מדריך הכל כלול לבדיקת A / B (עם דוגמאות)

ככל שהמבקרים באתר יהיו גבוהים יותר כך ההזדמנויות להתרחבות העסקית יהיו גדולות יותר (רכישת לקוחות חדשים ושיפור מערכות היחסים עם הקיימים). משפך ההמרות הוא זה שמחליט אם האתר שלך יניע תנועה מסיבית או לא. בנוסף, המניע העיקרי של העסקים הוא לנקוט בפעולה (המרה) מהמבקרים באתר שלהם. שימו לב, אם המשפך ממוטב היטב, אז הוא ממקסם את הסיכוי של המבקרים להמיר את דתם.


אחת הדרכים המבטיחות לייעל את המשפך של האתר היא לבצע בדיקות A / B. מי שאינו מכיר היטב את המונח הזה יקבל הבנה צלולה כשמדובר במדריך המקיף הזה.

אז בואו נתחיל עם היסודות.

מהי בדיקת A / B?

בדיקת A / B (המכונה לעיתים בדיקה מפוצלת) כוללת השוואה בין שתי גרסאות של דף האינטרנט הדומה לניתוח איזו מהן היא הטובה ביותר מבחינת הביצועים..

בבדיקת ab אתה מבצע בדיקות בשתי גרסאות של דף האינטרנט שלך כדי להשוות את ההשפעה של השינויים שבוצעו. אתה לוקח את הגרסה המקורית של דף אינטרנט (המכונה הבקרה) ומשנה אותה כדי ליצור גרסה שנייה של אותו דף (הווריאציה) (מקור).

תהליך זה מסייע לך לענות על כל השאלות העסקיות הרלוונטיות, לייצר הכנסות גבוהות יותר מתעבורת האתר ולהניח את הבסיס לאסטרטגיה שיווקית מונעת נתונים..

מדדי ההמרה שונים לחלוטין לכל אתר. לדוגמה, מדובר במכירת המוצר עבור פורטל מסחר אלקטרוני, ואילו עבור B2B, זהו דור הפניות האיכותיות לעסק..

מדוע עליכם לבצע בדיקות A / B?

כל עסק מתמודד עם בעיות מסוג כלשהו כמו בית מדיה עשוי להתמודד עם צפייה נמוכה, חנות eCommerce עשויה להיות בעלת נטישת עגלה גבוהה, ואילו עסק B2B עשוי להתמלא בהפניות הלא מוסמכות.

ובכן, ערכי ההמרות הללו מושפעים מאוד מהבעיות כמו הנשירה בדף הקופה, דליפות משפך המרה וכו ‘..

נקרא מדוע עליכם לבצע בדיקות A / B כדי להתמודד עם סוגיות אלה:

התייחס לנקודות כאב של המבקרים

המבקרים באתר מגיעים עם מטרה מוגדרת, אותה הם רוצים להשיג. זה יכול להיות הבנת השירותים, רכישת מוצר, קבלת תמצית של נושא ספציפי כלשהו, ​​או פשוט לגלוש אחר משהו. לא משנה מה המטרה שלהם היא, אך הם עומדים בפני נקודות כאב כלליות תוך עמידה ביעדים שלהם: זה עשוי להיות כפתור CTA מבלבל, כותרת כתובה גרועה או דברים אחרים. כאשר המטרות שלהם לא מושגות, זה מוביל לחוויית משתמש גרועה ופוגע גם בשיעור ההמרות.

גרסה A וגירסה B הם שני עמודים זהים למעט כותרת הנוסח וכותרת המשנה. התוצאה – גרסה A הגדילה את מילוי הטופס של המבקרים ב 27.76%. זה מראה שלכותרת יש השפעה משמעותית על המבקרים (מקור).

ניקח דוגמא לבדיקת A / B בכותרת של האתר. הגרסה הראשונה של האתר מציגה “צור קמפיין שיווקי מצליח עם כלי XYZ” ואילו הגרסה השנייה מציגה “קמפיין שיווק עם כלי XYZ”. המבקרים יבחרו ככל הנראה בראשון מכיוון שהוא מתאר בבירור את המטרה.

הסע את החזר ה- ROI מהתנועה הקיימת

כיום המשווקים בקיאים בחשיבות של רכישת תנועה איכותית. בעזרת בדיקות A / B תוכלו להגדיל את יחס ההמרה מבלי לבזבז על רכישת התנועה החדשה. בדיקה זו בוודאי תעזור לכם להשיג החזר ROI טוב יותר, שכן אפילו שינוי קל יכול לקצור את התוצאות המדהימות.

עליך להקדיש זמן לביצוע מיטוב דפי הנחיתה. יש למטב את הפריסה, הצבעים, התוכן, הכפתורים והגרפיקה מכיוון שהיא מסייעת בהסבת המבקרים. אבל זכור שגודל אחד לא מתאים לכולם. אז, אתה זקוק לדפי נחיתה שונים עבור המבקרים שמגיעים דרך חיפוש אורגני ושיווק בדוא”ל. באמצעות בדיקות A / B, אתה יכול לפקוח עין על שיעורי ההמרות עבור הגרסאות השונות.

הפחת את שיעור הכניסה

כדי לשפוט את ביצועי האתר, שיעור הכניסה הוא הערך היעיל ביותר שניתן לקחת בחשבון. סיבות רבות תורמות לקצב הכניסה הגבוה יותר כמו מהירות איטית באתר, מטא תג / תיאור מטעה, תוכן באיכות ירודה וכן הלאה. מכיוון שאתרי אינטרנט שונים מספקים קהל אחר, אין דרך קבועה להפחית את שיעור הכניסה.

דרך אידיאלית היא להשתמש בבדיקות A / B. באמצעות זה אתה יכול לבדוק בקלות את הגרסאות המרובות של אתר האינטרנט שלך עד שתקבל את הגרסה הנכונה. זה יכול לשפר את חוויית המשתמש, לגרום למבקרים להישאר בדף לאורך זמן ולהפחית את קצב הכניסה.

גרסה A עם הודעה לקידום מכירות בולטת הייתה פחות דרמטית כקפיצה מכניסה מגרסה B (עם סרגל הצד) – כתוצאה מכך היא מקטינה את שיעור הכניסה לאתר של 21% (מקור)

אתה מוסיף ומסיר אלמנטים מסוימים מדף האינטרנט שלך לבדיקה כמו לחצן CTA, טקסט בהודעה או בסרגל הצד. אתה יכול אפילו להשתמש במילות כוח עם מילות פעולה כדי לראות אם זה מפחית את קצב הניתור.

אין פיתרון מתאים לכל גודל אבל אתה יכול להגדיר ולעקוב אחר הערכים שלך כשאתה מבצע את הבדיקות שמובילות אותנו לסעיף הבא..

כיצד בדיקת A / B עובדת?

הודות לבדיקות A / B נהיה נוח להבין מה יעבוד או מה לא בקמפיין שיווקי נתון. פעילויות השיווק נעשות אך ורק כדי להגדיל את התנועה, אך ככל שרכישת התעבורה הופכת להיות קשה ויקרה, כעת חובה להעניק למשתמשים את החוויה הטובה ביותר (כך שהם יכולים להוקיר לאורך זמן).

על ידי אימוץ תוכנית בדיקת A / B מובנית, תוכלו להפוך את מאמצי השיווק לרווחיים ביותר – על ידי התייחסות לאזורי האתר הזקוקים לייעול נכון. להלן פירוט השלבים העוקבים לבדיקת A / B. בואו נסקור:

1. מחקר

לפני שתגדיר תוכנית בדיקת A / B, עליך לערוך מחקר מעמיק לגבי ביצועי האתר הנוכחי. עליכם לאסוף מידע כמו ספירת המבקרים עבור האתר, איזה דף מקבל תנועה רבה וכו ‘.

2. תצפית & השערה

התקרב צעד אחד לקראת השגת היעדים העסקיים שלך על ידי יצירת השערה יעילה מגובה נתונים, ורישום תצפיות מחקריות לשיפור יחס ההמרה של אתר האינטרנט שלך. בהיעדר אלה, קמפיין המבחנים יהיה חסר כיוון.

3. בניין וריאציה

השלב השלישי בתוכנית הבדיקה שלך הוא יצירת וריאציה לפי ההשערה, ו- A / B יבדוק אותה כנגד הגרסה הנוכחית..

4. בדיקה

במסגרת שלב זה, קיימות שתי גישות סטטיסטיות: תדירות ובייסיאנית. ב- Frequentist אתה יכול להשתמש בנתונים מהניסוי הנוכחי שלך. כשאתה בגישה הבייסית, עליך להתייחס לניסויים קודמים כדי להשיג מידע ולהטמיע נתונים ספציפיים אלה בניסוי הנוכחי שלך.

5. ניתוח תוצאות & פריסת הגרסא הטובה ביותר

זהו השלב האחרון בו תוכלו לשים את היד על הזוכה בקמפיין. מכיוון שבדיקת A / B מחייבת איסוף וניתוח נתונים נאותים, סך כל העבודה שלך תשתקף בצעד זה.

כיצד לבדוק מבחן A / B: מחקר > לצפות > בנה וריאציות > מבחן > נתח וחזר – למידע נוסף ומצא רעיונות לבדיקה לחץ לציוץ

מה תוכלו לבדוק בבדיקת A / B?

משפך ההמרות של האתר מחליט את עתידו של העסק. לכן, חיוני כי כל חלק מהתוכן המופיע באתר יהיה מותאם במיוחד. זה מיושם על האלמנטים המשפיעים על התנהגות האורח ושיעור ההמרות. כשאתה מתחיל בתוכנית האופטימיזציה, אלמנטים מרכזיים אלה צריכים לעבור בדיקת A / B.

עיצוב & פריסה

הרבה עסקים מתמודדים עם קושי להחליט על האלמנטים החיוניים ביותר לשמור על אתרי האינטרנט שלהם ואת מיקומם המתאים להצבה. ניתן לפתור בעיה זו בקלות על ידי בדיקת A / B.

למשל- בסעיף ניתוח אתרים, הבנת שהמבקרים באתר שלך מבקרים באזור הניווט פחות במקום בו נשמר טופס ההרשמה. לאחר מכן תוכלו לבצע בדיקות A / B בכדי ללמוד את האזור בו התנועה רבה יותר. אז אתה יכול למקם את הטופס שלך במקום זה כדי לקבל יותר הגשה.

ניווט

ניווט הוא הדבר הבא שניתן לייעל בעזרת בדיקות A / B. זהו המרכיב המכריע ליצירת חווית משתמש מדהימה. עליך להיות בעל מבנה אתר מתוכנן היטב המציע ניווט חלק למשתמשים.

תוצאות הבדיקות של Yuppiechef AB מוכיחות כי על ידי הסרת סרגל הניווט, היא למעשה הובילה לעלייה של 100% בהמרות (מקור).

לשם כך, עליך בהחלט לנסות להסיר את הניווט מכיוון שהוא נותן דחיפה לשיעור ההמרות – בדיקת A / B מוכיחה זאת בבירור. שינוי קל הגדיל את ההמרה ב- 100%. הסיבה לכך היא בעיקר כי זה פחות מסיח את המשתמשים.

טפסים

אלה המדיום המושלם עבור הלקוחות להתחבר לעסק. בדיוק כמו ששני אתרים אינם יכולים להיות זהים, אין שתי צורות הממקדות לקהל אחר יכולות להיות דומות. לכן, עליכם לגלות איזו טופס מתאים לקהל שלכם, ובדיקת A / B יכולה לעזור לכם לעשות זאת.

בואו ניקח שתי וריאציות של טופס לבדיקת A / B – אחת עם טופס הרשמה פשוט בעל עיצוב פשוט, ואחרות עם השלבים היותר בעלי עיצוב אטרקטיבי. תהליך ההרשמה החדש מדגיש את חשיבותה של כל שאלה ושאלה. והמשתמשים נדרשים לבטל הסכמה אחת מכמה תמונות לצורך תשובת השאלה. זה ייראה יותר מרתק עבור המשתמשים, והם ככל הנראה ירשמו את הטופס.

מחקרים מראים שלצמצום שדות הטפסים הייתה למעשה השפעה שלילית על המרות למרות שאנו מכירים שם חיכוכים רבים שיכולים להשפיע על השלמת הטופס (מקור).

תהליך התשלום

שיעור נטישת העגלה העולמית הממוצע ברבעון השלישי של 2018 היה 76.9%. אם אתה מבעלי החנויות המקוונות, הפחתת שיעור הנטישה של עגלת הקניות היא הדרך המהירה ביותר להגדיל את המכירות שלך.

ישנם אלמנטים בהם ניתן לבדוק במהלך תהליך הקופה כגון הצגת משלוח חינם בקופה, קיצור תהליך הקופה, קבלת תג אבטחה או אישור SSL וכו ‘. עם בדיקת A / B, אתה יכול לדעת אילו רכיבים עובדים טוב עם החנות שלך.

לדוגמא – הסרת הסחת דעת במהלך הקופה. עיצוב מחודש של תהליך הקופה (התחתון) שמסיר את ההצעה ומקרב את המחשבון לתיבה הכוללת של ההזמנה, מתברר כצעד הנכון (מקור).

קריאה לפעולה (CTA)

הפעולה האמיתית מתבצעת בעזרת רישום CTA, רכישה ורבים אחרים. על ידי שימוש בבדיקת A / B, אתה יכול לבדוק את הצבעים, הגדלים, המיקומים, הנוסחים וכו ‘, עד שתשיג את הווריאציה המנצחת, ולאחר מכן לבצע אופטימיזציה שלה נוספת כדי להפוך אותה אפילו טובה יותר.

צבע הכפתור משפיע למעשה על יחס ההמרה. מתוצאת הבדיקה עולה כי הכפתור האדום ביצע את ביצועי הכפתור הירוק ב -21%. יותר אנשים לחצו על הכפתור האדום מאשר על הכפתור הירוק (מקור).

בואו נבין זאת עם דוגמא אחרת. אנו לוקחים שתי וריאציות CTA עבור שירותי SEO– אחד עם בקשה להצעת מחיר ואחר עם תמחור לפי בקשה. הווריאציה השנייה עשויה להעלות על העליונה על הראשונה, ולהביא לעלייה בהמרה.

מקרה מבחן מראה שהשינוי מ”בקש הצעת מחיר “ל”בקש תמחור” הביא לעלייה בשיעור הקליקים של כמעט 161% (מקור).

הסיבה לכך היא שהרעיון לקבל הצעת מחיר אינו מושך במיוחד משתמשים רבים. אז אלה הם כמה אלמנטים עיקריים בהם תוכלו לבדוק A / B בכדי להפוך את האתר שלכם למיטבי.

מסיימים

לאחר שקראתם את הפוסט המקיף הזה, אנו בטוחים שהבנתם את כל הפרטים הקטנים שבבדיקת ה- A / B. עכשיו זה הזמן הנכון ליצור מפת דרכים משלך לאופטימיזציה. אל תחמיץ דבר אחד בזמן ביצוע התהליך שהוזכר כאן ותוכלו לראות שינוי דרסטי בשיעור ההמרות.

ברור שביצוע בדיקות A / B פורה בשיפור יחס ההמרה של אתר אינטרנט, אשר בהחלט כדאי שתבחרו לעסק שלכם.

פוסט אורח מאת טום הארדי

טום הארדי הוא אנליטיקאי איכות גניבה, עובד בחברת Sparx IT Solutions במשך שנים רבות. הוא בעל ניסיון עשיר בטיפול בפרויקטים מורכבים של תערובת אנכיות מגוונת. עם הכתבות שלו, הוא אוהב להפיץ ידע על השיטות הטובות ביותר לבדיקת אפליקציות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map