כיצד ליישם קמעונאיות רשת בחנות המקוונת שלך

במכירות, לא תצליח אם תסתמך על ערוץ אחד עבור החנות הקמעונאית שלך.


אתה צריך לגוון על ידי מציאת דרכים שונות לספק את המוצר או השירות שלך בפני קהל היעד שלך. עם נראות מוגברת ונוכחות, אם כן, מגיע פוטנציאל מכירות גדול יותר.

כמובן, אני לא מתכוון רק לאמצעים מקוונים. אם אתה צריך לבצע מכירה על ידי הורדת הישבן מהכיסא ומכירת מדלת לדלת, אז אתה צריך תעשה את זה! להרוויח כל זה על מעבר מחוץ לאזורי הנוחות שלך כדי לגרום לאנשים להיות בנוח לקנות ממך.

לכן, עליך לבדוק את הקמעונאות הכל-ערוצי אם אתה רוצה להעשיר אותו בחנות הקמעונאית שלך.

בפוסט זה, תלמדו מהי קמעונאית כל-יכולת ומה פירוש הדבר לספק ללקוחות שלכם חוויית קנייה של כל-ערוצים במטרה להגדיל את המכירות וההכנסות שלכם..

מהי קמעונאות אומנית?

קמעונאות אומני-קניין היא הגישה להעניק לצרכנים חווית קנייה אחידה ערוצי מכירות מרובים. מלבד חנות המסחר האלקטרוני וחנות הלבנים והמרגמות, תוכלו לבצע מכירה ממדיה חברתית, תמיכת לקוחות, אפליקציות סלולריות ואחרות. כמו כן, כל הערוצים עובדים יחד כדי להקל על אנשים לרכוש מהחנות שלך.

מכיוון שהגישה הקמעונאית הכל-ערוצית דורשת מכם להציע לעסק שלכם בפלטפורמות מרובות, עליכם לנהל את המלאי שלכם הרבה יותר טוב. אינך יכול להסתמך רק על רשימות וגיליונות מפותחים ידנית על ידי העובד שלך.

בונה חנויות מקוון פופולרי כמו BigCommerce מאפשר לך לחבר ולמכור את המוצרים שלך במקומות שונים בשוק.

בגלל הקמעונאות הכל-ערוצית, אתה צריך לסנכרן את המלאי שלך על ידי ניהול אותם ממרכז שליטה יחיד. כל מכירה מערוצים שונים נכנסת אוטומטית לפלטפורמת המלאי. זה מבטל את התהליך הידני של ניהול המלאי שלך ומאפשר לך להתמקד במתן חווית קנייה כללית של כל ערוצי הלקוחות שלך.

דוגמה לגישה קמעונאית כל-אנושית המתבצעת בדרך הנכונה היא נייקי. בכל פעם שלקוחות נכנסים לאחת מחנויותיהם או מבקרים באתר שלהם, הם מגיעים ניסיון מותג בגדי הספורט בדרכים חדשניות.

לדוגמה, החנות המקוונת שלה, NikeID, מציעה לאנשים דרך לגשת למוצרים בלעדיים שאינם יכולים לקנות מהחנויות המקומיות שלה.

באמצעות הגישה של נייקי לקמעונאות כל-יכולת, הם הופכים את הרגלי הקנייה של הלקוחות. בכך שהם דורשים מהם להירשם לחשבון NikeID לרכישת מוצרים מסוימים, הם יוצרים מערכת אקולוגית מקוונת שללקוחותיהם לשגשג ולהתענג. במקביל הם מחנכים את הלקוחות לרכוש באופן מקוון במקום ללכת לחנויות מכיוון שהראשון הוא הרבה יותר נוח.

כיצד לפתח חוויה קמעונאית כללית

אינך זקוק להתקנה מתוחכמת כמו של נייקי עבור הקמעונאות הכל-ערוצית שלך. הדבר החשוב הוא שתיצור דרכים שונות לאנשים לרכוש מהעסק שלך ולסנכרן את כל הערוצים שלך לצורך עקביות.

להלן רעיונות כיצד תוכלו להתחיל:

1- השתמש בפלטפורמת ניהול מלאי

כאמור, עליכם לאסוף את כל המכירות מערוצים קמעונאיים שונים. בדרך זו אתה מקבל נתונים מדויקים לא רק על מלאי ומלאי המוצרים שלך, אלא גם על כמה טוב כל ערוץ מוכר. פלטפורמת מלאי הופכת את קל יותר למכור את מכירותיך ולנהל את הפריטים שלך.

חנות קופה

דוגמה לפלטפורמה כזו היא Shopify קופה. הפלטפורמה מאפשרת לך לקבל גם אמצעי תשלום שונים, להחיל הנחות ומסים ולשלוח ללקוחות דוא”ל או טקסט עם קבלת הרכישה שלהם, על שם כמה. Shopify POS עובד בצורה הטובה ביותר אם אתה משתמש ב- Shopify לאתר המסחר האלקטרוני שלך (למידע נוסף על Shopify כאן). עם זאת, אתה יכול גם להשתמש בפלטפורמה אם אתה מרגיש בנוח להשתמש בה.

2- הגדר קמפיינים באמצעות אוטומציה שיווקית

קשה להתעדכן בעסק הקמעונאי שלך אם אתה מתכוון למכור ידנית את השירותים שלך לאנשים באמצעות דואר אלקטרוני או שיחה. גם אם אתה מתכנן להעסיק מישהו שיעשה את העבודה בשבילך, אותו אדם צריך יותר מסתם זמן ומאמץ כדי לבצע את העבודה..

כלי אוטומציה לשיווק גורם לפנייה הרבה יותר נוחה עבורך עבור אנשים. לא תצטרך להקליד את הדוא”ל שלך ביום אחד לשליחה ולקבוע איזה חלק ממשפך המכירות שלך הוא הפניות שלך. בעזרת כלי אוטומציה שיווקית, אתה יכול לתזמן את מסעות הפרסום שלך בדוא”ל מראש לרשימת הדוא”ל שלך. כמו כן, אתה יכול לפרופיל את כל הלידים והלקוחות שלך במדויק, כך שיש לך מושג ברור יותר כיצד לגרום להם לרכוש ממך שוב.

אוטומציה שיווקית

Hubspot ו- Marketo הם שתיים מתוכנות האוטומציה השיווקית הבולטות בשוק. עם זאת, אם אתה מתחיל, MailChimp מאפשר לך לאסוף עד 2,000 מנויים בחינם. משם תוכלו להגדיר קמפיינים בדוא”ל שתוכלו לעקוב ולמדוד כדי לקבוע כיצד לשפר את הביצועים שלהם.

ברגע שאתה מוכן לעבור לתכונות אוטומציה שיווקית, MailChimp מסתנכרן עם פלטפורמות מסחר אלקטרוני כמו Shopify ומג’נטו, כך שתוכל לחלץ את מסד הנתונים של הלקוחות שלך ולהשתמש בכלי לניהול משפך המכירות שלך..

3 – הפוך פניות למכירות עם תמיכת לקוחות

תמיכת לקוחות אינה מיועדת רק למענה על שאלות או דאגות שיש לאנשים בעסק שלך. אתה יכול להשתמש בהזדמנות זו כדי להקל על אנשים לרכוש מוצרים מחנותך, אם לא לשפר את היחסים עם תומכיך. קח את המעריץ הגדול הזה של וירג’ין אטלנטיק שלקח בטוויטר את דאגותיו לגבי קהל המותגים. במקום להתרחק מהנושא, תמיכת הלקוחות של ווירג’ין הגיעה חזרה כדי לא רק להקל על הבעיה אלא לגרום לו להרגיש מוערך וחשוב.

בניית קשרים טובים עם לקוחות ולקוחות פוטנציאליים יכולה להוביל רק דברים טובים עבור המותג שלך. מכיוון שאנשים מוציאים את התסכול שלהם לרוב במדיה החברתית, עליכם לעקוב אחר ההודעות שלהם ולקבוע קשר עם כל אחד מהם. להזכיר הוא כלי שעוזר לחשוף אזכורים אלה כך שתוכל לגעת בבסיס ולשפר את היחסים עימם.

זנדסק

עליכם לשקול להקל על אנשים לפנות אליכם באופן מקוון או בטלפון. דף קשר של תפוצה אינו מספיק עוד מכיוון שלא כל הבעיות שהם נתקלים במותג שלך זהות. לכן, כלי כמו זנדסק הפוך קווי תקשורת פתוחים וזמינים לאנשים ולמותג שלך. מלבד צ’אט מקוון ושיחה, באפשרותך ליצור בסיס ידע. זה מאפשר לך לתעד תשובות לכל השאלות שאנשים שאלו כדי שתוכל לצוות במקום זאת את צוות התמיכה שלך.

סיכום

הרבה חלקים מהווים קמעונאיות כל-יכולת בתחום האומנל. כמו כן, אתה זקוק לעסק שלך כדי לעבור את המעבר ממצב לא מקוון לאינטרנט ולהפך. הגישה הקמעונאית הכל-ערוצית היא אתגר בפני עצמו עבור החנות הקמעונאית שלך.

עם זאת, על ידי הצעת דרכים נוספות ללקוחות לקנות ממך, כל המאמץ שווה את זה. בעולם בו הצרכנים מכתיבים כיצד עליכם לשרת אותם, הענקת חווית קנייה כל-ערבית מסייעת לעסק שלכם לנצח, פשוט ופשוט.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map