Ndërtuesit më të mirë të dyqaneve në internet për Newbies dhe Biznesin e Vogël në vitin 2020

* Përditësime: prmimet e azhurnuara dhe tiparet e azhurnuara për vitin 2020; shtoi seksionin FAQ.


Shitjet me pakicë në internet në të gjithë globin arrijnë në 2.3 trilion dollarë në 2017 dhe të ardhurat në 2021 parashikohet të rriten në 4.88 trilion dollarë (burim). Në vitin 2019, eCommerce përbëjnë më shumë se 13% të të gjitha të ardhurave nga pakicat në të gjithë botën.

Biznesi me pakicë në internet është mega i madh.

Ju mungon (shumë!) Nëse biznesi juaj nuk e ka zgjeruar arritjen e tij në internet.

Me ardhjen e krijuesve të dyqaneve në internet, nuk ka qenë kurrë më e lehtë të krijosh një dyqan në internet – edhe se thjesht je një e re pa përvojë në zhvillimin e internetit.

Ekzistojnë një numër ndërtuesish të shkëlqyeshëm të e-commerce, të cilët u shërbehen fillestarëve që duan thjesht një dyqan online të thjeshtë dhe funksionues. Ne e kemi zvogëluar në pesë më të mirat që janë të shkëlqyera për çdo pronar të ri ose biznes të vogël me buxhet të kufizuar.

Me një vështrim: Krahasoni Ndërtuesit më të mirë të dyqaneve në internet

Krahasoni veçoritë dhe rishikoni çmimet e ndërtuesve të dyqaneve në tabelën e mëposhtme.

Features
Shopify
BigCommerce
Volusion
Wix
Weebly
Zyro
Aplikacionet dhe Temat1200 aplikacione & 100+ tema470+ aplikacione & 110+ tema70+ aplikacione & 40+ tema260+ aplikacione & 500+ tema270+ aplikacione & 50+ temaAsnjë aplikacion & 11 tema
mbështetjeEmail, chat live & telefonEmail & telefonBisedë live & telefonEmailEmail, chat live & telefonBisedë live & email
Tarifa e transaksionit0.5 – 2.0%0%0%2.9%++2.9%++0%
Portat e Pagesave100+ Portat e Pagesave WorldWide60+ Portat e Pagesave WorldWideAuthroize.net, Digital River, FirePay, PayPal Pro, StripePranoni kartat kryesore të kredititRrip, Shesh, Express PayPal, Autorizo.neti panjohur
Plani më i mirë për Bizin e VogëlThemelore – 29 dollarë / muajPlus – 29,95 $ / muajPersonal – 29 dollarë / muajVIP – 35 dollarë / muajBiznes – 25 dollarë / muajTregti elektronik – 14,99 $ / muaj
Farë ju merrniProdukte dhe ruajtje të pakufizuara me veçori të përparuara të tregtisë elektronikeProdukte të pakufizuara dhe bandwidth. Deri në 150k dollarë shitje në internet në vit10,000 produkte me bandwidth 10 GB. Mbështetje prioritareRuajtje prej 20 GB dhe një bandë e pakufizuar me karakteristika të dobishmeProdukte të pakufizuara me karakteristika për të shitur në internetRenditni deri në 100 produkte
Të përshtatshme përPronar serioz i afarizmit në eCommerce i cili kërkon për tregtimet më të mira.Dyqan online i të gjitha madhësive bazuar në të ardhura; alternativat më të mira për të Shopify.Shitës i vogël ose individual që dëshiron të shesë produkte fizikePërdoruesi ekzistues i Wix që dëshiron të azhurnojë faqen e tyre të internetit për t’u bërë një dyqan në internet.Përdoruesit që duan një dyqan online të thjeshtë dhe të lirë në faqen e tyre të internetit.Faqet fillestare të tregtisë elektronike
vizitëShopify.comBigCommerce.comVolusion.comWix.comWeebly.comZyro.com

Ndërtuesit më të vlerësuar të dyqaneve online – Karakteristikat e rishikimit & Çmimeve

1. BigCommerce

BigCommerce Online Store Builder - Plani ThelbësorBigCommerce – Provoni BigCommerce falas për 15 ditë (nuk ka nevojë për kartë krediti), klikoni këtu.

Pavarësisht nëse jeni një pronar serioz i biznesit apo thjesht një i ri, BigCommerce ofron një ton karakteristikash që janë miqësore për përdoruesit. Gjëja e rëndësishme që duhet të theksohet është se faqja e internetit e tyre mund të jetë pak konfuze për vizitorët e rinj.

Për shkak të thellësisë së karakteristikave që BigCommerce ka, ai mund të kujdeset për një gamë masive të përdoruesve. Ata i ndanin linjat e tyre të produkteve në dy segmente kryesore – Ndërmarrja dhe Thelbësore. Në qoftë se nuk drejtoni një kompani me shumë miliardë dollarë, atëherë shanset janë më të larta se do të dëshironi të shikoni në seksionin thelbësor.

BigCommerce Essentials u ofron përdoruesve një platformë gjithëpërfshirëse që ju ndihmon në çdo fazë nga regjistrimi deri te operacionet e faqes tuaj. Nga modele falas për fillestare për t’ju ndihmuar në hartimin e veçorive të tjera të gjëra, si shitjet me shumë kanale, mjetet e marketingut, dhe më shumë – BigCommerce Essentials i ka të gjitha.

Ata gjithashtu kanë një mbështetje shumë të gjerë, dhe kjo mund të shfrytëzohet në më shumë mënyra se një. Përveç kanaleve të zakonshme të ndihmës, ju gjithashtu mund të përfitoni nga kurset e tyre të kërkesave që ju ndihmojnë t’ju mësojnë gjërat thelbësore të rritjes së faqes tuaj.

Ju mund t’i provoni me një provë 15-ditore falas, pa kërkesë për kartë krediti.

Lexoni detaje këtu shqyrtimin e BigCommerce.

Karakteristikat kryesore të BigCommerce

 • Përzgjedhja e gjerë e temave – Ndërtoni një dyqan të bukur në internet me temë të thjeshtë për tu përshtatur
 • Shitet kudo – Integroni me eBay, Amazon, Facebook, Square, Google Shopping, dhe më shumë
 • Mbështetja e transportit dhe taksave – Auto llogarit normat e transportit dhe taksave
 • Mjete analitike gjithëpërfshirëse – Analizë të integruar të dyqaneve dhe ndërthurje me Google Analytics; eksportoni të dhëna për shitjet dhe të dhënat e produktit në formatin CSV ose XML
 • Aftësitë e lëshimit të automjeteve – Aplikacione të ndryshme të disponueshme për biznesin që lëshon anije
 • Aftësitë më të mira të SEO – Karakteristika dhe mbështetje solide e SEO
 • Pa tarifa transaksionesh në të gjitha planet – Shitet dhe fitoni më shumë me BigCommerce

Bigmimet BigCommerce

 • Standard – 29,95 $ mujore
 • BigCommerce Plus – 79,95 $ në muaj
 • Pro – 299,95 $ mujore

2. Blerje

Bleni platformën e e-commerce - ndërtoni dhe rriteni biznesin tuaj në internetShopify – Provoni të Shopify falas për 14 ditë (nuk kërkohet kartë krediti), klikoni këtu.

Zgjidhja me një ndalesë për të gjithë pronarët e biznesit, Shopify është zgjidhja për ata që duan të drejtojnë një dyqan eCommerce në faqen e tyre të internetit. Shopify ju lejon të keni qasje në ndërtuesin e dyqaneve të saj online, i cili ju lejon të ndërtoni faqen tuaj saktësisht ashtu siç dëshironi.

Përdorimi i shablloneve të para-ndërtuara Shopify, është mjaft e thjeshtë të krijosh një dyqan eCommerce. Ju duhet të zgjidhni nga mbi njëqind modele të ndryshme. Të gjitha modelet e kërkimit profesional janë miqësore me celularin.

Ata madje përfshijnë një numër karakteristikash të tilla si SEO, burimet e marketingut, integrimin e mediave sociale, karrocat e sigurta të blerjeve, dhe madje mbështesin mbi 100 porta pagese. Nëse keni nevojë për veçori shtesë për të zgjatur dyqanin tuaj, mund të zgjidhni shtesën e përshtatshme nga dyqani i aplikacionit Shopify – të vijë me të dy falas dhe me pagesë.

Nëse dyqani juaj online është i vendosur në SH.B.A. ose në Kanada, ju mund të përdorni pagesën e Shopify dhe zgjidhjen e transportit. Pagesa për Shopify është integruar plotësisht me dyqanin tuaj. Ju nuk keni nevojë të paguani ndonjë tarifë të transaksionit. Ose përndryshe, ju do të tarifoni deri në 2% tarifa të transaksionit për çdo shitje.

Mësoni më shumë – lexoni përmbledhjen tonë të thelluar në Shopify.

Blerja e Karakteristikave Kryesore

 • Shkallueshmëria – Ndërtues i fuqishëm i dyqaneve në internet për bizneset e vogla dhe të mëdha
 • Shitet kudo – Integrohuni me Amazon, Facebook, Instagram dhe më shumë
 • Dizajn i integruar para dyqanit – 100+ modele profesionale për faqet e internetit të tregtisë elektronike (falas & premium)
 • Shopify Pika e Shitjes – Unifikoni shitjet në linjë dhe shitjet në internet
 • Pagesa e Shopify – Pranoni pagesën e kartës së kreditit pa llogari të palëve të treta
 • Mbështetje e transportit – llogaritni automatikisht normat e transportit dhe shtypni etiketat e transportit USPS
 • Shopify Generator Emri i Biznesit – Zgjidhni emrin origjinal të biznesit tuaj me ndihmën e mjetit të automatizuar
 • Tregu i këmbimit – Bleni, shisni ose transferoni lehtë dyqanin tuaj Shopify
 • Aplikacionet më të mëdha dhe mbështetja e komunitetit – Shopify mbështetet nga një komunitet i madh i zhvilluesve të pavarur; Shopify App Store është e mbushur me mijëra shtesa të dobishme

Ifymimi i Shopify

 • Shopify Lite – 9 $ Mujore (karakteristika të kufizuara)
 • Plani Themelor i Shopifikimit – 29 $ Mujor
 • Shopify – 79 dollarë në muaj
 • Shopify i Avancuar – 299 dollarë në muaj

3. Vëllimi

VolusionVolusion – Provoni 14 ditë falas (nuk kërkohet kartë krediti), klikoni këtu.

Për ata që kërkojnë të ndërtojnë një dyqan në internet që duket i qetë dhe i pastër, Volusion ofron të gjitha mjetet që janë më të përshtatshmet për ndërtimin e një tregti vizive tërheqëse që nuk është tepër e rëndë për Flash.

Shumë aspekte të mjeteve për ndërtimin e internetit të Volusion mund të shkulen për t’ju ndihmuar të shisni çdo lloj produkti, megjithatë, dizajni i tyre është i drejtuar drejt shitjes së mallrave fizike.

Një uebfaqe eCommerce e ndërtuar me Volusion lejon klientët që të lundrojnë me lehtësi dyqanin tuaj dhe të shfletojnë çdo produkt që shesni me lehtësi.

Karakteristikat kryesore të vullumit

 • Mbështetje pagese – Pranoni pagesa të kartës së kreditit përmes Stripe, Autorizo.net, dhe më shumë.
 • Faqja e produktit – Faqja tërheqëse e prezantimit të produktit me funksionin e zmadhimit dhe galerinë e fotove
 • Funksioni i braktisur i qerreve – Rikuperoni më shumë shitje
 • Vlerësimet e përdoruesve – Lërini përdoruesit tuaj të rishikojnë dhe vlerësojnë produktet tuaja
 • Miqësore për celular – Të gjitha faqet e internetit dhe dyqanet në internet janë optimizuar për përdoruesit e celularit

Icingmimi i Vollushes

 • Personal – 29 dollarë në muaj
 • Profesionale – 79 dollarë në muaj
 • Biznes – 299 dollarë në muaj

4. Wix

Faqja kryesore Wix - ndërtues i faqes në internet dhe e-commerceWix Stores – Klikoni këtu për të provuar falas.

Wix ka mbaruar 154 milion përdorues të regjistruar në 190 vende dhe ato po vazhdojnë të rriten me një ritëm të shpejtë. Për bizneset që kërkojnë të fillojnë të vogla në botën e tregtisë elektronike, Wix është një zgjidhje e shkëlqyeshme për ndërtimin e faqes në internet pasi mund të keni një faqe të gatshme në pak minuta.

Një nga gjërat më të shkëlqyera për Wix është që ata kujdesen për ata që kanë njohuri zero për të filluar një faqe në internet. Nga ofrimi i shablloneve deri tek zgjedhja e shkronjave, ato ju lëngojnë gjithçka që ju nevojitet për të patur një uebfaqe.

Ndërsa Wix është më i njohur për një faqe në internet të përgjithshme, ata gjithashtu kanë një mjet të fuqishëm ndërtimi të faqes në internet eCommerce i cili është mjaft i fuqishëm.

Lexoni përmbledhjen tonë të thelluar të Wix këtu.

Karakteristikat kryesore të dyqaneve Wix

 • Redaktor i lehtë për t’u përdorur – Ndërtoni dyqanin tuaj me mjet tërheqës dhe rënie
 • Wix Logo Maker – Dizajnoni logon me porosi që përputhet me markën tuaj
 • Gjenerator i Emrit të Biznesit – Zgjidhni një emër origjinal dhe të paharrueshëm për biznesin tuaj
 • Miqësore për celular – Të gjitha faqet e internetit dhe dyqanet në internet janë optimizuar për përdoruesit e celularit
 • Blogging në dispozicion – Shtoni veçori të blog-ut në faqen tuaj të tregtisë elektronike lehtë
 • Modelet e dyqaneve në internet – Më shumë se 500+ modele të personalizueshme në Wix Stores

Ixmimi i dyqaneve Wix

 • Biznes i Pafund – 17 dollarë në muaj
 • Biznes i Pafund – 25 dollarë në muaj
 • VIP biznesi – 35 dollarë në muaj

5. Weebly

Dyqan Weebly në internetDyqani Online Weebly – Klikoni këtu për të provuar falas.

Weebly ofron një platformë të fuqishme për ndërtimin e një faqe në internet, por ende mbetet e përballueshme për bizneset që sapo fillojnë. Pranë Wix, Weebly është mjaft i ngjashëm përsa i përket tipareve që ato ofrojnë.

Disa nga karakteristikat e shkëlqyera që ato ofrojnë janë aftësia për të lejuar që klienti juaj të kërkojë dhe filtrojë produktet që dëshirojnë në faqen tuaj të internetit.

Por sigurisht, përparësia më e madhe e Weebly është çmimi i tyre. Dhe me 12 dollarë për planin e tyre më të ulët të tregtisë elektronike, është padyshim më e lehtë, dhe më pak e dhimbshme në portofolin tuaj, të keni një faqe në internet eCommerce.

Lexoni rishikimin tonë të thelluar të Weebly këtu.

Karakteristikat kryesore të dyqanit në internet Weebly

 • E përballueshme – Ndërtuesi i dyqaneve më të lirë në treg, filloni me vetëm 12 dollarë në muaj
 • Llogaritësi i taksave automatike – Aftësia për të vendosur normat e taksave për vendndodhjet e klientit tuaj
 • Ndihma për pagesa – Pranoni pagesa përmes ofruesve të palës Square ose të palës së tretë
 • Menaxhimi i lehtë i dyqaneve – Mjet i menaxhimit të inventarit me shënjat e artikullit dhe dhuratat katrore
 • Mbështetje e mirë SEO mjete SEO për të përmirësuar faqen tuaj dhe dukshmërinë e produktit

Mimi Weebly

 • Pro – 12 dollarë në muaj
 • Biznes – 25 dollarë në muaj
 • Business Plus – 38 dollarë në muaj

6. Zyro

Zyro Online Store – Filloni të ndërtoni dyqanin tuaj online falas.

Qëllimi i Zyro është ta bëjë ndërtimin e faqeve në internet lehtësisht në dispozicion të masave dhe kjo përfshin dyqanet në internet. Aftësia e tyre e dyfishtë do të thotë që përdoruesit e rinj kanë një rrugë përparimi edhe kur fillojnë me planet e tyre të lira – dhe, më vonë, mund të përmirësohen për të komercializuar faqet e internetit të tyre. 

Duhet të theksohet se kjo thjeshtësi mund të jetë një shpatë me dy tehe. Për përdoruesit që janë veteranë me përvojë të e-commerce, ju mund të gjeni ato që janë në dispozicion këtu një kufizues. Nëse jeni të ri, me siguri do të përshtateni me lehtësinë.

Duke qenë një shërbim i ri, ka çështje të zgjidhjes, por skuadra Zyro ka punuar shumë për të zgjidhur problemet. E tëra që ju duhet është të kontaktoni me ta dhe mbështetja e tyre do të trajtojë pjesën tjetër.

Në çdo rast, me një llogari përgjithmonë gjyqi, çfarë mund të shkojë keq?

Karakteristikat kryesore të Zyro:

 • Krijues i dyqaneve në internet i lehtë për t’u përdorur
 • Modelet e paracaktuar
 • Mjete të dobishme biznesi siç janë prodhuesi i logos
 • Faqet e optimizuara të SEO
 • Nuk tarifohen transaksione
 • Mbështetje për shitjet me shumë kanale

Ymimet Zyro:

 • Tregti elektronik – 14,99 $ në muaj
 • Tregti elektronik + – 21,99 $ në muaj

Isshtë një Ndërtues i dyqaneve online e drejtë për ju?

Më shumë se 40% e faqeve të internetit në një zgjidhje të pritur në 1.000,000 faqet më të mira të BuiltWith janë duke përdorur ndërtuesin e dyqaneve në internet: Shopify, Shopify Plus dhe BigCommerce (burimi: BuiltWith).

Një ndërtues i dyqaneve elektronike dhe e-commerce është një softuer që është krijuar për të ofruar një zgjidhje të plotë për ju për të ndërtuar një faqe në internet dhe të shesë në internet.

Softueri bën ngritjen e rëndë në ngritjen e një dyqani online, siç është krijimi i faqes në internet, vendosja e dyqaneve përpara, llogaritja e inventarit, llogaritja e tarifave të transportit, menaxhimi i inventarit, raportimi i shitjeve, integrimi i portës së pagesave, dizenjimi i dyqaneve, etj; në mënyrë që të mund të përqendroheni në drejtimin e biznesit tuaj.

Një ndërtues dyqanesh në internet është zakonisht i përshtatshëm për jo-teknikë dhe ekspertë. E tëra që ju duhet është të mësoni se si t’i përdorni ato tipare të para-programuara – ashtu si përdorimi i MS Words ose një redaktori në internet WYSIWYG.

Sidoqoftë, si të gjitha gjërat e mira në jetë, krijuesit e dyqaneve në internet kanë pjesën e tyre të drejtë të dërrmuesve.

Le të hedhim një vështrim në të mirat dhe të mirat e përdorimit të një ndërtuesi të dyqaneve në internet:

Të mirat e Ndërtuesi i dyqaneve në internet

Përparësitë e zakonshme të përdorimit të një ndërtuesi të dyqaneve në internet përfshijnë:

 • Nuk kërkohet kodim – Krijoni dhe modifikoni lehtësisht dyqanin tuaj online duke përdorur një redaktues tërheqës dhe tërheqës. Në krahasim, ju keni nevojë për aftësi të përparuara të zhvillimit të internetit për të ndërtuar një dyqan online nga e para duke përdorur zgjidhje me burim të hapur (p.sh. faqja e internetit e PrestaShop ose Magento)
 • Mbështetje teknike pas shitjes – Platformat si BigCommerce dhe Shopify vijnë me një mbështetje të gjerë pas shitjes, ndihma (zakonisht) është vetëm një email larg.
 • Fabrikë dyqanesh të gatshme, të dizajnuara bukur (shiko disa nga modelet më të mira falas këtu)
 • Mbrohuni me karakteristikat e integruara të sigurisë dhe çertifikatat e përbashkëta SSL
 • Rriteni biznesin tuaj në kanale dhe platforma të shumta me lehtësi (Facebook, Instagram, Pinterest, Amazon, etj)
 • Bëni lehtësisht të paguar në monedha të ndryshme përmes portave të shumëfishta të pagesave
 • Disa ndërtues dyqanesh ju lejojnë të menaxhoni si shitjet në internet ashtu edhe ato offline në një vend (d.m.th. Shopify Pos)
 • Mbështetje në vazhdim e faqes në internet (përfshirë përmirësimet e sigurisë dhe softuerit) pa kosto shtesë

Kundër të Ndërtuesit të dyqaneve online

Disavantazhet e zakonshme të përdorimit të një ndërtuesi të dyqaneve në internet përfshijnë

 • Ulja e marzhit të biznesit tuaj – Shumë ndërtues të dyqaneve në internet ngarkojnë tarifë transaksioni për shitje (d.m.th. Tarifa për blerje nga 0,5 – 2,0%)
 • Disa krijues të dyqaneve në internet vijnë me çështje SEO (struktura e URL-së, hyrja e hyrjes etj.) Të cilat nuk mund t’i rregulloni
 • Jeta dhe vdekja e dyqanit tuaj në varësi të platformës. Nëse platforma shkon jashtë biznesit, kështu vepron edhe dyqani juaj

Si të zgjidhni: Cili ndërtues i faqes elektronike e-Tregtisë është i duhuri për ju?

Ekzistojnë një shumëllojshmëri e ndërtuesve të dyqaneve në internet të disponueshëm në internet dhe zgjedhja e platformës së duhur për ju varet nga ajo që ju dhe biznesi juaj vërtet duhet nga ajo.

Shtë një lloj si blerja për një makinë. Qëllimi kryesor i saj është t’ju largojë nga pika A deri në B, por ka më shumë gjëra kur përpiqeni të zgjidhni një të tillë. Me një platformë të dyqaneve në internet, qëllimi kryesor është të tregoni produktin që jeni duke shitur, ta vendosni atë në një karrocë tregtare dhe t’ju japin para. Por ashtu si blerja e një makine, ka edhe më shumë.

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e krijuesit më të mirë të faqeve në internet eCommerce për biznesin tuaj, faktorët e mëposhtëm duhet të merren parasysh paraprakisht:

1. Cili është buxheti juaj?

Buxheti juaj do të vendosë se çfarë mund të lejoni të merrni. Nëse keni një buxhet më të madh, mund të merrni një makinë më të madhe. E njëjta gjë vlen për dyqanet në internet dhe opsionet e e-commerce. Një buxhet më i madh padyshim do t’ju marrë platforma më interesante që ofrojnë më shumë karakteristika të ndërtuara. Ato të përballueshme, nga ana tjetër, do të jenë më të thjeshta dhe të drejtpërdrejta.

 • Ndërtuesi i dyqaneve pa tarifa të transaksioneve: BigCommerce, Volusion
 • Ndërtuesi i dyqaneve më të lirë: Weebly

2. Miqësia e përdoruesit?

Kur kërkoni një ndërtues dyqanesh në internet, duhet të kuptoni ndryshimin midis diçkaje që funksionon dhe diçka që është miqësore për përdoruesit. Disa ndërtues do të përqendrohen në projektimin mbi veçoritë ose anasjelltas. Nëse nuk keni ndërmend të kaloni nëpër manuale dhe manuale të përdoruesve, mund të preferoni të keni më shumë veçori dhe mundësi. Disa mund të duan një dizajn të thjeshtë dhe të drejtpërdrejtë mbi tiparet e paqarta.

 • Ndërtuesi më i mirë i dyqaneve miqësore për biznesin: Shopify, BigCommerce

3. A keni nevojë për mbështetje shtesë?

Mbështetja është gjithmonë e shkëlqyeshme, veçanërisht kur mund të telefononi dikë për ndihmë. Për fat të keq, gjithashtu mund të kushtojë para. Ndërsa disa mund të jenë në rregull me ndihmën e standardizuar ose duke bërë gjithçka vetë, nëse keni nevojë për ndihmë shtesë, ju mund të dëshironi të konsideroni të keni një zhvillues në mbajtësin.

 • Ndërtuesi i dyqaneve me komunitetin më të mirë të mbështetjes: Shopify

4. A keni nevojë për shitje / inventar offline?

Me platformat eCommerce, do të jeni në gjendje të menaxhoni porositë dhe inventarin tuaj. Megjithatë, disa platforma do t’ju lejojnë ta sinkronizoni atë edhe me shitjet tuaja offline. Ju madje mund të përdorni disa si një sistem porosie offline në mënyrë që inventari / pagesa juaj të mund të funksionojë pa probleme midis dyqanit online dhe offline.

 • Ndërtuesi i dyqaneve me sistemin POS të integruar: Shopify

5. Cilat janë tiparet themelore të dyqanit në internet?

Një ndërtues i mirë i dyqaneve online duhet të ofrojë karakteristikat themelore që ju nevojiten për një sit të e-commerce, siç janë çertifikatat SSL, funksionet e karrocave, veçoritë e faqeve të internetit në SEO, raportet e shitjeve dhe të inventarit, rimëkëmbjen e kartave dhe shtojcat e transaksioneve. Disa do të ofrojnë më shumë karakteristika dhe shtesa, por tregtimi do të thotë të merresh me një ndërfaqe më të ndërlikuar.

 • Ndërtuesi i dyqaneve online me karakteristika më të mira: BigCommerce

Pyetjet e bëra më shpesh në ndërtuesit e faqeve në internet tregtar

A mund ta përdor domenin tim me ndërtuesin e dyqaneve në internet?

Po ju mund ta bëni atë me shumicën e krijuesve të dyqaneve në internet. Të pesë platformat që rekomandojmë në këtë artikull lejojnë përdoruesit të lidhin me lehtësi emrin e tyre të domain.

A duhet të blej një certifikatë të veçantë SSL për dyqanin tim online?

Shumica e ndërtuesve të dyqaneve në internet vijnë me një certifikatë të përbashkët falas SSL – prandaj nuk kërkohet ndonjë kosto shtesë ose punë nga fundi juaj. Sidoqoftë, ju mund të blini dhe instaloni certifikatën tuaj private SSL për dyqanin tuaj. Pasja e një certifikate SSL është thelbësore për jo vetëm sigurinë në internet të klientëve tuaj, por edhe për renditjen tuaj në Google. Google e ka shprehur qartë këtë Kriptimi i HTTPS është një sinjal renditje në gusht 2014.

Sa tarifa të transaksioneve duhet të paguaj për ndërtuesin e dyqaneve në internet?

Jo të gjithë krijuesit e dyqaneve në internet ngarkojnë tarifat e transaksioneve – BigCommerce, për shembull, nuk tarifon transaksione në të gjitha planet e tyre. Sidoqoftë, nëse ato veprojnë, tarifat zakonisht variojnë nga 0.5% – 3% – varet nga plani që përdorni.

Këtu janë dy shembuj:

Bleni tarifat e transaksionit
Shopify Basic: 0 – 2% për portat e pagesave të jashtme
Shopify: 0 – 1% për portat e pagesave të jashtme
Shopify i Avancuar: 0 – 0.5% për portat e pagesave të jashtme

Për përdorimin e të gjitha kartave kryesore të kreditit (Visa, Mastercard, American Express, JCB, Discover, dhe kartat e kreditit dhe kreditë e Diners Club), do t’ju duhet të vendosni duke shkuar në seksionin e pranimit të kartave të kreditit dhe duke zgjedhur pagesat e Shopify.

Tarifat e transaksionit weebly
Weebly shton një tarifë shërbimi prej 2.9% + tarifë transaksionesh prej 0.30 $ për Stripe, Authorize.net dhe PayPal. Në planet e tyre fillestare dhe pro, Weebly ngarkon një shtesë prej 3%, por ju mund të vendosni për planin e biznesit për të shmangur tarifën shtesë.

A duhet të përdor një ndërtues falas të faqes elektronike eCommerce në vend?

Jo. Ne nuk ju rekomandojmë të përdorni një ndërtues falas të faqes elektronike të e-commerce, siç priren të jenë shumë themelore. Kur bëhet fjalë për ndërtimin e një faqe në internet eCommerce, ju merrni atë që paguani, dhe shpesh kohën, ajo që paguani është aftësia për të përdorur mjete dhe veçori që janë të nevojshme për një dyqan online..

Farë është një dyqan online transportues?

Dropshipping është një model biznesi ku mund të shesni produkte fizike pa pasur artikujt aktual me vete. Kur ka një porosi nga klientët, pronarët e dyqaneve thjesht duhet të kontaktojnë furnizuesin. Porosia do të dërgohet nga furnizuesi drejtpërdrejt te klientët. Kontrolloni studimin tonë të rastit të kohëve të fundit dhe mësoni se si mund të filloni një biznes duke lëshuar shërbime duke përdorur Shopify.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map