راهنمای ساده حمایت از فکری برای مشاغل

این مقاله توسط مارشا کلی نوشته شده است.


همه آنها را دیده اید. © ، ™ ، ® ، حتی “پت”. انتظار.” همه ی اینها چه معنایی میدهد؟ و چگونه می توان درک علائم تجاری ، حق ثبت اختراعات و حق چاپ را برای محافظت از مشاغل شما کمک کرد مالکیت معنوی?

هنگامی که شما شروع به درک تفاوت بین هر نوع مجوز برای مالکیت معنوی کردید ، می توانید برای محافظت از آنها شروع به کار کنید. به طور کلی ، کپی رایت محافظت از کتاب ها و فیلم ها ، حق ثبت اختراعات از اختراعات محافظت می کند ، و علائم تجاری از آرم و شعار محافظت می کنند. تفاوت هایی در نحوه کار و نحوه محافظت از آنها وجود دارد.

مهم است که از دارایی تجاری خود محافظت کنید.

توجه: اگر در حال ایجاد یک وب سایت ، فروشگاه تجارت الکترونیک یا هر نوع مشاغل آنلاین هستید ، این مقاله برای محافظت از مشاغل خود اطلاعات بیشتری به شما می دهد..

حق چاپ چیست?

کپی رایت در درجه اول برای سازندگان رسانه است. مطابق اعلام دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ، حق چاپ می تواند شعر ، رمان ، فیلم و معماری از جمله دیگر آثار باشد. آنها از کارهای ارائه شده و به روشی مشخص برای ارائه آن محافظت می کنند.

این که حق چاپ خود را ثبت کنید یا خیر ، کاملاً به عهده شماست. محافظت از حق نسخه برداری برای کار در لحظه ایجاد آن وجود دارد. اگر می خواهید به دلیل نقض کار خود دعوی علیه شخص دیگری ثبت نام کنید ، باید ثبت نام کنید.

حق چاپ برای من به روشی توضیح داده شد که فراموش کردن آن دشوار است. تصور کنید که شما در یک کلاس نشسته اید ، و معلم شما ایده های متفکران معروف روشنگری را طرح می کند. فکر کنید ولتر ، جان لاک ، روسو و غیره. شما کاملاً آزاد هستید که این ایده ها را بنویسید. این متفکران ایده های مفصلی را ارائه می دهند که باید به آنها اجازه داده شود مثل دولت مشروطه که در سراسر دنیا بسیار زیاد است بتواند آن را تکثیر کند.

با این حال ، هنگامی که یادداشت هایی را در آن درس می نویسید ، نویسنده هستید ، و از نظر فنی می توانید این یادداشت ها طبق قانون کپی رایت محافظت شوند. شما اثری درست کرده اید که در یک رسانه خاص ثابت و بی نظیر است.

می توانید یک حق چاپ را به طور رسمی در آن ثبت کنید www.copyright.gov. وب سایت تخمین می زند که ادعاهای مطرح شده در وب هفت ماه طول می کشد تا پردازش شود.

ثبت اختراع چیست?

وقتی فکر می کنید ثبت اختراعات است ، ممکن است شخصی مانند ادیسون یا تسلا و اختراعاتی را که ایجاد کرده اند تصور کنید. ثبت اختراعات هنوز هم به عنوان روشی برای محافظت از آثار دانشمندان دیوانه رقیب برای یک دوره موقت از 15 تا 20 سال در ازای افشای عمومی آن آثار به کار می رود..

محصولات محافظت شده با ثبت اختراعات شامل “کالاهای تولیدی” ، فرآیندهای صنعتی ، مواد شیمیایی و انواع خاصی از طرح ها می باشد. به طور خاص ، اختراعات ثبت شده به دارنده حق می دهد اختراعی را که دارنده آن ساخته ، از فروش ، استفاده ، فروش یا فروش خود محروم کند. همچنین به دارنده این امکان را می دهد که دیگران را از وارد کردن آن به ایالات متحده آمریکا محروم کند. با این حال ، اختراعات ثبت شده فقط در ایالات متحده مؤثر است.

روند دریافت حق ثبت اختراع بسته به نوع ثبت اختراع متفاوت است اما شامل ارسال درخواست به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده و تأیید آن توسط یک امتحان کننده است. تخمین زده می شود که دفتر حدود 16 ماه طول بکشد تا اولین بار در مورد برنامه های اولیه صحبت کند.

می توانید یک برنامه کاربردی برای اختراع خود در اینجا شروع کنید https://www.uspto.gov/patent.

علائم تجاری چیست?

قوس های طلایی ، شکل یک بطری کولا ، غرش شیر قبل از فیلم ، یک سیب مکینتاش ، “فقط آن را انجام دهید” ، همه اینها فوراً قابل تشخیص به عنوان یک شرکت خاص هستند. این همان چیزی است که این شرکتها هنگام طراحی و ثبت آنها به عنوان علائم تجاری در ذهن داشتند.

در مورد علائم تجاری که می توانید ثبت کنید ، یک راه پیمایی باورنکردنی وجود دارد. می تواند به سادگی یک آرم ، یک شعار یا یک نام تجاری ساده باشد. همچنین می تواند به شکل یک محصول ، یک رنگ ، صدا یا بو باشد.

اجرای تهاجمی لیگ برتر فوتبال ملی در فینال مسابقات فوتبال تلویزیونی با مارک تجاری خاص ، باعث شده بسیاری از مشاغل بدون مجوز از استفاده از این عبارت در کل خودداری کنند. به همین دلیل از علائم تجاری استفاده می کنید و به جای نام مناسب آن در تبلیغات بال های داغ در ماه فوریه در مورد “بازی بزرگ” می شنوید.

حمایت از علائم تجاری دقیقاً به همان روشی که محافظت از حق چاپ است ، انجام می شود. حقوق متداول در مورد یک علامت تجاری با استفاده شما از آن علامت تجاری در تجارت ایجاد می شود.

شما نیازی به ثبت نام ندارید ، اما در صورت انجام این کار ، USPTO می تواند اخطار مالکیت عمومی علامت تجاری ، پیش فرض مالکیت در سراسر کشور و استفاده انحصاری از یک نشان در کالاها و خدمات را تضمین کند. همه اینها مزایای قابل توجهی در اعمال حمایت از این علامت تجاری به شما می دهد.

می توانید علائم تجاری را در آن ثبت کنید https://www.uspto.gov/trademark. USPTO می گوید این روند ممکن است “چند ماه” طول بکشد. پس از پرداخت هزینه برای ثبت علامت تجاری ، برای نگهداری از آن باید مرتباً پرداخت کنید.

روی هم رفته ، اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که هیچ کس از رسانه ، اختراع یا آرم شما تکرار نمی کند ، می خواهید مالکیت معنوی مربوط را ثبت کنید. هر یک از این فرآیندها می تواند زمان زیادی را ببرد ، و حتی در پایان آن روند ، ممکن است ادعای شما رد شود. وب سایت ها و خدماتی مانند LegalZoom می توانند به ثبت آن برنامه ها کمک کنند. من را بخوانید بررسی حق ثبت اختراعات LegalZoom برای کسب اطلاعات بیشتر این سایت حتی موتور جستجوی مارک های تجاری را در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین می توانید ببینید نام شرکت شما قبلاً در ایالات دیگر گرفته شده است یا خیر.

درباره مالکیت معنوی

اکنون ، حتی با وجود این اطلاعات زیاد در مورد مالکیت معنوی ، ممکن است چند سوال دیگر نیز داشته باشید …

سؤالات متداول درباره مالکیت معنوی

س: آیا می توانم آرم خود را علامت تجاری بزنم?

پاسخ: تا زمانی که به یک مارک خاص متصل باشد ، البته! با این حال ، ممکن است این امر به این بستگی داشته باشد که اداره ثبت اختراعات معتقد باشد که به اندازه کافی مجزا است که بتواند از آن استفاده کند. با استفاده از موتور جستجوگر سعی کنید قبل از ارائه برنامه ، آرم های مارک تجاری مشابهی را کشف کنید.

س: انواع مختلف اختراعات ثبت شده چیست؟ تفاوت آنها چگونه است?

پاسخ: شما می توانید برای سه نوع اختراع ثبت شده ، ثبت اختراعات نرم افزاری ، ثبت اختراعات طراحی ، حق ثبت اختراع گیاهان اقدام کنید. اگر این راهنما را می خوانید ، شک دارید لازم است در مورد حق ثبت اختراعات گیاه بدانید ، زیرا اینها با انواع جدید و مشخص گیاهان ارتباط دارند.

حق ثبت اختراعات سودمندی ارتباط بیشتری با اختراعات عملی دارد و می توان آنها را به پرده پردازندگان ، ماشین آلات یا ترکیب ماده جدید اعطا کرد..

ثبت اختراعات طراحی بیشتر در مورد فرآیندهای خلاق است و می تواند برای محصولات تولیدی (مانند یک محصول) اعمال شود.

س: چگونه می توانم بطور قانونی “حق ثبت اختراع” را بر روی محصولات خود قرار دهم?

پاسخ: یک برنامه موقت به شما امکان می دهد برای مدت 12 ماه “ثبت اختراع در انتظار” را بر روی محصولات و خدمات خود قرار دهید ، که نمی تواند تمدید شود.

س: نمادهایی مانند like و © چیست?

پاسخ: من فکر کردم شما هرگز نمی پرسید!

© – حق چاپ

® – علامت تجاری ثبت شده

– علامت تجاری

mark – علامت سرویس (نشان دهنده یک سرویس)

مارشا کلی اولین تجارت خود را با بیش از یک میلیون دلار فروخت. او در وبلاگ Best4Businesses خود ، به عنوان یک کارآفرین سریال موفق ، تجربیات برنده سخت را به اشتراک گذاشته است ، جایی که مرتباً نکات ، ایده ها و پیشنهادات تجاری و همچنین بررسی محصولات را برای خوانندگان مشاغل ارسال می کند. به عنوان یک کارآفرین سریالی که در شرکت های آمریکایی “زمان” را انجام داده است ، مارشا یاد گرفته است که امروز محصولات و خدمات واقعا در تجارت خوب کار می کنند. می توانید از تجربیات او برای ایجاد شغل خود بیاموزید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map