Labākie domēna vārdu reģistratori uzņēmumiem

Domēna vārda izvēlē sarežģītība ir divējāda.


Pirmkārt, jums ir jādomā par piemērotu vārdu. Lielākā daļa cilvēku izveido vietnes ar noteiktu mērķi vai tēmu. Ja jūs cerat uz domēna vārdu, kas ir aptuveni saistīts ar šo mērķi vai tēmu, iespēju skaits samazinās vēl vairāk.

Kad esat izlēmis par vārdu, tam arī joprojām jābūt pieejamam. Jau ir reģistrēts tonnvārds – kopš 2019. gada 3. ceturkšņa to ir pavisam 359,8 miljoni domēna vārdi, kas jau ir reģistrēti. Lai to aplūkotu kontekstā, Oksfordas angļu valodas vārdnīcas otrajā izdevumā ir pilnīgi ieraksti 171 476 vārdi.

Tātad, ja vēlaties domēnu, jums jācer, ka tas vēl nav nopirkts vai īpašnieks vēlas to jums pārdot. Lai sāktu, meklējiet domēnu vienā no šīm vietnēm.

Labākā vieta domēna vārda meklēšanai un pirkšanai

1. Hostinger

Hostinger domēna pārbaudītājsIzmantojiet Hostinger domēna pārbaudītāju, lai atrastu unikālus domēnus.

Hostinger nav plaši pazīstams kā domēnu reģistrators. Tomēr viņiem ir ļoti izdevīgas paketes, no kurām dažas ietver bezmaksas domēna vārdu. Hostinger Premium un Business kopīgotajos tīmekļa mitināšanas plānos (kas mēnesī maksā tikai attiecīgi 2,15 USD un 3,45 USD) tiek reģistrēta bezmaksas domēna vārds. Ja jūs pērkat tikai domēnu – .online, .xyz, .tech un .store tiek pārdoti par USD 0,99 gadā.

2. Nosaukums

Namecheap domēnu reģistrators - tagad apkalpo gandrīz 2 miljonus klientu un pārvalda vairāk nekā 9 miljonus domēnu.Namecheap domēnu reģistrators – tagad apkalpo gandrīz 2 miljonus klientu un pārvalda vairāk nekā 9 miljonus domēnu.

Nodibināts pirms divām desmitgadēm, NameCheap ir viens no lielākajiem nosaukumiem nozarē un ir ICANN akreditēts domēna vārdu reģistrators. Tam ir spēcīga pieejamu domēna vārdu cenu apvienojums, lielisks klientu atbalsts un milzīgs augstākā līmeņa domēnu (.com, .net, .uk utt.) Klāsts..

Viena no labākajām “NameCheap” veidlapas pirkšanas daļām ir tā, ka hejā bieži tiek pārdoti domēna vārdi, dažkārt cenām pazeminoties līdz USD 0,50. Tomēr atcerieties, ka domēna vārda atlaides bieži notiek tikai pirmajā reģistrācijas gadā, tāpēc pievērsiet uzmanību atjaunošanas likmēm!

NameCheap arī pārdod pievienotās vērtības pakalpojumus domēna vārdiem, piemēram, WHOIS privātuma aizsardzībai (ar WhoisGuard), garantētam to PremiumDNS sistēmas darbības laikam 5 USD gadā un SSL sertifikātu opcijai, kas sākas ar USD 9 gadā..

3. GoDaddy

Godaddy domēna reģistrators - tam ir vairāk nekā 17 miljoni lietotāju visā pasaulē.Godaddy domēna reģistrators – tam ir vairāk nekā 17 miljoni lietotāju visā pasaulē.

GoDaddy, iespējams, ir viens no atpazīstamākajiem domēna vārdu reģistrētājiem pasaulē. Es to uzskatu par pilna servisa tīmekļa uzņēmumu, jo tie ir vienas pieturas aģentūra visam, kas jums nepieciešams, lai izveidotu savu vietni, sākot ar domēna vārdu un beidzot ar mitināšanu.

GoDaddy cenas ir vairāk vai mazāk standarta, taču tām ir pakalpojums, kas ļauj jums iegādāties dažus īpašus domēna vārdus, izmantojot izsole. Šeit varat atrast lieliskus domēnu vārdus, kuri jau ir reģistrēti, bet kuru īpašnieki ir gatavi atbrīvot – par cenu. Citas to sniegtās funkcijas ir WHOIS privātums, SSL sertifikāti un, protams, tīmekļa mitināšana.

4. Novietojiet kursoru

Hover - vietnes domēna vārdu reģistratorsHover – vietnes domēna vārdu reģistrators

Hover koncentrējas tikai uz domēnu reģistratūras vietni, un jūs šeit varat iegūt domēnu par apmēram USD 5 gadā. Viņu cenu sistēma ir ārkārtīgi caurskatāma, un atjaunošanas izmaksas un citas iespējas, piemēram, pārskaitījumi, ir norādītas tajā pašā lapā. Ja pērk vairumā (vairāk nekā 10 domēna vārdus) vienlaikus, ir pieejamas atlaides. Šeit varat iegūt savus standarta TLD, piemēram, .com vai pat dažus no nTLD, piemēram, .io.

Kā minēts, Hover nepiedāvā tīmekļa mitināšanu, tāpēc jums būs jāzina, kā norādīt savu DNS uz pareizajiem serveriem, ja jūs tos iegādājaties. Viena priekšrocība ir tā, ka tajos ir iekļauta bezmaksas WHOIS privātuma aizsardzība ar visiem viņu domēna vārdiem.

Tam, ka esat domēna vārdu speciālists, ir arī savas priekšrocības, jo viņiem ir lieliski papildinājumu pakalpojumi, piemēram, e-pasta pāradresācija uz jūsu domēna vārdu vai pat ļauj izveidot domēna iesūtni par USD 20 gadā..

5. Gandi

Gandi domēna reģistrators - darbojas jau gandrīz 20 gadus.Gandi domēna reģistrators – darbojas jau gandrīz 20 gadus.

Nemaldos ar līdzīgi nosaukto Indijas aktīvistu, Gandi ir viens no visilgāk esošajiem domēna vārdu reģistrētājiem nozarē. Viņu spēks ir bijis bezrūpīga domēna vārda reģistrācijas pieredze, un viņi pārāk nenovirza klientus, apgrūtinot viņus ar iespējām un piedāvājumiem..

Gandi ir arī viens no lielākajiem domēna vārda paplašinājumu piedāvājumiem, no kuriem izvēlēties vairāk nekā 700. Viss, sākot no .abogado līdz .zine, ir paredzēts šeit. Viņiem ir arī augšējā līmeņa domēnu opciju saraksts, kas tiek regulāri atjaunināts, kā arī raksti, kas apspriež jaunus gaidāmos TLD.

Cenas var būt pieņemamas atkarībā no domēna vārda paplašināšanas, dažām sākot no USD 0,50 gadā. Izmantojot domēna vārdus, jūs saņemat bezmaksas WHOIS privātuma aizsardzību un divas e-pasta kastes ar līdz pat 1000 aizstājvārdiem.

6. Freenom

Freenom - iegūstiet savu domēna vārdu bez maksasFreenom – iegūstiet savu domēna vārdu bez maksas

Freenom galvenokārt tika izveidots kā reģistrētājs īpašam domēna vārda paplašinājumam (.tk), kas tiek izsniegts bez maksas. Kad meklējat domēna vārdu vietnē Freenom, tas parāda arī citus iespējamos paplašinājumus, kurus varat reģistrēt, izmantojot viņu platformu kā upsell veidu..

Mūsdienās viņi piedāvā arī citus bezmaksas domēna vārdu paplašinājumus, piemēram, .ml, .ga, .cf un .gq, kā arī citus paplašinājumus. Freenom ir arī bezmaksas DNS pakalpojums, kuru varat izmantot, ja neplānojat izmantot savu.

Viena no problēmām, kas saistītas ar bezmaksas domēna vārda paplašinājumu izmantošanu, ir tā, ka tur bieži vien tiek ļaunprātīgi izmantoti un tie ir tikuši izmantoti diezgan slikta reputācija gadu gaitā. Ir arī daudz nepilnību, un, ja plānojat iegūt bezmaksas domēna vārda paplašinājumu, uzmanīgi izlasiet smalko druku.

Kas ir domēna vārds?

Domēna vārda piemērs.Piemērs – amazon.com ir domēna vārds.

Domēna vārds pamatā ir jūsu vietnes adrese. Tiešsaistes cilvēki pāriet uz jūsu vietnes mitināšanas vietu. Padomājiet par to kā fizisku ielas adresi, kas ļauj cilvēkiem atrast ceļu uz kādu vietu.

Daži cilvēki tīmekļa mitināšanā maldina domēna vārdus, taču ir svarīgi atzīmēt, ka tie nav. Domēna vārds un tīmekļa mitināšana ir divi atšķirīgi elementi kas apvieno vietnes funkciju. Domēnu vārdu piemēri ir –

Apple.com USA.gov Amazon.com BBC.co.uk

Katram domēna vārdam pasaulē jābūt unikālam.

Jums nebūs atļauts reģistrēt domēna vārdu, kas jau pieder kādam citam. Tam ir daži brīdinājumi, un, lai saprastu, kā var pastāvēt divi domēna vārdi, kas izskatās līdzīgi, jums ir jāsaprot domēna vārda paplašinājumi..

Domēna vārda paplašinājumi

Kad es uzskaitīju dažus iepriekš minētos domēna vārdu piemērus, jūs, iespējams, pamanījāt, ka katram no nosaukumiem sekoja “”. – kaut kas. Tas ir pazīstams kā domēna vārda paplašinājums. Lai domēns darbotos, vienmēr tam jāpievieno paplašinājums.

Kad tīkls tikai sākās, tika ieviesti tikai daži domēna vārda paplašinājumi. Tos sauca par augstākā līmeņa domēniem (TLD), un to piemēri:

.com .net .org

Tīmekļa pieauguma ātruma dēļ bija nepieciešami vairāk domēnu paplašinājumu, un no tiem parādījās valsts koda TLD (ccTLD). Tie tika izmantoti, lai identificētu vietnes, kuru izcelsme ir konkrētās valstīs, piemēram,

.uk. cn

Apvienotajai Karalistei, Ķīnai un Singapūrai.

Drīz arī dažādiem TLD tika pievienoti citi TLD, piemēram,

.dev .travel .biz .store .guru .inc

Tie tika nodēvēti par jauniem vispārīgiem TLD (gTLD vai nTLD).

Tagad atcerieties, kur es teicu, ka varētu būt divi līdzīgi domēna vārdi? Tas notiek domēna vārda paplašinājuma rakstura dēļ. Atkal visiem domēna vārdiem jābūt unikāliem, un tāpēc, ja jūs pērkat savu vārdu.lv, ir pilnīgi iespējams, ka kāds cits var iegādāties jūsu vārdu.biz.

Domēna vārda idejas: kā izvēlēties perfektu domēnu

Tagad, kad esat informēts par domēna vārdu un dažām iespējamām sistēmas nepilnībām, kā jūs izvēlēsities labu domēna vārdu?

Lai arī tehniski jūs varat reģistrēt jebkuru domēna vārdu, ja vien jums tas ir piemērots, ir vispārīgas vadlīnijas labāku domēna vārdu izvēlei.

1. Saglabājiet savu domēnu īsu un vienkāršu

Īsie domēnu nosaukumi ir ļoti pieprasīti, un, ja vien jūs neizvēlaties nTLD, maz ticams, ka jūs viegli atradīsit piemērotu. Daudzi īsie domēnu vārdi jau ir reģistrēti, piemēram, one.com vai g.cn.

Īsākus domēna vārdus apmeklētājiem ir vieglāk ierakstīt, kā arī atcerēties. Tas ir īpaši noderīgi, ja neesat globāls zīmols, piemēram, Nike vai Coca Cola.

Piemēri:

balss.com 360.com apdrošināšana.com celšanās.com pingdom.com mērķis.com

2. Izvairieties no slenga

Tā kā tik daudz domēna vārdu jau ir nopirkts, vajadzīgā atrašana var būt nomākta un nogurdinoša. Tomēr mēģiniet izvairīties no slenga izmantošanas, piemēram, aizstājot vārdu “jūs” ar “u” vai “pa labi” ar “rituālu”, jo tas palielina iespēju, ka jūsu apmeklētāji veiks pareizrakstības kļūdas.

3. Izvairieties no īpašām rakstzīmēm

Tas attiecas uz iepriekš minēto punktu par izvairīšanos no slenga. Ciparu (1, 2, 3 utt.) Vai tādu simbolu kā defise (-) izmantošana starp vārdiem var palīdzēt vieglāk atrast domēna vārdu, taču tos ir grūti rakstīt, un apmeklētāji ir vairāk pakļauti kļūdām. Šie faktori viegli rada neskaidrības un var izraisīt neapmierinātību potenciālo apmeklētāju vidū.

4. Izmantojiet stratēģiskos vārdus savā domēnā

Atkal to var būt ļoti grūti izdarīt, taču var būt noderīgi izmantot atslēgvārdu, kas ir saistīts ar jūsu uzņēmuma raksturu. Tas darbojas asociatīvi cilvēkiem, kuri to dzird, un var arī sniegt jums atbalstu arī SEO ziņā.

Piemēram, tāds domēna nosaukums kā BostonLocksmith varētu būt noderīgs atslēdzniekam, kurš apkalpo Bostonas apgabalu.

5. Esiet piesardzīgs, atlasot mērķauditoriju apgabalā

Lai gan es minēju iepriekš minēto Bostonas piemēru, būtu prātīgi rūpēties par tā izmantošanu. Tiešsaistes uzņēmumi, piemēram, e-komercijas veikali, bieži ir bez robežām, un atslēgvārda, kas mērķē uz teritoriju, izmantošana jūsu domēna nosaukumā nebūtu tik efektīva. Faktiski tas bieži var būt maldinošs un var izraisīt potenciālā biznesa zaudēšanu.

6. Izvēlieties pareizo domēna paplašinājumu

Domēna vārda paplašinājumi ir ļoti atšķirīgi, un tiem ir dažādas cenas, pat ja tie ir nopirkti jauni. Faktiski ir daži domēna vārdu paplašinājumi, piemēram, .tk, kas ir pilnīgi bez maksas. Izmantojiet tos piesardzīgi, jo bezmaksas domēna vārda paplašinājumi bieži tiek ļaunprātīgi izmantoti, un daudzi ir ieguvuši ļoti sliktu reputāciju.

Personīgi es iesaku izmantot cienījamus TLD vai vismaz ccTLD, it īpaši, ja jūs veicat uzņēmējdarbību.

7 – Izmēģiniet domēna vārda ģeneratoru

Ja jūs patiešām nevarat izlemt par labu domēna vārdu un jums trūkst ideju vai draugu jautāt, ir vēl viena iespēja. Mēģiniet izmantot vienu no daudzajiem bezmaksas domēna vārdu ģeneratoriem, kas peld pa internetu (skatīt zemāk). Pat ja jūs nevarat atrast ideālu domēna vārdu, daži ieteikumi var sniegt jums jaunu skatījumu un iedvesmu.

Zemāk ir daži bezmaksas domēna vārdu ģeneratori, kurus izmantot.

Bezmaksas domēna vārdu ģeneratori, kurus varat izmantot

Apskatīsim dažus domēna vārdu ieteikšanas rīkus, kas varētu jums šo procesu mazliet vienkāršot.

1. Lēnā domēna meklēšana

LeanDomainSearch - bezmaksas domēna vārdu ģenerators jūsu vietneiLeanDomainSearch

Lai palīdzētu izmēģināt tos, kuriem ir smadzeņu bloķēšana vai kuriem ir beigušies vārdi, LeanDomainSearch var noderēt. Tas ir bezmaksas domēna vārda ieteikšanas rīks, kas ļauj ievadīt dažus vārdus, kurus vēlaties saistīt, un pēc tam izspiež ļoti daudzas kombinācijas, kuras varētu būt izmantojamas..

Es saku, iespējams, tāpēc, ka daudziem no viņiem nav īsti jēgas un tie būtībā ir nevēlami. Tomēr dīvaini ir tas, ka šis milzīgais saraksts var dot jums iedvesmu, lai precizētu meklēšanas nosacījumus un mēģinātu vēlreiz. Galu galā tas ir nedaudz noderīgs.

2. Shopify uzņēmuma nosaukuma ģenerators

Izmantojiet Shopify uzņēmuma nosaukumu ģeneratoru, lai meklētu vēlamajā domēna nosaukumāShopify uzņēmuma nosaukuma ģenerators

Uzņēmuma Shopify uzņēmuma nosaukuma ģenerators darbojas pēc līdzīgas koncepcijas kā LeanDomainSearch, taču, ja jūs to izmēģināt, jūs drīz atradīsit, ka tas ir cits zvērs. Tā vietā, lai nejauši apvienotu meklēšanas vienumus, šķiet, ka šis ir nedaudz saprātīgāks.

Tas nav domāts, lai palīdzētu jums atrast domēna vārdu, bet drīzāk uzņēmuma nosaukums un kā papildinājumi papildina jūsu meklēšanu. Piemēram, kad meklēju Tech Magazine, viens no atgrieztajiem rezultātiem bija “Mantis Tech Magazine”. Tomēr jūs joprojām varat tos izmantot domēna vārda meklēšanai.

3. Starta nosaukuma pārbaude

Starta nosaukuma pārbaudītājs

Starta nosaukuma pārbaude ir bezmaksas un ērts rīks, kuru izveidojis Pīters Thaleikis. Starta nosaukuma pārbaude palīdz jums apstiprināt domēnu nosaukumus trīs dažādos TLD (.com, .io, .co) un lietotājvārdus daudzās platformās – ieskaitot Facebook, Twitter un Instagram.

4. Krūtis nosaukums

Bust A Name - domēna vārda ieteikšanas rīks, kas darbojas dažādās valodāsKrūtis nosaukums

Bust a Name ir vēl sarežģītāks nekā abi iepriekš minētie rīki, un tas ļauj pielāgot dažus meklēšanas vienumus. Piemēram, jūs varat izvēlēties noteikt prioritāti sākuma vai beigu vārdiem vai ierobežot domēna vārda garumu. Jūs pat varat izvēlēties, lai tas darbotos dažādās valodās!

Jums ir arī iespēja pieprasīt, lai sistēma jums norādītu, kuri no meklēšanas rezultātiem jau tiek izmantoti dažiem augstākā līmeņa domēniem. Vietne nedaudz atgādina interneta agrāko dienu relikviju ar savu novecojušo saskarni, taču tai ir savi lietojumi. Piemēram, ja aizverat cilni, kurā tā ir atvērta, vēlreiz tur dodoties, jūs varēsit atsākt tur, kur aizgājāt..

Viena ļoti interesanta Bust A Name daļa ir tā, ka tai ir sava apmācības sadaļa, kurā ir daži pamācības video. Es nebūtu domājis, ka tas tiešām ir vajadzīgs, bet viņi acīmredzami ir pārbaudījuši sistēmu.

5. Domēna mīkla

Jūs varat izmantot sarežģīto domēna vārdu ģeneratoruDomēna mīkla

Šis bezmaksas domēna vārdu ģenerators ir vēl sarežģītāks, un es jūtu, ka tas ir nedaudz mulsinošs, it īpaši lietotājiem, kuri to pirmo reizi izmanto. Ir ļoti daudz iespēju, un, ja vēlaties, no tās varat saņemt tik maz vai tik daudz palīdzības. Svarīgi ir tas, ka, nesniedzot ieteikumus par domēnu nosaukumiem, Domain Puzzler arī ļauj jums uzzināt to pieejamību.

Piemēram, kad pievienoju četrus atslēgvārdus. Sistēma man deva četras šo kombināciju, bet arī paziņoja, ka .com varianti jau ir veikti. Jums ir izvēle meklēt gandrīz jebkuru TLD, sākot no .com līdz pat .travel un .aero.

6. NameBoy

Labākais bezmaksas domēna vārdu ģeneratorsNameBoy

Šīs vietnes darbību nodrošina BlueHost, un tā apgalvo, ka ir viena no vecākajām domēna vārdu ģeneratorām. Jūs varat ierakstīt atslēgvārdu kombināciju, un ģenerators izspļaus daudz kombinācijas, lai jūs varētu izvēlēties no ala LeadDomainSearch stila..

Diemžēl vairums šo kombināciju šķiet ārkārtīgi savādi, un es neesmu pārliecināts, ka varat tās izmantot. Es to piemeklēšu pie cita “ideju ģeneratora”, kur pēc ieteikumu izlasīšanas jums pašam būs jāveic daži sagatavošanās darbi..

Acīmredzot vietni nodrošina BlueHost, tāpēc būs pieejama reklāma un saite, kas mēģinās jūs nokļūt šajā vietnē, lai pierakstītos ar viņiem..

Walkthrough: Kā iegādāties domēna vārdu

Faktiskais domēna vārda reģistrācijas process ir kaut kas tāds, ko vajadzētu viegli pabeigt, veicot dažas vienkāršas darbības. Pamata formāts ir: meklējiet, izvēlieties un pēc tam pērciet. Lai arī daži vietņu, kas pārdod domēnu nosaukumus, lietotie termini var atšķirties, procesam jābūt līdzīgam.

1. Meklējiet vēlamo vārdu

Reģistrējiet domēnu HostingerDodieties uz Hostinger domēna pārbaudītāju. 1) meklēšanas joslā ierakstiet vēlamo domēna vārdu; 2) noklikšķiniet uz “Pārbaudīt”.

Lielākajai daļai reģistratūru būs sadaļa, kas paredzēta domēnu nosaukumiem. Tur jums jāatrod meklēšanas lodziņš, kurā varat ierakstīt vēlamo domēna vārdu. Es iesaku jums ievadīt pilnu domēna vārdu, ieskaitot TLD.

Lai veiktu domēna meklēšanu, vienkārši dodieties uz Hostinger Domain Checker.

2. Izvēlieties no pieejamā saraksta

Reģistrējiet domēnu Hostinger3) pārbaudiet, vai ir pieejams jūsu domēna vārds; 4) Lai iegādātos, noklikšķiniet uz “Pievienot grozam”.

Kad esat ievadījis vēlamo domēna vārdu, sistēma veiks meklēšanu un pārbaudīs, vai tas ir pieejams. Neatkarīgi no tā, vai tas ir pieejams vai nē, jums bieži tiks parādīts viena un tā paša domēna vārda saraksts ar dažādiem citiem paplašinājumiem, kurus jūs varētu vēlēties.

Ja neviena no šīm iespējām jums nepatīk, atgriezieties pie 1. darbības un atkārtojiet procesu, līdz atrodat tādu, kas jūs apmierina un ir pieejams. Dažās vietnēs vienlaikus var meklēt vairāk nekā vienu domēna vārdu.

3. Pabeidziet pirkumu

Reģistrējiet domēnu Hostinger5) Izvēlieties vēlamo reģistrācijas termiņu (Periods – 1/2/3 gads), nepieciešamības gadījumā izvēlieties hostinga plānu (sākot no USD 0,80 mēnesī); 6) Lai turpinātu pasūtīšanu, noklikšķiniet uz “Checkout Now”.

Kad esat izvēlējies domēna vārdu, kuru vēlaties iegādāties, vietne bieži jautās, vai ir kādi papildinājumi, kurus arī jūs vēlētos. Ņemiet vērā to piedāvātās iespējas, jo dažas no tām jums piedāvā lielāku privātumu.

Jums arī jāizvēlas pirkuma termiņš, kas nozīmē, cik ilgi vēlaties reģistrēties. Minimālais laika posms, kurā varat reģistrēties domēna vārdam, ir viens gads. Kad tas ir izdarīts, viss, kas jums jādara, ir samaksāt par pirkumu, un sīkāka informācija par sava domēna pārvaldīšanu jums tiks nosūtīta pa e-pastu.

Cik man jāmaksā par domēna vārdu?

Domēna vārdi ir tāpat kā jebkurš cits produkts, ko varat iegādāties veikalos. Cena mainīsies atkarībā no tā, kad jūs to pērkat un no kurienes jūs to pērkat. Piemēram, vietnēs laiku pa laikam var pārdot domēna vārdu.

Vēl viens faktors, kas ietekmē domēna vārda cenu, ir paplašinājums. Dažādiem domēna vārdu paplašinājumiem ir atšķirīgas pirkšanas un atjaunošanas cenas. .Win TLD kā piemērs var maksāt tikai USD 1,74, lai reģistrētos, un USD 2,23, lai katru gadu atjaunotu.

Dažkārt vietnes pazeminās arī domēna vārdu cenas atkarībā no tā, cik ilgi jūs veicat sākotnējo reģistrāciju. Viena gada reģistrācija ir standarta, taču tā var pazemināt cenu, ja vienlaikus reģistrējaties divus gadus vai ilgāk.

Tāpēc nav īsti “standarta”, cik maksās jums domēna vārds. Par laimi, tāpat kā aviobiļetēs, ir arī tādas vietas kā TLD saraksts, kur jūs varat ātri apkopot šo informāciju, lai iegādātos vēlamo domēna vārdu ar viszemākajām cenām.

Kā vispārīga vadlīnija vairumam TLD būs jāmaksā apmēram no 10 līdz 15 USD gadā. Ja jūs pērkat vecāka gadagājuma domēna vārdu, tas jums maksās daudz vairāk, atkarībā no vecuma un atslēgvārdiem. Bezmaksas domēna vārds, protams, ir bezmaksas, taču bieži vien ir daudz smalku druku, kas jums jāzina.

Laba domēna vārda reģistratūras izvēle?

Mūsdienās domēna vārdu var iegādāties praktiski jebkur internetā. Sākot no īpašām domēna vārdu vietnēm un beidzot ar tīmekļa mitināšanas uzņēmumiem, tās ir pieejamas visur. Tomēr ne visas vietas ir vienādas, un ir daži punkti, kurus varat ņemt vērā, pirms kaut kur reģistrējat savu domēna vārdu.

Labiem domēnu vārdu reģistratoriem (vietnēm, kas pilnvarotas pārdot domēna vārdus) bieži ir līdzīgas īpašības, kas viņiem dod priekšrocības konkurences jomā. Ideālā gadījumā jūs vēlaties atrast reģistratūru, kas ir akreditēta ICANN, kurai ir caurspīdīga cenu noteikšanas un atjaunošanas maksa, kas piedāvā labu klientu atbalstu un, pats galvenais, tai ir sistēma, kas ļauj ērti pārvaldīt domēna vārdu.

ICANN akreditācija

Piešķirto vārdu un numuru interneta korporācija jeb ICANN ir galvenā bezpeļņas organizācija, kas uzrauga un regulē visu domēna vārdu nozari. Vienmēr pārliecinieties, ka visur, kur plānojat iegādāties domēna vārdu ICANN ir akreditēta.

Šiem reģistratūrām ir jāievēro ICANN noteikumi, un tādi ir izdotas vadlīnijas kas nodrošina to, ka tiek aizsargāti tie, kuri reģistrējas, izmantojot akreditētus reģistratūras. Ne visi uzņēmumi, kas pārdod domēna vārdus, ir akreditēti ICANN.

Cenu noteikšana un atjaunošana

Es domēna vārdus uzskatu par pakalpojumiem, nevis precēm, jo, lai saglabātu domēna vārdu, jums jāmaksā atjaunošanas maksa. Tādēļ ir svarīgi nodrošināt, lai reģistratūrai, no kuras iegādājaties domēna vārdu, būtu caurspīdīga cenu noteikšanas un atjaunošanas struktūra..

Līdzīgi kā parastās patēriņa preces, domēnu vārdi bieži tiek pārdoti, un daži reģistratūras var piedāvāt lētus darījumus par domēna vārdiem. Ņemiet vērā, ka šie pārdošanas gadījumi bieži tiek piemēroti tikai jaunu domēna vārdu reģistrācijai un tikai uz laiku, kurā tos iegādājaties. Atjaunošana notiks pēc regulārām likmēm.

Labas domēna biznesa prakses piemērs – kad NameCheap veic paaugstināšanu TLD, uzņēmums pasūtījuma lapā skaidri norāda atjaunošanas cenu..

Vienmēr novērojiet jebkura iegādātā domēna vārda pirkšanas cenu, kā arī atjaunošanas cenu. Dažādiem reģistratūrām ir arī atšķirīgas cenas, tāpēc, pirms pieņemat lēmumu par pirkumu, apmeklējiet vietni.

Klientu atbalsts

Labs klientu atbalsts ir obligāts jebkuram uzņēmumam, un tas attiecas arī uz domēna vārdu reģistrētājiem. Pirms jebkādu produktu pasūtīšanas no reģistratūras mēģiniet sazināties ar viņu atbalsta personālu, lai redzētu, cik atsaucīgi un izpalīdzīgi viņi ir. Uzņēmumiem, kuri ātri reaģē, ir lielāka iespējamība, ka ir izveidota labāka atbalsta sistēma, lai risinātu visas iespējamās problēmas.

Domēna vārda pārvaldība

Turklāt domēnu vārdu pirkšanas un atjaunošanas atļaušanai reģistratūrām ir arī jānodrošina jums sistēma, kas ļauj pārvaldīt domēna vārdu. Tas ietver domēna vārda DNS iestatīšanu vai citas funkcijas, piemēram, pārsūtīšanu uz citu reģistratūru.

Dažiem reģistratūrām ir briesmīgas sistēmas, un to var būt grūti izmantot, lai apstrādātu jūsu kontu. Es iesaku jums pierakstīties uz kontu, kas jūs interesē, lai pirms pirkuma veikšanas nedaudz izpētītu viņu sistēmu. Es savulaik pierakstījos pie reģistratūras, kurai bija tik briesmīga sistēma, ka tā bija praktiski nelietojama.

Domēnu vārdu ļaunprātīga izmantošana

Divus līdzīgus domēna vārdus vienā mirklī var sajaukt viens ar otru, ja vien nepievēršat uzmanību domēna nosaukuma paplašinājumam. Šo sistēmu bieži izmanto domēna vārdu tupinātāji kuri nolaupīs domēna vārdus vai reģistrēs līdzīgus domēna vārdus apiņos, ka likumīgi uzņēmumi no viņiem nopirks šos domēna vārdus.

Citibank.tk

Viens piemērs tam ir, ja krāpnieks reģistrē tādu domēna vārdu kā Citibank.tk un mēģina to nodot kā reālu Citibank vietni. Dažus apmeklētājus vietne var maldināt un kļūdas dēļ ievadīt tur personisko informāciju. Pat ja viņi neizveido krāpniecības vietnes, domēnu vārdu krāpnieki bieži pārkāpj preču zīmes, bieži vien ar nolūku pārdot šīs preces šo preču zīmju īpašniekiem par paaugstinātu cenu.

SteveJob.com

SteveJob.com domēna lieta ir vēl viens piemērs. Domēns agrāk piederēja Dienvidkorejai, kurš saucas Stīvs Džobs Kims, un viņš izmantoja domēnu, lai publicētu ar tehnoloģijām saistītas ziņas un rakstus. Lieta tika atrisināta 2019. gada decembrī – tur atradās Steve Jobs Archive, LLC, trasta, kuru pārvaldīja Stīva Džobsa atraitne Laurene Powell Jobs, ieguva tiesības iegūt domēna vārdu.

Dažos gadījumos līdzības varētu būt pilnīgi nevainīgas, piemēram, Kanādas pusaudzim Maikam Rou, kurš savam tīmekļa dizaina biznesam reģistrēja domēnu MikeRoweSoft. Microsoft (uzņēmums) netika uzjautrināts un iesūdzēts tiesā, izdod paziņojumus par pārtraukšanu un pārtraukšanu.

Secinājums: labs domēns ir vērts vairāk, nekā jūs domājat

Lai arī šī rokasgrāmata ir paredzēta, lai sniegtu jums labāku priekšstatu par to, kur un kā iegūt jūsu domēna vārdu, jūs ievērosit, ka esmu iekļāvis sadaļas par domēna vārda izvēles procesu, kā arī citus informācijas sīkus fragmentus.

Neatkarīgi no tā, vai esat indivīds, kurš vēlas izveidot nelielu emuāru vai mazu uzņēmumu, kas vēlas paplašināt digitāli, domēna vārds ir daudz vairāk nekā tikai lēta vārda atzīme. Būtībā tas pārstāv jūs digitālajā pasaulē, un tam ir visas no tā izrietošās sekas.

Tas ir jāveido un jākopj, tāpat kā jūs veidotu savu reputāciju reālajā pasaulē. Rūpīgi izvēlieties, iegādājieties un aizsargājiet savu domēna vārdu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map