استراتژی های بازاریابی تجارت الکترونیک: 6 نکته برای رانندگی بیشتر

در سراسر جهان ، تحلیلگران پیش بینی می کنند که در سال 2019 ، 1.92 میلیون خریدار دیجیتال جهانی وجود داشته باشد و فروش تجارت الکترونیکی نیز به موفقیت برسد 4.9 تریلیون دلار تا سال 2021. صاحبان مشاغل زرنگ و دانا مشغول آماده سازی برای به دست آوردن سهم خود از این بادگیر هستند.


خرده فروشی تجارت الکترونیک در سراسر جهان رو به رشد است (منبع: مشاغل در بازاریابی)

اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک را اداره می کنید ، می خواهید بهترین راهکارها را برای هدایت فروش بدانید. هر دو مشاغل جدید و رو به رشد به استراتژیهای فروش نیاز دارند.

این مقاله 6 تاکتیک برای افزایش فروش آنلاین را نشان می دهد.

6 ایده بازاریابی تجارت الکترونیکی برای افزایش فروش آنلاین

1. بازاریابی آنفلوآنزا

48٪ از بازاریابان می گویند ROI بازاریابی آنفلوانزا در مقایسه با سایر کانال ها بیشتر است. در همین حال ، 41٪ از این بازاریاب ها موافق هستند که بازاریابی تأثیرگذار همانند سایر کانال های برتر موثر است.

علاوه بر این, 49٪ مصرف کنندگان به تأثیرگذار اعتماد دارند ، در حالی که 40٪ موارد را بعد از دیدن آنها در رسانه های اجتماعی خریداری می کنند.

استراتژی بازاریابی تجارت الکترونیک89٪ بازاریابان احساس می كنند كه بازاریابی تأثیرگذار برای آنها نتیجه می گیرد (Mediakix).

برای استراتژی ، شما می خواهید از تأثیراتی که تأثیر گذاران در پیروان خود دارند استفاده کنید.

بازاریابی اینفلوئنسر نوعی بازاریابی ارجاعی است. اگرچه ، نتیجه ای که از یک نفر در اینجا می گیرید بسیار بیشتر است. از این رو ، وقتی یک مؤثر در مورد برند شما صحبت می کند ، طرفداران گوش می دهند.

اگر تازه وارد تأثیرگذاری در بازاریابی هستید ، در اینجا یک مرور اجمالی درباره نحوه عملکرد آن آمده است.

ابتدا تأثیرگذار مناسب را پیدا کنید. فرود یک اثر گذار مناسب می تواند کار زیادی داشته باشد. شما می خواهید از معیارهای حیاتی مانند مطمئن باشید

 • آنها خریداران بالقوه شما را هدف قرار می دهند,
 • تأثیرگذار پیروان انسانی دارد و نه رباتها ، و
 • تأثیرگذار پیامهای شما را به طور مؤثر با مخاطبان خود پخش می کند.

در مرحله بعد ، با تأثیرگذار هدف خود مذاکره می کنید و در مورد مشوق های تبلیغاتی و سایر شرایط موافقت خواهید کرد.

وقتی تأثیرگذار خود را گرفتید و در مورد چگونگی همکاری با آنها به توافق رسیدید ، می توانید یک کد کوپن برای پیروان آن تأثیرگذار ایجاد کنید.

تأثیرگذار هدف شما سپس از آن کدها برای تبلیغ محصول شما استفاده می کند. فقط به یاد داشته باشید که به موقع با مخاطبان تأثیرگذار درگیر سؤالات و نگرانی های خود شوید.

در یک گزارش آمده است که تأثیرگذار زیبایی هستند برای هر 1.29 دلار 11.38 دلار تولید کنید شما خرج می کنید این تقریباً 800٪ ROI است! اکنون ، آن “زیبا” نیست?

بازاریابی آنفلوآنزا در محل کار

nknaturalz یک تأثیرگذار اینستاگرام زیبا از کانادا است. نسخه تبلیغاتی او مانند مکالمه طبیعی بین او و خوانندگانش احساس می شود. او پیروان خود را درگیر می کند و در این حالت آنها را به خرید از اسپانسرهای خود می بخشد, curlkeeper

برای شروع کار با بازاریابی Influencer خود ، کافیست در فضای خود تأثیرگذار پیدا کنید و سپس به آنها مراجعه کنید تا بدانند که خدمات آنها چیست. همچنین می توانید “تأثیرگذار محبوب در [NICHE NICHE]” را در یک جستجوی Google جستجو کنید تا Influencers مورد نظر خود را پیدا کنید.

2. تبلیغات پرداخت شده

بازاریابی پرداخت شده بخش قابل توجهی از فروش تجارت الکترونیک را هدایت می کند. طبق گزارشی مرکل, 60٪ از کلیک تبلیغات در Google و 31٪ در Bing برای تبلیغات خرید است.

گزارش بازاریابی دیجیتال Merkle Q1 2018

این اعداد نشان می دهد که مردم بیشتر از سایر انواع تبلیغات روی تبلیغات تجارت الکترونیکی کلیک می کنند. جالب تر این است که روند رو به رشد است ، بنابراین افراد باهوش و خرج برای تبلیغات بیشتر هزینه می کنند و کلیک های بیشتری را تجربه می کنند.

بیایید ببینیم که چگونه این کار در برخی از کانال های رسانه های اجتماعی انجام می شود.

تبلیغات فیس بوک

بر فراز 2.7 میلیارد کاربر فعال هستند در فیس بوک هر ماه علاوه بر این ، این شبکه نسبت به سایر سیستم عامل ها داده های بیشتری درباره فعالیت های روزانه مردم دارد.

تبلیغات فیس بوک می تواند به همان اندازه سفارش دهد 152٪ ROI. شما نمی خواهید از پتانسیل های خود برای رانندگی ترافیک و فروش برای تجارت خود استفاده کنید.

انواع تبلیغات فیس بوک شامل موارد زیر است:

 • صفحه لایک
 • تبلیغات نامزدی
 • تبلیغات ارسال شده
 • آگاهی از برند
 • تبلیغات محلی
 • تبدیل وب سایت
 • کلیک وب سایت
 • تبلیغات رویداد
 • آگهی های تولید سرب

سر به سمت Facebook Business برای شروع تبلیغات خود یک حساب کاربری باز کنید ، روش پرداخت خود را پیوست کنید ، حساب اینستاگرام خود را وصل کنید و سپس تبلیغ خود را طراحی و راه اندازی کنید.

بسته به اهداف خود می توانید تبلیغاتی را تنظیم کنید که به سادگی باعث آگاهی از محصول شما شود ، خریداران را به بازدید از فروشگاه تجارت الکترونیک شما یا خرید از شما بخواهید..

برای شروع ، روی Ad Manager کلیک کنید.

روی “ایجاد” کلیک کنید نوع تبلیغی را که می خواهید اجرا کنید انتخاب کنید و سپس دستورالعمل های مربوط به تنظیم آن را دنبال کنید.

تبلیغات YouTube

کاربران YouTube هزینه می کنند یک میلیارد ساعت در فیلم های YouTube در هر روز. این رقم نه تنها با تلویزیون جذاب است ، بلکه از ویدیوهای Netflix و Facebook نیز فراتر رفته است. نتفلیکس در آن زمان 116 میلیون و فیس بوک 100 میلیون نفر داشتند.

اگر افراد علاقمند نباشند این ارقام برای تجارت شما معنی ندارد. اما اگر می خواهید با این روش موفق شوید ، فیلم شما باید بی نظیر باشد. همیشه با عناصری شروع کنید که باعث ایجاد علاقه و کنجکاوی می شوند.

تبلیغات اینستاگرام

در آوریل 2017 ، اینستاگرام اعلام کرد که رسیده است 700 میلیون کاربر فعال.

با داشتن تصاویر و فیلم های خیره کننده ، هر شرکتی می تواند در اینستاگرام تبلیغ کند. تعداد تبلیغات حساب در اینستاگرام از 200،000 در سال 2016 به یک میلیون نفر در سال 2017 افزایش یافته است. این تنها می تواند رخ دهد زیرا تبلیغات اینستاگرام کار می کنند.

خوشبختانه ، مشاغل تجارت الکترونیک می توانند از تبلیغات اینستاگرام بهره مند شوند. تبلیغات مانند یک پست معمولی به نظر می رسند ، بنابراین هیچ کس احساس نمی کند که به آنها تبلیغ می کنید. شما می توانید با کاربران ارتباط برقرار کنید ، و می توانید داده ها را از طریق فیس بوک برای هدف گذاری به کار بگیرید.

تبلیغات در اینجا شامل موارد زیر است:

 • تبلیغات عکس
 • تبلیغات نمایش به صورت اسلاید
 • تبلیغات ویدیویی
 • تبلیغات چرخ فلک

بازاریابی

اگر در گذشته با محتوای شما یا صفحات رسانه های اجتماعی تعامل داشته باشید ، مشتریان احتمالاً بعداً از شما خریداری می کنند.

از این رو ، بازاریابی بازدید کنندگان شما را ردیابی می کند و هنگام آنلاین بودن ، تبلیغات شما را به آنها نشان می دهد. هدف این است که آنها را به بازدید دوباره ، و این بار ، خرید. همچنین می توانید مخاطبان رقبا را عقب نگه دارید.

شروع به کار با Retargeting

برای اجرای بازپرداخت خود ، باید یک کد جاوا اسکریپت را در رئیس یا پاورقی سایت خود وارد کنید. اگر به عنوان مثال با Facebook کار می کنید ، به پیکسل های Facebook احتیاج دارید.

اگر می خواهید از پیکسل ها در فیس بوک استفاده کنید ، “Conversions” را به عنوان هدف تبلیغ خود انتخاب کنید و سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید.

فیس بوک با اکثر سیستم عامل های مدیریت تجارت الکترونیکی و مدیریت محتوا مانند WordPress ، BigCommerce ، Wix ، Shopify و موارد دیگر همکاری کرده است. بنابراین ادغام پیکسل های شما اکنون نسیم است. به عنوان مثال ، با وردپرس ، تنها کاری که باید انجام دهید اضافه کردن پیکسل ها به یک افزونه Facebook است. در اینجا فیس بوک نیز راهنمایی می کند.

3. بازاریابی محتوا

در یک نظرسنجی ، 72٪ از بازاریابان توافق کردند که مدیریت استراتژیک مطالب چالش برانگیز است. علاوه بر این ، 59٪ از این بازاریابان گفتند که استراتژیک ROI خود را بهبود بخشیده است.

منبع: موسسه بازاریابی محتوا

شما می خواهید از بازاریابی محتوا برای آموزش مخاطبان خود در مورد محصول خود استفاده کنید. علاوه بر این ، با دسترسی بیشتر مردم و استفاده از مطالب آموزشی خود ، ایجاد ترافیک می کنید و در مورد پیشنهادات خود آگاهی ایجاد می کنید.

به طور خاص ، شما می توانید این نوع محتوا را ایجاد کنید

 • فیلم,
 • پست های وبلاگ,
 • اینفوگرافیک,
 • پست های رسانه های اجتماعی (شامل تصاویر و GIF)

شنیده ها در بازاریابی محتوا این است که از مطالب خود برای جابجایی سرب استفاده کنید ، و سپس این هدایت ها را به خریداران تبدیل کنید.

مباحث و کلمات کلیدی

ایجاد محتوای عالی به شما امکان می دهد در موتورهای جستجو رتبه بندی کنید و این به معنای جستجو در سایت شما می باشد. از این رو ، هنگام انتخاب مباحث و کلمات کلیدی ، مطمئن باشید که مطالبات جستجوی آنها زیاد است.

شما باید کلمات یا عباراتی را که توصیف محصول یا خدمات شما است ، هدف قرار دهید.

اگر محصولات لاغری را می فروشید ، ممکن است عبارت “کاهش وزن” را در یک ابزار کلید واژه جستجو کنید. در تصویر زیر ، حجم جستجوی “کاهش وزن” میانگین ماهانه جستجو 36000 را نشان می دهد.

ابزار کلمه کلیدی مانند Ahrefs اطلاعات بیشتری در مورد کلید واژه شما مانند حجم جستجو ، مشکل ، کلیک و غیره به شما می دهد.

این روند را با عبارات دیگر تکرار کنید تا مشخص شود که آیا حجم جستجو قابل توجهی دارند. در مرحله بعد ، کلمات کلیدی را با کمترین مشکل و بالاترین حجم جستجو در اولویت قرار می دهید.

ایجاد محتوا

ابزار کلمه کلیدی همچنین ایده هایی راجع به محتوایی که می توانید ایجاد کنید به شما می دهد.

پس از ایجاد کلمات کلیدی مورد نیاز خود ، به دنبال تولید محتوای خود بروید. اشکال ندارد که دیگران راجع به موضوع شما چه می گویند ، اما در اینجا متوقف نشوید. زاویه ای پیدا کنید که به شما لبه می دهد.

4- برنامه های ارجاع

بازاریابی ارجاع یا دهان به دهان در تجارت الکترونیک قدرتمند است. منطق ساده است. وقتی از یک تجربه لذت می برید ، می خواهید آن را با افرادی که دوستشان دارید به اشتراک بگذارید.

مطابق این گزارش ، 81٪ از مشتریان به توصیه دوستشان نسبت به یک محصول نسبت به ادعاهای شرکت اعتماد دارند HubSpot.

ذهن شما؛ افراد همچنین تمایل دارند که عزیزان خود را نسبت به تجربیات بد هشدار دهند. کار شما این است که چیز خوبی را برای بحث در اختیارشان قرار دهید.

اگر می خواهید یک برنامه منحصر به فرد باشد ، می توانید یک توسعه دهنده را برای شخصی سازی برنامه ارجاع خود استخدام کنید. یا یک برنامه برنامه ارجاع برای سرعت دریافت کنید. سپس تصمیم بگیرید چه انگیزه ای برای ارائه و ترویج برنامه دارید.

مشوق ها

مشوق ها مشتریان را به سمت برنامه های ارجاع جذب می کنند. بنابراین می خواهید این مرحله را قبل از اقدام برنامه ریزی کنید.

یک پیشنهاد ارزان قیمت مخاطبان شما را به خود جلب نخواهد کرد ، در حالی که یک پیشنهاد گران قیمت ممکن است تجارت شما را خراب کند یا این برنامه را ناکارآمد جلوه دهد.

از این رو به دست آوردن تعادل مناسب ممکن است در ابتدا شما را تحت تأثیر قرار دهد ، اما در نهایت می دانید که نقطه شیرین سودآوری و رشد چیست.

تبلیغات

اگر می خواهید مردم از برنامه ارجاع شما بشنوند ، باید برنامه را تبلیغ کنید. به مشتریان فعلی خود از آن آگاه شوید و به مشتریان جدید به محض بازدید از سایت شما اطلاع دهید.

5- برنامه های وفاداری

داشتن مشتری راضی و مشتری وفادار ، دو چیز متفاوت است. همه مشتریان خوشحال شما تنها به مارک شما نچسبند.

با این حال ، اگر وب سایت تجارت الکترونیک را راه اندازی می کنید ، به مشتریان وفادار احتیاج دارید.

برنامه های وفاداری در گذشته بسیار دشوار بود ، اما رقمی سازی این کار را آسان کرده است. جدا از سهولت ، دارای یخبندان های آبدار زیادی است. مثلا, 73٪ کاربران برنامه وفاداری ، دوستان خود را به برنامه وفاداری ارجاع می دهند.

اکنون ، چه راه های دیگری می توانید از برنامه های وفاداری بهره مند شوید?

مشتریان شما به شما می چسبند

مشتریانی که خریدهای خود را بر اساس پاداشها انجام می دهند ، تمایل دارند که از شما بخرند تا آن پاداش را بدست آورند. میزان خرید آنها 90٪ بیشتر از شرکت کنندگان در برنامه غیر وفاداری است.

مشتریان تمایل به خرید بیشتر دارند

در یک مطالعه, 61٪ SMB ها نظرسنجی می گوید که بیش از 50 درصد از فروش آنها از مشتریان مکرر است. علاوه بر این ، این مشتریان 67 درصد بیشتر از مشتریان جدید هزینه می کنند.

مشتریان تجارت شما را به دیگران رجوع می کنند

مشتریان اغلب دوستان خود را به برنامه های وفاداری که دوست دارند ، ارجاع می دهند. شرکت کنندگان در برنامه وفاداری 50 برابر بیشتر از خرید امکان پذیر هستند و سریعاً در مورد برنامه به دیگران می گویند.

6. بازاریابی ایمیل

Adobe ثبت می کند که هزاره های آمریکایی ایمیل های خود را هنگام انجام فعالیت های دیگر بررسی می کنند. این اعتیاد به استفاده از ایمیل به قدری قوی است 18٪ از کاربران ایمیل های خود را هنگام رانندگی بررسی کنید!

منبع: Adobe

به طور خلاصه ، افراد با ایمیل خود درگیر می شوند و شما می توانید این رفتار را برای تجارت تجارت الکترونیکی خود اعمال کنید. اولین قدم واضح در اینجا جمع آوری آدرس های ایمیل بازدید کنندگان فروشگاه شما است.

از آنجا که 68٪ Gen Z ایمیل شرکت ها را می خوانند ، شما باید در ازای ایمیل مشتریان خود چیزی ارزشمند بدهید. شما می توانید آنها را ارائه دهید,

 • تخفیف
 • کتاب الکترونیکی رایگان
 • برگه تقلب
 • پیشنهادات هدایای قابل بارگیری ، و
 • راهنمای کاربر رایگان

بازاریابی ایمیلی ابزارهای فراوان. در اصل ، شما نیاز دارید

 • فرمهای انتخاب
 • پاسخگوهای خودکار
 • سیستم مدیریت لیست
 • ابزار پیگیری و گزارش کمپین

این ابزارها می توانند به صورت مستقل یا به صورت بسته های بسته بندی شده تهیه شوند ، همانطور که در سیستم عامل هایی مانند Constant Contact و MailChimp پیدا خواهید کرد. بسیاری از این سیستم عامل های بازاریابی ایمیل ویژگی های تست اسپلیت ، قابلیت فیلتر کردن اسپم و API را برای ادغام و گسترش عملکرد خود ارائه می دهند.

برای بسته بندی کردن

به خاطر داشته باشید که آنچه برای دیگران مفید است ممکن است همیشه برای شما مؤثر نباشد. بهتر است همه چیزها را امتحان کنید تا وقتی که نتیجه را یافتید.

با این حال ، ایده های همیشه سبز مانند بازاریابی از طریق ایمیل باید بخشی از هر ترکیبی باشد که در نهایت تصمیم به اجرای آن دارید. اگر لباس یا کالاهای دیگری را که دستور خرید مکرر را می فروشید ، می توانید یک برنامه وفاداری راهی عالی برای به حداکثر رساندن سود.

یک تاکتیک را انتخاب کنید و فوراً شروع کنید!

لاله یک کارشناس بازاریابی محتوا و ورودی در Snewscms است. با گذشت سالها ، وی در تعریف استراتژی محتوا خود به ده ها شغل کمک کرده است. او معتقد است که خلاقیت دیگر به مشتریان القا نمی کند. یک داستان واقعی وقتی خوب خوانده می شود ، برای ایجاد ارتباط کافی است. با Snewscms روشن شوید فیس بوک.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map