Najlepšie cloudové úložisko a služba zdieľania súborov pre malé podniky

Webové stránky na zdieľanie súborov sa v posledných rokoch stali čoraz obľúbenejšími a popularita sa rozšírila aj na obchodné použitie. Tieto stránky teraz ponúkajú firmám bezpečný a pohodlný spôsob zdieľania súborov s partnermi a niekedy dokonca so zákazníkmi.


Prečo používať službu Cloud Storage / zdieľanie súborov?

Dni, keď e-mail stačil na presun súborov, pretože prílohy sú už dávno preč. Dokonca aj dokumenty sú dnes bohatšie na kvalitu a väčšiu veľkosť vďaka schopnosti mnohých textových procesorov vkladať do nich ďalšie súbory.

Z týchto dôvodov a ďalšie, Cloudové služby sa objavili a rastú ako buriny. Kvalita a rýchlosť internetových liniek z nich urobila skutočne životaschopnú alternatívu pre osobné použitie, ako aj pre podnikanie.

Niektoré spoločnosti poskytujúce cloudové úložisko a zdieľanie súborov dokonca pridali ďalšie funkcie, buď umiestnili svoje základné schopnosti do vyspelého ekosystému pracovných postupov, alebo dokonca použili konkrétne podnikové využitie, napríklad dodržiavanie predpisov.

Napriek všetkým týmto vlastnostiam a vlastnostiam je najzákladnejším dôvodom na zváženie použitia jednej z nich zvýšenie spoľahlivosti vášho podnikania. Kľúčom sú zálohy a čokoľvek navyše je iba čerešničkou na torte.

10 najlepších služieb cloudového ukladania a zdieľania súborov

Pokiaľ ide o podnikanie, nie veľkosť, existujú konkrétne potreby, ktoré je zvyčajne potrebné uspokojiť. Tieto sa pohybujú od ceny až po spoluprácu v tíme a nie všetky sa nachádzajú v každej službe. Tieto služby nie sú úplne rovnaké, ale môžu sa využívať podobným spôsobom.

1. pCloud

pCloud pre podnikanie pridáva funkčnosť do bežného zdieľania súborov založených na cloudu tým, že používateľom umožňuje ľahko pomazávať súbory a priečinky s komentármi. Všetky aktivity sa monitorujú a zaznamenávajú, aby ich správcovia mohli kedykoľvek skontrolovať.

Možno, že dvoma kľúčovými charakteristikami o pCloud je to, že v ponúkanom úložnom priestore je veľkorysejší a môžete sa tiež rozhodnúť platiť v dvoch rôznych režimoch. Prvým je, ako funguje väčšina značiek úložísk Cloud – platby mesačne. Jedinečnou súčasťou je, že sa môžete tiež rozhodnúť platiť jednorazový celoživotný poplatok.

Medzi obchodné funkcie patrí predná strana s bielym štítkom, ktorú môžete rebrandovať ako svoju vlastnú, aby zákazníci videli zdieľané súbory v systéme, ktorý vyzerá, že patrí vám. To samo osebe poskytuje spojenie medzi mnohými ďalšími podnikovými cloudovými úložnými službami.

Ceny pCloud: Začína sa od 3,99 $ / mesiac

Pros

 • Systém zdieľania súborov s bielym štítkom
 • Veľkorysý úložný priestor
 • K dispozícii sú doživotné plány

Zápory

 • Obmedzená história / obnova 30-dňového súboru
 • Málo ďalších funkcií

Navštívte pCloud

2. Synchronizácia pre podnikanie

Ak ste program OneDrive už predtým používali, je pravdepodobné, že ste si na synchronizáciu zvykli veľmi rýchlo. Aplikácia sa ľahko integruje do zariadení a zobrazuje sa ako priečinok vo vašom systéme. Odtiaľ môžu byť súbory ukladané do cloudu a ľahko zdieľané so spolupracovníkmi aj klientmi.

Ak chcete zdieľať, je potrebné poznamenať, že všetko, čo budete musieť poskytnúť, je odkaz na súbor alebo priečinok, ktorý chcete zdieľať – váš partner nepotrebuje na prístup k účtu Sync účet. Jednotliví používatelia dostanú najkratší koniec účtov s cenou 10 dolárov mesačne, ale Sync je skutočne určený pre podniky.

Spoločnosti môžu ťažiť z plánov s nižšími cenami za používateľa, ktoré prichádzajú s nástrojmi na správu a správu, ktoré vám umožnia spravovať všetky účty z jedného hľadiska. To zahŕňa pridávanie a odoberanie používateľov, resetovanie hesiel, kontrolu protokolov aktivít a ďalšie.

Cena synchronizácie: Podnikateľské plány začínajú od 10 USD / mesiac

Pros

 • Plne kompatibilný s Microsoft Office
 • Obmedziť sťahovanie zdieľaných súborov (iba zobrazenie)
 • Obnovenie súboru 365 dní

Zápory

 • Obmedzená SLA na 99,9% dostupnosti
 • Podpora živého chatu iba na základe podnikových plánov

Navštívte synchronizáciu

3. OneDrive for Business

Microsoft je nepochybne kráľom operačných systémov a obchodných aplikácií. Vďaka tomuto silnému ekosystému môže byť neuveriteľne lákavé spolupracovať s programom OneDrive for Business, najmä keď je tak dobre integrovaný do mnohých produktov spoločnosti Microsoft, ako sú Windows a Office..

OneDrive for Business vám umožňuje ukladať dokumenty a ďalšie súbory v cloude a pracovať na nich bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Umožňuje tiež kľúčové obchodné funkcie, ako je zdieľanie a spolupráca, všetko zabezpečené šifrovaním, ktoré vyhovuje potrebám zabezpečenia, ktoré má väčšina organizácií.

OneDrive pre obchodné ceny: Od 5 dolárov mesačne

Pros

 • Integrácia ekosystému spoločnosti Microsoft
 • Relatívne lacné

Zápory

 • Nemusí sa dobre integrovať s produktmi iných spoločností ako Microsoft

Navštívte OneDrive

4. Dropbox pre firmy

Tam, kde spotrebiteľská verzia Dropboxu ponúka väčšinou iba úložný priestor v cloude, je Dropbox pre podnikanie šelmou inej povahy. Dropbox for Business, ktorý vychádza z jeho základných schopností ukladania dát, dodáva dôležitý prvok spolupráce.

Firemným používateľom ponúka jednotné stanovisko, ktoré organizuje celé pracovné priestory kombinujúce obsah a nástroje. Môžete ľahko synchronizovať a pracovať na miestnych súboroch, obsahu typu cloud a dokumentoch služby Dropbox a zdieľať ich so svojím tímom..

Dropbox pre obchodné ceny: Od 12,50 USD / užívateľ / mesiac

Pros

 • Veľkorysý úložný priestor
 • Veľmi bezpečné

Zápory

 • Minimálne funkcie pracovného toku

Navštívte Dropbox

5. Disk Google

Ak spoločnosť Microsoft riadi operačný systém a kanceláriu, spoločnosť Google riadi web a mobil. Z tohto dôvodu je to vážny uchádzač, pokiaľ ide o cloudový priestor, najmä s rozsiahlym a agilným súborom aplikácií G Suite.

Disk Google v tomto ekosystéme funguje dobre a dá sa použiť nielen na ukladanie súborov, ale aj na tímovú spoluprácu a spoluprácu na dokumentoch. Ďalej vylepšuje obchod s online nástrojmi, ktoré vám umožňujú pracovať so všetkými týmito súbormi z ľubovoľného prehľadávača, ktorý má pripojenie na internet – alebo dokonca offline.

Ceny za službu Disk Google pre firmy: Od 5,40 USD / užívateľ / mesiac

Pros

 • G Suite integrácia
 • Dobré vlastnosti spolupráce

Zápory

 • Môže byť príliš vysoko zamerané na Google

Navštívte Disk Google

6. FileCloud

FileCloud je miestom, kde sa hrajú veľkí chlapci, a ponúka firemným používateľom kompletnú škálu riešení Cloud Storage. Nie je určený pre priemerných spotrebiteľov a dokonca aj na spodnej hranici stupnice, pomáha vytvárať bezpečné prostredie na zdieľanie súborov pre celé servery..

Pomáha spoločnostiam vybudovať vlastný ekosystém serverov na zdieľanie súborov a pridružených klientskych účtov, čo im umožňuje zachovať úplnú správu a vlastníctvo údajov. V niektorých organizáciách a dokonca aj v niektorých krajinách je to nevyhnutné na dodržiavanie zákonov o regulácii údajov pre podniky. Samozrejme si môžete zvoliť aj využitie ich serverov.

Cena FileCloud: Od 4,20 $ / užívateľ / mesiac

Pros

 • Môže sa rozhodnúť pre použitie servera s hostiteľom
 • Súlad s viacerými predpismi

Zápory

 • Žiadna možnosť spotrebiteľa

Navštívte FileCloud

7. ShareFile

ShareFile by Citrix je ďalší podnikový úložný systém cloud, ktorý integruje mnoho funkcií nevyhnutných pre veľké podniky. Patria sem nielen funkcie na zdieľanie súborov a spoluprácu, ale aj množstvo kontrol na lepšiu správu.

Pomáha pri automatizácii pracovných postupov, ktoré je možné prispôsobiť konkrétnym potrebám každej organizácie. Ovládače môžu monitorovať tok dokumentov a zasahovať v reálnom čase, poskytovať spätnú väzbu alebo dokonca vykonávať schvaľovanie alebo vykonávať zmeny.

Systém môže jedinečne podporovať uznávanie právne záväzných elektronických podpisov v celom systéme a sledovanie v reálnom čase a vysoké úrovne šifrovania, aby sa zabezpečilo všetko.

Cena zdieľania súborov: Od 10 USD / užívateľ / mesiac

Pros

 • Neobmedzené úložisko
 • Komplexné zdieľanie súborov

Zápory

 • Môže to byť drahé

Navštívte ShareFile

8. Kolónka

Box je sídlom v USA a predstavuje ďalší obchodne orientovaný cloudový úložný systém vysoko zameraný na správu obsahu. Funguje to nielen v rámci ekosystému spoločnosti, ale tiež rozširuje možnosti spolupráce a zdieľania informácií o partnerov a klientov.

Systém je vysoko bezpečný a spĺňa množstvo požiadaviek na správu a riadenie spoločností vrátane globálnych nariadení, ako sú GDPR, HIPPA a ďalšie. Okrem úložiska a spolupráce má Box tiež solídny systém podávania správ, ktorý zvládne celý pracovný tok.

Cena za box: Od 5,80 USD / užívateľ / mesiac

Pros

 • Silne zamerané na podnikanie
 • Vysoko podrobná kontrola pracovného toku

Zápory

 • Každý plán potrebuje minimálne 3 používateľov

Navštívte Box

9. Hightail

V snahe rozšíriť sa medzi široké publikum používateľov má Hightail rôzne plány vhodné pre jednotlivcov aj podniky. Namiesto toho, aby sústredila svoje energie na cloudové úložisko alebo odosielanie veľkých súborov, snaží sa urobiť oboje s niektorými zvláštnymi výsledkami.

Napríklad, hoci to umožňuje odosielanie veľkých súborov, presné použitie tejto funkcie nie je úplne isté, pretože v platených programoch je tiež neobmedzený úložný priestor. Jednoduché zdieľanie odkazov by fungovalo radšej, ako by malo spornú možnosť odosielať súbory s veľkosťou viac ako 100 GB.

Hightail Pricing: Platené plány od 12 dolárov mesačne

Pros

 • K dispozícii je viacero plánov
 • Zamerané na zdieľanie súborov

Zápory

 • Veľa vecí na ceste k spolupráci funkcií

Navštívte Hightail

10. SugarSync

Tam, kde má hightail viacúčelové ciele, je SugarSync veľmi pozoruhodný. Namiesto ponúkania skutočných obchodných výhod sa tento poskytovateľ zameriava na ponúkanie ohromujúceho množstva úložného priestoru za rôzne ceny.

Správajú sa veľmi podobne ako synchronizácia a ukladanie, ktoré má mnoho služieb úložiska Cloud s niektorými základnými funkciami úprav a spolupráce. Dobré je, že je vynikajúci v niečom, čo by veľa spoločností mohlo urobiť lepšie – jednoduchosti.

SugarSync Ceny: Od 7,90 dolárov mesačne

Pros

 • Jednoduché použitie
 • Vysoká bezpečnosť

Zápory

 • Minimálne funkcie podpory pracovného toku

Navštívte SugarSync

Záver: Aký dôležitý je úložný priestor typu cloud pre vaše podnikanie?

Ako pravdepodobne viete zo zoznamu týchto poskytovateľov cloudového úložiska a zdieľania súborov, existuje veľký rozdiel v rozsahu služieb, ktoré ponúkajú všetci poskytovatelia služieb. Niektorí vynikajú na úrovni spotrebiteľov, zatiaľ čo iní chodia na ošípané, aby uspokojili podnikových používateľov.

Kľúčový prvok pri výbere dokonalého poskytovateľa služieb pre vás alebo pre podnikanie je rovnaký ako vždy – starostlivo zvážte svoje potreby. Ako príklad toho možno uviesť, že hoci Box ponúka veľmi podrobné funkcie, nie všetky podniky budú musieť dodržiavať mnoho nariadení a podobne. V takýchto prípadoch môže byť lepšou voľbou alternatíva priaznivejšia pre spotrebiteľa, napríklad základný ekosystém Google.

Pred výberom uveďte zoznam toho, čo si myslíte, že vaša firma vyžaduje. Môžete si ušetriť tonu smútku v súvislosti s používaním viacerých funkcií, ktoré nepoužívate, a napriek tomu platíte za.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map