10 טיפים לביצוע אופטימיזציה למנועי חיפוש למתחילים חדשים

קידום אתרים במנועי חיפוש או אופטימיזציה למנועי חיפוש הוא מונח מטריות הכולל את כל המאמצים שננקטו על ידי צוות בכדי להבטיח כי העסק המקוון שלהם או האתר יראו ראות גבוהה יותר בדפי תוצאות החיפוש (SERP). ישנן דרכים רבות שעוזרות לך לקבל דירוג גבוה יותר ב- SERP. המטרה העיקרית של קידום אתרים היא למצוא דרך שתעזור לייעל את הדף באופן אורגני.


למקרה שהיית חדש, להלן 10 דברים SEO שאתה צריך לדעת (ולעשות) בעת ביצוע אופטימיזציה של האתר שלך לדירוג חיפוש טוב יותר..

1. שפר את מהירות טעינת הדף שלך

מה עושים אם נוחתים על דף שנדרש זמן רב מדי לטעון?

תלחץ על כפתור הגב ויפתח אתר אחר. אם זה קורה באתר שלך זה גורם לדאגה, כמו מהירות העמוד הוא אחד מגורמי הדירוג של גוגל.

דף טעינה איטי הוא לא גדול. גם אם אתה חושב שמהירות העמוד לא תהיה חשובה בדירוג, אתה צריך לחשוב על חווית המשתמש. בסופו של דבר אתה רוצה משתמש מרוצה, ודף טעינה איטי הוא לא משהו שמשתמש היה רוצה לו.

לכן חשוב להגדיל את מהירות טעינת העמודים על ידי פירוק.

SEO Basic - שפר את עומס העמודים שלךGoogle PageSpeed ​​Insights מנתח את תוכן דף האינטרנט שלך ומביא הצעות לשיפורו.

כדי לבדוק את מהירות האתר שלך, אתה יכול להשתמש תובנה של Google PageSpeed. זה יעזור לך לבדוק את מהירות הדף שלך, אחד בכל פעם, ולספק משוב על ביצועי הדף שלך. גם גרסאות שולחן עבודה וגם ניידות. מידע זה מועיל לך בעת ביצוע אופטימיזציה של הדף שלך.

להלן כמה דרכים שיכולות לעזור לך להגדיל את מהירות הדף שלך:

 • צמצם את גודל התמונה: דחוס את התמונות שלך, כך שלא ייקחו הרבה מקום. אל תוריד את האיכות, רק תקטין את גודלו. אתה יכול להשתמש כלי Canva לעריכה ודחיסת התמונות שלך. עבור משתמשי וורדפרס, חלק מהתוספים יכולים לדחוס ולבצע אופטימיזציה של התמונות שלך באופן אוטומטי.
 • הסר HTML חסר תועלת: כריתת קוד HTML חסר תועלת יכול לעזור בשיפור מהירות טעינת הדף שלך. כלים כגון רצועת HTML ו StripHTML יכול לעזור לך לנקות את תג HTML ועיצוב מבולגן.
 • קבל אירוח אתרים טוב יותר: מעבר לאירוח עסקי בעל ביצועים גבוהים הוא הדרך המהירה ביותר להגדיל את מהירות העמוד. TTFB וזמן הפעולה של השרת הם שני גורמים עיקריים אותם יש לבדוק כאשר בוחנים את ביצועי השרת.

אם האתר שלך פועל ב- WordPress, הנה טיפים נוספים לאופטימיזציה למהירות.

2. צור תוכן שימושי

בעת כתיבת תוכן לדף שלך, התמקדות במנועי חיפוש היא טעות גדולה. בסופו של יום המשתמשים הם האנשים שמשלמים את החשבונות שלך. לכן, עליכם לכתוב תכנים רלוונטיים וחשובים להם.

גוגל ומנועי חיפוש אחרים מבינים את החשיבות של תוכן איכותי. הם רוצים תוכן שיש לו חזון לטווח ארוך ומבין את הצורך של המשתמשים. במקום להתמקד במילות מפתח, הם רוצים תוכן שתואם כוונת המשתמש.

זה לא אומר ששימוש במילות מפתח אינו חשוב. עליכם לכתוב למען בני אדם ולבצע אופטימיזציה למנועי חיפוש באמצעות מילות מפתח המראות את כוונת המשתמש.

מנועי חיפוש כיום חכמים מספיק כדי להבין מה משתמש רוצה בעת חיפוש. על ידי שימוש במילות מפתח LSI, זה נותן יותר הקשר לתוכן שלך.

SEO Basic - השתמש במילות מפתח LSI בתוכן שלךמילות מפתח LSI (Latent Semantic Indexing) הן מילים שנמצאות בדרך כלל יחד בתוך נושא יחיד וקשורות סמנטית זו לזו.

מונחי חיפוש הקשורים לגוגל המופיעים בסוף SERP הם מקור טוב מאוד למצוא מילות מפתח אלה ב- LSI. מחולל מילות מפתח של LSI הוא כלי שימושי נוסף לגלות מילות מפתח LSI כמו גם מילות מפתח עם זנב ארוך.

עם מילות מפתח LSI, יש לך סיכוי לשפר את נראות התוכן שלך במנוע החיפוש.

3. אופטימיזציה לנייד

בימינו, הרבה אנשים משתמשים במובייל כדי לבקר באתרים או בבלוגים, ולכן גוגל עשתה אופטימיזציה לנייד אחד מגורמי הדירוג. זה אומר שעליך לוודא שבאתר שלך יש עיצוב מגיב לנייד ויטען במהירות עליו.

כדי לשפר את SEO וחוויית המשתמש, חשוב לבצע אופטימיזציה של הדפים שלך לנייד כמו גם לדפדפנים שונים (הנה א רשימת ביקורת שימושי מלכתחילה).

להלן שלוש דרכים קלות לדעת אם האתר שלך מותאם לנייד או לא:

 • גוגל כרום: פתח את האתר שלך ב- Chrome ולחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הדף. בחר בדוק ומצא את סמל סרגל הכלים של מכשיר. לחץ על הסמל כדי לבדוק את היענות האתר שלך. אתה יכול לגרור את הגבול כדי לראות אם האתר נראה תקין בגדלים שונים. אם התוכן נראה מבולבל או תמונות מוגדלות, הוא אינו ידידותי לנייד.
 • כלי למנהלי אתרים: כלי מנהלי האתרים של גוגל יכול להציג את דוח שימושיות לנייד על האתר שלך. זה יראה לך לאיזה דף יש בעיות שימושיות כשמציגים אותם במכשירים ניידים. עליך לאמת את הבעלות על האתר שלך באמצעות המסוף של גוגל לפני שתשתמש בזה.
 • מבחן גוגל: גוגל מציעה אתר בו תוכלו לבדוק את ידידותיות לנייד של דף אפילו אין לך גישה למסוף של גוגל. אתה פשוט מעתיק והדבק את כתובת האתר של הדף שלך ולחץ על כתובת אתר לבדיקה. זה יגיד לך אם הדף הספציפי ידידותי לנייד או לא ומדוע.

להפקת אתר ידידותי לנייד, להלן הטיפים שתוכלו לעקוב אחריהם:

 • השתמש בפריסות נוזליות שעיצוב האתר שלך יכול להתאים לכל גדלי המסך והסוגים.
 • השתמש בתמונות דחוסות כך שהאתר יטעין במהירות בנייד.
 • צמצם או הסר את כל הקוד הלא רצוי מאתר האינטרנט שלך.
 • אל תשתמש בפלאש לאתרים שלך מכיוון שמשתמשים ניידים לא יכולים להציג אלמנטים של פלאש בטלפונים שלהם.
 • הגבל את השימוש בחלונות קופצים בניידים.
 • השתמש יותר בלבן לבן בעיצוב שלך מכיוון שמשתמשים יכולים להתמקד בקריאת התוכן שלך.

4. שמור על כתובת אתר קצרה

ישנם שני סוגים של כתובות אתרים, אחד כזה כמו https://www.xyz.com/articles/322345.php והשני כמו https://www.xyz.com/how-to-lose-weight.

עכשיו, תגיד לי אילו מבין שתי כתובות האתרים קל להבין? השנייה מכיוון שהיא מצהירה בבירור כי מדובר בירידה במשקל, אך הראשונה ממשיכה לנחש.

SEO Basic - שמור על כתובת אתר קצרהכתובות אתרים קצרות יותר נוטות לדרג טוב יותר בהשוואה לכתובות URL ארוכות.

מנקודת מבט של SEO, חשוב להשתמש בכתובת אתר כמו זו השנייה – דבר שהוא קצר ותיאור. למה? כי:

אם אתר בנוי על WordPress אז שינוי מבנה URL הוא קל מאוד. פשוט עבור אל הדפים וערוך את קישור קישורי הדפים באמצעות כתובת האתר הרצויה. זה כל מה שאתה צריך לעשות כדי לשנות את מבנה ה- URL.

אם שינית את כתובת האתר, וודא שאתה מוסיף להפניה מחדש 301 לכתובת האתר הישנה שלך. לכן, אין תנועה שאבדה והמבקרים שלך לא יתקלו בדף שגיאה 404 בעת ביקור בכתובת האתר הישנה. גם אתה יכול הוסף קוד ב להפניה מחדש של הדף או באמצעות תוסף כגון ניתוב SEO או הפניות מחדש של WP 301.

טיפ מס ‘4 לפעולה SEO – שמור על כתובת אתר קצרה! – כתובות אתרים תיאוריות קצרות יותר נוטות לדרג טוב יותר ב- SERP. #SE טיפים ספר לחבר

5. הפוך את הניווט לאתר לפשוט

ניווט באתרים מכיל את הטענות הקישורים החשובים ביותר באתר. קישורי הניווט עוזרים למשתמשים למצוא תוכן באתר שלך. במקביל, הקישורים גם מראים לסורקי מנועי חיפוש אילו דפים חשובים לך.

בקיצור, מדובר בתרגול SEO חשוב ביותר לפשט את הניווט באתר שלך הן עבור חווית המשתמשים והן עבור סורקי מנועי חיפוש. קבע את סדר העדיפויות בתוכן שלך על ידי ספר למשתמשים וסורקים על הדפים החשובים שלך. תן דרך קלה להגיע לדפים האלה.

להלן כמה נפוצים סוגי ניווט באתר:

 • ניווט עם סרגל בודד
 • ניווט עם בר כפול
 • ניווט נפתח
 • ניווט עם נפתחות

הניווט הטוב ביותר באתר הוא הדבר הטוב ביותר לחוויית המשתמש.

הסיבה לכך היא שאם משתמשים לא יכולים למצוא דברים בקלות באתר שלך, הם יעזבו מייד. זה יגדיל את שיעור הכניסה, וזה רע ל- SEO.

6. הוסף תמונה תיאורית alt

מלבד סיוע למשתמשים עם ליקויי ראייה, הוספה טקסט חלופי (תגיות alt) יכול לספק תמונות עם הקשר טוב יותר. תגי ה- alt בתמונה יכולים לעזור לסורקי מנועי חיפוש לאינדקס תמונה כראוי.

אם תמונה לא מצליחה לטעון, תג ה- alt המתאר יעזור למשתמשים להבין על מה התמונה עוסקת. מה שאתה צריך זה לוודא שהתיאור ושם הקובץ של התמונה רלוונטיים ומדויקים.

SEO Basic - השתמש בטקסט altהטקסט המודגש מציג את הטקסט alt (תכונה alt) של התמונה.

למרות שמנועי חיפוש השתפרו עם השנים, סריקי החיפוש עדיין לא יכולים “להבין” את התמונות באתר. אתה עלול להחמיץ את ההזדמנות לדרג את התמונות שלך אם מנועי חיפוש לא יפרשו את התמונה שלך כראוי.

להלן מספר טיפים לכתיבת טקסט alt טוב:

 • היה ספציפי ככל האפשר בעת תיאור התמונות
 • השתמש במילות המפתח שבתמונה שלך
 • שמור על התיאור רלוונטי
 • הימנע משימוש בתמונות כטקסט

כתיבת תג alt מתאר הוא בסיסי ה- SEO שעוזר למנועי החיפוש להבין את התמונה שלך ולהכניס אותה בהתאם. אם אתה רוצה שגוגל ומנועי חיפוש אחרים ידרגו את התמונה שלך גבוהה יותר, עליך לבצע אופטימיזציה שלה.

7. השתמש בסימון סכמות

סימון סכימות עוזר ל- Google להבין מה כולל הדף שלך. דף בתוצאות החיפוש של גוגל עם תמונות, ביקורות וכוכבים הוא דוגמה לסימון סכמות.

אנשים נוטים לבדוק את הקישור לתמונות או לכוכבים, ומכאן ששיעור הקליקים של אותם דפים יגדל בעזרת סכמה.

SEO Basic - השתמש בסימון סכימותדוגמה לסימון סכמות ב- SERP.

על פי חקר מקרה, חברות קמעונאיות יכולות להגיע לגידול של עד 30% בתנועה האורגנית באמצעות סימון מובנה.

בעזרת שימוש נכון בסכימה, אתה יכול לספר הרבה יותר על הדף שלך, כמו המחבר, המיקום, העלות, ה- ISBN וכן הלאה. למרות שזה לא משפיע ישירות על הדירוגים, זה יכול להשפיע לטובה על הדף וזה רעיון טוב.

SEO בסיסי - השתמש בעוזר הסימון הנתונים המובנה של googleשימוש בסייעת הנתונים המובנים של גוגל ליצירת סכמות.

כך תוכלו ליישם סימון סכימות בדף שלכם:

 • עבור אל Google עוזר סימון נתונים מובנה.
 • בחר את סוג הנתונים שברצונך לסמן מתוך האפשרויות הנרחבות שאתה רואה.
 • הדבק את כתובת האתר של הבלוג / מאמר שאותו עליך לסמן ולחץ על התחל לתייג.
 • הדגש את האלמנטים שברצונך לסמן כמו שם המאמר.
 • הוסף כמה סימוני אלמנטים ככל שתוכל, כגון שם, מחבר, תאריך שפורסם וכו ‘
 • לחץ על צור HTML לאחר סיום.
 • עבור אל CMS או קוד המקור שלך, ואז הוסף את החלק המודגש בנקודות מתאימות.

מלבד עוזר ה- Structured Data Markup של גוגל, ישנם כלים חלופיים אחרים:

כדי לגלות לאילו דפים נדרשים סימון ערכות, חפש את העמודים המובילים עבור אותן מילות מפתח שאליהן אתה ממקד. זכור שהמטרה שלך היא לבצע ביצועים טובים יותר ב- SERP ומול המשתמשים.

טיפ מס ‘SEO הניתן להפעלה – השתמש בסימון סכמות! – על ידי שימוש בסימון מובנה, יש לך סיכוי להגדיל 30% בתנועה האורגנית. #SE טיפים ספר לחבר

8. הגדל את קריאות התוכן

גוגל החלה בדירוג דפים על סמך אותות משתמשים כמו זמן שהוקדש לדף. אם הכתיבה שלך קשה מדי להבנה, המשתמש יעזוב את הדף שלך וזה משפיע על הדירוג שלך.

כדי להבטיח שזה לא יקרה, השתמש בשפה פשוטה. רוב המשתמשים רוצים לקרוא תכנים שקל להבין אותם, אז אל תשתמשו במילים גדולות או בז’רגון טכני במאמר שלך. להלן מספר טיפים לשמירה על הכתיבה בפשטות:

 • השתמש בשפה פשוטה. לדוגמה, אם אתה יכול להשתמש במילה ‘ליד’, כתוב את זה במקום להשתמש ב’קרבה ‘..
 • שמור על המשפטים קצרים.
 • כתוב באופן לא רשמי, כמו שאתה מדבר אל הקהל. אל תעשה את התוכן שלך כמו לכתוב מאמר.
 • השתמש תמיד בקול פעיל בתוכן שלך.

עכשיו שקול את שני המשפטים הבאים וספר לי איזה תמצית יותר ויעניין אותך? לדוגמה, יש לי ספרים רבים. לחלופין, יש לי 20 ספרים בספריה האישית שלי.

אני מעדיף את המאוחר יותר.

כתיבה במשפטים ברורים ותמציתיים בהחלט תעזור להגביר את הקריאות בתוכן.

להלן כמה כלים שיכולים לעזור לך בכתיבת תוכן טוב יותר:

 • אפליקציית המינגווי: נותן לך מושג לגבי שלך סגנון כתיבה. כמה קל לקרוא את העותק שלך. המשפטים המורכבים שיש לכם המקשים על הכתיבה שלכם. כמו כן, הימנע משימוש במשפטים פסיביים בכתיבתך.
 • בדקדוק: לעריכת המאמר שלך עבור איות ודקדוק טעויות.

9. כתוב תגיות טובות של כותרות ותמציות מטא

ה מטא תיאורים ותגי כותרות אינם משפיעים ישירות על דירוג ה- SERP שלך. אך מטא התגים הכתובים היטב יכולים לעזור להגדיל את שיעור הקליקים של המשתמשים (CTR) – וזה חשוב. גוגל תחשב בך כתוצאה טובה אם יותר אנשים ילחצו על הקישורים שלך ב- SERP. כתוצאה מכך הדף שלך ידורג גבוה יותר.

המחקר מראה כי לאחוז שיעור הקליקים יש רלוונטיות ישירה למשרה (מקור).

תיאור מטא הוא התיאור הקצר (מקסימום 156 מילים) של הדף שלך. התיאורים יופיעו כפסקה תחת כתובת האתר שלך בתוצאות החיפוש. התיאור המטא שלך צריך להיות ברור ורלוונטי לתוכן שלך. אתה יכול לכלול גם מילות מפתח וקריאה לפעולה כגון גלה עוד! לעודד משתמשים לנקוט בפעולה.

לעומת זאת, תגי הכותר מוצגים בתוצאות מנוע החיפוש ככותרת שניתן ללחוץ עליה. הם גורם מרכזי המסייע למנועי חיפוש להבין את הדף שלך. לעתים קרובות, תגי כותרות הם הרושם הראשוני שיש למשתמשים בדף שלך.

שמור על תגי הכותרת שלך קצרים (מומלץ תחת 60 תווים) וכולל מילות מפתח ראשוניות. מילות המפתח בהן אתה משתמש יודגשו בתוצאות החיפוש. לכן, בחר בתבונה את מילות המפתח שלך, אך אל תשתמש בהן יותר מדי. גוגל אמנם לא הענישה על שימוש בכותרות ארוכות, אך אתה יוצר חווית משתמש גרועה למילוי הכותרת שלך במילות מפתח.

להלן מספר כלים שימושיים שתוכל לחקור:

10. מתן את התגובות שלך

אל תכבה את ההערות שלך; במקום זאת, המשיכו להמשיך כשהם עוזרים לבנות קהילה. כשאנשים מעירים על ההודעה שלך, זה מראה שאכפת להם ממנו וקוראים אותו. אתה רק צריך לסנן תגובות ספאם.

קהילת SEO מסכימה עם העובדה לתגובות יש השפעה על קידום אתרים. הערות הן בעצם תוכן שנוצר על ידי המשתמש בדף האינטרנט שלך. יש סיכוי להגדיל את איכות הדף.

להלן הקטע המוצג שנמשך מההערה של המשתמש.

חלק מהתגובות איכותיות מספיק שגוגל דילג על התוכן הראשי בדף ו שלוף מההערות לקבלת קטע מובלט. השיחה המתמשכת בדף האינטרנט שלך היא גם הדבר שמעדכן את התוכן שלך. על ידי מתן הערות לבלוג שלך, זה מראה שאתה מעריך את מחשבות הקורא שלך.

חוץ מזה, א שירות הערות בלוגים נותן לך הזדמנות גם לקישור פנימי.

מצד שני, אתה יכול להשתמש באסטרטגיית הערות בלוגים כדי להחזיר את התנועה לאתר שלך. כתוב הערה תובנה ושחרר קישור לאתר שלך אם יש סיכוי. השימוש בתגובות הוא דרך נהדרת לבנות מערכת יחסים בין אתרים.

קרא – 10 טיפים לביצוע אופטימיזציה למנועי חיפוש למתחילים חדשים על ידי Kavita @dreamerkavita מ- @canva #SEOptips ספר לחבר

מסקנות

לסיכום, הנה 10 טיפים בסיסיים בנושא קידום אתרים שיעזרו לכם להגדיל את משחק ה- SEO שלכם:

 • שפר את מהירות טעינת הדף שלך
 • צור תוכן שימושי
 • בצע אופטימיזציה לנייד
 • שמור על כתובת אתר קצרה
 • הפוך את הניווט לאתר לפשוט
 • הוסף תמונה תיאורית alt
 • השתמש בסימון סכמות
 • הגדל את קריאות התוכן
 • כתוב מטא תגים טובים
 • מתן את התגובות שלך

כשמדובר ב- SEO ישנם טונות של טכניקות בהן תוכלו להשתמש. עם זאת, הטיפים לעיל טובים מספיק כדי להתחיל.

Kavita Paliwal היא כותבת התוכן של מומחי Outreach בהצטיינות ב- Canva. כאשר היא לא מודבקת למחשב הנייד שלה, ניתן למצוא אותה מכינה תכניות נסיעות שקורות לעיתים רחוקות. התחבר עם Kavita ב טוויטר ו לינקדאין.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map