Kuidas veebisaiti luua: juhend A-Z algajatele

Selles artiklis näitan teile veebisaidi loomise olulisi samme.


 1. Registreeri domeeninimi
 2. Veebimajutuseks registreerumine
 3. Kujundage oma veebileht
 4. Kinnitage ja testige oma veebisaiti
 5. Finetune ja kasvada

Põhilise veebisaidi loomine on lihtne. Töö ise ei tohiks võtta rohkem kui tund. Valikute mõistmine ja nende oma olukorda sobitamine pole aga sugugi kerge.

Kuna mõned toimingud võivad nõuda lisateadmisi, mis ei kuulu selle artikli reguleerimisalasse, olen vajadusel lisanud lingid üksikasjalike ressursside juurde.

Miks loote veebisaiti?

Enne kui alustame, on oluline kõigepealt määratleda oma eesmärk.

Me kõik teame, et veebisait võib olla oluline osa teie veebis olemisest – nii äriüksuse kui ka eraisikuna. Üksikisiku jaoks võib see olla midagi nii lihtsat kui põhiprofiil või üksikasjalik nagu kogu teie portfell. Ettevõtjate jaoks tuleks seda käsitleda teie vara osana ja seostada teie profiili, toodete või teie tehtud asjadega.

Selge eesmärgi pidamine võimaldab teil langetada parema otsuse – st milliseid platvorme kasutada, milliseid turunduskanaleid kaasata jne..

Mõned tüüpilised põhjused, miks veebisait luuakse:

 • Toodete müümiseks – Kui teie peamine eesmärk on toodete müük, peaks teie veebisait sisaldama tooteesitlusi, veebipõhist ostukorvi, turvalist makseväravat ja eelistatavalt müügikohasüsteemi..
 • Et kuva teave – Kui teie eesmärk on kuvada ettevõtte või isiklikku teavet, kaaluge lihtsa ühelehelise veebisaidi loomist taskukohasele platvormile.
 • Praeguste ideede ja kogemuste jagamiseks – Blogi on tavaliselt parim nendele kasutajatele, kellele meeldib kirjutada ja oma ideid maailmale jagada.

Need põhjused ei pea üksteist välistama. Näiteks võib teil olla veebisait, mis ühendab kahte või enamat ülaltoodud elementi.

Olulised sammud oma veebisaidi loomiseks

Kui olete oma veebisaidi eesmärgid välja sortinud, on aeg ehitada! Alustamiseks peate esmalt…

1. Registreerige domeeninimi

Mis on domeeninimi??

Veebisaidi loomiseks peate kõigepealt domeeninime.

Domeeninimi on aadress, mis tuvastab teie veebisaidi Internetis. Mõned näited hõlmavad Yahoo.com, Google.com või BuildThis.io (veebisait, mida praegu loete).

Kuhu domeeninimi registreerida??

Domeeni omamiseks peate selle domeeni registripidajal registreerima.

Domeenide registripidaja aitab teil enne registreerimisega jätkata, kas domeeninimi on ainulaadne. GoDaddy ja NameCheap on kaks populaarset domeeniregistripidajat. Olen neid väga pikka aega oma domeenide haldamiseks kasutanud.

Kuidas valida domeeninime??

Domeeninime valimine on sageli kõige raskem osa, kuna see ei pea mitte ainult kajastama teie kaubamärki, vaid olema siiski lihtne, lihtne ja meeldejääv.

Teie domeeninimi peab olema kordumatu – see nimi ei tohi kuuluda teisele isikule ega organisatsioonile kogu maailmas. Üldine rusikareegel, mida peaksite domeeninimede loomisel silmas pidama, on järgmine:

 • Jätke see lühikeseks ja hõlpsasti meelde
 • Ärge kasutage kaubamärgiga nimesid
 • Otsige võimalusel .com või .net
 • Ole loov ja kasuta liitsõnu või koosseisulisi sõnu
 • Proovige muuta see märksõna asjakohaseks

Näpunäited

 • Kui teil on keeruline domeeninime välja mõelda, võite ideede jaoks alati kasutada domeeninimede generaatoreid. Mõned populaarsemad neist on Wordroid ja Lahja domeeni otsing.
 • Kui olete algaja, soovitame domeeninime leidmiseks minna GoDaddy või Namecheapisse. Mõlemad hõlbustavad algajatel domeeninime ostmist ja registreerimist.

2. Liituge veebimajutuskontoga

Mis on veebi?

Veebihost on suur arvuti (ehk server), mida kasutatakse teie veebisaidi osana vajalike failide salvestamiseks.

Mõelge sellele kui majale, kus hoitakse mööblit ja kodutehnikat – maja on teie veebi ja kõik, mis vähegi läheb sisse maja on teie veebisaidi sisu. Veebisaidi sisu sisaldab üldiselt teksti, pilte, videoid ja muid elemente, mida peate vajalikuks.

Millised on teie valikud hostimisel?

Veebimajutus on täna saadaval mitmes paketis. Traditsiooniliselt tegeleb veebimajutusteenuste pakkuja ainult põhitarkvara ja tehnilise toega serverite rentimisega. Veebisaidi majutamine tavapärase hostimise pakkujaga on tavaliselt odavam ja paindlikum; kuid vajavad veebisaidi seadistamiseks natuke lisatööd.

Tänapäeval ühendavad ettevõtted erinevaid teenuseid ja võimaldavad kasutajatel veebisaite üles ehitada, hostida ja hallata kõik ühe teenusepakkuja kaudu. Tavaliselt kutsume neid ettevõtteid veebisaitide ehitajateks või veebipoodide ehitajateks. Veebisaidi majutamine nendel nn komplekteeritud platvormidel on tavaliselt kallid ja vähem paindlikud; kuid peate veebisaidi või veebipoe hõlpsalt üles ehitama.

Stardimajutusplatvorm

Kui alles alustate – tavaline jagatud hostimine on tavaliselt piisavalt hea. Selle jaoks soovitan Hostingeri ühtset kava – see võimaldab teil majutada ühte veebisaiti madala hinnaga, ainult 0,80 dollarit kuus.

Hostingeri hostimineHostingeri ühtne plaan – võõrustage ühte veebisaiti, kus on 10 GB SSD-salvestusruumi ja 100 GB ribalaiust (alustajatele rohkem kui piisavalt), hinnaga 0,80 dollarit kuus.

E-poe / veebipoodide hostimisplatvorm

Kui plaanisite tooteid müüa otse oma veebisaidilt (pood), peaksite kontrollima Shopify Basicut (alghind 29 dollarit kuus).

Ostke platvorme800 000 veebipoodi kasutab Shopify, sealhulgas NBA Lakers Store ja Tattly.com. Shopify Basic algab 29 dollarist kuus.

Veebisaitide / väikeettevõtete hõlpsasti valmistatava hostingu platvorm

Kui teil on vaja vaid lihtsat veebisaiti oma ettevõtte portfelli ja kontaktandmete tutvustamiseks, võib komplekteeritud hostimisvõimalus olla õige. Wix ja Weebly on kaks saidiehitajat, mis mulle meeldivad – me kirjutame neist kahest põhjalikult ja meie arvustusi saate vaadata siit – Wixi ülevaade / Weebly ülevaade.

Wix komplekteeritud valikunaVeebiteenusena pakutav Wix võimaldab teil veebisaidi loomiseks töötada koos lohistamise visuaalse redigeerijaga ka siis, kui teil pole kodeerimisega seotud teadmisi. Wix Unlimited Plan algab 12,50 dollarist kuus.

Näpunäited

 • Saadaval on erinevat tüüpi hostimist: jagatud hostimine, pühendatud serverite hostimine ja pilve / VPS-i hostimine.
 • Kui olete väike veebisait, on odavam minna jagatud hostimiskavadele. Suurematel saitidel on soovitatav kasutada kas pilve või spetsiaalset hostimist.
 • Mõned peamised omadused, mida peate enne veebi valimist arvestama, on nende hinnakujundus, serveri kiirus ja tööaeg. Hostinger (algajatele), aga ka InMotion Hosting ja SiteGround (suuremate veebisaitide jaoks) on mõned populaarsed nimed.
 • Kui kavatsete tooteid otse oma veebisaidilt müüa, kaaluge kaupluseehitaja, näiteks Shopify või BigCommerce kasutamist.

3. Kujundage oma veebilehed

Kui olete oma domeeninime ja veebimajutaja valmis, on aeg midagi Internetti välja panna. Veebilehtede kujundamiseks võite palgata veebiarendaja või teha seda ise.

Arutame siin üksikasjalikult, kuidas veebiarendusülesannet tellida. Kui plaanite palgata kellegi, kes arendaks teie veebisaidi teie jaoks, peaksite jätma järgmised toimingud vahele ja liikuda sellele lehele.

DIY-ide jaoks on kolm lihtsat viisi veebilehe kujundamiseks:

1- Mida-näete-on-mida-saate (WYSIWYG) veebiredaktor

WYSIWYG-redaktor võimaldab teil veebisaiti seadistada ja veebilehti nullist kujundada ilma kodeerimiseta. See töötab täpselt nagu tavaline tekstitöötlusprogramm – alustate malli või tühja lehega, seejärel loote oma veebisaidi lehed. Kui see on tehtud, täidate nad sisuga ja laadite faili edastusprotokolli (FTP) abil kogu kausta oma veebi üles.

Selle meetodi kasutamiseks on kõige parem, kui teil on HTML / CSS-i põhioskused ja üldised teadmised Interneti toimimise kohta.

Saadaval on mitu WYSIWYG-i veebitoimetajat – mõned on mitteäriliseks kasutamiseks tasuta, teised võivad vajada tasulist litsentsi. Microsoft Expressioni veeb, Google’i veebidisainer, SinineGriffon, ja Avatud element on mõned head, mida kontrollida.

FTP programmi jaoks – FileZilla ja WinSCP on kaks parimat tasuta varianti.

Microsoft Expression - WYSIWYG toimetajaNäide – siin on Microsoft Expressioni veebiredaktori ekraanipilt. Kaustaloend (vasakul) – struktureerige oma veebisait kaustade abil. Redaktor (keskel) – kirjutage ja vormindage oma tekst siia. Stiilid / tööriistakast (paremal) – kujundage ja kujundage oma leht CSS-i abil (valikuline). Pange tähele, et peate looma lehe nime indeksi (.html / .htm / .php / .asp) – see töötab teie veebisaidi avalehena.

See valik on võimalik ainult siis, kui kasutate traditsioonilist hostimist (st hostingerit). WYSIWYG-redigeerija kasutamine on paindlik ja lõbus, kui teile meeldib veebikodeerimise õppimine … kuid see pole teostatav võimalus algajatele, kes soovivad veebisaiti koheselt.

2- Sisuhaldussüsteemi (CMS) kasutamine

Enamikku veebisaite ehitatakse ja hallatakse tänapäeval CMS-iga. CMS-il on saidi omaniku seisukohast palju eeliseid. Neid on lihtne hallata, disain ja arendus on paindlikud ning tasuvad (tasuta!) – kolm peamist eelist.

Kui te pole sellest veel kuulnud, on WordPress, mis annab umbes 33% kõigist Interneti-veebisaitidest populaarseim CMS maailmas.

Neile, kes valivad tavapärase hostimisvõimaluse 2. sammus, saate WordPressi installida vaid mõne klõpsuga.

WordPressi installimine HostingerisseWordPressi saab hostingeris seadistada järgmiselt. Logige sisse oma hostingeri kontole, minge veebisaidile > Automaatne paigaldaja > WordPress > Seadistage parool ja veebisaidi nimi > Installi.

Kui WordPress on installitud, saate veebisaidi põhiraamistiku. Seejärel saate oma veebilehti kujundada WordPressi malli abil. Eelnevalt ehitatud WordPressi mallid on saadaval tasuta veebisaidil WordPress.org (ametlik teemade kataloog). Või võite osta premium-malle professionaalsetelt arendajatelt, näiteks Elegant Themes või Artisan.

Disha selgitas siin, kuidas WordPressi abil ajaveebi või veebisaiti luua. Järgige juhiseid juhuks, kui vajate lisateavet.

Märkus. Te ei saa CMS-i kasutada, kui valisite 2. sammus platvormi „Bundle”, nagu Wix või Weebly..

3. Pukseerimisveebisaidi / poe ehitaja kasutamine

Veebisaidi / poe ehitaja on lihtsaim ja kiireim viis veebisaidi loomiseks.

Te ei vaja veebiarendusalaseid oskusi – vali lihtsalt eelnevalt ehitatud mall, haara ehitajalt vajalikud veebielemendid (st kontaktvorm, rippmenüüd, Google Map, tasunupud, ostukorv jne) ja täisfunktsionaalne veebisait on valmis.

Internetis on hajutatud palju veebisaitide ehitajaid – Wix ja Weebly on kaks kõige populaarsemat. Ja nagu eespool mainitud, oleks Shopify suurepärane valik, kui ehitate veebipoodi.

Wixi demo

Veebisaidi loomine ja redigeerimine Wix Editori abilVeebilehe kujundamine aadressil Wix: saidimenüü (vasakul) – hallake lehti, valige saidi taust, määrake saidi navigeerimine, lisage tekste ja linke, laadige siia pilte jne; Joondus (keskel / vasakul) – siin saate veebisaidi elemente korraldada ja joondada; Eelvaade (üleval paremal) – oma veebisaidi salvestamine, eelvaade ja avaldamine.

Wixi eelinstalleeritud mallide veebisaidi kujundamineWixi mallid – Wixis on sadu eelvalmis malle (vaata kõiki).

Shopify demo

Veebisaidi loomine ja redigeerimine Shopify redigeerija abilKujundage oma veebipood esiplaanil oleva Shopify veebipoes. Menüü (vasakul) – valige teemad ja lisage siia poodielemente (slaidid, pealkirjad, pildid, jalus jne); Eelvaade (keskel / paremal) – saate oma kaupu siin eelvaatena vaadata.

Shopify mallidShopify pakub laias valikus tasuta ja premium-teemasid (vaata näidiseid).

Hostgatori veebisaidi ehitaja demo

Gatori veebisaidi ehitajaGator Website Builderi kasutamine – menüü (vasakul) – saate valida teemasid, lisada lehti ja lisada siia lehejaotis; Eelvaade (keskel / paremal) – liikuge ülemise navigeerimisriba lehekülgede vahel; oma veebisaidi salvestamine, eelvaade ja avaldamine.

Tasuta teemad saidil Gator Website BuilderTäielikult kohandatavad ja reageerivad veebisaidimallid, mida pakutakse Hostgator Website Builderis.

Näpunäited

 • Sirvige ühel lehel tasuta e-kaubanduse saitide malle Shopify, BigCommerce, Wix ja Weebly abil
 • Üksikasjalikud juhised veebisaidi loomiseks Wixi abil
 • Vaadake Wixiga loodud veebisaitide näiteid
 • Samm-sammult juhised veebisaidi loomiseks Shopify abil
 • Vaadake näiteid Shopify abil loodud veebisaitidest

4. Veebisaidi valideerimine ja testimine

Kui teie veebisait on valmis – on aeg kontrollida ja testida selle toimimist suuremates brauserites (Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge, IE 11 jne), aga ka erinevates ekraanisuurustes.

Saame neid teste veebis tasuta tööriistade abil käivitada.

Märgistuse valideerimine

W3C - kinnitage oma veebisait, kui olete selle loomisega lõpule jõudnudKinnitage oma veebisaidi märgistus hõlpsalt, kasutades seda W3C märgistuse valideerimisteenus.

Mis on märgistuse valideerimine? Koodide keeltel või skriptidel, näiteks HTML, PHP jms, on kõigil oma vormingud, sõnavara ja süntaks. Märgistuse valideerimine on protsess, mille käigus kontrollitakse, kas teie veebisait järgib neid reegleid.

Brauseri test

Testige oma veebisaiti erinevates brauseritesSaate oma veebisaidil testida kuni 115 erinevat brauserit ühe korraga Brauseripildid.

Ekraanitesti

Testige oma veebisaiti erineva ekraanisuurusegaKasutage Ekraanilint oma veebilehe eelvaate kuvamiseks monitoridel, tahvelarvutitel, nutitelefonidel ja muudel erinevatel ekraanisuurustel.

5. Veebisaidi täpsustamine ja laiendamine

Oma veebisaidi Internetis avaldamine on esimene etapp. Oma veebisaidi edu tagamiseks on veel palju teha. Siin on mõned ülesanded, millest alustada …

Veebisaidi kiiruse peenhäälestamine

Google on selgelt öelnud, et saidi kiirus on üks selle järjestamise tegureid. See tähendab, et teie sait võib kiire laadimise korral olla kõrgemal.

Samuti – mida kiiremini teie veebisait laaditakse, seda õnnelikumad on teie veebisaidi külastajad. Lugematutes juhtumiuuringutes ja eksperimentides on tõestatud, et veebisaidi aeglane laadimine kahjustab kasutajakogemust ja mõjutab veebisaidi tulusid. Amazon oleks kaotanud hinnanguliselt 1,6 miljardit dollarit tulu, kui tema sait aeglustuks isegi ühe sekundi võrra.

Kui teie veebisaidi praegune kiirus on aeglane, õppige, kuidas seda paremaks muuta.

Parandage veebisaidi otsingu nähtavust

Oma veebisaidi märkamiseks ei pea te olema otsimootori optimeerimise (SEO) meister. Kuid mõned põhilised otsingumootori optimeerimise oskused on alati head.

Looge veebimeistri konto aadressil Google’i otsingukonsool oma veebisaidi Google’ile saatmiseks ja SEO probleemide tuvastamiseks. Tehke põhilised märksõnauuringud ja optimeerige seejärel oma lehe pealkiri ja peamiste märksõnade pealkirjad. Rakendage oma saidil skeemi märgistus, et otsingutulemite lehtedest eristuda.

SEO nõuannete saamiseks lugege meie SEO mannekeenide juhendit.

Rakendage HTTPS

Pärast seda, kui Google Chrome hakkas HTTP-veebisaite sildistama mitte turvaliseks, on SSL-sertifikaat muutunud suureks ettevõtmiseks. Veendumaks, et kasutajad teie veebisaiti usaldavad, on vajalik HTTPS-ühendus.

Lisage olulisi lehti

Ükski kaks veebisaiti pole kunagi samad, kuna need võivad teenida erinevat eesmärki ja / või funktsiooni. Igal veebisaidil peaks siiski olema kolm standardset lehte: register (avaleht), teave lehe kohta ja kontaktleht.

Koduleht

Koduleht on sageli esimene koht, kus enamik külastajaid pärast teie veebisaidile maandumist näevad. Teie koduleht peaks pakkuma õiget heli ja viima külastajaid teie saidile sügavamale.

Veebisaidi näide - HausNäide – Hausi kodulehel on selge navigeerimismenüü ja galerii stiilis kujundus (mis sobib suurepäraselt tooteesitluseks).

Teave lehe kohta

Veebilehe Teave eesmärk on oma külastajatega kontakti loomine. See võimaldab teil ennast tutvustada ja anda üksikasjalikku teavet (hästi?) Oma veebisaidi kohta. Tavaliselt soovitatakse lisada fotod inimestest, kellele see veebisait kuulub ja kes seda haldavad.

Veebisaidi näide - Bulldogi nahahooldusNäide – Bulldog Skincare’i leht About About saadab armastusväärse ja meeldejääva sõnumi.

Kontaktleht

Oluline on suhelda oma kasutajate ja potentsiaalsete klientidega. Seega – kontaktleht. Lisage kõik võimalikud suhtluskanalid (sotsiaalmeedia profiilid, kontaktvormid, e-posti aadress jne), et veenduda, et külastajad saavad teiega ühendust võtta.

Näide veebisaidist - SurveyateNäide – Survicate’i kontaktide leht on kaunilt kujundatud suurte vormiväljadega, selge tegevusele kutsumine; ja koosneb kogu vajalikust teabest.

Laiendage oma ulatust sotsiaalmeedia platvormidel

Teie veebisait peaks olema esindatud ka sotsiaalmeedia platvormidel, kus suurem osa teie sihtrühmast on Hangoutis. BuildThis.io jaoks tähendab see Facebooki ja Twitterit. Teiste jaoks võib see olla LinkedIn, Tumblr või Pinterest.

Siin on mõned sotsiaalmeedia turunduse näpunäited algajatele.

Lisage favicon

Kas sa nägid kirja “B”Kollases ringis, mis ilmus teie brauseri vahekaardi vasakus servas? Seda nimetatakse faviconiks. Nagu logo, on ka favicon väiksem visuaalne element, mis tähistab veebisaiti.

Favicon on moodi väike kaubamärgitehnika, mille veebisaitide omanikud sageli tähelepanuta jätavad. Kui see kõlab nagu teie – kasutage neid abiks tasuta faviconi generaatorit.

Koostage veebisaidi KKK-d

Kas saate oma veebisaidi tasuta teha??

Tasuta veebisaidi saate luua kasutades tasuta veebimajutus nagu 000Webhost pakub või kasutades mõne veebisaidi ehitaja pakutavat tasuta paketti. Näiteks pakub Wix piiratud ressurssidega tasuta paketti, mis sobib väikeste ja väikesemahuliste veebisaitide jaoks.

Kuidas luua oma ettevõttele veebisaiti??

Veebisaitide koostajad on väikeettevõtetele ideaalne viis luua oma veebisaite ilma allhankeid tegemata. Need valikud ei vaja tehnilisi teadmisi ja pakuvad sageli eelprojekteeritud malle, mis võivad olla kasulikud > Alustamiseks klõpsake siin.

Milline on parim veebisaidi ehitaja?

“Parim” on subjektiivne termin – see, mis sobib meile kõige paremini, ei pruugi teile sobida. Populaarsuse osas – Squarespace on 22% turuosaga populaarseim veebisaitide koostaja. Neile järgnevad vastavalt teisele ja kolmandale kohale Wix ja GoDaddy GoCentral.

Kas ma saan Google’is veebisaiti luua??

Google pakub saidi ehitajat oma G Suite’i tootevaliku osana. Hinnad algavad 5,40 dollarist kasutaja kohta kuus.

Kuidas luua veebisaidilt PDF-i??

Kui teie arvutisse on installitud Adobe Reader, saate veebilehe bt abil luua PDF-faili, vajutades CTRL-P. Avanenud prindimenüüst valige väljund PDF-i ja salvestage fail siis.

Saage nüüd valmis!

Nüüd teate rohkem kui piisavalt eduka veebisaidi loomiseks ja ülesehitamiseks. On aeg oma teadmised tööle panna. Alustage nüüd ja kallutage internetti!

* Tõlge: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map