Samouczek: jak utworzyć swoją pierwszą witrynę za pomocą Weebly

Weebly jest jednym z najpotężniejszych twórców stron internetowych w branży. Daje to tym, którzy chcą obecności w sieci, możliwość jej zbudowania bez konieczności nauki programowania. W przypadku właścicieli małych firm z ograniczeniami budżetowymi może to być sposób na rozszerzenie działalności bez znacznego wzrostu kosztów ogólnych.


Korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn jest bardzo wizualnym doświadczeniem, a budowanie strony za pomocą takiego narzędzia jest jak granie stosem klocków Lego – z wyjątkiem jeszcze łatwiejszych. Dzisiaj przedstawię ci podstawy wszystkiego, czego potrzebujesz, aby stworzyć swoją pierwszą stronę internetową z Weebly.

Zrzut ekranu strony głównej WeeblyStwórz swoją profesjonalną stronę internetową lub sklep internetowy z Weebly.

Spis treści

 • Krok # 1: Zarejestruj konto Weebly
 • Krok # 2: Wybierz motyw Weebly
 • Krok # 3: Wybierz domenę
 • Krok # 4: Zaprojektuj swoją stronę internetową Weebly
 • Krok # 5: Opublikuj swoją witrynę Weebly
 • Ile będzie kosztować moja pierwsza strona z Weebly?
 • Wniosek: potężny kreator stron internetowych

Przeglądaj Weebly

 • Zacznij korzystać z Weebly
 • Zobacz wszystkie motywy Weebly (szablony stron)
 • Prawdziwe strony internetowe zbudowane z Weebly
 • Weebly plany i ceny

Jak korzystać z Weebly, aby stworzyć swoją pierwszą stronę internetową

1. Zarejestruj konto Weebly

Plany Weebly
Wolny
Zawodowiec
Biznes
Cena roczna0,00 USD / mc12,00 USD / mc25,00 $ / mc
Miejsce na dysku500 MBbez limitubez limitu
Bezpieczeństwo SSLtaktaktak
Połącz domenęNietaktak
Darmowa domenaNietaktak
Opłaty za transakcje3%0%
Dodaj produkty25 produktówbez limitu
Nadaje się do…Strona internetowa ulotkiSmall Business / Sklep internetowyWszystko i więcej

Weebly jest usługodawcą i zanim będziesz mógł korzystać z ich usług, musisz założyć u nich konto. Istnieją trzy sposoby rejestracji w Weebly – za pomocą konta na Facebooku, konta Google lub za pośrednictwem poczty e-mail.

Utworzenie konta w Weebly jest wolny.

Zacznij tutaj > Kliknij, aby się zarejestrować i utworzyć stronę internetową na Weebly.

2. Wybierz motyw

Motywy Weebly - Wbudowane szablony stron w WeeblySzybkie spojrzenie na motywy Weebly.

Po utworzeniu konta Weebly rozpocznie od podstaw. Pierwszą rzeczą, którą musisz wybrać, jest to, czy chcesz zbudować podstawową stronę internetową, czy sklep internetowy. Jeśli to Twoja pierwsza witryna, nie przejmuj się tym zbytnio i po prostu wybierz jedną z nich.

Gdy to zrobisz, otrzymasz zestaw motywów (tak Weebly nazywa ich szablony), z których możesz wybierać. Weebly organizuje swoje tematy w kategoriach takich jak biznes, osobisty lub blog. Nie spiesz się i przeglądaj motywy, aby wybrać to, co odpowiada Twoim potrzebom.

Przeglądaj i zobacz wszystkie motywy Weebly tutaj.

3. Wybierz domenę

Wybierz nazwę domeny w WeeblyWybierz nazwę domeny w Weebly

Po wybraniu motywu zostaniesz poproszony o wybranie nazwy domeny. Istnieją trzy sposoby dodania domeny do witryny Weebly.

 1. Wyszukaj i kup – Użyj Weebly, aby wyszukać nazwę domeny i dokonać zakupu za jej pośrednictwem. Będzie to wiązało się ze zwykłymi kosztami dla nazwy domeny i będą również za nią pobierane roczne opłaty za przedłużenie. Chociaż może się to wydawać wygodną opcją, nie polecam tego, ponieważ nazwy domen Weebly i ceny odnowienia są dość wysokie i wynoszą 19,95 USD rocznie.
 2. Połącz istniejącą nazwę domeny – Przeniesienie będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz użyć nazwy domeny, którą już posiadasz. ALE pamiętaj, że zrobienie tego oznacza, że ​​będziesz płacić opłaty za odnowienie nazwy domeny Weebly po przeprowadzce.
 3. Użyj bezpłatnej subdomeny – Nie jest to optymalny wybór, ale jest to dobre miejsce, aby zacząć. Bezpłatne subdomeny są zmuszone do używania brandingu Weebly na swojej stronie, ale są dobrym sposobem na zapoznanie się z systemem przed podłączeniem oficjalnej nazwy domeny później.

4. Zaprojektuj swoją stronę internetową Weebly

Kreator stron Weebly działa bardzo podobnie do edytora tekstu WYSIWYGKreator stron Weebly działa bardzo podobnie do edytora tekstu WYSIWYG.

Kreator stron Weebly działa bardzo podobnie do edytora tekstu WYSIWYG. Wykorzystuje elementy takie jak pola tekstowe, obrazy i inne elementy składowe, aby stworzyć stronę internetową. Korzystanie z nich polega tylko na ich złożeniu i wypełnieniu pustych miejsc własnym tekstem.

Edycja strony Weebly

Edycja Twojej pierwszej strony w WeeblyEdycja Twojej pierwszej strony w Weebly

Przed rozpoczęciem edycji witryny zwróć uwagę na wszelkie znaki ostrzegawcze na pasku adresu przeglądarki. Edytory Weebly uruchamiają skrypty, o których ostrzega niektóre przeglądarki i musisz pozwolić im na uruchomienie, aby Weebly działało bez problemów.

Gdy to zrobisz, możesz zrobić dwie rzeczy na swojej stronie. Pierwszym z nich jest przeciągnięcie bloków konstrukcyjnych z lewego paska nawigacyjnego do witryny znajdującej się po prawej stronie ekranu. Druga to edycja tego bloku konstrukcyjnego, aby go dostosować.

Załóżmy na przykład, że klikniesz pole tekstowe i przeciągasz je do motywu po prawej stronie. Gdy to zrobisz, musisz wpisać tekst, który ma się pojawić w tym polu. Efektywne korzystanie z bloków konstrukcyjnych może wymagać nieco eksperymentów, ale jest to dość usprawnione doświadczenie.

Korzystanie z funkcji eCommerce do budowy sklepu internetowego

Kluczowe funkcje zawarte w sklepie internetowym WeeblyZaprojektuj swój sklep internetowy, zaakceptuj płatności, skonfiguruj reguły i stawki wysyłki, skonfiguruj podatki i obsługuj zamówienia klientów w sklepie internetowym Weebly.

Jeśli klikniesz „Sklep” na górnym pasku nawigacyjnym, możesz skonfigurować dodatkowe ustawienia, które będą przydatne, jeśli budujesz sklep internetowy. Po prostu wypełnij te dane, jeśli ich potrzebujesz. Menu konfiguracji sklepu pozwoli ci zrobić prawie wszystko, czego potrzebujesz do eCommerce, od podstawowych informacji o sklepie internetowym i przyjmowaniu płatności po tworzenie kuponów i obsługę wysyłki.

Zwiększ funkcjonalność za pomocą aplikacji

Weebly App CenterWeebly App Center

Weebly jako taki jest bardzo prostym narzędziem do tworzenia stron internetowych i jest to świetne, ponieważ oferuje użytkownikom prosty i łatwy w zarządzaniu sposób budowania strony internetowej. Jednak bardziej zaawansowani użytkownicy mogą mieć różne potrzeby, które można zaspokoić za pośrednictwem Weebly App Center.

Kliknij „Aplikacje z górnego paska nawigacyjnego i możesz przeglądać App Center. Tutaj znajdziesz mnóstwo aplikacji rozszerzających funkcjonalność Twojego sklepu. Niektóre z nich zostały zbudowane przez samych Weebly, podczas gdy inne pochodzą od zewnętrznych programistów.

Istnieją aplikacje na prawie wszystko i możesz dodać tyle, ile chcesz. Na przykład możesz mieć aplikacje, które pomogą Ci zbudować mocniejsze formularze kontaktowe, lub inne, które pozwolą Ci zbudować aplikację mobilną z twoją witryną.

Niektóre aplikacje są bezpłatne, podczas gdy inne mogą pobierać miesięczne opłaty, aby z nich korzystać. Zachowaj ostrożność przy dodawaniu aplikacji, ponieważ koszty prowadzenia witryny mogą wzrosnąć poza kontrolą, jeśli używasz zbyt wielu płatnych aplikacji.

Zmień ustawienia witryny

Weebly podstawowe ustawienie stronyWeebly podstawowe ustawienie strony

Opcja Ustawienia na pasku nawigacyjnym pozwoli Ci zmienić niektóre ogólne opcje dotyczące Twojej witryny. Od nazwy witryny po opcje SEO i osoby, z którymi chcesz współpracować przy projektowaniu witryny – wszystko to można dodać lub zmienić tutaj.

Pamiętaj, że wiele z tych opcji, na przykład SEO, jest bardzo podstawowych, ponieważ głównym celem Weebly jest łatwe tworzenie witryny. Bardziej zaawansowaną funkcjonalność SEO można osiągnąć, jeśli znajdziesz odpowiednią aplikację w App Center.

Kompilacja na urządzenia mobilne

Zbuduj i wyświetl podgląd swojej witryny Weebly na urządzeniach mobilnychZbuduj i wyświetl podgląd swojej witryny Weebly na urządzeniach mobilnych

W dobie mobilności ważne jest, aby witryny działały dobrze na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Aby mieć pewność, że Twój telefon wygląda dobrze na telefonie komórkowym, możesz wybrać ikonę na pasku nawigacyjnym, aby przełączać różne widoki (komputer lub telefon komórkowy).

Niestety możesz zbudować witrynę specjalnie na urządzenia mobilne. Aby to zrobić, musisz polegać na responsywnym motywie. To narzędzie pomaga przynajmniej upewnić się, że wszystko, co robisz, dobrze pasuje do obu formatów.

5. Opublikuj swoją stronę internetową Weebly

Gdy wszystko zostanie zrobione i będziesz zadowolony, możesz opublikować swoją witrynę Weebly. Po prostu kliknij opublikuj i możesz zacząć.

Zrzut ekranu naszej opublikowanej strony Weebly

Machać & Łapy (Spójrz tutaj) – Witryna, którą zbudowaliśmy przy użyciu Weebly podczas pisania tego samouczka.

Marketing Twojej witryny

Uruchomienie strony internetowej to coś więcej niż tylko spakowanie jej razem. Aby być bardziej skutecznym, musisz być w stanie budować potencjalne szanse i docierać do ludzi. Aby ci w tym pomóc, Weebly ma funkcję marketingową, w której możesz skonfigurować niektóre narzędzia marketingowe.

Na przykład możesz skonfigurować wyskakujące okienko, które prosi odwiedzających o zapisanie się na biuletyn, który możesz do nich regularnie wysyłać lub na specjalne promocje. Możesz także tworzyć spersonalizowane biuletyny i planować je z wyprzedzeniem w celu automatycznego wysyłania.

Ponownie, są to podstawowe opcje, a bardziej zaawansowane narzędzia można znaleźć w App Center.

Opcje marketingu internetowego w WeeblyWbudowane funkcje marketingu internetowego w Weebly

Ile będzie kosztować moja pierwsza strona z Weebly?

Najprościej mówiąc, możesz zarówno zbudować, jak i opublikować stronę internetową za pomocą Weebly za absolutnie nic – za darmo. Istnieje jednak wiele ograniczeń dotyczących bezpłatnej strony internetowej z Weebly. Na przykład każda witryna, którą zbudujesz i opublikujesz, będzie opatrzona znakiem firmowym Weebly i zasadniczo utkniesz w bezpłatnej subdomenie Weebly.

Bardziej realistyczne byłoby rozważenie najniższego poziomu Weebly, ich planu „Połącz”, który osiąga 7 USD miesięcznie (cena spada do 4 USD miesięcznie, jeśli płacisz rocznie). Ponadto należy również wziąć pod uwagę cenę nazwy domeny, która wynosiłaby 19,95 USD rocznie.

Uśredniając rzeczy, możesz spodziewać się zapłaty;

(4 x 12 USD) + 19,95 USD = 67,95 USD rocznie

… Zbudować i utrzymywać podstawową stronę internetową z Weebly.

Wiedząc, że realistyczna strona internetowa z Weebly będzie kosztować około 67,95 USD rocznie, możemy zrobić podstawową porównawczą cenę. Jeśli miałbyś zbudować własną stronę internetową i znaleźć własny hosting i nazwę domeny, musiałbyś wszystko zebrać sam.

Średnia cena nazwy domeny kosztuje od 10 do 12 USD rocznie, a współdzielony budżet hostingowy kosztuje od 1 do 8 USD miesięcznie, w zależności od funkcji. Oznacza to, że jeśli chcesz zbudować i hostować własną witrynę, roczne opłaty wynoszą średnio 59 USD, co, szczerze mówiąc, nie jest znacznie tańsze.

Wniosek: potężny kreator stron internetowych

Wreszcie, mamy główną zaletę Weebly – fakt, że jest on narzędziem do budowania stron internetowych i pozwala osobom o zerowej wiedzy na temat kodowania stron internetowych zbudować stronę internetową. Jest to coś wartego znacznie więcej niż niewielkie oszczędności, które prawdopodobnie osiągnąłbyś, znajdując własny hosting.

Utworzenie pierwszej witryny za pomocą Weebly raczej nie będzie trudnym zadaniem. Jeśli nawet znasz się na komputerach lub umiesz korzystać z edytora tekstu, sądzę, że będziesz mieć minimalne problemy.

Nawet jeśli masz jakieś problemy, zawsze możesz skontaktować się z Weebly w celu uzyskania pomocy technicznej, zbadać je baza wiedzy po pomysły i pomoc, a nawet dotrzeć do generała Społeczność Weebly o pomoc.

Rozpocznij, zarejestruj się tutaj

Zarejestruj się w Weebly przy użyciu swojego konta na Facebooku, konta Google lub e-mailem.Zarejestruj się i utwórz swoją pierwszą stronę internetową na Weebly.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map