نحوه راه اندازی ClNFlare رایگان CDN با وب سایت وردپرس خود

0

آیا به دنبال یک راهنمای قطعی در مورد نحوه تنظیم CDN CloudFlare برای سایت وردپرس خود هستید?


هیچ کس وب سایت سرعت بارگذاری کند را دوست ندارد – نه کاربر و نه موتور جستجو. با این حال ، هزاران چیز مانند تصاویر ، بهینه سازی پایگاه داده و افزونه ها و غیره وجود دارد که در سرعت و پایین وب سایت شرکت می کنند. وقتی سرعت و امنیت بیشتر می شود ، CDN بهترین راهکاری است که باید از آن استفاده کنید.

تصور غلط رایج در مورد تازه کارها که راه اندازی CDN کار زیادی را می طلبد اما خوشبختانه تقریباً هر میزبان وب گزینه CloudFlare CDN را در صفحه کنترل خود ادغام می کند که می توانید با استفاده از جادوگر تنظیم آنها را تنظیم کنید. علاوه بر این ، در روش دوم ، ما به روش دستی تر به اشتراک می گذاریم و با استفاده از آن می توانید CDN CloudFlare را بدون توجه به میزبان وب استفاده کنید..

CloudFlare CDN و مزایای آن چیست؟?

CDN یک شکل کوتاه از شبکه تحویل محتوا است. خدمات CDN زیادی در بازار موجود است و CloudFlare یکی از آنهاست. اگر در حال جستجوی خدمات CDN رایگان هستید ، CloudFlare بهترین خدمات برای استفاده است.

این شبکه از سرورها در سراسر جهان است و هر زمان که کسی به سایت شما دسترسی پیدا کند ، داده های ذخیره شده را از نزدیکترین مکان به آن کاربر منتقل می کند. در این روش داده ها زمان کمتری برای سفر به کاربر می گیرند. از آنجا که با استفاده از CDN میزبان اطلاعات سایت خود به جای یک سرور واحد ، در یک شبکه جهانی دیتاسنترها قرار می گیرید ، بنابراین باعث می شود زمان بارگذاری سایت شما به میزان قابل توجهی بهبود یابد.

نکته دیگری که CloudFlare CDN را مشخص می کند این است که آنها از فایروال وب سایت پایه ابری و سرور پروکسی استفاده می کنند ، این بدان معنی است که تمام ترافیک ورودی به وب سایت شما را کنترل می کند و بنابراین می تواند ترافیک مشکوک را مسدود کند. این یک سیستم موثر در برابر حمله DDos و ترافیک مخرب است که آنها را مجبور می کند قبل از فرود در سایت شما به صورت دستی وارد captcha شوند..

از آنجا که CloudFlare CDN با پرچم کردن IP های مخرب ، ربات های مخرب را مسدود می کند ، بنابراین مزایای دیگری که برای شما فراهم می آورد به صورت صرفه جویی در منابع است. منابع سرور شما مانند پهنای باند در این ترافیک مخرب بی فایده هدر نمی رود.

Cloudflare CDN رایگان یک انتخاب برجسته برای وبلاگ ها و مشاغل کوچک است. با این حال ، با گرفتن یک برنامه حق بیمه عملکرد بهینه شده را به ویژه در مورد دستگاه های تلفن همراه بهینه می کنید. برنامه های پرداخت شده آنها از 20 دلار در ماه شروع می شود.

همانطور که ما قبل از استفاده از Cloudflare CDN با وب سایت وردپرس خود ذکر کردیم بسیار آسان است. در اینجا در این راهنما ، ما 2 روش را پوشش می دهیم که چگونه می توانید Cloudflare را از طریق صفحه کنترل میزبان وب و یک روش دستی که با هر میزبان وب کار می کند ، تنظیم کنید. بنابراین اگر به دلایلی میزبان وب شما CDN CloudFlare را ندارد ، می توانید به راحتی با استفاده از روش 2 از CloudFlare با سایت خود استفاده کنید.

بنابراین ، درمورد مراحل راهنمای تنظیم Cloudflare CDN پیش می رویم و تأثیر می گذارد که چگونه وب سایت شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

نحوه راه اندازی CloudFlare CDN با وب سایت وردپرس خود

رویکرد 1: نصب Cloudflare از طریق کنترل پنل میزبان شما

 • اول از همه به صفحه کنترل میزبان خود که معمولاً cPanel است وارد شوید. Bluehost یک میزبان وب محبوب است و برنامه میزبانی آنها همراه cPanel است. ورود به cPanel به دنبال نماد “CloudFlare” است که معمولاً موجود است در زیر بخش دامنه.

bluehost cloudflare CDN

 • برای راه اندازی Setup Cloudflare ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس برو Cloudflare کلیک بر روی وب سایت ثبت نام کنید نگران نباشید این یک حساب کاربری رایگان است که مجبور نیستید حتی یک سکه را بپردازید.
 • ایمیل و رمز عبور خود را وارد کرده و دکمه Create Account را بزنید.
 • اکنون به cPanel میزبان خود برگردید. بر روی نماد CloudFlare کلیک کنید و جزئیاتی را که هنگام ثبت نام استفاده کرده اید قرار دهید.
 • سپس به صفحه تنظیم Cloudflare هدایت می شوید. فقط روی پیوند “فعال سازی” کلیک کنید که در کنار نام دامنه شما قرار دارد.

همانطور که گوگل گفته است SSL به سایت شما یک مزیت سئو کوچک می دهد بنابراین اکنون نه تنها تجارت الکترونیکی از گواهی SSL استفاده نمی کند بلکه برای هر وب سایت ضروری است. نکته قابل توجه اینجاست که گواهی SSL ارائه شده توسط میزبان وب شما با حساب Cloudflare رایگان سازگار نیست. با این حال ، خوب این است که Free CloudFlare همچنین دارای یک گواهینامه SSL است ، بنابراین باید CloudFlare SSL را انتخاب کنید.

پس از فعال سازی Cloudflare ، شرکت میزبان وب شما از سایر تنظیمات مراقبت می کند. در هر زمان می توانید آمار CloudFlare را مشاهده کنید. علاوه بر این ، اگر می خواهید تغییراتی مانند سطح حافظه پنهان ، Minification و تنظیم امنیتی و غیره ایجاد کنید ، می توانید مستقیماً از cPanel خود این کار را انجام دهید.

تنظیم CloudFlare با استفاده از کنترل پنل میزبانی سایت SiteGround

SiteGround نام دیگری شناخته شده ای است که پاسخگوی نیاز تعداد زیادی از افراد است. اگر از SiteGround استفاده می کنید که یک میزبان وب عالی است که اکیداً برای وبلاگ های فردی یا سایتهای تجاری توصیه می کنیم. علاوه بر فن آوری های برتر ، چیزی که به ما آرامش می بخشد خدمات پشتیبانی آنهاست.

پیش از این SiteGround حساب میزبان خود cPanel را در اختیار شما قرار می دهد اما اخیراً آنها به یک صفحه کنترل جدید مهاجرت کرده اند.

به صفحه کنترل SiteGround خود وارد شوید. Cloudflare را می توانید در زیر برگه Speed ​​پیدا کنید. بر روی دکمه “Cloudflare” و سپس “تنظیم UP” کلیک کنید.

نصب cloudflare سایت

یک پنجره با یک پیام ظاهر می شود یا یک حساب کاربری جدید ایجاد می کند یا در صورت داشتن حساب موجود را وصل می کند. اگر فقط یک حساب کاربری ایجاد نکنید ، می بینید که فعال سازی CDN در حال انجام است. به محض اتمام Cloudflare CDN در وب سایت وردپرس شما فعال خواهد بود.

رویکرد 2: تنظیم دستی Cloudflare در وب سایت وردپرس خود

این گزینه برای کسانی است که شرکت میزبانی وب شما دارای نصب 1 کلیک Cloudflare باشد. استفاده از این روش راه اندازی Cloudflare نیز آسان است اما شامل چند مرحله دیگر است. بیایید شروع کنیم

 • برای اتصال Cloudflare با وب سایت خود ، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید Cloudflare سایت اینترنتی.

ثبت نام cloudflare

 • ایمیل و رمز عبور را برای ایجاد یک حساب کاربری جدید وارد کنید.

ایجاد یک حساب کاربری با cloudflare

 • بعد فقط وب سایت خود را تایپ کنید و بعد از آن ، از شما می خواهند طرح خود را انتخاب کنید. فقط با Free بروید و کلیک کنید.

افزودن وب سایت به cloudflare

 • در مرحله بعد از شما خواسته می شود که یک طرح را انتخاب کنید. برای آموزش ، ما یک برنامه رایگان را در اینجا انتخاب می کنیم. و سپس دکمه “تأیید برنامه” را بزنید.

انتخاب طرح Cloudflare

 • پس از آن ، Cloudflare شروع به اسکن خودکار می کند و لیستی از تنظیمات DNS را برای تأیید شما به شما ارائه می دهد. نگران ساده آن نباشید. اگر وضعیت پروکسی در کنار رکورد DNS یک نماد ابر نارنجی نشان دهد به این معنی است که ضبط DNS با Cloudflare فعال است. و اگر نماد ابر خاکستری باشد ، این بدان معنی است که رکورد DNS از طریق Cloudflare منتقل نمی شود.

در اینجا بیشتر شما نیازی به تغییر چیزی ندارید. فقط مطمئن شوید که آن برای دامنه شما فعال شده است (نماد ابر نارنجی) و غیرفعال سازی شده برای موارد دیگر مانند ftp ، نامه و غیره (نماد ابر خاکستری).

برای فعال کردن cloudflare ، DNS را تأیید کنید

 • پس از تأیید ضبط DNS ، بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.
 • مرحله آخر مرحله ای است که Cloudflare از شما می خواهد سرویس دهنده های خود را به روز کنید. آنها سرورهای Cloudflare را در اختیار شما قرار می دهند. شما باید این سرورهای نام را در تنظیمات ثبت دامنه خود بچسبانید (جایی که نام دامنه خود را خریداری می کنید که ممکن است شرکتی باشد که در آن حساب میزبانی خریداری کرده اید یا ممکن نیست).

توجه: پس از تغییر سرورهای نام برای پخش از طریق اینترنت ، 24 ساعت طول می کشد. در این حالت ، احتمال اینکه سایت شما برای بعضی از کاربران قابل دسترسی نباشد ، وجود دارد ، اما معمولاً خوب عمل می کند.

برای تغییر سرویس دهنده ها باید به حساب کاربری که دامنه را ثبت کرده اید وارد شوید. در اینجا به عنوان مثال از NameCheap استفاده می کنیم.

 • بنابراین اگر شما نیز یک حساب کاربری دارید با نام NameCheap وارد حساب کاربری خود شوید.
 • به برگه “لیست دامنه” بروید. در آنجا بخش “نامداران” را مشاهده خواهید کرد. حتما انتخاب کنید DNS سفارشی و سپس سرورهای نام ارائه شده توسط Cloudflare را بچسبانید.

تغییر سرورهای نام در نام کاربری

 • بعد از تغییر سر سرویس دهنده ها به حساب Cloudflare خود بازگردید. به بخش “نمای کلی” بروید و آنجا را پیدا خواهید کرد اکنون دوباره بررسی کنید با این کار ، یک چک سریع نام سرور انجام می شود.

افزونه Cloudflare را در وردپرس خود تنظیم کنید

Cloudflare افزونه رسمی طراحی کرده است که دسترسی آسان به ویژگی های Cloudflare را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این افزونه می توانید به سرعت حافظه نهان را پاک کنید ، قوانین برنامه وب و موارد دیگر را تنظیم کنید. بنابراین به این معنی است که شما نیازی به ورود به Cloudflare ندارید زیرا این افزونه امکان مدیریت ویژگی های Cloudflare را به طور مستقیم از داشبورد وردپرس به شما می دهد.

بنابراین پیش بروید و نصب کنید و فعال کنید Cloudflare افزونه.

پس از فعال سازی ، Cloudflare در داشبورد وردپرس شما ظاهر می شود تنظیمات >> Cloudflare.

پس از کلیک ، صفحه ای به شما ارائه می شود که از شما می خواهد “حساب رایگان خود را ایجاد کنید” یا اگر از قبل حساب کاربری دارید وارد شوید. به سادگی روی ورود به سیستم کلیک کنید.

در مرحله بعد ، آنها از شما درخواست می کنند که ایمیل و کلید API را وارد کنید.

می توانید API را در وب سایت Cloudflare در منطقه حساب خود پیدا کنید. شما باید کلید جهانی API را کپی کنید.

کلید API cloudflare

هنگامی که روی “مشاهده” کلیک می کنید ، پنجره ای ظاهر می شود که از شما می خواهد رمز ورود خود را وارد کنید. پس از قرار دادن رمز عبور ، آنها یک کلید API را ارائه می دهند.

کلید ای پی ای

اکنون به داشبورد وردپرس برگردید و آدرس ایمیل و کلید API را وارد کنید.

 • پس از آن صفحه تنظیم Cloudflare ظاهر می شود. برای فعال کردن بهینه سازی 1 کلیک Cloudflare برای وردپرس بر روی دکمه “درخواست” کلیک کنید.
 • توصیه می کنیم “مدیریت حافظه پنهان خودکار” را فعال کنید. این امر به Cloudflare اجازه می دهد تا هر زمان که سایت خود را به روز کنید ، نسخه قدیمی حافظه پنهان سایت خود را ریشه کن کند.
 • در فهرست تنظیمات ، گزینه های مفیدی برای پیکربندی هرچه می خواهید وجود دارد.
 • “Analytics” حاوی اطلاعاتی است مانند تهدیدهای که توسط Cloudflare ، پهنای باند ذخیره شده و بازدید کنندگان و غیره مسدود شده اند.

برخی از تنظیمات مهم که باید به آنها نگاه کنید:

HTTPS خودکار

اگر قصد استفاده از Cloudflare را به دلیل گواهی SSL را دارید ، این گزینه برای شما مناسب است. با استفاده از این همه پیوندهای http: // به https تبدیل می شوند: //

همیشه آنلاین

این یکی از ویژگی های جالب Cloudflare است. وقتی این سرور میزبان شما پایین می آید ، با فعال کردن این گزینه ، نسخه ذخیره شده وب سایت خود را به بازدید کنندگان خود ارائه می دهد. بنابراین توصیه می شود این را روشن کنید.

در حالت حمله

فقط در صورت حمله سایت خود این حالت را فعال کنید. با فعال کردن این حالت ، هر بازدید کننده حدود 5 ثانیه یک صفحه بینابینی را مشاهده می کند. شما باید از این ویژگی در حالی که وب سایت خود تحت حمله DDoS استفاده می کند ، استفاده کنید.

حالت توسعه

این گزینه در زیر صفحه تنظیمات ارائه شده است. اگر در وب سایت Cloudflare قرار دارید می توانید این گزینه را در زیر صفحه ذخیره سازی روشن یا خاموش کنید. هنگامی که این حالت را فعال می کنید ، به این معنی است که می خواهید حافظه نهان Cloudflare را دور بزنید تا بتوانید تغییرات را در زمان واقعی مشاهده کنید. شما هنگام ایجاد تغییراتی در طراحی یا برخی کارهای توسعه باید از این گزینه ها استفاده کنید.

سطح امنیتی

به طور پیش فرض معمولاً ، این تنظیم در سطح متوسط ​​است. پس چه معنی دارد؟ Cloudflare یک captcha را برای بازدید کنندگان بیشتر تهدیدکننده بازدید کنندگان و همچنین بازدید کنندگان سطح متوسط ​​در معرض تهدید نمایش می دهد. Cloudflare از این جنبه بیش از حد محتاط است.

بنابراین نگه داشتن آن در سطح متوسط ​​ممکن است برای شما مفید نباشد. همانطور که وقتی مردم از سایت شما بازدید می کنند و یک captcha را مشاهده می کنند ، اگر ممکن است برای هر بار مراجعه به سایت شما مشکل را برای حل آزار آنها فراهم کند. بنابراین ما پیشنهاد می کنیم که آن را در سطح پایین نگه دارید.

نتیجه

بنابراین اگر به دنبال پکیجی هستید که سایت شما را ایمن تر و سریع تر Cloudflare کند ، یک چیز عالی برای استفاده است. و نکته شگفت آور این است که نسخه رایگان آن برای ایجاد تفاوت واقعاً مفید است. بنابراین اگر می خواهید پهنای باند دقیق خود را بطور مداوم یا در معرض حملات ذخیره کنید ، توصیه می کنیم از Cloudflare استفاده کنید.

علاوه بر این ، همه می خواهند در نتایج موتور جستجو رتبه بالایی داشته باشند. Google مزیت جزئی به وب سایتهایی که از SSL Cloudflare استفاده می کنند ، می دهد تا حتی بدون سرمایه گذاری در یک پنی واحد ، این امکان را برای شما فراهم کند.

امیدواریم این راهنما به شما در تنظیم Cloudflare کمک کند. اگر شما هنوز هم احساس سردرگمی دارید با انداختن یک نظر در زیر ، از ما سؤال کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map