Nejlepší cloudová služba úložiště a sdílení souborů pro malé firmy

Webové stránky pro sdílení souborů se v posledních několika letech staly stále populárnějšími a popularita se rozšířila do obchodního využití. Tyto weby nyní nabízejí podnikům bezpečný a pohodlný způsob sdílení souborů s partnery a někdy i se zákazníky.


Proč používat službu Cloud Storage / sdílení souborů?

Dny, kdy e-mail stačil k pohybu souborů, protože přílohy jsou již dávno pryč. Dokonce i dokumenty jsou dnes bohatší na kvalitu a větší díky schopnosti mnoha textových procesorů vkládat do nich další soubory.

Z těchto důvodů a další, Cloudové úložné služby se objevily a rostou jako plevele. Kvalita a rychlost internetových linek z nich učinila vážně životaschopnou alternativu jak pro osobní použití, tak pro podnikání.

Některé společnosti poskytující cloudové úložiště a sdílení souborů dokonce přidaly další funkce, buď umístily své základní schopnosti do pokročilého ekosystému pracovního postupu, nebo dokonce měly použití specifická pro podnikání, jako je dodržování předpisů.

Přesto navzdory všem těmto vlastnostem a vlastnostem je nejzákladnějším důvodem pro zvážení použití jedné z nich zvýšení spolehlivosti vašeho podnikání. Klíčem jsou zálohy a vše navíc je jen polevou na dortu.

10 nejlepších služeb cloudového úložiště a sdílení souborů

Pokud jde o podnikání, spíše než velikost, existují specifické potřeby, které je obvykle třeba řešit. Ty se pohybují od ceny až po týmovou spolupráci a ne všechny lze nalézt v každé službě. Tyto služby nejsou přesně stejné, ale mohou být použity podobným způsobem.

1. pCloud

pCloud pro podnikání přidává funkčnost do obvyklého sdílení souborů založených na cloudu tím, že umožňuje uživatelům snadno anotovat soubory a složky s komentáři. Veškerá aktivita je také monitorována a protokolována, aby je administrátoři mohli kdykoli zkontrolovat.

Snad dvě klíčové charakteristiky o pCloud však spočívají v tom, že v nabízeném úložném prostoru je velkorysejší a můžete se také rozhodnout platit ve dvou různých režimech. První je to, jak funguje většina značek cloudového úložiště – platby na měsíční bázi. Jedinečnou součástí je, že se můžete také rozhodnout zaplatit jednorázový celoživotní poplatek.

K obchodním funkcím patří přední strana s bílým štítkem, kterou můžete rebrandovat jako svůj vlastní, takže zákazníci uvidí sdílené soubory v systému, který vypadá, že patří vám. To samo o sobě dává jeden-up na mnoho dalších obchodních cloud skladování služeb.

Ceny pCloud: Začíná od 3,99 $ / měsíc

Klady

 • Systém sdílení souborů s bílým štítkem
 • Velkorysý úložný prostor
 • Dostupné celoživotní plány

Nevýhody

 • Omezená 30denní historie souborů / obnova
 • Několik dalších funkcí

Navštivte pCloud

2. Synchronizace pro podnikání

Pokud jste OneDrive už dříve používali, je pravděpodobné, že si na synchronizaci zvyknete velmi rychle. Aplikace se snadno integruje do zařízení a zobrazuje se jako složka ve vašem systému. Odtud mohou být soubory ukládány do cloudu a snadno sdíleny se spolupracovníky i klienty.

Pro sdílení je dobré si uvědomit, že vše, co budete muset poskytnout, je odkaz na soubor nebo složku, kterou chcete sdílet – váš protějšek pro přístup k účtu nepotřebuje účet Sync. Jednotliví uživatelé získají krátký konec hůlky s účty za 10 $ měsíčně, ale Sync je ve skutečnosti určen pro podniky.

Společnosti mohou těžit z nižších cen za uživatele plánů, které přicházejí s nástroji pro správu správy, které vám umožní spravovat všechny účty z jednoho hlediska. To zahrnuje přidávání a odebírání uživatelů, resetování hesel, kontrolu protokolů aktivity a další.

Sync Pricing: Obchodní plány začínají od 10 $ / měsíc

Klady

 • Plně kompatibilní s Microsoft Office
 • Omezit stahování sdílených souborů (pouze zobrazit)
 • Obnovení souboru 365 dní

Nevýhody

 • Omezená SLA 99,9% dostupnosti
 • Podpora živého chatu pouze na podnikových plánech

Navštivte Sync

3. OneDrive for Business

Není pochyb o tom, že Microsoft je králem jak v operačních systémech, tak v obchodních aplikacích. Díky tomuto silnému ekosystému může být neuvěřitelně lákavé pracovat s OneDrive for Business, zejména pokud je tak dobře integrován do mnoha produktů společnosti Microsoft, jako jsou Windows a Office..

OneDrive for Business umožňuje ukládat dokumenty a další soubory do cloudu a pracovat na nich bez ohledu na to, kde se nacházíte. Umožňuje také klíčové obchodní funkce, jako je sdílení a spolupráce, vše zabezpečené šifrováním, které odpovídá potřebám zabezpečení, které má většina organizací.

OneDrive for Business Pricing: Od 5 $ měsíčně

Klady

 • Integrace ekosystémů společnosti Microsoft
 • Relativně levné

Nevýhody

 • Nemusí se dobře integrovat s produkty jiných výrobců

Navštivte OneDrive

4. Dropbox pro firmy

Tam, kde spotřebitelská verze Dropboxu nabízí většinou jen úložný prostor v cloudu, Dropbox pro podnikání je zvíře jiné povahy. Dropbox for Business, který vychází ze svých základních možností ukládání, přidává zásadní prvek spolupráce.

Nabízí podnikovým uživatelům jediný pohled, který organizuje celé pracovní prostory kombinující obsah a nástroj. Můžete snadno synchronizovat a pracovat na místních souborech, cloudovém obsahu a dokumentech Dropboxu Paper a sdílet je se svým týmem.

Dropbox pro obchodní ceny: Od 12,50 $ / uživatel / měsíc

Klady

 • Velkorysý úložný prostor
 • Velmi bezpečné

Nevýhody

 • Minimální funkce pracovního postupu

Navštivte Dropbox

5. Disk Google

Pokud společnost Microsoft řídí operační systém a kancelář, společnost Google řídí web a mobilní zařízení. Jako takový je to vážný uchazeč, pokud jde o cloudový prostor, zejména s rozsáhlou a agilní aplikací G Suite.

Disk Google v tomto ekosystému funguje dobře a lze jej použít nejen k ukládání souborů, ale také k týmové práci a spolupráci na dokumentech. Dále osladí řešení online nástroji, které vám umožní pracovat se všemi těmito soubory z jakéhokoli prohlížeče, který má připojení k internetu – nebo dokonce offline.

Ceny na Disku Google pro firmy: Od 5,40 $ / uživatel / měsíc

Klady

 • Integrace G Suite
 • Dobré funkce pro spolupráci

Nevýhody

 • Může být příliš vysoko zaměřeno na Google

Navštivte Disk Google

6. FileCloud

FileCloud je místo, kde hrají velcí kluci a nabízejí kompletní škálu řešení cloudového úložiště podnikovým uživatelům. Nebyl navržen pro průměrné zákazníky a dokonce i na spodním konci stupnice pomáhá vytvářet bezpečné prostředí pro sdílení souborů pro celé servery.

Pomáhá společnostem vytvořit si vlastní ekosystém serverů pro sdílení souborů a přidružených klientských účtů, což jim umožní zachovat plnou správu a vlastnictví dat. V některých organizacích a dokonce v některých zemích je to nezbytné pro dodržování zákonů o regulaci údajů pro podniky. Samozřejmě se můžete také rozhodnout využít jejich servery.

Cena FileCloud: Od 4,20 $ / uživatel / měsíc

Klady

 • Může se rozhodnout pro použití hostovaného serveru
 • Více předpisů vyhovuje

Nevýhody

 • Žádná možnost pro spotřebitele

Navštivte FileCloud

7. ShareFile

ShareFile by Citrix je další podnikový cloudový úložný systém, který integruje mnoho funkcí nezbytných pro velké podniky. To zahrnuje nejen sdílení souborů a funkce spolupráce, ale také množství ovládacích prvků pro lepší správu.

Pomáhá při automatizaci pracovního postupu, který lze přizpůsobit konkrétním potřebám každé organizace. Řídící jednotky mohou sledovat tok dokumentů a zasahovat v reálném čase, dávat zpětnou vazbu nebo dokonce provádět schvalování nebo provádět změny.

Systém může jedinečně podporovat rozpoznávání právně závazných elektronických podpisů v celém systému a sledování v reálném čase a vysoké úrovně šifrování, aby bylo zajištěno vše.

Cena ShareFile: Od 10 $ / uživatel / měsíc

Klady

 • Neomezené úložiště
 • Komplexní sdílení souborů

Nevýhody

 • Může to být drahé

Navštivte ShareFile

8. Box

Box je sídlem v USA a je dalším obchodně orientovaným cloudovým úložným systémem zaměřeným na správu obsahu. Funguje to nejen v rámci ekosystému společnosti, ale také rozšiřuje funkce spolupráce a sdílení směrem k partnerům a klientům.

Systém je vysoce bezpečný a splňuje tunu požadavků na správu a řízení společnosti, včetně globálních předpisů, jako jsou GDPR, HIPPA a další. Kromě úložiště a spolupráce má Box také spolehlivý systém hlášení, který zvládne celý pracovní postup.

Cena za box: Od 5,80 $ / uživatel / měsíc

Klady

 • Silně na podnikání
 • Vysoce detailní řízení pracovního postupu

Nevýhody

 • Každý plán potřebuje minimálně 3 uživatele

Navštivte Box

9. Hightail

Ve snaze rozšířit se na široké publikum uživatelů má Hightail celou řadu plánů vhodných pro jednotlivce i podniky. Přesto se spíše než soustředí své energie na cloudové úložiště nebo odesílání velkých souborů, snaží se udělat obojí s některými podivnými výsledky.

Například, ačkoli to umožňuje odesílání velkých souborů, přesné použití této funkce není zcela jisté, protože na placených plánech je také neomezený úložný prostor. Jednoduché sdílení odkazů by fungovalo raději než s pochybnou možností odesílání souborů o velikosti přes 100 GB.

Hightail Pricing: Placené plány od 12 $ měsíčně

Klady

 • K dispozici je více plánů
 • Zaměřeno na sdílení souborů

Nevýhody

 • Není moc ve způsobu spolupráce

Navštivte Hightail

10. SugarSync

Tam, kde má hightail víceúčelové cíle, je SugarSync velmi jedinečný. Tento poskytovatel se místo toho, aby nabízel skutečné obchodní výhody, soustředil na nabízení ohromujícího množství úložného prostoru za různé ceny.

Chová se podobně jako synchronizace a ukládání mnoha služeb úložiště cloudu s některými základními funkcemi pro úpravy a spolupráci. Dobré je, že je vynikající v něčem, co by mnoho společností dokázalo udělat lépe – jednoduchost.

Cena SugarSync: Od 7,90 $ měsíčně

Klady

 • Jednoduché použití
 • Vysoká bezpečnost

Nevýhody

 • Minimální funkce podpory pracovního postupu

Navštivte SugarSync

Závěr: Jak Vital je cloudové úložiště pro vaši firmu?

Jak zřejmě víte ze seznamu těchto poskytovatelů cloudového úložiště a sdílení souborů, existuje velký rozdíl v rozsahu služeb, které každý poskytovatel služeb nabízí. Někteří vynikají na úrovni spotřebitelů, zatímco jiní jdou celé prase, aby se postarali o firemní uživatele.

Klíčovým prvkem při výběru perfektního poskytovatele služeb pro sebe nebo firmu je stejný jako vždy – pečlivě zvažte své potřeby. Jako příklad toho lze uvést, že zatímco Box nabízí velmi podrobné funkce, ne všechny podniky budou muset dodržovat mnoho předpisů a podobně. V takových případech může být vhodnější alternativou, která je vstřícnější pro spotřebitele, například základní ekosystém Google.

Před výběrem vyjmenujte přesně to, co si myslíte, že vaše firma vyžaduje, můžete si ušetřit tunu smutku nad tváří v tvář několika funkcím, které nepoužíváte, a přesto platíte za.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map