 7. שלח דוא”ל רב ככל האפשר למנהלי אתרים אחרים ובקש מהם לקשר חזרה לדף האינטרנט שלך באמצעות מילות המפתח העיקריות שלך כטקסט עוגן..
 8. קנו קישורים נכנסים מאתרים אחרים אם יש לכם תקציב נוסף.
 9. חזור על שלב 1 – 6 בלי סוף.

זה היה במידה רבה שבניתי מספר אתרי אינטרנט ובלוגים מסונפים בתנועה גבוהה בשנות האלפיים. למרות ששיטה זו עשויה לעבוד עדיין במובן מוגבל כיום, היא כבר לא גישה אפקטיבית. הנוף בחיפוש וטכנולוגיית הרשת השתנה כל כך – פשוט אי אפשר להשיג את אותן תוצאות טובות בשיטה זו.

למה? מכיוון שמנועי חיפוש והאינטרנט עובדים אחרת כיום.

מנוע החיפוש של היום הוא …

מאוד סודי

מספר החיפושים שהוסתרו מאחורי הצפנת גוגל.

חיפושים כיום מוצפנים לרוב – פירוש הדבר שאנחנו כבר לא יכולים לראות במלואם מה המשתמשים מקלידים בסרגל החיפוש שלהם כדי להגיע לאתר שלנו. נתוני החיפוש המדויקים ביותר שאנו יכולים להשיג כיום מגיעים מכמה ספקי כלי SEO אשר רוכשים נתוני זרם קליקים מתווכי צד ג ‘..

שלא לדבר על – שימוש בחוסמי מודעות ו- VPN חוסמים גם את האופן בו נתונים משותפים בין בעלי אתרים קטנים יותר. אנחנו כבר לא יכולים לראות במדויק כמה מחפשים מגיעים לאתר שלנו ולאן הם מחפשים.

בהתאמה אישית

Duck Duck Go מצא 62 קבוצות תוצאות שונות ב 76 חיפושים באותו מונח “שליטת אקדח” (מקור).

גוגל עכשיו מגישה תוצאות חיפוש המותאמות אישית במיוחד לאנשים המבוססים על העדפות אישיות והיסטוריית גלישה באינטרנט. המכשיר בו השתמשת, כמו מותגי טלפונים ניידים, טאבלטים, שולחנות עבודה, טלוויזיות חכמות וכן הלאה, גורם גם הוא.

אפילו ההתנהגות שלך מנותחת ותורמת במידה מסוימת. לדוגמה, היסטוריית השימוש שלך כמו אתרים שבהם ביקרת, סרטונים אהבת או שיתפת, אפליקציות שהתקנת בטלפונים החכמים שלך ואינטראקציות אחרות.

ישנה הדרך בה אתה מתקשר עם תוצאות חיפוש (אתרים שלחצת עליהם, דברים שחיפשת בעבר, מודעות שנתקלת בהם וכו ‘). אלה משתלבים כדי להכתיב את התוצאות הבאות שתקבלו מחיפוש בגוגל. 10 תוצאות החיפוש המובילות שלי יהיו ככל הנראה שונות לחלוטין משלך.

חוצה פלטפורמה

מכשירים שונים לביצוע חיפוש

חיפושים מבוצעים בסוגים שונים של מכשירים – אשר לרוב מייצגים כוונה שונה למנועי חיפוש. לדוגמה – סביר יותר שמחפשים המחפשים “aglio olio” בשולחן העבודה מחפשים מתכון; אך מחפשים המחפשים את אותו הדבר בנייד עשויים לחפש מסעדה איטלקית. גם אם יש לך את הנתונים המדויקים בנפח חיפוש מילות מפתח, יהיה קשה להעריך את נפח התנועה שתקבל.

איך לעשות קידום אתרים ב- 2020?

האתגר הגדול ביותר עבור עוסק SEO כיום טמון בהוצאה לפועל, לא בידע.

לא יכולתי להסכים יותר עם זה של קווין אינדיג פילוח של קידום אתרים מודרני לשתי קטגוריות

 1. רמת מאקרו, הכרוך בהיבטים טכניים כמו תכנון ארכיטקטורת אתרים, אופטימיזציה של UX, בינלאומי אתרי אינטרנט וכן הלאה;
 2. ברמת המיקרו, הכרוך בתוכן ממוקד ואופטימיזציה בעמוד, כגון התאמת כוונות וציוד תוכן.

העניין הוא שאתה כבר לא יכול לבוא עם מערך של נהלים קבועים ב- SEO ולהחיל אותו על כל אתרי האינטרנט והדפים באופן שווה.

כל ענף הוא ייחודי.

כל אתר הוא ייחודי.

כל כוונה מאחורי חיפוש היא ייחודית.

SEO הוא כבר לא “טקטיקה” שיווקית עצמאית; אבל משהו שיש לשלב בתהליך הפיתוח והייצור התוכן שלך באינטרנט. כדי לדרג גבוה בגוגל ולהגדיל את אתר האינטרנט שלך, אתה זקוק לתכנית פעולה לשיפור מתמיד שמביטה בתמונות מאקרו וגם ברמת מיקרו.

בתוכנית פעולה זו, הנה חמשת התחומים באתר שלך שעליך לשפר ולייעל באופן רציף.

1. צור תוכן רלוונטי ושימושי

עשה – הפק דפי אינטרנט (ואתר האינטרנט שלך) המשמשים מטרה ברורה למשתמשים שלך. כל הזמן עדכן והוסף ערך לדפי אינטרנט אלה. האתר שלך אמור לספק תוכן שימושי שמשתמשים לא יכולים למצוא במקום אחר באינטרנט.

אם אתה חדש, חלק גדול ממאמצי SEO שלך יושקע בביקורת תוכן. שאל את השאלות הבאות.

 • האם התוכן שלך מעודכן ומוצג בבירור?
 • האם התוכן שלך נושא מספיק עומק (וערך) למשתמשים?
 • האם התוכן שלך מציג מומחיות, סמכותיות ואמינות (E-A-T)?

דף חדשות מועיל למשתמשים רק כאשר הוא מדווח על האירועים האחרונים או החשובים ביותר. דף קניות אמור לספק את כל המידע הדרוש על המוצר ולהפוך מקרה חזק למכירה. הדרכה כיצד לבצע צריכה לספק מידע מלא ל- Z – בצורה של טקסט, תמונות או סרטונים – על ביצוע המשימה..

2. בנה קישורים נכנסים וקשר בחוכמה

עשה – קישור לדפי האינטרנט המפתח שלך בתדירות פנימית (מבלי לסכן את חווית המשתמש באתר שלך). קישור לדפי אינטרנט רלוונטיים ושימושיים אחרים באינטרנט. קבל אתרים ובלוגים רלוונטיים אחרים לקשר אליך.

קישורים באינטרנט הם כמו הצבעות בעולם האמיתי – אלא שקישורים שונים נושאים משקל שונה בדירוג החיפוש. לקישור מאתר מהימן מאוד, למשל, Nasa.com, יש יותר כוח מקישור מתוך ספריית רשת המקשרת אל 500 אתרים שונים מדף אחד..

המטרה העיקרית שלך בבניית קישורים היא להשיג כמה שיותר קישורים “טובים”.

שיטות SEO שונות ניגשות בין בנייה זו לזו. יש שיטות שממליצות לייצר תוכן טוב שמושך קישורים באופן טבעי (אנשים נוטים לקשר לתוכן שהם מוצאים מועילים או מעניינים); בעוד שאחרים משיגים קישורים לפי סחר – כסף (חסות ומודעות), תוכן טוב (פוסטים אורחים), קשרים עסקיים (רשת).

טיפ: דרך טובה למצוא הזדמנויות לקישור היא להסתכל בפרופיל הקישור האחורי של המתחרה. יש המון כלים לקידום אתרים לעשות זאת אבל אני אוהב את הפשטות של בודק קישור קישור קישורי. זה בחינם (עבור עד 100 קישורים נכנסים לדומיין ותדרג את איכות הקישור בסולם פשוט של 0 – 100. תמונת מסך למעלה מציגה את 15 הקישורים הראשונים קישורולוגיה שנמצאת באתר זה.

כל אחת מהגישות הללו עשויה או לא תעבוד בשבילך. המפתח בזה הוא להבין מה החליפה החזקה שלך ולבחור כמה טקטיקות בניית קישורים מתאימות.

3. כתוב כותרת דפי אינטרנט מושכת

עשה – כתוב כותרות עשירות במילות מפתח שמושכות משתמשים להקליק לאתר שלך מדפי תוצאות חיפוש.

כותרת העמוד שלך עושה שני דברים ב- SEO:

 1. עזר למנועי חיפוש בהבנת התוכן של דף האינטרנט שלך
 2. כדי לעזור לקדם את דף האינטרנט שלך בדפי תוצאות חיפוש

תג כותרת מוגבל ל 65 – 70 תווים. מילות מפתח חשובות והצעות ערך מרכזיות צריכות להגיע בתחילת המשפט.

4. התאמה בין כוונת המחפשים

עשה – בדוק את מילות המפתח הממוקדות שלך ב- SERP כדי להבין מה גוגל רואה בכוונת החיפוש. השחזר את הדף שלך עם פורמטים חדשים ואלמנטים נוספים כדי להתאים לכוונת החיפוש.

“כוונת חיפוש” היא המטרה שמשתמש מנסה להשיג בעת ביצוע חיפוש באינטרנט.

מנוע חיפוש מפלח שאילתות חיפוש לשלוש מחלקות כוונה שונות (מצטט את העיתון של אנדריי ברודר):

 1. ניווט הכוונה המיידית היא להגיע לאתר מסוים.
 2. הסברה הכוונה היא לרכוש מידע שמונח שהוא קיים בדף אינטרנט אחד או יותר.
 3. טרנסקציות הכוונה היא לבצע פעילות מתווכת ברשת.

באופן מסורתי, המחפשים הם בדרך כלל מאוד מילוליים (ברוב המקרים) ונוטים לחפש בדיוק את מבוקשם. מכאן שהרעיון הבסיסי של קידום אתרים הוא להתאים את תוכן האתר שלך ככל האפשר לכמה שיותר מילות מפתח רלוונטיות בכל חיפוש.

קידום אתרים מודרני דורש קצת יותר מזה. לא רק שהתוכן שלך צריך להתאים לשאלות של המחפש, אלא גם האופן בו התוכן שלך מוצג משנה את ההתאמה בין הכוונות.

כדי להבין מה גוגל רואה ככוונה של חיפוש, עיין בדפי הדירוג המובילים של מילות המפתח שלך. השווה במה שונה דף האינטרנט שלך משלך. שפר את הדף שלך עם פורמטים חדשים ואלמנטים נוספים כדי להתאים טוב יותר לכוונת החיפוש. אתה יכול לאמוד את היעילות באמצעות כמה משתמשים לוחצים לאתר שלך או שיש משתמשים שיישארו זמן רב יותר.

5. שפר את חוויית המשתמש (UX)

עשה – הדגש על UX בעת עיצוב דף האינטרנט שלך. הפעל את בדיקת A / B באופן קבוע כדי לשפר את חווית המשתמש באתר שלך.

כדי לעזור למשתמשים שמגיעים לאתר שלך להיות מעורבים יותר, נדרש יותר מסתם הכניסה. הקוראים שלך הם הלקוחות שלך ולהשאיר אותם עם רושם חיובי זה לא יסולא בפז. המשמעות היא שאתה צריך להציע להם ביטחון, חווית גלישה חלקה ושהייה מהנה.

כמה דוגמאות בסיסיות …

השימוש בתעודת SSL לא רק יעזור למשתמשים שלך לאבטח את הנתונים שלהם בזמן התחברות לאתר שלך, אלא גם מאפשר למנועי חיפוש לדעת שהאתר שלך בטוח עבורם להפנות תנועה אל.

משתמשים שצריכים לחכות לטעינת דף אינטרנט לעיתים קרובות הם חסרי סבלנות ועוזבים, לכן וודאו שהאתר שלכם מותאם גם הוא למהירות.

לבסוף, למרות שמודעות וקופצים יכולים להיות דרך אפקטיבית להניב הכנסות, אלה עלולים להפוך לפולשים חווית הגלישה של המשתמשים.

מסקנה: SEO הוא מסע, לא יעד

יש כיום חברות רבות ואנשים פרטיים המציעים שירותי קידום אתרים. לפני שתעסוק אותם, זכור כי SEO הוא מסע ולא רק יעד. עם התפתחות אתרים ותוכן, דרישות SEO ישתנו.

מנועי חיפוש משנים כל הזמן את אופן הפעולה של האלגוריתמים שלהם, מה שאומר שלעולם לא יהיה לך ‘פיתרון SEO מושלם’. הם טמונים בהבנה, ניסוי והקדשה – מסע של חיים, כביכול.

שאלות נפוצות בנושא SEO

בשביל מה SEO מתייצב?

SEO מייצג אופטימיזציה למנועי חיפוש.

מה זה קידום אתרים במילים פשוטות?

כאמור, קידום אתרים הוא תהליך אופטימיזציה של אתר אינטרנט בכדי להשיג דירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. קידום אתרים נעשה, בחלקו על סמך ההבנה של האדם כיצד פועל אלגוריתם חיפוש ובחלקו מבוסס על הערכת האופן בו בני אדם מתקשרים עם תוצאות החיפוש שלהם.

האם שאלות נפוצות טובות לקידום אתרים?

דף “שאלות נפוצות” תמיד שימושי מבחינת המשתמש. עמוד השאלות המתוכנן והבנוי בקפידה עובד היטב ככלי מכירות ולהגדיל את מספר התוכן באתר שלך (מספר מילים וכו ‘) ומכאן, הגדל את הסיכוי שלך להופיע בחיפושים רלוונטיים..

שאלות נפוצות, כשהן מסומנות עם נתונים מובנים (זו למשל), מגדילות את הסיכוי שלך להופיע בתוצאות חיפוש עשיר (תיאורטית) עוזרות למשוך קליקים נוספים לאתר שלך. מתייחס של גוגל ו המדריך של בינג לפרטים נוספים בסימון האתר.

מה זה קישורים נכנסים ב- SEO?

קישור אחורי הוא היפר-קישור המקשר מדף אינטרנט לאתר האינטרנט שלך. קישור אחורי, המכונה גם קישור נכנס, הם מגורמי הדירוג החשובים בגוגל.

האם עליכם לעשות SEO בעצמכם?

כן ולא. יש שפע של מדריך SEO מועיל באינטרנט – כך שלא קשה להתחיל ולעשות זאת בעצמכם בכדי לחסוך כסף. עם זאת, זכור כי קידום אתרים הוא זמן רב ועבודה.

האם SEO עולה כסף?

בהחלט. מבוסס על שלי למד על 400 הפרופילים הטובים ביותר בפרילנסר ב- Upwork, SEO גובה, בממוצע, 23.68 דולר לשעה. העמלה עולה עד 175 $ לשעה. באופן אישי אני מרגיש סביר לשלם 1,000 – 2,500 $ לחודש עבור שירות SEO טוב לטווח הארוך.

איך מתחילים מבצעים קידום אתרים?

התחל בקריאת מדריך זה והתבוננות במה שבעלי אתרים אחרים עושים עם אתרי האינטרנט שלהם. השתמש בכלי SEO כמו AHREFS, SEM Rush או MOZ כדי לגלות מה אחרים עושים כדי לשפר את דירוג החיפוש שלהם..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map