Najlepsi rejestratorzy nazw domen dla firm

Złożoność związana z wyborem nazwy domeny jest dwojaka.


Po pierwsze, musisz wymyślić odpowiednie imię. Większość osób zakłada strony internetowe z określonym celem lub tematem. Jeśli liczysz na nazwę domeny z grubsza powiązaną z tym celem lub motywem, liczba możliwości spada jeszcze bardziej.

Po wybraniu nazwy musi ona być nadal dostępna. Istnieje już mnóstwo nazwisk, które zostały zarejestrowane – od trzeciego kwartału 2019 r. Było ich łącznie 359,8 miliona nazwy domen, które zostały już zarejestrowane. Aby umieścić to w kontekście, drugie wydanie Oxford English Dictionary zawiera pełne wpisy dotyczące 171,476 słów.

Jeśli więc chcesz domenę, musisz mieć nadzieję, że jeszcze nie została kupiona lub że właściciel jest gotów ją ci sprzedać. Aby rozpocząć, przeszukaj domenę w jednej z następujących witryn.

Najlepsze miejsce do wyszukiwania i zakupu nazwy domeny

1. Hostinger

Kontroler domeny HostingerUżyj Hostinger Domain Checker, aby znaleźć unikalne domeny.

Hostinger nie jest dobrze znany jako rejestrator domen. Mają jednak bardzo przyzwoite ceny pakietów, z których niektóre zawierają bezpłatną nazwę domeny. Wspólne plany hostingowe Hostinger Premium i Business (które kosztują odpowiednio tylko 2,15 USD i 3,45 USD miesięcznie) zawierają bezpłatną rejestrację nazwy domeny. Jeśli kupujesz tylko domenę – .online, .xyz, .tech i .store są sprzedawane po 0,99 USD rocznie.

2. Namecheap

Rejestrator domen Namecheap - obsługuje obecnie prawie 2 miliony klientów i zarządza ponad 9 milionami domen.Rejestrator domen Namecheap – obsługuje obecnie prawie 2 miliony klientów i zarządza ponad 9 milionami domen.

Nazwa założona dwie dekady temu jest jedną z większych nazw w branży i jest rejestratorem nazw domen akredytowanym przez ICANN. Ma silną kombinację przystępnych cen nazw domen, doskonałą obsługę klienta i ogromny wybór domen najwyższego poziomu (.com, .net, .uk itp.).

Jedną z najlepszych części kupowania NameCheap jest to, że często mają na sprzedaż nazwy domen, a czasami ceny spadają nawet do 0,50 USD. Pamiętaj jednak, że zniżki na nazwy domen są często tylko w pierwszym roku rejestracji, więc zwróć uwagę na stawki za odnowienie!

NameCheap sprzedaje również usługi o wartości dodanej dla nazw domen, takie jak ochrona prywatności WHOIS (z WhoisGuard), gwarantowany czas pracy z ich systemem PremiumDNS za 5 USD rocznie oraz opcja dla certyfikatów SSL, która zaczyna się od 9 USD rocznie.

3. GoDaddy

Rejestrator domen Godaddy - ma ponad 17 milionów użytkowników na całym świecie.Rejestrator domen Godaddy – ma ponad 17 milionów użytkowników na całym świecie.

GoDaddy jest prawdopodobnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych rejestratorów nazw domen na świecie. Uważam to za firmę oferującą pełen zakres usług internetowych, ponieważ są one kompleksowym sklepem dla wszystkiego, czego potrzebujesz, aby założyć własną stronę internetową, od nazwy domeny po hosting.

Ceny na GoDaddy są mniej więcej standardowe, ale mają usługę, która pozwala kupić specjalne nazwy domen za pośrednictwem Aukcja. Można tu znaleźć świetne nazwy domen, które są już zarejestrowane, ale których właściciele są skłonni puścić – za pewną cenę. Inne funkcje, które zapewniają, to prywatność WHOIS, certyfikaty SSL i oczywiście hosting.

4. Najedź kursorem

Hover - rejestrator nazw domen internetowychHover – rejestrator nazw domen internetowych

Hover koncentruje się wyłącznie na byciu witryną rejestrującą domeny. Możesz tutaj uzyskać domenę za około 5 USD rocznie. Ich system cenowy jest wyjątkowo przejrzysty, a koszty przedłużeń i innych udogodnień, takich jak przelewy, są wskazane na tej samej stronie. Dostępne są zniżki, jeśli kupujesz hurtowo (więcej niż 10 nazw domen) jednocześnie. Możesz dostać tutaj swoje standardowe TLD, takie jak .com, a nawet niektóre z nTLD, takie jak .io.

Jak wspomniano, Hover nie oferuje hostingu, więc musisz wiedzieć, jak skierować swój DNS na właściwe serwery, jeśli kupisz je. Zaletą jest to, że obejmują one bezpłatną ochronę prywatności WHOIS dla wszystkich nazw domen.

Bycie specjalistą w dziedzinie nazw domen ma również swoje zalety, ponieważ mają świetne usługi dodatkowe, takie jak przekazywanie wiadomości e-mail na Twoją nazwę domeny, a nawet pozwalające na utworzenie skrzynki odbiorczej domeny za 20 USD rocznie.

5. Gandi

Rejestrator domen Gandi - działający już od prawie 20 lat.Rejestrator domen Gandi – działający już od prawie 20 lat.

Nie mylić z podobnie nazwanym aktywistą indyjskim, Gandi jest jednym z najdłużej istniejących rejestratorów nazw domen w branży. Ich mocną stroną było bezproblemowe rejestrowanie nazw domen i nie odwracają zbytniej uwagi klientów, przytłaczając ich opcjami i ofertami.

Gandi ma również jeden z największych dostępnych rozszerzeń nazw domen z ponad 700 do wyboru. Tutaj znajdziesz wszystko, od .abogado do .zine. Mają także listę opcji domen najwyższego poziomu, która jest regularnie aktualizowana, a także artykuły omawiające nowe domeny TLD, które będą nadchodzące.

Ceny mogą być przystępne, w zależności od rozszerzenia nazwy domeny, a niektóre kosztują zaledwie 0,50 USD rocznie. Nazwy domen zapewniają bezpłatną ochronę prywatności WHOIS za darmo oraz dwie skrzynki e-mail z maksymalnie 1000 aliasów.

6. Freenom

Freenom - zdobądź nazwę swojej domeny za darmoFreenom – zdobądź nazwę swojej domeny za darmo

Freenom powstał przede wszystkim jako rejestrator konkretnego rozszerzenia nazwy domeny (.tk), które jest wydawane za darmo. Gdy wyszukujesz nazwę domeny na Freenom, pokazuje ona również inne możliwe rozszerzenia, które możesz zarejestrować za pośrednictwem ich platformy jako forma sprzedaży dodatkowej.

Dziś oferują również inne bezpłatne rozszerzenia nazw domen, takie jak .ml, .ga, .cf i .gq, a także inne rozszerzenia na sprzedaż. Freenom ma również bezpłatną usługę DNS, z której możesz korzystać, jeśli nie planujesz korzystać z własnej.

Jednym z problemów związanych z używaniem bezpłatnych rozszerzeń nazw domen jest to, że często są one nadużywane i dostają dość zła reputacja na przestrzeni lat. Istnieje również wiele pułapek i powinieneś uważnie przeczytać drobny druk, jeśli planujesz uzyskać bezpłatne rozszerzenie nazwy domeny.

Jaka jest nazwa domeny?

Przykład nazwy domeny.Przykład – amazon.com to nazwa domeny.

Nazwa domeny to w zasadzie adres Twojej witryny. W ten sposób ludzie online przechodzą do miejsca, w którym hostowana jest Twoja witryna. Pomyśl o tym jak o fizycznym adresie, który pozwala ludziom znaleźć drogę do lokalizacji.

Niektóre osoby mylą nazwy domen z hostingiem, ale należy pamiętać, że tak nie jest. Nazwa domeny i hosting to dwa odrębne elementy które łączą się, aby pomóc funkcji witryny. Przykładami nazw domen są –

Apple.com USA.gov Amazon.com BBC.co.uk

Każda nazwa domeny na świecie musi być unikalna.

Nie będziesz mógł zarejestrować nazwy domeny, która jest już własnością innej osoby. Istnieją pewne zastrzeżenia, a aby zrozumieć, w jaki sposób mogą istnieć dwie podobne nazwy domen, musisz zrozumieć rozszerzenia nazw domen.

Rozszerzenia nazw domen

Kiedy wymieniłem kilka przykładów nazw domen powyżej, być może zauważyłeś, że po każdej z nazw widniał znak „.” – coś. To jest znane jako rozszerzenie nazwy domeny. Nazwom domen zawsze musi towarzyszyć rozszerzenie, aby działać.

Gdy internet dopiero się zaczynał, wprowadzono tylko kilka rozszerzeń nazw domen. Nazywano je Domenami Najwyższego Poziomu (TLD), a ich przykłady obejmują:

.com .net .org

Ze względu na szybkość, z jaką rozwijała się sieć, pojawiło się zapotrzebowanie na więcej rozszerzeń domen i stamtąd pojawiły się TLD z kodem kraju (ccTLD). Służą one do identyfikacji stron internetowych pochodzących z określonych krajów, takich jak

.uk .cn .sg

dla Wielkiej Brytanii, Chin i Singapuru.

Wkrótce dodano także inne domeny TLD do różnych celów, takich jak

.dev .travel .biz .store .guru .inc

Zostały one nazwane nowymi ogólnymi TLD (gTLD lub nTLD).

Pamiętasz teraz, gdzie powiedziałem, że mogą istnieć dwie podobne nazwy domen? Wynika to z charakteru rozszerzenia nazwy domeny. Ponownie, wszystkie nazwy domen muszą być unikalne, dlatego też, jeśli chcesz kupić twoją nazwę.com, jest całkiem możliwe, że ktoś inny może kupić twoją nazwę..

Pomysły na domeny: jak wybrać idealną domenę

Teraz, gdy wiesz, co składa się na nazwę domeny i niektóre możliwe pułapki w systemie, jak wybierzesz dobrą nazwę domeny?

Chociaż technicznie możesz zarejestrować dowolną nazwę domeny, o ile się do niej kwalifikujesz, istnieją ogólne wytyczne dotyczące wybierania lepszych nazw domen.

1. Zadbaj o krótką i prostą domenę

Krótkie nazwy domen są bardzo poszukiwane i jeśli nie zdecydujesz się na nTLD, nie jest prawdopodobne, że bardzo łatwo znajdziesz odpowiednią. Wiele krótkich nazw domen zostało już zarejestrowanych, na przykład one.com lub g.cn.

Krótsze nazwy domen są łatwiejsze do pisania, jak i zapamiętywania. Jest to szczególnie przydatne, jeśli nie jesteś marką globalną, taką jak Nike czy Coca Cola.

Przykłady:

voice.com 360.com insurance.com rise.com pingdom.com goal.com

2. Unikaj slangu

Ponieważ kupiono już tak wiele nazw domen, proces znajdowania żądanej nazwy może być frustrujący i żmudny. Staraj się jednak unikać używania slangu, na przykład zastępując słowo „ty” słowem „u” lub „prawo” słowem „rytuał”, ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo, że użytkownicy będą pisać literówki.

3. Unikaj znaków specjalnych

Wraca to do powyższego punktu dotyczącego unikania slangu. Używanie cyfr (1, 2, 3 itd.) Lub symboli, takich jak łączniki (-) między słowami, może pomóc w łatwiejszym znalezieniu nazwy domeny, ale są one trudne do wpisania, a odwiedzający są bardziej podatni na błędy. Czynniki te z łatwością powodują zamieszanie i mogą prowadzić do frustracji wśród potencjalnych odwiedzających.

4. Używaj słów strategicznych w swojej domenie

Ponownie może to być bardzo trudne, ale pomocne może być użycie słowa kluczowego powiązanego z charakterem firmy. Działa asocjacyjnie dla osób, które go słyszą, i może dać ci przewagę pod względem SEO.

Na przykład nazwa domeny, taka jak BostonLocksmith, może być pomocna dla ślusarza obsługującego obszar Boston.

5. Uważaj na kierowanie na obszar

Chociaż podałem powyższy przykład z Bostonu, rozsądnie byłoby zadbać o to, jak się z niego korzysta. Firmy internetowe, na przykład sklepy eCommerce, często działają bez granic, a użycie słowa kluczowego kierującego na obszar w nazwie domeny nie byłoby tak skuteczne. W rzeczywistości może to często wprowadzać w błąd i może prowadzić do utraty potencjalnej działalności.

6. Wybierz odpowiednie rozszerzenie domeny

Rozszerzenia nazw domen różnią się znacznie i są dostępne w różnych cenach, nawet jeśli są kupowane jako nowe. W rzeczywistości istnieją pewne rozszerzenia nazw domen, takie jak .tk, które są całkowicie bezpłatne. Używaj ich ostrożnie, ponieważ bezpłatne rozszerzenia nazw domen były często nadużywane, a wiele z nich zyskało bardzo złą reputację.

Osobiście polecam korzystanie z renomowanych domen TLD lub przynajmniej ccTLD, szczególnie jeśli prowadzisz działalność.

7- Wypróbuj generator nazw domen

Jeśli naprawdę nie możesz zdecydować się na dobrą nazwę domeny i zabrakło Ci pomysłów lub znajomych, aby zapytać, istnieje inna opcja. Spróbuj użyć jednego z wielu bezpłatnych generatorów nazw domen pływających po Internecie (patrz poniżej). Nawet jeśli nie możesz znaleźć idealnej nazwy domeny, niektóre z sugestii mogą dać Ci nową perspektywę i trochę inspiracji.

Poniżej znajduje się darmowy generator nazw domen do wykorzystania.

Bezpłatne generatory nazw domen, których możesz używać

Przyjrzyjmy się niektórym narzędziom do sugerowania nazw domen, które mogą nieco uprościć ten proces.

1. Lean Domain Search

LeanDomainSearch - Darmowy generator nazw domen dla Twojej witrynyLeanDomainSearch

Aby pomóc osobom z blokami mózgu lub tym, którym skończyły się imiona, LeanDomainSearch może się przydać. Jest to bezpłatne narzędzie do sugerowania nazw domen, które pozwala wprowadzić niektóre warunki, z którymi chcesz się powiązać, a następnie wyrzucić mnóstwo kombinacji, które mogą być przydatne.

Mówię, że może, ponieważ wiele z nich naprawdę nie ma sensu i są w zasadzie śmieciami. Dziwne jest jednak to, że ta ogromna lista może zainspirować Cię do dopracowania wyszukiwanych haseł i spróbuj ponownie. W końcu jest to trochę pomocne.

2. Shopify Business Name Generator

Użyj Shopify Business Name Generator, aby wyszukać preferowaną nazwę domenyShopify Business Name Generator

Shopify Business Name Generator działa według podobnej koncepcji jak LeanDomainSearch, ale jeśli spróbujesz, wkrótce przekonasz się, że to inna bestia. Zamiast losowego łączenia wyszukiwanych haseł, ten wydaje się być nieco bardziej inteligentny.

Jego celem nie jest pomoc w znalezieniu nazwy domeny, ale nazwa firmy i jako taka wstawia dodatkowe hasła do wyszukiwania. Weźmy na przykład, kiedy szukałem Magazynu Tech, jednym ze zwróconych wyników był „Mantis Tech Magazine”. Nadal możesz ich używać do wyszukiwania nazw domen.

3. Sprawdzanie nazwy startowej

Startup Name Checker

Startup Name Check jest darmowym i łatwym narzędziem stworzonym przez Petera Thaleikisa. Startup Name Check pomaga sprawdzać nazwy domen w trzech różnych TLD (.com, .io, .co) i nazwy użytkowników na wielu platformach – w tym na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

4. Popiersie A Name

Bust A Name - narzędzie do sugerowania nazw domen, które działa w różnych językachBiust A Name

Bust a Name jest jeszcze bardziej skomplikowane niż oba wyżej wymienione narzędzia i pozwala dostosować niektóre wyszukiwane hasła. Na przykład możesz ustawić priorytet słów początkowych i końcowych lub ograniczyć długości nazw domen. Możesz nawet zdecydować, aby działał w różnych językach!

Masz również opcję, aby system wskazał ci, które wyniki wyszukiwania są już używane dla kilku domen najwyższego poziomu. Strona wygląda trochę jak relikt najwcześniejszych dni Internetu z przestarzałym interfejsem, ale ma swoje zastosowania. Na przykład, jeśli wyjdziesz z zakładki, na której jest otwarta, nawigacja tam ponownie da ci możliwość wznowienia od momentu, w którym przerwałeś.

Jedną z bardzo interesujących części Bust A Name jest to, że ma własną sekcję samouczka zawierającą kilka filmów instruktażowych. Nie pomyślałbym, że to naprawdę konieczne, ale najwyraźniej system ten sprawdzili idioci.

5. Domain Puzzler

Złożony generator nazw domen, którego możesz użyćDomain Puzzler

Ten darmowy generator nazw domen jest jeszcze bardziej złożony i wydaje mi się, że jest trochę mylący, szczególnie dla początkujących użytkowników. Istnieje mnóstwo opcji i jeśli chcesz, możesz uzyskać od niej tak mało lub tyle pomocy. Ważne jest to, że oprócz sugestii dotyczących nazw domen, Domain Puzzler pozwala również poznać ich dostępność.

Weźmy na przykład, gdy dodałem cztery słowa kluczowe. System dał mi cztery ich kombinacje, ale także dał mi do zrozumienia, że ​​warianty .com są już zajęte. Masz do wyboru prawie każdą TLD, od .com aż po .travel i .aero.

6. NameBoy

Najlepszy darmowy generator nazw domenNameBoy

Ta strona jest obsługiwana przez BlueHost i twierdzi, że jest jednym z najstarszych generatorów nazw domen. Możesz wpisać kombinację słów kluczowych, a generator wypluje mnóstwo kombinacji, abyś mógł wybrać spośród stylu LeadDomainSearch.

Niestety, większość kombinacji wydaje się bardzo dziwna i nie jestem pewien, czy możesz ich użyć. Piszę to kredą do innego „generatora pomysłów”, w którym po przeczytaniu sugestii będziesz musiał wykonać pewne prace samodzielnie.

Witryna jest najwyraźniej obsługiwana przez BlueHost, więc pojawią się reklamy i mnóstwo linków, które będą próbowały doprowadzić cię do tej witryny, aby się z nimi zarejestrować..

Przewodnik: jak kupić nazwę domeny

Rzeczywisty proces rejestracji nazwy domeny jest czymś, co powinno być łatwo zakończone w kilku prostych krokach. Podstawowy format to: wyszukaj, wybierz, a następnie kup. Chociaż niektóre terminy używane przez witryny sprzedające nazwy domen mogą się różnić, proces ten powinien być podobny.

1. Wyszukaj żądaną nazwę

Zarejestruj domenę w HostingerPrzejdź do Hostinger Domain Checker. 1) Wpisz żądaną nazwę domeny w pasku wyszukiwania; 2) Kliknij „Sprawdź”.

Większość rejestratorów będzie miała sekcję specjalnie dla nazw domen. Tam znajdziesz pole wyszukiwania, w którym możesz wpisać żądaną nazwę domeny. Zalecam wpisanie pełnej nazwy domeny, w tym TLD.

Aby przeprowadzić wyszukiwanie domeny, po prostu przejdź do Hostinger Domain Checker.

2. Wybierz z listy Dostępne

Zarejestruj domenę w Hostinger3) Sprawdź, czy nazwa domeny jest dostępna; 4) Kliknij „Dodaj do koszyka”, aby kupić.

Po wpisaniu żądanej nazwy domeny system przeprowadzi wyszukiwanie i sprawdzi, czy jest ona dostępna. Niezależnie od tego, czy jest dostępna, czy nie, często wyświetlana jest lista tej samej nazwy domeny z różnymi innymi rozszerzeniami, których możesz chcieć..

Jeśli żadna z tych opcji Ci się nie podoba, wróć do kroku 1 i powtarzaj proces, aż znajdziesz tę, z której jesteś zadowolony i jest dostępny. Niektóre witryny pozwalają na wyszukiwanie więcej niż jednej nazwy domeny na raz.

3. Sfinalizuj zakup

Zarejestruj domenę w Hostinger5) Wybierz termin rejestracji (Okres – 1/2/3 roku), wybierz plan hostingowy, jeśli to konieczne (od 0,80 USD / mc); 6) Kliknij „Kasa teraz”, aby kontynuować zamówienie.

Po wybraniu nazwy domeny, którą chcesz kupić, witryna często pyta, czy są jakieś dodatki, które również chcesz. Zwróć uwagę na to, co oferują, ponieważ niektóre oferują większą prywatność.

Musisz także wybrać termin zakupu, co oznacza, jak długo ma trwać rejestracja. Minimalny czas rejestracji nazwy domeny to jeden rok. Gdy to zrobisz, wszystko, co musisz zrobić, to zapłacić za zakup, a szczegółowe informacje na temat zarządzania domeną zostaną przesłane e-mailem.

Ile powinienem zapłacić za nazwę domeny?

Nazwy domen są jak każdy inny produkt, który można kupić w sklepach. Cena będzie się różnić w zależności od tego, kiedy go kupisz i gdzie go kupujesz. Na przykład witryny mogą od czasu do czasu sprzedawać nazwy domen.

Innym czynnikiem, który wpływa na cenę nazwy domeny, jest rozszerzenie. Różne rozszerzenia nazw domen mają różne ceny zakupu i odnowienia. Rejestracja domeny .win TLD jako przykład może kosztować zaledwie 1,74 USD za rejestrację i 2,23 USD za odnowienie rocznie.

Czasami witryny obniżają również ceny nazw domen w zależności od tego, jak długo dokonujesz pierwszej rejestracji. Roczna rejestracja jest standardem, ale może obniżyć cenę, jeśli rejestrujesz się przez dwa lata lub dłużej w tym samym czasie.

Z tego powodu tak naprawdę nie ma „standardu”, ile kosztuje nazwa domeny. Na szczęście, podobnie jak bilety lotnicze, są takie miejsca Lista TLD, gdzie możesz szybko zebrać te informacje, aby kupić żądaną nazwę domeny po najniższych stawkach.

Zgodnie z ogólną wytyczną większość TLD kosztuje około 10-15 USD rocznie. Jeśli kupisz starą nazwę domeny, będzie to kosztować znacznie więcej w zależności od wieku i słów kluczowych. Bezpłatne nazwy domen są oczywiście bezpłatne, ale często jest wiele drobnych druków, o których trzeba pamiętać.

Wybór dobrego rejestratora nazw domen?

Dziś możesz kupić nazwę domeny praktycznie w dowolnym miejscu w Internecie. Od dedykowanych witryn z nazwami domen po firmy hostingowe, są one dostępne w każdym miejscu. Jednak nie wszystkie miejsca są takie same i jest kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę przed skądinąd zarejestrowaniem nazwy domeny.

Dobrzy rejestratorzy nazw domen (witryny upoważnione do sprzedaży nazw domen) często mają podobne cechy, które dają im przewagę nad konkurencją. Idealnie, chcesz znaleźć rejestratora, który jest akredytowany przez ICANN, ma przejrzyste ceny i opłaty za odnowienie, oferuje dobrą obsługę klienta i, co najważniejsze, ma system, który pozwala łatwo zarządzać nazwą domeny.

Akredytacja ICANN

Internet Corporation for Assorted Names and Numbers lub ICANN jest kluczowym organem non-profit, który monitoruje i reguluje cały przemysł nazw domen. Zawsze upewnij się, że wszędzie tam, gdzie planujesz kupić nazwę domeny Akredytacja ICANN.

Rejestratorzy ci muszą przestrzegać przepisów ICANN i istnieją wydano wytyczne które zapewniają ochronę osobom rejestrującym się za pośrednictwem akredytowanych rejestratorów. Nie wszystkie firmy sprzedające nazwy domen są akredytowane przez ICANN.

Ceny i odnawianie

Uważam nazwy domen za usługi, a nie towary, ponieważ musisz zachować opłaty za przedłużenie, aby zachować nazwę domeny. Z tego powodu ważne jest, aby rejestrator, od którego kupujesz nazwę domeny, miał przejrzystą strukturę cen i odnawiania.

Podobnie jak zwykłe dobra konsumpcyjne, nazwy domen często trafiają do sprzedaży, a niektórzy rejestratorzy mogą oferować tanie oferty na nazwy domen. Pamiętaj, że te sprzedaże często dotyczą wyłącznie nowych rejestracji nazw domen i tylko przez okres, w którym je kupujesz. Odnowienia będą odbywać się według regularnych stawek.

Przykład dobrej praktyki biznesowej w dziedzinie domen – gdy NameCheap prowadzi promocję na TLD, firma wyraźnie poda cenę odnowienia na stronie zamówienia.

Zawsze miej oko zarówno na cenę zakupu, jak i cenę odnowienia każdej kupowanej nazwy domeny. Różni rejestratorzy mają również różne ceny, więc rozejrzyj się, zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

Obsługa klienta

Dobra obsługa klienta jest koniecznością dla każdej firmy i dotyczy to również rejestratorów nazw domen. Przed zamówieniem jakichkolwiek produktów u rejestratora postaraj się skontaktować z personelem wsparcia, aby zobaczyć, jak reagują i są pomocni. Firmy, które reagują szybko, częściej mają lepszy system wsparcia, aby poradzić sobie z ewentualnymi problemami.

Zarządzanie nazwami domen

Oprócz umożliwienia kupowania i odnawiania nazw domen rejestratorzy muszą zapewnić ci system, który pozwala zarządzać nazwą domeny. Obejmuje to ustawienie DNS dla nazwy domeny lub innych funkcji, takich jak przenoszenie do innego rejestratora.

Niektórzy rejestratorzy mają okropne systemy i obsługa konta może być trudna. Zalecam założenie konta u rejestratora, który jest zainteresowany, aby zapoznać się z jego systemem nieco przed dokonaniem zakupu. Kiedyś zapisałem się do rejestratora, który miał tak okropny system, że praktycznie nie można go było użyć.

Nadużycie nazw domen

Dwie podobne nazwy domen na pierwszy rzut oka mogą się mylić, chyba że zwracasz uwagę na rozszerzenie nazwy domeny. Ten system jest często wykorzystywany przez squatters z nazwami domen którzy przejmują nazwy domen lub rejestrują podobne nazwy domen w chmielu, że legalne firmy kupią od nich te nazwy domen.

Citibank.tk

Jednym z przykładów jest to, że oszust rejestruje nazwę domeny, taką jak Citibank.tk i próbuje podać ją jako prawdziwą stronę internetową Citibank. Niektórzy użytkownicy mogą zostać oszukani przez stronę i przez pomyłkę wprowadzić tam dane osobowe. Nawet jeśli nie zakładają witryn oszukańczych, lokatorzy nazw domen często naruszają znaki towarowe, często z zamiarem ich sprzedaży po zawyżonych cenach właścicielom tych znaków towarowych.

SteveJob.com

Sprawa domeny SteveJob.com jest kolejnym przykładem. Domena była kiedyś własnością Korei Południowej, która nazywa się Steve Jobs Kim, a on używał tej domeny do publikowania wiadomości i artykułów związanych z technologią. Sprawa została rozwiązana w grudniu 2019 r. – w którym The Steve Jobs Archive, LLC, trust prowadzony przez wdowę po Steve Jobs, Laurene Powell Jobs, zdobył prawo do posiadania nazwy domeny.

W niektórych przypadkach podobieństwa mogą być całkowicie niewinne, na przykład w przypadku kanadyjskiego nastolatka Mike’a Rowe’a, który zarejestrował domenę MikeRoweSoft dla swojej firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych. Microsoft (firma) nie był rozbawiony ani pozwany, wydawanie zawiadomień o zaprzestaniu działalności i zaniechaniu.

Wniosek: dobra domena warta więcej niż myślisz

Chociaż ten przewodnik ma na celu dać ci lepsze wyobrażenie o tym, gdzie i jak uzyskać nazwę domeny, zauważysz, że zamieściłem sekcje dotyczące procesu wyboru nazwy domeny, a także inne ciekawostki.

Bez względu na to, czy jesteś osobą, która chce założyć mały blog, czy małą firmę, która chce rozwijać się cyfrowo, nazwa domeny to znacznie więcej niż tylko tani tag. Zasadniczo reprezentuje cię w cyfrowym świecie i ma wszystkie implikacje, które z tego wynikną.

Musi być budowany i pielęgnowany, tak jak byś miał własną reputację w prawdziwym świecie. Ostrożnie wybieraj, kupuj i chroń swoją nazwę domeny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map