12 עובדות ונתונים מוצקים אודות שיווק בדוא”ל שעליך לדעת

למרות מצב העבודה שלך, גילך או מיןך, רוב הסיכויים שבימי חול אתה קורא דוא”ל לפני שאתה קם מהמיטה. כנראה שעשית את זה הבוקר.


נכון לעכשיו, משווקי תוכן צריכים לדעת שלקיים אסטרטגיית שיווק בדוא”ל היא חיונית לכל מותג. אז אם איכשהו לא ששים לעשות זאת, הנה כמה עובדות ומספרים עדכניים שיכולים לעזור לך ולצוות שלך לעבוד על קמפיינים בדוא”ל ולשמור על המסלול הנכון.

לפני כן, הנה כמה מהעובדות והמאמרים הסטטיסטיים שעשינו בעבר:

  • קניות מקוונות, מסחר אלקטרוני וסטטיסטיקה בין-לאומית
  • כמה מהאינטרנט הוא וורדפרס

סימנו אותם בסימניות אם אתם מעוניינים. עכשיו, בוא ניסע בדרך!

סטטיסטיקות עובדות ושיווק בדוא”ל

1. הגעת הדוא”ל הגדולה ביותר לדוא”ל

מספר הודעות הדואר האלקטרוני שנשלחו והתקבלו ביום ברחבי העולם משנת 2017 ועד 2023 (במיליארדים).

האם ידעת שדוא”ל הוא ערוץ השיווק הרחב ביותר אי פעם? בשנת 2018, נגמרו 3.8 מיליארד משתמשי דוא”ל ברחבי העולם והמספר צפוי לגדול ל -4.4 מיליארד משתמשים בשנת 2023.

אם זה לא מספיק מדהים בשבילך להתחיל לתכנן להגיע ללקוחות שלך באמצעות דוא”ל, אנליסטים של HTF מעריכים כי עד שנת 2022 שיווק הדואר האלקטרוני ימשיך לגדול וגודל השוק יגיע ל 694 מיליון דולר.

גודל השוק לשיווק בדוא”ל יגיע ל- 694 מיליון דולר עד שנת 2022 דרך @placeitapp, ספר לחבר

2. לשיווק בדוא”ל יש את שיעור ההחזר על ההשקעה הגבוה ביותר

מחקרים הצביעו על כך שקמפיין שיווק בדוא”ל הוא בעל החזר השקעה גבוה יותר (ROI) מכל ערוץ שיווק דיגיטלי אחר.

דו”ח מאת איגוד נתונים ושיווק הצהיר כי החזר ה- ROI לשיווק בדוא”ל הוא מעל 42 ליש”ט לכל קילוגרם שאתה מוציא, מספר שגדל לעומת הדו”ח הקודם בשנת 2017. החזר ה- ROI בדוא”ל עלה מ- 32 פאונד (2017) ל -42 פאונד (2018).

בנוסף, א מפקד כלכלה-תרבות משנת 2018 מדגיש כי 74% מהחברות מדרגות את ערוץ השיווק בדוא”ל והכרה באסטרטגיה זו מביאה לעסק שלהם החזר ROI טוב או מצוין.

3. Gen Z תשפר את השימוש בדוא”ל לעסקים

Millennials ו- Generation X השתמשו במייל רווי, כולם יודעים זאת, אך יש דור שצפוי להגדיל את אסטרטגיית השיווק הזו בשנים הקרובות ככל שיתבגרו. המותגים מהמרים כעת על דור Z.

זו לא סתם צניחה אקראית. כך עולה ממחקר של SendGrid וביצת אסטרטגיה 85% מה- Gen Z משתמשים בדוא”ל לפחות חודשי, מספר זה גדל עם הגיל ככל שמילניאלונים ו- Gen X משתמשים בדוא”ל לפחות פעם בחודש ב- 89% ו 92%, בהתאמה.

למרות ש- Gen Z פחות נוטה להשתמש בדוא”ל לעבודה (רובם עדיין אינם חלק מכוח העבודה) הם יהיו בעלי הרגלי דוא”ל כמעט כמו שעושים מילניום. זה צפוי 68% מהם יקראו מיילים מחברות השולחות פרסומות, קופונים או קבלות.

68% מ- Gen Z יקראו מיילים מחברות השולחות פרסומות, קופונים או קבלות דרך @placeitapp, ספר לחבר

4. אנשים סומכים על דוא”ל כדי לתקשר ישירות

אחת הסיבות לאסטרטגיות שיווק בדוא”ל היו מוצלחות במשך כל כך הרבה שנים היא שהצרכנים עדיין רוצים לסמוך על קשר ישיר עם מותגים, ובמקרה הטוב, הם נרשמים מרצונם לקבל תוכן חשוב בערוץ זה.

מגמות השוק מראות ששירותי בנקאות, פיננסים וביטוח, כמו גם מוצרי קמעונאות וצריכה, ונסיעות ואירוח הם הענף העיקרי העיקרי המאמצ פתרונות שיווק בדוא”ל..

5. יש לו שיעורי שמירת לקוחות הגבוהים ביותר

משווקים דירגו דוא”ל במשך שנים רבות הערוץ היעיל ביותר למודעות, רכישה, המרה ושמירה. כעת, בדוא”ל יש את שיעור השמירה הגבוה ביותר של לקוחות. לפי אמארסי, 81% מה SMBs עדיין מסתמכים על דואר אלקטרוני כערוץ הרכישה העיקרי של הלקוחות שלהם. בנוסף, לאימייל שיעורי שמירת הלקוחות עומדים על 80%.

בשנים הקרובות, על פי מגמות Salesforce בנאמנות הלקוחות, 75% מאלפי המילניום וג’נר זרס צפויים לשמור על מעורבות המותג שלהם על סמך אינטראקציות קודמות.

חשבו שאתם לא רק יכולים להחזיק את הלקוחות שלכם, אלא תוכלו גם להחזיר אותם אם הם עוזבים את הקמפיין השיווקי שלכם מסיבה כלשהי.

התאמצו להגדיל ולהוסיף ערך לתוכן הדוא”ל בחגים, ובמיוחד במהלך יום שישי השחור. נאמר כי מבצעים של יום שישי השחור יש שיעורי winback הגבוהים ביותר, הנקראים גם הפעלה מחדש של לקוחות; המספרים מראים את זה הזמנות winback גדלות ב- 106% במועד זה, לעומת שאר השנה.

אימיילים ממשיכים להיות המניע העיקרי לשמירת לקוחות (80%) ורכישה (81%) עבור חברות קטנות ובינוניות, לפי אמארסי אומר לחבר

6. אימייל מגדיל את המכירות המקוונות

כתובות דואגם מ- Omnisend – היום המוחלט ביותר (לשיעורי פתוח ולחץ) לשליחת דוא”ל הוא הראשון בחודש.

שליחת 3 מיילים אוטומטיים יכולה להוביל ליותר מ- 90% הזמנות מקוונות לעומת אימיילים בודדים, כפי שטוען אומניסנד, פלטפורמת אוטומציה לשיווק מסחר אלקטרוני.

ההערכה היא 81% מהקונים המקוונים האמריקאים נוטים יותר לקנות -באופן מקוון או בחנויות – כתוצאה ממה שקראו בדוא”ל. צרכנים אוהבים תגמולים בדוא”ל כמו קבלת הצעה מיוחדת, קופון שהם יכולים לממש או מחיר בלעדי ברשת.

7. אימייל מאפשר יצירת קשר מיידי עם השוק האמריקאי

הסטטיסטיקה מראה את זה 28% מהמבוגרים האמריקאים תודו שהם מחוברים ללא הרף.

לפי זה הודעה לעיתונות של Market Watch, לאמריקה נתח השוק הגדול ביותר בשוק שיווק הדואר האלקטרוני העולמי. זה המפתח לאסטרטגיות שיווק דוא”ל מוצלחות.

למען האמת, נתוני התחזית של eMarketer 2019 מצביעים על כך 37.2% משוק המודעות הדיגיטליות של ארצות הברית ישתייך לגוגל, 22.1% לפייסבוק ו- 8% לאמזון בסוף 2019.

חזקה כי צפון אמריקה היא עם נתח השוק הגדול ביותר בשוק שיווק הדוא”ל העולמי, לפי MarketWatch, ספר לחבר

8. שיווק בדוא”ל הוא תכליתי ונייד

כאשר הוא נעשה בצורה טובה ומותאם למתן תגובה, קמפיין שיווקי בדוא”ל הוא אטרקטיבי ומושך את העין ויש לו תגובות חיוביות שהופכות בסופו של דבר למכירות.

תלוי בתוכן שאתה מנהל וצרכי ​​המותג שלך, 53% מהדוא”ל נפתחים במכשירים ניידים. אתה יכול לכלול תמונות, סרטונים מוצגים או קטעי וידאו שנוצרו בשיווק הדוא”ל שלך באמצעות כלים כגון יצרנית מצגות.

שימו לב במיוחד לתגובתיות וכי הסרטונים מותאמים להפעלה נכונה במכשירים ניידים מכיוון. אם לא, המבקרים יחפשו במקום אחר. כך על פי Scientia Mobile ו- Google Study, 53% מהצרכנים נוטשים תוכן שאינו מוצג די מהר, וכל המאמצים הקודמים שלך יידונו.

עם זאת, צדדיות גרפית צריכה להיות מסונכרנת עם שורות עותק וכתיבה היטב. פייג ארנוף-פן, הבעלים של חברת השיווק מסצ’וסטס Mavens & מוגולס, מציין שורות הנושא להודעות דוא”ל צריכות להיות קצרות מכיוון שאנשים רבים קוראים בטלפונים או בטאבלטים שלהם.

9. אימייל הוא הפלטפורמה המועדפת ביותר לשיווק דיגיטלי

לפי eTargetMedia, שיווק בדואר אלקטרוני מתקדם להתאמה אישית וליצור תוכן אינטראקטיבי.

המשמעות היא שמידע לא יהיה רק ​​לכיוון אחד אלא יגיע בזמן הנכון ולצרכנים תהיה הזדמנות להזמין משהו, לערוך סקרים, לצפות בסרטונים או לעקוב אחרי מותגים במדיה החברתית.. המחקר של אקסנטור מראה כי 91% מהצרכנים מעדיפים מותגים שזוכרים מי הם, מכירים באינטרסים שלהם ומציעים המלצות הרלוונטיות להם באופן אישי.

מצד שני, עליכם להיות מודעים, כאמור לאחרונה סקר תוכן ממותג אדובי 2019, ש -25% מהצרכנים מתעצבנים מתוכן שמותאם אישית מדי, כך שהוא צריך להיות משהו שביניהם ומחשבה היטב למטרה ספציפית.

10. לאימייל יש את המחיר הנמוך ביותר לרכישה

לאימייל יש את העלות הנמוכה ביותר לרכישהלאימיילים יש את המחיר הממוצע הממוצע לרכישה; לעומת זאת, לדואר הישיר יש את המחיר הגבוה ביותר לרכישה עם ממוצע של 26.40 דולר.

עלויות הדוא”ל בעלות הרכישה הממוצעת הנמוכה ביותר של דוא”ל בסביבות 10 $, לעומת מדיה חברתית – 20 $, דיוור ישיר – 31 $, חיפוש בתשלום – 16 $, ומודעות לתצוגה מקוונת – 25 $.

מדוע זה חשוב לאסטרטגיה שלך? ובכן, זהו קל, רוב המותגים רוצים להגיע למספרים הגדולים ביותר תוך שימוש בכמה שפחות משאבים.

לחברי דוא”ל יש את עלות הרכישה הממוצעת הנמוכה ביותר של כ- $ 10 באמצעות @placeitapp

11. אנשים למעשה קוראים את המיילים שלהם

לפי Internetlivestats, כ- 936,740 דוא”ל לגיטימי נשלחים בכל שנייה ברחבי העולם.

על מנת להצליח, עליכם להתמקד בתכנון שיווקי של אימיילים מבוצע היטב. אם אתה עדיין עובד על זה וצריך לוגו בחינם או מהיר עיצוב לוגו, יחד עם חזותיים אחרים של מיתוג, התבונן בתבניות ובכלים העיצוביים ששירותי שיווק בדוא”ל מציעים, או השתמש ביוצרים מקוונים כמו אלו שבכתובת פלסיט. בדרך זו תוכלו לחסוך זמן רב שניתן להשתמש בהם למחקר במקום זאת.

נאמר שאנשים קוראים את הדוא”ל שלהם, אבל זה לא אומר שהם קוראים הכל או שיש להם זמן לקרוא עלון בגודל רומן.

לגבי התוכן הכתוב עצמו, עליך לשמור על שיחות ובין 300 ל 500 מילים לגרום לאנשים לקרוא בפועל את ההודעה שלך במקום פשוט לגלול למטה כדי להגיע למה שחשוב.

אם אתה כותב מיילים ארוכים, הם כנראה יגיעו לפח האשפה.

12. עלוני חדשות מגבירים את מעורבות הלקוחות

אם תלמד לשלוט בכלי שיווק בדוא”ל, תגדיל את מכירות ושיעורי ההמרות, והמספרים מראים שאתה צריך להתמקד ביצירת עלון נהדר, במיוחד אם אתה מתחיל מותג חדש.

כפי שמצהיר הסופר דייב פל, למרות שהם מתו וחזרו כמה פעמים בעשורים האחרונים, עלוני מידע הם בני אלמוות. למה? הוא מציין כמה סיבות, והחשוב ביותר הוא שדוא”ל הוא אישי, אתה נכנס למקום מוגבל היטב של מישהו אחר: תיבת הדואר הנכנס שלו.

באמת חשוב שכל דוא”ל ישקף שביצעת את שיעורי הבית שלך. זה אומר שאתה לוקח את הזמן לכתוב תוכן מהורהר, ולהסביר בקצרה את היתרונות של קניית המוצרים שלך, ואם אפשר, לתת יתרונות נוספים למנויים בדוא”ל..

שיווק בדוא”ל רחוק מלהיות מת! להלן 12 עובדות וסטטיסטיקות בנושא שיווק בדוא”ל באמצעות @placeitapp ספר לחבר

מסקנות

זכור שתיבת הדואר הנכנס היא ההזנה שבה משתמשים יכולים לשלוט ב -100% וברגע שהם יבטלו את הרישום או יסמנו את הדוא”ל כדואר זבל, אתה יוצא.

כותרות עם “אימייל הוא מת” באים והולכים כאשר המשתמשים מתלהבים מהטכנולוגיות החדשות או מפלטפורמות המדיה החברתית האופנתיות, אך זכרו שהדוא”ל שרד גם רבות מהן. חשוב על זה מתי יצרת לראשונה את כתובת הדוא”ל האישית שלך. אחרי כל השנים האלה אתה עדיין בודק את זה, נרשם לשירותים חדשים ותמשיך לעשות זאת גם בשנים הבאות.

כמומחי שיווק, האתגר כעת תלוי בהתאמת קמפיין שיווקי באמצעות דואר אלקטרוני למגמות מתמשכות ומשתמשים חדשים.

קרינה ראמוס היא הנציגה של פלסיט. פלטפורמה בה כל אחד יכול להרוויח נכסים חזותיים משלו למותג שלהם ללא קשר למיומנויות טכניות או אמנותיות. התחבר עם פלייטיט ב פייסבוק ו לינקדאין.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map