מדריך פשוט להגנה אינטלקטואלית לעסקים

מאמר זה נכתב על ידי מרשה קלי.


ראית את כולם. ה- ©, ה- ™, ה- ®, ואפילו ה- “pat. ממתין ל.” מה כל זה אומר? וכיצד הבנת סימני מסחר, פטנטים וזכויות יוצרים עוזרות להגן על העסק שלך קניין רוחני?

ברגע שתתחיל להבין את ההבדלים בין כל סוג של רישוי לקניין רוחני, תוכל להתחיל לעבוד כדי להגן עליהם. באופן כללי זכויות יוצרים מגנות על ספרים וסרטים, פטנטים מגנים על המצאות וסימני מסחר מגנים על לוגואים וסיסמאות. ישנם לא מעט הבדלים באיך הם עובדים ואיך אתה יכול להגן עליהם.

חשוב להגן על הרכוש העסקי שלך.

הערה: אם אתה יוצר אתר, חנות מסחר אלקטרוני או כל סוג של עסקים מקוונים, מאמר זה ייתן לך מידע נוסף כדי להגן על העסקים שלך.

מהי זכויות יוצרים?

זכויות יוצרים מיועדות בעיקר ליצרני מדיה. על פי נתוני משרד הפטנטים והסימנים המסחריים בארה”ב, זכויות יוצרים יכולות להיות שירה, רומנים, סרטים ואדריכלות, בין יצירות אחרות. הם מגנים על העבודה המוצגת וקובעת בצורה מסוימת להציג אותה.

אם אתה רשום את זכויות היוצרים שלך או לא תלוי בך. ההגנה על זכויות יוצרים קיימת בעבודה ברגע שהיא נוצרת. תצטרך להירשם אם ברצונך להגיש תביעה נגד מישהו אחר בגין הפרת עבודתך.

זכויות יוצרים הוסברו לי באופן שקשה לשכוח. תאר לעצמך שאתה יושב בכיתה והמורה שלך מפרגן את הרעיונות של הוגי הארה המפורסמים. חשבו את וולטייר, ג’ון לוק, רוסו וכו ‘. אתם לגמרי חופשיים לרשום את הרעיונות האלה. אותם הוגים פירטו רעיונות שיש לאפשר לכל אחד לשכפל, כמו ממשלה חוקתית, הפופולרית מאוד ברחבי העולם.

עם זאת, ברגע שאתה רושם הערות לשיעור זה אתה מחבר, ובאופן טכני ניתן להגן על התווים תחת חוק זכויות היוצרים. יצרת יצירה קבועה במדיום מסוים שהוא ייחודי.

אתה יכול לרשום רשמית זכויות יוצרים בכתובת www.copyright.gov. האתר מעריך כי תביעות שהועלו ברשת נמשכות כשבעה חודשים.

מה הפטנט?

כשאתה חושב על פטנטים, אתה עלול לדמיין מישהו כמו אדיסון או טסלה ואת ההמצאות שהם יצרו. פטנטים משמשים עד היום כדרך להגן על יצירותיהם של מדענים מטורפים מתחרים לתקופה זמנית הנמשכת 15 עד 20 שנה בתמורה לחשיפה פומבית של עבודות אלה..

מוצרים המוגנים על ידי פטנטים כוללים “מוצרים מיוצרים”, תהליכים תעשייתיים, כימיקלים וסוגים מסוימים של עיצובים. באופן ספציפי, פטנטים מעניקים למחזיק “הזכות להחריג אחרים מלעשות, להשתמש, להציע למכירה או למכור” את ההמצאה שהמחזיק עשה. זה גם מאפשר למחזיק להחריג אחרים מיבוא לארצות הברית. עם זאת, פטנטים שהוענקו יעילים רק בארה”ב.

התהליך לקבלת פטנט משתנה בהתאם לסוג הפטנט המוגש, אך הוא כרוך בשליחת בקשה למשרד הפטנטים והסימנים המסחריים בארה”ב ולקבל את אישורו על ידי בוחן. במשרד מעריכים כי ייקח בערך 16 חודשים עד שתשמע לראשונה על יישומים ראשוניים.

אתה יכול להתחיל בקשה להמצאה שלך ב- https://www.uspto.gov/patent.

מה זה סימני מסחר?

קשתות הזהב, צורת בקבוק קולה, שאגת אריה לפני סרט, תפוח מקינטוש, “פשוט תעשו את זה”, כל אלה ניכרים מייד כשייכים לחברה ספציפית. זה מה שחשבו אותן חברות כאשר עיצבו אותן ורשמו אותן כסימני מסחר.

יש מרחב מדהים ביחס לסימני מסחר שאתה יכול לרשום. זה יכול להיות פשוט כמו לוגו, סיסמא או שם מותג. זה יכול להיות גם צורה של מוצר, צבע, צליל או ריח.

האכיפה האגרסיבית של הליגה הלאומית לכדורגל על ​​משחק גמר בטורניר הכדורגל הארצי הטלוויזיוני המסורתי, גרמה לעסקים רבים ללא רישיון להימנע משימוש לחלוטין בביטוי. הגנות על סימנים מסחריים הן הסיבה שאתה שומע על “המשחק הגדול” ולא על שמו הראוי במודעות לכנפיים חמות בפברואר.

הגנה על סימנים מסחריים פועלת באופן דומה להגנת זכויות היוצרים. ניתן לקבוע זכויות ידועות בציבור על סימן מסחרי פשוט באמצעות השימוש שלך בסימן המסחרי במסחר.

אינך צריך להירשם, אך אם כן, USPTO יכול להבטיח הודעה על בעלות ציבורית על הסימן המסחרי, חזקת בעלות בפריסה ארצית ושימוש בלעדי בסימן על מוצרים ושירותים. כל אלה יעניקו לכם יתרונות משמעותיים באכיפת ההגנה על אותו סימן מסחרי.

אתה יכול לרשום סימן מסחרי בכתובת https://www.uspto.gov/trademark. USPTO אומר כי התהליך עשוי לארוך “כמה חודשים.” לאחר ששולמו עמלות כדי לרשום את הסימן המסחרי, תצטרך לבצע תשלומים קבועים כדי לשמור עליו.

בסך הכל, אם אתה רוצה להבטיח שאף אחד לא ישכפל את המדיה, ההמצאה או הלוגו שלך, תרצה לרשום את הקניין הרוחני המתאים. כל אחד מהתהליכים הללו יכול לקחת זמן רב, ואפילו בסוף אותו תהליך, תביעתך עשויה להידחות. אתרים ושירותים כמו LegalZoom יכולים לעזור בהגשת יישומים אלה. קרא את שלי סקירת פטנטים של LegalZoom כדי לקבל מידע נוסף. האתר אפילו מספק מנוע חיפוש לסימני מסחר, כך שתוכלו לראות אם שם החברה שלכם כבר נלקח במדינות אחרות.

על קניין רוחני

עכשיו, אפילו עם כל כך הרבה מידע על קניין רוחני, יתכן שיש לך עוד כמה שאלות …

שאלות ותשובות בנושא קניין רוחני

ש: האם אוכל לסמל את הלוגו שלי??

ת: כל עוד הוא קשור למותג מסוים, כמובן! עם זאת, זה עשוי להיות תלוי אם משרד הפטנטים מאמין שהוא מספיק מספיק ברורה בכדי להיות מסוגל לסמל אותו. אל תהסס להשתמש במנוע חיפוש כדי לנסות לגלות סמלי סימנים מסחריים דומים לפני שאתה מגיש בקשה.

ש: מהם סוגי הפטנטים השונים? במה הם נבדלים?

ת: אתה יכול להגיש לשלושה סוגים של פטנטים, פטנטים על כלי עזר, פטנטים לעיצוב, פטנטים על צמחים. אם אתה קורא מדריך זה, ספק אם תצטרך לדעת על פטנטים של צמחים, שכן אלה קשורים לזני צמחים חדשים ומובחנים..

פטנטים על תועלת קשורים יותר להמצאות מעשיות, וניתן להעניק אותם למגלים תהליכים, מכונות או הרכב חומר חדש..

פטנטים לעיצוב עוסקים יותר בתהליכים יצירתיים וניתן ליישם אותם על מאמרי ייצור (כגון מוצר).

ש: כיצד אוכל לשים באופן חוקי “פטנטים בהמתנה” על המוצרים שלי?

ת: בקשה זמנית תאפשר לך לשים “פטנט תלוי ועומד” על המוצרים והשירותים שלך למשך 12 חודשים, שלא ניתן להאריך אותם.

ש: מה המשמעות של סמלים כמו ® ו- ©?

ת: חשבתי שלעולם לא תשאל!

© – זכויות יוצרים

® – סימן מסחרי רשום

™ – סימן מסחרי

℠ – סימן שירות (מציין שירות)

מרשה קלי מכרה את העסק הראשון שלה ביותר ממיליון דולר. היא שיתפה חוויות קשה שזכתה כיזמית סדרתית מצליחה בבלוג שלה Best4Businesses, שם היא מפרסמת באופן קבוע גם טיפים עסקיים, רעיונות והצעות וכן ביקורות על מוצרים עבור קוראי עסקים. כיזם סדרתי שעשה “זמן” באמריקה התאגידית, מרשה למדה אילו מוצרים ושירותים באמת עובדים טוב בעסקים כיום. אתה יכול ללמוד מההתנסויות שלה לבנות את העסק שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map