نحوه تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت کل وردپرس خود – راهنمای با عکس

0

تهیه نسخه پشتیبان از مهمترین ستون های یک سایت / وبلاگ وردپرس است. فرض کنید مشکلی در سایت شما رخ داده است و شما قادر به یافتن دلایل اصلی نیستید یا کل سایت شما آسیب پذیر است. سپس سریعترین و آسان ترین راه بازیابی نسخه پشتیبان تهیه شده است. تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس بسیار آسان است. وقتها تمام می شوند که شما باید همه کارها را به صورت دستی انجام دهید. اکنون فقط باید یک کلیک کنید ، و همه اینها است.


زیاد ارائه دهندگان میزبانی شامل ایجاد پشتیبان رایگان و خدمات ترمیم در برنامه ها ، اما شما باید سیاست آنها را دو برابر کنید. مانند InMotion می توانید نسخه پشتیبان تهیه شده را فقط یک بار در طول مدت چهار ماه بازیابی کنید. در شرایطی که SiteGround, آنها فقط 1 نسخه ایجاد می کنند و شما باید هر زمان که می خواهید بازیابی کنید ، درخواست دهید. این ارائه دهندگان میزبانی فوق العاده هستند. ما فقط به دلیل محدودیت های پشتیبان از خدمات آنها غافل نمی شویم.

بنابراین راه حل این است که با نصب یک افزونه ساده در جایی که نیازی به مهارت فنی ندارید ، یک نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود ایجاد کنید. تهیه نسخه پشتیبان از طریق یک افزونه یک روش بسیار ساده است. Updraftplus بهترین افزونه رایگان و قابل اعتماد برای صرفه جویی در کار شما است.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان تهیه سایت وردپرس سریعاً سریع – Updraftplus

Updraftplus

Updraftplus افزونه رایگان است که به شما امکان می دهد بطور رایگان از نسخه پشتیبان تهیه کنید و از چندین مکان از راه دور که در آن فایلهای پشتیبان مانند Google Drive و Dropbox را ذخیره می کنید پشتیبانی کنید. بانک اطلاعاتی ، پلاگین ها ، و غیره و به همین ترتیب ، هنگامی که می خواهید بازیابی کنید ، می توانید کدام فایل را برای بازیابی یا کل سایت انتخاب کنید.

مراحل تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس:

 • وارد داشبورد وردپرس خود شوید و به آن بروید “پلاگین” در نوار کناری داده شده و سپس کلیک کنید “جدید اضافه کن”.

نحوه اضافه کردن pluguin جدید در وردپرس

 • جستجوی “updateraftplus” و نصب افزونه
 • پس از نصب افزونه ، از شما درخواست می کند “فعال سازی”.

نصب و فعال سازی افزونه Updraftplus

اکنون باید برخی از تنظیمات لازم را انجام دهید. نگران نباشید مراحل زیر را دنبال کنید

 • در نوار کناری داشبورد وردپرس نشانگر ماوس خود را روی آن معلق بگیرید “تنظیمات” و سپس بر روی کلیک کنید “پشتیبان گیری از UpdraftPlus”.

نحوه دسترسی به تنظیمات updateraftplus

 1. پس از کلیک ، صفحه تنظیمات افزونه در مقابل شما قرار خواهد گرفت. اکنون بر روی کلیک کنید “تنظیمات” تصویر زیر را مشاهده کنید
 2. در تنظیمات تب ، باید برنامه فایل ها و پایگاه داده ها و همچنین تعداد نسخه های پشتیبان را پیکربندی کنید. می توانید پس از ایجاد زمان تهیه نسخه پشتیبان انتخاب کنید.
 3. در اینجا همچنین می توانید تعداد نسخه های هر نسخه پشتیبان را حفظ کنید. در زیر یک برنامه تهیه نسخه پشتیبان هفتگی و 2 نسخه از هر نسخه پشتیبان را انتخاب می کنیم.

برنامه پشتیبان سایت وردپرس

 • پس از آن در برگه تنظیمات ، مرحله بعدی تهیه مکان از راه دور در جایی که می خواهید فایل های پشتیبان را ذخیره کنید ، می باشد. در اینجا در این راهنما روش “dropbox” توضیح خواهیم داد. از آنجا که این فوق العاده آسان است و تازه کار می تواند به راحتی آن را ادغام کند. فقط انتخاب کنید “Dropbox” در حال حاضر ، و ما تنظیمات آن را بعدا پیکربندی می کنیم. در اینجا به گزینه های موقعیت مکانی از راه دور که در افزونه موجود است نگاهی بیندازید.

کادر صرفه جویی در ذخیره نسخه پشتیبان

 1. اکنون به پایین بروید و اگر می خواهید از کل سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، تمام پرونده ها را انتخاب کنید. همچنین می توانید از موارد خاص مانند مضامین ، افزونه ها و پایگاه داده ها و غیره نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 2. همچنین ، برای دریافت گزارش های مربوط به تهیه نسخه پشتیبان ، کادر ایمیل را علامت بزنید.
 3. آدرس ایمیل خود را که می خواهید گزارش ها را دریافت کنید ، قرار دهید.
 4. در پایان ضربه “ذخیره تغییرات”.

تنظیم پشتیبان کامل سایت وردپرس

پس از ذخیره تغییرات اکنون ، باید مکان از راه دور را با افزونه پیوند دهید. در اینجا نحوه اتصال Dropbox برای ذخیره فایلهای پشتیبان و سپس در صورت تمایل آن فایلها را در درایو محلی خود مشاهده می کنید.

نحوه اتصال Dropbox برای ذخیره فایلهای پشتیبان سایت وردپرس با استفاده از Updraftplus:

 • بر روی پیوند موجود در پنجره کلیک کنید که درست پس از ذخیره تغییرات یا پیمایش ها نشان داده می شود و بر روی پیوند مطابق شکل (شکل) در زیر کلیک کنید یا

پیوند به روزرسانی را با فضای ذخیره سازی ابر dropbox پیوند دهید

 • پس از کلیک ، صفحه وب سایت Dropbox به درخواست شما باز می شود “وارد شدن”. اگر حساب ندارید ، یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.
 • پس از ورود به یک پیام ، درخواست دسترسی می شود. اکنون کلیک کنید “اجازه” و سپس نصب کامل.
 • هنگامی که بر روی “تنظیمات کامل” کلیک می کنید ، آن را به طور خودکار به پانل Updraftplus خود هدایت می شوید. کلیک کنید روی “همین حالا نسخه پشتیبان تهیه کن” برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس. بطور معمول ایجاد بکاپ کامل وب سایت به طور خودکار آغاز می شود.
 • اگر می خواهید از برخی از پرونده های خاص نسخه پشتیبان تهیه کنید ، روی آن کلیک کنید “همین حالا نسخه پشتیبان تهیه کن” در “وضعیت فعلی” برگه یک کادر برای انتخاب پرونده ها ظاهر می شود. فرض کنید می خواهیم پشتیبان بانک اطلاعاتی و افزونه ها را ایجاد کنیم و فقط آن جعبه ها را تیک بزنید. در اینجا تصویر زیر را مشاهده کنید

پرونده هایی را برای سفارشی کردن نسخه پشتیبان سایت وردپرس انتخاب کنید

 • در “وضعیت فعلی” از برگه Updraftplus ، می توانید پیشرفت نسخه پشتیبان تهیه کنید. این تنها کاری است که شما با پشتیبان گیری سایت ایجاد کرده اید.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس در درایو محلی

اگر می خواهید فایلهای پشتیبان را در هارد دیسک رایانه خود ذخیره کنید ، کافیست پوشه را از Dropbox بارگیری کنید. همواره توصیه می شود برای اطمینان از ایمنی بیشتر ، پرونده ها را در بیش از یک مکان ذخیره کنید.

 • وارد حساب Dropbox خود شوید
 • پوشه را انتخاب کنید و سپس روی بارگیری کلیک کنید.

نسخه پشتیبان تهیه سایت وردپرس را در درایو محلی خود بارگیری کنید

نحوه بازیابی فایل های پشتیبان:

با تهیه نسخه پشتیبان از مطالب سایت شما بسیار امن است. اگر اتفاق اشتباهی رخ داده و سایت شما خراب شد ، باید فوراً آن را بازیابی کنید. زیرا اگر این کار را نکردید ، این احتمال وجود دارد که در این مدت تعداد بازدید کنندگان را از دست دهید.

 • برای ترمیم بر روی کلیک کنید “پشتیبان گیری های موجود” و سپس بر روی کلیک کنید “بازگرداندن”.

نحوه بازیابی نسخه پشتیبان از وبلاگ وردپرس

 • یک جعبه نشان داده خواهد شد تا پرونده هایی را که می خواهید بازیابی کنید ، انتخاب کنید. اگر می خواهید همه موارد را بازیابی کنید ، تمام جعبه ها را علامت بزنید.

بنابراین اینگونه است که شما می توانید یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایت / وبلاگ وردپرس ایجاد کنید و چگونه بازیابی شود؟ در صورتی که هنوز هم در تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود مشکلی دارید ، از درخواست کمک دریغ نکنید. این کمک خواهد کرد که ما به شما کمک کنیم.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map