En iyi 10 alan adı kayıt şirketi 2020 [İpucu: # 2 delicesine ucuz]

4

Çevrimiçi olmak için temel gereklilikler web hosting ve alan adı. En iyi web sağlayıcıları bu liste bütçe dahilinde ihtiyaçlarınıza göre kaliteli barındırma hizmetleri seçmenize yardımcı olur.


Böylece, bir blog veya web sitesi başlatmaya ve en iyi alan adı kayıt kuruluşunu aramaya karar verdiniz?
Şüphesiz, çok sayıda alan adı kayıt şirketi var, ancak hangisi güvenilir ve güvenilir? Bu nedenle, aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurarak bu listeyi yapmaya karar veriyoruz;

hızlı navigasyon

Alan Adı Kayıt Kuruluşunuzu Seçmeden Önce Dikkate Alınması Gereken Faktörler

 • ICANN akreditasyonu: Kayıt şirketleri ICANN (Uluslararası Atanmış İsimler ve Numaralar Şirketi) akredite edilmiştir. Bu kuruluş, şirketten satın aldığınız tüm alanları yönetir. Bu nedenle, kayıt şirketinin ICANN tarafından akredite edilmesi zorunludur.
 • Destek Hizmetleri: Bir alan adı kayıt kuruluşunda kontrol etmeniz gereken çok önemli bir şey daha, 7/24 destek hizmetleri sunuyor mu? Peki müşterilere yardımcı olma kanalları nelerdir? (Canlı Sohbet, Biletleme, E-posta desteği ve Telefon Görüşmesi yoluyla teknik destek sağlayıp sağlamadıklarını kontrol etmelidirler)
 • İtibar: Ne tür bir üne sahipler? Genel olarak tanınmış bir şirket mi? Bir aldatmaca şirket sadece para kaybetmek değil, aynı zamanda iş / bloglama zarar. Bu nedenle, iyi bir itibar ve kredibilite sunan bir şirket seçmek oldukça önemlidir..
 • Freebies: Freebies sunmak, müşteri çekmek için harika bir yoldur. Bize göre, freebies iyidir ama değerli olmalı çünkü kimse craps istemiyor, değil mi? Ücretsiz alan adı gizliliği sunan bazı şirketler var.
 • Alan Adı Transferi: Bazen yüksek yenileme oranları gibi bazı nedenlerden dolayı alan adınızı başka bir kayıt kuruluşuna aktarmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir alan adı satan şirket seçmeden önce transfer ücretlerini kontrol etmelisiniz. En iyi alan adı kayıt siteleri genellikle NameCheap ve GoDaddy gibi ücretler istemez.
 • Güvenlik: Kayıt şirketi, güvenlik ve kullanılabilirlik açısından güvenilir olmalıdır. Mevcut kullanıcılar tarafından güvenilir olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir alan adı kayıt şirketi hakkında kullanıcı yorumlarını kolayca bulabilirsiniz.
 • Kontrol Paneli: Bu, bir alan adı kayıt kuruluşu seçerken en temel faktörlerden biridir. Kullanımı kolay bir kontrol paneli, alanın kurulumunu kolaylaştırır ve böylece diğer önemli şeylerde kullanabileceğiniz zamandan tasarruf sağlar. Net, Pürüzsüz ve hızlı kontrol panelinde gezinmek çok kolaydır.
 • Yenileme Ücretleri: Web barındırma ve alan adı sağlayıcıları gibi çevrimiçi ortak web siteleri genellikle ilk satın alımlarında yeni müşteriler için büyük bir indirim sunar. Ve bazıları yenileme sırasında normal ücretlerden daha fazlasını soruyor. Bu nedenle, daha yüksek yenileme oranlarından kaçınmak için yenileme şartlarını ve ücretlerini doğrulamanız gerekir.

Bazı şirketler yalnızca alan adı kaydı sunar, ancak çoğu şirket hem alan adı hem de web barındırma hizmeti sunar. Aynı sağlayıcıdan web ürünleri (alan adı ve barındırma) satın alırken elde edeceğiniz avantajlar, onları işaret etmenize gerek olmamasıdır (DNS ayarlarını değiştirme) ve çoğu zaman barındırma planının aboneliği ile ücretsiz alan adı alırsınız. Web barındırma ile alan işaret endişe etmeyin zor bir görev değil. Kayıt şirketinizden sizin için yapmasını isteyin, size memnuniyetle yardımcı olacaklar.

Bize göre, durumunuzda para önemli değilse, aynı şirketten her iki hizmete de abone olmanız iyi olur. Ancak daha yüksek yenilemelerden kurtulmak istiyorsanız, farklı alanlardan bir alan adı ve web satın alın.

Neden?

Çünkü bizim tecrübelerimize göre, web hosting sağlayıcıları hosting paketinin yanı sıra daha yüksek alan adları yenileme fiyatı talep ediyor. Temel işi alan adları satan şirketi seçerek önemli miktarda paradan tasarruf edebilirsiniz. Örneğin; alan adınızı BlueHost ile yenilemek için yılda yaklaşık 15 ABD doları ödemek zorundasınız, ancak NameCheap yılda sadece 10,69 ABD doları talep ediyor.

Şimdi, alan adları satın almak için en güvenilir ve en iyi alan adı kayıt şirketlerinden bahsedelim.

Güvenilir ve Kaliteli Hizmetler için En İyi 10 Etki Alanı Kayıt Şirketi 2020

Derin bir analiz ve fiyat karşılaştırmasının yanı sıra özelliklerden sonra, aşağıdaki en iyi alan adı kayıt şirketlerinin listesini sunuyoruz.?

1. NameCheap

namecheap üst alan adı kayıt kuruluşu

NameCheap, en ucuz etki alanı ve barındırma hizmeti sağlayıcıları arasındadır. Onlarla bir etki alanı olması hoş bir deneyim oldu. 2001 yılında başlayan şirket hızla büyüyor ve şimdi 7 milyondan fazla alan yönetimi altında. Geçmişte SOPA ve PIPA (kullanıcı internet özgürlüğüne karşı faturalar) ortaya çıktığında NameCheap genel halkın lehine duruyor. Bu gerçekten iyi.

Şirketlerin çoğu düşük tanıtım fiyatı ile müşterilerini çekmek nerede, NameCheap ayrıca alan adı satın alma ve ucuz yenileme ile web hosting planları bazı özel tanıtım fiyatları sunuyoruz.

Sadece 10.69 $ ‘dan 1 yıllık ÜCRETSİZ “WhoisGuard” aboneliği ile bir .Com alan adı satın alabilirsiniz. Alan adının sona erme tarihi geldiğinde, yalnızca 10,69 ABD dolarına mal olan alanı yenileyebilirsiniz. WhoisGuard’ı 2,88 $ gibi düşük bir fiyata da yenileyebilirsiniz.

Bilgisayar korsanlığı vakaları günden güne arttıkça, çevrimiçi varlığı olan her işletmenin SSL sertifikası kullanarak müşterilerinin verilerini güvence altına alması gerekir. Bu NameCheap için OlumluSSL sertifikası $ 9.00 / yıl.

Tüm bu NameCheap ile birlikte web hosting çözümleri de sunmaktadır. En temel hosting planı sadece 9.88 $ / yıl, burada 3 web sitesi barındırabilirsiniz. Şirketin güvenilir web hosting sağlamak için birden fazla veri merkezleri vardır. ABD veri merkezini veya İngiltere veri merkezini seçebilirsiniz. Sadece bu değil, SSD barındırma çözümü ile kurumsal düzeyde barındırma sunucuları sunuyoruz. Ayrıca, onlarla bir bayi hesabı açarak kendi hosting şirketinizi de kurabilirsiniz.

NameCheap, Biletler, e-postalar ve Canlı Sohbet gibi ortak kanallar üzerinden teknik destek hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, Canlı Sohbet yoluyla her iletişim kurduğumuzda bunların kullanılabilir olduğunu söylemekte tereddüt etmiyoruz. Ayrıca, büyük bilgi tabanı stoğundan da çözümler bulabilirsiniz. Telefon desteği yok. Barındırma satın almak isteyip istemediğinizi, ancak deneyimimize göre, NameCheap en iyi etki alanı adı kaydedicisidir. Hiç şüphesiz tavsiye ediyoruz.

NameCheap’i ziyaret edin

2. iPage

ipage

İşte 1998’den beri müşterilere hizmet veren başka bir alan adı kayıt şirketi. Ayrıca, sunucularında 1 milyondan fazla web sitesi barındırılıyor. Görüşümüze göre, çok ucuz fiyatlarla barındırma ihtiyacı olan kullanıcılar için önemli barındırma hizmetleri sunuyoruz. Çoğu zaman fiyatları büyük ölçüde düşüren bol indirimlerde mevcuttur. iPage, EIG yönetimindedir; etkili iş grubu.

Dolayısıyla, yalnızca alan adını satın almak istiyorsanız, yıllık 8,99 ABD dolarına mal olacaktır. Ayrıca, alan gizliliğini etkinleştirmek istiyorsanız, ayrıca yıllık 9,99 ABD doları ödemek zorundasınız..

Web hosting planı satın alırken, ÜCRETSİZ alan adı alırsınız ve size sadece 24 $ / yıl maliyeti. Süper daha ucuz değil mi? Ve sınırsız web sitesi kurmanıza izin verilir. Üstelik, hizmet kalitesinden memnun değilseniz, 30 gün içinde geri ödeme istemekten çekinmeyin. Herhangi bir soru sormadan paranızı geri gönderecekler.

Şirket, Sitelock, güvenlik araçları, 1GB bulut barındırma depolama ve site oluşturucu gibi birçok freebies sunuyor. 200 $ ‘lık reklam kredisi de şirket tarafından ücretsiz olarak verilmektedir..

Alan adları, kolay yönetim sağlayan temiz bir kontrol paneliyle birlikte gelir. Dolayısıyla, farklı barındırma ve alan adı sağlayıcılarınız olduğunda endişelenmeyin. Onları kolayca çoğaltabilirsiniz. Şirket ayrıca VPS ve özel hosting planları gibi ölçeklenebilir seçenekler de sunuyor. Küçük bir projeye ev sahipliği yapmak ve bütçenizi kısıtlamak istediğinizde mükemmel bir seçimdir.

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, yardım vermekten çekinmeyin. Günün ne olduğu ve nereden geldiğin önemli değil. Hızlı yardım için onları arayın veya canlı bir sohbet açın. Aceleniz yoksa bir bilet de gönderirsiniz. iPage, web barındırma, etki alanları, web sitesi tasarımı ve hesap yönetimi kılavuzlarıyla ilgili çok faydalı bilgilerle yardım merkezini korur.

İPage’i ziyaret edin

3. EKLEME

godaddy en büyük alan adı kayıt şirketi

Bu şirket 1997 yılında kurulmuş ve 1999 yılında GoDaddy adını almıştır. 5000’den fazla çalışanı ve 14+ milyon müşterisi ile ne kadar büyük ve profesyonel olduklarını tahmin edebilirsiniz? GoDaddy en büyük alan adı kayıt kuruluşu olarak bilinir. Ve evet, çünkü yaklaşık 63 milyon alan yönetimi altında. Alan adları, barındırma, e-postalar, güvenlik ve çevrimiçi pazarlama vb.İle ilgili çok çeşitli web ürünleri sunarlar..

GoDaddy’nin çok çeşitli alan adı uzantıları vardır. .Com alan adı, 1. yıl için yalnızca 2,99 ABD dolarından edinilebilir. Gizlilik korumasının ad, e-posta adresleri, fiziksel adres ve telefon numarası gibi önemli bilgilerinizi gizlemesini istiyorsanız, 7,99 $ / yıl ödemeniz gerekir. Yenileme söz konusu olduğunda, 14,99 $ ödemek zorunda olduğunuzu görmek için şok olabilirsiniz. NameCheap’ten daha yüksek.

Güvenlik için SSL sertifikaları sunarlar, yıllık $ 55,99’dan başlar. Bu, diğer birçok şirketten çok daha yüksek, diğer ana bilgisayarlardan ucuz SSL satın alabilirsiniz. Öte yandan, aylık 3,99 ABD dolarından başlayan barındırma hizmetleri de sunuyorlar..

Çok temel planda (Ekonomi) 1 ücretsiz alan alacaksınız. 1 web sitesini barındırabilir ve büyük miktarda veri depolayabilir (100 GB depolama alanı). Ayrıca, izin verilen ziyaretçi / ay sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur. Şüphesiz, GoDaddy en iyi alan adı kayıt şirketlerinden biridir, ancak web barındırma için düşük kaliteli hizmetleri nedeniyle bunu asla önermiyoruz. En iyi 10 web barındırma sağlayıcısını takip etmenizi öneririz.

Bir alan adı veya web barındırma olsun, müşteri desteği her zaman dikkate almanız gereken en önemli faktördür. Bir alan adı olması durumunda, kayıt kuruluşundan fazla yardıma ihtiyacınız olmasa da, dikkate alınması gereken çok önemli bir faktördür. Telefon ve e-postalar gibi bazı destek kanalları 7/24 kullanılabilir. Canlı Sohbet yalnızca belirli saatlerde kullanılabilir. Etki alanlarında olduğu gibi, müşterinin destek hizmetlerine çok sık ihtiyacı yoktu, bu yüzden iyi olacak. Veya öneri, alan adı satın almak için hizmetlerinin önemli olmasıdır.

GoDaddy adresini ziyaret edin

4. BlueHost

bluehost ucuz alan adı kaydı

BlueHost’un tanıtıma ihtiyacı yok neredeyse herkes adını biliyor. Bir blogcu veya geliştirici olmanız ya da her tür kullanıcıyı tatmin eden e-ticaret sitesi için hizmetlerine ihtiyacınız olması önemli değildir. 2003 yılından beri müşterilere hizmet vermeye başladılar. Sadece bizim ve en iyi blog yazarlarının önerdiği değil, WordPress.org da bunu öneriyor. Yani, WordPress platformunu kullanarak bir site oluşturmak istiyorsanız, BlueHost güvenilir barındırma hizmetleri için mükemmel bir seçim olacaktır.

BlueHost, onlardan web hosting satın aldığınızda ücretsiz bir alan adı sunar. Bu nedenle, en iyi alan adı kayıt kuruluşunu arıyorsanız, elbette, çevrimiçi olmak için barındırma yapmanız gerekir. Bu nedenle, ÜCRETSİZ bir alan alabildiğinizde alan adını kaydettirmek için neden fazladan bir kuruş harcayabilirsiniz. Yani, tek bir yerde düşük maliyetli hosting ile ücretsiz alan kapmak fırsatı boşa harcamayın. Şirket, paylaşılan, bulut, özel, WooCommerce ve Yönetilen WordPress vb.Gibi çeşitli barındırma hizmetleri sunar..

2 milyondan fazla web sitesi yönetimi altında ve her geçen gün artmaktadır. Temel planı satın alarak 1 web sitesi barındırabilir ve 50 GB’a kadar veri ve 5 e-posta hesabı saklayabilirsiniz. Hosting hesabınızı yönetmek için endüstri geleneksel yazılımı olan yönetim için cPanel sunuyorlar.

Ödeyebiliyorsanız, iyi özellikli bir paket olan ve sınırsız sitelere izin veren “Artı” planını seçmeyi deneyin. Plan ayrıca sınırsız depolama alanı, bant genişliği, e-posta hesapları ve ücretsiz 200 $ arama motoru kredisi içerir.

Tüm planlar, servisi etkinleştirmek için az sayıda işaret gerektiren CDN seçeneğine sahiptir. CDN, web sitesini hızlı bir şekilde yüklemek için mükemmel bir hizmettir. BlueHost, müşterilere anında yardım etmeyi mümkün kılar. Bunun için canlı sohbet her zaman mevcuttur. Ayrıca, bilet sistemi ve telefon numarası da şirket tarafından sürdürülmektedir. Profesyonel olarak çalışmaya başlamak istiyorsanız, BlueHost hem alan adları hem de barındırma için güvenilir bir sağlayıcıdır.

BlueHost’u ziyaret edin

5. InMotion

inmotion tarafından en iyi hosting ve alan adı

InMotion, olağanüstü destek hizmetleri ve zengin özelliklere sahip planları nedeniyle büyük barındırma sağlayıcılarından biridir. Barındırma şirketlerinin çoğunun müşterilerine yardımcı olmak için canlı sohbet, telefon, bilet ve e-posta sağladığını sıklıkla görürsünüz. Ancak InMotion taahhütlü ekibi devam ediyor ve bir Skype hattı sürdürüyor. Kullanmak istediğiniz kanal hangisi olursa olsun 24 saat kullanılabilir. Ayrıca, web sitelerinde tutulan bilgi bankasından bilgi arayarak kendi başınıza öğrenebilirsiniz..

Alan adı hizmetleri söz konusu olduğunda, alan adı yılda 14,99 ABD dolarıdır. Kişisel bilgilerinizi gizlemek istiyorsanız, sadece 9,99 ABD doları olan WHOIS gizliliğine abone olmalısınız. Evet, düşük fiyatlarla alan adı sunan bazı şirketler var, ancak InMotion çok güvenilir ve iyi bilinen WordPress barındırma sağlayıcısıdır. Ayrıca BBB tarafından A + derecesi var.

Barındırma seçenekleri geniş bir yelpazede şirket tarafından sunulmaktadır. InMotion hosting planları genellikle indirimlerden yararlanır ve ÖZEL bağlantımızı kullanarak İş planında% 43’e varan indirimlerden tasarruf edebilirsiniz.

Sınırlı bütçe kullanıcıları için mükemmel olan 2 alan barındırabileceğiniz “Lansman” olarak adlandırılan çok temel plan. Bu anlaşma, 1-tıklama CMS yükleyici, maksimum hız bölgesi, açık kaynak platformları ve veri yedekleme özgürlüğü gibi tüm temel özellikleri içerir. Ayrıca, site reklamı için tüm planları 250 $ reklam kredisi içerir.

Etkileyici bir diğer özellik de güvenli geri dönüş. Uygulamanın daha yeni sürümü yeterince yanıt vermediyse ve kararsız davranış gösterdiyse, bu özellik önceki sürüme güvenle geri dönmenizi sağlar.

InMotion ayrıca WordPress kullanıcıları için özel bir plan yaptı. Bu nedenle, bizim gibi WordPress’i kullanmayı seviyorsanız, önceden yüklenmiş WordPress’i içeren WordPress hostingini seçmek harikadır. Ayrıca, paylaşılan barındırma ile aynı fiyata mevcuttur. Şirket, hizmet kalitesinden çok emin ve bu yüzden 90 gün para iade garantisi veriyorlar. Tamamen risksiz bir yatırım gibi geliyor.Kesinlikle hizmetleri önemli, bu yüzden bir hosting planı satın alın ve bir tane ücretsiz alan edinin.

InMotion Hosting’i ziyaret edin

6. 1. ve 1.

1 ve 1 düşük giriş alanları

Düşük tanıtım fiyatları ile bazı ucuz WordPress hosting ve alan adı kayıt şirketi arıyor; İşte 1 ve 1, hosting çözümlerine sahip harika bir alan adı kayıt şirketi. Tonlarca alan adı uzantısı vardır ve hatta nişinize veya .restaurant gibi işinize göre seçebilirsiniz..

“.İnfo” ve “.website” gibi ücretsiz alan adı uzantıları sunarlar. “.Com” alan adına ihtiyacınız varsa, ilk yıl için yalnızca 0,99 ABD doları tutarında ücret alırlar. Şirket, 1 ücretsiz e-posta hesabı, WhoIs eklentisi ve alan kilidi dahil olmak üzere .com alanıyla birlikte birden fazla özellik sunuyor..

Sadece alan adları değil, aynı zamanda geniş ürün kategorisi de sunmaktadırlar. Bu ürünler web hosting, site oluşturucu ve şablonlar, e-ticaret, pazarlama ve MS ürünleri, vb ile ilgilidir. Kendi şablon veya cPanel tabanlı hosting tasarımı için site oluşturucu ile bir hosting seçebilirsiniz. Bol kaynak sağlayan temel plan “Sınırsız”. Sınırsız depolama alanı içerdiği için tek hesapta sınırsız alan barındırabilirsiniz. Bu plan aynı zamanda SSL sertifikasını da içermektedir.

Üzerinde "Sınırsız" 20 veritabanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, plana 1 ücretsiz alan adı dahildir. Eğer onlardan bir hosting satın almak için karar verdiyseniz, o zaman onlar bile çok temel planı ile ücretsiz alan sundukları çünkü alan satın almak gerek yok. Dürüst olmak gerekirse, daha büyük projeler için barındırmalarını önermiyoruz. Ancak daha az sayıda ziyaretçiyle küçük projelere ev sahipliği yapabilirsiniz. Ayrıca, 40 gün iade süresi sağlarlar.

Şirket 7/24 destek hizmeti sunduğunu iddia ediyor. Ancak telefon görüşmesinden başka bir destek kanalı yok. Evet, telefon görüşmesi etkileşim kurmanın hızlı bir yoludur. Ancak İngilizce konuşmada veya ABD dışında iyi konuşamayan insanlar yardımda zorlanabilirler. Hizmetlerine kaydolmadan önce unutmayın. 1and1 ayrıca web barındırma, alan adı, SSL ve e-posta hizmetleri vb. İle ilgili tonlarca yararlı makaleyi korumuştur. Tüm makaleler görüntüleri kullanarak iyi açıklanmıştır.

Ziyaret 1 ve 1

7. HostGator

hostgator en iyi etki alanları kayıt şirketi 2019

2002’den itibaren, HostGator çok fazla zaman almaz ve hızlı bir şekilde en iyi web barındırma sağlayıcılarından biri olarak adını yaptı. Şimdi 8000 binden fazla alan adına ev sahipliği yapıyorlar. Bir etki alanının HostGator ile kaydedilmesi çok basittir. Satış teklifini bombalamak yerine prosedür çok basittir ve müşteri ne alacağını bilir. Kendi alan adınızı 13 $ içinde alacaksınız. Ayrıca, yetkisiz aktarımı önlemek için alan adı kilidini de destekler. Alan adı gizliliği, diğer birçok şirketle karşılaştırıldığında nispeten düşük bir fiyata sunulmaktadır..

Biz onların paylaşılan barındırma deneyim ve hala kullanarak, onlar were awesome. Son zamanlarda inanılmaz hızlı ve pürüzsüz olan Yönetilen WordPress hizmetine kaydolduk. 3 paylaşılan barındırma planı vardır. Sınırsız bant genişliği, MySQL veritabanları ve E-posta hesapları alacaksınız. Ayrıca, zahmetsizce yükleyebileceğiniz ton komut dosyaları vardır. HostGator 100 $ Google ve 100 $ Bing pazarlama kredisi sunmaktadır. Burada Google için öncelikle bu 100 $ krediden yararlanmak için 25 $ harcamanız gerektiğini unutmayın.

HostGator teklif 45 gün iade politikası. Uzun bir süre ve hizmetleri test etmek için yeterli. Dahası, aynı zamanda sektörün hakim döneminin üzerindedir. Paylaşılan barındırma yanı sıra, Cloud, VPS ve adanmış, vb gibi nispeten düşük fiyatlarla barındırma başka türleri de vardır.

Ayrıca, siteyi güvence altına almak için verileri yedeklemeniz gerekir, böylece şirket aylık 1.67 $ maliyet CodeGuard hizmetleri sağlar. Genel olarak% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi, 45 gün iade politikası, 1-cick yükleyici, ton web sitesi şablonları ile değerli hosting sunuyorlar. Ayda sadece 3,95 ABD doları için mükemmel değil mi??

Destek 7/24/365 ücretsiz numara ile sunulmaktadır. Müşterilerin rahatlığı için canlı sohbet ve bilet sistemi de mevcuttur. Görsel yardım için, tonlarca video eğitimine ücretsiz erişim sunarlar. Ayrıca, bu ucuz alan adı kayıt şirketi ve barındırma şirketi de diğer üyelerle etkileşimde bulunabileceğiniz bir forum oluşturur. Yani, tüm çözümlere tek bir yerde ihtiyacınız varsa, bunlar en iyi seçenektir.

HostGator’u ziyaret edin

8. Kayıt olun

register.com en iyi kayıt şirketi 2019

Register.com, en eski web hizmetleri sağlayıcılarından ve en iyi etki alanı kayıt şirketlerinden biridir. 1994 yılından beri sektörde. Şimdi yönetimi altında yaklaşık 2 milyon etki alanı ve bunu kullanan yüz binlerce memnun müşteri. Bu yüzden onları en iyi alan adı kayıt şirketlerinden biri olarak adlandırdık.

Şirket etki alanı, barındırma, E-posta Pazarlama ve SSL, vb dahil olmak üzere neredeyse 50 farklı ürün sunuyor. Ve bitti. Şimdi alan adınızı anında hazırlayacaklar. Akşam yemeği kolay.

Şu anda .com ve .net uzantıları yalnızca 0,50 ABD dolarıdır. Oldukça ucuz ha! Ancak, alan adı yenilemesi için önümüzdeki yıl 35 ABD doları ücret aldıklarını görünce şok olacaksınız. Yani, 1 yıl boyunca bir alana ihtiyacınız varsa, register.com harika. Kullanabileceğiniz başka bir numara, alan adını satın almaktır ve süresi dolduğunda NameCheap gibi diğer ucuz alan adı kayıt kuruluşlarına aktarın. Bu şekilde promosyon indirimlerini alabilir ve kendinizi yüksek yenilemelerden kurtarabilirsiniz..

WHOIS korumasını sadece 10 $ karşılığında da açabilirsiniz. Şimdi bir nedenden dolayı alan adınızı yenileyemiyorsanız, alan adınızı 1 yıl boyunca güvende tutacaktır. Ayrıca, bazı premium adlar istiyorsanız, kategoriye göre göz atabilir ve premium alanlar bölümü altına bir anahtar kelime ekleyebilirsiniz..

Blog ve e-ticaret ile ilgili ürünleri de satın alabilirsiniz. E-posta barındırma ihtiyacınız varsa, bunu yapabilir ve kendi özel e-posta hesabınızı yapabilirsiniz. Register.com 300GB depolama ve sınırsız bant genişliği gibi zengin özelliklere sahip hosting sunuyor, ancak hostinglerini önermedik. Ayrıca, en temel planlarında e-posta depolama için 20 GB ayrıldı. Hem Windows hem de Linux tabanlı hosting planları arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, hem alan adı hem de barındırma dahil olmak üzere yalnızca 1,96 $ / ay olarak tanıtım paketi sunarlar.

Ayrıca, 7/24 destek hizmetleri ve SSS’ler her zaman çok yardımcı olur. Bir telefon seçin ve arayın veya bir e-posta gönderin. Barındırma, satış, faturalandırma ve teknik destek için farklı hatlar kullandılar. Buna ek olarak, ABD ve Kanada’daki ücretsiz telefon numaraları da iletişime geçmek için kullanılabilir. Ayrıca, bilgi tabanı bölümü tarafından paylaşılan ipuçlarından ve öğreticilerden birçok şey öğrenebilirsiniz.

 • 2019’un En İyi 10 Web Hosting Hizmeti
 • En İyi En Ucuz WordPress Hosting 2019

Ziyaret Kayıt

9. DreamHost

Dreamhost son alan adı fiyatları

DreamHost sadece en iyi WordPress barındırma çözümünü sunmakla kalmaz, aynı zamanda en iyi alan adı kayıt şirketi olarak da bilinir. Web sitesi adı sadece 13,95 $ ve aynı yenileme oranıyla geliyor. DreamHost’tan alan adı satın almak, sizi kötü niyetli eylemlerden korumak için ücretsiz Alan Adı gizliliği de içerir. Çok sayıda alt alan adı oluşturabilirsiniz.

Şu anda .com, info ve .org gibi 350’den fazla alan adı uzantısı sunuyorlar. “Auto”, “manual” ve “ask me” gibi üç yenileme seçeneği vardır. Ayrıca, alan adının güvenliğini sağlamak için herhangi bir yetkisiz aktarımı önleyen alan adınızı kilitleme seçeneğiniz de vardır.

DreamHost, Paylaşılan, Yönetilen WordPress, Dedicated ve VPS hosting ve yönetim altında yaklaşık 1,5 milyon web sitesi ve blog barındırdığını iddia ediyor. Komut dosyalarını akıcı bir şekilde yüklemenizi sağlayan tek tıklatmalı yükleyici ile 7,95 $ ‘lık paylaşılan barındırma hizmeti vardır. Yeni başlayanlar için biraz pahalılar, ancak sınırsız site, depolama ve bant genişliği barındırabilirsiniz. Barındırma planları desteği şifreleyelim ve bir tıklama ile arama motoru sıralamasında yardımcı olabilecek SSL / TLS sertifikasını etkinleştirebilirsiniz..

SSD sürücülerinde depolanan ve sayfa yükleme süresini azaltan ve genel site performansını artıran veriler. Barındırma planları, otomatik kötü amaçlı yazılım taraması ile kolay CloudFlare entegrasyonunu da içerir. Sundukları benzersiz şeyler para iade garantisidir. 15 gün 30 gün para iade garantisi duyabilirsiniz. Ancak DreamHost, 97 günlük iz süresiyle birlikte gelir. Bu oldukça büyük bir dönem.

Şirket şu anda şirket içi müşteri destek ekibine sahiptir ve barındırma özelliklerinin yönetimi için özelleştirilmiş bir kontrol paneli sağlar. Onlara birincil kanallardan (e-postalar, telefon ve canlı sohbet vb.) Ve ayrıca Twitter üzerinden ulaşabilirsiniz..

Şirket içi destek ekibi, destek personelinin şirketin kendisinden işe aldığı anlamına gelir. Ekip, müşterilere nasıl yardımcı olacağını ve sorunlarını nasıl çözeceğini açıkça biliyor. Ayrıca boş zamanlarınızda bilgi tabanlarından çok şey öğrenebilirsiniz. Onlar bir tür pahalı hizmet sunuyoruz, ama bizce hizmetler layık.

DreamHost’u ziyaret edin

10. Name.com

ucuz ve en iyi alan adı kayıt şirketi

ICANN tarafından akredite edilmiş bu şirket 2003’ten beri çalışmaya başlıyor. Name.com, geniş bir ürün kataloğuna sahip. Web barındırma, e-posta, etki alanları, SSL, site oluşturucu aracı ve çok daha fazla dijital ürün sunuyorlar. Düşük maliyetli sağlayıcı olmayabilirler, ancak burada bu listede amacımız en iyi alan adı kayıt sitelerini tanımlamaktır. Ama çok pahalı değiller sadece 12,99 $ adı satın alabilirsiniz. Yalnızca bu, anahtar kelimelerinizle ilgili alan adı yoksa, süresi dolmuş alan adı verilerini de kontrol edebilirsiniz..

SSL, özellikle müşterinin bilgilerini korumak için bir güvenlik protokolü olan e-ticaret web siteleri için çok önemlidir. Birkaç tıklama ile kolayca etkinleştirebilirsiniz ve yılda 8,49 ABD doları olacaktır. Kişisel bilgilerinizi korumak için 4.99 dolara mal olacak WhoisGuard’a ihtiyacınız olabilir. Yani, sadece birkaç dolar harcayarak, çevrimiçi olmanız için güvenli bir yol sağlarlar. İşlem oldukça basit ve temiz, sadece adı arayın, sepete ekleyin ve bu ödeme ayrıntılarını doldurun.

Barındırma hizmetlerine biraz genel bir bakalım. Barındırma planı ücretsiz SSL sertifikası ve 100 GB bant genişliği ile birlikte gelir. 10 MySQL veritabanı oluşturmanıza ve sunucularında 10GB veriyi $ 4.99 / ay karşılığında depolamanıza izin verin. en az bir yıl abone olduğunuzda. Ayrıca sınırsız FTP hesabı oluşturabilirsiniz.

Ayrıca önceden yüklenmiş komut dosyaları (50+) seçeneği de sunar. Diğer özellikler arasında ücretsiz yedekleme, spam tarama, ileticiler ve 100’den fazla e-posta hesabı bulunmaktadır. Ayrıca, yatırımınız 30 günlük geri ödeme politikası kapsamında güvenlidir.

Ayrıca SEO ve barındırma ile ilgili ürünler sunuyoruz. SEO öğretmeni aracılığıyla size rakiplerin anahtar bilgileri ve site görünürlüğünü artırmak için öneri sağlayacaktır. Ne yazık ki özel bir canlı sohbet mevcut değil. Ancak Facebook ve Twitter vb. Kullanarak onlarla iletişime geçebilirsiniz. Daha fazla name.com için iyi yönetilen bir bilgi tabanı sağlanmıştır. Barındırma hizmetlerinin hayranı değiliz, ancak bir alan adı kaydettirmek için name.com önemli bir seçenektir.

Ziyaret Adı

En İyi Alan Adı Oluşturmak için Hızlı İpuçları

Yalnızca bir alan adı arıyorsanız, NameCheap’i öneririz, çünkü fiyatları diğerlerinden çok daha düşüktür ve ayrıca çeşitli yararlı freebies içerir. Hadi bunu yapalım.

Aklınızda bir ad var ve satın almak istiyorsunuz, ancak mevcut değilse ne olacak? Yani asla tek bir isme bağlı değil. Aşağıdaki önerileri aklınızda bulundurun.

Niş / Konu: Nişiniz (konu) nedir? Ardından konunuzla ilgili kelimeleri düşünün. Örneğin, konunuz yemekle ilgili ise yemek, yılan vb. Bir konu Örneğin, foodgeek.com ve receipeshub.com hakkında ne düşünüyorsunuz? Alakalı bir alan adı, ziyaretçiler için ilk iyi izlenimdir. Herhangi bir fikriniz yoksa, ad oluşturucuyu aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz: Shopify ve BusinessNameGenerator.

Genişleyen Seçenekler: Alanı kapsayan bir ad seçmenizi öneririz. Örneğin, bir alan adı recipehub.com satın alırsanız ve gelecekte herhangi bir tarifi paylaşmak için de kullanılabilir.

Unutulmaz: Yazması kolay bir isim seçmeye çalışın. Ayrıca, unutulmaz bir isim de çok gereklidir. Giysiler için garnitürler gibi yanlış büyüler kullanmayın çünkü birine söylemek zor.

Sayılar: Kullanıcıları şaşırtabilir ve çirkin görünmesini sağlayabilir. Sadece name-012.com’u hayal edin. Bu zor.

Kısa: 3 ila 4 kelime uzunluğunda alan adı neredeyse kayboldu. Peki şimdi ne olacak? Sadece mümkün olan en kısa adı seçmeye çalışın. Neredeyse 10 ila 12 karakterden oluşan isim, konuşması ve yazması kolay olduğu sürece harika.

Uzantı: .com, .org, .info gibi birçok uzantı vardır. En çok kullanılan uzantı olduğu için bir .com seçmenizi öneririz. Ayrıca, İngiltere gibi belirli bir ülkenin izleyicisini hedeflemek istiyorsanız o zaman .uk kullanmak harika olurdu çünkü bazı arama motorları sıralama avantajı da olacaktır.

İpucu: O sırada kaydolmak istemediğinizde alan adlarının çevrimiçi kullanılabilirliğini kontrol etmekten kaçının. Çünkü bir şirketin ismi satın aldığı ve size sattığı nadir durumlar vardır. Bu yüzden en iyi tanınan şirketleri seçiyoruz, ancak yine de bu beklentide aktif olmanızı istiyoruz.

Yukarıdaki yönergeleri aklınızda tutarak, harika bir alan adı bulabilir.

Alan Adı Nasıl Satın Alınır

Alan adı satın alma prosedürünü tanımanıza yardımcı olması için NameCheap’i tercih ettiğimiz için listeden herhangi bir alan adı kayıt kuruluşu seçebilirsiniz. Farklı bir şirket seçecekseniz endişelenmeyin, çünkü neredeyse tüm alan adı kayıt şirketi benzer bir işleme sahiptir.

Ucuz Ad’a gidin ve ardından satın almak istediğiniz alan adını yazın

namecheap alan adı satın nasıl

Bundan sonra, alan adının kullanılabilir olup olmadığını size göstereceklerdir. Ayrıca, çeşitli uzantılara sahip tonlarca başka alan adı önerisi de gösterirler. Şimdi Sepet ekle simgesini tıklayın. Görsel yardım için aşağıdaki resme bakın.

alan adını sepete ekle

Aynı zamanda, ekranın sağ tarafında gider tablosunu görebilirsiniz. Sadece tıklayın "Sepeti Görüntüle" buton. Burada mutlaka başka bir şeye ihtiyacınız yok.

seçilen alanın fiyatı

Ardından, alan adını satın almak istediğiniz süreyi göreceksiniz. Süre, alan adınızın süresinin sona ereceği süredir. Her şey bütçenize bağlıdır ve eğer karşılayabiliyorsanız, daha uzun bir süre satın alın. Örneğin, 3 yıl abone oluyoruz. Büyük süre biraz kuruş kurtarabilir.

Alan adınızı otomatik olarak yenilemek için şirket tarafından verilen Otomatik Yenileme seçeneği.

Başarılı yenileme için tutarı bağlı banka hesabında tutmanız gerektiğini unutmayın; aksi takdirde size çeşitli uyarılar gönderirler.

Ayrıca 1. yıl için ücretsiz verilen WhoisGuard’ı etkinleştiriyoruz ve bir sonraki bölümde çok az ücret alıyorlar. Ve 1 yıl sonra yenilemek isterseniz, otomatik yenileme seçeneği de verilir..

WhoisGuard

WhoisGuard, ad, telefon numarası, adres, e-posta kimliği gibi özel bilgilerinizi koruyan bir alan adı eklentisidir.

Neden Bilgilerin Korunması

Çünkü koruma katmanını etkinleştirmediyseniz, herkes kişisel bilgilerinizi görür. Bu nedenle, kolayca karşılayabiliyorsanız spam gönderenlerden ve bilgisayar korsanlarından korunmasını sağlamalısınız. Ancak bunun gerekli bir eklenti olmadığını unutmayın.

Süreyi ve diğer seçenekleri seçtikten sonra “Siparişi Onayla”".

whois bekçi mahremiyeti ile isim

Şimdi sizden bir hesap oluşturmanızı istiyorlar. Gerekli alanları doldurmak çok kolay ve hepsi bu. Hesap, alan adları listesi ve süresi dolan alan adı gibi çeşitli faktörleri izlemeye yardımcı olur..

Hesabı oluşturduktan sonra önünüzde Adres, Şehir, İl, Posta kodu ve Telefon numarası gibi bilgileri doldurmanızı isteyen bir iletişim bilgileri sayfası açılacaktır..

Detayları doldurduktan sonra “Devam” a tıklayınız. Sonraki sayfalarda çeşitli bilgiler göstereceklerdir. Özel bir şey yok, sadece bakın ve devam edin.

Bir sonraki ödeme yöntemini seçmek. NameCheap, satın alma işlemlerinin ödemesini yapmak için 3 yol sunar. Ödeme yöntemini seçin ve ardından “Devam” düğmesine basın.

alan adı için nasıl ödeme yapılır

Bundan sonra, sağ tarafta küçük bir kutu göreceksiniz. “Paypal” düğmesine tıklayın, işte başladınız. Oturum açma ayrıntılarını girmeniz gereken PayPal sayfanıza yönlendirilecektir..

paypal kullanarak ödeme yap

Siparişin işlenmesi birkaç saniye sürecektir. Ve alan adı sizindir. Namecheap ayrıca şarkı söyleme sırasında canlı sohbet sunar. Bu nedenle herhangi bir rahatsızlık durumunda onlarla konuşmaktan çekinmeyin. Oldukça hızlılar.

NameCheap’ten web barındırma satın alırken alan adına kaydolduğunuzda, şirket sizin için otomatik olarak yapacağından alan adını ve barındırma işlemini yapmanız gerekmez. Ancak, yüksek yenileme oranlarından kaçınmak için farklı bir alandan bir alan adı ve barındırma satın aldığınızda.

Web barındırma satın alırken alan adı için kaydolduğunuzda, şirket otomatik olarak sizin için yapacağı için alan adını ve barındırma işlemini yapmanız gerekmez. Ancak bir alan satın aldığınızda ve yüksek yenileme oranlarından kaçınmak için farklı şirketlerden barındırma yaptığınızda, bunları bağlamanız gerekir..

Alan Adı Barındırma Nasıl Yönlendirilir

 • Düşüncelerinden çok daha kolay. Bir alan satın aldığınızda, şirket size alan yönetimi için bir kontrol paneli sunar. Kontrol panelinin nerede olduğunu bilmiyorsanız, alan adı kayıt şirketi tarafından gönderilen e-postalarınızı kontrol etmeniz gerekir. Veya alan adı kayıt sitesi sitenize gidin ve şarkı söyleyin.
 • Etki alanı kontrol paneline giriş yaptığınızda Etki Alanı / Etki Alanı listesi sekmesine girer.
 • Bundan sonra, barındırmaya bağlanmak istediğiniz alanın yakınındaki Yönet düğmesine tıklayın

alan adı barındırmaya nasıl yönlendirilir?

Şimdi “Ad Sunucusu” bölümünü bulana kadar aşağı kaydırın. Ardından açılır oku tıklayın ve “Özel” i seçin.

Şimdi “Name Server 1” ve “Name Server 2” yi koymalısınız.

ad sunucularına dns yapıştır

“Ad Sunucusu 1 ve 2” yi tekrar almak için e-posta hesabınızı kontrol edin. Ancak şu anda barındırma şirketi tarafından gönderilen e-postayı açın. Ancak, Ad sunucusunu orada bulamadıysanız, barındırma kontrol panelinize giriş yapın veya barındırma şirketiyle iletişim kurun.

· Barındırma kontrol paneline / Hesap Yönetim Paneli’ne giriş yaptığınızda, çoğunlukla kenar çubuğunda verilen “Hesap Bilgileri” ni bulun.

İsim sunucuları aşağıdaki gibi görünür

ns1.bluehost.com

ns2.bluehost.com

Lütfen barındırma sağlayıcınız tarafından verilen ad sunucusunu kullanın.

 • Şimdi Ad sunucularını kopyalayın ve yukarıdaki resimde gösterilen “Ad Sunucusu” bölümüne yapıştırın.
 • Bundan sonra değişiklikleri kaydedin. Şimdi web barındırma ve alan adınızı tamamen yaymak 4 ila 48 saat sürecek.
 • Ve bu kadar.

Şimdi nasıl alan satın almak ve daha sonra web hosting ile bağlamak açık olduğunu düşünüyorum. Hala açık olmayan bir şey bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sonuç – Peki, En İyi Alan Adı Kayıt Şirketi Nedir?

Peki, bu en iyi alan adı kayıt şirketlerinin listesidir, ancak kişisel önerilerimiz nelerdir? Görüşümüze göre, sadece bir alana ihtiyacınız varsa, NameCheap harika bir alan adı kayıt kuruluşudur, çünkü ucuz fiyatlarla alan adları sunarlar ve yenileme fiyatı da makul olur. SSL Yenilemesi ve WhoisGuard da çok düşük maliyetlidir.

Ama bir alan adı da dahil olmak üzere web hosting arıyorsanız o zaman WordPress.org tarafından da desteklenen BlueHost için gidin. Uygun fiyatlı, kaliteli WordPress barındırma sağlayıcısıdır ve ÜCRETSİZ bir alan adı alırsınız.

Yani bunlar bizim önerimiz, şimdi bütçenize ve gereksinimlerinize göre seçim yapma sırası. Ve zaten birini denediyseniz, hangisinin en iyi alan adı kayıt şirketi olduğunu paylaşmaktan çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map