10 نکته عملی بهینه سازی موتور جستجو برای Newbies

SEO یا بهینه سازی موتور جستجو اصطلاحی چتر است که شامل تمام تلاش های یک تیم برای اطمینان از کسب و کار آنلاین یا وب سایت در صفحات نتیجه جستجو (SERP) می شود. روش های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند در SERP ها رتبه بالاتری کسب کنید. هدف اصلی یک جستجوگرها یافتن راهی است که به بهینه سازی صفحه به صورت ارگانیک کمک می کند.


در صورت جدید بودن ، در اینجا 10 مورد سئو مورد نیاز برای دانستن (و انجام) هنگام بهینه سازی سایت خود برای رتبه بندی جستجوی بهتر ارائه شده است..

1. سرعت بارگذاری صفحه را بهبود بخشید

اگر در صفحه ای قرار بگیرید که بارگیری آن خیلی طولانی طول می کشد ، چه کاری انجام می دهید?

دکمه عقب را بزنید و وب سایت دیگری را باز کنید. اگر این اتفاق برای وب سایت شما رخ داده است ، می تواند دلیل زنگ خطر باشد سرعت صفحه یکی از عوامل رتبه بندی گوگل است.

صفحه بارگذاری آهسته بزرگ نیست. حتی اگر فکر می کنید سرعت صفحه در رتبه بندی اهمیتی ندارد ، باید در مورد تجربه کاربر فکر کنید. در پایان ، شما یک کاربر راضی می خواهید ، و صفحه بارگیری کند چیزی نیست که یک کاربر دوست داشته باشد.

بنابراین ، افزایش سرعت بارگذاری صفحه با استفاده از decuttering بسیار مهم است.

SEO Basic - بار صفحه خود را بهبود بخشیدGoogle PageSpeed ​​Insights محتوای صفحه وب شما را تجزیه و تحلیل کرده و پیشنهادهایی را برای بهبود آن ارائه می دهد.

برای بررسی سرعت وب سایت خود ، می توانید از آن استفاده کنید Google PageSpeed ​​Insight. این به شما کمک می کند سرعت صفحه خود را یک بار بررسی کنید و بازخوردی در مورد عملکرد صفحه خود ارائه دهید. نسخه های دسک تاپ و موبایل. این اطلاعات هنگام بهینه سازی صفحه برای شما مفید است.

در اینجا چند روش وجود دارد که می تواند به شما در افزایش سرعت صفحه کمک کند:

 • اندازه تصویر را کاهش دهید: تصاویر خود را فشرده کنید ، به طوری که فضای زیادی جای نمی گیرد. کیفیت را کاهش ندهید ، فقط اندازه آن را کاهش دهید. شما می توانید استفاده کنید ابزار بوم برای ویرایش و فشرده سازی تصاویر برای کاربران وردپرس ، برخی افزونه ها می توانند تصاویر شما را بطور خودکار فشرده و بهینه کنند.
 • HTML بی فایده را حذف کنید: کاهش کد HTML بی فایده می تواند به بهبود سرعت بارگذاری صفحه کمک کند. ابزاری مانند نوار HTML و StripHTML می تواند به شما در تمیز کردن برچسب و قالب بندی کثیف HTML کمک کند.
 • میزبانی وب بهتر داشته باشید: جابجایی به هاستینگ با کارایی بالا سریعترین روش برای افزایش سرعت صفحه است. TTFB و uptime سرور دو عامل اصلی برای بررسی هنگام بررسی عملکرد سرور هستند.

اگر سایت شما در وردپرس اجرا شده است ، در اینجا نکات بهینه سازی سرعت بیشتری وجود دارد.

2. تولید مطالب مفید

هنگام نوشتن محتوا برای صفحه خود ، تمرکز فقط روی موتورهای جستجو یک اشتباه بزرگ است. در پایان روز ، کاربرانی هستند که صورت حساب های شما را پرداخت می کنند. بنابراین ، شما باید مطالبی بنویسید که برای آنها مهم و مهم باشد.

Google و سایر موتورهای جستجو این موضوع را درک می کنند اهمیت محتوای با کیفیت. آنها محتوا می خواهند که دید طولانی مدت داشته باشد و نیاز کاربران را درک کند. آنها به جای تمرکز روی کلمات کلیدی ، می خواهند محتوا مطابقت داشته باشند قصد کاربر.

این بدان معنا نیست که استفاده از کلمات کلیدی مهم نیست. شما باید برای انسانها بنویسید و با استفاده از کلید واژه هایی که قصد کاربر را نشان می دهد ، موتور جستجو را بهینه کنید.

موتورهای جستجو امروزه به اندازه کافی هوشمند هستند تا درک کنند که کاربر در هنگام جستجو چه می خواهد. با استفاده از کلمات کلیدی LSI ، زمینه بیشتری به محتوای شما می دهد.

SEO Basic - از کلمات کلیدی LSI در محتوای خود استفاده کنیدکلمات کلیدی LSI (فهرست معنایی Latent Indexing) کلماتی هستند که معمولاً در یک موضوع واحد در کنار هم قرار می گیرند و از نظر معنایی با یکدیگر مرتبط هستند.

عبارات جستجوی مرتبط با Google که در انتهای SERP نشان داده می شوند منبع بسیار خوبی برای یافتن این کلمات کلیدی LSI هستند. ژنراتور کلید واژه LSI یک ابزار مفید دیگر برای یافتن کلمات کلیدی LSI و همچنین کلمات کلیدی Long Tail است.

با کلمات کلیدی LSI ، شما فرصتی برای تقویت دیدگاه محتوای خود در موتور جستجو دارید.

3. برای موبایل بهینه سازی کنید

امروزه افراد زیادی برای بازدید از وب سایت ها یا وبلاگ ها از موبایل استفاده می کنند ، بنابراین Google بهینه سازی موبایل را انجام داده است یکی از عوامل رتبه بندی. این بدان معناست که شما باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما طراحی پاسخگویی برای موبایل دارد و به سرعت روی آن بارگیری می شود.

برای بهینه سازی سئو و تجربه کاربر ، بهینه سازی صفحات خود برای موبایل و همچنین مرورگرهای مختلف مهم است (در اینجا یک مورد وجود دارد لیست چک حسابرسی مفید برای شروع).

در اینجا سه ​​روش آسان برای دانستن اینکه آیا سایت شما برای موبایل بهینه شده است یا خیر ، آمده است:

 • گوگل کروم: وب سایت خود را در Chrome باز کرده و بر روی صفحه راست کلیک کنید. گزینه Inspect را انتخاب کنید و نماد نوار ابزار Toggle دستگاه را پیدا کنید. برای بررسی میزان پاسخگویی وب سایت خود بر روی نماد کلیک کنید. می توانید مرز را بکشید تا ببینید وب سایت در اندازه های مختلف مناسب است یا خیر. اگر محتوا به صورت جنجالی به نظر برسد یا تصاویر پیکسل شوند ، پسندیده نیست.
 • ابزار وب مستر: ابزار مدیر گوگل می تواند نشان دهد گزارش قابلیت استفاده موبایل در مورد سایت خود به شما نشان می دهد که هنگام مشاهده در دستگاه های تلفن همراه ، کدام صفحه دارای مشکل قابلیت استفاده است. شما باید قبل از استفاده از این ، وب سایت خود را با کنسول Google تأیید کنید.
 • تست Google: Google وب سایت ارائه می دهد که در آن می توانید بررسی کنید دوستی یک صفحه حتی به کنسول Google دسترسی ندارید. شما فقط URL صفحه خود را کپی و جای گذاری کرده و بر روی URL URL Test کلیک می کنید. این به شما می گوید که آیا صفحه خاص سازگار با موبایل است یا نه و چرا.

برای ساختن یک سایت دوستانه برای موبایل ، نکاتی که می توانید دنبال کنید:

 • از طرح بندی های سیال استفاده کنید که طراحی وب سایت شما می تواند با همه اندازه ها و انواع صفحه سازگار باشد.
 • از تصاویر فشرده شده استفاده کنید تا سایت به سرعت در موبایل بارگیری شود.
 • كد كدهای ناخواسته را از وب سایت خود كاهش یا حذف كنید.
 • از فلاش برای سایت های خود استفاده نکنید زیرا کاربران تلفن همراه نمی توانند عناصر فلش را در تلفن های خود مشاهده کنند.
 • استفاده از پنجره‌های بازشو را روی موبایل محدود کنید.
 • از فضای سفید بیشتری در طراحی خود استفاده کنید زیرا کاربران می توانند بر خواندن مطالب شما تمرکز کنند.

4- URL خود را کوتاه نگه دارید

دو نوع URL وجود دارد ، یکی چیزهایی مانند https://www.xyz.com/articles/322345.php و نوع دوم مانند https://www.xyz.com/how-to-lose-weight.

حال ، به من بگویید که در بین این دو آدرس اینترنتی برای شما آسان است؟ مورد دوم زیرا به وضوح بیان می کند که در مورد چگونگی کاهش وزن است ، اما مورد اول شما را حدس می زند.

SEO Basic - URL خود را کوتاه نگه داریدURL های کوتاه تر تمایل به رتبه بهتری نسبت به URL های طولانی دارند.

از منظر سئو ، استفاده از URL مانند آدرس دوم مهم است – چیزی کوتاه و توصیفی. چرا؟ زیرا:

اگر سایتی روی وردپرس ساخته شده باشد ، تغییر ساختار URL بسیار آسان است. به سادگی به صفحات بروید و مجوزهای پیوند صفحه را با URL دلخواه خود ویرایش کنید. این تنها کاری است که شما باید انجام دهید تا ساختار URL را تغییر دهید.

اگر URL را اصلاح کرده اید ، اطمینان حاصل کنید که 301-تغییر مسیر را به URL قدیمی خود اضافه کنید. بنابراین ، هیچ ترافیکی گم نشده است و بازدید کنندگان شما هنگام بازدید از URL قدیمی ، وارد صفحه خطای 404 نمی شوند. شما هم می توانید کد را در .htaccess اضافه کنید برای تغییر مسیر صفحه یا استفاده از افزونه ای مانند تغییر مسیر SEO یا تغییر مسیر WP 301.

نکته عملی فعال SEO # 4 – URL خود را کوتاه نگه دارید! – URL های توصیفی کوتاه تر تمایل به رتبه بهتری در SERP دارند. #SEOtips به یک دوست بگویید

5. ناوبری وب سایت را ساده کنید

ناوبری وب سایت مهمترین پیوندها در سایت را نگه می دارد. پیوندهای پیمایش به کاربران کمک می کند تا محتوای خود را در سایت خود پیدا کنند. در همین زمان ، پیوندها همچنین به خزنده های موتور جستجو می گویند که کدام صفحات برای شما مهم هستند.

به طور خلاصه ، ساده سازی ناوبری سایت شما برای هر دو تجربه کاربران و همچنین خزنده های موتور جستجو ، یک اقدام مهم SEO است. با گفتن به کاربران و خزندگان درباره صفحات مهم خود ، محتوای خود را در اولویت قرار دهید. راهی آسان برای رسیدن به آن صفحات ارائه دهید.

در اینجا برخی از رایج است انواع پیمایش سایت:

 • پیمایش تک نوار
 • پیمایش دو نوار
 • ناوبری کشویی
 • ناوبری کشویی با پروازها

بهترین جهت یابی وب سایت بهترین کار برای تجربه کاربر است.

این امر به این دلیل است که اگر کاربران نتوانند مطالب را به راحتی در سایت شما پیدا کنند ، بلافاصله آنها را ترک می کنند. این باعث افزایش نرخ گزاف گویی خواهد شد که برای سئو بد است.

6. اضافه کردن تصویر توصیفی alt

علاوه بر کمک به کاربران به اختلالات بینایی ، اضافه می کند متن جایگزین (برچسب های alt) می تواند تصاویر با زمینه بهتری ارائه دهد. برچسب های alt در تصویر می توانند به خزنده های موتور جستجو کمک کنند تا یک تصویر را به درستی فهرست کنند.

اگر تصویری بارگیری نشود ، برچسب توصیفی alt به کاربران کمک می کند تا بدانند تصویر درباره همه چیست. آنچه شما نیاز دارید این است که اطمینان حاصل کنید که توضیحات و نام پرونده مربوطه و دقیق است.

SEO Basic - از متن alt استفاده کنیدمتن برجسته شده متن alt (ویژگی alt) تصویر را نشان می دهد.

اگرچه موتورهای جستجو در طول سالها بهبود یافته اند ، خزندگان جستجو هنوز نمی توانند تصاویر را در یک وب سایت “درک کنند”. اگر موتورهای جستجو تصویر شما را به درستی تفسیر نکنند ، ممکن است این فرصت را برای رتبه بندی تصاویر خود از دست ندهید.

در اینجا چند نکته برای نوشتن متن alt خوب آورده شده است:

 • در توصیف تصاویر تا حد امکان خاص باشید
 • از کلمات کلیدی موجود در تصویر خود استفاده کنید
 • توضیحات مربوطه را حفظ کنید
 • از استفاده از تصاویر به عنوان متن خودداری کنید

نوشتن یک برچسب alt توصیفی ، پایه اساسی SEO است که به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا تصویر شما را درک کنند و بر این اساس آن را غرق کنند. اگر می خواهید Google و موتورهای جستجوگر دیگر تصویر شما را بالاتر ببرند ، باید آن را بهینه کنید.

7. از نشانه گذاری طرحواره استفاده کنید

نشانه گذاری طرحواره به Google کمک می کند تا صفحه شما را بفهمد. صفحه ای در نتایج جستجوی Google با تصاویر ، بررسی ها و ستاره ها نمونه ای از نشانه گذاری طرحواره است.

افراد تمایل دارند پیوند را با تصاویر یا ستاره ها بررسی کنند ، از این رو CTR این صفحات با یک طرح افزایش می یابد.

SEO Basic - از نشانه گذاری طرحواره استفاده کنیدنمونه ای از نشانگر شمای در SERP.

بر اساس مطالعات موردی, بنگاه های خرده فروشی می توانند با استفاده از نشانه گذاری ساختاری ، تا 30٪ در ترافیک ارگانیک افزایش پیدا کنند.

با استفاده صحیح از طرحواره ، می توانید مطالب بیشتری درباره صفحه خود بگویید ، مانند نویسنده ، مکان ، هزینه ، ISBN و غیره. حتی اگر آن را به طور مستقیم بر رتبه بندی تأثیر نمی گذارد ، اما می تواند تأثیر مثبتی در صفحه داشته باشد.

SEO پایه - از یاور نشانگر داده های ساختاری شده google استفاده کنیدبا استفاده از Google Structured Data Markup Helper برای تولید طرحواره.

در اینجا چگونه می توانید نشانه‌گذاری طرحواره را در صفحه خود پیاده کنید:

 • به Google‘ بروید یاور نشانگر ساختار یافته داده.
 • از میان گزینه های گسترده ای که می بینید ، نوع داده مورد نظر را برای علامت گذاری انتخاب کنید.
 • آدرس اینترنتی وبلاگ / مقاله مورد نظر خود را چسبیده و سپس بر روی شروع برچسب زدن کلیک کنید.
 • عناصری را که می خواهید نشانه گذاری کنید مانند نام مقاله برجسته کنید.
 • همانطور که می توانید نام های نویسنده ، تاریخ منتشر شده و غیره را به عنوان تعداد نشان های عناصر اضافه کنید
 • پس از انجام کار بر روی ایجاد HTML کلیک کنید.
 • به CMS یا کد منبع خود بروید و سپس قسمت هایلایت شده را در نقاط مناسب اضافه کنید.

علاوه بر Helper Helper Structured Data Markup Helper ، ابزارهای جایگزین دیگری نیز وجود دارد:

برای اینکه بدانید کدام صفحات به نشانه گذاری طرح نیاز دارند ، به دنبال همان صفحه های کلیدی برای همان کلمات کلیدی مورد نظر خود باشید. به یاد داشته باشید که هدف شما این است که عملکرد بهتر در SERP و در مقابل کاربران داشته باشید.

نکته عملی SEO 7 – از نشانه گذاری طرحواره استفاده کنید! – با استفاده از نشانه گذاری ساختاری ، فرصتی برای افزایش 30٪ در ترافیک ارگانیک دارید. #SEOtips به یک دوست بگویید

8- خوانایی مطالب را افزایش دهید

Google رتبه بندی صفحات را بر اساس سیگنال های کاربر مانند شروع کرده است زمان صرف شده در صفحه. اگر درک مطلب بسیار دشوار باشد ، کاربر صفحه شما را ترک می کند و این بر رتبه بندی شما تأثیر می گذارد.

برای اطمینان از اینکه این اتفاق نمی افتد ، از زبان ساده استفاده کنید. بیشتر کاربران می خواهند مطالبی را که درک آن آسان است بخوانند ، بنابراین از کلمات بزرگ یا اصطلاحات فنی در مقاله خود استفاده نکنید. در اینجا چند نکته برای ساده نگه داشتن نوشتن آورده شده است:

 • از زبان ساده استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر می توانید از کلمه “نزدیکی” استفاده کنید ، به جای استفاده از “نزدیکی” ، آن را بنویسید.
 • جملات را کوتاه نگه دارید.
 • به طور غیررسمی بنویسید ، مثل اینکه با مخاطب صحبت می کنید. محتوای شما مانند نوشتن مقاله را درست نکنید.
 • همیشه در محتوای خود از صدای فعال استفاده کنید.

حالا دو جمله زیر را در نظر بگیرید و به من بگویید که مختصر تر است و به شما علاقه مند می شود؟ به عنوان مثال ، من کتاب های زیادی دارم. یا ، من 20 کتاب در کتابخانه شخصی خود دارم.

مورد بعدی را ترجیح می دهم.

نوشتن با جملات روشن و مختصر قطعاً به افزایش خوانایی مطالب کمک خواهد کرد.

در اینجا چند ابزار وجود دارد که می توانند به شما در نوشتن مطالب بهتر کمک کنند:

 • برنامه راهپیمایی: ایده ای را در مورد خود به شما می دهد سبک نوشتن. خواندن نسخه شما چقدر آسان است. جملات پیچیده ای که شما دارند درک مطلب شما را دشوار می کند. همچنین ، از استفاده از جملات منفعل در نوشتار خودداری کنید.
 • دستور زبان: برای ویرایش مقاله خود برای هجی و دستوری اشتباهات.

9- برچسب توضیحات عنوان خوب و متا را بنویسید

توضیحات متا و برچسب های عنوان بر رتبه بندی SERP های شما مستقیماً تأثیر نمی گذارد. اما تگ های متا به خوبی نوشته شده می توانند به افزایش سرعت کلیک کاربران (CTR) کمک کنند – که مهم است. اگر افراد بیشتری روی پیوندهای شما در SERP کلیک کنند ، شما را نتیجه خوبی خواهد دانست. در نتیجه ، صفحه شما رتبه بالاتری خواهد داشت.

این مطالعه نشان می دهد که درصد CTR ارتباط مستقیمی با موقعیت دارد (منبع).

توضیحات متا توضیحات کوتاه (حداکثر 156 کلمه) صفحه شما می باشد. توضیحات به عنوان یک پاراگراف تحت URL شما در نتایج جستجو ظاهر می شوند. توضیحات متا شما باید متناسب با محتوای شما باشد. همچنین می توانید کلمات کلیدی و یک فراخوانی را برای انجام اقدامات مانند اطلاعات بیشتر کسب کنید! برای ترغیب کاربران به اقدام.

از طرف دیگر برچسب های عنوان به عنوان عنوان قابل کلیک در نتایج موتور جستجو نمایش داده می شوند. آنها یک عامل اصلی هستند که به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا صفحه شما را درک کنند. اغلب ، برچسب های عنوان اولین تصوری است که کاربران در صفحه شما دارند.

برچسب های عنوان خود را کوتاه نگه دارید (توصیه می شود کمتر از 60 نویسه باشد) و کلمات کلیدی اصلی را شامل شوید. کلمات کلیدی شما استفاده می کنید در نتایج جستجو برجسته خواهد شد. بنابراین ، کلمات کلیدی خود را عاقلانه انتخاب کنید اما از آنها زیاد استفاده نکنید. در حالی که Google به دلیل استفاده از عناوین طولانی مجازات نکرده است ، شما یک تجربه کاربر بد را برای پر کردن عنوان خود با کلمات کلیدی ایجاد می کنید.

در اینجا چند ابزار مفید وجود دارد که می توانید کشف کنید:

10. نظرات خود را تعدیل کنید

نظرات خود را خاموش نکنید. درعوض ، آنها را ادامه دهید زیرا این امر به ایجاد جامعه کمک می کند. وقتی افراد درباره پست شما نظر می دهند ، این نشان می دهد که آنها به آن اهمیت می دهند و در حال خواندن آن هستند. شما فقط باید نظرات اسپم را فیلتر کنید.

جامعه سئو با این واقعیت موافق است نظرات بر SEO تأثیر می گذارند. نظرات اساساً محتوای تولید شده توسط کاربر در صفحه وب شما هستند. این فرصتی برای افزایش کیفیت صفحه است.

در اینجا قطعه برجسته ای است که از نظر کاربر بیرون کشیده شده است.

برخی از نظرات به اندازه کافی با کیفیت بالا هستند که گوگل از محتوای اصلی موجود در صفحه و از نظرات بکشید برای یک قطعه برجسته گفتگوی مداوم در صفحه وب شما نیز موضوعی است که محتوای شما را به روز می کند. با اجازه دادن به نظرات در وبلاگ خود ، نشان می دهد که برای افکار خواننده خود ارزش قائل هستید.

علاوه بر این ، الف سرویس نظرات وبلاگ فرصتی برای ارتباط داخلی نیز فراهم می کند.

از طرف دیگر ، می توانید از استراتژی تفسیر وبلاگ استفاده کنید تا ترافیک به سایت خود بازگردد. یک نظر روشنگری بنویسید و در صورت وجود یک لینک ، به وب سایت خود برگردید. استفاده از نظر یک راه عالی برای ایجاد رابطه بین وب سایت ها است.

بخوانید – 10 نکته عملی بهینه سازی موتور جستجو برای Newbies توسط Kavitadreamerkavita ازcanva #SEOtips به دوستان بگویید

نتیجه گیری

برای یادآوری ، در اینجا 10 نکته اساسی سئو آورده شده است که به شما در پیشرفت بازی سئو کمک می کند:

 • سرعت بارگذاری صفحه را بهبود بخشید
 • محتوای مفیدی ایجاد کنید
 • برای موبایل بهینه سازی کنید
 • URL خود را کوتاه نگه دارید
 • پیمایش وب سایت را ساده کنید
 • یک تصویر توصیفی alt اضافه کنید
 • از نشانه گذاری طرحواره استفاده کنید
 • خوانایی محتوا را افزایش دهید
 • برچسب های متا خوب بنویسید
 • نظرات خود را تعدیل کنید

وقتی صحبت از SEO می شود ، تکنیک های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اما نکات بالا برای شروع کار به اندازه کافی خوب هستند.

کاویتا پالیوال نویسنده مطالب مرتبط با مطالب در کانوا است. هنگامی که به لپ تاپ خود چسبیده نیست ، می توان در حال برنامه ریزی سفرهایی بود که به ندرت اتفاق می افتد. با Kavita در تماس باشید توییتر و لینکدین.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map