Najlepsza usługa przechowywania i udostępniania plików w chmurze dla małych firm

Witryny do udostępniania plików stały się coraz bardziej popularne w ciągu ostatnich kilku lat, a popularność rozprzestrzeniła się na zastosowania biznesowe. Witryny te oferują teraz firmom bezpieczny i wygodny sposób udostępniania plików partnerom, a czasem nawet klientom.


Dlaczego warto korzystać z usługi przechowywania w chmurze / udostępniania plików?

Dni, w których e-mail wystarczał, aby przenosić pliki, ponieważ załączniki już dawno minęły. Nawet dzisiejsze dokumenty są bogatszej jakości i większe dzięki możliwości wielu edytorów tekstu do osadzania w nich innych plików.

Z tych powodów i nie tylko, Usługi przechowywania w chmurze powstały i rosną jak chwasty. Jakość i szybkość linii internetowych sprawiły, że są one bardzo opłacalną opcją zarówno do użytku osobistego, jak i biznesowego.

Niektóre firmy zajmujące się przechowywaniem i udostępnianiem plików w chmurze dodały nawet dodatkowe funkcje, umieszczając swoje podstawowe funkcje w zaawansowanym ekosystemie przepływu pracy, a nawet mając specyficzne zastosowania biznesowe, takie jak zgodność z przepisami.

Jednak pomimo tych wszystkich cech i cech, najbardziej podstawowym powodem, dla którego warto rozważyć użycie jednego z nich, jest zwiększenie niezawodności firmy. Kopie zapasowe są kluczem, a wszystko inne to po prostu wisienka na torcie.

10 najlepszych usług przechowywania i udostępniania plików w chmurze

Jeśli chodzi o biznes, a nie wielkość, istnieją szczególne potrzeby, które zwykle wymagają zaspokojenia. Różnią się one od ceny do współpracy w zespole i nie wszystkie można znaleźć w każdej usłudze. Usługi te nie są dokładnie takie same, ale można z nich korzystać w podobny sposób.

1. pCloud

pCloud dla biznesu dodaje funkcjonalność do zwykłego udostępniania plików w chmurze, umożliwiając użytkownikom łatwe namaszczenie plików i folderów za pomocą komentarzy. Cała aktywność jest również monitorowana i rejestrowana, dzięki czemu administratorzy mogą ją przejrzeć w dowolnym momencie.

Być może dwie kluczowe cechy pCloud to to, że jest on bardziej hojny w oferowanej przestrzeni dyskowej i możesz również zdecydować się na płatność w dwóch różnych trybach. Po pierwsze, działa większość marek pamięci masowej w chmurze – płatności miesięczne. Unikalną częścią jest to, że możesz również zdecydować się na jednorazową opłatę dożywotnią.

Funkcje biznesowe obejmują białą etykietę z przodu, którą możesz zmienić jako własną, aby klienci widzieli udostępnione pliki w systemie, który wygląda, jakby należał do ciebie. Już samo to daje przewagę nad wieloma innymi biznesowymi usługami przechowywania danych w chmurze.

Ceny pCloud: Zaczyna się od 3,99 USD / mc

Plusy

 • System udostępniania plików z białą etykietą
 • Duża przestrzeń do przechowywania
 • Dostępne są dożywotnie plany

Cons

 • Ograniczona 30-dniowa historia / odzyskiwanie plików
 • Kilka dodatkowych funkcji

Odwiedź pCloud

2. Synchronizacja dla firm

Jeśli korzystałeś już z OneDrive, prawdopodobnie przywykniesz do bardzo szybkiej synchronizacji. Aplikacja łatwo integruje się z urządzeniami i pokazuje się jako folder w systemie. Stamtąd pliki można zapisywać w chmurze i łatwo udostępniać zarówno współpracownikom, jak i klientom.

Aby udostępnić, należy pamiętać, że wystarczy podać link do pliku lub folderu, który chcesz udostępnić – Twój odpowiednik nie potrzebuje konta synchronizacji, aby uzyskać do niego dostęp. Indywidualni użytkownicy otrzymują krótki koniec kija z kontami w wysokości 10 USD miesięcznie, ale Sync naprawdę jest przeznaczony dla firm.

Firmy mogą korzystać z niższych planów cenowych za użytkownika, które są dostarczane z narzędziami do zarządzania administracyjnego, które pozwalają zarządzać wszystkimi kontami z jednego punktu widzenia. Obejmuje to dodawanie i usuwanie użytkowników, resetowanie haseł, sprawdzanie dzienników aktywności i wiele innych.

Cena synchronizacji: Plany biznesowe zaczynają się od 10 USD / mc

Plusy

 • W pełni kompatybilny z Microsoft Office
 • Ogranicz pobieranie plików udostępnionych (tylko wyświetlanie)
 • Odzyskiwanie plików przez 365 dni

Cons

 • Ograniczona umowa SLA wynosząca 99,9% czasu sprawności
 • Obsługa czatu na żywo tylko w planach Enterprise

Odwiedź Sync

3. OneDrive dla Firm

Nie ma wątpliwości, że Microsoft jest królem zarówno w systemach operacyjnych, jak i aplikacjach biznesowych. Ze względu na ten potężny ekosystem praca z OneDrive dla Firm może być niezwykle kusząca, zwłaszcza jeśli jest tak dobrze zintegrowana z wieloma produktami Microsoft, takimi jak Windows i Office.

OneDrive dla Firm pozwala przechowywać dokumenty i inne pliki w chmurze i pracować nad nimi bez względu na to, gdzie jesteś. Umożliwia także kluczowe funkcje biznesowe, takie jak udostępnianie i współpraca, wszystkie zabezpieczone przez szyfrowanie zgodne z potrzebami bezpieczeństwa większości organizacji.

OneDrive dla cen biznesowych: Od 5 $ miesięcznie

Plusy

 • Integracja ekosystemu Microsoft
 • Stosunkowo tani

Cons

 • Może nie integrować się dobrze z produktami firm innych niż Microsoft

Odwiedź OneDrive

4. Dropbox dla firm

Tam, gdzie konsumencka wersja Dropbox oferuje głównie tylko miejsce do przechowywania w chmurze, Dropbox dla biznesu jest bestią o innym charakterze. Opierając się na podstawowych możliwościach przechowywania, Dropbox for Business stanowi istotny element współpracy.

Oferuje użytkownikom biznesowym jeden punkt widzenia, który organizuje całe przestrzenie robocze, łącząc zawartość i narzędzie. Możesz łatwo synchronizować i pracować z plikami lokalnymi, treściami w chmurze i dokumentami papierowymi Dropbox i udostępniać je zespołowi.

Dropbox do wyceny firm: Od 12,50 USD / użytkownika / miesiąc

Plusy

 • Duża przestrzeń do przechowywania
 • Bardzo bezpieczne

Cons

 • Minimalne funkcje przepływu pracy

Odwiedź Dropbox

5. Dysk Google

Tam, gdzie Microsoft rządzi systemem operacyjnym i pakietem Office, Google rządzi siecią i urządzeniami mobilnymi. Jako taki jest poważnym konkurentem, jeśli chodzi o przestrzeń w chmurze, szczególnie dzięki rozbudowanemu i zwinnemu pakietowi G Suite.

Dysk Google działa dobrze w tym ekosystemie i może być używany nie tylko do przechowywania plików, ale także do pracy zespołowej i współpracy nad dokumentami. To jeszcze bardziej upiększa ofertę narzędzi online, które pozwalają pracować z tymi wszystkimi plikami z dowolnej przeglądarki, która ma połączenie z Internetem – lub nawet offline.

Dysk Google dla firm – ceny: Od 5,40 USD / użytkownika / miesiąc

Plusy

 • Integracja z G Suite
 • Dobre funkcje współpracy

Cons

 • Może być zbyt wysoce zorientowany na Google

Odwiedź Dysk Google

6. FileCloud

FileCloud to miejsce, w którym grają duzi chłopcy i oferują użytkownikom biznesowym pełną gamę rozwiązań Cloud Storage. Nie został zaprojektowany dla przeciętnych konsumentów, a nawet w dolnej części skali pomaga stworzyć bezpieczne środowisko udostępniania plików dla całych serwerów.

Pomaga firmom zbudować własny ekosystem serwerów udostępniania plików i powiązanych kont klientów, pozwalając im zachować pełne zarządzanie danymi i ich własność. Jest to niezwykle ważne w niektórych organizacjach, a nawet w niektórych krajach, aby zachować zgodność z przepisami regulującymi dane dotyczące biznesu. Oczywiście możesz również zdecydować się na korzystanie z ich serwerów.

Ceny FileCloud: Od 4,20 USD / użytkownika / miesiąc

Plusy

 • Może zdecydować się na użycie serwera na własnym serwerze
 • Zgodny z wieloma przepisami

Cons

 • Brak opcji dla konsumenta

Odwiedź FileCloud

7. ShareFile

ShareFile firmy Citrix to kolejny specyficzny dla firmy system pamięci masowej w chmurze, który integruje wiele funkcji istotnych dla dużych firm. Obejmuje to nie tylko udostępnianie plików i funkcje współpracy, ale także mnóstwo mechanizmów kontroli dla lepszego zarządzania.

Pomaga w automatyzacji przepływu pracy, którą można dostosować do specyficznych potrzeb każdej organizacji. Administratorzy mogą monitorować przepływ dokumentów i interweniować w czasie rzeczywistym, udzielając informacji zwrotnych, a nawet przeprowadzając zatwierdzenia lub wprowadzając zmiany.

Wyjątkowo system może obsługiwać rozpoznawanie prawnie wiążących podpisów elektronicznych w całym systemie, śledzenie w czasie rzeczywistym oraz wysoki poziom szyfrowania, aby zabezpieczyć to wszystko.

Cennik ShareFile: Od 10 USD / użytkownika / miesiąc

Plusy

 • Nieograniczone miejsce na dane
 • Kompleksowe udostępnianie plików

Cons

 • Może być drogi

Odwiedź ShareFile

8. Box

Box to kolejny zorientowany na biznes system pamięci masowej w chmurze zorientowany na zarządzanie treścią. Działa nie tylko w ekosystemie firmy, ale także rozszerza funkcje współpracy i udostępniania na partnerów i klientów.

System jest bardzo bezpieczny i spełnia wiele wymagań ładu korporacyjnego, w tym globalne regulacje, takie jak RODO, HIPPA i inne. Oprócz przechowywania i współpracy Box ma również solidny system raportowania do obsługi całego przepływu pracy.

Ceny skrzynek: Od 5,80 USD / użytkownika / miesiąc

Plusy

 • Silnie zorientowany na biznes
 • Bardzo szczegółowa kontrola przepływu pracy

Cons

 • Każdy plan wymaga co najmniej 3 użytkowników

Odwiedź Box

9. Hailail

Próbując dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, Hightail ma wiele planów odpowiednich zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Jednak zamiast skupiać się na przechowywaniu w chmurze lub wysyłaniu dużych plików, próbuje osiągnąć oba te wyniki z dziwnymi wynikami.

Na przykład, chociaż umożliwia wysyłanie dużych plików, dokładne użycie tej funkcji nie jest dokładnie pewne, ponieważ w płatnych planach jest również nieograniczone miejsce na dysku. Prosty udział linków działałby dobrze, zamiast mieć wątpliwą opcję wysyłania plików o rozmiarze ponad 100 GB.

Ceny opłat za przejazd: Płatne plany od 12 USD miesięcznie

Plusy

 • Dostępnych jest wiele planów
 • Koncentruje się na udostępnianiu plików

Cons

 • Niewiele na temat funkcji współpracy

Odwiedź Hightail

10. SugarSync

Tam, gdzie hailail ma cele uniwersalne, SugarSync jest bardzo osobliwy. Zamiast oferować prawdziwe korzyści biznesowe, ten dostawca koncentruje się na oferowaniu oszałamiającej ilości miejsca do przechowywania w różnych cenach.

Zachowuje się bardzo podobnie do synchronizacji i przechowywania wielu usług pamięci masowej w chmurze z kilkoma podstawowymi funkcjami edycji i współpracy. Zaletą jest to, że wyróżnia się czymś, co wiele firm mogłoby zrobić lepiej – prostotą.

Ceny SugarSync: Od 7,90 USD miesięcznie

Plusy

 • Prosty w użyciu
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa

Cons

 • Minimalne funkcje obsługi przepływu pracy

Odwiedź SugarSync

Wniosek: w jaki sposób Vital jest magazynowaniem w chmurze dla Twojej firmy?

Jak zapewne można stwierdzić na podstawie listy dostawców usług przechowywania i udostępniania plików w chmurze, istnieje ogromna rozbieżność w zakresie usług oferowanych przez każdego z dostawców usług. Niektóre wyróżniają się na poziomie konsumenta, podczas gdy inne robią wszystko, aby zaspokoić potrzeby użytkowników biznesowych.

Kluczowy element w wyborze idealnego usługodawcy dla siebie lub firmy jest taki sam, jak zawsze – dokładnie rozważ swoje potrzeby. Jako przykład, chociaż Box oferuje niezwykle szczegółowe funkcje, nie wszystkie firmy będą musiały przestrzegać wielu przepisów i tym podobnych. W takich przypadkach lepszym wyborem może być bardziej przyjazna dla konsumenta opcja, na przykład podstawowy ekosystem Google.

Wypisz dokładnie to, co Twoim zdaniem wymaga Twoja firma przed dokonaniem wyboru, możesz zaoszczędzić mnóstwo żalu w obliczu wielu funkcji, z których nie korzystasz, a za co płacisz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map