Najlepsze usługi e-mail marketingu dla biznesu w 2020 roku

Wielu z nas korzysta z poczty e-mail, ale naszym zdaniem jest ona przenoszona na dalszy plan jako coś, co jest po prostu oczywistością i jest do wykorzystania. Jednak, jak każdy marketingowiec będzie wiedział, e-mail marketing jest u podstaw tego, co robią.


Nie dotyczy to jednak tylko sprzedawców poczty e-mail, ale prawie każdej roli zawodowej, która integruje funkcję marketingu cyfrowego. To poszerza zakres, aby objąć o wiele więcej osób, takich jak właściciele witryn lub blogów, sprzedawcy i inni.

Spis treści

Przewodnik e-mail marketingu

 • Potrzebujesz email marketingu??
 • Najlepsze platformy e-mailowe polecam
 • Idealne funkcje, które powinny posiadać najlepsze systemy e-mail marketingu
 • Ostatnie przemyślenia: z kim iść?

Przegląd dostawców usług

 • Stały kontakt
 • Otrzymać odpowiedź
 • MailChimp
 • Aweber
 • SendinBlue
 • SendPulse

Ujawnienie: BuildThis.io otrzymuje opłaty za polecenie od niektórych firm, które wymieniliśmy na tej stronie. Dowiedz się o tym, w jaki sposób finansujemy operacje na naszej stronie i pełne ujawnianie informacji o zarobkach tutaj.

Jeśli do tej pory nie masz pewności, jak ten element pasuje do Ciebie, uprościmy to jednym pytaniem …

Czy potrzebujesz e-mail marketingu?

Jeśli potrzebujesz leadów sprzedażowych, ruchu na stronie lub robisz cokolwiek innego, co wymaga szybkiego dotarcia do jak największej liczby osób, musisz zrobić e-mail marketing.

Niezależnie od tego, czy nie masz bezpośredniego dostępu do ludzi, czy nie masz z nimi bezpośredniego kontaktu, czy też po prostu nie możesz się z nimi skontaktować bezpośrednio, to marketing e-mailowy pomaga utrzymać z nimi kontakt.

Dzięki stworzeniu pojedynczej wiadomości dostosowującej kilka ustawień i jednym kliknięciem możesz dotrzeć do kogoś i dotknąć go niezależnie od czasu, zakresu informacji lub dostępności.

Przyjrzyjmy się niektórym bardziej szczegółowym zaletom e-mail marketingu.

Co e-mail marketing może dla Ciebie zrobić?

Szacowany zwrot z inwestycji w e-mail marketing (ROI) w wysokości 3,800%, co oznacza, że ​​średnio każdy dolar zainwestowany w e-mail marketing uzyskuje zwrot w wysokości 38 USD. Oprócz samej perspektywy finansowej istnieje wiele innych korzystnych aspektów e-mail marketingu, takich jak;

Rozszerzony zasięg

Odwiedzający witrynę przychodzą i odchodzą, ale kiedy już ich nie ma, wielu nigdy nie wraca. Gromadząc informacje e-mail od użytkowników, będziesz mógł do nich ponownie dotrzeć w przyszłości. Za pomocą listy e-mailowej wysyłasz całą listę cennych treści, których w przeciwnym razie mogliby przegapić. Możesz również zyskać dodatkowy ruch, gdy niektórzy zdecydują się na linki do Twojej witryny w oparciu o informacje wysłane do nich.

Wzrost sprzedaży

Zaobserwowano, że konwersje e-mail przewyższają ruch związany z wyszukiwaniem społecznościowym i organicznym. w rzeczywistości, statystyki wskazują że w mediach społecznościowych ogólny wskaźnik zaangażowania wynosi tylko 0,58% w porównaniu z 3,71% współczynnikiem klikalności (CTR) dla wiadomości e-mail. Sprzedaż wzrośnie w Internecie lub w sklepie w wyniku tego, co użytkownik przeczytał w wiadomości e-mail, na przykład w wyniku otrzymania specjalnej oferty lub wyjątkowej ceny.

Dostosuj swoje operacje

Ponieważ e-mail marketing opiera się na statystykach, możliwe jest gromadzenie tych danych i ich analiza. Informacje te można następnie wykorzystać do dalszego ulepszenia kampanii e-mailowych w celu zwiększenia skuteczności. Na przykład dowiedz się o polubieniach, niechęciach i zainteresowaniach Twojej bazy użytkowników i prześlij im odpowiednie materiały.

Najlepsze platformy e-mail marketingu, które polecam

Obecnie dostępnych jest dosłownie mnóstwo e-mailowych systemów marketingowych i ciężko będzie nie trafić jednym kamieniem (jeśli zostanie rzucony). Podobnie jak platformy hostingowe dla firm – wybór odpowiedniej platformy e-mail marketingu może być uciążliwy, dlatego przetestowałem i wybrałem sześć najlepszych usług e-mail marketingu.

Wiele systemów e-mail marketingu będzie miało podobne funkcje, ale prawie wszystkie z nich mają bezpłatny okres próbny. Gorąco polecam zarejestrowanie się i przetestowanie ich przed zakupem, aby sprawdzić, czy system jest odpowiedni dla Ciebie.

1. Stały kontakt

Oprogramowanie do marketingu e-mailowego ConstantContact - kliknij tutaj, aby wypróbować za darmo

Strona internetowa: https://www.constantcontact.com

Constant Contact to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w branży e-mail marketingu. Na rynku od ponad dziesięciu lat ewoluuje z czasem i obecnie obsługuje ponad 650 000 klientów. Opierając się na swojej podstawowej kompetencji w e-mail marketingu, dobrze sobie poradzili w zakresie funkcji.

Oprócz posiadania skutecznego i łatwego w użyciu systemu, dodali wiele nieocenionych funkcji, takich jak zarządzanie wydarzeniami, możliwość prowadzenia kampanii społecznościowych, a nawet narzędzia ankiet wśród użytkowników. Dla wszechstronnego, najwyższej klasy rozwiązania, są to chłopcy na pierwszym miejscu.

Wsparcie jest również kompleksowe w postaci czatu na żywo, wiadomości e-mail i forum ze znaczną społecznością. Najlepsze jest to, że możesz zarejestrować się u nich na miesięczny bezpłatny okres próbny, aby przetestować ich usługi. Po okresie próbnym ceny różnią się w zależności od liczby posiadanych kontaktów e-mail.

Również – czytaj Szczegółowa recenzja Constoth Contact Timothy’ego w WHSR.

Cena wywoławcza: Bezpłatny okres próbny zaczyna się od 20 USD / mc

Najlepszy dla: Małe i duże firmy oraz firmy o niszowych wymaganiach, takich jak zarządzanie wydarzeniami

2. GetResponse

Oprogramowanie e-mail marketingowe GetResponse - kliknij tutaj, aby wypróbować za darmo

Strona internetowa: https://www.getresponse.com

GetResponse sprawdza wszystkie odpowiednie pola dla systemu marketingu e-mailowego. Możesz załadować listę mailingową na ich serwery, a następnie spreparować maile marketingowe, które zostaną wysłane na listę. Zadbano nawet o automatyzację, a do zbierania danych istnieje kompleksowy pakiet analityczny.

Obecnie mają około 350 000 subskrybentów w 183 krajach na całym świecie i sprzedaje się jako jeden z najłatwiejszych w użyciu na rynku. Dostępność jest bardzo wysoka dzięki lokalizacji w 27 językach, więc może z niego korzystać prawie każdy z dowolnego miejsca. Jeśli masz problemy, wsparcie jest dostępne za pośrednictwem czatu na żywo, telefonu i e-maila (oczywiście!).

Ich plany są posegregowane według liczby wiadomości e-mail w bazie danych, ale wszystkie podstawowe zalety systemów GetResponse są dostępne dla wszystkich planów. Obejmuje to bezpłatne szablony, responsywne wiadomości e-mail (więc przeglądanie na urządzeniach mobilnych zostanie również załatwione!) Oraz segmentację wiadomości e-mail w celu zwiększenia skuteczności marketingu.

Cena wywoławcza: Bezpłatny 30-dniowy okres próbny, a następnie 15 USD miesięcznie dla 1000 subskrybentów

Najlepszy dla: Małe i duże firmy

3. MailChimp

Oprogramowanie e-mail marketingowe Mailchimp - kliknij tutaj, aby wypróbować za darmo

Strona internetowa: https://mailchimp.com/

Bardzo dobrze pamiętam MailChimp, ponieważ jest to jedno z pierwszych narzędzi e-mail marketingu, z których kiedykolwiek korzystałem. Jest niezwykle prosty w użyciu i istnieje od przełomu wieków (tak długo!). Dziś spadł nieco z radaru dla najbardziej zapalonych sprzedawców e-maili, ale pozostaje niezwykle popularny wśród właścicieli witryn internetowych i małych firm.

Jednym z głównych powodów tego jest fakt, że MailChimp ma darmowy plan, podobnie jak model, który niektórzy twórcy stron internetowych podążać. Już samo to czyni go wyjątkowo atrakcyjnym dla niskobudżetowych firm, które wciąż starają się wykorzystać siłę marketingu e-mailowego.

Mimo że istnieje bezpłatny plan, MailChimp nie oszczędza na funkcjach i ma szerokie możliwości raportowania wraz z potężnym edytorem szablonów wizualnych do wiadomości e-mail. Istnieje również niezliczona liczba możliwości integracji dla MailChimp i oferuje przyzwoite rozwiązanie typu „wszystko w jednym”.

Cena wywoławcza: WOLNY

Najlepszy dla: Blogi, przedsiębiorcy i małe firmy

4. AWeber

Oprogramowanie do marketingu e-mail Aweber - kliknij tutaj, aby wypróbować za darmo

Strona internetowa: https://www.aweber.com

Założona przez Toma Kulzera w 1998 r. Firma AWeber może być uważana za pioniera branży i obsługuje obecnie około 100 000 klientów. Działa dobrze w swoich podstawowych funkcjach jako system e-mail marketingu i oferuje dobrą integrację z przyzwoitą liczbą innych programów.

To wciąż solidne rozwiązanie, szczególnie jeśli masz podstawowe potrzeby i nie chcesz być przytłoczony bałaganem niż system „mamy wszystko!”. Możesz zaimportować wiele formatów plików do ich bazy danych i monitorować swoje kampanie marketingowe w toku, co jest bardzo przydatne.

Mocną stroną AWeber jest szeroki wybór szablonów wiadomości e-mail, który jest świetny, jeśli dopiero zaczynasz grę. Posiada także bardzo wszechstronne funkcje obsługi klienta, które przez ostatnie trzy lata były laureatem nagrody Stevie Awards w US National Association Association.

Cena wywoławcza: 30-dniowy bezpłatny okres próbny, a następnie 19 USD / mc

Najlepszy dla: Blogi, małe firmy i przedsiębiorcy

5. Sendinblue

Oprogramowanie do marketingu e-mail SendinBlue - kliknij tutaj, aby wypróbować za darmo

Strona internetowa: https://www.sendinblue.com

Kiedy po raz pierwszy próbowałem uzyskać dostęp do SendinBlue, zastanawiałem się trochę, że musiałem pokonać reCaptcha, aby uzyskać dostęp do strony. Jedynym powodem, dla którego mogłem to wymyślić, było użycie monitora ultrawide, który mógł zostać oznaczony dla nietradycyjnych rozmiarów wyświetlaczy.

Podobnie jak MailChimp, SendinBlue oferuje również bezpłatny pakiet subskrypcji, ale jest to rodzaj ograniczonej ilości wysyłanych wiadomości. Bezpłatna oferta dotyczy tylko 300 e-maili dziennie, co dla mnie jest bardziej jak przedłużony okres próbny niż jakakolwiek prawdziwa bezpłatna usługa. Gdy przejdziesz do ich planów subskrypcji, liczba wysyłek znacznie wzrośnie (podobnie jak ich ceny).

Sprawdza większość tradycyjnych opcji e-mail marketingu, ale ma także funkcję wiadomości transakcyjnych. Daje to dodatkowe możliwości, takie jak wysyłanie potwierdzeń zamówień, paragonów i innych podobnych wiadomości e-mail z Twoją marką. Należy to zauważyć, ponieważ nie wszystkie systemy e-mail marketingu obsługują to.

Cena wywoławcza: WOLNY

Najlepszy dla: Blogi, przedsiębiorcy, małe firmy

6. SendPulse

Oprogramowanie do wysyłania wiadomości e-mail SendPulse - kliknij tutaj, aby wypróbować za darmo

Strona internetowa: https://sendpulse.com/

Firma rozpoczęła działalność jako startup mający na celu dostarczanie masowych wiadomości e-mail i wkrótce zyskała zasłużoną popularność wśród marketerów. Obecnie firma przekształciła się w platformę automatyzacji marketingu, która ma wiele do zaoferowania w zakresie promocji online.

Użytkownicy mogą teraz wysyłaj masowe wiadomości e-mail, SMS, powiadomienia push w sieci Web.

Zespół SendPulse ciężko pracuje, aby być na bieżąco z trendami marketingu cyfrowego i wydał chatbota na Facebooku. Chatbot może służyć jako pierwsza linia obsługi klienta, a także prosić o informacje kontaktowe w celu dalszego rozwoju leadów.

Jeśli chodzi o usługi e-mail marketingu, wśród wielu innych funkcji, SendPulse oferuje edytor szablonów e-mail, niestandardowe formularze subskrypcji, e-maile transakcyjne i dane statystyczne dotyczące twoich e-mailowych kampanii marketingowych.

Cena wywoławcza: WOLNY

Najlepszy dla: Blogi, małe firmy, marketerzy

Przejdź do SendPulse

Idealne funkcje, które powinny mieć najlepsze systemy e-mail marketingu

1. Możliwości projektowe

Ponieważ e-maile marketingowe mają przyciągać uwagę odbiorców, aspekt wizualny jest raczej ważny. Oznacza to, że atrakcyjna, zwięzła i użyteczna kopia musiałaby się do nich odwołać.

Zwróć uwagę na usługę e-mail marketingu, która pozwala mieć dobrą kontrolę nad wizualnymi aspektami kampanii e-mail marketingowych. Obejmuje to dobre rozprzestrzenianie się szablonów, silny pakiet komponentów i potężne wtyczki dla rozszerzonej funkcjonalności.

Wstępnie zbudowane szablony wiadomości e-mail w bibliotece MailChimpPrzykład – MailChimp: Wstępnie zaprojektowane szablony wiadomości e-mail spełniające różne potrzeby.

2. Integracja CRM

Sprzedaż i marketing są symbiotyczne, więc Twoja platforma CRM powinna dobrze współpracować z dowolnym wybranym systemem e-mail marketingu. Pozwoli to zaoszczędzić dużo potu i łez ze strony obu zespołów i pomoże stworzyć znacznie lepszy potencjał analityczny.

Na przykład dobrze zintegrowane dane marketingowe e-mail mogą pomóc w tworzeniu automatycznych kampanii sprzedażowych i odwrotnie. Co więcej, ponieważ są one zintegrowane i skomputeryzowane, funkcje te można przetwarzać w czasie rzeczywistym, co zapewnia przedsiębiorstwom dodatkową przewagę w zakresie zwinności.

Integracja w stałym kontakciePrzykład – Stały kontakt: integruj się z popularnym CRM, twórcami sklepów i mediami społecznościowymi, aby pobierać dane klientów i tworzyć segmenty.

3. Analiza danych

Po wspomnianiu powyżej o zaletach analizy ważne jest, aby każdy system e-mail marketingu był wyposażony w narzędzia analityczne. Jest to nieocenione dla każdego marketera, ponieważ pomaga zrozumieć informacje otrzymywane na podstawie kampanii marketingowych.

Niepopularne wiadomości e-mail mogą zniechęcać potencjalnych klientów, dlatego bardzo ważne jest, aby trzymać rękę na pulsie swoich klientów. Można to zrobić, analizując dane i optymalizując kampanie na podstawie tych informacji.

Twoje dane marketingowe mogą ci powiedzieć;

 • Co działa lub nie działa
 • Treści, które wysyłasz, są bardziej wciągające
 • Z jakich urządzeń korzystają Twoi klienci
 • Jakie dane demograficzne mają jakie zainteresowania

… i więcej.

Analityka i raportowanie w stałym kontakciePrzykład – Stały kontakt: Graficzne wykresy i tabele, aby pokazać użytkownikom, jak kampanie sobie poradziły w porównaniu ze sobą, i zagłębić się w każdym raporcie pod kątem współczynników otwarcia i kliknięć.

4. Zgodność

Dzięki takim regulacjom jak RODO i Ustawa o ochronie danych, wielu sprzedawców wiadomości e-mail skończyło się oznaczaniem ich zawartości jako spamu. To oczywiście przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, więc potrzebujesz systemu marketingu e-mailowego, który jest w stanie analizować Twoje treści. Ma to na celu pomoc w sprawdzeniu, czy jest on zgodny z przepisami i czy Twoje linki (ważne!) Również są w porządku.

RODO w MailChimpPrzykład – MailChimp: Wbudowane pole GDRP w Form Builder do zbierania zgody użytkowników.

5. Automatyzacja

Firmy zwykle pracują z wyprzedzeniem, a systemy marketingu e-mailowego z funkcjami automatyzacji mogą być bardzo pomocne. Załóżmy na przykład, że prowadzisz sklep detaliczny online, ale w czasie wakacji pracownicy są zwolnieni.

Zaplanuj i zautomatyzuj kampanie, aby wykorzystać maksymalne sezony sprzedaży, nawet gdy nie ma Twoich pracowników. Inne funkcje automatyzacji mogą obejmować raportowanie, dystrybucję kuponów, odpowiedzi e-mail i tym podobne.

6. Skalowalność i koszt

Dzisiaj wysyłasz 1000 e-maili, ale co powiesz na to, kiedy Twoja firma rozrosnie się i wyśle ​​50 000 e-maili? Jak skalowalny jest Twój e-mailowy system marketingowy, na który patrzysz, i ile będzie cię to kosztowało, aby go skalować?

Najlepiej wybierz rozwiązanie, które można skalować wraz z rozwojem firmy i skorzystać z możliwości, że z czasem Twoje potrzeby mogą się zmieniać. Czy system, którego szukasz, zapewnia elastyczność w zakresie obsługi tego rodzaju zmian? Nie musi bezpośrednio oferować tych dodatkowych funkcji, ale może dobrze współpracować z innymi systemami innych firm?

7. Obsługa klienta

Jako właściciel firmy wiesz, że podstawą każdej firmy jest obsługa klienta. To samo dotyczy zakupu usługi. Dowiedz się, jaki poziom wsparcia uzyskasz od firmy oferującej system e-mail marketingu oraz czy istnieje wystarczająco duża społeczność, aby go wspierać.

Ostatnie przemyślenia: najlepsza usługa e-mail marketingu

Ponownie – prawie wszystkie systemy e-mail marketingu na rynku mają bezpłatną wersję próbną. Gorąco polecam zarejestrowanie się i przetestowanie ich przed zakupem.

Ponieważ jednak są to moje rekomendacje, sugeruję, że jeśli jesteś dużym biznesem, dobrym pomysłem byłoby przyjrzenie się bliżej Constant Contact i GetResponse. Jeśli prowadzisz bloga, małą witrynę lub coś innego, możesz sprawdzić jeden z sześciu najlepszych systemów e-mail marketingu, które poleciłem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map