نحوه ساخت یک برنامه بازی به صورت رایگان آنلاین (و ابزارهایی برای شروع کار)

آیا هرگز تعجب کرده اید که چرا برنامه های بازی موبایل اینقدر محبوب هستند؟ یک دلیل برای این البته وجود دارد. صنعت بازی های موبایل به عنوان پرسودترین و بزرگترین فرصت شغلی برای درآمد بالقوه در نظر گرفته می شود. از زمان انتظار می رود که بازار جهانی بازی 152.1 میلیارد دلار درآمد کسب و کار بیشتری داشته باشد و از برنامه های بازی موبایل استفاده کنند. 2019.


آمارهای روزافزون در حال ترغیب مشاغل برای تولید برنامه های بازی بسیار جذاب موبایل برای تبلیغ برند. از آنجا که سودآوری مهمترین نکته برای توسعه برنامه بازی موبایل است.

بنابراین ، ساختن یک بازی موبایل با ویژگی های بسیار جذاب و اعتیاد آور و تجربه های قابل توجه کاربر ضروری است ، قطعاً در این لیست از بهترین ویژگی های مورد نظر اضافه شده است.

در این مقاله ، نحوه موفقیت آمیز ساختن یک برنامه بازی موبایل را بررسی خواهید کرد. بیایید با الهام گرفتن از این داستانهای موفقیت شروع کنیم.

موفق ترین برنامه های بازی موبایل جهان

1. آب نبات له

آب نبات - چگونه می توان یک برنامه بازی موبایل را به صورت رایگان ساختمنبع: چند ضلعی

Candy Crush در ژوئن 2016 راه اندازی شد و تا امروز این بازی هنوز مورد علاقه مردم است و هنوز هیچ نشانه ای از توقف وجود ندارد. راز موفقیت Candy Crush مفهومی ساده است که باعث می شود بازیکنان برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردند.

در ابتدا ، این بازی به کاربران امکان می دهد سه شیرینی با همان رنگ را به راحتی مطابقت دهند. کاربران پس از تکمیل هر سطح رضایت یافتند. بعداً ، با گذر از سطوح مختلف ، کاربران شروع به باز کردن ویژگی های مختلفی می کنند که قدرت اعتیاد آور بازی است. کاربران همچنین به دلیل باز کردن زندگی ، ملزم به ارسال درخواستهای Candy Crush برای دوستان بودند. در کل ، رنگ ها ، طراحی ، جلوه های صوتی و ویژگی های آن بسیار جذاب هستند و دلیل موفقیت برنامه هستند.

2. برخورد قبیله ها

Clash of clans - نحوه ساخت یک برنامه بازی موبایل به صورت رایگانمنبع: Reddit

برنامه Clash of Clans با پشتیبانی Supercell به عنوان برنامه فروش بزرگ سال 2012 شناخته شد. راز موفقیت این برنامه عملکرد چند نفره ، گیم پلی خوب ، مفهوم ، گرافیک و قابلیت استفاده آن است. علاوه بر این ، هر دو Clash Royale و Clash of Clans سود 635 میلیون دلاری با درآمد 1.6 میلیارد دلار در سال 2018 ایجاد کردند.

این چند نمونه از موفق ترین برنامه های بازی موبایل در دنیا بود که درآمد زیادی کسب کردند. حالا باید به فکر ایجاد برنامه بازی خود باشید درست است؟ اگر بله ، در اینجا یک مجموعه کاملی وجود دارد که روش های موفقیت آمیز کردن یک برنامه بازی رایگان را شرح می دهد.

چگونه یک برنامه بازی به صورت رایگان تهیه کنیم

قبل از اینکه سوار شوید برنامه بازی موبایل سفر توسعه ، بگذارید چیز مهمی را برای شما توضیح دهیم. بیشتر ما ، برای ایجاد برخی درآمد ، برنامه های بازی موبایل ایجاد می کنیم و برای آن ، شما به یک استراتژی درآمدزا مستقیم نیاز دارید.

برای برنامه بازی موبایل خود استراتژی کسب درآمد ایجاد کنید

اگر برنامه بازی موبایل خود را با هدف سود ایجاد می کنید ، ابتدا باید استراتژی کسب درآمد خود را ایجاد کنید. استراتژی کسب درآمد به شما کمک می کند تا دریابید که چگونه می توانید از برنامه بیشترین بهره را ببرید.

همچنین ، وقتی شما یک بازی موبایل را توسعه می دهید ، مقداری هزینه سرمایه گذاری می کنید ، برای بازیابی آن ، باید یک استراتژی کسب درآمد داشته باشید. برای طراحی استراتژی کسب درآمد به طور عمودی ، از رایج ترین روش های زیر استفاده کنید.

 • خریدهای درون برنامه – خرید درون برنامه روشی مناسب برای کسب سود بازیکنان است. خرید درون برنامه ای رویکردی است که به بازیکنان این امکان را می دهد تا محصولات خاصی را برای یک بازی خاص خریداری کنند که از طریق آن توسعه دهندگان می توانند پول تولید کنند.
 • محتوای تبلیغ را درج کنید – راه عالی دیگر برای کسب درآمد از برنامه های بازی تبلیغاتی است. می توانید تبلیغات را با خریدهای درون برنامه ای ترکیب کنید. در کنار هم ، هر دو استراتژی به طرز باورنکردنی کار خواهند کرد ، اما مطمئن شوید که مرتبط ترین تبلیغات را درج می کنید ، در غیر این صورت نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت.
 • نسخه های حق بیمه – نسخه های حق بیمه بازیکنان را قادر می سازد تا نسخه ی نمایشی از محصول شما را بپردازند و در صورت تمایل به پخش بیشتر ، مبلغی پرداخت کنند.

ابزارهایی برای شروع کار

برای توسعه بازی موبایل بعدی خود ، به این راهنمای سریع نگاهی بیندازید که به شما نشان می دهد برخی از ابزارهای اساسی برای ایجاد برنامه بازی خود است.

1. کامپیوتر

اول و مهمترین نکته شما برای نصب موتور بازی بر روی آن به سیستم نیاز دارید. برای این کار می توانید PC یا Mac داشته باشید. به خاطر داشته باشید که موتورهای مخصوص بازی وجود دارند که فقط در رایانه شخصی یا Mac کار می کنند ، آنها از هر دو سیستم پشتیبانی نمی کنند.

2. یک تلفن هوشمند

مورد بعدی که شما نیاز دارید قطعاً یک یا دو تلفن هوشمند برای تست بازی بر روی پلت فرم مورد نیاز خود است. اگر می خواهید برنامه خود را هم در Android و هم در آیفون اجرا کنید ، ارزش آن را دارد که به خوبی در هر دو سیستم عامل اجرا شود.

3. یک حساب کاربری توسعه دهنده

اگر می خواهید برنامه بازی خود را ارسال کنید ، یک حساب برنامه نویس لازم است. ارسال در فروشگاه Play به 25 دلار برای زندگی و 99 دلار در سال برای App Store نیاز دارد. این شبیه سازندگان برنامه نیست ، شما باید مسئول بروزرسانی ها باشید تا مطمئن شوید که بازی در همه دستگاه ها اجرا می شود. این می تواند سالانه به روزرسانی های مختلف جدیدی نیاز داشته باشد.

4. ابزار طراحی بازی

مهم نیست که شما مایل به توسعه یک بازی 2D یا 3D هستید ، برای اینکه بتوانید آن را در بازار متمایز کنید ، به دارایی های بازی قوی نیاز دارید. دارایی های بازی ممکن است شامل شخصیت های بازی ، موسیقی ، پس زمینه و فهرست های منو باشد.

5- میزبانی وب

به ماهیت برنامه بازی بستگی دارد ، اگر بازی شما از شما بخواهد داده های آنلاین مانند پروفایل کاربر ، سابقه فعالیت و غیره را ذخیره کنید ، یک میزبانی وب معتبر ضروری است. میزبانی می تواند به اشکال مختلفی ارائه شود ، از ذخیره سازی بانک اطلاعاتی گرفته تا عملکرد سرور ، آنچه شما به آن نیاز دارید بسیار بستگی به عملکرد شما دارد.

در غیر این صورت ، اگر یک برنامه بازی آفلاین مستقل مانند تتریس باشد ، دیگر نیازی به آن نیست.

6. موتور بازی

موتور بازی مهمترین ابزار برای توسعه برنامه بازی موبایل شما است. بسته به شرایط برنامه بازی شما موتورهای مختلف بازی در بازار موجود است. می توانید از ابتدایی ترین تا بسیار پیشرفته ترین موتور بازی ها را انتخاب کنید.

شما می توانید موتور بازی خود را بر اساس ویژگی های زیر طبقه بندی کنید:

الگوی بازی

الگوی بازی راهی برای شروع است. به شما امکان نمی دهد به جز کاراکترها ، موسیقی و پس زمینه چندین تغییر ایجاد کنید. برای انتخاب الگوهای بازی می توانید بسیاری از راه حل های آنلاین مانند آنها را بررسی کنید AppyPie یا ChupaMobile.

علاوه بر این ، چند الگوی بازی وردپرس وجود دارد که برای مبتدیان مفید خواهد بود ، چند نمونه خوب در زیر ذکر شده است:

قالب برنامه بازی موبایل Arcaneطاقت فرسا الگوی برنامه بازی موبایل

قالب بازی قوی وردپرس را Arcane کنید ، ویژگی ها و گزینه های خارق العاده ای را برای ایجاد اجتماعات گسترده بازی ایجاد می کند. این یک الگوی خوب برای کسانی است که می خواهند مسابقات و مسابقات تیمی ایجاد کنند. ویژگی های اصلی قالب Arcane عبارتند از:

 • جنگهای تیمی و ایجاد مسابقات
 • پروفایل کاربر سفارشی
 • صفحات تیم سفارشی
 • فرم های جلویی
 • طراحی کاملاً پاسخگو
 • آهنگساز ویژوال PB
 • گزینه های پاورقی
 • رنگ های نامحدود
 • گزینه های جستجوگرها
 • متقابل مرورگر سازگار است
 • تصاویر و نمادهای متحرک
 • با یک کلیک نصب کنید

قالب بازی موبایل eSporteSport الگوی برنامه بازی موبایل

eSport یکی دیگر از قالب های وب سایت بازی است که برای مبتدیان مناسب است. این ماده با یک ماده آماده استفاده بی عیب و نقص همراه است که شما را قادر می سازد ضمن انجام به روزرسانی ظاهر خود به روشی که می خواهید ، کارهایی را انجام دهید. eSport ویژگی های قوی ای را ارائه می دهد از جمله: بازی های نامحدود ، وسایل بازی ، پخش کننده و لغزنده ، بخش حمایت مالی ، لیست ویژگی ها می تواند بی پایان باشد.

کشیدن و انداختن

برای مبتدیان ، کشیدن و رها کردن یک رویکرد مناسب است. لیستی از اقدامات را در اختیار شما قرار می دهد و فقط باید آن را در اشیاء بازی خود اعمال کنید. فرض کنید اگر یک مربع 2D در حال توسعه هستید ، رویکرد drag and drop شما را با برخی جهات راهنمایی می کند. به شما نشان می دهد که اگر کلید خاصی را فشار دهید ، مربع شما شروع به پرش می کند.

اسکریپت نویسی ویژوال

برنامه نویسی ویژوال یک فرآیند آسان است که امکان کدگذاری امکانات را بدون کدگذاری فراهم می کند. این یک راه حل پیشرفته است که به شما امکان می دهد گره هایی ایجاد کنید که نمایانگر اقدامات برای اشیاء بازی شما باشد. این دیاگرامی را نشان می دهد که نمایانگر فعالیت هایی است که در پنجره بازی شما انجام می شود.

کدگذاری

اکنون مهمترین ویژگی موتور بازی کدنویسی است. اگر فقط می خواهید یک برنامه را برای هدف درآمد ایجاد کنید ، می توانید یک موتور بازی را انتخاب کنید که زبان برنامه نویسی ساده را ارائه می دهد که درک آن برای مبتدیان آسان است. اما اگر می خواهید خود را به عنوان یک توسعه دهنده حرفه ای ببینید ، باید شروع به یادگیری نحوه کدگذاری برای یک برنامه بازی کنید.

نکات توسطCubixWorldwide را بخوانید – ابزارها و الگوهای بازی برای ساخت یک برنامه بازی به صورت رایگان. به دوستت بگو

نمونه موتورهای بازی

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، موتور بازی هنگام ساخت برنامه بازی شما مهمترین چیز است. اگر تصوری ندارید که کدام موتور بازی برای شما مناسب است ، به چند توصیه سریع نگاهی بیندازید.

1. GameSalad

سالاد بازی - نمونه موتور بازیمنبع VB

این کار خوبی برای مبتدیان است. ویژگی های GameSalad با یک رابط بصری از منوی کشیدن و رها کردن برخوردار است. بهترین قسمت این است که دارای یک بیننده تلفن همراه است که به شما امکان می دهد بازی خود را در دستگاه های مختلف تست کنید.

2. BuildBox

BuildBox - نمونه موتور بازیمنبع: BuildBox

BuildBox یک موتور بازی جدید است و با استفاده از پلتفرم خود 100 بازی را لیست کرده است و تعداد کمی از بازی ها در فروشگاه App از جمله The Line Zen و Color Switch بیشترین بارگیری را دارند. BuildBox شامل چندین ویژگی از جمله کشیدن و رها کردن ، قالب های بازی ، UI عالی ، ویرایشگر و انیماتور گرافیک 2D (sprites).

3. استودیوی GameBuilder

Gamebuilder Studio - نمونه موتور بازیمنبع: استودیو سازنده بازی

GameBuilder Studio با استفاده از برنامه نویسی بصری ، بنابراین ، برای شروع کار با آن ، باید آموزش های ویدیویی را فقط برای بدست آوردن اصول اولیه بررسی کنید. GameBuilder Studio شامل ویژگی های زیر ویرایشگر بصری ، فیزیک بازی ، بازار پلاگین ها ، آموزش های خوب ، انیمیشن های 2 بعدی.

4. CryEngine

Cry Engine - نمونه موتور بازیمنبع: موتور گریه

CryEngine یک موتور بازی همه در یک است که در ازای آن کد منبع کامل موتور را به همراه ویژگی های کامل و بدون حق امتیاز ، بدون تعهد و بدون هزینه مجوز در اختیار کاربران قرار می دهد. ویژگی های CryEngine شامل Sandbox و ابزارها ، ویژوالها ، شخصیت ها و انیمیشن ها ، سیستم عامل ها و صدا / فیزیک است.

5- موتور گودوت

Godot Engine - نمونه موتور بازیمنبع: GitHub

Godot Engine یک موتور بازی پیشرفته و قدرتمند است. این موتور بازی چند پلتفرم ، 2D و 3D منبع باز است. Godot Engine مجموعه ای از برخی از ابزارهای دقیق از جمله گره ها را برای انواع رفتارهای سفارشی ، سیستم صحنه قابل انعطاف ، ویرایشگر تصویری ، ویرایش زنده و سایر ابزارهای سفارشی فراهم می کند. این بسیار خوب است برای ایجاد برنامه های بازی موبایل بسیار حرفه ای.

برای ساخت برنامه های بازی رایگان از این موتورهای بازی استفاده کنید >> GameSalad ، BuildBox ، CryEngine و غیره بیشتر بدانید. به دوستت بگو

برای ایجاد برنامه بازی بعدی خود آماده باشید

بازی های موبایل نه تنها برای بازیکنان بلکه برای توسعه دهندگان به اندازه کافی جالب هستند. اگر زیاد وارد روند توسعه نباشید ، سیستم عامل های موجود در دسترس هستند که نیازی به رمزگذاری ندارند و می توانید با کمک برخی از الگوهای آماده ، محصولی شگفت انگیز ایجاد کنید.

در صورت ، اگر توسعه بازی اشتیاق شماست ، می توانید یاد بگیرید که با میلیون ها منبع آنلاین در دسترس ، کد نویسی کنید. مدتی را صرف کنید تا بزرگترین برنامه بازی موبایل بعدی بعدی را ایجاد کرده و از ایجاد آن لذت ببرید. این می تواند فرصتی برای تبدیل برنامه برنامه موبایل شما به یک تجارت سودآور باشد.

رامز رمزان دستیار مدیر – بازاریابی دیجیتال در Cubix ، یک شرکت مشهور نرم افزاری و توسعه محصول مستقر در واشنگتن است. او متخصص در بازاریابی پولی ، سئو و SMM و ممیزی سایت می باشد تا به سایت ها در عملکرد بهتر کمک کند. با رامز در ارتباط باشید لینکدین.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map