بهترین ثبت نام دامنه برای مشاغل

پیچیدگی در انتخاب نام دامنه دو برابر است.


ابتدا باید به یک اسم مناسب فکر کنید. بیشتر افراد وب سایتها را با هدف یا مضمون خاصی شروع می کنند. اگر به یک نام دامنه امیدوار هستید که تقریباً با آن هدف یا موضوع همراه باشد ، تعداد احتمالات حتی بیشتر می شود.

پس از تصمیم گیری در مورد نام ، همچنان باید در دسترس باشد. در حال حاضر یک تن نام وجود دارد که ثبت شده است – از Q3 2019 ، در کل وجود داشته است 359.8 میلیون نام دامنه که قبلاً ثبت شده است برای بیان این موضوع ، ویرایش دوم فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد دارای مدخل های کاملی است 171،476 کلمه.

بنابراین اگر می خواهید یک دامنه داشته باشید ، باید امیدوار باشید که هنوز خریداری نشده باشد یا اینکه مالک حاضر است آن را به شما بفروشد. برای شروع ، جستجوی دامنه را در یکی از سایتهای زیر انجام دهید.

Contents

بهترین مکان برای جستجو و خرید نام دامنه

1. میزبان

جستجوگر دامنه Hostingerبرای یافتن دامنه های منحصر به فرد از Hostinger Domain Checker استفاده کنید.

هاستینجر به عنوان ثبت دامنه شناخته شده نیست. با این حال آنها بسته های بسیار قیمتی دارند ، که برخی از آنها نام دامنه رایگان دارند. Hostinger Premium و Business برنامه های میزبانی وب مشترک دارند (که به ترتیب فقط 2.15 دلار و 45/3 دلار در هر ماه هزینه دارند) هر دو با ثبت نام دامنه رایگان همراه هستند. اگر فقط دامنه خریداری می کنید – .online ، .xyz ، .tech و .store با قیمت 0.99 دلار در سال فروخته می شوند.

2. Namecheap

ثبت دامنه Namecheap - اکنون نزدیک به 2 میلیون مشتری خدمت می کند و مدیریت بیش از 9 میلیون دامنه را دارد.ثبت دامنه Namecheap – اکنون نزدیک به 2 میلیون مشتری خدمت می کند و مدیریت بیش از 9 میلیون دامنه را دارد.

دو دهه پیش تأسیس شد ، NameCheap یکی از نامهای بزرگ در صنعت است و یک نام دامنه معتبر ICANN است. این ترکیب قدرتمند از قیمت گذاری نام دامنه مناسب ، پشتیبانی عالی از مشتری و انتخاب عظیمی از دامنه های سطح بالا (.com ، .net ، .uk و غیره).

یکی از بهترین بخش های خرید نام NameCheap این است که هی ها اغلب دارای نام دامنه در فروش هستند و قیمت ها در بعضی مواقع به پایین 0.50 دلار می رسد. البته به یاد داشته باشید که تخفیف های نام دامنه اغلب فقط در سال اول ثبت نام است ، بنابراین به نرخ های تمدید توجه کنید!

NameCheap همچنین خدمات ارزش افزوده را برای نام دامنه هایی مانند WHOIS محافظت از حریم خصوصی (با WhoisGuard) ، با سیستم PremiumDNS خود با حداکثر 5 دلار در سال تضمین کرده و گزینه ای را برای گواهینامه های SSL که از 9 دلار در سال شروع می شود ، تضمین می کند..

3. GoDaddy

ثبت دامنه Godaddy - بیش از 17 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.ثبت دامنه Godaddy – بیش از 17 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

GoDaddy احتمالاً یکی از شناخته شده ترین رجیسترهای ثبت نام دامنه در جهان است. این همان چیزی است که من یک شرکت وب سرویس کامل می دانم زیرا آنها یک فروشگاه مشترک برای هر چیزی هستند که برای راه اندازی وب سایت خود نیاز دارید ، از نام دامنه گرفته تا هاستینگ.

قیمت ها در GoDaddy کم و بیش استاندارد هستند اما خدماتی دارند که به شما امکان می دهد نام دامنه خاصی را از طریق آن خریداری کنید حراج. شما می توانید برخی از نام های دامنه عالی را در اینجا ثبت کنید که قبلاً ثبت شده اند اما صاحبان آنها تمایل به رها کردن دارند – برای یک قیمت. سایر ویژگی هایی که ارائه می دهند عبارتند از حریم خصوصی WHOIS ، گواهینامه های SSL و البته میزبانی وب.

4. شناور

Hover - ثبت نام دامنه وب سایتHover – ثبت نام دامنه وب سایت

Hover صرفاً روی اینکه یک سایت ثبت دامنه باشید تمرکز می کند و می توانید یک دامنه را با حدود 5 دلار در سال بدست آورید. سیستم قیمت گذاری آنها بسیار شفاف است و هزینه تمدید و سایر امکانات مانند نقل و انتقالات در همان صفحه نشان داده شده است. تخفیف های موجود در صورت خرید فله (بیش از 10 نام دامنه) به طور همزمان وجود دارد. شما می توانید TLD های استاندارد خود را از اینجا مانند .com یا حتی برخی از nTLD ها مانند .io دریافت کنید.

همانطور که گفته شد ، Hover میزبانی وب را ارائه نمی دهد ، بنابراین شما باید بدانید که در صورت خرید از آنها ، DNS خود را به سمت سرورهای صحیح نشان دهید. یک مزیت این است که آنها شامل محافظت از حریم خصوصی WHOIS با تمام نامهای دامنه خود هستند.

متخصص بودن در نام دامنه همچنین مزایای آن را دارد زیرا آنها خدمات اضافی فوق العاده ای مانند ارسال ایمیل به نام دامنه شما یا حتی اجازه ایجاد صندوق ورودی دامنه با 20 دلار در سال دارند..

5. گندی

ثبت دامنه گاندی - تقریباً 20 سال در تجارت است.ثبت دامنه گاندی – تقریباً 20 سال در تجارت است.

گندی یکی از طولانی ترین ثبت کنندگان نام دامنه موجود در این صنعت نیست که با یک فعال هندی به همین نام اشتباه اشتباه شود. forte آنها یک تجربه ثبت نام دامنه بدون سر و صدا بوده است و تمایل دارند بیش از حد با توجه به گزینه ها و پیشنهادات ، حواس مشتریان را پرت نکنید..

Gandi همچنین یکی از بزرگترین انتخاب های پسوند نام دامنه را دارد که بیش از 700 مورد از آن انتخاب کرده است. هر چیزی از .abogado تا .zine در اینجا جمع شده است. آنها همچنین لیستی از گزینه های دامنه سطح بالا دارند که مرتباً به روز می شوند ، به همراه مقاله هایی که درباره TLD های جدید مورد بحث قرار می گیرند..

بسته به پسوند نام دامنه با قیمت کمی 0.50 دلار در سال قیمتها می توانند مقرون به صرفه باشند. با نام دامنه می توانید WHOIS محافظت از حریم خصوصی را به صورت رایگان و دو جعبه ایمیل با حداکثر 1000 نام مستعار دریافت کنید.

6. Freenom

Freenom - نام دامنه خود را به صورت رایگان دریافت کنیدFreenom – نام دامنه خود را به صورت رایگان دریافت کنید

Freenom در درجه اول به عنوان ثبت کننده یک پسوند خاص دامنه (.tk) که بصورت رایگان ارائه می شود ، تأسیس شد. وقتی نام دامنه را در Freenom جستجو می کنید ، افزونه های ممکن دیگری نیز به شما نشان می دهد که می توانید از طریق پلت فرم آنها به عنوان شکلی از upsell ثبت نام کنید.

امروز آنها همچنین افزونه های نام دامنه رایگان دیگری مانند .ml ، .ga ، .cf و .gq را به همراه سایر پسوندهای فروشی ارائه می دهند. Freenom همچنین سرویس DNS رایگان دارد که اگر قصد استفاده از آن را ندارید می توانید از آنها استفاده کنید.

یکی از مشکلات مربوط به استفاده از پسوندهای نام دامنه رایگان این است که اغلب مورد سوء استفاده قرار گرفته و بدست آمده اند شهرت بسیار بد در طول سال ها. مشکلات بسیاری نیز وجود دارد و اگر قصد دارید یک پسوند نام دامنه رایگان دریافت کنید ، چاپ خوب را با دقت بخوانید.

نام دامنه چیست?

نمونه ای از نام دامنهمثال – amazon.com یک نام دامنه است.

یک نام دامنه در اصل آدرس وب سایت شماست. اینگونه است که افرادی که آنلاین هستند به مکانی که سایت شما میزبانی می شود حرکت می کنند. به عنوان یک آدرس خیابان فیزیکی فکر کنید که به افراد امکان می دهد راه خود را به مکانی پیدا کنند.

برخی افراد نام دامنه را برای میزبانی وب اشتباه می گیرند ، اما توجه به این نکته که مهم نیست ، مهم است. نام دامنه و هاستینگ وب هستند دو عنصر مجزا که برای کمک به عملکرد سایت ترکیب می شوند. نمونه هایی از نام دامنه ها هستند –

Apple.com USA.gov Amazon.com BBC.co.uk

هر نام دامنه در جهان باید بی نظیر باشد.

شما مجاز به ثبت نام دامنه ای نیستید که قبلاً متعلق به شخص دیگری باشد. برخی از موارد هشدار دهنده در این مورد وجود دارد ، و برای درک اینکه چگونه دو نام دامنه که به نظر شبیه هم می توانند وجود داشته باشند ، باید پسوند Domain Name را بفهمید.

پسوند نام دامنه

هنگامی که من چند نمونه از نام دامنه را در بالا ذکر کردم ، شاید متوجه شده باشید که هر یک از نام ها “” دنبال کرده اند. ” – چیزی که به عنوان پسوند نام دامنه معروف است. برای کار ، نام دامنه همیشه باید با پسوند همراه باشد.

وقتی وب تازه شروع شده بود ، فقط چند پسوند نام دامنه معرفی شد. دامنه های سطح بالا (TLD) نامیده می شدند و نمونه هایی از آنها شامل موارد زیر است:

.com .net .org

به دلیل سرعتی که وب در آن رشد می کند ، نیاز به افزونه های دامنه بیشتر وجود دارد و از آنجا TLD های کد کشور (ccTLD) ظاهر می شوند. اینها برای شناسایی وب سایتهایی که از کشورهای خاص سرچشمه می گیرند ، مانند

.انگلیس .cn .sg

برای انگلستان ، چین و سنگاپور.

به زودی TLD های دیگری نیز برای مقاصد مختلف از قبیل اضافه شد

.dev .travel .biz .store .guru .inc

اینها TLD عمومی جدید لقب گرفتند (gTLDs یا nTLDs).

اکنون ، به یاد داشته باشید که در آنجا گفتم که ممکن است دو نام دامنه مشابه وجود داشته باشد؟ این به دلیل ماهیت پسوند نام دامنه است. باز هم ، همه دامنه ها باید منحصر به فرد باشند و به همین دلیل ، اگر می خواهید yourname.com را بخرید ، این امکان وجود دارد که شخص دیگری ممکن است yourname.biz را بخرد.

ایده های نام دامنه: نحوه انتخاب دامنه ایده آل

اکنون که از اینکه چه نام دامنه و برخی از مشکلات احتمالی سیستم را می دانید آگاه هستید ، چگونه می خواهید یک نام دامنه خوب انتخاب کنید?

اگرچه از نظر فنی می توانید نام دامنه را تا زمانی که واجد شرایط آن باشید ثبت کنید ، دستورالعمل های کلی برای انتخاب نام دامنه بهتر وجود دارد.

1. دامنه خود را کوتاه و ساده نگه دارید

نام دامنه های کوتاه تقاضای بسیار بالایی دارند و مگر اینکه شما تصمیم به انتخاب یک nTLD ندارید ، به احتمال زیاد نام بسیار مناسبی پیدا نخواهید کرد. بسیاری از نام های دامنه کوتاه قبلاً ثبت شده اند ، به عنوان مثال one.com یا g.cn.

نام دامنه کوتاه تر و همچنین به خاطر سپردن بازدیدکنندگان راحت تر است. این امر به ویژه اگر شما یک مارک جهانی مانند نایک یا کوکا کولا نیستید بسیار مفید است.

مثال ها:

voice.com 360.com بیمه.com ​​ris.com pingdom.com goal.com

2. از زبان عامیانه اجتناب کنید

از آنجا که تعداد دامنه های زیادی قبلاً خریداری شده اند ، فرایند یافتن یکی از موارد مورد نظر شما می تواند یک روند ناامیدکننده و خسته کننده باشد. با این حال ، سعی کنید از استفاده از زبان عامیانه مانند “جایگزین کردن” شما “با” شما “یا” حق “با” مناسک “جلوگیری کنید ، زیرا این امر باعث می شود بازدیدکنندگان از شما متن را عوض کنند..

3. از شخصیت های خاص خودداری کنید

این به نکته فوق در مورد پرهیز از زبان عامیانه برمی گردد. استفاده از ارقام (1 ، 2 ، 3 ، و غیره) یا نمادهایی مانند hyphen (-) بین کلمات می تواند به شما کمک کند تا نام دامنه را راحت تر پیدا کنید ، اما تایپ آنها دشوار است ، و بازدید کنندگان بیشتر در معرض خطا هستند. این عوامل به راحتی باعث سردرگمی می شوند و می توانند منجر به ناامیدی در بین بازدید کنندگان بالقوه شوند.

4- از کلمات استراتژیک در دامنه خود استفاده کنید

باز هم ، انجام این کار بسیار دشوار است اما استفاده از کلمه کلیدی مرتبط با ماهیت تجارت شما می تواند کمک کننده باشد. این کار برای افرادی که آن را می شنوند بصورت انجمنی عمل می کند و می تواند از نظر سئو به شما پا بدهد.

به عنوان مثال ، یک نام دامنه مانند BostonLocksmith ممکن است برای یک قفل ساز در منطقه بوستون مفید باشد.

5- در زمینه هدف گذاری محتاط باشید

اگرچه من مثال بالا در بوستون آورده ام ، اما عاقلانه است که مراقب نحوه استفاده آن باشید. به عنوان مثال مشاغل آنلاین ، مغازه های تجارت الکترونیک ، اغلب بدون مرز هستند و استفاده از یک کلمه کلیدی برای هدف قرار دادن منطقه به نام دامنه شما چندان مؤثر نخواهد بود. در حقیقت ، اغلب می تواند گمراه کننده باشد و منجر به از بین رفتن تجارت بالقوه شود.

6. افزونه مناسب دامنه را انتخاب کنید

پسوند نام دامنه بسیار متفاوت است و حتی اگر قیمت جدیدی خریداری شود ، با قیمت های مختلف همراه است. در حقیقت ، چندین پسوند نام دامنه مانند .tk وجود دارد که کاملاً رایگان هستند. با احتیاط از آنها استفاده کنید زیرا پسوندهای نام دامنه رایگان اغلب مورد سوء استفاده قرار گرفته و بسیاری از آنها شهرت بسیار بدی کسب کرده اند.

من شخصاً توصیه می کنم از TLD های معتبر یا حداقل یک ccTLD استفاده کنید ، به خصوص اگر در کار هستید.

7- یک ژنراتور نام دامنه را امتحان کنید

اگر واقعاً نمی توانید در مورد نام دامنه خوب تصمیم بگیرید و ایده و دوستان خود را برای سؤال از بین نبرید ، گزینه دیگری است. سعی کنید از یکی از بسیاری از تولید کنندگان نام دامنه رایگان که در سراسر اینترنت شناور است استفاده کنید (به تصویر زیر مراجعه کنید). حتی اگر نمی توانید نام دامنه ایده آل را پیدا کنید ، برخی از پیشنهادات می توانند یک دیدگاه جدید و برخی الهام بخش به شما دهند.

در زیر چند مولد نام دامنه رایگان برای استفاده از آنها آورده شده است.

ژنراتور نام دامنه رایگان شما می توانید استفاده کنید

بیایید نگاهی به برخی از ابزارهای پیشنهادی برای نام دامنه بیاندازیم که ممکن است کمی این روند را برای شما ساده کند.

1. جستجوی دامنه ناب

LeanDomainSearch - مولد نام دامنه رایگان برای وب سایت شماLeanDomainSearch

برای کمک به کسانی که دارای بلوک مغز هستند یا نام آنها را امتحان نکرده اند ، LeanDomainSearch می تواند مفید باشد. این یک ابزار پیشنهادی نام دامنه رایگان است که به شما امکان می دهد اصطلاحاتی را که می خواهید با آنها در ارتباط باشید وارد کنید و سپس یک تن از ترکیب ها را که ممکن است قابل استفاده باشد ، وارد می کند..

من می گویم ممکن است زیرا بسیاری از آنها واقعاً منطقی نیستند و اساساً ناخواسته هستند. با این حال ، نکته عجیب این است که این لیست عظیم ممکن است به شما الهام بخشد تا اصطلاحات جستجوی خود را تنظیم کرده و دوباره امتحان کنید. از همه اینها کمی مفید است.

2. خریدار تولیدکننده نام تجاری

برای جستجوی نام دامنه مورد نظر خود ، از Generify Business Name Generator استفاده کنیدتولیدکننده نام نام تجاری

Shopify Business Name Generator در کنار مفهومی مشابه LeanDomainSearch کار می کند اما اگر آن را امتحان کنید ، به زودی خواهید فهمید که این یک جانور متفاوت است. به نظر می رسد به جای اینکه به طور تصادفی عبارات جستجوی خود را با هم ترکیب کنید ، هوشمندانه تر عمل می کند.

این به معنای کمک به شما برای یافتن نام دامنه نیست ، بلکه یک نام تجاری است و به همین ترتیب علاوه بر عبارات جستجوی شما درج می شود. به عنوان مثال وقتی که مجله Tech را جستجو کردم ، یکی از نتایج بازگشت “مجله Mantis Tech” بود. هنوز هم می توانید از آنها برای جستجوی نام دامنه استفاده کنید.

3. بررسی نام راه اندازی

جستجوگر نام راه اندازی

Startup Name Check ابزاری رایگان و آسان است که توسط Peter Thaleikis ساخته شده است. Startup Name Checkup به شما کمک می کند تا نام های دامنه را در سه TLD مختلف (.com ، .io ، .co) و نام کاربری در تعدادی از سیستم عامل ها – از جمله فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام – تأیید کنید..

4. Bust A Name

Bust A Name - ابزار پیشنهادی نام دامنه که به زبانهای مختلف کار می کندBust A Name

Bust a Name حتی پیچیده تر از هر دو ابزار ذکر شده در بالا است و به شما امکان می دهد برخی از اصطلاحات جستجو را شخصی سازی کنید. به عنوان مثال ، می توانید اولویت بندی کلمات شروع یا پایان یا محدود کردن طول نام دامنه را انتخاب کنید. حتی می توانید انتخاب کنید که آن را به زبان های مختلف کار کنید!

شما همچنین می توانید این سیستم را به شما نشان دهد كه كدام یك از نتایج جستجو برای چند دامنه سطح بالا در حال استفاده است. این سایت کمی با یادگار اولین روزهای اینترنت با رابط قدیمی خود به نظر می رسد ، اما از کاربردهای آن استفاده می کند. به عنوان مثال ، اگر از برگه خارج شوید ، باز است ، پیمایش دوباره به آنجا گزینه ای را برای از سرگیری مجدد مکان خود به شما می دهد..

یکی از بخش های جالب Bust A Name این است که بخش آموزش مخصوص به خود را دارد که شامل چند فیلم چگونه است. من فکر نمی کردم این واقعاً ضروری باشد ، اما آنها ظاهراً سیستم ضد احمق بودن را انجام داده اند.

5. دامنه گیج

ژنراتور نام دامنه پیچیده که می توانید استفاده کنیددامنه پازلر

این تولیدکننده نام دامنه رایگان حتی پیچیده تر است ، و احساس می کنم کمی گیج کننده است ، به خصوص برای کاربران اولین بار. گزینه های مختلفی وجود دارد و در صورت تمایل می توانید کمترین یا به همان میزان کمک کنید. نکته مهم این است که گذشته از ارائه پیشنهادات در مورد نام دامنه ، Domain Puzzler همچنین به شما امکان می دهد از در دسترس بودن آنها مطلع باشید.

به عنوان مثال وقتی در چهار کلمه کلیدی اضافه کردم ، مثال بزنید این سیستم چهار ترکیب از آن را به من داد ، همچنین به من اطلاع می دهد که انواع .com در جایی که قبلاً گرفته شده است. شما انتخابی دارید که تقریباً هر TLD را جستجو کنید ، اعم از .com تا حتی .travel و .aero.

6. NameBoy

بهترین تولید کننده نام دامنه رایگانNameBoy

این سایت دارای BlueHost است و ادعا می شود یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان نام دامنه در وجود است. می توانید ترکیبی از کلمات کلیدی را تایپ کنید و ژنراتور برای انتخاب شما از سبک ala LeadDomainSearch یک تن از ترکیب ها را برای شما انتخاب می کند..

متأسفانه ، بسیاری از ترکیبات بسیار عجیب به نظر می رسند و من واقعاً مطمئن نیستم که بتوانید از آنها استفاده کنید. من این یکی را به دیگری “مولد ایده” تبدیل خواهم کرد که در آن شما باید پس از خواندن پیشنهادات ، مقدماتی را به تنهایی انجام دهید.

ظاهراً این سایت توسط BlueHost طراحی شده است ، بنابراین تبلیغات و یک لینک پیوندی وجود خواهد داشت که سعی می کند شما را به آن سایت برساند تا با آنها درج شوید.

Walkthrough: نحوه خرید نام دامنه

روند ثبت نام واقعی یک نام دامنه امری است که باید در چند مرحله ساده به راحتی تکمیل شود. قالب اصلی این است: جستجو ، انتخاب کنید ، و سپس خریداری کنید. اگرچه برخی از اصطلاحات استفاده شده توسط سایتهایی که نام دامنه را می فروشند ممکن است متفاوت باشد ، روند کار باید مشابه باشد.

1. نام مورد نظر خود را جستجو كنيد

دامنه را با هاستینجر ثبت کنیدبه Hostiner Domain Checker بروید. 1) نام دامنه مورد نظر خود را در نوار جستجو تایپ کنید. 2) روی “بررسی آن” کلیک کنید.

بیشتر رجیسترها دارای بخش ویژه برای نام دامنه خواهند بود. در آنجا باید یک جعبه جستجو پیدا کنید که بتوانید نام دامنه مورد نظر خود را تایپ کنید. توصیه می کنم نام کامل دامنه ، شامل TLD را تایپ کنید.

برای انجام جستجوی دامنه ، کافی است به Hostinger Domain Checker بروید.

2. از لیست موجود انتخاب کنید

دامنه را با هاستینجر ثبت کنید3) بررسی کنید که آیا نام دامنه شما در دسترس است یا خیر. 4) برای خرید روی “افزودن به سبد خرید” کلیک کنید.

هنگامی که نام دامنه مورد نظر خود را تایپ کردید ، سیستم جستجو را انجام می دهد و می بیند که آیا در دسترس است. صرف نظر از موجود بودن یا نبودن ، اغلب لیستی از همان نام دامنه با پسوندهای مختلف دیگری که ممکن است بخواهید به شما نشان داده می شود.

اگر هیچکدام از این گزینه ها برای شما جذاب نیستند ، به مرحله 1 برگردید و این روند را تکرار کنید تا زمانی که یک مورد را پیدا کنید که از آن خوشحال باشید و در دسترس باشد. برخی سایتها به شما امکان می دهند بیش از یک نام دامنه را همزمان جستجو کنید.

3. خرید خود را نهایی کنید

دامنه را با هاستینجر ثبت کنید5) مدت ثبت نام را انتخاب کنید (دوره – 1/2/3 سال) که می خواهید ، در صورت لزوم برنامه میزبانی را انتخاب کنید (با شروع از 0.80 دلار در ماه). 6) برای ادامه سفارش بر روی “پرداخت اکنون” کلیک کنید.

هنگامی که نام دامنه مورد نظر برای خرید را انتخاب کردید ، سایت اغلب سؤال می کند که آیا افزودنی هایی وجود دارد که دوست دارید یا خیر. به آنچه که آنها ارائه می دهند توجه کنید زیرا برخی از آنها حریم خصوصی بیشتری را برای شما فراهم می کنند.

شما همچنین باید مدت زمان خرید را انتخاب کنید ، به این معنی که مدت زمان طولانی برای این ثبت نام می خواهید. حداقل مدت زمانی که می توانید برای نام دامنه ثبت نام کنید یک سال است. پس از انجام این کار ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که هزینه خرید خود را پرداخت کنید و جزئیات مربوط به مدیریت دامنه شما از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.

چقدر باید برای یک دامنه بپردازم?

نام دامنه ها دقیقاً مانند هر کالایی دیگر که می توانید در فروشگاه ها خریداری کنید. بسته به زمان خرید آن و جایی که آن را خریداری می کنید ، قیمت آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، سایتها ممکن است هر از گاهی فروش نام دامنه داشته باشند.

یکی دیگر از عواملی که به قیمت نام دامنه کمک می کند ، پسوند است. پسوندهای مختلف نام دامنه ، قیمتهای خرید و تجدید متفاوتی دارند. Twin .win TLD به عنوان نمونه می تواند برای ثبت نام 1.74 دلار و برای تجدید سالانه 2.23 دلار هزینه کند.

برخی از سایت ها همچنین بر اساس مدت زمانی که ثبت نام اولیه خود را انجام می دهید ، قیمت نام دامنه را پایین می آورند. ثبت نام یک ساله استاندارد است ، اما در صورت ثبت همزمان دو سال یا بیشتر ممکن است قیمت آنها را کاهش دهد.

به همین دلیل ، “استاندارد” وجود ندارد که یک نام دامنه برای شما چه مقدار هزینه کند. خوشبختانه ، تقریباً مانند بلیط هواپیما ، مکانهایی مانند آن وجود دارد لیست TLD, جایی که می توانید این اطلاعات را به سرعت جمع کنید تا نام دامنه مورد نظر خود را با کمترین نرخ خریداری کنید.

به عنوان یک راهنمای کلی ، بیشتر TLD ها حدود 10 تا 15 دلار در سال هزینه دارند. اگر یک نام دامنه پیر خریداری کنید ، بسته به سن و کلمات کلیدی هزینه های بیشتری برای شما خواهد داشت. نام دامنه رایگان البته رایگان است ، اما اغلب چاپ های بسیار خوبی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید.

انتخاب یک ثبت نام دامنه خوب?

امروز ، شما می توانید یک نام دامنه را بطور عملی در هر نقطه اینترنت بخرید. از سایت های اختصاصی با نام دامنه گرفته تا شرکت های میزبان وب ، آنها در همه جا در دسترس هستند. با این وجود همه مکان ها یکسان نیستند و نکاتی وجود دارد که می توانید قبل از ثبت نام دامنه خود از جایی یادداشت کنید.

رجیسترهای نام دامنه خوب (سایتهایی که مجاز به فروش نام دامنه هستند) معمولاً کیفیتهای مشابهی را به اشتراک می گذارند که به آنها مزیت رقابت می دهد. در حالت ایده آل ، می خواهید یک ثبتی پیدا کنید که معتبر آن ICANN باشد ، دارای قیمت شفاف قیمت گذاری و تجدید هزینه ، پشتیبانی از مشتری خوب را ارائه می دهد و مهمتر از همه ، سیستمی دارد که به شما امکان می دهد نام دامنه خود را به راحتی مدیریت کنید.

اعتباربخشی ایکان

شرکت اینترنت برای نام ها و شماره های اختصاص داده شده یا ICANN ، یک نهاد غیر انتفاعی کلیدی است که کل صنعت نام دامنه را نظارت و تنظیم می کند. همیشه اطمینان حاصل کنید که از هر کجا که قصد خرید نام دامنه را دارید ، اطمینان حاصل کنید ICANN معتبر.

این رجیسترها باید از آیین نامه ICANN پیروی کنند و وجود دارد دستورالعمل صادر شده که تضمین می کند از کسانی که از طریق ثبت نام کنندگان معتبر ثبت نام می کنند ، محافظت می شود. همه شرکتهایی که نام دامنه را به فروش می رسانند معتبر ICANN نیستند.

قیمت گذاری و تمدید

من نام دامنه را به عنوان کالا به عنوان کالا در نظر می گیرم ، زیرا شما برای حفظ نام دامنه باید هزینه های تمدید را پرداخت کنید. به همین دلیل ، اطمینان حاصل شود که ثبت کننده ای که نام دامنه را خریداری می کنید از ساختار قیمت گذاری و تجدید شفاف برخوردار باشد.

مانند کالاهای مصرفی معمولی ، نام دامنه ها اغلب به فروش می روند و برخی از ثبت کنندگان ممکن است معاملات ارزان قیمت را با نام دامنه ارائه دهند. توجه داشته باشید که این فروش ها معمولاً فقط برای ثبت نام دامنه جدید اعمال می شود و فقط برای مدت زمانی که برای آنها خریداری می کنید. تمدید ها با نرخ عادی انجام می شود.

نمونه ای از رویه های خوب تجارت دامنه – هنگامی که NameCheap در TLD تبلیغاتی را اجرا می کند ، شرکت قیمت تمدید را به وضوح در صفحه سفارش خود اعلام می کند..

همیشه به قیمت خرید و همچنین قیمت تمدید هر نام دامنه ای که خریداری می کنید توجه کنید. رجیسترهای مختلف قیمت های مختلفی نیز دارند ، بنابراین قبل از تصمیم خود برای خرید تصمیم به خرید در فروشگاه های مختلف بزنید.

پشتیبانی مشتری

پشتیبانی خوب مشتری برای هر شرکتی ضروری است و این امر در مورد ثبت نام دامنه نیز صدق می كند. قبل از سفارش هرگونه محصول از ثبت ، سعی کنید با کارکنان پشتیبانی آنها در تماس باشید تا ببینید که چقدر مفید و مفید هستند. شرکتهایی که سریعاً پاسخ می دهند ، احتمالاً سیستم پشتیبانی بهتری دارند تا بتوانند با هر مسئله ای که پیش می آید ، مقابله کنند.

مدیریت نام دامنه

گذشته از اینکه اجازه خرید و تجدید ثبت نام دامنه را می دهید ، باید سیستمی را در اختیار شما قرار دهند که به شما امکان می دهد نام دامنه خود را مدیریت کنید. این شامل تنظیم DNS برای نام دامنه یا کارکردهای دیگری مانند انتقال به یک ثبت کننده دیگر است.

برخی از ثبت کنندگان دارای سیستم های وحشتناکی هستند و استفاده از آن برای اداره حساب کاربری شما دشوار است. توصیه می کنم قبل از خرید ، برای داشتن یک حساب کاربری با یک ثبت کننده مورد علاقه خود ثبت نام کنید تا کمی از سیستم آنها کاوش کنید. من یک بار با یک ثبت نام کردم که چنین سیستم وحشتناکی در آن وجود داشت ، عملاً غیرقابل استفاده بود.

سوء استفاده از نام دامنه

دو نام دامنه مشابه در یک نگاه ممکن است با یکدیگر اشتباه شوند مگر اینکه به پسوند نام دامنه توجه کنید. این سیستم اغلب توسط آن مورد سوءاستفاده قرار می گیرد اسم دامنه کسانی که نام دامنه را ربوده یا نام دامنه مشابهی را در هاپ ثبت می کنند که مشاغل قانونی این نام دامنه را از آنها خریداری می کنند.

Citibank.tk

یک نمونه از این موارد در صورتی است که یک کلاهبردار نام دامنه ای مانند Citibank.tk را ثبت کرده و سعی کند آن را به عنوان وب سایت واقعی Citibank منتقل کند. برخی از بازدید کنندگان ممکن است توسط سایت فریب خورده و اطلاعات شخصی را به اشتباه وارد کنند. حتی اگر آنها سایت های کلاهبرداری را راه اندازی نکنند ، اسکوترهای نام دامنه معمولاً با مارک های تجاری نقض می کنند ، غالباً با هدف فروش آنها با قیمت های تورم به صاحبان آن علامت های تجاری.

SteveJob.com

پرونده دامنه SteveJob.com نمونه دیگری است. این دامنه متعلق به یک کره جنوبی بود که با نام استیو جابز کیم همراه بود و او از این دامنه برای انتشار اخبار و مقالات مرتبط با فناوری استفاده می کرد. این پرونده در دسامبر سال 2019 برطرف شد – جایی که The Steve Jobs Archive، LLC ، یک اعتماد توسط بیوه استیو جابز ، لورن پاول جابز اداره می شود., حق مالکیت نام دامنه را به دست آورد.

در برخی موارد ، شباهت ها می توانند کاملاً بی گناه باشند ، مانند مورد نوجوان کانادایی مایک رووی ، که دامنه MikeRoweSoft را برای مشاغل طراحی وب خود ثبت کرده است.. مایکروسافت (شرکت) سرگرم و شکایت نکرد, صدور اطلاعیه های خاموش و خاموش.

نتیجه گیری: یک دامنه خوب از آنچه فکر می کنید ارزش بیشتری دارد

اگرچه این راهنما به منظور ارائه ایده بهتر در مورد كجا و چگونگی دریافت نام دامنه شما است ، اما متوجه خواهید شد كه من بخش هایی از فرآیند انتخاب نام دامنه و سایر اطلاعات جزئی را درج كرده ام.

مهم نیست که اگر فردی به دنبال ایجاد یک وبلاگ کوچک یا یک تجارت کوچک است که به دنبال گسترش دیجیتالی است ، نام دامنه بسیار بیشتر از یک برچسب نام ارزان است. در اصل ، این شما را در دنیای دیجیتال نمایان می کند و تمام پیامدهای آن را دنبال می کند.

باید درست ساخته شود و پرورش یابد ، همانطور که می خواهید شهرت خود را در دنیای واقعی داشته باشید. نام دامنه خود را با دقت انتخاب کرده ، خریداری و محافظت کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map