Nejlepší registrátoři doménových jmen pro firmy

Složitost při výběru názvu domény je dvojí.


Nejprve si musíte vymyslet vhodné jméno. Většina lidí spouští webové stránky se zvláštním účelem nebo tématem. Pokud doufáte v název domény, který je zhruba spojen s tímto účelem nebo tématem, počet možností klesá ještě více.

Poté, co jste se rozhodli pro jméno, musí být také k dispozici. Již bylo zaregistrováno tuny jmen – od Q3 2019 jich bylo celkem 359,8 milionu doménová jména, která již byla zaregistrována. Abychom to uvedli do kontextu, druhé vydání Oxfordského anglického slovníku obsahuje kompletní položky 171 476 slov.

Pokud tedy chcete doménu, musíte doufat, že ještě nebyla zakoupena nebo že je majitel ochoten ji prodat. Nejprve proveďte vyhledávání domény na jednom z následujících webů.

Nejlepší místo pro vyhledávání a nákup doménového jména

1. Hostinger

Kontrola domény hostingerPoužijte Kontrola domén hostingerů k nalezení jedinečných domén.

Hostinger není známý jako registrátor domény. Mají však velmi slušné ceny balíčků, z nichž některé obsahují bezplatné doménové jméno. Hostinger Premium a Business sdílejí plány webového hostingu (které stojí jen 2,15 $ a 3,45 $ za měsíc), obě přicházejí s bezplatnou registrací doménového jména. Pokud kupujete pouze doménu – .online, .xyz, .tech a .store se prodávají za 0,99 $ / rok.

2. Namecheap

Registrátor domén Namecheap - nyní obsluhuje téměř 2 miliony zákazníků a spravuje více než 9 milionů domén.Registrátor domén Namecheap – nyní obsluhuje téměř 2 miliony zákazníků a spravuje více než 9 milionů domén.

Společnost NameCheap byla založena před dvěma desítkami let a je jedním z větších jmen v oboru a je registrátorem doménových jmen s akreditací ICANN. Má silnou kombinaci cenově dostupných doménových jmen, skvělou zákaznickou podporu a obrovský výběr domén nejvyšší úrovně (.com, .net, .uk atd.).

Jednou z nejlepších částí nákupního formuláře NameCheap je to, že často mají na prodej doménová jména, přičemž ceny příležitostně klesají až na 0,50 $. Nezapomeňte však, že slevy doménových jmen jsou často pouze v prvním roce registrace, proto věnujte pozornost obnovovacím sazbám!

NameCheap také prodává služby s přidanou hodnotou pro doménová jména, jako je ochrana soukromí WHOIS (s WhoisGuard), zaručená doba provozu se systémem PremiumDNS za 5 USD ročně a možnost SSL certifikátů, která začíná na 9 USD ročně.

3. GoDaddy

Registrátor domén Godaddy - má po celém světě více než 17 milionů uživatelů.Registrátor domén Godaddy – má po celém světě více než 17 milionů uživatelů.

GoDaddy je pravděpodobně jedním z jedinečných nejznámějších registrátorů doménových jmen na světě. To je to, co považuji za full-service webovou společnost, protože jsou one-stop-shop pro všechno, co potřebujete k zahájení své vlastní webové stránky, od názvu domény k hostování.

Ceny na GoDaddy jsou víceméně standardní, ale mají službu, pomocí které si můžete koupit některá speciální doménová jména aukce. Najdete zde skvělé názvy domén, které jsou již zaregistrovány, ale jejichž majitelé jsou ochotni se pustit – za cenu. Dalšími funkcemi, které poskytují, jsou soukromí WHOIS, certifikáty SSL a samozřejmě webhosting.

4. Umístěte ukazatel myši

Hover - Registrátor doménových jmen webových stránekHover – Registrátor doménových jmen webových stránek

Hover se zaměřuje čistě na to, že je registrátorem domén, a doménu můžete získat zde přibližně za 5 $ ročně. Jejich cenový systém je velmi transparentní a náklady na obnovu a další zařízení, jako jsou převody, jsou uvedeny na stejné stránce. Pokud hromadně nakupujete (více než 10 doménových jmen), jsou k dispozici slevy. Zde můžete získat své standardní TLD, například .com nebo dokonce některé z nTLD, jako je .io.

Jak již bylo zmíněno, Hover nenabízí webhosting, takže pokud budete nakupovat, musíte vědět, jak nasměrovat DNS na správné servery. Jednou z výhod je, že zahrnují bezplatnou ochranu soukromí WHOIS se všemi jejich názvy domén.

Být specialistou na doménová jména má také své výhody, protože mají skvělé doplňkové služby, jako je přeposílání e-mailů na vaše doménové jméno, nebo dokonce umožňují vytvoření domény doručené pošty za 20 $ ročně.

5. Gandi

Gandi registrátor domény - již v provozu téměř 20 let.Gandi registrátor domény – již v provozu téměř 20 let.

Gandi je jedním z nejdelších existujících registrátorů doménových jmen v oboru, aby se nemýlil s podobně pojmenovaným indickým aktivistou. Jejich silná stránka byla zkušenostmi s registrací doménových jmen bez problémů a obvykle příliš nerozptyluje zákazníky tím, že je ohromuje možnostmi a nabídkami.

Gandi má také jeden z největších výběrů přípon doménových jmen s více než 700 z čeho vybírat. Cokoli od .abogado do .zine je tu pro chytání. Mají také seznam možností domén nejvyšší úrovně, které se pravidelně aktualizují, spolu s články, které diskutují o nových TLD, které budou připravovány.

Ceny mohou být cenově dostupné v závislosti na rozšíření názvu domény, přičemž některé z nich za pouhých 0,50 $ ročně. S názvy domén získáte bezplatnou ochranu soukromí WHOIS zdarma a dvě e-mailové schránky s až 1 000 aliasy.

6. Freenom

Freenom - získejte zdarma své doménové jménoFreenom – získejte zdarma své doménové jméno

Freenom byl primárně založen jako registrátor specifické přípony doménového jména (.tk), která je poskytována zdarma. Při hledání doménového jména na Freenom se také zobrazí další možná rozšíření, která se můžete zaregistrovat prostřednictvím jejich platformy jako forma upell.

Dnes také nabízejí další bezplatná rozšíření názvů domén, jako jsou .ml, .ga, .cf a .gq, a další rozšíření na prodej. Freenom má také bezplatnou službu DNS, kterou můžete použít, pokud ji neplánujete používat.

Jedním z problémů při používání bezplatných přípon názvů domén je to, že se často zneužívají a dostaly docela špatná pověst v průběhu let. Existuje také mnoho úskalí a měli byste si pečlivě přečíst drobný tisk, pokud máte v úmyslu získat rozšíření o volné doménové jméno.

Co je to doménové jméno?

Příklad názvu domény.Příklad – amazon.com je název domény.

Název domény je v podstatě adresa vašeho webu. Takto lidé, kteří jsou online, přejdou na místo, kde je váš web hostován. Představte si to jako fyzickou adresu ulice, která lidem umožní najít cestu k místu.

Někteří lidé zaměňují doménová jména s webhostingem, ale je důležité si uvědomit, že nejsou. Název domény a webhosting jsou dva odlišné prvky které se kombinují, aby pomohly fungování webu. Příklady doménových jmen jsou –

Apple.com USA.gov Amazon.com BBC.co.uk

Každé doménové jméno na světě musí být jedinečné.

Nebudete moci zaregistrovat doménové jméno, které již vlastní někdo jiný. K tomu jsou některé námitky a abyste pochopili, jak mohou existovat dva názvy domén, které vypadají podobně, musíte porozumět Rozšíření názvů domén..

Rozšíření doménových jmen

Když jsem uvedl několik příkladů doménových jmen výše, možná jste si všimli, že za každým z těchto jmen následoval znak „.“ – něco. Tomu se říká přípona názvu domény. Aby doménová jména fungovala, musí být vždy doplněna příponou.

Když web právě začínal, bylo zavedeno pouze několik rozšíření názvů domén. Nazývali se domény nejvyšší úrovně (TLD) a jejich příklady zahrnují:

.com .net .org

Kvůli rychlosti, jakou web rostl, bylo potřeba dalších rozšíření domén a odtud se objevily TLD kódů zemí (ccTLD). Byly použity k identifikaci webových stránek pocházejících z konkrétních zemí, jako je např

.uk .cn .sg

pro Spojené království, Čínu a Singapur.

Brzy byly také přidány další TLD pro různé účely, například

.dev .travel .biz .store .guru .inc

Tito byli dabováni novými generickými TLD (gTLD nebo nTLD).

Nyní si vzpomínáte, kde jsem řekl, že by mohla existovat dvě podobná doménová jména? Důvodem je povaha rozšíření názvu domény. Opět platí, že všechna doménová jména musí být jedinečná, a proto, pokud byste si měli koupit yourname.com, je zcela možné, že někdo yourname si mohl koupit yourname.biz.

Myšlenky na doménové jméno: Jak vybrat perfektní doménu

Nyní, když víte, co tvoří doménové jméno a některé možné úskalí systému, jak si vyberete dobré doménové jméno?

Ačkoli technicky můžete zaregistrovat jakýkoli název domény, pokud se na ni kvalifikujete, existují obecné pokyny pro výběr lepších názvů domén.

1. Udržujte svou doménu krátkou a jednoduchou

Krátké názvy domén jsou velmi žádané a pokud se rozhodnete pro nTLD, není pravděpodobné, že najdete vhodný název velmi snadno. Mnoho krátkých doménových jmen již bylo zaregistrováno, například one.com nebo g.cn.

Kratší názvy domén jsou pro návštěvníky snazší psát a pamatovat si. To je zvláště užitečné, pokud nejste globální značkou, jako je Nike nebo Coca Cola.

Příklady:

voice.com 360.com Insurance.comrise.com pingdom.com target.com

2. Vyhněte se Slang

Protože již bylo zakoupeno tolik doménových jmen, může být proces nalezení takové, který chcete, frustrující a únavný. Snažte se však vyhnout se použití slangu, jako je nahrazení slova „u“ nebo „správně“ za slovo „obřad“, protože to zvyšuje pravděpodobnost, že návštěvníci udělají překlepy..

3. Vyhněte se zvláštním postavám

To se vrací k bodu výše o vyhýbání se slangu. Použití číslic (1, 2, 3 atd.) Nebo symbolů, jako jsou spojovníky (-) mezi slovy, vám může pomoci najít doménové jméno snadněji, ale je obtížné je napsat a návštěvníci jsou náchylnější k chybám. Tyto faktory snadno způsobují zmatek a mohou vést k frustrace potenciálních návštěvníků.

4. Používejte ve vaší doméně strategická slova

To může být opět velmi obtížné, ale může být užitečné použít klíčové slovo, které je spojeno s povahou vaší firmy. Působí asociativně pro lidi, kteří to slyší, a může vám také dát nohu, pokud jde o SEO.

Například doménové jméno, jako je BostonLocksmith, může být užitečné pro zámečníka sloužícího v bostonské oblasti.

5. Buďte opatrní při cílení na oblast

Ačkoli jsem výše uvedený příklad v Bostonu uvedl, bylo by moudré starat se o to, jak se používá. Například online obchody, například eCommerce obchody, jsou často bez hranic a použití klíčového slova pro cílení na oblast v názvu vaší domény by nebylo stejně efektivní. Ve skutečnosti to může být často zavádějící a může vést ke ztrátě potenciálního podnikání.

6. Vyberte správné rozšíření domény

Rozšíření doménových jmen se velmi liší a přicházejí s různými cenami, i když byly zakoupeny nové. Ve skutečnosti existují některá rozšíření doménových jmen, například .tk, která jsou zcela zdarma. Používejte je opatrně, protože rozšíření názvů domén byla často zneužívána a mnoho z nich získalo velmi špatnou pověst.

Osobně doporučuji používat seriózní TLD nebo přinejmenším ccTLD, zejména pokud podnikáte.

7- Zkuste generátor doménových jmen

Pokud se opravdu nemůžete rozhodnout o dobrém názvu domény a došli jste nám nápady nebo přátele, zeptejte se, existuje další možnost. Zkuste použít jeden z mnoha generátorů doménových jmen zdarma plovoucí po Internetu (viz níže). I když nenajdete ideální doménové jméno, některé návrhy vám mohou dát nový pohled a inspiraci.

Níže uvádíme několik bezplatných generátorů doménových jmen, které lze využít.

Zdarma generátory doménových jmen, které můžete použít

Pojďme se podívat na některé z nástrojů pro návrh názvu domény, které vám mohou tento proces trochu zjednodušit.

1. Lean Domain Search

LeanDomainSearch - bezplatný generátor doménových jmen pro vaše webové stránkyLeanDomainSearch

LeanDomainSearch se může hodit, když pomůžete těm, kteří mají mozkové bloky nebo kterým došli jména. Jedná se o bezplatný nástroj pro navrhování názvů domén, který vám umožňuje zadat některé výrazy, které chcete spojit, a poté vyplivne tuny kombinací, které by mohly být použitelné.

Říkám možná, protože mnozí z nich nedají smysl a jsou v podstatě nevyžádaní. Je však divné, že tento obrovský seznam vám může poskytnout inspiraci k vyladění vyhledávacích dotazů a akci opakovat. Koneckonců je to trochu užitečné.

2. Shopify Generátor obchodních jmen

Použijte generátor obchodního názvu Shopify k vyhledání preferovaného názvu doményGenerátor obchodního názvu Shopify

Generátor obchodního názvu Shopify pracuje podobně jako koncept LeanDomainSearch, ale pokud to zkusíte, brzy zjistíte, že je to jiné zvíře. Spíše než náhodně kombinovat hledané výrazy se zdá, že je to trochu inteligentnější.

Záměrem není pomoci vám najít název domény, ale spíše obchodní název a jako takový se vloží do vyhledávacího dotazu. Vezměme si například, když jsem hledal Tech Magazine, jedním z vrácených výsledků byl „Mantis Tech Magazine“. I přesto je můžete použít pro vyhledávání názvů domén.

3. Kontrola jména při spuštění

Startup Name Checker

Startup Name Check je bezplatný a snadný nástroj vytvořený Peterem Thaleikisem. Startup Name Check vám pomůže ověřit názvy domén ve třech různých TLD (.com, .io, .co) a uživatelských jménech na mnoha platformách – včetně Facebooku, Twitteru a Instagramu..

4. Busta jméno

Bust A Name - Nástroj pro návrh názvu domény, který funguje v různých jazycíchBusta jméno

Busta jména je ještě složitější než oba výše uvedené nástroje a umožňuje vám přizpůsobit některé hledané výrazy. Můžete například zvolit upřednostnění úvodních nebo koncových slov nebo omezit délky názvů domén. Můžete si dokonce vybrat, zda bude fungovat v různých jazycích!

Máte také možnost nechat systém označit, které z výsledků vyhledávání se již používají pro několik domén nejvyšší úrovně. Tato stránka vypadá jako památka z nejranějších dnů internetu se svým zastaralým rozhraním, ale má své využití. Pokud například ukončíte kartu, na které je otevřená, můžete se v ní znovu vrátit tam, kde jste skončili..

Jednou z velmi zajímavých částí Bust A Name je to, že má svůj vlastní tutoriál, který obsahuje několik videí s návodem. To bych si myslel, že je to opravdu nutné, ale očividně dokázali systém idiotsky.

5. Domain Puzzler

Generátor složitých doménových jmen, který můžete použítDomain Puzzler

Tento bezplatný generátor doménových jmen je ještě složitější a mám pocit, že je to trochu matoucí, zejména pro začínající uživatele. Existuje spousta možností a můžete z ní získat co nejméně nebo tolik pomoci, pokud chcete. Důležité je, že kromě vytváření návrhů na názvy domén vám Domain Puzzler také oznamuje jejich dostupnost.

Vezměme si například, když jsem přidal čtyři klíčová slova. Systém mi dal čtyři kombinace těchto, ale také mi dejte vědět, že varianty .com už byly přijaty. Máte na výběr hledat téměř jakýkoli TLD, od .com až po .travel a .aero.

6. NameBoy

Nejlepší bezplatný generátor doménových jmenNameBoy

Tento web využívá technologii BlueHost a tvrdí, že je jedním z nejstarších existujících generátorů doménových jmen. Můžete zadat kombinaci klíčových slov a generátor vyplivne spoustu kombinací, které si můžete vybrat ze ala LeadDomainSearch stylu.

Bohužel se zdá, že většina kombinací je velmi bizarní a nejsem si jistá, zda je můžete použít. Budu to křídovat jeden k druhému „generátoru nápadů“, kde si po přečtení návrhů budete muset udělat nějaké vlastní základy..

Tento web je zřejmě poháněn BlueHost, takže tam bude reklama a tuna odkazu, který se snaží dostat vás na tento web a zaregistrovat se s nimi.

Návod: Jak koupit doménové jméno

Skutečný registrační proces názvu domény je něco, co by mělo být snadno dokončeno v několika jednoduchých krocích. Základní formát je: hledat, vybrat, poté koupit. Přestože se některé výrazy používané webovými servery, které prodávají doménová jména, mohou lišit, postup by měl být podobný.

1. Vyhledejte požadované jméno

Zaregistrujte si doménu pomocí HostingerPřejděte na Kontrola domén Hostinger. 1) Do vyhledávacího pole zadejte požadovaný název domény; 2) Klikněte na „Zkontrolovat“.

Většina registrátorů bude mít sekci speciálně pro doménová jména. Tam byste měli najít vyhledávací pole, kde můžete zadat požadovaný název domény. Doporučuji zadat celý název domény včetně TLD.

Chcete-li provést hledání domény, jednoduše přejděte do nástroje Kontrola domén Hostinger.

2. Vyberte ze seznamu Dostupné

Zaregistrujte si doménu pomocí Hostinger3) Zkontrolujte, zda je k dispozici název vaší domény; 4) Pro nákup klikněte na „Přidat do košíku“.

Jakmile zadáte požadovaný název domény, systém provede vyhledávání a zjistí, zda je k dispozici. Bez ohledu na to, zda je k dispozici nebo ne, bude vám často zobrazen seznam stejného názvu domény s různými dalšími příponami, které byste místo toho mohli chtít..

Pokud se vám žádná z těchto možností nelíbí, vraťte se ke kroku 1 a opakujte tento postup, dokud nenajdete ten, se kterým jste spokojeni a který bude k dispozici. Některé weby umožňují vyhledávat více domén současně.

3. Dokončete nákup

Zaregistrujte si doménu pomocí Hostinger5) Vyberte požadovaný termín registrace (Období – 1/2/3 roku), v případě potřeby vyberte hostingový plán (začínající na 0,80 $ / měsíc); 6) Klikněte na „Checkout Now“ a pokračujte v objednávce.

Jakmile si vyberete doménové jméno, které chcete koupit, web se často zeptá, zda existují doplňky, které byste také chtěli. Berte na vědomí, co nabízejí, protože některé z nich nabízejí větší soukromí pro vás.

Musíte také vybrat termín nákupu, což znamená, jak dlouho chcete, aby tato registrace byla. Minimální doba registrace názvu domény je jeden rok. Jakmile to uděláte, vše, co musíte udělat, je zaplatit za nákup a podrobnosti o správě vaší domény vám budou zaslány e-mailem.

Kolik bych měl zaplatit za doménové jméno?

Názvy domén jsou stejně jako jakýkoli jiný produkt, který si můžete koupit v obchodech. Cena se bude lišit v závislosti na tom, kdy si ji koupíte a odkud ji koupíte. Například na stránkách mohou být čas od času prodány názvy domén.

Dalším faktorem, který přispívá k ceně názvu domény, je rozšíření. Různá rozšíření názvů domén mají různé nákupní a obnovovací ceny. TLD .win jako příklad může stát registraci jen 1,74 USD a roční obnovu 2,23 $.

Někdy weby také sníží ceny doménových jmen na základě toho, jak dlouho provádíte počáteční registraci. Jednoletá registrace je standardní, ale pokud se zaregistrujete na dva a více let současně, mohou snížit cenu.

Z tohoto důvodu není ve skutečnosti „standard“, kolik vás bude název domény stát. Naštěstí, stejně jako letenky tam jsou místa jako Seznam TLD, kde můžete tyto informace rychle shromáždit a zakoupit si požadované doménové jméno za nejnižší ceny.

Obecně platí, že většina TLD bude stát zhruba 10 až 15 USD ročně. Pokud si koupíte staré doménové jméno, bude vás to stát mnohem více v závislosti na věku a klíčových slovech. Volné doménové jméno je samozřejmě zdarma, ale často je potřeba hodně jemného tisku, o kterém musíte vědět.

Výběr dobrého registrátora doménových jmen?

Dnes si můžete koupit doménové jméno prakticky kdekoli na internetu. Od vyhrazených webů doménových jmen až po webhostingové společnosti jsou k dispozici všude. Přesto ne všechna místa jsou stejná a existují body, které byste si měli vzít na vědomí před registrací doménového jména odkudkoli.

Dobří registrátoři doménových jmen (weby oprávněné k prodeji doménových jmen) často sdílejí podobné kvality, které jim dávají výhodu nad konkurencí. V ideálním případě chcete najít registrátora, který je akreditován ICANN, má průhledné ceny a poplatky za obnovení, nabízí dobrou zákaznickou podporu a co je nejdůležitější, má systém, který umožňuje snadnou správu doménového jména.

Akreditace ICANN

Internetová společnost pro přidělená jména a čísla nebo ICANN je klíčovým neziskovým orgánem, který monitoruje a reguluje celé odvětví názvů domén. Vždy se ujistěte, že kdekoli plánujete koupit doménové jméno, je Akreditováno ICANN.

Tito registrátoři musí dodržovat předpisy ICANN a existují vydané pokyny které zajišťují, aby byli chráněni ti, kteří se zaregistrují prostřednictvím akreditovaných registrátorů. Ne všechny společnosti, které prodávají doménová jména, jsou akreditovány ICANN.

Ceny a obnova

Doménová jména považuji spíše za služby než za zboží, protože za zachování doménového jména musíte zaplatit poplatky za obnovení. Z tohoto důvodu je důležité zajistit, aby registrátor, od kterého kupujete název domény, měl transparentní strukturu tvorby cen a obnovy.

Stejně jako běžné spotřební zboží se doménová jména často prodávají a někteří registrátoři mohou nabízet doménové názvy za nízké ceny. Tyto prodeje se často vztahují pouze na nové registrace doménových jmen a pouze po dobu, po kterou je kupujete. Obnovení bude v pravidelných sazbách.

Příklad dobré obchodní praxe v doméně – Když NameCheap provozuje propagaci na TLD, společnost uvede cenu za obnovení jasně na stránce objednávky.

Dbejte na to, aby kupní cena i cena za obnovení jakéhokoli doménového jména, které kupujete, vždy sledovali. Různí registrátoři mají také různé ceny, takže se před nákupem rozhodněte nakupovat.

Zákaznická podpora

Kvalitní zákaznická podpora je nutností pro každou společnost, a to platí i pro registrátory doménových jmen. Před objednáním produktů od registrátora zkuste kontaktovat jejich podpůrné pracovníky a zjistěte, jak jsou pohotové a vstřícné. Společnosti, které reagují rychle, mají s větší pravděpodobností zaveden lepší podpůrný systém, který bude řešit případné problémy.

Správa doménových jmen

Kromě umožnění nákupu a obnovení názvů domén vám musí registrátori poskytnout systém, který vám umožní spravovat název vaší domény. To zahrnuje nastavení DNS pro doménové jméno nebo jiné funkce, jako je převod na jiného registrátora.

Někteří registrátoři mají hrozné systémy a manipulace s vaším účtem může být obtížná. Doporučuji, abyste si zaregistrovali účet u registrátora, který vás zajímá a prozkoumal jejich systém ještě před provedením nákupu. Jednou jsem se zaregistroval u registrátora, který měl takový strašlivý systém, že byl prakticky nepoužitelný.

Zneužívání doménových jmen

Dva podobné názvy domén na první pohled se mohou navzájem zaměnit, pokud nevěnujete pozornost rozšíření názvu domény. Tento systém je často využíván squattery doménových jmen kdo ukradne doménová jména nebo zaregistruje podobná doménová jména v chmele, které legitimní firmy od nich zakoupí.

Citibank.tk

Jedním z příkladů je to, že scammer zaregistruje doménové jméno, jako je Citibank.tk, a pokusí se ho předat jako skutečný web Citibank. Někteří návštěvníci mohou být oklamáni webem a omylem zde zadat osobní údaje. I když nevytvářejí podvodné weby, squattery doménových jmen často porušují ochranné známky, často se záměrem je prodat majitelům těchto ochranných známek za nafouknuté ceny.

SteveJob.com

Případ domény SteveJob.com je dalším příkladem. Doménou byl dříve jihokorejský, který se jmenoval Steve Jobs Kim, a tuto doménu zveřejňoval v oblasti zpráv a článků souvisejících s technologiemi. Případ byl vyřešen v prosinci 2019 – kde The Steve Jobs Archive, LLC, důvěra provozovaná vdovou Steve Jobse Laurene Powell Jobs, získal právo vlastnit doménové jméno.

V některých případech mohou být podobnosti zcela nevinné, například v případě kanadského teenagera Mika Roweho, který pro svůj webový design zaregistroval doménu MikeRoweSoft.. Microsoft (společnost) nebyl pobavený a žalován, vydávání oznámení o zastavení a zrušení.

Závěr: Dobrá doména stojí víc, než si myslíte

Ačkoli vám tato příručka má poskytnout lepší představu o tom, kde a jak získat název vaší domény, všimnete si, že jsem zahrnul části týkající se procesu výběru názvu domény, jakož i další přehledy informací.

Ať už jste jednotlivec, který chce založit malý blog nebo malou firmu usilující o digitální expanzi, je doménové jméno mnohem víc než jen levná jmenovka. V podstatě vás zastupuje v digitálním světě a má všechny důsledky, které následují.

Je třeba ji postavit a vychovávat, stejně jako byste měli svou vlastní pověst ve skutečném světě. Vyberte, kupte a chráňte své doménové jméno pečlivě.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map