SEO برای Dummies: چگونه سئو را در سال 2020 انجام دهیم

بهینه سازی موتور جستجو چیست؟?

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرایند تنظیم دقیق وب سایت برای تلاش و دستیابی به رتبه های بالاتر در نتایج جستجو است. سئو تا حدی بر اساس:


 1. درک کسی از چگونگی تفسیر ماشینها با هدف جستجوگرها و مطابقت با محتوای وب (الگوریتم جستجو) و,
 2. تخمین هایی درباره نحوه تعامل انسان با محتوائی که آنلاین می بینند.

SEO بسیار پیچیده شده است. تا به امروز ، وجود دارد بیش از 200 عامل رتبه بندی (پارامترهایی که در رتبه بندی یک صفحه وب تأثیر می گذارند) توسط بازاریابان اینترنتی توافق و شناخته شده اند.

Land Engine این کار را انجام داده است جدول دوره ای سئو برای توضیح عناصر اساسی در استراتژی سئو.

این عوامل عبارتند از: زمان ساکن کاربران, متن لنگر پیوند, کلمات کلیدی در URL, طول محتوا, TF-IDF, برچسب عنوان, متن توضیحات متا, سرعت بارگیری صفحه وب, کلمات کلیدی در متن alt متن, تعداد پیوندهای خروجی, تعداد پیوندهای دریافتی, کلمات کلیدی LSI, صفحه نتیجه جستجو بر اساس نرخ کلیک (SERP CTR), و غیره.

این عوامل توسط اکثریت شناخته شده است زیرا یا توسط سخنگوی گوگل تأیید شده است یا ثابت شده است که (حداقل تا حدودی) در آزمایش ها و مطالعات موردی که توسط متخصصان شناخته شده سئو منتشر شده است ، مؤثر باشد. بسیاری از این عوامل به خودم معتقد هستم که تعداد عوامل مهم رتبه بندی بسیار مهمتر از 200 است. هر یک از این عوامل وزن متفاوت در صفحات نتیجه جستجوی مختلف دارند – که باعث می شود سئو فوق العاده (دوباره) پیچیده و دشوار برای توضیح باشد. برخی SEO را بیشتر از یک هنر می خوانند تا یک علم.

من نمی خواهم به جزئیات این عوامل رتبه بندی 200+ بپردازم. هدف من با این مقاله این است که یک مرور سریع در مورد نحوه کار موتورهای جستجو امروز و به اشتراک گذاشتن لیستی از مهمترین موارد جستجوگرها برای شما ارائه دهم..

همانطور که گوگل نگه داشته است بیش از 90٪ از حجم بازار جستجو امروز, من در مقاله خود اصطلاح “موتور جستجو” و Google را جایگزین می کنم.

چگونه SEO در سال 2005 کار کرد?

دم بلند و کلمات کلیدی دم کوتاهفرایند SEO به طور سنتی با تحقیق در مورد کلید واژه ها آغاز می شود. در حالت ایده آل ، می خواهید کلمات کلیدی با بیشترین حجم جستجو و کمترین رقابت را پیدا کنید. با این حال ، هر دو تقریباً منحصر به فرد هستند – کلمات کلیدی با بیشترین حجم جستجو بیشترین رقابت را دارند در حالیکه کمترین رقابت در هیچ یک از حجم جستجوها کم یا زیاد نیست..

اینگونه است که من 15 سال پیش SEO را انجام دادم:

 1. مجموعه ای از کلمات کلیدی را در Overture (اکنون از بین رفته) یا اجرا کنید ابزار کلید واژه Google Adwords برای تعیین حجم جستجو برای هر کلمه کلیدی.
 2. مجموعه ای از 30 – 50 کلمه کلیدی را بر اساس حجم جستجو و رقابت بازار انتخاب کنید. اهداف جستجوی هدف با حجم جستجو بالاتر اما رقابت در بازار پایین تر.
 3. این کلمات کلیدی را در 10 تا 15 موضوع تقسیم کنید. هر موضوع باید از یک کلمه کلیدی اصلی و چند کلید واژه ثانویه دیگر تشکیل شود.
 4. تولید محتوا در مورد موضوعات – اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی اصلی در برچسب عنوان صفحه هستند و کلمات کلیدی ثانویه در عناوین صفحه (H1 ، H2 ، H3 و غیره) باقی می مانند..
 5. تصاویر زیبا و متن های alt غنی از کلمات کلیدی را برای هر یک از آنها درج کنید.
 6. صفحات مهم پول را در سراسر صفحه از هدر و پاورقی در هم پیوند دهید
 7. تا آنجا که می توانید ایمیل های دیگری را به وب مسترهای دیگر ارسال کنید و از آنها بخواهید تا با استفاده از کلید واژه های اصلی خود به عنوان متن لنگر ، به صفحه وب خود پیوند دهند..
 8. اگر بودجه اضافی دارید ، از وب سایت های دیگر بک لینک استفاده کنید.
 9. مرحله 1 – 6 را بی پایان تکرار کنید.

این به طریقی بود که من در دهه 2000 چندین وب سایت و وبلاگ وابسته به ترافیک بالا ساختم. اگرچه این روش ممکن است هنوز به معنای محدود امروز کار کند ، اما دیگر یک رویکرد مؤثر نیست. منظره در جستجو و فناوری وب بسیار تغییر کرده است – دستیابی به نتایج خوب مشابه با استفاده از این روش غیرممکن است.

چرا؟ زیرا موتورهای جستجوگر و اینترنت امروزه متفاوت عمل می کنند.

موتور جستجوی امروز است …

بسیار پنهانی

تعداد جستجوهای پنهان شده در پشت رمزگذاری Google.

جستجوهای امروز بیشتر رمزگذاری شده اند – این بدان معنی است که ما دیگر نمی توانیم به طور کامل ببینیم که کاربران در نوار جستجوی خود برای دستیابی به وب سایت ما چه تایپ می کنند. دقیق ترین داده های جستجوی ما امروز می توانیم از تعداد انگشت شماری از ارائه دهندگان ابزار جستجوگرها دریافت کنیم که داده های جریان کلیک را از واسطه های شخص ثالث خریداری می کنند..

لازم به ذکر نیست – استفاده از مسدود کننده های تبلیغاتی و VPN ها همچنین مانع از اشتراک گذاری داده ها بین صاحبان سایت های کوچکتر می شوند. ما دیگر نمی توانیم بطور دقیق ببینیم تعداد جستجوگرها به سایت ما می آیند و از کجا جستجو می کنند.

شخصی سازی شده

Duck Duck Go در 76 جستجو با 62 عبارت مختلف از نتایج جستجو را با همان عبارت “Control gun” پیدا کرد (منبع).

اکنون Google به نتایج جستجوی کاملاً شخصی شده خدمت می کند برای افراد بر اساس تنظیمات برگزیده فردی و سابقه مرور وب. دستگاهی که شما از آن استفاده کرده اید ، مانند مارک های تلفن همراه ، تبلت ، دسک تاپ ، تلویزیون های هوشمند و غیره نیز عامل اصلی آن هستند.

حتی رفتار شما نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و تا حدودی نقش دارد. به عنوان مثال ، تاریخچه استفاده شما مانند سایتهایی که بازدید کرده اید ، فیلم ها را دوست دارید یا به اشتراک گذاشته اید ، برنامه هایی که در تلفن های هوشمند خود نصب کرده اید و سایر تعاملات.

سپس راهی برای تعامل با نتایج جستجو وجود دارد (وب سایت هایی که روی آنها کلیک کرده اید ، مواردی که قبلاً جستجو کرده اید ، تبلیغات مواجه شده و غیره). این ترکیبات برای نشان دادن نتایج بعدی شما از جستجوی Google شما هستند. 10 نتیجه جستجوی برتر من به احتمال زیاد کاملاً متفاوت از نتایج شما خواهد بود.

کراس پلت فرم

دستگاه های مختلف برای انجام جستجو

جستجوها بر روی انواع مختلف دستگاهها انجام می شود – که غالباً نشان دهنده قصد متفاوتی برای موتورهای جستجو است. به عنوان مثال ، جستجوگرانی که به دنبال “aglio olio” در دسک تاپ هستند به احتمال زیاد به دنبال یک دستور العمل هستند. اما جستجوگرانی که در جستجوی همان مورد در تلفن همراه هستند ممکن است به دنبال یک رستوران ایتالیایی باشند. حتی اگر اطلاعات دقیقی در حجم جستجوی کلمات کلیدی دارید ، تخمین حجم ترافیکی که به دست می آورید ، دشوار خواهد بود.

چگونه سئو را در سال 2020 انجام دهیم?

بزرگترین چالش برای امروز متخصص SEO در اجرای است نه دانش و دانش.

من نمی توانستم بیشتر با کوین ایندیگ موافق باشم تقسیم سئو مدرن به دو دسته تقسیم می شود

 1. سطح کلان, که شامل جنبه های فنی مانند طراحی معماری وب سایت ، بهینه سازی UX ، بین المللی وب سایت و موارد دیگر می باشد.
 2. سطح خرد, که شامل محتوا متمرکز و بهینه سازی در صفحه مانند تطبیق intent و افزایش سرعت محتوا است.

نکته این است که شما دیگر نمی توانید مجموعه ای از مراحل ثابت را در سئو جستجو کنید و آن را به طور مساوی در تمام وب سایت ها و صفحات اعمال کنید.

هر صنعتی بی نظیر است.

هر وب سایت بی نظیر است.

هر هدفی که در پشت جستجو باشد بی نظیر است.

SEO دیگر یک “تاکتیک” بازاریابی مستقل نیست. اما چیزی که باید در فرآیند توسعه وب و تولید محتوای شما درج شود. برای رتبه بندی بالا در گوگل و رشد وب سایت خود ، به یک برنامه عملی بهبود مستمر نیاز دارید که هم به تصاویر کلان و هم در سطح خرد می پردازد..

در آن برنامه عملی ، در اینجا پنج حوزه در وب سایت شما وجود دارد که شما باید به طور مداوم بهبود و بهینه سازی کنید.

1. ایجاد مطالب مرتبط و مفید

انجام دادن – صفحات وب (و وب سایت خود) را تولید کنید که هدف مشخصی را در اختیار کاربران شما قرار دهند. مرتباً این صفحات وب را به روز کنید و به آن بیفزایید. در نهایت وب سایت شما باید مطالب مفیدی را ارائه دهد که کاربران نمی توانند در جای دیگری در اینترنت پیدا کنند.

اگر تازه وارد باشید ، بخش بزرگی از تلاشهای SEO شما در ممیزی محتوا صرف می شود. سؤالات زیر را بپرسید.

 • آیا مطالب شما به روز است و به وضوح ارائه شده است?
 • آیا محتوای شما دارای عمق (و ارزش) کافی برای کاربران است?
 • آیا محتوای شما تخصص ، اعتبار و قابلیت اطمینان را نشان می دهد (E-A-T)?

یک صفحه خبری فقط وقتی گزارش می دهد که آخرین یا مهمترین رویداد را گزارش می دهند ، برای کاربران سودمند است. یک صفحه خرید باید کلیه اطلاعات لازم در مورد محصول را ارائه دهد و یک مورد محکم برای فروش باشد. یک آموزش چگونه باید به اطلاعات کامل A-to-Z – در قالب متن ، تصاویر یا فیلم ها – در مورد انجام یک کار ارائه دهد.

2. پیوندهای دریافتی را بسازید و عاقلانه پیوند برقرار کنید

انجام دادن – پیوند با صفحات وب اصلی خود را به صورت مکرر درونی (بدون اینکه خطرات کاربر کاربر وب سایت خود را به خطر بیندازید). به سایر صفحات وب مرتبط و مفید در اینترنت پیوند دهید. سایر وب سایت ها و وبلاگ های مربوطه را برای ارتباط با شما دریافت کنید.

پیوندها در اینترنت مانند رای در دنیای واقعی است – با این تفاوت که پیوندهای مختلف در رتبه بندی جستجو دارای وزن متفاوتی هستند. به عنوان مثال ، پیوندی از یک سایت بسیار معتبر ، Nasa.com ، دارای قدرت بیشتری نسبت به پیوند یک دایرکتوری وب است که از یک صفحه به 500 وب سایت مختلف متصل می شود.

هدف اصلی شما در ایجاد پیوند ، کسب هر چه بیشتر پیوندهای “خوب” است.

روشهای مختلف جستجوگرها به ساختمان پیوند می دهند. برخی از روشها تولید محتوا را توصیه می کنند که بطور طبیعی پیوندها را به خود جلب می کند (افراد تمایل دارند به مطالبی که پیدا می کنند مفید یا جالب هستند پیوند دهند)؛ در حالی که دیگران پیوندها را با تجارت به دست می آورند – پول (حمایت مالی و تبلیغات) ، محتوای خوب (پست های مهمان) ، روابط تجاری (شبکه سازی).

نکته: یک راه خوب برای یافتن فرصت های پیوند ، مشاهده پروفایل بک لینک رقبا است. ابزارهای SEO زیادی برای انجام این کار وجود دارد ، اما من سادگی آن را دوست دارم پیوند لینک شناسی لینک شناسی. این برنامه رایگان است (برای حداکثر 100 بک لینک در هر دامنه و کیفیت لینک در یک مقیاس ساده 0 – 100 امتیاز دهید. تصویر بالا 15 پیوند اول را نشان می دهد پیوند شناسی موجود در این سایت.

هر یک از این رویکردها ممکن است برای شما مؤثر واقع شود یا نباشد. نکته اصلی در این است که بفهمید لباس مناسب شما چیست و چند تاکتیک مناسب برای ساختن لینک را انتخاب کنید.

3. عنوان صفحه جذاب را بنویسید

انجام دادن – عناوین غنی از کلمات کلیدی را بنویسید که باعث می شود کاربران از صفحات نتیجه جستجو به سایت شما کلیک کنند.

عنوان صفحه شما در SEO دو کار دارد:

 1. در درک محتوای صفحه وب خود به موتورهای جستجو کمک کنید
 2. برای کمک به ارتقاء صفحه وب خود در صفحات نتیجه جستجو

یک برچسب عنوان محدود به 65 – 70 کاراکتر است. کلمات کلیدی مهم و گزاره های ارزش کلیدی باید در ابتدای جمله شما بیایند.

4- مسابقه جستجوگرها را مطابقت دهید

انجام دادن – SERP را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود بررسی کنید تا بفهمید Google هدف جستجو چیست. صفحه خود را با قالبهای جدید و عناصر اضافی دوباره بسازید تا با هدف جستجو مطابقت داشته باشد.

“هدف جستجو” هدفی است که کاربر هنگام انجام جستجو در اینترنت می خواهد به آن دست یابد.

بخش موتورهای جستجو پرس و جوهای جستجو در سه کلاس مختلف را انجام می دهند (به نقل از مقاله آندری برودر):

 1. ناوبری هدف فوری رسیدن به یک سایت خاص است.
 2. اطلاعاتی هدف این است که به دست آوردن برخی از اطلاعات فرض بر حضور در یک یا چند صفحه وب است.
 3. معاملاتی هدف این است که برخی فعالیتهای تحت وب را انجام دهیم.

به طور سنتی ، جستجوگران معمولاً بسیار تحت اللفظی (در بیشتر موارد) هستند و تمایل دارند دقیقاً آنچه را می خواهند جستجو کنند. از این رو ایده اصلی SEO برای مطابقت با مطالب سایت شما تا حد امکان با کلمات کلیدی مرتبط در هر جستجو نزدیک است.

SEO مدرن امروزی کمی بیشتر از این نیاز دارد. نه فقط اینکه شما محتوا را باید با سؤالهای جستجوگر منطبق کنید ، بلکه نحوه ارائه محتوای شما نیز در تطبیق قصد تفاوت دارد.

برای درک اینکه Google هدف شما را از جستجو چیست ، به صفحات رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر خود نگاه کنید. مقایسه کنید چگونه صفحه وب شما متفاوت از آنها است. صفحه خود را با فرمت های جدید و عناصر اضافی دوباره بسازید تا با اهداف جستجو بهتر مطابقت داشته باشید. شما می توانید با استفاده از تعداد کاربرانی که روی سایت شما کلیک می کنند یا کاربرانی که مدت طولانی تری باقی می مانند ، تأثیرگذاری را ارزیابی کنید.

5. بهبود تجربه کاربر (UX)

انجام دادن – هنگام طراحی صفحه وب خود بر UX تأکید کنید. برای بهبود تجربه کاربر وب سایت خود ، مرتباً تست A / B را اجرا کنید.

برای کمک به کاربرانی که بیشتر به سایت شما مراجعه می کنند ، بیش از آنکه ترسیم کند لازم است. خوانندگان شما مشتری های شما هستند و ترک آنها با احساس مثبت بسیار ارزشمند است. این بدان معناست که باید به آنها امنیت ، یک تجربه مرور راحت و یک اقامت لذت بخش را به آنها ارائه دهید.

چند مثال اساسی …

استفاده از گواهینامه SSL فقط به کاربران شما کمک نمی کند تا ضمن اتصال به سایت شما ، داده های خود را امن کنند ، بلکه به موتورهای جستجو اجازه می دهد سایت شما برای هدایت ترافیک برای آنها امن باشد..

کاربرانی که باید منتظر بارگذاری یک صفحه وب باشند ، اغلب بی تاب و ترک می شوند ، بنابراین مطمئن شوید که سایت شما نیز برای سرعت بهینه شده است.

سرانجام ، حتی اگر تبلیغات و پنجره ها می توانند یک روش مؤثر در درآمد رانندگی باشند ، اینها می توانند برای این مزاحم باشند تجربه مرور کاربران.

نتیجه گیری: SEO یک سفر است ، نه مقصد

امروزه بسیاری از شرکت ها و افراد ارائه دهنده خدمات SEO هستند. قبل از درگیر کردن آنها ، به یاد داشته باشید که SEO یک سفر است و فقط یک مقصد نیست. با تکامل وب سایت ها و محتوا ، الزامات سئو تغییر می یابد.

موتورهای جستجو دائماً نحوه عملکرد الگوریتم های خود را تغییر می دهند ، به این معنی که شما هرگز “راه حل کامل جستجوگرها” نخواهید داشت. اینها دروغ در فهم ، آزمایش و فداکاری است.

سوالات متداول در مورد سئو

SEO چیست؟?

SEO مخفف عبارت Optimization Engine Search است.

SEO در کلمات ساده چیست؟?

همانطور که گفته شد ، SEO فرایند بهینه سازی وب سایت برای دستیابی به رتبه های بالاتر در نتایج جستجو است. جستجوگرها انجام می شود ، تا حدی مبتنی بر درک شخص از نحوه کارآیی الگوریتم جستجو و تا حدی مبتنی بر برآورد نحوه تعامل انسان با نتایج جستجو.

آیا سؤالات متداول برای سئو خوب است?

صفحه “سوالات متداول” همیشه از منظر کاربر مفید است. صفحه پرسش و پاسخ با دقت برنامه ریزی شده و ساخته شده به خوبی به عنوان یک ابزار فروش کار می کند و تعداد مطالب موجود در وب سایت شما (تعداد کلمات و غیره) را افزایش می دهد و از این رو شانس حضور در جستجوهای مربوطه را افزایش می دهد..

سؤالات متداول ، هنگامی که با داده های ساختاری مشخص شده اند (این مورد برای مثال) ، شانس حضور در نتایج جستجوی غنی را افزایش می دهد و (از لحاظ تئوری) به ترسیم کلیک های بیشتر به وب سایت شما کمک می کند. رجوع به گوگل و راهنمای بینگ برای اطلاعات بیشتر در مارک وب سایت.

بک لینک در سئو چیست?

Backlink پیوندی است که از یک صفحه وب به وب سایت شما پیوند می یابد. بک لینک ، همچنین به عنوان پیوند ورودی شناخته می شود ، از عوامل مهم رتبه بندی در Google است.

باید خودتان SEO را انجام دهید?

بله و خیر. راهنمای سئو بسیار مفیدی در اینترنت وجود دارد – بنابراین شروع به کار و انجام این کار برای صرفه جویی در هزینه کار دشوار نیست. البته بخاطر داشته باشید که SEO بسیار وقت گیر و وقت گیر است.

آیا SEO هزینه ای دارد؟?

کاملا. براساس من مطالعه بر روی 400 پروفایل برتر فریلنسر در Upwork, هزینه SEO به طور متوسط ​​23.68 دلار در هر ساعت است. هزینه آن به 175 دلار در هر ساعت می رسد. من شخصاً احساس می کنم پرداخت 1000 دلار – 2500 دلار در هر ماه برای یک سرویس خوب بلند مدت SEO.

مبتدیان چگونه SEO را انجام می دهند?

با خواندن این راهنما و مشاهده کارهایی که سایر صاحبان وب سایت با وب سایت های خود انجام می دهند ، شروع کنید. از ابزارهای SEO مانند AHREFS ، SEM Rush یا MOZ استفاده کنید تا بدانید دیگران برای بهبود رتبه بندی جستجوی خود چه کاری انجام می دهند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map