Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet për biznesin e vogël

Ndërtuesit e faqeve në internet kanë bërë më të lehtë se kurrë për bizneset e vogla të krijojnë një faqe në internet.


Në të kaluarën, ndërtimi i një faqe në internet do t’ju kërkonte të keni njohuri për kodimin ose do të duhet të punësoni një zhvillues. Ndërtuesit e faqes në internet ju lejojnë të krijoni një uebfaqe duke përdorur ndërfaqe vizuale të lehtë për t’u përdorur.

Pyetja atëherë është se cili ndërtues i faqes në internet është më i përshtatshmi për ju?

Contents

Krahasuar me ndërtuesit e faqeve të internetit të njohura

Ne u regjistruam dhe testuam secilin prej këtyre krijuesve të njohur të faqeve të internetit. Ne besojmë se përdorshmëria, shpejtësia dhe performanca e serverit janë faktorë të rëndësishëm për një krijues të faqes në internet.

Ndërtuesit e faqeve në internet
Prmimet nga
Prove falas*
vendim
urdhër
Weebly$ 12.00 / mojoRedaktor në internet i thjeshtë; e shkëlqyeshme për të porsaardhurit.vizitë
Wix$ 8.50 / mo14 ditëRedaktues në internet i lehtë për t’u përdorur me shumë aplikacione.vizitë
Shopify$ 29.00 / mo14 ditëSistemi i fuqishëm POS dhe mbështetje e gjerë e portës së pagesave.vizitë
Bigcommerce$ 29.95 / mo15 ditëNdërtuesi më i lartë i dyqaneve online me karakteristika të pafund për të rritur shitjet.vizitë
habitshme$ 8.00 / mo14 ditëMë e mira për faqet e internetit me një faqe; plan pa fund i lirë.vizitë
Squarespace$ 12.00 / mo14 ditëTemat e dizajnuara bukur; dyqan online gati.vizitë
WebStarts$ 7.16 / mojoRedaktor i thjeshtë i faqes në internet; karakteristika të mira për bizneset vendore.vizitë
BoldGrid$ 6.99 / mojoPlatformat e dëshmive të pritjes së biznesit; Ndërtues i vetëm WordPress.vizitë
Gator$ 3.84 / mojoPlatformë popullore e mbajtjes së faqes në internet; zgjedhje të kufizuara të aplikacioneve.vizitë
ZyrofalaspërgjithmonëZyro merr thjeshtësinë në një nivel të ri për koston zerovizitë

* Asnjë informacion i kartës së kreditit nuk nevojitet gjatë gjykimit falas.

Zbulimi: BuildThis është uebfaqja e mbështetur nga lexuesit. Kur blini përmes lidhjeve në faqen tonë të internetit mund të fitojmë një komision shoqëror.

6 Ndërtuesit e internetit më të mirë të biznesit

Në pjesën e mëposhtme, ne do t’ju ndihmojmë të zvogëloni zgjedhjet duke kaluar disa nga tre krijuesit e faqeve të internetit më të mira, miqësore ndaj biznesit. Le të zhyten!

1. Weebly

Weebly është një nga krijuesit më të njohur të faqeve të internetit përreth. Ata inkurajojnë përdoruesit e tyre që të arrijnë me ta dhe të ndajnë në lidhje me industrinë ku ata përqendrohen. Duke kuptuar përdoruesit e tyre, ata mund të ofrojnë udhëzues më të mirë për ndërtimin e një faqe në internet për të ndihmuar bizneset të rriten dhe të përmbushin qëllimet e tyre të menjëhershme dhe afatgjata.

Mësoni më shumë në detaje Rishikimi Weebly.

Demo Weebly

Temat e WeeblyWeebly ofron një përzierje të mirë të modeleve falas (shfletoni Temat e Weebly falas këtu).

Weebly App CenterWeebly ka gjithsej më shumë se 270 aplikacione këtu, të cilat janë një përzierje e përdorimit falas dhe e paguar. Këtu mund të shtoni dhe aktivizoni me lehtësi gjëra të tilla si tregtia elektronike, marketing, ose veçoritë e mediave sociale.

Redaktori WeeblyDemoja e redaktorit të Weebly: Për të shtuar përmbajtje në faqen tuaj, përdorni ndërtuesin tërheqës dhe në të majtë.

Pro: Whatfarë e bën Weebly të drejtë?

 • Super e lehtë për tu filluar me – Nuk duhen aftësi kodimi.
 • Sistemi tërheqës dhe tërheqje Weebly është i thjeshtë për tu mësuar dhe përdorur, ndërsa ende ofron një numër opsionesh përshtatjeje bazuar në veçoritë e para-ndërtuara (aftësia për të imazhuar + tekst, galeritë, shfaqjet e dritareve, etj.). Ju lehtë mund të shtoni imazhe ose tekst me vetëm disa klikime.
 • Llogaritë falas të postës elektronike dhe SSL për Pro Plan dhe më lart.
 • Aktivizimi i llogarisë së menjëhershme – Regjistrohuni tani dhe filloni menjëherë
 • Dyqani në internet i gatshëm – Filloni të shisni produkte posa të ndërtohet faqja juaj e internetit.
 • Mbështetni portat e ndryshme të pagesave, përfshirë Stripe, PayPal, Square, 2CO, e tc.
 • Mbështetje e shkëlqyeshme – 24 × mbështetje pas shitjes përmes sistemit të biletave dhe telefonatës. Gjithashtu, Qendra e Ndihmës Weebly me një ton udhëzues që mund t’i lexoni dhe t’i referoheni nëse keni ngecur.
 • Komuniteti aktiv – Weebly pret një forum aktiv ku mund të bashkëveproni me përdoruesit e tjerë të Weebly.

Cons

 • Ju duhet të siguroni informacione për kartën e kreditit për të provuar planin Weebly Pro.
 • Numri më i vogël i temave (rreth 80 ose më shumë) dhe aplikacione.
 • Dyqanet e e-tregtisë janë të kufizuara në vetëm 25 produkte. Do gjë më shumë dhe do të duhet të paguani ekstra në $ 25 / muaj, që është mjaft e kushtueshme.

Planet Weebly & Çmimeve

Planet Weebly
falas
pro
biznes
Mimi vjetor$ 0.00 / mo$ 12.00 / mo$ 25.00 / mo
Ruajtja e diskut500 MBi pakufizuari pakufizuar
Siguria SSLpopopo
Lidheni fushënpopo
Domain falaspopo
Tarifat e transaksionit3%0%
Shtoni produkte25 produktei pakufizuar

Me cilën plan Weebly duhet të shkoni?

Weebly Pro ka të drejtë për pronarët e bizneseve që kanë nevojë për një uebfaqe të thjeshtë që jeton në domenin e vet.

Për përdoruesit që planifikojnë të shesin produkte direkt nga faqet e internetit të tyre, ne ju rekomandojmë Planin e Biznesit Weebly (ose më lart) sepse:

 • Shfaqni produkte të pakufizuara në dyqanin tuaj në internet
 • Mbështetni rishikimet e produktit dhe kodin kupon
 • Mbështetni tarifat e transportit dhe kalkulatorin automatik të taksave
 • Nuk ka tarifa shtesë për përdorimin e një ofruesi të palës së tretë
 • Etiketat e integruara të transportit

Vija e poshtme

Weebly është një krijues i shkëlqyeshëm i faqes në internet nëse duhet të krijoni një uebfaqe të thjeshtë shpejt. Sistemi i tyre tërheqës dhe tërheqje është shumë intuitiv dhe lehtë mund të filloni një faqe në internet të mirë brenda disa minutash.

2. Wix

E marrë në formën e saj më themelore, Wix është një mjet ndërtimi në uebfaqe që u ofron përdoruesve mundësinë për të krijuar uebfaqe mahnitëse përmes një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur drag-and-drop. Ai gjithashtu ka karakteristikat shtesë që lejojnë shtesa të fuqishme të përfshihen për të zgjeruar funksionalitetin e faqes, duke e bërë atë një nga ndërtuesit më të gjithanshëm të faqeve që dalin sot.

Përveç mjetit për redaktuesin e faqes tradicionale, Wix gjithashtu ofron një program të bazuar në AI i cili ndihmon përdoruesit të krijojnë një sit duke u përgjigjur disa pyetjeve themelore (të njohura si Wix ADI).

Më shumë detaje në shqyrtimin tonë Wix.

Wix Demo

Redaktori WixRedaktimi i faqes suaj të internetit në Wix.

Modelet WixAfishimi i modeleve Wix – Ekzistojnë më shumë se 500 modele të gatshme Wix (shihni të gjitha shabllonet këtu).

Pro: Pse Wix është i mirë për bizneset?

 • Wix ofron një nga planet më të lira në treg – paketa Wix “pa reklama” fillon me vetëm $ 8,50 / muaj.
 • Filloni menjëherë – Mund të regjistroheni dhe aktivizoni menjëherë llogarinë tuaj Wix.
 • Wix ofron një bibliotekë të madhe modelesh (rreth 500+) që mund të kujdesen për çdo lloj uebsajti, duke mbuluar gjithçka nga fotografë dhe blogerë deri tek dyqanet në internet. Ju madje mund të rregulloni shabllonet e tyre për t’iu përshtatur nevojave të faqes suaj të internetit.
 • Meqenëse ndërfaqja Wix drag-and-drop është shumë vizive, ju mund të bëni ndryshime thjesht duke treguar dhe klikuar në elementët e faqes. Plus, është çuditërisht fleksibël dhe ju lejon të bëni ndryshime thelbësore nëse është e nevojshme.
 • Nëse jeni fillestar absolut, Wix përdor ADI (Inteligjencën e Dizajnit Artificial) për të ndihmuar në krijimin e një uebfaqeje që është përshtatur për nevojat tuaja personale ose të biznesit.
 • Ata ofrojnë shfaqje të besueshme të serverëve me kohë të shpejtë ngarkese dhe minimumin e joproduktive.
 • Mbështetni portat e ndryshme të pagesave, përfshirë Stripe, PayPal, Square, 2CO, e tc.
 • Mbështetje në faqen e internetit të anëtarësimit – Përdoruesit mund të ndërtojnë një forum privat të anëtarësimit shpejt duke përdorur Wix.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe – Zgjeroni biznesin tuaj lehtësisht në vendet e tjera.
 • Ndihma gjithëpërfshirëse e klientit është në dispozicion përmes artikujve, videove dhe një qendre ndihme, të cilës mund t’i referoheni për ndihmë.

Cons

 • Wix llogari email janë shtesë të pagueshme me $ 5 secila.
 • Ndërtimi i një dyqani themelor të tregtisë elektronike do t’ju kërkojë të regjistroheni për paketat e tyre “më të mira” të cilat fillojnë me $ 25 / muaj. Në krahasim, Shopify dhe BigCommerce ofrojnë veçori shumë më të mira me të njëjtin çmim.
 • Ju nuk mund ta transferoni faqen tuaj Wix diku tjetër – që është një fikje e madhe për ne.

Ixmimi Wix & planet

Planet Wix
Connect
combo
i pakufizuar
VIP
Mimi vjetor$ 4.50 / mo$ 8.50 / mo$ 12.50 / mo$ 24.50 / mo
Ruajtja e diskut500 MB3 GB10 GB20 GB
Siguria SSLpopopopo
Domain falaspopopo
Hiq reklamat Wixpopopo
App Booster Sitepopo
Mbështetje VIPpo

Me cilin plan Wix do të shkojë me të?

Ne sugjerojmë që pronarët e bizneseve të fillojnë me Planin Wix Unlimited dhe të lëvizin vetëm kur të keni nevojë për veçori shtesë të faqes.

Vija e poshtme

Wix ka qenë gjithmonë krijuesi i faqes “go-to” pasi ato ofrojnë një ton karakteristikash dhe fleksibilitet për fillestarët dhe përdoruesit e përparuar njësoj. Fakti që më shumë se 100 milion njerëz e përdorin atë është një dëshmi për këtë. Dobësia e vetme është se nëse doni të krijoni një dyqan eCommerce ose doni veçori shtesë, do të duhet të paguani pak më shumë.

3. Blerje

Shopify është më shumë sesa thjesht një “ndërtues i faqes në internet” – është një ndërtues faqesh në internet me qendër në eCommerce / ndërtues dyqanesh në internet për bizneset e vogla që duan të krijojnë një dyqan online.

Me provën e tyre të lirë 14-ditore, ju mund të përdorni Shopify për të ngritur me lehtësi një dyqan në internet ose ta përdorni për të shitur në lëvizje (d.m.th. në shfaqje tregtare, dyqane pop-up ose në një ngjarje). Sistemi i tyre është i lehtë për t’u përdorur dhe nuk kërkon fare trainim. Plus, nëse keni një dyqan aktual me pakicë, thjesht mund të shtoni opsionin e tyre të shitjes me pakicë dhe ta lidhni atë me dyqanin tuaj.

Merrni më shumë detaje në rishikimin tonë të Shopify.

Shopify Demo

Shopify ka një gamë të gjerë temash falas dhe premium në Dyqanin e tyre të TemaveShopify ka një gamë të gjerë temash falas dhe premium në Dyqanin e tyre të Temave (shiko të gjitha shabllonet këtu).

Ndërfaqe e thjeshtë dhe e drejtë përpara për të shtuar produktin në Shopify.Ndërfaqe e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë për të shtuar produktin në Shopify.

Pro: Whatfarë e bën Shopify një ndërtues të mirë për bizneset?

 • Një zgjidhje gjithëpërfshirëse që ofron gjithçka, nga zgjidhjet e pritjes deri te programet menaxhuese të inventarit dhe kopjet rezervë të faqes në internet.
 • Qindra modele dhe tema të dizajnuara bukur nga të cilat mund të zgjidhni.
 • Ndërtues i lehtë i dyqaneve online – Ndërfaqja intuitive e tërheqjes dhe rënies që e bën të lehtë krijimin e një dyqani komercial plotësisht funksional të eCommerce me vetëm disa klikime.
 • Pranoni pagesa me lehtësi – Shopify ofron zgjidhje të integruar të pagesave me Pagesat e Shopify për vende të caktuara ose porta pagese të palëve të treta për të pranuar pagesa.
 • Shitet në kanale të ndryshme – përfshirë vendet e njohura të tregut në internet (Amazon, Etsy, etj) dhe rrjetet e mediave sociale (Facebook, Pinterest, Instagram, etj).
 • Platforma e-Tregtisë pa shqetësime me një ndalesë – Shopify ofron një ton karakteristikash të tregtisë elektronike si menaxhim të plotë të inventarit, renditje të pakufizuar të produkteve, zgjidhje të integruar të marketingut dhe analitikë të integruar.
 • Sistemi Shopify i Pikës së Shitjes (POS, paguaj shtesë) ndihmon në menaxhimin e shitjeve, inventarit, të dhënave të klientit, etj, online dhe offline, në një platformë të vetme.
 • Shopify ofron “Rimëkëmbjen e Shportës së Braktisur” – një mjet i dizajnuar për t’ju ndihmuar të përcillni me vizitorët që nuk e përfunduan procesin e arkëtimit.

Cons

 • Tarifat e larta të transaksionit – 0.5 – 2.0% tarifa të transaksionit për çdo shitje.
 • Vështirë për të lëvizur faqen tuaj të internetit nga Shopify.

Ifymimi i Shopify & planet

Bleni Plane
Shopify Basic
Shopify
Blerje Advance
Mimi mujor29 dollarë / muaj79 dollarë / muaj299 dollarë / muaj
Llogaritë e stafit2515
Kartë Krediti2.9% + 0,30 $2.6% + 0,30 $2.4% + 0.30 $
Tarifat e transaksionit2%1%0.5%
Karta Dhuratepopo
Riparimi i braktisur i Shportavepopopo
SSL falaspopopo
Raporti i Avansitpo
Shkalla e Transportit në kohë realepo

Me cilën planifikon të bëjë Shopify?

Shopify Basic – Gjithmonë mund të krijoni një dyqan dhe të zgjidhni një plan më vonë. Prandaj është më mirë të filloni në planin më të ulët.

Vini re se disa tipare në Shopify (d.m.th. POS, Riparimi i Braktisur Shporta, raporte pro) janë jashtëzakonisht të dobishme por ato mund të mos jenë të nevojshme në disa operacione biznesi. Nëse gjithçka që ju nevojitet është një uebsajt i thjeshtë me tipare themelore të biznesit, ju mund të dëshironi të shkoni me Weebly ose Wix, i cili është më i lirë dhe më i lehtë për tu mirëmbajtur.

Vija e poshtme

Shopify mund të jetë ndërtuesi më i shtrenjtë i faqes në internet, por ai ofron një gamë karakteristikash dhe mjetesh që janë mjaft të dobishme për një dyqan të tregtisë elektronike. Në 29 dollarë / muaj për planin themelor dhe 299 $ / muaj për të avancuarit, mund të bëhet mjaft i kushtueshëm. Sidoqoftë, nëse doni një krijues të faqes elektronike të e-commerce pa telashe, Shopify është padyshim zgjedhja juaj më e mirë.

4. BigCommerce

BigCommerce është platforma gjithëpërfshirëse në internet që ju lejon të ndërtoni dhe shkallëzoni dyqanin tuaj online. Ajo vjen me veçori të plota të e-commerce për rritje, mbështet shitje me shumë kanale (Facebook, eBay, Amazon, etj) dhe aplikacione për të rregulluar operacionet tuaja.

Pjesa më e mirë e BigCommerce vijnë në zgjidhje pagese – nuk ka asnjë tarifë shtesë kur përdorni një zgjidhje pagese të palëve të treta (ndërsa Shopify dhe shumica e ndërtuesve të tjerë të dyqaneve tarifojnë 0.5 – 2.5% tarifa të transaksionit).

Demo e BigCommerce

Paneli i BigCommerce.

Redaktori i dyqaneve BigCommerce – Në të majtë është shiriti kryesor i navigimit për cilësimet e temës. Ju mund të kompletoni pjesën më të madhe të dizajnit të dyqanit duke përdorur vetë këtë pjesë të cilësimit.

BigCommerce ofron mijëra produkte dyqanesh të dizajnit profesional për klientët e saj.

Pro: Avantazhet e BigCommerce

 • Zgjidhje e një ndalese eCommerce që ofron gjithçka nga serveri pritës deri tek sistemi i menaxhimit të produkteve dhe karakteristikat e sigurisë së faqes në internet.
 • E pasur me karakteristika – Personalizimi i Promo, kuotat e transportit në kohë reale, kuponat, rishikimet e produkteve dhe arka e faqeve të vetme në të gjitha planet.
 • Pranoni pagesa me lehtësi – Shopify ofron zgjidhje të integruar të pagesave me Pagesat e Shopify për vende të caktuara ose porta pagese të palëve të treta për të pranuar pagesa.
 • Shisni produktet tuaja kudo – BigCommerce integrohet mirë me eBay, Amazon, Square, Google Shopping, Facebook dhe Instagram me lehtësi.
 • Opsione të gjera për blerje dhe përmbushje.

Cons

 • Plani i hartuar bazuar në pragun e shitjeve.
 • Tarifa më të larta të paketave dhe tema të shtrenjta premium.

Bigmimet BigCommerce & planet

planet
standard
Plus
pro
Mimi mujor$ 29,95$ 79,95$ 249,95
Pragu i shitjeveDeri në 50k dollarë>Deri në 150k dollarëDeri në 1 milion dollarë
Tarifat e transaksionit0%0%0%
Mbrojtës i braktisur karrocëpopo
Shqyrtime të klientëve të Googlepo
24/7 Mbështetjepopopo

Me të cilin planifikon të shkojë BigCommerce?

Plani i BigCommerce është hartuar bazuar në pragun e shitjeve – prandaj nuk është e nevojshme të djersiteni se me cilin plan të vazhdoni.

Për të filluar me BigCommerce – thjesht regjistrohuni në provën e tyre 15-ditore falas.

Vija e poshtme

Për vite me radhë Shopify mbetet konkurrentja e dorës së parë në BigCommerce. Në përgjithësi ne mendojmë se të dy janë ndërtues të mirë të tregtisë elektronike. Mjetet nga BigCommerce janë pak më shteruese se Shopify; ndërsa Shopify është pak më e lirë se BigCommerce.

Vizitoni BigCommerce

5. Mrekullueshëm

Struditërisht është një perlë e fshehur midis të gjithë krijuesve të faqeve të internetit. Ka karakteristikat që ju lejojnë të krijoni një faqe në internet mahnitëse me një faqe – lëvizje paralele, animacion, etj. Kjo bën të mundur menaxhimin dhe azhurnimin e faqes tuaj në internet me aplikacionin e tyre të fuqishëm celular. Nëse jeni duke kërkuar për alternativa nga emrat e njohur (Wix, Weebly, Squarespace, etj) – –uditërisht mund të jetë ai që po kërkoni.

Struditërisht Demo

Seksione të bëra në mënyrë të habitshmeKur krijoni një faqe në internet në Mrekullueshëm, filloni të ndërtoni duke bërë ndryshime në një shabllon të paracaktuar. Featuresuditërisht përmban një ndërrues planifikimi dhe secila seksion përmban paraqitje të shumta. Ju mund të kaloni mes tyre dhe të zgjidhni atë që ju nevojitet saktësisht.

Struditërisht një faqe në internet me një klikimJu mund t’i ktheni informacionet nga profili juaj i LinkedIn në një faqe personale të bukur dhe të personalizueshme në vetëm një klik duke përdorur Strikingly.

Të mahnitshëm Pro

 • E shkëlqyeshme për krijimin e një faqe në internet me një faqe.
 • LinkedIn me një klik ndërtues faqesh personale – Gjeneroni një faqe interneti për të rinisë nga profili i LinkedIn.
 • Ndërtoni dhe menaxhoni uebfaqen tuaj nga celulari.

Të mahnitshëm kundër

 • Jo i përshtatshëm për dyqan online – Mrekullueshëm ka një sistem të integruar tregti, por tiparet janë mjaft themelore kur krahasohen me të tjerët.
 • Përzgjedhja e temave të faqeve në internet dhe aplikacioneve.

Strshtë jashtëzakonisht e drejtë për ju?

Një raport nga HubSpot thotë se 55% e vizitorëve kalojnë më pak se 15 sekonda në një faqe në internet. Me fjalë të tjera, shumica e vizitorëve të faqes suaj të internetit nuk e lexojnë faqen tuaj të internetit.

Uebfaqet me një faqe (që mund të ndërtoni me Mrekullueshëm) zgjidhin këtë problem. Ata janë të shkurtër dhe të veprueshëm. Ata mund të bindin vizitorët të ndërmarrin veprime brenda këtij afati të shkurtër kohor.

Ne ju rekomandojmë në mënyrë të veçantë për ata që po kërkojnë një mënyrë të përballueshme për të krijuar:

 • Uebfaqe të thjeshta informacioni për kompani
 • Portofolet e modës / dizajnit / fotografisë
 • Uebfaqet e bazuara në ngjarje / bamirësi
 • Rifilloni faqen e internetit

Vizitoni në mënyrë të habitshme

6. Zyro

Zyro është një produkt krejt i ri nga njerëzit e shkëlqyeshëm që ju sollën falas web hosting në 000webhost – Hostinger. Ky ndërtues i faqes në internet është shtesa më e re e asaj që po bëhet një listë e gjatë e mjeteve të zhvillimit të shpejtë. Ajo merr thjeshtësi në fushën e saj në lartësi të reja.

Zyro Demo

Zyro është i lehtë për t’u përdorur, duke e bërë atë të përshtatshme për fillestarët. Ju mund të filloni ta përdorni atë duke rregulluar modelin. Ajo ka mijëra mjete mbështetëse që e bëjnë krijimin e një faqe në internet të dobishëm.

Zyro Pro: Whatfarë e bën Zyro të drejtë?

 • Duke filluar me një plan kosto zero, nuk ka nevojë për një periudhë provë falas.
 • Elementet themelore të disponueshme do të thotë një kurbë e ulët e të mësuarit, duke e bërë atë të përshtatshme edhe për newbies absolute.
 • Sistemi i rrjetit të projektimit ndihmon në udhëzimin e vendosjes së elementit tuaj.
 • Filloni shpejt duke zgjedhur shabllone dhe pastaj rregullojini ato në minuta.
 • Ofron mjete të ndryshme mbështetëse si krijues logo, gjenerator të përmbajtjes dhe më shumë.

Zyro Cons:

 • Plani falas është i kufizuar dhe nëse planifikoni të rriteni, përfundimisht do të duhet të paguani
 • Modelet e ofruara janë mjaft themelore në dizajn

Planet Zyro & Çmimeve

planet
falas
themelor
Unleashed
eCommerce
Mimi mujor$ 0$ 1.99$ 3.49$ 14.99
Bandwidth500 MB3 GBi pakufizuari pakufizuar
ruajtje500 MB1 GBi pakufizuari pakufizuar
SSLpopopopo
Lidheni fushënpopopo
Domain falas1 vit1 vit
Facebook Pixel / Chatpopo
Google Analyticspopo
Pranoni pagesa në internetpo
komisionfalas
Menaxhimit të inventaritpo

Me cilën Zyro planifikoni të shkoni?

Për ata që kanë nevojë për një sit shumë themelor, statik, nuk ka shumë nevojë të kërkojnë planin e tyre Falas, pasi ato vijnë me gjithçka që ju do të keni nevojë. Nëse po shpresoni të rritni faqen tuaj, unë do t’ju rekomandoj të paktën një Plan të Ndaluar – për sa kohë që nuk planifikoni të shesni sende në internet.

Vija e poshtme

Zyro është akoma e re por po vjen me një zhurmë. Shtë një ofertë e mirë sidomos për pronarët e rinj të uebfaqeve që të marrin një shans dhe të provojnë atë që një krijues i vërtetë i faqes në internet mund të bëjë falas.

Nëse duhet të përdorni një ndërtues faqesh për të krijuar faqet e internetit të biznesit tuaj?

Një ndërtues i faqes në internet është një mënyrë e shkëlqyeshme për të filluar me një faqe në internet për biznesin tuaj, megjithatë, nuk është zgjidhja perfekte.

Ka një numër të mirat dhe të këqijat e përdorimit të një ndërtuesi në internet për biznesin tuaj të vogël.

Përfitimet e përdorimit të një ndërtuesi në internet

 • Shumë e lehtë për t’u përdorur & Fillo
  Shumë prej krijuesve të faqeve të internetit ju lejojnë të krijoni faqe interneti me lehtësi duke përdorur sistemin e tyre tërheqës dhe rënie. Dokush mund të fillojë ndërtimin e një faqe në internet edhe nëse ata nuk kanë njohuri për kodim.
 • Zgjidhje gjithëpërfshirëse
  Shumica e ndërtuesve të internetit sot synojnë të jenë një dyqan i vetëm për të gjitha nevojat e faqes suaj të internetit. Kjo përfshin gjithçka, nga regjistrimi i domain, certifikatat SSL, dhe mbajtja në internet.
 • Pengesë e përballueshme për hyrje
  Përdorimi i një ndërtuesi në internet mund të jetë shumë miqësor me buxhetin. Më shpesh sesa jo, ato kushtojnë pothuajse të njëjtat (ose më pak) në krahasim me pagimin për një web hosting me kapacitete të ngjashme veç e veç. Plus, ju keni mundësinë të përdorni planet e tyre falas dhe të paguani për shërbime shtesë vetëm nëse është e nevojshme.
 • Ton tipare
  Një ndërtues i mirë i faqes në internet do të ketë një bibliotekë të thellë të veçorive dhe aplikacioneve që mund t’i integroni lehtësisht në faqen tuaj të internetit.
 • Shumë azhurnime të sigurisë
  Siguria është një çështje e madhe për çdo biznes në internet. Me ndërtuesit e faqeve në internet, ofruesit do të menaxhojnë azhurnimet e sigurisë për ju. Gjithçka për të cilën duhet të shqetësoheni është krijimi i një fjalëkalimi të sigurt për të hyrë në llogarinë tuaj.
 • Zvarrit dhe lësho ndërfaqen
  Shtimi dhe heqja e pajisjeve, galerive, faqeve, është aq e thjeshtë sa tërheqja dhe heqja e tyre me ndërtuesit më të mirë të faqes në internet.
 • Mbështetje gjithëpërfshirëse
  Mbështetja teknike dhe e klientit zakonisht është e disponueshme në kanale të shumta duke përfshirë emailin, bisedën në internet, telefonin ose edhe përmes forumeve të komunitetit, në varësi të ofruesit.

meta

 • Përshtatje / fleksibilitet i kufizuar
  Përdorimi i një ndërtuesi në internet do të thotë që ju jeni i kufizuar në atë që ofruesi duhet të ofrojë. Ju mund të dëshironi një model të caktuar për faqen tuaj të internetit, por nëse krijuesi i faqes në internet nuk e mbështet atë, do të duhet të zgjidhni diçka tjetër.
 • Varësia nga një ofrues
  Nëse ofruesi mbyllet, atëherë faqja juaj zbret atë. Idealisht, krijuesi i faqes në internet që ju zgjidhni të mbetet për një afat të gjatë. Gjithashtu disa ofrues nuk lejojnë përdoruesit e tyre të largojnë faqet e internetit të tyre larg.
 • Vendndodhja e të dhënave
  Kur shkoni për krijimin e faqeve të internetit, nuk do të keni kontrollin mbi vendndodhjen e të dhënave. Varet nga ofruesit ku ata vendosin të ruajnë informacionin. Një ofrues i mirë i mbajtjes së faqeve në internet, nga ana tjetër, zakonisht drejton operacionet e tyre nga qendra të shumta të të dhënave në lokacione të ndryshme.
 • Mungesa e funksioneve të përparuara
  Përdorimi i PHP, Java dhe SQL nuk është i mundur për ndërtuesit e faqeve të internetit pasi ju jeni mbërthyer duke përdorur programet e tyre të brendshme. Nëse jeni programues, nuk do të keni qasje në funksione të përparuara kur përdorni një ndërtues të faqes në internet.

Zgjedhja e Këshillave: Si të zgjedhni ndërtuesin e duhur të faqes në internet?

Në mënyrë ideale, krijuesi më i mirë i faqes në internet duhet të jetë ai që i përshtatet nevojës së faqes suaj të internetit. Nëse doni të dini cilat janë gjërat që duhet të kërkoni në një ndërtues të faqes në internet, ne do t’i kalojmë ato më poshtë.

Merrni një moment dhe shkruani se çfarë lloj uebsajti që dëshironi të bëni. Featuresfarë veçorish dëshironi të keni dhe çfarë synoni të bëni me të.

Disa ide do të ishin: një formë kontakti, Google Maps, seksion në blog, mënyra galerie, apo edhe një dyqan në internet.

Përndryshe, ju mund të bëni disa hulumtime në lidhje me konkurrencën tuaj ose faqet e internetit të tjera për frymëzime ose ide mbi atë që dëshironi për faqen tuaj të internetit..

Përveç dijes se cilat janë nevojat e faqes suaj të internetit, është gjithashtu një ide e mirë të përdorni këto pesë faktorë për të vendosur. 5 faktorët janë:

1. Lehtësia e përdorimit

Një faktor i rëndësishëm për zgjedhjen e krijuesit më të mirë të faqes në internet është nëse ndërfaqja është miqësore dhe e lehtë për t’u përdorur. Padyshim kështu nëse jeni thjesht një i ri pa njohuri teknike çfarëdo.

Gjëja e shkëlqyeshme për ndërtuesit e faqeve në internet është se shumica e tyre përdorin një sistem tërheqës dhe tërheqës për të ndërtuar një faqe në internet dhe që ata zakonisht ofrojnë një llogari provuese. Kjo do të thotë që ju mund ta provoni atë më parë para se të zgjidhni cili është krijuesi më i mirë i faqes në internet për biznesin tuaj të vogël.

Disa gjëra që duhet të pyesni veten kur testoni një ndërtues të faqes në internet janë:

 • Sa e lehtë është të shtoni elemente në shabllone, pa e prishur paraqitjen e faqes tuaj të tanishme?
 • Sa e lehtë është të bësh ndryshime të tilla si shtimi i produkteve të reja ose azhurnimi i detajeve të kontaktit tuaj?
 • A mund të gjeni shpejt tiparet që ju nevojiten për uebfaqen tuaj? Nëse jeni një dyqan buke, mund të vendosni një hartë Google që tregon vendndodhjen e dyqanit tuaj?
 • A përshtaten modelet dhe skemat e ngjyrave në markën dhe biznesin tuaj? Nëse jeni një dyqan buke, atëherë dizajni i faqes tuaj të internetit ka të ngjarë të jetë shumë i ndryshëm nga ai i një agjensie reklamimi.

Lista e krijuesve të faqeve të internetit që ju rekomandojmë janë përfundimisht të nivelit të lartë, por ne nuk mund të themi se cili është më i miri për ju, aq sa varet nga preferencat personale.

Ne definitivisht ju rekomandojmë që të provoni çdo ndërtues të faqes në internet duke përdorur një llogari provë për të marrë një ndjenjë për ndërfaqen e tyre dhe nëse është e lehtë për t’u përdorur apo jo.

2. Integrimi i mediave sociale

Në këtë vit dhe moshë, çdo biznes duhet të ketë një prani të mediave sociale. Pavarësisht nëse janë Facebook, Twitter, Instagram, apo edhe Pinterest, media sociale ka dëshmuar të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të marrë më shumë sy në faqen tuaj të internetit.

Jo vetëm kaq, media sociale është një mjet i rëndësishëm që mund të përdorni për të gjeneruar shitje ose bashkëvepruar me klientët.

Nëse media sociale do të jetë një komponent kryesor i markës tuaj, atëherë duhet të kërkoni për ndërtuesit e faqeve në internet që përqendrohen në integrimin e mediave sociale. Wix, për shembull, le të integroni Instagram, FaceBook dhe Twitter në faqen tuaj të internetit falas, përfshirë mundësinë për të shtuar butona që shfaqen gjithashtu.

Përdorni llogarinë e provës për të kontrolluar nëse krijuesi i faqes në internet ofron integrime në mediat sociale që përshtaten me nevojat tuaja dhe nëse mund të bëni këto:

 • Shtoni ikona që lidhen me kanalet tuaja sociale
 • Mundësia për të tërhequr përmbajtje nga faqja juaj e mediave sociale – siç është “Instagram Post of day” – në faqen tuaj të internetit.
 • Mundësia për të postuar përmbajtje direkt nga faqja juaj në faqet tuaja të mediave sociale.

3. Modelet dhe imazhet

Dizajni i uebit luan një rol të madh në ndërtimin e një faqe në internet. Nëse nuk doni që faqja juaj e internetit të duket joprofesionale ose joshëse, duhet të përdorni shabllonet e duhura dhe të vendosni imazhet e duhura.

Një uebfaqe e mprehtë dhe me stil u dërgon mesazhe përdoruesve se biznesi juaj është profesional dhe i besueshëm. Ndërtuesit e uebfaqeve që ne sugjerojmë ofrojnë një gamë të gjerë të fotove dhe shablloneve të aksioneve falas dhe të paguara që mund t’i përdorni për faqen tuaj të internetit.

Sigurisht, është gjithmonë e rëndësishme të kontrolloni së pari modelet dhe imazhet dhe nëse ato plotësojnë nevojat e faqes tuaj të internetit.

Nëse jeni një agjenci konsulence në internet, dëshironi të përdorni një shabllone më në kërkim profesional dhe t’i mbani imazhet në minimum. Nga ana tjetër, nëse jeni një fotografi ose një blog ushqimi, atëherë ndërtuesit me imazhe më të lëmuara dhe tërheqëse mund të jenë më të përshtatshme për ju.

4. Integrimi i marketingut me email

Për bizneset e vogla, marketingu me postë elektronike është një pasuri e rëndësishme për të ngritur biznesin. Përdorimi i postave elektronike është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u lidhur me përdoruesit tuaj shpejt dhe për të zgjeruar arritjen tuaj te klientët e mundshëm.

Pavarësisht nëse filloni ose keni krijuar një listë të madhe të postës elektronike, të keni një ndërtues të faqes në internet që ju lejon të menaxhoni postuesit tuaj në masë do të jetë e dobishme. Aplikacione të tilla si MailChimp janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të rritur përpjekjet tuaja të marketingut me email dhe për të marrë pajtimtarë të rinj. Ata gjithashtu normalisht integrohen mirë me ndërtuesit e faqeve të njohura të faqeve të tilla si Squarespace.

Gjëja e shkëlqyeshme për këto mjete të postës elektronike është se nuk keni nevojë të dini ndonjë kodim për të krijuar postë elektronike në kërkim. Plus, ata përdorin një ndërfaqe të ngjashme drag-and-drop që ju lejon të krijoni dhe hartoni gazeta me porosi.

5. Ndihma dhe mbështetja e klientit

Kjo duhet të dalë pa thënë, por nëse po kërkoni të përdorni një ndërtues të faqes në internet, gjithmonë duhet të vijë me një ekip të mirë për mbështetjen e klientëve.

Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse thjesht po filloni. Pasja e një ekipi të mirë mbështetës ku mund të shkoni do të bëjë një ndryshim të madh në përvojën e përgjithshme të ndërtimit të faqes tuaj të internetit.

Ndërtuesit e uebfaqes që ne sugjerojmë që të gjithë kanë kanale mbështetëse të shkëlqyeshme me të cilat mund të kontaktoni përmes postës elektronike, telefonit dhe madje edhe bisedës në internet, kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni nëse keni nevojë për ndihmë kur jeni në udhëtim për të filluar faqen tuaj të internetit..

FAQ për ndërtuesit e faqeve në internet

Cili krijues i faqes në internet është i duhuri për biznesin tim?

Varet nga qëllimi i faqes suaj të internetit dhe nevojave të biznesit. Weebly në përgjithësi është ndërtuesi më i mirë i faqeve për newbies. Nëse jeni me buxhet të ngushtë, Strikingly ofron shërbimin më të lirë në treg; nëse po filloni një dyqan eCommerce, Shopify dhe BigCommerce janë dy zgjidhjet më të mira.

Cili është ndërtuesi më miqësor për përdoruesit e faqes në internet?

Weebly – ata kanë një nga redaktorët më të mirë të internetit në treg. Plus, çdo shabllon është plotësisht i rregullueshëm dhe i redaktueshëm gjë që e bën të lehtë për ju krijimin e një uebsajti të dizajnit profesional. Plus, me ton të aplikacioneve falas dhe me pagesë, mund të shtoni shpejt funksione dhe funksionalitete shtesë në faqen tuaj të internetit.

Sa kushton një ndërtues i faqes në internet?

Kostoja e hyrjes për një ndërtues të faqes në internet mund të shkojë diku midis 8 $ në muaj – 29 dollarë në muaj. Mimet janë të ndryshme në varësi të krijuesit të faqes në internet që zgjidhni dhe cilin plan të regjistroheni. Ndërtues i faqes në internet për qëllime të e-commerce në përgjithësi çmime më të larta në krahasim me të tjerët.

Pse duhet të përdor një ndërtues në internet?

Koha dhe njohuria janë dy faktorët më të mëdhenj që e bëjnë ndërtuesin e faqeve në internet një zgjedhje të mirë. Kjo ju lejon të krijoni dhe të strehoni një faqe në internet me lehtësi, pa ndonjë aftësi kodimi.

Cilat janë pengesat e përdorimit të një plani falas për uebfaqen time të biznesit?

Uebfaqja juaj duket joprofesionale pasi adresa e faqes në internet do të shfaqet në një nënfushë siç është yourwebsitename.weebly.com. Shumica e kohës, krijuesit e faqeve të internetit falas mbështeten nga reklamat dhe vizitorët tuaj mund të shohin të gjitha llojet e reklamave të parëndësishme kur vizitojnë faqen tuaj të internetit.
Gjëja më e keqe është, nuk ka asnjë garanci për të përdorur ndërtuesit e faqeve të internetit të lirë, që do të thotë që faqja juaj e internetit mund të mbyllet pa asnjë arsye ose faqja juaj e internetit është e ndjeshme ndaj hakerave për shkak të sigurisë së dobët. Këto janë ndër rreziqet e përdorimit të një krijuesi falas të faqes në internet.

A duhet ta regjistroj emrin tim të domain me kompaninë ndërtuese të faqes në internet?

Po dhe jo. Shtë më e lehtë për të lidhur domainin në faqen tuaj të internetit kur bleni një emër domain nga ndërtuesi i faqes në internet. Sidoqoftë, kostoja e regjistrimit të domain është përgjithësisht (20% – 30%) më e lartë kur regjistroheni në një kompani ndërtuese faqesh për mirëmbajtjen e një domain do të jetë më e lartë (rreth 20 dollarë me një ndërtues të faqes në internet). Gjithashtu, është (madje) më e vështirë për të zhvendosur faqen tuaj te internetit nga krijuesi i faqes në internet kur domeni juaj është i regjistruar në kompani. Mësoni më shumë rreth emrit të domain-it në këtë artikull.

A është e nevojshme të punësoni një projektues ose zhvillues të faqes në internet?

Varet nga ju që të vendosni. Ju patjetër që mund të punësoni një profesionist për t’ju ndihmuar në rast se keni humbur në gjysmën e rrugës.

Me siguri, duhet të kaloni në kurbën e të mësuarit të secilit ndërtues të faqes në internet para se të mësoheni me të. Për të mos u shqetësuar, shumica e krijuesve të faqeve të internetit ofrojnë një mësim gjithëpërfshirës. Të gjithë ndërtuesit e faqeve të internetit ju ofrojnë një mënyrë pa kod për ndërtimin e faqes tuaj të internetit. Thjesht duhet të vendosni për temën dhe të filloni të futni përmbajtjen tuaj. Zëvendësoni me logon dhe favicon tuaj dhe faqja juaj e internetit është e gatshme të lançohet.

A mund ta transferoj uebsajtin tim nga një ndërtues i faqes në hostin tim?

Jo. Fatkeqësisht, nuk mund ta bësh këtë me pothuajse të gjithë ndërtuesit e faqeve.

Nëse keni ndërtuar një faqe në internet me ndërtuesin e faqes, ajo bashkon gjithashtu disa aspekte me të. Për shembull. dizajni në internet, baza e të dhënave, gjuha pritëse dhe kodifikimi janë gjërat që përfshijnë. Mund të duket një detyrë e thjeshtë thjesht eksportimi dhe importimi por është jorealiste. Ka shumë aspekte pronësore të përfshira. Në qoftë se nuk përdorni CMS si WordPress, ju mund ta zhvendosni uebfaqen tuaj te ndonjë host që ju pëlqen.

A mund të krijoj një faqe në internet pa ndonjë aftësi të projektimit dhe kodimit?

Po. Të gjithë krijuesit e faqes në internet janë duke e zvarritur lehtë për t’u përdorur & tiparet e rënies. Kjo veçori ju lejon të bëni një faqe në internet edhe nëse nuk jeni profesionist. Hapi i parë është të zgjidhni një model të përshtatshëm për industrinë tuaj. Atëherë mund të filloni ta redaktoni dhe ta populloni atë me përmbajtjen tuaj.

Përfundim: Cilin ndërtues faqesh për t’u përdorur?

Sinqerisht, është e vështirë të zgjedhësh se cili është krijuesi më i mirë i faqes në internet për biznesin tuaj, sepse gjithçka varet nga ato që nevojiten nga faqja juaj e internetit. Por nëse do të zgjidhnim, atëherë në thelb e ziejmë në këto tre kryesore:

Më e mira për Dyqanin e Vogël në internet: Shopify

Nëse fokusi juaj është të filloni një dyqan në internet, atëherë Shopify është fituesi i qartë. Jo vetëm që ato ofrojnë të gjitha tiparet dhe mjetet që do t’ju duhen për një dyqan në internet, ata gjithashtu mund të integrohen lehtësisht me dyqanet fizike me pakicë përmes sistemit të tyre POS.

Plani i rekomanduar për biznesin: Shopify Basic (29 $ / muaj)Vizitoni Shopify

Më e mira për fillestarët: Weebly

Nëse jeni fillestar absolut dhe thjesht doni të krijoni një uebsajt të thjeshtë që duket profesional, Weebly është deri tani krijuesi më i mirë i faqes në internet për këtë. Ndërtuesi i tyre i punuar bukur i faqeve ju lejon të redaktoni faqen tuaj të internetit pa pasur nevojë të mësoni ndonjë aftësi kodimi çfarëdo.

Plani i rekomanduar për biznesin: Weebly Pro (12,00 $ / muaj)Vizitoni Weebly

Ndërtuesi më i lirë i faqes së internetit:

Me vetëm 8 dollarë në muaj, ju do të merrni një domain falas dhe kapacitet për të krijuar 2 faqe interneti të thjeshta në platformën Strikingly.

Plani i rekomanduar për buxhet: i kufizuar (8 $ / muaj)Vizitoni në mënyrë të habitshme

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map