Samouczek: Jak założyć udaną firmę wysyłkową za pomocą Shopify

Twórcy stron internetowych stali się dziś stosunkowo popularni, ale Shopify to fantastyczny wybór dla dropshipping. W prostych słowach możemy podsumować jego przewagę w trzech obszarach; jest prosty w użyciu, wydajny i przyjazny dla dropshipping.


Interfejs graficzny użytkownika wraz z gotowymi szablonami i blokami do budowy witryny sprawia, że ​​może być używany praktycznie dla każdego. Nie musisz uczyć się kodowania ani projektowania, możesz po prostu przenosić rzeczy tam, gdzie chcesz.

W dzisiejszych czasach słyszymy coraz więcej historii sukcesu w branży dropshipping. Na przykład Marc zarobił 178 492 USD poprzez dropshipping produktów amerykańskich i europejskich za pomocą Shopify i Spocket (przeczytaj studium przypadku).

Możesz przeczytać naszą szczegółową recenzję Shopify tutaj.

Mimo że Shopify koncentruje się na szybkim i łatwym tworzeniu witryn, ma rozbudowany sklep z aplikacjami, dzięki któremu można rozszerzyć funkcjonalność. Funkcje, które możesz dodać, obejmują szeroki zakres i obejmują wszystko, czego potrzebuje dropshipper – od źródeł towarów po obsługę płatności i wysyłkę.

Oto kroki, aby rozpocząć działalność dropshipping Shopify:

Spis treści

 1. Zarejestruj konto Shopify
 2. Zainstaluj aplikacje dropshipping
 3. Wyszukaj produkty, które chcesz
 4. Zaimportuj wybrane produkty do swojego sklepu
 5. Konfigurowanie sklepu Shopify
 6. Dostosowywanie sklepu dropshipping Shopify
 7. Konfigurowanie płatności
 8. Kupuj aplikacje dropshipping

Przeglądaj Shopify

 • Odwiedź i zarejestruj się na Shopify
 • Zobacz wszystkie motywy Shopify
 • Przykłady strony Shopify
 • Kupuj plany i ceny

Zanim zaczniesz: przeprowadź badanie słów kluczowych

Kluczem do sukcesu w dropshipping jest znalezienie opłacalnej niszy. Zanim zaczniesz budować swoją witrynę, przeprowadź badania na temat tego, które towary mogą być dla Ciebie najlepsze. Aby temu zaradzić, ważne jest badanie słów kluczowych.

Jako tani (darmowy) sposób na zrobienie tego, spróbuj skorzystać z Planer słów kluczowych Google i przetestuj produkty, które myślisz o sprzedaży. To da ci oszacowanie poziomu zainteresowania tymi produktami.

Jako przykład tego spójrz na obrazek poniżej;

Liczba operacji wyszukiwania na „laptopie do gier” w Google.

Z tego podstawowego wyszukiwania można zobaczyć, które produkty cieszą się większym zainteresowaniem niż inne. Eksperymentuj z narzędziem planowania słów kluczowych, aby dowiedzieć się, co może być w stanie sprzedawać lepiej.

Dzięki tym informacjom możesz poszukać dostawców dropshipping, którzy oferują najlepszą cenę i niezawodny proces realizacji.

Dropshipping na Shopify w 7 łatwych krokach

1. Zarejestruj konto Shopify

Platforma e-commerce Shopify - buduj i rozwijaj swój biznes online Rejestracja w Shopify jest tak prosta, że ​​wystarczy adres e-mail (odwiedź Shopify)

Rejestracja konta w Shopify jest bezpłatna. Wystarczy adres e-mail, aby potwierdzić swoje konto i można się za ich pomocą zalogować. Nie jest wymagana karta kredytowa ani inna forma płatności. Shopify oferuje wszystkim nowym użytkownikom 14-dniowy okres próbny w swoim systemie.

Podczas rejestracji musisz także podać nazwę i adres e-mail. Ta nazwa zostanie użyta do wygenerowania adresu URL sklepu podczas bezpłatnej fazy próbnej.

Gdy to zrobisz, Shopify będzie potrzebować Twojego imienia i nazwiska oraz innych danych do obsługi płatności. Jest to krótki formularz do wypełnienia, więc nie przejmuj się tym zbytnio.

Zacznij tutaj > Kliknij, aby się zarejestrować i utworzyć firmę dropifyping Shopify.

2: Zainstaluj aplikacje Dropshipping

Wybierz „Aplikacje”, a następnie „Odwiedź Shopify App Store”

Po zakończeniu procesu rejestracji zostaniesz przeniesiony do pulpitu nawigacyjnego sklepu. Stąd możesz zacząć dodawać produkty do swojej witryny. Oto jedna z najważniejszych cech Shopify do dropshipping: Shopify Apps.

Dla nowych dropshipperów Shopify może być źródłem kompleksowej obsługi. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do Shopify Apps. Najpierw kliknij Aplikacje, a następnie wybierz „Odwiedź sklep App Shopify”. Gdy już tam będziesz, wyszukaj „Oblero’.

Oberlo to platforma dropshipping, która pozwoli ci łatwo wyszukiwać i dodawać produkty dropshipping do swojego sklepu. Po zakończeniu instalacji możesz przejrzeć znajdujące się na niej produkty.

W tym przykładzie używamy Oblero, ale istnieją inne platformy dropshipping w sklepie z aplikacjami Shopify, z których możesz również korzystać, takie jak Wrzeciono i AliExpress. O tym porozmawiamy w dalszej części tego artykułu.

3. Wyszukaj produkty, które chcesz

Korzystanie z aplikacji dropshipping jest tak proste, jakbyś sam robił zakupy w witrynie eCommerce. Najpierw wybierz kategorię, którą chcesz przeglądać. Następnie najedź kursorem na interesujący Cię przedmiot i kliknij „Dodaj do listy importów”.

Po dodaniu wszystkich potrzebnych elementów kliknij „Importuj listę” na pasku nawigacyjnym pulpitu nawigacyjnego Oblero. Stamtąd możesz dostosować opisy, kategorie i inne szczegóły.

4. Zaimportuj wybrane produkty do swojej witryny

Zaznacz pole wyboru, a następnie kliknij „importuj do przechowywania” po edycji szczegółów produktu

Jeśli masz pewność, że wszystko jest tak, jak chcesz, zaznacz pole wyboru w lewym górnym rogu pola produktu, a następnie kliknij „Importuj do sklepu”. Powtórz to dla wszystkich wcześniej wybranych produktów.

5. Konfigurowanie sklepu Shopify

Wybierz „Motywy”, a następnie „Przeglądaj bezpłatne motywy” lub „Shopify Theme Store”, aby wybrać motyw.

Po przygotowaniu wszystkich produktów, które chcesz sprzedać, czas założyć sklep. Pomyśl o swoim sklepie Shopify jak o twarzy swojego sklepu. W ten sposób odwiedzający przeglądają sprzedawane produkty i wybierają produkty, które chcą kupić.

Aby zmaksymalizować sprzedaż, Twój sklep musi łączyć atrakcyjność z użytecznością i szybkością. Nie martw się, Shopify ma wstępnie zaprojektowane szablony, których możesz użyć. Jeśli chcesz, możesz z nich korzystać „tak jak jest”. Jeśli wolisz coś bardziej osobistego, możesz dostosować wybrany motyw.

Poznaj więcej unikalnych funkcji Shopify.

6. Dostosowywanie sklepu Shopify Dropshipping

Interfejs dostosowywania Shopify jest łatwy w użyciu

Dostosowanie motywu Shopify zależy od wybranego motywu. Segmenty dostępne domyślnie można włączyć lub wyłączyć, a nawet dodać nowe, które chcesz. Aby dostosować te sekcje, wystarczy tylko określić parametry, takie jak zbiór produktów, które chcesz dodać do każdej sekcji.

Na lewym pasku nawigacyjnym znajduje się lista wszystkich segmentów, które są domyślnie włączone w kompozycji. Kliknięcie dowolnej z tych sekcji umożliwia określenie szczegółów, takich jak kolekcja produktów do wyświetlenia, a nawet liczba wierszy lub kolumn do wyświetlenia.

Jeśli chcesz wyłączyć któryś z tych wstępnie ustawionych segmentów, po prostu kliknij ikonę oka, a zostanie ona ukryta w Twojej witrynie. Na dole lewego paska nawigacji znajduje się opcja, którą możesz kliknąć, aby dodać nowy segment. Kliknięcie tego przycisku otworzy obszerne menu elementów do wyboru.

Kiedy skończysz, pamiętaj, aby kliknąć ikonę „Zapisz”, nawet jeśli nie chcesz jeszcze publikować swojego sklepu.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej motywów Shopify.

Krok 7. Konfigurowanie płatności

Po wybraniu produktów i skonfigurowaniu sklepu potrzebujesz środków, za pomocą których możesz zbierać płatności od klientów. Shopify współpracuje z wieloma procesorami płatniczymi, dzięki czemu masz szeroki wybór.

Aby skonfigurować płatności, kliknij przycisk „Ustawienia” w lewym dolnym rogu pulpitu nawigacyjnego. Następnie wybierz „Dostawców płatności”. Domyślnie, PayPal jest włączoną metodą, więc możesz dostosować tam dane swojego konta lub wybrać inne procesory płatności według regionu.

Niektóre procesory płatności, takie jak MOLpay będzie wymagać posiadania istniejącego konta w celu korzystania z nich w witrynie Shopify. Nawet PayPal wymaga posiadania konta handlowca, ale prześle Ci szczegółowe informacje na ten temat później.

Inne aplikacje Dropshipping do rozważenia

Wcześniej użyliśmy Oberlo jako przykładu aplikacji dropshipping, której możesz użyć. Oferuje obszerny katalog produktów i oferuje więcej funkcji niż do tej pory. Są też inne, które możesz wypróbować, więc sprawdź tę listę;

1. Oberlo

Oprócz zwykłego systemu przeglądania i dodawania, Oberlo umożliwia łatwe znajdowanie trendów. Daje to szybki sposób na utrzymanie świeżości linii produktów i zawsze oferowanie klientom najlepszych okazji w mieście.

Kluczowe cechy Oberlo

 • 100% za darmo
 • Śledzenie zamówienia
 • Umożliwia dostosowanie produktu
 • Aktualizacje wyceny automatycznej
 • Obsługa zamówień masowych

Odwiedź Oberlo

2. Spocket

Spocket to aplikacja dropshipping współpracująca z dostawcami na całym świecie. Jest jednak lepiej znany w USA i regionach UE. Aplikacja jest pełna funkcji i oferuje dropshippers szeroką gamę produktów do wyboru. Możesz także dostosować widoki produktów poza kategorię, a nawet specjalizować się w niszowych obszarach, takich jak produkty z wysokimi rabatami lub więcej. Użytkownicy Spocket mogą również korzystać z usług wsparcia klienta 24/7.

Kluczowe cechy Spocket

 • Solidne zniżki / ceny hurtowe
 • Łatwa realizacja
 • Przykładowe zamówienia
 • Śledzenie produktu w czasie rzeczywistym
 • Automatyczne aktualizacje zapasów

Odwiedź Spocket

3). AliExpress

AliExpress twierdzi, że oferuje marże dropshippers nawet do 2000 procent. Mimo, że ma siedzibę w Chinach, stała się globalna i obecnie jest sprzedawana na całym świecie. Korzystanie z ich aplikacji w Shopify jest niezwykle łatwe i otwiera dostęp do ich bardzo szerokiej gamy produktów dla klientów w dowolnym miejscu.

Kluczowe cechy AliExpress

 • Edycja produktu
 • Sprzedawaj w wielu sklepach
 • Automatyczne śledzenie przesyłki
 • Pakuj produkty na sprzedaż
 • Wybór dostawcy

Odwiedź AliExpress

Plany i ceny: ile to kosztuje?

Jak już wiesz, wiele rzeczy, które tu omówiliśmy, są bezpłatne i pokrywane z kosztów subskrypcji Shopify. Aplikacje takie jak Oberlo, Spocket i AliExpress wraz z setkami innych są bezpłatne (chociaż niektóre są płatne).

Sam Shopify ma różne ceny w zależności od potrzeb Twojego sklepu. Realistycznie, wielu mniejszych dropshipperów prawdopodobnie uda się uciec z planem Basic Shopify, który kosztuje 29 USD miesięcznie. Jeśli Twój sklep rośnie i potrzebujesz więcej funkcji, może być czas na wzrost.

Dowiedz się więcej o planach i cenach Shopify.

Podsumowując: Czy Shopify jest warty dropshippingu?

Jednym słowem; TAK. Shopify wnosi tak dużą wartość dla dropshipperów, że tak naprawdę nie ma co się martwić w ich strukturze cenowej. Pamiętaj, że za cenę, którą płacisz, otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz do prowadzenia działalności eCommerce.

Ponadto Shopify uprościło tak wiele rzeczy, że praktycznie każdy może korzystać z ich systemu. Tak długo, jak masz pojęcie o produktach, które chcesz sprzedać i chcesz poświęcić trochę czasu na badania, ciężko jest nie odnieść sukcesu na tej doskonałej platformie.

Możesz je sprawdzić Przewodniki Shopify lub uczestniczyć w Forum dropshipping Shopify uczyć się więcej.

* Tłumaczenie: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map