מכירת מכירה / מכירת צולבת: 5 טיפים לשיפור ההכנסות העסקיות המקוונות שלך

בין אם אי פעם עשית מכירות ישירות ובין אם לא, סביר להניח שאתה כבר מכיר שתי אסטרטגיות מכירות בסיסיות: מכירה חזקה ומכירת צולבות. אתה אולי לא יודע שאתה מכיר את המושגים האלה – אבל כצרכן כיום, בהחלט נחשפת אליהם.


יתכן שאתה מודע במקצת לשני המונחים, אבל אולי אינך יודע בדיוק למה הם מתכוונים – או אולי אתה מבולבל לגבי הבדלים בין השניים.

להלן תיאור קצר של כל מונח, ועוד כמה דוגמאות לשניהם:

מכירת מכירה היא טכניקה המשמשת לשכנוע הלקוח לקנות גרסה טובה יותר של המוצרים או השירותים העומדים לרכוש.

מכירת חוצה היא אסטרטגיה המשמשת להוספת מוצרים ושירותים נוספים לרכישה המקורית.

דוגמאות

 • מכירת מכירה: “יש לנו היום ספיישל של צ’יזבורגר זוגי במחיר של 0.60 סנט נוספים – האם תרצה לקנות את זה במקום ההמבורגר הבודד?”
 • מכירה צולבת: “האם תרצה להוסיף צ’יפס וקולה להזמנת הצ’יזבורגר ההיא?”
 • מכירת מכירה: “הסדאן הבינונית היא רכב פופולרי, אך הסדאן היוקרתית שלנו מגיעה עם תכונות בטיחות נוספות ואחריות טובה יותר.”
 • מכירה צולבת: “תמורת מאתיים דולר יותר, אני יכול לזרוק תנור לחסום מנוע ותושבת לוחית רישוי קדמית עם הסדאן החדשה הזו.”
 • מכירת מכירה: “הטלוויזיה הזו נהדרת, אבל האם ראית את הדגם האחרון? זה הוסיף תכונות שלדעתי תעריך. “
 • מכירה צולבת: “הטלוויזיה הזו נהדרת – אבל בהתבסס על מה שסיפרת לי על המשפחה שלך, סביר להניח שתרצה לבדוק את מערכת הקולנוע הביתית השלמה שלנו. זה ישנה את חווית הצפייה בסרט הביתי שלך לנצח. “

אתה רואה את ההבדל?

שתי הטכניקות חשובות באותה מידה לכל חנות מקוונת או עסק של טיפש-משלוח.

כאשר נעשה נכון, מכירה / מכר צולב מועילה לא רק למוכר, אלא גם ללקוח. אם אתה מציג אפשרויות שאתה יודע שיועילו ללקוח שלך, כולם ינצחו. איך אתה עושה את זה? ובכן, עליכם לנקוט בגישה אינטואיטיבית. הקשיבו למה שיש ללקוחות שלכם לומר על רצונותיהם וצרכיהם. שים את עצמך במקומם; אם היית מחפש מכונית כלכלית, היית רוצה לשמוע על רכבי השטח המפוארים במגרש? כנראה שלא. אבל אולי תרצו לדעת על ההיברידית האחרונה שיכולה לחסוך מכם לשלוח טונה של כסף על דלק… נכון?

אם אתה מקשיב למה שהלקוחות שלך אומרים לך ואז יישם את האסטרטגיה של מכירה / מכירה צולבת בהתאם, תוכל לספק להם פתרונות שמשמחים אותם. לעתים קרובות, אנשים אפילו לא מבינים שהם זקוקים למוצרים או שירותים מסוימים – עד שתצביע להם על כך. זהו מצב win-win עבורך ועבור הלקוחות שלך.

יתרון נוסף של מכירה / מכירת צולבות הוא שקל יותר לעשות מאשר למכור ללקוח חדש לחלוטין. כשאתה שיווק להובלה חדשה, ההסתברות לסגירת העסקה היא חמישה עד 20%. כשאתה מוכר ללקוח קיים, אחוז זה יעלה עד 60 עד 70%. כך שמכירה / מכירת צולבות היא באמת דרך יעילה יותר למכור.

המלצה nba

להלן הטיפים המובילים שלנו למכירה חוזרת ונמכרת כמו מקצוען.

טיפ מספר 1: השתמשו בטכניקה במתינות

אתה רוצה לשמור על אמון הלקוחות שלך, ואתה לא יכול לעשות זאת אם תגרום להם להרגיש מוצפים בגלל מכירות עליות / מכירות צולבות. יותר מדי אפשרויות יבלבלו את הלקוחות שלך, וזה עלול להחמיר את עצמך. אתה עלול לגרום ללקוחות שלך להיות חשדניים ונטורי טינה אם תזרוק עליהם יותר מדי אפשרויות – והם עלולים פשוט לוותר על הרעיון לקנות ממך כל דבר. שמור את האפשרויות פשוטות וישירות.

רוצה לדעת איך נראית דוגמא אמיתית ומוצלחת באמת לטכניקת השיווק הזו? קנית אי פעם באמזון? אם יש לך, כנראה שראית את הביטוי “קונים לעתים קרובות יחד.”

אמזון-תכופות-קנו-יחד

כך עולה ממאמר בפורטון, שיעור ההמרות של המלצות אלה עשוי להגיע עד 60%. זו דוגמא למכירת צולבות בעולם האמיתי שכל משווק יכול ללמוד ממנו.

טיפ מס ‘2: צרור פריטים רלוונטיים

זו אסטרטגיה שלוקחת את המושג “קונים יחד לעתים קרובות” לשלב הבא. אתם הופכים את חווית הקנייה לנוחה עבור הלקוחות שלכם על ידי אריזת פריטים נחוצים / רלוונטיים יחד.

זהו מקרה נוסף כאשר אתה צריך להיזהר בגישה שלך. אינך רוצה להציע פריטים או שירותים לא רלוונטיים שלקוחותיך לא עשויים למצוא מפתה (אז אל תנסה לזרוק עליהם את המלאי הלא רצוי שלך). אם אתה עושה זאת, זה מעליב ומאוד פרודוקטיבי. במקום זאת, הציע תוספות יקרות ערך שלקוחותיך ימצאו מועילים. דוגמה טובה היא למכור ביחד תבניות וורדפרס + תוספים + סמלי לוגו. כל אלה דברים שהלקוחות בשוק עבור פלאגין או תבנית יעריכו בחבילה.

טיפ מספר 3: הכירו את הלקוחות שלכם

חשבו על המסעדה האהובה עליכם. הבעלים או המלצר הראשי במסעדה ההיא כנראה לוקח את הזמן להכיר את אהבתך ולא אהבתך. על סמך ידע זה, הבעלים / המלצר מציע הצעות על סמך העדפותיך האישיות.

עליכם לעשות את אותו הדבר באתר שלכם. אם המטרה שלך היא לגרום לאנשים להירשם לניוזלטרים שלך – אבל אף אחד לא מגיב לתיבת הקופץ שלך – נסה להציע ספר אלקטרוני בחינם בדפי הנחיתה שלך כאשר אנשים נרשמים לרשימת הדוא”ל..

כמו כן, חשוב על האופן בו אמזון, eBay ואתרי סחר אלקטרוני גדולים אחרים עוקבים אחר הזמנות הספרים שלך וסוגים אחרים של רכישות. הם ממליצים על מוצרים רלוונטיים על סמך הבחירות הקודמות שלך, נכון? אתה צריך לעשות את אותו הדבר. השתמש בגוגל אנליטיקס כדי לעקוב אחר דפוסי משתמשים באתר שלך. אחת הטכניקות היא השתמש בדפי אישור ההזמנה באמצעות ניתוחים. אם הרבה אנשים נרשמו לקורס מקוון שאתה מוכר, אתה יכול לשלוח דוא”ל רק לאותם אנשים ולמכור אותם עם קורס קשור אך נרחב יותר. ראה איך זה עובד?

טיפ מס ‘4: אל תגזימו

מכירה / מכר צולב עובדת רק כשאתה פותר את צרכי הלקוחות שלך (וזה עובד אפילו טוב יותר כשאתה גורם להם להרגיש זוכים לקבל הצעה). אם תציע ערכת גילוח חינם בהנחה לכל הלקוחות שקונים את קלן הגברים המעצבים שלך, רבים מהם יעריכו שהם מקבלים עסקה שלקוחות אחרים לא.

מצד שני, הגזמת יתר תעצבן את הלקוחות ותרחיק אותם ממך ואתר האינטרנט שלך. אם הלקוחות שלך מרגישים שהם רק ניסוי שיווקי עבורך – או שאכפת לך רק לבצע את המכירה ולא מה שהם רוצים – למכירה / מכר צולב תהיה השפעה הפוכה מזו שאתה רוצה..

להלן פרט נוסף שכדאי לזכור: יש א “כלל 25” בעסקים; עליך להימנע ממכירת צולבות שהן יותר מ 25% מההזמנה המקורית. כשאתה מנסה למכור / למכור צולבות מעל לאחוז זה, בדרך כלל אתה נתפס כמי שאינו בקשר עם צרכי הלקוחות שלך (במקרה הטוב) ודוחף או חמדן (במקרה הרע) – וסביר להניח שתדוף אפילו לקוחות שהיו קרובים לבצע רכישה. כמו כן, הרחבות מעבר ל 25% עשויות פשוט להרגיש מכריע וכמו רכישה ראשונית שנייה – במקום הרחבות.

טיפ מספר 5: תזמון

תזמון הוא תמיד היבט מכריע במכירות. עליך למכור / למכור צולבות רק כאשר יש לך את כל המידע הדרוש כדי להבטיח את ההזמנה הראשונה. המשמעות היא שהקונה כבר התחייב לקנות ופחות נוטה לוותר על ההזמנה. אם אתה מנסה למכור פריטים נוספים מוקדם מדי בתהליך הקנייה, אתה יכול בקלות לכבות לקוח ובכך להפסיד את המכירה כולה. אז זכרו לחכות עד שהלקוח כבר התחייב למכירה על ידי מתן מידע ויצירת קשר פיננסי – לאחר מכן, תארו את היתרונות של המוצרים / השירותים הנוספים שאתם מנסים למכור..

ישנן מספר דרכים לנסות מכר / מכר צולב. לדוגמה, אתה יכול ליצור חנות מקוונת באמצעות Shopify (למידע נוסף על סקירה של Shopify) ולנסות לשפר את הכנסותיך באמצעות אסטרטגיה זו..

זוהי אסטרטגיה שיווקית שפעלה עבור אינספור עסקים ויזמים והיא יכולה לשמש היטב את הבלוג או העסק שלך. רק זכור לנצל את הטיפים שציירתי כאן, כדי שתוכל להפיק את המרב מהמאמצים שלך למכור / לחצות מכר..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map