نقشه های وب سایت رنگی که می توانید برای سایت وردپرس خود استفاده کنید

شما تازه وارد سیستم شده اید وردپرس, و شما آماده ساخت اولین وب سایت خود هستید. مشکل این است که ، شما هیچ تصوری ندارید که چگونه می خواهید آن را به نظر برسد. نمی توانید به سادگی یک مورد را انتخاب کنید موضوع و به آن بچسبید – انتخاب طرح رنگی مناسب نیز بسیار مهم است.


ترسناک به نظر می رسد؟ نگران نباش من نمونه های خیره کننده ای از طرح های رنگی وب سایت را جمع آوری کرده ام که می توانید از آنها الهام بگیرید. ما همچنین درمورد اینکه برای انتخاب پالت مناسب برای وب سایت شما چه کاری باید انجام دهیم صحبت خواهیم کرد.

چرا طرح های رنگی مهم هستند

قبل از ورود به لیست ، اجازه دهید بحث کنیم که چرا انتخاب رنگ های مناسب برای وب سایت شما ضروری است.

ابتدا ، یک رنگ بندی مشخص باعث می شود تا نام تجاری شما به یاد ماندنی تر شود.

نامهای بزرگ شرکتها معمولاً از رنگهای آرم خود برای وب سایتها ، تبلیغات و سایر تلاشهای برندسازی استفاده می کنند. به عنوان مثال ، FedEx از بنفش و نارنجی استفاده می کند ، در حالی که پی پال چندین سایه آبی را انتخاب می کند. با استفاده مداوم از آن رنگ ها ، عموم مردم این رنگ بندی خاص را با نام تجاری مرتبط می کنند.

یک رنگ بندی خوب نیز می تواند برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد.

طبق نظرسنجی اسکات طراحی ، به نظر می رسد آبی و سبز دو رنگ مورد علاقه هستند.

همه گروه جمعیتی ترجیح رنگ خاص خود را دارد. سلیقه آنها می تواند تحت تأثیر تربیت ، فرهنگ ، جامعه و بسیاری از عوامل دیگر باشد.

به عنوان مثال ، یک رنگ می تواند داشته باشد معانی مختلف در فرهنگ های مختلف سیاه به طور معمول به معنای ظرافت است ، اما در برخی فرهنگ ها ، رنج را نشان می دهد.

شرکت ها از اثرات رنگ ها برای منافع خود استفاده کرده اند. به عنوان مثال ، بچه ها معمولاً با رنگهای روشن واکنش مثبت تری نشان می دهند. بنابراین ، یک وب سایت مانند کودکان و نوجوانان PBS با استفاده از یک طرح رنگ روشن برای جذب کودکان.

و در آخر اینکه ، رنگها می توانند به جذب کاربر بیشتر منجر شوند.

اخیرا مطالعه نشان می دهد که دکمه های CTA با رنگ های با کنتراست بالا نرخ تبدیل بالایی دارند. این بدان معنی است که دکمه باید به رنگی باشد که در مقابل طرح رنگ وب سایت قرار دارد.

بنابراین همانطور که می بینید ، مهم است که رنگ عناصر وب سایت خود را در نظر بگیرید ، حتی اگر فقط یک دکمه باشد.

نحوه انتخاب یک طرح رنگ مناسب برای وب سایت شما

ساده ترین راه برای انتخاب یک طرح رنگی مناسب ، استفاده از ژنراتورهای رنگی است. در اینجا برخی از ابزارهایی که می توانید استفاده کنید:

 • Colorspire– پیش نمایش رنگ ها در قالب وب سایت.
 • پالتون– ببینید که چگونه طرح رنگ شما در طرح های مختلف ظاهر خواهد شد.
 • کولرها– ایجاد طرح های رنگی از تصاویر مورد نظر خود.

با این حال ، اگر می خواهید از ابتدا طرح رنگی بسازید ، در اینجا کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید:

 1. یک رنگ غالب را انتخاب کنید. این رنگی است که می خواهید بیشتر از آن ایستادگی کنید. توصیه می شود در سراسر وب سایت خود از رنگ نام تجاری خود استفاده کنید.
 2. رنگ های ثانویه را انتخاب کنید. این رنگ ها رنگ غالب شما را تکمیل یا تقویت می کنند.
 3. تعیین محل قرار دادن رنگ ها. بعضی از افراد دوست دارند از ویژگی های غالب مانند دکمه ها و پیوندها استفاده کنند. برخی دیگر ممکن است از آن برای عناصر بصری بزرگ استفاده کنند ، در حالی که رنگ های ثانویه برای متن ها است. گزینه ها را کاوش کرده و بهترین مورد را برای شما پیدا کنید.
 4. یک رنگ پس زمینه را انتخاب کنید. افراد معمولاً برای حفظ خواندن وب سایت ، لحن خنثی را انتخاب می کنند.

8 طرح رنگی وب سایت خیره کننده

با 34٪ وب سایتها از WordPress استفاده می كنند ، من 8 نوع طرح رنگی را با دقت انتخاب كرده ام كه ​​می توانید به عنوان الهام بخش برای سایت وردپرس خود استفاده كنید:

1. پر جنب و جوش

از خوش بینی هواشناسی دیدن کنید

رنگهای روشن و واضح برای وب سایتهایی که می خواهند لحن سرزنده و پرانرژی ایجاد کنند می توانند یک انتخاب مناسب باشند.

وب سایت Weather Optimist استفاده خوبی از چنین رنگ هایی را نشان می دهد. به عنوان یک سازمان تغییر اوضاع ، آنها می خواهند برای ایجاد مشارکت مردم در مبارزات انتخاباتی خود از مثبت و اطمینان ایجاد کنند. این در طرح رنگ زرد ، صورتی و سبز آنها تجسم یافته است.

2. خاموش

از موزول دیدن کنید

اگر می خواهید وب سایت شما زیبا به نظر برسد ، استفاده از زنگ های خاموش را در نظر بگیرید. ممکن است اینها به اندازه چشم نواز نباشند ، اما ترکیب رنگی مناسب می تواند شیک به نظر برسد.

این وب سایت توسط موسول ، کارخانه شراب سازی ایتالیایی ، هدف چنین لحنی را دارد. آنها رنگهای خاکی مانند قهوه ای و سبز را خنثی می کنند و جلوه ای درجه یک به وجود می آورند که هنوز نمایانگر برند آنها به عنوان یک کارخانه شراب سازی است.

3. نور

بازدید از Bosumhus

اگر می خواهید وب سایت شما جذاب به نظر برسد ، توصیه می کنم از سایه های سبک تر استفاده کنید. مانند یک خانه راحت ، یک وب سایت دلپذیر باعث می شود بازدید کنندگان بخواهند وقت بیشتری را در صفحه شما بگذرانند.

Bosumhus ، وب سایت سازنده خانه ، نمونه ای عالی از این طرح رنگی را ارائه می دهد. در حالی که متون تاریک هستند ، عناصر دیگر بیشتر در قهوه ای روشن و بژ با نکات سبز سبز در اینجا و آنجا وجود دارد. وب سایت همچنین تصویر خوبی در مورد چگونگی نمایش تصاویر می تواند از پالت رنگ شما باشد.

4. تاریک

از TechWorks Critical دیدن کنید

در مقابل رنگهای روشن ، رنگهای تیره معمولاً نمادی از رمز و راز هستند. علاوه بر این ، از آن برای نشان دادن مدرنیته و آینده نگر استفاده می شود.

در این مثال ، Critical TechWorks از رنگهای تیره برای تکمیل هویت خود به عنوان یک شرکت فناوری نسل بعدی استفاده می کند.

این وب سایت همچنین نشان می دهد که چگونه می توانید در عین جذاب بودن از رنگ های تیره استفاده کنید. اگرچه بیشتر رنگها عمیق هستند ، وب سایت همچنین از نئون آبی برای نکات برجسته استفاده می کند.

5. پاستیل

از مونت روکو دیدن کنید

پاستل برای چند سال گذشته روند طراحی بوده است. این رنگ ها نرم و شسته شده هستند و هدف آنها از بین بردن آرامش است.

این معمولاً با نوزادان همراه است زیرا این رنگ ها اغلب در مهد کودک ها یافت می شوند. با این حال ، بسیاری از وب سایت ها از این رنگ ها برای جلب توجه جمعیتی جوان نیز استفاده می کنند.

وب سایت Mont-Roucous نمونه ای عالی برای استفاده از رنگ های پاستلی است. از آنجا که محصولات آنها برای نوزادان در نظر گرفته شده است ، آنها از مارک صورتی و آبی نرم برای مارک خود استفاده می کنند.

6. تک رنگ

از Brightscout بازدید کنید

اگر نمی دانید که چگونه رنگ ها را ترکیب کنید ، یک رنگ را انتخاب کنید و کل وب سایت خود را به صورت یک رنگ بسازید. این بدان معناست که شما فقط در تمام صفحه از سایه های مختلف با همان رنگ استفاده خواهید کرد.

Brightscout نشان می دهد که چگونه می توانید از سایه های مختلف سبز در همان صفحه استفاده کنید. اگرچه همه چیز عمدتاً سبز است ، اما استفاده از هر دو سایه روشن و تیره مانع از صاف شدن صفحه می شود.

7. لهجه

بازدید از Frakton

رنگ لهجه به مواردی اشاره دارد که برای تأکید بر عناصر مهم استفاده می شود. این رنگ ها به صورت کم استفاده می شوند و برخی وب سایت ها از رنگ نام تجاری خود به عنوان رنگ لهجه استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، Frakton از یک پالت رنگی عمدتاً سیاه و سفید با تکه های زرد در اینجا و آنجا استفاده می کند. طرح سیاه و سفید کمک می کند تا همه توجهات به رنگ های برجسته زرد جلب شود ، بنابراین از رنگ لهجه برای دکمه ها ، متون تأکید شده و سرصفحات استفاده می شود..

8- رنگهای متضاد

از مزارع لبنیاتی ترنر بازدید کنید

برخی وب سایت ها دوست دارند از دو رنگ متضاد استفاده کنند تا جلوه بصری چشمگیر ایجاد کنند. این رنگ ها معمولاً در انتهای مخالف چرخ رنگ قرار دارند.

ترنر لبنیات از قرمز و آبی استفاده می کند تا لبنیات خود را با کالاهای غیر لبنی خود مخلوط کند. آنها این تضاد را در سراسر وب سایت خود حفظ می کنند. دکمه ها و عنوان ها بیشتر به رنگ قرمز است ، در حالی که عناصر بصری به رنگ آبی است. آنها همچنین برای خوانایی از یک پس زمینه سفید استفاده می کنند.

بسته بندی کردن

انتخاب رنگ بندی مناسب فقط به معنای ترکیب رنگ های زیبا با هم نیست. این مربوط به انتخاب مواردی است که مناسب برای نام تجاری ، مخاطبان و درگیری کاربر شما باشد.

اگر می خواهید یک فرآیند بدون سر و صدا در پیدا کردن یک پالت خوب ، از ژنراتورهای رنگی استفاده کنید. تصمیم بگیرید که رنگهای غالب ، ثانویه و پس زمینه شما باشد. همچنین باید در مورد چگونگی قرار دادن هر رنگ در وب سایت خود فکر کنید.

اگرچه من فقط 8 طرح رنگ را ذکر کرده ام ، ترکیب های رنگی بی پایان وجود دارد که می توانید برای وب سایت وردپرس خود امتحان کنید. بنابراین ، از آزمایش و ترسناک نترسید.

Simon Dwight Keller یک کارآفرین بازاریابی دیجیتالی است که مایل است با مطالب خلاقانه و قانع کننده ، ترافیک زیادی را به وب سایت شما هدایت کند. وی پس از سه سال سخت کار به عنوان یک فریلنسر ، تصمیم گرفت خدمات خود را به سطح بعدی برساند ، او یک شرکت بازاریابی دیجیتال PRable را تأسیس کرد. سرانجام سیمون احساس کرد که برای دستیابی به بیشتر ، مجبور است کمپانی خود – SDK Marketing را راه اندازی کند. او با تیم حرفه ای کوچک و البته حرفه ای خود آماده است تا چالش های جدید را در پیش بگیرد ، ترافیک شما را افزایش داده و درآمد بیشتری کسب کند. وی علاوه بر اشتیاق زیاد او به SEO ، به هاکی روی یخ و مسافرت علاقه دارد. با سیمون در ارتباط باشید لینکدین.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map