چگونه می توان وبلاگ خود را از WordPress.com به WordPress.org تغییر داد

0

آیا می خواهید وبلاگ WordPress.com خود را به wordpress.org انتقال دهید?


اگر مانند بسیاری از افراد دیگر هستید که با استفاده از خدمات WordPress.com رایگان وبلاگ را شروع می کنند و اکنون می خواهید به یک پلت فرم انعطاف پذیر wordpress.org مهاجرت کنید ، این راهنمای کاملی برای شماست.

این یک حرکت خوب است زیرا شما بدون سرمایه گذاری حتی یک پنی ، تجربه واقعی وب سایت مبتنی بر وردپرس را بدست خواهید آورد.

بنابراین اگر مدت زمان زیادی را در مدیریت یک وبلاگ وردپرس صرف کرده اید مانند سازماندهی دسته ها ، تایپوگرافی ، سفارشی سازی موضوع و ایجاد محتوای مفید برای خوانندگان.

اکنون وبلاگ شما ترافیکی را شروع می کند و می دانید زمان آن است که وبلاگ خود را از WordPress.com جابجا کنید. زیرا این برنامه رایگان است اما اگر جدی باشید متوجه می شوید که موارد بسیاری وجود دارد که رشد شما را محدود می کند.

حتی اگر این مورد به زودی اتفاق نیفتد ، خواهید فهمید که WordPress.com بدون شک فرصتی خارق العاده برای آشنایی با این پلت فرم شگفت انگیز و بدون هیچ گونه هزینه ای ارائه می دهد. اما WordPress.com رایگان به اندازه میزبانی از خود کنترل خاصی ندارد.

به عنوان مثال ، در وردپرس خود میزبان ، می توانید از برنامه های مختلف تبلیغاتی استفاده کنید ، می توانید هر افزونه شخص ثالث را نصب کنید ، و مضامین مورد نظر خود را بدون هیچ گونه محدودیتی نصب کنید.

بنابراین اگر شما آماده هستید که سایت خود را بدون هیچگونه محتوای از بین رفتن تغییر دهید ، پس این راهنمای گام به گام را دنبال کنید ، ما روش مناسب و آسان حرکت از WordPress.com به WordPress.org را به شما نشان خواهیم داد.

چگونه وبلاگ / سایت خود را از WordPress.com به WordPress.org منتقل کنید

در اینجا لیستی از مراحلی که می خواهیم در این راهنما به آن بپردازیم آورده شده است

 • یک برنامه میزبانی وب خریداری کنید
 • وردپرس را در هاستینگ جدید نصب کنید
 • صادر کردن محتوا از WordPress.com
 • وارد کردن پیوندهای Blogroll
 • وبلاگ WordPress.com خود را روی Private تنظیم کنید

1. خرید یک برنامه میزبانی وب

اولین چیزی که برای WordPress.org خود میزبانی نیاز دارید طرح میزبانی وب و نام دامنه است.

ما Bluehost را توصیه می کنیم زیرا آنها خدمات با کیفیت و تمام ابزارهای ضروری برای ساختن یک وبلاگ در wordpres.org را با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهند.

HostingSprout.com سفر خود را با Bluehost نیز آغاز می کند. علاوه بر این ، Bluehost یکی از میزبان های پیشنهادی WordPress است. با داشتن نام دامنه رایگان و گواهی SSL رایگان ، Bluehost یک معامله خوب برای گرفتن است.

اگر با وبلاگ WordPress.com خود از نام دامنه سفارشی استفاده می کنید ، پیش بروید ، از آنجا که هنوز به میزبانی وب احتیاج دارید ، یک برنامه میزبانی از Bluehost بگیرید. در این راهنما ، ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه می توانید در هنگام مهاجرت به wordpress.org بدون از دست دادن رتبه موتورهای جستجو ، همان دامنه را حفظ كنید.

از طرف دیگر ، اگر اینگونه نباشید ، دیگر به جای دیگری نمی روید زیرا Bluehost یک دامنه رایگان به همراه برنامه میزبانی ارائه می دهد.

و البته ، اعتبار خود را در WordPress.com نگه دارید زیرا هنوز هم برای صادر کردن محتوا به آن احتیاج دارید.

2. WordPress را بر روی یک برنامه میزبانی جدید نصب کنید

بنابراین پس از خرید یک برنامه میزبانی وب از Bluehost ، آنها زمان زیادی نمی برد تا آن را برای شما آماده کنند. Bluehost نصب وردپرس را بی دردسر می کند.

هاستینگ آنها همراه با یک جادوگر راه اندازی ساده است که در آن شما فقط باید یک موضوع ، نام سایت ، برچسب را انتخاب کنید و به آنجا بروید. آنها وردپرس را به طور خودکار نصب می کنند. در حال حاضر ، شما می توانید هر موضوع را انتخاب کنید زیرا همیشه می توانید بعداً آن را تغییر دهید.

پس از مشاهده موفقیت آمیز نصب وردپرس ، می توانید جزئیات نصب را نیز مشاهده کنید که شامل URL وب سایت ، مدیر ، نام کاربری و رمز عبور است. برای ورود به داشبورد وردپرس این اطلاعات را در صورت نیاز به آن بنویسید.

پس از نصب و راه اندازی وردپرس ، اکنون زمان آن رسیده است که داده هایی را که می خواهید به وب سایت جدید وردپرس خود مهاجرت کنید ، صادر کنید.

3. صادر کردن محتوا از WordPress.com

پیش بروید ، به WordPress.com خود وارد شوید و وارد داشبورد مدیریت وبلاگ خود شوید.

برای دسترسی به داشبورد وردپرس خود می توانید به سادگی “Yourdomain.wordpress.com/wp-admin” را تایپ کنید.

از نوار کناری بروید ابزارها > صادرات.

صادرات وردپرس

وردپرس سپس 2 روش برای انتقال را در اختیار شما قرار می دهد كه یك روش رایگان است در حالی كه روش دیگر پرداخت می شود. به صورت رایگان بروید و روی “شروع صادرات” کلیک کنید.

صادرات وردپرس رایگان

بعد ، آنها از شما سؤال می کنند که می خواهید صادر کنید. به سادگی “همه محتوا” را انتخاب کرده و روی دکمه “بارگیری فایل صادرات” کلیک کنید.

در صورتی که می خواهید محتوای خاصی را صادر کنید ، در صورت تمایل به انتخاب با همه محتوا یا انتخابی ، انتخاب کنید که فرایند مهاجرت یکسان خواهد بود..

فایل XML را بارگیری کنید

این یک XML را در درایو رایانه محلی شما ، که شامل تمام صفحات ، پست ها ، نظرات ، دسته ها ، برچسب ها ، رسانه ها و سایر سفارشی سازی های شما است بارگیری می کند..

قبل از اینکه به مرحله بعد بروید ، نکته ای که شایان ذکر است این است که گاهی اوقات ، هنگامی که پرونده صادر شده شما بیش از اندازه پرونده 2MB است ، ممکن است نتوانید پرونده را در یک سرور میزبان جدید وارد کنید. با این حال ، این یک مورد بسیار نادر است ، اما اگر با چنین مشکلی روبرو شدید ، نگران نباشید تشخیص آن آسان است.

2 راه وجود دارد. راه اول ، فقط با شرکت میزبان خود تماس بگیرید؛ تقریباً هر شرکت میزبانی خوب برای کمک به سریع کاربران خود چت زنده ارائه می دهد. و روش دوم استفاده است شکاف پرونده WXR, که پرونده را در قسمتهای قابل کنترل تقسیم می کند ، بنابراین می توانید آن را به راحتی بارگذاری کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد ، این یک مورد بسیار نادر است ، بنابراین نیازی به نگرانی نیست.

4- محتوای خود را به سایت خود میزبان وردپرس وارد کنید

برای وارد کردن محتوای قدیمی خود از WordPress.com ابتدا باید وارد میزبان وب جدید خود شوید که در آن WordPress.org نام تجاری جدید خود را نصب کرده اید. همانطور که در مرحله 2 توضیح دادیم ، برای نصب موفقیت آمیز وردپرس ، یک URL ورود به سیستم و سایر اطلاعات ورود به سیستم را دریافت خواهید کرد.

پس از ورود به داشبورد جدید وردپرس خود ، به بروید ابزارها > وارد كردن مطابق شکل زیر بر روی پیوندهای “نصب اکنون” در زیر وردپرس کلیک کنید.

افزونه وارد کننده وردپرس

این افزونه به صورت خودکار افزونه ای با عنوان “وارد کننده WordPress” نصب می کند ، که یک رسمی است که توسط وردپرس ساخته شده است. وقتی دیدید واردکننده را اجرا کنید فقط روی پیوندی که در همان صفحه قرار دارد کلیک کنید.

پیوند واردکننده را اجرا کنید

شما را به صفحه ای می برد که از شما خواسته می شود که یک فایل XML را بارگذاری کنید (فایلی که در مرحله 3 از WordPress.com صادر کردید)..

وارد کردن پرونده به وردپرس

بنابراین پیش بروید ، بر روی “File File” کلیک کرده و پرونده XML WordPress.com خود را در رایانه خود پیدا کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه “بارگذاری پرونده و واردات” ، وردپرس گزینه های مختلفی را به شما نشان می دهد.

آنها از شما سؤال می کنند که آیا می خواهید همان پروفایل نویسنده را که از WordPress.com استفاده می کنید اختصاص دهید یا می خواهید یک نسخه جدید ایجاد کنید یا خیر. همچنین می توانید در وب سایت جدید وردپرس خود پست هایی را به نویسنده موجود اختصاص دهید.

همچنین گزینه ای برای بارگیری و وارد کردن فایل پیوست فایل وجود دارد. حتماً آن کادر را علامت بزنید تا تمام پرونده های رسانه ای که در پست ها و صفحات خود استفاده می کنید ، بیاید. بنابراین باید این کادر را بررسی کنید.

نویسنده اختصاص دهنده افزونه وارد کننده

5- وارد کردن لینکهای Blogroll

اگر از لینک های Blogroll استفاده می کنید ، ممکن است از این اصطلاح آگاه باشید. با این حال ، به عبارت ساده ، پیوندهای Blogroll لیستی از پیوندهایی هستند که به طور معمول در نوار کناری وب سایت شما ظاهر می شوند. این پیوندها به وبلاگ های دیگر است که ممکن است متعلق به دوستان شما باشد. همچنین می توانید به سایت های خود پیوند دهید.

بنابراین اگر از لینک های Blogroll استفاده می کنید ، این مرحله را دنبال کنید. در غیر این صورت ، به سادگی پیمایش کنید و این مرحله را پرش کنید.

پیوندهای Blogroll در قالب OPML قرار دارند و می توانید پرونده آن را با فرمت XML ذخیره کنید که تمام پرونده ها را صادر و وارد می کند.

بنابراین چگونه می توانید آن پرونده OPML را پیدا کنید؟ ساده است. اگر از زیر دامنه رایگان استفاده می کنید که WordPress.com برای شما فراهم کرده است ، فقط این نام Subdomain را در یک مرورگر وب مانند این تایپ کنید

yourfreedomain.wordpress.com/wp-links-opml.php

با این حال ، اگر از وبلاگ WordPress.com خود از یک نام دامنه سفارشی استفاده می کنید ، برای دسترسی به پرونده OPML باید URL زیر را در تب مرورگر وب تایپ کنید..

yourdomain.com/wp-links-opml.php

پس از زدن دکمه Enter ، مرورگر شما یک پرونده OPML را که باید ذخیره کنید باز می کند. فقط کافی است روی صفحه کلیک راست کرده و از گزینه “save as” یا به سادگی Ctrl + S برای ذخیره فایل استفاده کنید. این فایل را با فرمت XML ذخیره می کند. کاربر Mac می تواند آن را با استفاده از Command + S ذخیره کند.

اکنون پس از ذخیره آن پرونده OPML ، مرحله بعدی صادر کردن آن در وردپرس خود میزبان خود است. هیچ مدیر پیوندی در WordPress.org به طور پیش فرض وجود ندارد ، بنابراین باید با بارگیری و فعال سازی افزونه آن را فعال کنید.

مدیر پیوند یکی از افزونه های عالی است که سالهاست که توسط WordPress ایجاد شده است. پس از فعال سازی افزونه مورد “پیوندها” در داشبورد وردپرس اضافه می شود.

آدرس اینترنتی blogroll

برای مدیریت پیوندهای blogroll WordPress.com خود ، باید افزونه دیگری نیز نصب کنید. یا به سادگی بروید پلاگین ها > جدید اضافه کن. جستجو کنید وارد کننده OPML نصب کنید و سپس آن را فعال کنید.

حال برای وارد کردن پرونده OPML ، مجدداً باید بازدید کنید ابزارها > وارد كردن. سپس بر روی “اجرای وارد کننده” کلیک کنید.

وارد کننده بلوگرول

به محض کلیک روی آن ، صفحهای را مشاهده خواهید کرد که از شما درخواست می کند پرونده OMPL خود را که قبلاً ذخیره کرده اید بارگذاری کنید. روی Select File کلیک کنید و سپس فایل OMPL خود را پیدا کنید. پس از آن ، دکمه “وارد کردن پرونده OPML” را بزنید.

پرونده OPML را در وردپرس وارد کنید

WordPress اکنون وارد کردن پیوندها و دسته بندی پیوندها از پرونده ای که اخیراً بارگذاری کرده اید ، به طور خودکار آغاز خواهد شد. پس از انجام فرآیند ، پیام موفقیت آمیز مشاهده خواهید کرد.

6. وبلاگ WordPress.com خود را بر روی دید خصوصی تنظیم کنید

وارد کردن محتوا از WordPress.com به WordPress.org محتوا را که شما در وبلاگ قدیمی WordPress.com خود منتشر کرده اید پاک نخواهد کرد. و البته ، شما کپی کردن پست ها ، صفحات و دسته بندی ها و غیره را نمی خواهید.

بنابراین دو راه برای پیشبرد وجود دارد.

یک راه این است که اگر نمی خواهید ترافیک WordPress.com خود را در سایت جدید خود تغییر مسیر دهید ، پس فقط باید یک قدم ساده را انجام دهید و این امر تنظیم وبلاگ قدیمی به بخش خصوصی است.

برای این کار ، به داشبورد وبلاگ WordPress.com خود وارد شوید.

از نوار کناری بروید تنظیمات حریم خصوصی وبلاگ را تنظیم کنید خصوصی و سپس “ذخیره تنظیمات” اکنون فقط شما یا کاربری که تأیید می کنید می توانید به وبلاگ قدیمی WordPress.com دسترسی پیدا کنید.

حریم خصوصی وبلاگ را به خصوصی تغییر دهید

روش دیگر این است که اگر مدتی در حال نوشتن هستید و وبلاگ شما بازدید کننده دارد ، بد نیست که آنها را با وبلاگ قدیمی خود آویزان کنید..

دریافت ترافیک در یک وبلاگ جدید کار ساده ای نیست. به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد ، بنابراین چرا کاربران وبلاگ قدیمی خود را به وبلاگ جدید هدایت نکنید. خوشبختانه ، بدون اینکه در رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر بگذارد ، می توانید با دنبال کردن مرحله بعدی ، به راحتی کاربران قدیمی خود را به وبلاگ جدید هدایت کنید..

6. کاربران WordPress.com خود را به وب سایت WordPress.org تغییر دهید

با تغییر مسیر اطمینان حاصل می شود که هیچ رتبه بندی موتور جستجو را از دست نخواهید داد و به طور خودکار کاربر را به سایت جدیدی که به آدرس قدیمی شما دسترسی دارد هدایت می کنید.

راه حل استاندارد برای هدایت کاربران به مکان جدید استفاده از 301 هدر بدون تأثیرگذاری در رتبه بندی موتورهای جستجو است. اما محدودیتی که در اینجا وجود دارد که برای انجام چنین کارهایی ، باید به فایل.htaccess دسترسی پیدا کنید. با این حال ، از آنجا که WordPress.com به شما امکان دسترسی به .htaccess را نمی دهد ، نمی توانید از این روش استفاده کنید.

متأسفانه ، WordPress.com فقط یک ابزار پرداخت سایت تغییر مسیر را ارائه می دهد که دارای یک برچسب قیمت کوچک است ، یعنی فقط 13 دلار در سال.

بنابراین اگر فکر می کنید WordPress.com قدیمی شما دارای ترافیک کافی است که برای آن شایسته پرداخت 13 دلار در سال است ، باید به داشبورد WordPress.com خود برگردید. از نوار کناری روی “تنظیمات” کلیک کرده و روی “تغییر مسیر” کلیک کنید.

در مرحله بعد ، آنها از شما می خواهند نام دامنه خود را در جایی که می خواهید مخاطبان خود را تغییر دهید وارد کنید. پس از تایپ نام دامنه ، بر روی دکمه “برو” کلیک کنید.

هدایت سایت پرداخت شده از wordpress.com به wordpress.org

پس از این ، از شما خواسته می شود تا جزئیات پرداخت را برای تکمیل خرید پر کنید.

تبریک می گویم ، اکنون انجام شده است. همه کاربران و موتورهای جستجوگر شما به یک دامنه جدید هدایت می شوند.

اگر از WordPress.com از دامنه سفارشی استفاده می کنید ، تقریباً انجام شده است. شما فقط باید رکورد DNS را به میزبان وب جدید خود تغییر دهید و همه چیز خوب خواهد بود ، از جمله رتبه بندی موتورهای جستجو.

از طرف دیگر ، اگر دامنه را تغییر می دهید ، باید URL های پست را تغییر دهید. شما باید URL هایی را که با پست ها در ارتباط هستند به روز کنید. بنابراین مراحل بعدی را دنبال کنید

 1. به داشبورد wordpress.org خود بروید.
 2. نصب و فعال کنید URL های بلوز مخمل را به روز کنید
 3. به ابزارها بروید > نشانی اینترنتی را به روز کنید
 4. URL قدیمی و جدید خود را تهیه کنید و انتخاب کنید که کدام URL باید به روز شود. و این همه.

نتیجه

در کل ، این انتقال از WordPress.com به WordPress.org کاملاً ساده است. تمام موارد لازم برای انجام مراحل زیر است

 • XML را با استفاده از داشبورد WordPress.com صادر کنید
 • یک دامنه و برنامه میزبانی جدید دریافت کنید. وردپرس را در برنامه میزبانی جدید خود نصب کنید
 • پس از نصب وردپرس در داشبورد وردپرس ، ابزارها را انتخاب کنید > صادرات به منظور صادرات پرونده های رسانه ای ، حتما کادر پیوست را بررسی کنید.
 • این همه.

امیدوارم این آموزش به شما در مهاجرت وب سایت WordPress.com به وبلاگ خود میزبان کمک کند. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید ، لطفاً در بخش نظرات از این سوال دریغ نکنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map