כוחו של צ’אט חי בבניית קשרי לקוחות חיוביים

מרבית החברות משגשגות מהתקשורת החיובית שהם מקימים עם הלקוחות שלהם. זה חשוב במיוחד אם הם מוכרים את המוצרים והשירותים שלהם. טווח הלקוחות שלהם כולל גם את אותם קונים נאמנים שאוהבים ורוכשים את המוצר, קונים לחלונות שנמצאים ממש על המסלול לקבל החלטה חיובית, וגם את אלה שרק שמעו על החברה בפעם הראשונה ולא הקימו שום רעיון עדיין.


המטרה של כל עסק, במקרה זה, היא לבנות יחסי ספק-לקוח על בסיס מועיל הדדית. לשם כך הם צריכים להראות שצרכי הקונים מובנים, שהם מוכנים לעזור בבחירה, והם תמיד מגיבים באמפתיה אם משהו לא ברור או משתבש. עסקים יכולים להשיג את כל המטרות הללו באמצעות צ’אט חי שיש להשתמש בהן לקראת כל המטרות הללו.

התכונה המועילה ביותר של צ’אטים חיים היא שהם מציעים כתובת מיידית ללקוחות. להלן מספר טיפים ושיטות לשימוש בכלים לצ’אט חי לשיפור כה חשוב.

היתרונות של צ’אטים חיים

המשימה החשובה ביותר למלא באמצעות צ’אטים חיים היא לגרום ללקוחות להרגיש שאתה שם כדי לעזור להם, לשרת אותם ולפתור את כל הבעיות הספציפיות שלהם באופן מיידי. אם הם מרגישים את זה, סביר להניח שהם יהפכו לא רק ללקוחות נאמנים, אלא תומכיהם הנלהבים ביותר.

האינטרנט מספק לעסקים מעורבות חיובית זו, ועליך לעשות כמיטב יכולתך להשתמש באפשרות עוצמתית זו לקידום ושגשוגה של החברה שלך..

בין הברורים ביותר היתרונות של צ’אט חי ניתן להדגיש את הבאים:

 • צמצום הוצאות בהשוואה לערוצים המסורתיים
 • עלייה במכירות
 • שיפור שירות לקוחות ונאמנות
 • גילוי נקודות כאב של לקוח
 • פתרון בעיות מהיר ועקבי
 • נוחות ללקוחות
 • יתרונות בתחרות
 • להגיע לשוק והזדמנויות מורחבות
 • תכנון והשתתפות פרואקטיבית
 • ניתוח ודיווח יסודי

עם זאת, זכור כי הישג זה נשמע כל כך קל. זה יתברר הרבה יותר קשה ממה שאתה מאמין בתחילה. משתמש ב כלי שירות לקוחות אחרונים וטקטיקות מעודכנות יעזרו רבות בהצלחה.

מדוע לקוחות מעדיפים צ’אט חי

מומחה השיווק האמריקאי ומייסד אותה חברת שיווק בשם זהה ג’יי.די כוח, טוען כי צ’אט חי הפך לשיטת הקשר המקוון המובילה עבור קונים מכיוון ש 42% מהם מעדיפים צ’אט חי על פני דוא”ל (23%) ומדיה חברתית (16%).

הסיבה נעוצה במוח האנושי. יש סיכוי גבוה יותר שתפנה למישהו מייד כשאתה קונה משהו באינטרנט. זו הסיבה שאנשים בוחרים לקנות מאתרים עם תכונת צ’אט חי. תמיכה מהירה זו בשלב קבלת ההחלטות מגדילה בחירות חיוביות ושיעורי המרה.

באשר לחברה, זה גם נוח מאוד כשאתה יכול לתקשר באופן מיידי עם המבקרים שלך תוך פיתור של היסוס, תפיסות שליליות אפשריות ואכזבה.

טיפים טקטיים לשימוש בצ’אט חי לצורך יצירת קשרים חיוביים עם לקוחות

להגדלת החלק בצ’אט חי בייצור עסקים, זכור והחל את העקרונות העיקריים של CRM (ניהול קשרי לקוחות) בשילוב התקדמות טכנולוגית..

1. התאם אישית את השירותים שלך בשילוב של צ’אט חי ו- CRM

כלי זה יכול לעזור לך בפיתוח אסטרטגיות לטווח הארוך של החברה שלך. באמצעות צ’אט חי תוכלו ללמוד הרבה על הלקוחות הפוטנציאליים והאמיתיים שלכם, על הצרכים והבעיות שלהם ועל האופן בו הם מעדיפים להיות מטופלים..

שמירה על נתונים מבוססי ענן על לקוחות והעדפותיהם בעבר, תוכל לנתח את חוויות הצ’אט החיות שלהם ולהפוך אותם לנוחים יותר. בתורו, זה עשוי לעזור לך לחזות את צרכיהם, בעיותיהם והתנהגותם בעתיד.

לדוגמה, אם הם יוצרים איתך קשר לגבי מפרטים מסוימים של המוצר שהם רוצים לקנות, ייתכן שתפתח את האלגוריתם הטוב ביותר לענות על בקשות כאלה..

2. השלם בסיס ידע מעמיק לצ’אט חי בכדי לספק את המידע שהלקוחות שלך זקוקים לו

המפעיל שלך צריך לרכוש ידע מושלם על שירותים ומוצרים כדי להיות מסוגל לספק מידע נוסף לצורך התמקדות בספקותיו, כדי להבטיח שכל הבעיות עם משלוח או החלפה ושיפוץ ייפתרו תוך זמן מה..

הכנת בסיס נתונים כזה תדרוש תקשורת טובה בין המחלקות בחברה שלך. כדאי גם שיהיו כמה מפעילים לפטפט בשידור חי המתמחים בפתרון בעיות שונות. הלקוחות שלך יפרשו מהאתר שלך מרוצים לחלוטין וירצו לחזור שוב.

3. הכשר את סוכני הצ’ט שלך ליצירת אינטראקציה ידידותית, אם כי מקצועית

מצד אחד, סוכני צ’אט צריכים לגרום ללקוחות להרגיש רצויים. כיבוד זה חוויה חיובית שכל לקוח יעביר לסביבתו. בצד השני, נראה ידידותי מדי יכול לגרום ללקוח לחשוב שהתקשורת הזו אינה עם איש מקצוע.

איזה יותר טוב? לבחור משהו בין לבין. יותר מדי רשמיות עובדת באותו אופן שמירה על המרחק המיותר בין הלקוח לחברה.

צ’אט חי לא אומר לדבר כמו רובוט. המטרה היא להראות לקונים שהם מדברים עם אנשים אמיתיים שלוקחים את זמנם לדאוג לכל נושא שיכול להופיע. לכן, האפשרות הטובה ביותר היא ידידותיות ואמפתיה, ובכל זאת עם גישה מכבדת ומבינה כלשהי.

4. הבטחו וספקו תוצאות בזמן

אין ספק שסוכן הצ’אט אמור להיות מסוגל לעבוד בלחץ. אם המידע שהלקוח שואל לגביו זקוק לכמה אנשי קשר נוספים עם מחלקות אחרות, יועץ צריך לקבוע מועדים נאותים כדי לחזור ללקוח עם פיתרון מוכן..

אם בקשת הלקוח לא תיענה בהקדם האפשרי, קונה עשוי להרגיש נעלב, ומוניטין החברה עלול להיפגע. מתן מידע על החזרים כספיים, מעקב אחר מוצרים או משלוח חייב להיות בראש סדר העדיפויות.

נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון היא לשאול משוב מהלקוחות. סקר מהיר יעזור לקבוע אם הכל עובד טוב.

5. התמודדות עם תשובות נפוצות, השתמש בקיצורי מקשים

לא משנה כמה אנשים מועסקים בתפקיד סוכן צ’אט, הם לעולם לא יספיקו, במיוחד אם החברה שלך די גדולה. זו הסיבה לחשוב על אוטומציה מסוימת בקש מהמפעילים שלך להשתמש הודעות משומרות אשר עשויה להיראות כדרך מועילה לחסוך זמן.

קיצורי מקשים מסוימים יעזרו להראות ללקוחות שלכם את מוכנותם לעזור מייד למרות לוח הזמנים העמוס. לדוגמה, תמיד אוטומט את הברכה ותשובות רשמיות אחרות.

6. הפוך את אפשרות הצ’אט החי לזמינה במכשירים אחרים

קחו בחשבון שרוב הלקוחות בימינו מבצעים את הרכישות המקוונות מהניידים שלהם. לכן, חשבו על הפיכת האתר שלכם לאינטרנט. לכן אתה צריך להפוך את הצ’אט החי שלך לזמין בכל פלטפורמה סלולרית.

תוצאה חיובית נוספת של שיפור כזה היא שבשימוש בפלטפורמה זו אתה עשוי לעזור לעוקבים שלך להיות הלקוחות שלך בעתיד.

7. ערוך הסברים במילים פשוטות

לקוחות לרוב אינם מבינים את המינוח. זה אומר שסוכן צ’אט צריך להיות סבלני ומנסה להסביר מונחים טכניים או קבלות מקוונות במילים פשוטות יותר, כמו גם כיצד להשתמש באתר.

כדי להקל על המצב הזה הן עבור הסוכן והן עבור הלקוח, פיתוח מדריך קטן כיצד להסביר מונחים טכניים או להתמודד עם לקוחות בורים מבחינה טכנית..

פתרונות תוכנת צ’אט Live המובילים

כדי לשפר את התוצאות של צ’אטים חיים מצליחים, בחר נכון את התוכנה. זה יכול להגדיל משמעותית את שיעורי ההמרות שלך. כלי אפקטיבי צריך להיות אינטואיטיבי למדי, גם עבור מפעילים וגם של מבקרים או לקוחות. יתר על כן, עם התקדמות הטכנולוגיה, הלקוחות דורשים כיום תגובות מהירות יותר ואפשרויות ידידותיות יותר לנייד.

אתה יכול לבחור כמה פתרונות צ’אט חי בהתאם לצרכים שלך מבין הבאים:

יש עדיין יותר אפליקציות ופלטפורמות לצ’אט חי כפי שאתה יכול לראות כאן. לא משנה איזו מהאפשרויות הללו, תעדיפו, עשו תחילה את הניסיון בחינם כדי להבטיח שהבחירה שלכם תואמת את צרכי החברה שלכם..

לסיכום, ראוי להזכיר כי אנשים רבים אינם מאמינים הרבה בקניות ברשת. לכן, חשוב מאוד לגרום להם לתפוס את החברה שלך כאמיתית, וצ’אט חי יכול לשחק בכך חלק מהותי. כאשר לקוחות פוטנציאליים רואים שהם יכולים לדבר עם אנשים אמיתיים ולדון בכל בעיה המתעוררת, הם נאלצים לבטוח יותר במותג שלך ובאתר שלך רק בשביל לנסות את המוצרים הראשונים שלך..

צ’אט חי הוא דרך נהדרת לתקשורת בין חברות ללקוחות שלהם. זו הסיבה שחשוב מאוד להבטיח שתקשורת תישמר בצורה מוכנה, מקצועית ומכבדת, כך ששני הצדדים יוכלו ליהנות ממנה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map