قدرت گفتگوی زنده در ایجاد روابط مثبت با مشتری

بیشتر شرکت ها ارتباط مثبتی را که با مشتریان برقرار می کنند رونق می گیرند. این مهم است که آنها محصولات و خدمات خود را بفروشند. طیف وسیعی از مشتریان آنها شامل آن دسته از خریداران وفادار می شود که محصول را دوست دارند و خریداری می کنند ، خریداران پنجره ای که تازه در حال عبور از یک تصمیم مثبت هستند و کسانی که تازه برای اولین بار در مورد شرکت شنیده اند و هیچ کدام را تشکیل نداده اند. ایده هنوز.


هدف از هر تجارت ، در این مورد ، ایجاد روابط بین تأمین کننده و مشتری بر پایه سود متقابل است. برای انجام این کار ، آنها باید نشان دهند که نیازهای خریداران درک شده است ، آنها آماده هستند تا در انتخاب خود یاری کنند و همیشه اگر چیزی نامشخص باشد یا اشتباه پیش برود ، همیشه با همدلی واکنش نشان می دهند. مشاغل می توانند از طریق چت زنده که باید از این اهداف استفاده شود ، به همه این اهداف برسند.

سودمندترین ویژگی چت های زنده این است که آنها یک آدرس فوری را به مشتریان ارائه می دهند. در اینجا چند نکته و روش استفاده از ابزار چت زنده برای چنین پیشرفت مهمی آورده شده است.

مزایای چت های زنده

مهمترین وظیفه برای انجام از طریق چت های زنده این است که مشتریان احساس کنند که شما در آنجا هستید تا به آنها کمک کنید ، به آنها خدمت کنید و تمام مشکلات خاص آنها را فوراً حل کنید. اگر این احساس را داشته باشند ، احتمالاً آنها نه تنها مشتری وفادار ، بلکه مشتاق ترین طرفداران شما خواهند بود.

اینترنت این مشارکت مثبت را به مشاغل ارائه می دهد و شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا از این گزینه قدرتمند برای ارتقاء و پیشرفت شرکت خود استفاده کنید.

از مشهودترین مزایای چت زنده موارد زیر را می توان برجسته کرد:

 • کاهش هزینه ها در مقایسه با کانال های سنتی
 • افزایش فروش
 • بهبود خدمات به مشتری و وفاداری
 • کشف نقاط درد مشتری
 • حل سریع و مداوم مشکل
 • راحتی برای مشتریان
 • مزایای رقابت
 • دسترسی به بازار و فرصتهای گسترده
 • برنامه ریزی فعال و دسترسی
 • تجزیه و تحلیل دقیق و گزارش

با این حال ، به خاطر داشته باشید که این شاهکار فقط به راحتی آسان به نظر می رسد. ممکن است خیلی سخت تر از آن چیزی باشد که در ابتدا اعتقاد داشتید. با استفاده از آخرین ابزار خدمات مشتری و تاکتیک های به روز شده در موفقیت بسیار کمک خواهد کرد.

چرا مشتریان چت زنده را ترجیح می دهند

کارشناس بازاریابی آمریکایی و بنیانگذار شرکت بازاریابی با همین نام قدرت J.D., استدلال می کند که چت زنده به روش تماس آنلاین آنلاین برای خریداران تبدیل شده است زیرا 42٪ از آنها چت زنده را به ایمیل (23٪) و رسانه های اجتماعی (16٪) ترجیح می دهند..

دلیل آن در ذهن انسان نهفته است. شما به احتمال زیاد هنگام خرید آنلاین بصورت آنلاین ، فوراً به کسی خطاب می کنید. به همین دلیل است که مردم تصمیم می گیرند از وب سایتهایی که ویژگی چت زنده روی آنهاست استفاده کنند. این پشتیبانی سریع در مرحله تصمیم گیری باعث افزایش گزینه های مثبت و نرخ تبدیل می شود.

درمورد این شرکت نیز بسیار راحت است وقتی می توانید بلافاصله با بازدید کنندگان خود ارتباط برقرار کنید تا تردید ، درک منفی احتمالی و ناامیدی آنها را برطرف سازد..

نکاتی تاکتیکی برای استفاده از چت زنده در برقراری ارتباط مثبت با مشتری

برای افزایش بخشی از گفتگوی زنده در تجارت ، اصول اصلی CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) را که همراه با پیشرفتهای فناوری است ، به خاطر بسپارید..

1. خدمات خود را با ترکیبی از گفتگوی زنده و CRM شخصی سازی کنید

این ابزار می تواند در توسعه استراتژی های بلند مدت شرکتتان به شما کمک کند. با چت زنده ، در مورد مشتریان بالقوه و واقعی خود ، نیازها و مشکلات آنها و نحوه برخورد با آنها ترجیح می دهید.

با حفظ داده های مبتنی بر ابر در مورد مشتریان و ترجیحات آنها در گذشته ، شما قادر خواهید بود تجربیات چت زنده آنها را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را راحت تر کنید. به نوبه خود ، این ممکن است به شما در پیش بینی نیازها ، مشکلات و رفتارهای آینده کمک کند.

به عنوان مثال ، اگر آنها در مورد برخی مشخصات محصول مورد نظر برای خرید با شما تماس بگیرند ، ممکن است بهترین الگوریتم را برای پاسخ به چنین درخواست هایی ایجاد کنید..

2. یک پایه دانش کامل برای چت زنده را تکمیل کنید تا اطلاعاتی را که مشتریان به آن نیاز دارید ارائه دهید

اپراتور شما باید دانش کاملی در مورد خدمات و محصولات کسب کند تا بتواند اطلاعات بیشتری را برای حل و فصل شک و تردید خود به دست آورد ، تا اطمینان حاصل کند که کلیه مشکلات مربوط به حمل و نقل یا جایگزینی و نوسازی در مدتی حل می شود.

ایجاد چنین بانک اطلاعاتی به ارتباط خوبی بین بخشهای شرکت شما نیاز دارد. همچنین ایده خوبی است که برخی از اپراتورها برای گفتگوی زنده که متخصص در حل مسائل مختلف هستند ، داشته باشیم. مشتریان شما سایت شما را کاملاً راضی و مایل به بازگشت دوباره می کنند.

3. به عوامل چت خود آموزش دهید تا تعامل دوستانه ، هر چند حرفه ای برقرار شود

از یک طرف ، نمایندگان گپ باید به مشتریان احساس استقبال کنند. احترام یک تجربه مثبت است که هر مشتری به محیط اطراف خود منتقل خواهد کرد. از طرف دیگر ، جستجوی بیش از حد دوستانه می تواند مشتری را به این فکر کند که این ارتباط با یک حرفه ای نیست.

که بهتر است؟ برای انتخاب چیزی بین. تشریفات بیش از حد به همان روش کار می کند و فاصله غیر ضروری بین مشتری و شرکت را حفظ می کند.

چت زنده به معنای صحبت کردن مثل روبات نیست. هدف این است که به خریداران نشان دهیم که با افراد واقعی صحبت می کنند که وقت خود را برای مراقبت از هر موضوعی که می تواند ظهور کند ، می گیرند. بنابراین ، بهترین گزینه دوستی و همدلی و در عین حال با رویکردی قابل احترام و درک است.

4- وعده و تحویل نتایج به موقع

بدون شک عامل گپ باید بتواند تحت فشار کار کند. اگر اطلاعاتی که مشتری در مورد آنها می خواهد به برخی از مخاطبین اضافی با سایر بخش ها نیاز داشته باشد ، یک مشاور باید مهلت های کافی را تعیین کند تا با یک راه حل آماده به مشتری برگردد..

اگر درخواست مشتری در اسرع وقت پاسخ داده نشود ، ممکن است یک خریدار احساس اهانت کند و به اعتبار این شرکت آسیب برسد. دادن اطلاعات در مورد بازپرداخت ، ردیابی محصولات یا حمل و نقل باید در اولویت باشد.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید سؤال از نظرات مشتریان است. بررسی سریع به تعیین اینکه آیا همه چیز به خوبی کار می کند کمک خواهد کرد.

5- با پاسخ های متداول ، از میانبرهای صفحه کلید استفاده کنید

مهم نیست که چند نفر برای موقعیت یک نماینده گپ اشتغال دارند ، آنها هرگز کافی نخواهند بود ، به خصوص اگر شرکت شما بسیار بزرگ باشد. به همین دلیل است که در مورد برخی از اتوماسیون فکر کنید از اپراتورهای خود بخواهید که از آنها استفاده کند پیام های کنسرو شده که به نظر می رسد یک روش مفید برای صرفه جویی در وقت است.

برخی از میانبرهای صفحه کلید به شما نشان می دهد که با وجود برنامه شلوغ ، بلافاصله آمادگی کمک به مشتریان را نشان می دهید به عنوان مثال ، همیشه سلام و سایر پاسخ های رسمی را خودکار کنید.

6. گزینه چت زنده را در دستگاه های دیگر در دسترس قرار دهید

در نظر بگیرید که امروزه بیشتر مشتریان خرید آنلاین خود را از طریق موبایل انجام می دهند. بنابراین ، در مورد دوستانه سایت خود فکر کنید. به همین دلیل است که باید چت زنده خود را در هر پلت فرم تلفن همراه در دسترس قرار دهید.

نتیجه مثبت دیگر چنین پیشرفتی این است که شما با استفاده از این پلتفرم احتمالاً در آینده به دنبال کننده های خود کمک خواهید کرد تا مشتری های شما شوند.

7. توضیحات را به زبان ساده بیان کنید

مشتریان بیشتر اصطلاحات را درک نمی کنند. این بدان معناست که یک عامل چت باید صبور باشد و سعی در توضیح شرایط فنی یا رسید های آنلاین با کلمات ساده تر و همچنین نحوه استفاده از وب سایت.

برای اینکه این وضعیت هنوز هم برای نماینده و هم مشتری آسان تر باشد ، یک راهنمای کوچک در مورد چگونگی توضیح اصطلاحات فنی یا برخورد با مشتریهای نادان از نظر فنی تهیه کنید..

راه حل های برتر نرم افزار چت زنده

برای افزایش نتایج چت های زنده موفق ، نرم افزار را به درستی انتخاب کنید. این می تواند نرخ تبدیل شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. یک ابزار موثر برای استفاده از اپراتورها و بازدید کنندگان یا مشتریان کاملاً بصری است. علاوه بر این ، با پیشرفت فن آوری ، امروزه مشتریان خواستار پاسخ سریعتر و گزینه های مناسب تر برای موبایل هستند.

با توجه به نیازهای خود می توانید برخی از راه حل های چت زنده را از موارد زیر انتخاب کنید:

هنوز برنامه ها و سیستم عامل های بیشتری برای چت زنده وجود دارد همانطور که در اینجا مشاهده می کنید. مهم نیست که کدام یک از این گزینه ها را ترجیح می دهید ، ابتدا آزمایش رایگان را انجام دهید تا مطمئن شوید انتخاب شما با نیازهای شرکت شما مطابقت دارد.

در پایان ، لازم به ذکر است که بسیاری از افراد اعتقاد زیادی به خرید آنلاین ندارند. بنابراین ، بسیار مهم است که آنها را به درک شرکت شما به عنوان یک واقعیت تبدیل کنید ، و گفتگوی زنده می تواند در این امر نقش اساسی داشته باشد. هنگامی که مشتریان بالقوه می بینند که می توانند با افراد واقعی صحبت کنند و در مورد هر مشکلی که پیش می آید بحث کنند ، آنها فقط به خاطر اولین تلاش برای محصولات خود به برند و سایت شما اعتماد دارند..

چت زنده یک روش عالی برای برقراری ارتباط بین شرکت ها و مشتریان آنها است. به همین دلیل است که اطمینان حاصل شود که برقراری ارتباط با روشی کاملاً آماده ، حرفه ای و قابل احترام حفظ شود تا هر دو طرف بتوانند از آن بهره مند شوند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map