چرا وب سایت وردپرس شما کند است؟ راه های ساده ای برای سرعت بخشیدن به سایت های WP شما

WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که تا کنون بیش از 34٪ از کل وب سایت های جهان را در اختیار دارد. این امر به دلیل تطبیق پذیری این امکان را به صاحبان وب سایت می دهد تا به سرعت وب سایت هایی با کیفیت و عملکرد چشمگیر بسازند.


با این وجود ، وردپرس برای درک بهترین عملکرد لازم است. اگر یک سایت وردپرس را راه اندازی کرده اید و احساس می کنید عملکرد زیرمجموع بوده است ، ممکن است با انجام چند ترفند کوچک بتوانید عملکرد را افزایش دهید.

سرعت مهم استسرعت وب سایت شما تا حد زیادی بر نرخ تبدیل تأثیر می گذارد. مطالعات به طور مداوم نشان داده اند که سرعت سریع صفحه منجر به تبدیل نرخ بهتر می شود. کاهش 20٪ در تبدیل برای هر ثانیه تأخیر در بارگذاری صفحه تلفن همراه تجربه می شود. و طبق با Google فکر کنید, معیار بارگیری سریع سایت 0-1 ثانیه است.

1. عدم ذخیره صحیح

حافظه پنهان به طور کلی وقتی برنامه ها داده ها را برای حافظه یا پردازش سریعتر حافظه ذخیره می کنند. به همین ترتیب ، با فعال کردن حافظه پنهان می توانید قسمت هایی از وب سایت خود را برای دسترسی سریع تر بارگیری کنید. حالتهای مختلف ذخیره سازی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید اما عموماً در هر دو دسته قرار می گیرند. حافظه نهان سمت مشتری یا حافظه نهان سرور.

حافظه پنهان مشتری (معمولاً حافظه پنهان مرورگر) به شما کمک می کند عناصر سایت خود را در مرورگر وب بازدید کننده ذخیره کنید. همچنین به شما امکان می دهد مدت نگهداری این عناصر به گونه ای باشد که در صورت به روزرسانی سایت شما ، مرورگر قادر به تازه کردن حافظه پنهان با عناصر به روز شده باشد. حافظه پنهان مرورگر با عناصر ایستایی مانند CSS ، JS و تصاویر کار می کند.

حافظه پنهان سرور هر روش ذخیره سازی است که در وب سرور شما پیاده سازی می شود. این موارد می تواند شامل حافظه پنهان کردن OPcode ، ذخیره صفحه ، ذخیره پایگاه داده و موارد دیگر باشد. هر یک از این روشها با عناصر مختلف WordPress سروکار دارند و اعمال نفوذ بر روی آنها می تواند به بهبود عملکرد سایت ما کمک کند.

به عنوان مثال ، وردپرس بسیار محور از پایگاه داده است. متأسفانه ، هر فرآیند که با یک پایگاه داده کار می کند ، به طور کلی برای اجرای نیاز به منابع زیادی (قدرت پردازش و حافظه) دارد. با ذخیره سازی بانک اطلاعاتی ، آنچه شما انجام می دهید این است که در نتیجه نتایج جستجوی داده های قبلی را در حافظه ذخیره می کند تا زمان لازم برای ارائه نتایج خاص را کاهش دهد.

راه حل 1: افزونه های حافظه پنهان خوب را نصب کنید

Caching یکی از مهمترین راه هایی است که می توانید عملکرد وب سایت وردپرس خود را تا حد زیادی بهبود بخشید. خوشبختانه ، مانند همه موارد مرتبط با وردپرس افزونه هایی وجود دارد که می توانید برای کمک به این امر استفاده کنید. برخی از نمونه های خوب افزونه های ذخیره سازی وردپرس شامل WP Rocket و Swift Performance است.

راه حل 2: OPCache را در میزبان وب خود فعال کنید

با ذخیره کردن کدهای عملکردی کامپایل شده اسکریپت های PHP ، OPcache سایت ها را قادر می سازد تا محتوای صفحه را به طور قابل توجهی سریعتر ارائه دهند. خبر خوب این است که بیشتر ارائه دهندگان میزبانی مشترک به کاربران خود اجازه می دهند افزونه OPcache را از کنترل پنل خود نصب کنند. بنابراین – برای استفاده از این گزینه برای بارگیری سریع وب سایت خود ، به سادگی به صفحه کنترل میزبان خود وارد شوید و این عملکرد را فعال کنید.

مثال: برای فعال کردن OPCache در A2 هاستینگ ، وارد cPanel شوید > نرم افزار > نسخه PHP را انتخاب کنید > افزونه های PHP را نصب کنید.

2. پایگاه داده های ذخیره شده در HDD

تقریباً بدون شکست ، امروزه بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب تبلیغ می کنند که راه حل های Solid State Drive (SSD) را ارائه می دهند. SSD ها نسخه پیشرفته هارد دیسک سنتی هستند و بسیار سریع تر هستند. با این حال ، با وجود افت قیمت SSD ، آنها هنوز از هارد دیسک های مکانیکی گران تر هستند.

به همین دلیل ، برخی از ارائه دهنده هاستینگ ممکن است سعی کنند از راه دور ترکیبی دور شوند. آنها برنامه های SSD را خاموش می کنند اما از هارد دیسک های سنتی برای ذخیره سازی استفاده می کنند. این خبر بدی برای کاربران وردپرس است زیرا احتمال می رود که این پایگاه داده به جای SSD روی درایوهای مکانیکی کندتر کار کند. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده میزبان شما راه حل کامل SSD را ارائه می دهد یا خیر.

راه حل: با شرکت های میزبانی که میزبان کامل SSD را ارائه می دهند ، برقرار کنید

میزبانی سایت ssdمثال: تمام وب سایت هایی که در SiteGround میزبان هستند روی دیسک های SSD کار می کنند – که برای سایت های وردپرس ایده آل است.

علی رغم اینکه یکی از ارزان ترین هاست WP در بازار است ، هاستینجر با حافظه کامل SSD کار می کند – و آنها را برای میزبانی سایت های وردپرس ایده آل می کند. سایر مارک های مشهور که در SSD کامل کار می کنند عبارتند از: A2 Hosting ، BlueHost و SiteGround.

3. PHP منسوخ

WordPress مبتنی بر PHP است و نسخه PHP که سرور شما در حال اجراست نیز می تواند بر عملکرد سایت شما تأثیر بگذارد. PHP 7 آزمایش شده است انجام PHP 5.6 تقریباً دو برابر سرعت – این 100٪ افزایش عملکرد است!

تیم AeroSpike دوید برخی از آزمونها برای مقایسه PHP 5 با PHP 7.

آزمایش آنها چهار فرآیند را انجام داد ، هر یک 100000 معامله انجام می شود. همه اجراها در برابر یک خوشه یک گره اجرا شده در حال اجرا Aerospike Server Community Edition نسخه 3.9.1 در CentOS 7 با 32 پردازنده Intel (R) Xeon (R) CPU E5-2660 @ 2.20GHz (با پخش hyperthreading) و 32 گیگ حافظه انجام شده است.

دو نسخه PHP مورد استفاده php-7.0.10 و php-5.5.38 بودند.

در زیر خلاصه نتایج آمده است.

زمان اجرای کل

PHP 7 زمان اجرای کل 10 تا 12 ~ کمتر از PHP 5 است (پایین تر بهتر است).

عملیات در هر ثانیه

PHP 7 9 تا 15 پوند می نویسد / می خواند – 15٪ بیشتر با PHP 5 (بالاتر بهتر است).

راه حل: نسخه PHP وب سایت خود را به روز کنید

اگر نسخه قدیمی دیگری از PHP را اجرا می کنید ، احتمالاً با انتخاب نسخه جدیدتر PHP ، پیشرفت های بسیار خوبی را خواهید دید. بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب نسخه های مختلفی از PHP را ارائه می دهند که می توانید از طریق کنترل پنل میزبانی وب خود انتخاب کنید.

مثال – انتخاب نسخه PHP در Hostinger می تواند از طریق کنترل پنل میزبان شما انجام شود.

4. HTTP / 2

HTTP / 2 است پروتکل اینترنتی “جدید” برخلاف نسخه قبلی HTTP 1.1 ، این اجازه می دهد تا چندین درخواست داده همزمان انجام شود. این به کاهش زمان بار برای دارایی های وب سایت شما کمک می کند.

HTTP / 1.1 در مقابل HTTP / 2 – HTTP / 2 می تواند درخواست های متعدد برای داده ها را در بیش از یک اتصال ارسال کند. این باعث می شود زمان سفر دور اضافی (RTT) کاهش یابد ، و بار وب سایت شما سریعتر شود (بیشتر بدانید).

راه حل: HTTP / 2 را پیاده سازی کنید

با وجود این ، با این حال ، برخی از میزبان وب هنوز HTTP / 2 را ارائه نمی دهند یا فقط آن را با برنامه های گران تر ارائه می دهند. دو راه وجود دارد که می توانید از HTTP / 2 استفاده کنید. به دنبال میزبانی باشید که آن را ارائه می دهد ، یا از Cloudflare CDN استفاده کنید.

ارائه دهندگان میزبانی وب هستند که سطوح مختلف HTTP را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، Siteground و GreenGeeks HTTP / 2 را در تمام برنامه های خود در دسترس قرار داده اند ، اما A2 هاستینگ فقط HTTP / 2 را در برنامه های میزبانی وب توربو یا بالاتر از آنها ارائه می دهد..

5. سرور Rushed

وب سایت ها به صورت خودکار هستند و عملکرد آنها می تواند از میزان منابع در دسترس آنها تأثیر بگذارد. هر سایت برای اداره ترافیک وب باید قدرت پردازشی و حافظه داشته باشد – هرچه حجم بیشتری بیشتر باشد ، منابع بیشتری لازم است.

اگر وب سایت شما دارای هجوم ناگهانی بازدید کننده است ، ممکن است برنامه میزبانی شما منابع لازم برای رسیدگی به همه آنها را به طور همزمان نداشته باشد. این امر باعث می شود که سایت کاهش یابد یا در بعضی از درخواست ها در دسترس نباشد.

عملکرد میزبانی خود را کنترل کنید

مثال: WebSitePulse ابزارهای نظارتی مختلفی را ارائه می دهد که تماشای مداوم بر روی سرورها و وب سایتهای شما دارد.

احتمالاً این وضعیت در برنامه های میزبانی مشترک به وجود می آید زیرا همه حساب های موجود در آن سرور مقدار مشخصی از منابع را به اشتراک می گذارند. برای اطمینان از عدم اجرای سایت شما ، از ابزار نظارتی سایت مانند استفاده کنید ربات Uptime, نبض وب سایت, و تازه کردن.

استفاده از این ابزارها به شما کمک می کند تا در طی یک دوره زمانی از زمان اجرای خوب میزبانتان قضاوت کنید. اگر سایت شما در حال کند شدن است یا سرور همیشه رو به زوال است ، ممکن است وقت آن باشد که تغییر در یک برنامه بهتر یا میزبان وب مختلف را در نظر بگیرید..

راه حل: در صورت لزوم به میزبان VPS یا سطح بالاتر ارتقا دهید

مثال: براساس ردیابی ما در میزبان, زمان پاسخگویی میزبانی سایت SiteGround VPS (سایت تست میزبان در اروپا) حدود 15٪ سریعتر از میزبانی مشترک سایت SiteGround است.

برنامه های میزبانی VPS گران تر از برنامه های میزبانی مشترک هستند اما می توانند ترافیک بالا را راحت تر اداره کنند. این امر به این دلیل است که برنامه های VPS به طور کلی مقیاس پذیر هستند ، به این معنی که اگر احساس می کنید سایت شما به میزان بیشتری نیاز دارد ، می توانید میزان منابع را به صورت پویا افزایش دهید..

بیاموزید زمان مناسب برای تغییر میزبان VPS چیست.

6. پرونده های رسانه ای حجیم

در حالی که تصاویر بزرگ ، تیز و یا فیلم های هیجان انگیز می توانند آب نبات خوبی باشند ، به یاد داشته باشید که این پرونده های چندرسانه ای اغلب به اندازه بزرگ هستند. به عنوان یک قانون کوچک ، هر پرونده بزرگتر طول می کشد تا بارگیری شود. این بدان معنا نیست که شما باید آنها را کاملاً کنار بگذارید ، اما حداقل به یاد داشته باشید که پرونده های خود را بهینه کنید.

راه حل: تصاویر خود را فشرده کنید

تصاویر را می توان تا حدودی کاهش داد و استفاده از قالب مناسب نیز می تواند به کاهش اندازه کمک کند. به عنوان مثال ، یک پرونده BMP معمولاً از پرونده GIF یا JPG بزرگتر خواهد بود. برای بهینه سازی تصاویر ، می توانید این کار را به صورت دستی یا با استفاده از یک افزونه انتخاب کنید. برخی از افزونه های وردپرس که می توانند این ترفند را انجام دهند شامل EWWW و Short Pixel است.

اگر تصمیم دارید از افزونه استفاده نکنید ، ابزارهای آنلاین نیز وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی تصاویر از آنها استفاده کنید. برخی از اینها هستند Optimizilla و EzGIF.

7. پایگاه داده بد بهینه شده / فاسد

در ابتدا من در مورد چگونگی وردپرس بسیار محور در پایگاه داده و اینکه چگونه حافظه SSD می تواند سرعت بخشیدن به سؤالات را کمک کند گفتم. با این حال ، وضعیت بانک اطلاعاتی نیز در عملکرد سایت شما نقش دارد.

راه حل: به طور مرتب پایگاه داده را بهینه کنید

کنترل هر عنصری که به پایگاه داده شما می رود ، بسیار دشوار است ، بنابراین هر از گاهی ، شما باید برخی از خانه داری را انجام دهید. این به سازماندهی و توانایی کار با سرعت کامل کمک می کند.

افزونه هایی نیز وجود دارد که می توانید برای این کار استفاده کنید. چند نمونه خوب است WP DBManager و WP Sweep.

8. ارائه دهنده DNS آهسته

بسیاری از مردم احساس می کنند که Time to First Byte (TTFB) همه سرعت سنج است اما بسیاری از آنها در واقع TTFB را تجزیه نمی کنند و سعی می کنند عناصر فردی موجود در آن را مورد بررسی قرار دهند. یکی از عناصری که به TTFB کمک می کند وضوح DNS است.

این فرآیند که شامل ترجمه نام دامنه به آدرسهای IP است ، زمان می برد. ارائه دهندگان DNS مختلف عملکرد متفاوتی دارند و با استفاده از ارائه دهنده DNS خوب می توانید سرعت بارگذاری سایت شما را نیز سرعت بخشید.

راه حل: به ارائه دهنده بهتر DNS تغییر دهید

برای بررسی سرعت DNS خود ، با استفاده از یک تست در سایت خود اجرا کنید ابزارهای Pingdom و سپس بر روی نمونه اول نام دامنه خود در نمودار نتایج کلیک کنید. این جعبه ای را نشان می دهد که اجزای TTFB شما را نشان می دهد. در آن کادر ، به دنبال خطی باشید که می گوید “DNS”.

سرعت DNS بسته به ارائه دهنده متفاوت است.سرعت DNS بسته به ارائه دهنده متفاوت است.

آن را با سرعت DNS جمع ارائه دهندگان مختلف در مقایسه کنید نمودار در DNS Perf و در نظر بگیرید که آیا سرعت DNS شما کجاست؟ در غیر اینصورت ، انتخاب یک ارائه دهنده DNS متفاوت می تواند برای سرعت بارگذاری سایت شما مفید باشد.

Cloudflare یکی از سریعترین ارائه دهندگان DNS در اطراف است و می توانید به صورت رایگان با آنها حساب کاربری دریافت کنید.

9. افزونه های خیلی زیاد

یکی از مواردی که مردم نسبت به وردپرس دوست دارند این است که به راحتی با استفاده از یک افزونه می توان به راحتی عملکرد را تقویت کرد. از آنجا که منبع باز است ، وردپرس یک مورد دارد جامعه بزرگ توسعه دهنده که برای انتخاب عالی است ، اما افزونه هایی با کیفیت بسیار متفاوت است.

افزونه ها افزونه هایی برای کد اساسی WordPress نیز هستند ، به این معنی که هرچه بیشتر استفاده کنید ، نمونه وردپرس شما حجیم تر خواهد بود. این به نوبه خود به سربار سایت شما می افزاید و ممکن است عملکرد را تا درجات مختلفی تحت تأثیر قرار دهد.

راه حل: موارد مصرف پلاگین را کاهش دهید

در صورت امکان اطمینان حاصل کنید که فقط افزونه هایی را که واقعاً به آنها نیاز دارید اجرا کنید و سعی کنید کرک های غیر ضروری را بریزید. همچنین ، به یاد داشته باشید پلاگین هایی را که استفاده نمی شوند حذف کنید! امروزه افزونه های زیادی وجود دارد که سعی در انجام کارهای مختلف دارند ، بنابراین در صورت امکان سعی کنید اطمینان حاصل کنید که عملکرد توسط افزونه های شما کپی نشده است.

10. سایت هک شده

در گذشته هکرها قبلاً سایت را بدست می گرفتند و باعث ضرب و شتم می شدند. جرایم سایبری امروز پیچیده تر است و سعی خواهد کرد از کشف حضور آنها جلوگیری کند. هدف آنها استفاده از منابع موجود در حساب شما برای غنی سازی خود است – برای مثال با استفاده از آن برای رمزگذاری مین.

این امر منابع سایت شما را از بین می برد و می تواند تأثیر زیادی در عملکرد داشته باشد. از آنجا که آنها در زیر رادار پرواز می کنند ، شما باید به طور مرتب سایت خود را اسکن کنید تا اطمینان حاصل شود که در سکوت ربوده نشده است.

در یک ابزار امنیتی از یک ارائه دهنده راه حل های امنیتی معتبر مانند Sucuri سرمایه گذاری کنید و مطمئن شوید که فقط افزونه ها را از منابع معتبر نصب می کنید. برای بررسی صحت پلاگین های خود ، از ابزاری مانند استفاده کنید جستجوگر امنیتی پلاگین برای اسکن کردن مسائل.

برای جلوگیری از عوارض ، سعی کنید اعتبار یک افزونه را بررسی کنید حتی قبل از نصب آن.

نتیجه گیری: روی جزئیات متمرکز شوید

همانطور که اکنون مشاهده می کنید ، اجرای یک سایت کارآمد وردپرس می تواند یک کار تمام وقت باشد. با این حال ، اگر شما بهترین کارها را یادداشت کنید و به طور مرتب پیروی کنید ، می توانید شانس یک سایت وردپرس کم کار را مانند طبیعت دوم کاهش دهید. به یاد داشته باشید که در کارهایی که انجام می دهید متمرکز باشید و هر کاری را که می خواهید به سایت خود اضافه کنید با دقت در نظر بگیرید. بسیاری از دارندگان جدید سایت وردپرس تمایل دارند از آنجا غرق شوند و همه چیز را به جز سینک آشپزخانه پرتاب کنند.

از رشد این وسوسه بپرهیزید و به آرامی با رشد سایت و شغل خود عمل کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map