Najlepší registrátori doménových mien pre firmy

Zložitosť výberu doménového mena je dvojaká.


Najprv musíte vymyslieť vhodné meno. Väčšina ľudí spúšťa webové stránky so špecifickým účelom alebo témou. Ak dúfate v názov domény, ktorá je zhruba spojená s týmto účelom alebo témou, počet možností klesá ešte ďalej.

Po tom, ako ste sa rozhodli pre meno, musí byť aj naďalej k dispozícii. Už bolo zaregistrovaných veľa mien – od Q3 2019 ich bolo celkom 359,8 milióna názvy domén, ktoré už boli zaregistrované. Aby sme to uviedli do kontextu, druhé vydanie Oxfordského anglického slovníka obsahuje úplné záznamy 171 476 slov.

Ak teda chcete doménu, musíte dúfať, že ešte nebola zakúpená alebo že jej vlastník je ochotný ju predať. Na začiatok vykonajte vyhľadávanie domén na jednom z nasledujúcich serverov.

Najlepšie miesto na vyhľadávanie a kúpu názvu domény

1. Hostinger

Kontrola domén hostingerovPomocou nástroja Kontrola domén Hostinger môžete nájsť jedinečné domény.

Hostinger nie je známy ako registrátor domény. Balíky však majú veľmi slušné ceny, z ktorých niektoré obsahujú bezplatné doménové meno. Spoločnosti Hostinger Premium a Business zdieľajú plány webhostingu (ktoré stoja iba 2,15 USD a 3,45 USD mesačne), obidve sa dodávajú s registráciou názvu domény zadarmo. Ak kupujete iba doménu – .online, .xyz, .tech a .store sa predávajú za 0,99 USD ročne.

2. Namecheap

Registrátor domén Namecheap - v súčasnosti obsluhuje takmer 2 milióny zákazníkov a spravuje viac ako 9 miliónov domén.Registrátor domén Namecheap – v súčasnosti obsluhuje takmer 2 milióny zákazníkov a spravuje viac ako 9 miliónov domén.

Spoločnosť NameCheap bola založená pred dvoma desaťročiami a je jedným z väčších mien v tomto odvetví a je registrátorom doménových mien s akreditáciou ICANN. Má silnú kombináciu cenovo dostupného určovania názvov domén, skvelej podpory zákazníkov a obrovského výberu domén najvyššej úrovne (.com, .net, .uk atď.).

Jednou z najlepších častí nákupného formulára NameCheap je to, že často majú na predaj doménové mená, pričom príležitostne ceny klesnú na 0,50 dolárov. Nezabudnite však, že zľavy na doménové meno sa často vyskytujú iba v prvom roku registrácie, preto dávajte pozor na obnovovacie sadzby!

NameCheap tiež predáva služby s pridanou hodnotou pre doménové mená, ako je napríklad ochrana súkromia WHOIS (s WhoisGuard), so systémom PremiumDNS zaručená prevádzka za 5 USD ročne a možnosť certifikátov SSL, ktoré začínajú na 9 USD ročne..

3. GoDaddy

Registrátor domén Godaddy - má po celom svete viac ako 17 miliónov používateľov.Registrátor domén Godaddy – má po celom svete viac ako 17 miliónov používateľov.

GoDaddy je pravdepodobne jedným z najznámejších registrátorov doménových mien na svete. To je to, čo považujem za full-service web spoločnosť, pretože sú one-stop-shop pre všetko, čo potrebujete na spustenie svojej vlastnej webovej stránky, od názvu domény po hosťovanie.

Ceny na GoDaddy sú viac-menej štandardné, ale majú službu, pomocou ktorej si môžete kúpiť nejaké špeciálne doménové mená aukcie. Nájdete tu niekoľko skvelých doménových mien, ktoré sú už zaregistrované, ale ktorých majitelia sú ochotní ich pustiť – za cenu. Ďalšie funkcie, ktoré poskytujú, sú súkromie WHOIS, certifikáty SSL a samozrejme webhosting.

4. Umiestnite kurzor myši

Hover - registrátor názvu domény webových stránokHover – registrátor názvu domény webových stránok

Hover sa zameriava výlučne na to, aby bol webom pre registráciu domén. Doménu môžete získať tu približne za 5 dolárov ročne. Ich cenový systém je mimoriadne transparentný a náklady na obnovu a ďalšie zariadenia, ako sú prevody, sú uvedené na tej istej stránke. Ak hromadne nakupujete (viac ako 10 názvov domén), sú k dispozícii zľavy. Tu môžete získať svoje štandardné TLD, napríklad .com alebo dokonca niektoré z nTLD ako .io.

Ako už bolo spomenuté, spoločnosť Hover nenabízí webhosting, takže ak si ich kúpite, musíte vedieť, ako nasmerovať svoju DNS na správne servery. Jednou z výhod je, že zahŕňajú bezplatnú ochranu súkromia WHOIS so všetkými ich názvami domén.

Byť špecialistom na doménové mená má aj svoje výhody, pretože má skvelé doplnkové služby, ako je napr. Presmerovanie e-mailov na vaše doménové meno, alebo dokonca umožňuje vytvorenie schránky doručenej pošty za 20 dolárov ročne..

5. Gandi

Registrátor domén Gandi - už v prevádzke takmer 20 rokov.Registrátor domén Gandi – už v prevádzke takmer 20 rokov.

Gandi, ktorý sa nemá zamieňať s podobným indickým aktivistom, je jedným z najdlhších existujúcich registrátorov domén v tomto odvetví. Ich sila bola skúsenosťou s registráciou doménových mien bez problémov a majú tendenciu neodvádzať pozornosť zákazníkov tým, že ich ohromujú možnosťami a ponukami.

Gandi má tiež jeden z najväčších výberov rozšírení doménových mien, z ktorých si môže vybrať z viac ako 700. Čokoľvek od .abogado do .zine je tu na chytenie. Majú tiež zoznam možností najvyššej úrovne, ktoré sa pravidelne aktualizujú, spolu s článkami, ktoré diskutujú o nových TLD, ktoré sa chystajú.

Ceny môžu byť prijateľné v závislosti od rozšírenia názvu domény, pričom niektoré z nich začínajú už len 0,50 dolárov za rok. S názvami domén získate bezplatnú ochranu súkromia WHOIS a dve e-mailové schránky s až 1 000 aliasymi.

6. Freenom

Freenom - získajte zadarmo svoje doménové menoFreenom – získajte zadarmo svoje doménové meno

Spoločnosť Freenom bola založená predovšetkým ako registrátorka špecifického rozšírenia názvu domény (.tk), ktoré je poskytované zadarmo. Pri hľadaní názvu domény na serveri Freenom sa tiež zobrazia ďalšie možné rozšírenia, ktoré sa môžete zaregistrovať prostredníctvom svojej platformy ako forma predaja..

Dnes tiež ponúkajú ďalšie bezplatné rozšírenia názvov domén, ako sú .ml, .ga, .cf a .gq, spolu s ďalšími rozšíreniami na predaj. Freenom má tiež bezplatnú službu DNS, ktorú môžete použiť, ak neplánujete používať svoju vlastnú.

Jedným z problémov pri používaní bezplatných rozšírení doménových mien je to, že sa často zneužívajú a dostali v priebehu rokov dosť zlá povesť. Existuje tiež veľa nástrah a ak plánujete rozšírenie domény zadarmo, mali by ste si ju dôkladne prečítať.

Čo je to doménové meno?

Príklad názvu domény.Príklad – amazon.com je názov domény.

Názov domény je v podstate adresa vášho webu. Takto ľudia, ktorí sú online, prechádzajú na miesto, kde sú vaše stránky hosťované. Predstavte si to ako fyzickú adresu ulice, ktorá ľuďom umožní nájsť cestu k miestu.

Niektorí ľudia mýlia názvy domén pre webhosting, je však dôležité poznamenať, že nie sú. Názov domény a webhosting sú dva odlišné prvky ktoré spolu pomáhajú fungovať na stránkach. Príklady doménových mien sú –

Apple.com USA.gov Amazon.com BBC.co.uk

Každý názov domény na svete musí byť jedinečný.

Nebudete môcť zaregistrovať doménové meno, ktoré už vlastní niekto iný. Existujú určité výhrady a na to, aby ste pochopili, ako môžu existovať dva názvy domén, ktoré vyzerajú podobne, musíte porozumieť rozšíreniam doménových mien..

Rozšírenia doménových mien

Keď som uviedol niekoľko príkladov názvov domén vyššie, možno ste si všimli, že za každým z týchto mien nasleduje znak „.“ – niečo. Toto je známe ako rozšírenie názvu domény. Aby doménové mená fungovali, musia byť vždy doplnené o príponu.

Keď sa web práve začínal, predstavilo sa iba niekoľko rozšírení názvu domény. Tieto domény sa nazývali domény najvyššej úrovne (TLD) a ich príklady zahŕňajú:

.com .net .org

Z dôvodu rýchlosti, ktorou web rástol, bolo treba viac rozšírení domén a odtiaľ sa objavili TLD kódov krajín (ccTLD). Tieto sa použili na identifikáciu webových stránok pochádzajúcich z konkrétnych krajín, napr

.uk .cn .sg

pre Spojené kráľovstvo, Čínu a Singapur.

Čoskoro boli na rôzne účely, ako napr

.dev .travel .biz .store .guru .inc

Toto boli dabované nové generické TLD (gTLD alebo nTLD).

Teraz si pamätáte, kde som povedal, že by mohli existovať dva podobné názvy domén? Je to kvôli povahe prípony názvu domény. Opäť platí, že všetky doménové mená musia byť jedinečné, a preto by ste v prípade, že by ste si chceli kúpiť yourname.com, mohli kúpiť yourname.biz.

Myšlienky doménových mien: Ako si vybrať dokonalú doménu

Teraz, keď viete, čo tvorí doménové meno a niektoré možné úskalia systému, ako si vyberiete dobré doménové meno?

Aj keď je z technického hľadiska možné zaregistrovať akýkoľvek názov domény, pokiaľ naň máte nárok, existujú všeobecné pokyny pre výber lepších názvov domén.

1. Udržujte svoju doménu krátku a jednoduchú

Krátke názvy domén sú veľmi žiadané a pokiaľ sa nerozhodnete pre nTLD, pravdepodobne nenájdete vhodné meno veľmi ľahko. Už bolo zaregistrovaných veľa krátkych názvov domén, napríklad one.com alebo g.cn.

Kratšie názvy domén sa návštevníkom ľahšie zapisujú a pamätajú. To je užitočné najmä vtedy, ak nie ste globálna značka, ako je Nike alebo Coca Cola.

Príklady:

Voice.com 360.com Insurance.comrise.com pingdom.com target.com

2. Vyhnite sa Slang

Pretože už bolo kúpených toľko doménových mien, môže byť proces nájdenia toho, čo chcete, frustrujúcim a zdĺhavým procesom. Pokúste sa však vyhnúť používaniu slangu, ako je napríklad nahradenie slova „u“ alebo „správne“ slovom „obrad“, pretože to zvyšuje pravdepodobnosť, že vaši návštevníci vytvoria preklepy..

3. Vyhnite sa špeciálnym postavám

Toto sa vracia k bodu vyššie o tom, ako sa vyhnúť slangu. Používanie číslic (1, 2, 3 atď.) Alebo symbolov ako spojovníky (-) medzi slovami vám môže pomôcť ľahšie nájsť názov domény, je však ťažké ich napísať a návštevníci sú náchylnejší k chybám. Tieto faktory ľahko spôsobujú zmätok a môžu viesť k frustrácii medzi potenciálnymi návštevníkmi.

4. Vo svojej doméne používajte strategické slová

Opäť to môže byť veľmi ťažké, ale môže byť užitočné použiť kľúčové slovo, ktoré je spojené s povahou vašej firmy. Pôsobí asociativne pre ľudí, ktorí to počujú a môžu vám tiež dať nohu, pokiaľ ide o SEO.

Napríklad názov domény, ako je BostonLocksmith, by mohol byť nápomocný pre zámočníka slúžiaceho pre oblasť Boston.

5. Buďte opatrní pri zacielení na oblasť

Aj keď som už uviedol príklad z Bostonu, bolo by rozumné starať sa o to, ako sa používa. Napríklad online obchody, napríklad eCommerce shopy, sú často bezhraničné a použitie kľúčového slova zameraného na oblasť v názve vašej domény by nebolo také efektívne. V skutočnosti to môže byť často zavádzajúce a môže viesť k strate potenciálneho podnikania.

6. Vyberte správne rozšírenie domény

Rozšírenia doménových mien sa veľmi líšia a prichádzajú za rôzne ceny, aj keď boli zakúpené nové. V skutočnosti existujú niektoré rozšírenia názvov domén, ako napríklad .tk, ktoré sú úplne zadarmo. Používajte ich opatrne, pretože rozšírenia názvov domén boli často zneužívané a mnohé z nich získali veľmi zlú povesť.

Osobne odporúčam používať seriózne TLD alebo aspoň ccTLD, najmä ak ste v podnikaní.

7- Vyskúšajte Generátor doménových mien

Ak sa naozaj nemôžete rozhodnúť pre dobré doménové meno a došli vám nápady alebo priatelia, aby ste sa opýtali, existuje ďalšia možnosť. Skúste použiť jeden z mnohých generátorov bezplatných doménových mien plávajúcich po internete (pozri nižšie). Aj keď nenájdete ideálny názov domény, niektoré z návrhov vám môžu dať nový pohľad a inšpiráciu.

Nižšie sú uvedené niektoré generátory bezplatných doménových mien, ktoré môžete využiť.

Zadarmo generátory doménových mien, ktoré môžete použiť

Pozrime sa na niektoré nástroje na navrhovanie názvov domén, ktoré by vám mohli tento proces trochu zjednodušiť.

1. Lean Domain Search

LeanDomainSearch - bezplatný generátor doménových mien pre vaše webové stránkyLeanDomainSearch

LeanDomainSearch môže byť užitočný na pomoc tým, ktorí majú mozgové bloky alebo ktorým došli mená, aby vyskúšali. Je to bezplatný nástroj na navrhovanie názvov domén, ktorý vám umožňuje zadať niektoré výrazy, ktoré chcete priradiť, a potom vyplivuje veľa kombinácií, ktoré by mohli byť použiteľné..

Hovorím možno, pretože mnoho z nich nebude mať naozaj zmysel a je v podstate nezmysel. Je však zvláštne, že tento obrovský zoznam vám môže poskytnúť inšpiráciu na doladenie hľadaných výrazov a skúsiť to znova. Koniec koncov je to trochu užitočné.

2. Shopify Generátor obchodných mien

Na vyhľadanie preferovaného názvu domény použite generátor obchodného názvu firmy ShopifyGenerátor obchodného mena

Generátor obchodného mena spoločnosti Shopify funguje podľa podobného konceptu ako LeanDomainSearch, ale ak to vyskúšate, čoskoro zistíte, že je to iné zviera. Namiesto náhodného kombinovania hľadaných výrazov sa zdá, že tento výraz je trochu inteligentnejší.

Nie je určený na to, aby vám pomohol nájsť názov domény, ale skôr obchodné meno a ako také sa vkladá okrem výrazov do vášho vyhľadávania. Napríklad, keď som hľadal Tech Magazine, jedným z vrátených výsledkov bol „Mantis Tech Magazine“. Môžete ich však stále používať na vyhľadávanie názvov domén.

3. Kontrola názvu pri spustení

Kontrola názvu pri spustení

Startup Name Check je bezplatný a ľahký nástroj, ktorý vytvoril Peter Thaleikis. Startup Name Check vám pomôže overiť názvy domén v troch rôznych TLD (.com, .io, .co) a užívateľských menách na mnohých platformách – vrátane Facebooku, Twitteru a Instagramu..

4. Busta meno

Názov poprsie - Nástroj na návrh názvu domény, ktorý funguje v rôznych jazykochBusta meno

Busta názvu je ešte zložitejšia ako oba vyššie uvedené nástroje a umožňuje vám prispôsobiť niektoré hľadané výrazy. Napríklad si môžete zvoliť uprednostnenie počiatočných alebo koncových slov alebo obmedzenie dĺžok názvov domén. Môžete si dokonca zvoliť, či bude fungovať v rôznych jazykoch!

Máte tiež možnosť nechať systém uviesť, ktoré z výsledkov vyhľadávania sa už používajú pre niekoľko domén najvyššej úrovne. Táto stránka vyzerá trochu ako pamätník prvých dní internetu so staromódnym rozhraním, má však svoje využitie. Napríklad, ak opustíte kartu, na ktorej je otvorená, opätovná navigácia tam vám dá možnosť pokračovať tam, kde ste prestali..

Jedna veľmi zaujímavá časť Bust A Name je, že má svoju vlastnú časť s návodmi, ktorá obsahuje niekoľko videí s návodom. Nemyslel by som si, že je to skutočne potrebné, ale očividne idiotsky dokázali systém.

5. Domain Puzzler

Generátor zložitých doménových mien, ktorý môžete použiťDomain Puzzler

Tento bezplatný generátor doménových mien je ešte zložitejší a mám pocit, že je trochu mätúci, najmä pre začínajúcich používateľov. Existuje veľa možností a môžete z toho získať čo najmenej alebo toľko pomoci, ak chcete. Dôležité je, že okrem navrhovania doménových mien vám Domain Puzzler tiež oznamuje ich dostupnosť.

Napríklad, keď som pridal štyri kľúčové slová. Systém mi dal štyri kombinácie, ale tiež mi dajte vedieť, že varianty .com už boli prijaté. Máte na výber takmer akýkoľvek TLD, od .com až po .travel a .aero.

6. NameBoy

Najlepšie bezplatný generátor doménových mienNameBoy

Táto stránka je podporovaná technológiou BlueHost a tvrdí, že je jedným z najstarších existujúcich generátorov doménových mien. Môžete zadať kombináciu kľúčových slov a generátor vyplivuje veľa kombinácií, z ktorých si môžete vybrať z ala LeadDomainSearch štýlu.

Bohužiaľ, väčšina kombinácií sa zdá byť mimoriadne bizarná a nie som si istý, či ich môžete použiť. Budem to kriedovať jeden druhému „generátorovi nápadov“, kde si po prečítaní návrhov budete musieť sami urobiť nejaké základné práce..

Táto stránka je zrejme poháňaná BlueHostom, takže tu bude reklama a veľa odkazov, ktoré sa vás pokúsia dostať na tento web a zaregistrovať sa u nich..

Návod: Ako kúpiť doménové meno

Skutočný registračný proces názvu domény je niečo, čo by sa malo ľahko dokončiť v niekoľkých jednoduchých krokoch. Základný formát je: vyhľadávanie, výber, potom nákup. Aj keď niektoré z výrazov používaných webmi, ktoré predávajú názvy domén, sa môžu líšiť, postup by mal byť podobný.

1. Vyhľadajte požadované meno

Zaregistrujte doménu na serveri HostingerPrejdite na Kontrola domén hostingera. 1) Do vyhľadávacieho panela zadajte požadovaný názov domény; 2) Kliknite na „Skontrolovať“.

Väčšina registrátorov bude mať sekciu špeciálne pre názvy domén. Tam by ste mali nájsť vyhľadávacie pole, do ktorého môžete zadať požadovaný názov domény. Odporúčam vám zadať celý názov domény vrátane TLD.

Ak chcete vykonať vyhľadávanie domén, jednoducho choďte do nástroja Kontrola domén Hostinger.

2. Vyberte si z dostupného zoznamu

Zaregistrujte doménu na serveri Hostinger3) Skontrolujte, či je k dispozícii názov vašej domény; 4) Kliknutím na „Pridať do košíka“ ju zakúpite.

Po zadaní želaného názvu domény systém vyhľadá a uvidí, či je k dispozícii. Bez ohľadu na to, či je k dispozícii alebo nie, často sa vám zobrazí zoznam rovnakého názvu domény s rôznymi ďalšími príponami, ktoré by ste mohli chcieť namiesto toho.

Ak sa na vás žiadna z týchto možností nevzťahuje, prejdite späť na krok 1 a opakujte postup, kým nenájdete ten, s ktorým ste spokojní a ktorý je k dispozícii. Niektoré stránky vám umožňujú vyhľadávať naraz viac ako jeden názov domény.

3. Dokončite nákup

Zaregistrujte doménu na serveri Hostinger5) Vyberte požadovaný termín registrácie (Obdobie – 1/2/3 roka), v prípade potreby vyberte hostingový plán (začínajúci na 0,80 USD / mesiac); 6) Ak chcete pokračovať v objednávke, kliknite na „Checkout Now“.

Po výbere názvu domény, ktorý chcete kúpiť, sa stránka často opýta, či existujú doplnky, ktoré by ste chceli tiež. Berte na vedomie, čo ponúkajú, pretože niektorí z nich ponúkajú väčšie súkromie pre vás.

Musíte tiež vybrať termín nákupu, čo znamená, ako dlho chcete, aby táto registrácia trvala. Minimálny čas na registráciu názvu domény je jeden rok. Keď to urobíte, všetko, čo musíte urobiť, je zaplatiť za nákup a podrobnosti o správe vašej domény vám pošleme e-mailom.

Koľko by som mal zaplatiť za doménové meno?

Názvy domén sú rovnako ako akýkoľvek iný produkt, ktorý si môžete kúpiť v obchodoch. Cena sa bude líšiť v závislosti od toho, kedy ste ju kúpili a odkiaľ ju kúpite. Napríklad na stránkach sa môže z času na čas uskutočniť predaj názvov domén.

Ďalším faktorom, ktorý prispieva k cene názvu domény, je rozšírenie. Rôzne rozšírenia doménových mien majú rôzne nákupné a obnovovacie ceny. TLD spoločnosti .win môže napríklad stáť registráciu len 1,74 USD a ročnú obnovu 2,23 USD.

Niektoré stránky tiež znížia ceny doménových mien na základe toho, ako dlho vykonávate svoju pôvodnú registráciu. Jednoročná registrácia je štandardná, ale ak sa zaregistrujete dva a viac rokov súčasne, môžu cenu znížiť.

Z tohto dôvodu v skutočnosti neexistuje „štandard“, koľko vás bude názov domény stáť. Našťastie, podobne ako letenky, existujú aj miesta TLD-List, kde môžete tieto informácie rýchlo získať, aby ste si kúpili požadované doménové meno za najnižšie ceny.

Všeobecne platí, že väčšina TLD bude stáť okolo 10 až 15 dolárov ročne. Ak si kúpite staršie doménové meno, bude vás to stáť oveľa viac v závislosti od veku a kľúčových slov. Zadarmo doménové meno je samozrejme bezplatné, ale často je potrebné vytlačiť veľmi kvalitnú tlač.

Výber dobrého registrátora doménových mien?

Dnes si môžete kúpiť doménové meno prakticky kdekoľvek na internete. Od vyhradených webov s názvami domén až po spoločnosti poskytujúce webhosting, sú k dispozícii všade. Napriek tomu nie všetky miesta sú rovnaké a existuje niekoľko bodov, ktoré si môžete vziať na vedomie pred registráciou názvu vašej domény odkiaľkoľvek.

Dobrý registrátori doménových mien (stránky oprávnené na predaj doménových mien) často zdieľajú podobné vlastnosti, ktoré im dávajú výhodu pred konkurenciou. V ideálnom prípade by ste chceli nájsť registrátora, ktorý je akreditovaný ICANN, má transparentné ceny a poplatky za obnovenie, ponúka dobrú zákaznícku podporu a čo je najdôležitejšie, má systém, ktorý vám umožní ľahko spravovať názov vašej domény..

Akreditácia ICANN

Internetová spoločnosť pre pridelené názvy a čísla alebo ICANN je kľúčovým neziskovým orgánom, ktorý monitoruje a reguluje celé odvetvie názvov domén. Vždy sa uistite, že kdekoľvek plánujete kúpiť doménové meno, je Akreditované ICANN.

Títo registrátori sa musia riadiť predpismi ICANN a existujú vydané usmernenia ktoré zabezpečujú ochranu tých, ktorí sa zaregistrujú prostredníctvom akreditovaných registrátorov. Nie všetky spoločnosti, ktoré predávajú názvy domén, sú akreditované spoločnosťou ICANN.

Ceny a obnova

Názvy domén považujem za služby a nie za tovar, pretože za zachovanie názvu domény musíte zaplatiť poplatky za obnovenie. Z tohto dôvodu je dôležité zabezpečiť, aby registrátor, z ktorého kupujete názov domény, mal transparentnú štruktúru tvorby cien a obnovy.

Podobne ako bežný spotrebný tovar sa doménové mená často predávajú a niektorí registrátori môžu ponúkať lacné doménové ponuky na doménové mená. Upozorňujeme, že tieto predaje sa často vzťahujú iba na nové registrácie doménových mien a iba na dobu, za ktorú si ich kupujete. Obnovenie bude prebiehať pravidelne.

Príklad dobrého obchodného postupu v oblasti domény – Keď spoločnosť NameCheap realizuje propagáciu na TLD, spoločnosť jasne uvedie cenu za obnovenie na svojej stránke objednávky..

Dbajte na to, aby nákupná cena aj cena za obnovenie každého doménového mena, ktoré kupujete. Rôzni registrátori majú tiež rôzne ceny, takže sa pred nákupom rozhodnite nakupovať.

Zákaznícka podpora

Dobrá zákaznícka podpora je nevyhnutnosťou pre každú spoločnosť, a to platí aj pre registrátorov doménových mien. Pred objednaním akýchkoľvek produktov od registrátora sa pokúste skontaktovať so svojím podporným personálom, aby zistili, ako pohotovo a pohotovo reagujú. Spoločnosti, ktoré reagujú rýchlo, majú vyššiu pravdepodobnosť zavedenia lepšieho systému podpory na riešenie všetkých problémov, ktoré by sa mohli vyskytnúť.

Správa doménových mien

Okrem toho, že vám registrátori umožňujú kupovať a obnovovať názvy domén, musia vám poskytnúť systém, ktorý vám umožní spravovať názov vašej domény. To zahŕňa nastavenie DNS pre názov domény alebo iné funkcie, ako je prevod na iného registrátora.

Niektorí registrátori majú hrozné systémy a manipulácia s účtom môže byť náročná. Odporúčame vám zaregistrovať sa na účet u registrátora, ktorého zaujímate, aby ste preskúmali jeho systém ešte pred nákupom. Raz som sa podpísal s registrátorom, ktorý mal taký hrozný systém, že bol prakticky nepoužiteľný.

Zneužitie doménových mien

Na prvý pohľad sa môžu navzájom zameniť dva podobné názvy domén, pokiaľ nepozorujete rozšírenie názvu domény. Tento systém je často využívaný squattery doménových mien ktorí unášajú názvy domén alebo registrujú podobné názvy domén v chmeľu, ktorý legitímne firmy od nich kúpia.

Citibank.tk

Jedným z príkladov je to, že scammer zaregistruje doménové meno ako Citibank.tk a pokúsi sa ho odovzdať ako skutočnú webovú stránku Citibank. Niektorí návštevníci môžu byť zmätení webom a omylom zadať osobné údaje. Aj keď nezakladajú podvodné weby, správcovia doménových mien často porušujú ochranné známky, často s úmyslom ich predať majiteľom týchto ochranných známok za nadhodnotené ceny..

SteveJob.com

Prípad domény SteveJob.com je ďalším príkladom. Doménou býval juhokórejský štát, ktorý sa volá Steve Jobs Kim, a túto doménu publikoval v správach a článkoch týkajúcich sa technológií. Prípad bol vyriešený v decembri 2019 – v prípade, že The Steve Jobs Archive, LLC, dôvera vdovy Steva Jobsa Laurene Powell Jobs, získal právo vlastniť názov domény.

V niektorých prípadoch môžu byť podobnosti úplne nevinné, napríklad v prípade kanadského tínedžera Mika Roweho, ktorý zaregistroval doménu MikeRoweSoft pre svoje podnikanie v oblasti webdizajnu.. Microsoft (spoločnosť) nebol pobavený a žalovaný, vydávanie oznámení o prerušení a zrušení.

Záver: Dobrá doména stojí za to viac, ako si myslíte

Aj keď táto príručka má poskytnúť lepšiu predstavu o tom, kde a ako získať názov svojej domény, všimnete si, že som zahrnula časti týkajúce sa procesu výberu názvu domény, ako aj ďalšie informácie.

Bez ohľadu na to, či ste jednotlivec, ktorý chce založiť malý blog alebo malú firmu, ktorá sa snaží digitálne expandovať, názov domény je oveľa viac ako len lacná menovka. V podstate vás zastupuje v digitálnom svete a má všetky dôsledky, ktoré z toho vyplývajú.

Musí sa budovať a rozvíjať, rovnako ako by ste mali svoju vlastnú povesť v skutočnom svete. Vyberte, kúpte a chráňte svoje doménové meno starostlivo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map