نارسایی های گوگل و آنچه می توانیم از آنها بیاموزیم

هنگامی که کلمه گوگل ذکر شد اولین چیزی که به ذهن خطور می کند جستجوی گوگل است. اگرچه این اولین و موفق ترین محصول آن بود ، اما بسیاری دیگر نیز وجود داشته اند. سیستم عامل تلفن همراه (OS) که از سال 2018 فرماندهی چشم نواز 85.1٪ از موتورهای جستجوگر آن را از بین مشهورترین سیستمهای عامل Android شناخته شده است. سهم بازار سیستم عامل هوشمند.


امروز ، به لطف این محصولات موفق و موارد دیگر ، Google (تحت شرکت مادر خود Alphabet) است با سرمایه 727 میلیارد دلاری سرمایه گذاری می شود. این باعث می شود یکی از پنج شرکت برتر آمریکایی موجود باشد. با این وجود همه اینها برای قایقرانی فنی صاف نیستند و طی سالها سهم نسبتاً خوبی از تخم مرغ روی صورت را به دست آورده اند.

بیایید نگاهی به برخی از whoppers هایی که Google با آنها بیرون آمده است و آنچه در این سالها برای آنها اتفاق افتاده است ، بپردازیم. به یاد داشته باشید ، Google مدتهاست که در این مکان قرار دارد ، بنابراین برخی از این محصولات ممکن است از سالها قبل عقب بمانند.

گوگل پلاس

گوگل پلاس

اگرچه گوگل پلاس امروزه توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گیرد ، اما از تصور شرکت در زمان شروع کار بسیار دور است. در ابتدا به عنوان یک پلت فرم رسانه های اجتماعی مانند موارد فیس بوک در نظر گرفته شده است ، Google Plus به نشانه های عمدتا یکپارچه پلتفرم و سایر موارد اشتباه منتقل شده است..

به عنوان یک پلتفرم رسانه های اجتماعی ، گوگل پلاس هنوز در مقایسه با فیس بوک کمرنگ است. comScore ، یک شرکت تحقیقات بازار ، تخمین می زند که کاربران Google+ فقط ماهانه حدود سه دقیقه در سایت می گذرانند. از طرف دیگر کاربران فیس بوک ، ماهانه حدود 405 دقیقه در آن سایت می گذرانند.

بله ، علیرغم همه اینها ، گوگل تا همین اواخر اخیر همچنان مایل به ادامه Google Plus بود یک اشکال در API Google Plus کشف شد که به توسعه دهندگان برنامه شخص ثالث اجازه داده اطلاعات کاربر را داده است. این تصمیم گرفت که اخبار این اشکال را کم رنگ کند و – شما آن را حدس زده اید – گرفتار شد.

سرانجام گوگل خواهد بود خاموش کردن Google Plus برای عموم مردم و تشدید محدودیت در مجوزهای برنامه.

Google Buzz

Google Buzz

یکی دیگر از تلاشها برای ایجاد یک شبکه رسانه های اجتماعی ، Google Buzz از سال 2010 تا 2011 زندگی بسیار کوتاهی و غیرمعمول داشته است. این برنامه به کاربران امکان داده شده تا در یک پلت فرم یکپارچه وبلاگ ، بحث و پیام را ارسال کنند – دوباره مانند Facebook..

با این حال ، گوگل نیز تمایل دارد کارهای مشابهی را توسط تیم های جداگانه اجرا کند ، و Buzz به نفع گوگل پلاس کنار گذاشته شد. هرچند که در چنین مدت کوتاهی ، Google Buzz موفق شد حداقل با یک دادخواست همراه شود وقتی یک دانشجو در دانشگاه هاروارد ادعا کرد این پلتفرم “نقض انتظارات کاربر ، کاهش حریم خصوصی کاربر ، تضاد با سیاست حفظ حریم خصوصی گوگل ، و ممکن است نقض قوانین سرقت فدرال” باشد..

گوگل در مارس 2011 ، R.I.P ، افزونه Buzz را کشید.

نوت بوک Google

Google Notebook به کاربران اجازه می دهد قطعه اطلاعاتی را از منابع مختلف آنلاین ذخیره و سازماندهی کنند. به نظر می رسد که ابزار مناسب برای دانش آموزان و محققان (یا حتی نویسندگان مانند شما واقعا) ، درست است?

متأسفانه ، این قربانی فناوری شد و در کنار هم افتاد زیرا پسوند مرورگر با انجام همان کارهایی که اساساً بازار را سیراب کرده است. مهمتر از همه ، این افزونه ها به اشکال مختلفی نیز در محصولات رقیب مانند Mozilla Firefox موجود بود.

پس از یک مبارزه شش ساله, نوت بوک Google خاتمه یافت و توابع مشابه در آنچه امروزه با عنوان Google Docs شناخته می شود گنجانیده شده است.

مجری Google

مجری Google

اگر قبلاً استفاده کرده باشید reddit احتمالاً شما می دانید که قبلاً Google Moderator چه بوده است. مجری در سال 2008 معرفی شد و به عنوان بستری در نظر گرفته شده بود تا کاربران بتوانند سوالات و پاسخ ها را پیدا کنند و سایر کاربران رتبه بندی کردند که این سؤالات یا پاسخ ها چقدر خوب بودند.

متأسفانه برای Google ، Moderator به اندازه reddit محبوب نبود و پس از کشیدن زیاد ، سرانجام در سال 2015 پرده ها را تعطیل کرد. این نمونه دیگری از غول موتور جستجو بود که سعی در به دست آوردن عملکرد یک محصول موجود داشت و فرض می کرد که می تواند فقط به این دلیل که کاربران زیادی در درک آن داشت.

خیلی بد ، خیلی غمگین.

Google Helpouts

Google Helpouts

با این وجود یک محصول کوتاه مدت دیگر ، Google Helpouts برای کمک به مردم از طریق ویدیوی مستقیم به یکدیگر کمک می کرد. این مانند کمک از راه دور است به طریقی ، که یاور شما می تواند در آن طرف جهان باشد و هنوز هم شما را در آنجا طی کند یا حتی به شما نشان دهد که چگونه کاری انجام دهید.

افرادی که علاقمند به کمک بودند می توانند زمینه های تخصص و تجربه خود را در سایت ذکر کرده و از طریق Google Wallet دریافت کنند. همه چیز از طریق Google Calendar به هم گره خورده است تا ترتیب زمان بندی ها انجام شود.

متأسفانه ، من حدس می زنم درخواست یک دوست برای کمک بیشتر بود زیرا آنها مجبور به پرداخت هزینه نمی شدند ، بنابراین Google Helpout ، واقعاً کمک زیادی نمی کردند. تنها دو سال پس از معرفی ، در سال 2015 تعطیل شد.

پیکاسا

Google Picasa

از نظر فنی واقعاً یک شکست نیست ، Picasa در طی سالهای متمادی به عنوان برنامه عکس آنلاین آنها مورد استفاده بسیاری قرار گرفت. این برنامه هم برای Windows و MacOS موجود است ، که در ابتدا توسط گوگل در سال 2004 خریداری شده است. انتظار می رود که با توجه به ظهور Google Photos ، مدت طولانی این برنامه به روز نشده باشد..

در نهایت, پیکاسا به صورت مرحله ای خارج شد و توسط Google Photos جایگزین شد که از Picasa جدیدتر و پرمصرف تر بود. من فکر می کنم بزرگترین نقطه شکست پیکاسا این بود که فقدان ویژگی های اشتراک گذاری ندارد ، بنابراین وقتی گوگل دید که فناوری از چه راهی متکی است ، تصمیم گرفت به جای آن روی Google Photos بسازد.

هنوز برنامه ای که سالها مورد استفاده قرار گرفته بود.

Google Wave

Google Wave

یکی دیگر از مبهم ترین محصولات Google ، Google Wave توسط Google ساخته شده است تا امکان برقراری ارتباط و همکاری در زمان واقعی را فراهم کند؟ به نظر می رسد آشنا نیست؟ درست است – Google اکنون این ویژگی ها را در Google Docs دارد که به چندین نفر امکان دسترسی ، ویرایش و بحث در مورد اسناد یا صفحه گسترده را می دهد.

خود موج امروز به پروژه Apache Wave تبدیل شده و منبع باز است. Wave in a Box ، محصول اصلی آن نوعی وب سرور است که بیشتر از هر چیز دیگری برای استفاده در توسعه است. به نظر می رسد که گوگل با استفاده از Wave شیر برای تمام ارزشش استفاده کرده و قسمت هایی را که در Google Docs کار کرده اند منتقل کرد.

عینک گوگل

عینک گوگل

آخرین مورد در این لیست (و مورد علاقه شخصی من) موضوعی است که هنوز بحث هایی را مطرح می کند. می بینید, عینک گوگل, برخلاف سایر محصولات Google در این لیست ، مرده نیست. با این حال ، آنچه گوگل در نظر داشت این بود که شیشه گوگل به عنوان ریز رایانه در بازار سرازیر شود.

این یک نوع لباس هوشمند بود که هرکسی می توانست از یک تراشه رایانه کوچک استفاده کند و از آن کمک کند ، می تواند اطلاعات مربوط به رابط کاربری با صفحه نمایش از نوع head-up را در اختیار کاربر قرار دهد ، عکس و فیلم و سایر موارد را تهیه کند..

به نظر می رسد واقعا جالب است؟ متأسفانه ، هرگز به دلایلی هرگز مورد توجه واقع نشد ، اگرچه امروزه Google Glass در بعضی از صنایع کاربردهای مختلفی پیدا کرده است. به عنوان مثال ، برای کمک به مراحل پزشکی ، کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم در یادگیری و در خطوط مونتاژ کارخانه.

برای مصرف کنندگان عادی ، حتی می توانید Google Glass را در بعضی از مکان ها مانند Amazon ، خریداری کنید ، اما فقط بیش از 1000 دلار را به شما برگرداند.

با این وجود دلیل اینکه می گویم شکست خورده است ، به این دلیل است که نتیجه ، اگرچه تحسین برانگیز است ، نتوانسته است هدف اصلی خود را برآورده کند – سیل کردن بازار مصرف با یک محصول Google دیگر..

آموزش از درس Google

این نمونه هایی از محصولات شکست خورده توسط یک شرکت واحد تنها نوک کوه یخ است – تعداد بیشتری نیز وجود دارد. با این وجود فقط نشان می دهد که شرکتی به عنوان فناوری باهوش و آینده نگر مانند Google از دامهای تجاری مصون نیست.

می بینید ، گوگل و همیشه یک شرکت محور موتور جستجو بوده است. این محصول اصلی آنها است ، بنابراین هر کاری که انجام می دهند ، با هدف گسترش جستجوی Google حتی بیشتر است. مثلاً Android را بگیرید.

این امر به تولیدكنندگان كمك می كند تا بازارهای خود را با تلفنهای ارزان قیمت كه بسیار به بسیاری از محصولات Google گره خورده اند – Google Photos ، Google Mail و موارد دیگر – وارد بازار كنند. متأسفانه ، همه چیز مطابق برنامه ریزی عمل نمی کند ، بنابراین گوگل ، مانند هر شرکت دیگر ، دارای سهم نسبتاً خوبی از لیموها است.

بعضی اوقات ممکن است به این صورت نباشد که یک محصول بد باشد ، به تنهایی ، اما زمان مناسبی برای آن نیست. پرونده را شرکت پالم., تولید کننده PDA که سعی در معرفی دستیاران دیجیتال شخصی (PDA) مانند Palm III در سال 1998 داشت.

من در آن زمان به یاد می آورم که در سال آخر دانشکده کامپیوتر در دانشگاه بودم و توانستم یک دست خود را بگیرم. بنابراین ، من و تیمم تصمیم گرفتیم برای Palm IIIc برنامه ای بسازیم – چیزی برای استفاده در زمینه پزشکی.

ما از ابتدا برنامه ای نوشتیم که می تواند PDA را به دفترچه پزشک تبدیل کند ، با یادداشت مشاوره و گرافیک بدن انسان ، که قصد دارد آن را به یک بانک اطلاعاتی مرکزی تبدیل کند ، تبدیل شود. متأسفانه ، فناوری هنوز نیازهای ما را برآورده نکرده است ، و بسیاری از موارد مورد نیاز ما هنوز بیرون نیامده اند یا تازه ظهور پیدا کرده اند.

با این حال ، ما یک سیستم کاری پراهمیت را مدیریت کردیم – اولین کسی که در آن زمان در کشور ما بود. ما در نهایت آن را قطع کردیم زیرا محدودیتهای فناوری باعث شده این مفهوم در آن زمان غیرقابل اجتناب باشد.

نتیجه گیری: لیموناد درست کنید!

بله ، به دلیل عدم موفقیت Google شروع شد ، اما همه می توانند چیزی را از این امر دور کنند. همه چیز جدید موفق نمی شود ، و برخی از مفاهیم قدیمی سرانجام به چیزهای جدیدتر و بهتر (حتی اگر چند سال بعد) تغییر پیدا کنند.

ایده ها همان چیزی هستند که دنیای اختراع در آن اجرا می شود و داشتن یک دید مهم است. فقط به این دلیل که شما ایده ای دارید که شکست خورده است ، به معنای این نیست که این یک ضرر کامل است – چیزی را از آن بیاموزید و شاید ، این ایده را بعداً دوباره بسازید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map