מדריך אבטחת סייבר חיוני לעסקים קטנים

לאירועי אבטחת סייבר יכולות להיות השפעות הרסניות על העסקים, כאשר הפסד ממוצע בשנת 2019 יעלה 200,000 דולר לאירוע. עם זאת, העלות עשויה להימשך הרבה מעבר למימון ועסקים קטנים עשויים לא לעמוד בפגיעה במוניטין שלהם.


למרות אבטחת סייבר בכללותה בהיותה תחום נרחב, ישנם תחומים רבים בהם עסקים קטנים יכולים לנקוט בפעולה מהירה. צעדים יזומים אלה יכולים אפילו למנוע באופן משמעותי או להפחית את ההשפעה של המקרים הנפוצים ביותר.

עם הפיכת הדיגיטל בעולם, דחוף עוד יותר שבעלי עסקים קטנים ייקחו אחריות על הגנות הסייבר שלהם. אמנם ייתכן שלא תרצו להקדיש זמן להבנת המורכבות של אבטחת סייבר, אך עתיד העסק שלכם עשוי להיות תלוי בכך שתעשו זאת.

מדריך זה מיועד לבעלי עסקים קטנים שיש להם כל סוג של נכסים דיגיטליים (זה יכול להיות כל דבר שקשור אליו, אפילו אימייל עסקי פשוט). השקיעו מעט מזמנכם על מנת שהעסק שלכם יוכל להמשיך לצמוח, לחדש וליצור ערך עבור הלקוחות שלכם

ניווט מהיר:

 • 4 סוגים עיקריים של איומי אבטחת סייבר
 • טיפים לאבטחת העסק שלך
 • אבטחת סייבר על קצה המזלג
 • מדוע האקרים מכוונים לעסקים קטנים

כלי אבטחה לשימוש:

 • NetDefender
 • אזעקה אזורית
 • חומת האש האישית של קומודו
 • ExpressVPN
 • תמונה אמיתית של Acronis
 • דף הבית של גיבוי EaseUS ToDo
 • IObit Updater

סוגי איומי אבטחת סייבר

עם כל כך הרבה סוגים של התקפות שהאקרים יכולים לבצע, בעלי עסקים צריכים לפחות לשים לב לכמה משיקים מרכזיים. ללא קשר למטרתם העיקרית, כל אחת מהשיטות הללו עלולה לגרום נזק לעסק שלך בדרכים שעלולות לקחת גילאים עד לפתור, אם בכלל.

איומים מתמשכים מתקדמים (APTs)

התקפות ממוקדות אלה לטווח הארוך נועדו בעיקר לגנוב, לרגל או לשבש. חדירה לרשתות עשויה להתבצע בהתגנבות ובשלבים שונים. ברגע שתושג גישה, התוקפים עשויים אפילו לא לעשות דבר לפרקי זמן ממושכים – ממתינים לרגעים אסטרטגיים להכות.

מניעת שירות מבוזרת (DDoS)

התקפות DDoS נועדו לשבש את פעולות הרשת או האתר על ידי הצפתן בבקשות ומידע. כאשר השרת כבר לא יכול להתמודד עם השיטפון, השירותים יתחילו להיכשל ובסופו של דבר ייכבו.

דיוג

דיוג הוא איום אבטחת סייבר נפוץ מאוד. זהו פעולת שליחת דוא”ל הונאה הדומה להודעות לגיטימיות על מנת לפתות נמענים לשלוח נתונים רגישים בחזרה. התקפות דיוג בדרך כלל מכוונות לתפוס אישורי משתמשים כמו שמות משתמש וסיסמאות, או אפילו מידע פיננסי.

כופרה

במהלך השנים האחרונות, Ransomware צברה פופולריות וממוקדת למגוון רחב של קורבנות. קורבנות שלא ידועים עשויים למצוא את כל הכוננים הקשיחים שלהם מוצפנים עם פתק המבקש מהם לשלם ‘כופר’ עבור מפתח פענוח. משתמשים שלא משלמים בדרך כלל מאבדים את כל הנתונים שלהם.

אבטחת סייבר את העסק שלך

עבור עסקים קטנים שמטרתם להבטיח שלרשתותיהם יש סיכוי להיות מוגנים מפני התקפות נפוצות, התקנת תוכנת אבטחה בסיסית היא חיונית. עם זאת, ייתכן שתוכנה בלבד אינה מספיקה.

הבה נבחן את הדרכים בהן נתונים יכולים לזרום עבור עסקים רבים;

 • ניתן לשלוח הודעות סודיות באמצעות דואר אלקטרוני
 • התקנים במשרד ומחוצה לו עשויים להעביר נתונים באופן אלחוטי
 • התקנים בודדים עשויים להיות מחוברים ישירות לאינטרנט
 • עובדים מרוחקים רשאים להיכנס לשרתי החברה
 • עמיתים עשויים להשתמש באפליקציות העברת הודעות כדי לתקשר
 • ועוד.

כפי שאתה יכול לראות, יש כל כך הרבה נקודות כניסה פוטנציאליות בהן האקר יכול לקבל גישה לכל חלק מפעילות החברה שלך. לרוע המזל, לעסקים קטנים לבנות רשתות סולידיות מאחורי חומות אש חזקות עשוי להיות מעט יקר.

כדי לעקוף את הנושא הזה, ניתן ליישם לפחות אבטחה ברמה מכשירית כדי לשפר את ההגנות שלך.

1. אפשר חומות אש

עסקים רבים מריצים מחשבים במיקרוסופט ווינדוס, שמגיע עם כלי חומת אש מובנה. גרסאות מבוססות תוכנה אלה פחות יעילות מחומות אש חומרה אך לפחות מציעות הגנה בסיסית מסוימת.

חומות אש מבוססות תוכנה מסוגלות לפקח על תנועת נתונים במכשירים ומחוצה להם, ומשמשים כמאבטח למכשיר שלך. אם אתה מפעיל את Windows, וודא שכן הפעל את חומת האש של Windows שלך.

אתה יכול גם לשקול;

NetDefender

netdefender - יישום חומת אש בחינם

NetDefender – אפליקציית חומת האש החינמית הזו לא רק מנטרת את הנתונים שלך, אלא גם מאפשרת לך להגדיר את הכללים של מה יכול או לא יכול לנוע ברשת שלך. לדוגמה, אתה יכול להגביל את הגלישה שעובדיך מבצעים.

אזעקה אזורית

אזעקת אזור - כלי רב תכונות להגנה על אתר האינטרנט שלך

אזעקה אזורית – שילוב של חומת אש ואנטי-וירוס, ZoneAlarm הוא יישום רב תכונות טוב למשתמשים עסקיים. זה מגן מפני כמעט כל סוגי האיומים החל מ- $ 39.95 לשנה.

קומודו

חומת אש אישית של קומודו - חומת אש וכלי אנטי-וירוס

חומת האש האישית של קומודו – קומודו זמין בגרסאות חינמיות ומסחריות כאחד, ויש לו גם מוניטין רב בעסקי האבטחה. הוא מציע כיסוי מקיף לסוגי איומים מרובים במחיר של $ 17.99 לשנה בלבד.

2. השתמש ברשת פרטית וירטואלית

רשתות פרטיות וירטואליות (VPN) הם כלים שימושיים מאוד המאפשרים לך לאבטח את כל הנתונים המועברים מהמכשירים שלך. הם משתמשים בפרוטוקולי תקשורת מאובטחים וברמות הצפנה גבוהות כדי להבטיח שכל דבר שתשלח או תקבל יהיה חסוי.

ExpressVPN

expressvpn - כלי vpn לאבטחת הנתונים שלך בזמן השידור

VPNs רבים כיום כוללים גם תכונות אחרות המחזקות את יכולותיהם. לדוגמה, ExpressVPN, אחד השמות המוכרים ביותר בעסקי ה- VPN, כולל א מתג נעילת רשת, שרתי DNS מוצפנים פרטיים, חוסם מודעות ועוד.

השימוש ב- VPN לא רק מאבטח מכשירים במשרד, אלא גם בתנועה. המשמעות היא שכל עוד העובדים שלך ואת עצמך משתמשים ב- VPN, אתה יכול לעבוד בבטחה מכל מקום בעולם.

3. שמור גיבוי נתונים

על כל העסקים לבצע גיבויים קבועים של נתונים חשובים. נתונים קריטיים כמו פרטי לקוחות, חשבוניות, מידע פיננסי ועוד חיוניים לעסק שלך. אם הנתונים האלה יאבדו, זה יהיה אסון.

יצירת גיבויים רגילים יכולה להבטיח שניתן יהיה לשחזר את כל הנתונים החשובים בכל עת. אפילו טוב יותר, בקלות ניתן לבצע אוטומציה של גיבויים כך שכוח אדם לא יבוזבז על ביצוע דברים שגרתיים כאלה.

כיום ישנם הרבה יישומים או שירותים לגיבוי נתונים קלים וזולים לגיבוי נתונים המתאימים לעסקים קטנים. כמה שתרצה לנסות לכלול;

אקרוניס

Acronis - פיתרון גיבוי לצרכנים ועסקים

תמונה אמיתית של Acronis – Acronis, ספקית פתרונות גיבוי פופולריים, מציעה פתרונות תוכנה לגיבוי עטורי פרסים והגנת נתונים לצרכנים ועסקים בכל הגדלים. זו התוכנה המהירה ביותר שבדקנו עד כה לגיבוי דיסקים מלאים. המחירים מתחילים החל מ- 69 $ לשנה.

EaseUS

easus - תוכנת גיבוי חלון להגנה על הנתונים שלך

דף הבית של גיבוי EaseUS ToDo – מציע ממשק משופר ורשימה ארוכה של תכונות, EasUS תומך ב- Dropbox ופתרונות אחסון אחרים מבוססי ענן המאפשרים שילוב קל בפעילות העסקית. המחירים מתחילים מ- $ 29.99 לשנה.

אם אינך מעוניין להשתמש בתוכנת גיבוי ייעודית, לכל הפחות השתמש באחסון ענן ובצע גיבויים ידניים. השימוש באחסון ענן פירושו שהנתונים שלך נפרדים מהמיקום הגאוגרפי שלך, ומפחיתים את הסיכון לנזק גופני.

4. שמור על תוכנה מעודכנת

אחת הדרכים הנפוצות ביותר להאקרים להשיג גישה למערכות היא באמצעות פגיעויות בתוכנה. לכל התוכנה יש חולשות ומפתחים משחררים לעתים קרובות טלאים ועדכונים בכל פעם שהם סוגרים את הפרצות הללו..

כישלון להבטיח שכל התוכנה שאתה משתמש מתעדכנת רק תעלה את פרופיל הסיכון שלך. שמירה על כל כך הרבה מכשירים מעודכנת יכולה להיות מטלה, במיוחד אם אין לך מחלקת IT לענות עליה.

למרבה המזל ניתן להגדיר יישומים רבים לעדכון אוטומטי, לכן הקפד לבדוק עם ספקי התוכנה בה אתה משתמש. ישנן דרכים אחרות שאתה יכול לעדכן את התוכנה, למשל באמצעות כלי עזר כמו IObit Updater.

IObit

bit - כלי עדכון תוכנה לשמירה על תוכניות מעודכנות.

IObit Updater – עדכון IObit הוא אפליקציה חמישית וקלת משקל שמתמקדת בסיועך לעדכן את שאר מה שהתקנת. זה עוקב אחר התוכניות ושניהם מזכירים לך מתי קיימים עדכונים, או שהוא יכול לעדכן אותם באופן אוטומטי מעצמו.

לכל מכשירי ה- IT שלך, וודא שתוכנה תמיד מעודכנת. עדכונים קבועים הם קריטיים כדי להבטיח שניתן יהיה לשפר את האבטחה. מערכות הפעלה, תוכניות ותוכנות צריכות להיות מוגדרות לעדכונים אוטומטיים במידת האפשר.

5. השתמש תמיד ביישומי אבטחת אינטרנט

יש להשתמש בתוכנת אנטי-וירוס בכל המכשירים, ממחשבים ניידים למחשבים ניידים. חברות מכובדות ביותר לאבטחת אינטרנט כגון סימנטק או מקאפי יש תכניות מיוחדות לבעלי עסקים קטנים שיאפשרו להם להגן על כל המכשירים בעלי רישיון יחיד.

אתה יכול גם לבחור מבין סוגים שונים של יישומי אבטחת אינטרנט. חלק מהאפשרויות הבסיסיות עשויות להציע תכונות אנטי-וירוס בלבד, ואילו גרסאות מקיפות יותר יעמיסו מלא עם מספר תכונות.

אבטחת סייבר על קצה המזלג

אבטחת סייבר היא הגנה על מערכות, רשתות, תוכניות ואפילו נתונים מהתקפות דיגיטליות. איומי הסייבר לעומת זאת הם האלמנטים שמאבטחי סייבר מתנגדים אליהם. איומים אלה נועדו לגרום נזק כלשהו לחברות או לאנשים שאליהם הם פונים.

סוגים נפוצים של איומי סייבר כוללים וירוסים, תוכנות זדוניות, תוכנות כופר, התקפות דיוג ועוד. המורכבות של השמירה מפני איומי סייבר רבים משתנה מאוד תלוי עד כמה התוקפים מתמידים.

בצד אבטחת הסייבר אנו משתמשים בכלים כמו תוכנות אנטי-וירוס, חומות אש, גלאי תוכנות זדוניות, חוסמי סקריפט ואחרים שנועדו להתגונן מפני האיומים שלעיל..

מדוע האקרים מכוונים לעסקים קטנים

עלויות אובדן המידע עקב התקפות סייבר ממוקדות על חברות צברו בממוצע 5.9 מיליון דולר בשנת 2018.עלויות אובדן המידע עקב התקפות סייבר ממוקדות על חברות צברו בממוצע 5.9 מיליון דולר בשנת 2018 (מקור).

האקרים לא תמיד מכוונים לעסקים קטנים, אך הוכח שהאחוז גבוה יחסית. כדי להבין מדוע מעורבים עסקים קטנים, עליכם להבין הבנה כללית לגבי אירועי אבטחת רשת.

כבעלי עסקים, רובנו מודאגים בעיקר מכספנו. עם זאת, להאקרים יכולים להיות הרבה יותר כוונות מאשר פשוט לנסות לגנוב כסף. לדוגמה, הם עשויים לנסות לכבות את הפעולות הדיגיטליות שלך באופן זמני, לפגוע במוניטין העסק שלך, או פשוט לעשות כיף. למרות שזה נשמע פוגע, העניין הוא שישנן מספר סיבות אפשריות לכך.

בשלב הבא אנו מגיעים לבעל העסק הממוצע הממוצע, שכמוני, רוצה להתמקד במתן מוצר או שירות מעולה ללקוח. מיקוד זה פועל לעיתים קרובות כתסרוק לנו, מה שמוביל אותנו לשכוח תחומים חשובים אחרים כמו אבטחת סייבר.

לעתים קרובות אין לנו את המשאבים של חברות גדולות יותר, כך שזה עניין של כלכלת גודל. ככל שההגנות שיש לעסק נמוכות יותר, כך האקר צריך פחות להפעיל את ההתקפה כדי להצליח.

אם מורכבים דברים, יישום אמצעי אבטחת סייבר יעילים מאתגר במיוחד כיום. באזורים עירוניים יש יותר מכשירים מאשר אנשים ותוקפים נוקטים אמצעי התקפה יצירתיים יותר ויותר.

מחשבות אחרונות

כפי שאתה יכול לראות בבירור, האינטרנט כיום יכול להיות מקום מסוכן מאוד, במיוחד אם העסק שלך מסתמך עליו. מכיוון שרבים מאיתנו קשורים דיגיטלית, האיום עובר אפילו לחיינו האישיים.

כבעל עסק אתה צריך להיות מסוגל להגן על לא רק על המכשירים שלך אלא על כל המכשירים המשמשים את עובדיך. מכיוון שהכל קשור, אתה רק חזק כמו הקישור החלש ביותר שלך.

לבסוף, אני מקווה שנתתי לך כמה רעיונות כיצד תוכל ליישם כמה אמצעי אבטחה מבודדים בלי לשבור את הבנק. קחו את האבטחה שלכם ברצינות ככל שתוכלו – העסק שלכם תלוי בה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map