Samouczek: Jak sprzedawać sztukę online za pomocą Shopify

Shopify w swoim sercu to platforma eCommerce. Oznacza to, że możesz z niego skorzystać, aby stworzyć własny sklep internetowy, bez względu na to, co zdecydujesz się sprzedać. To sprawia, że ​​jest idealną platformą dla artystów do pracy, aby skrócić czas potrzebny im na dzielenie się swoimi dziełami ze światem.


Piękno sklepu internetowego polega na tym, że można go skonfigurować raz i aktualizować za każdym razem, gdy pojawiają się nowe produkty. Zmniejsza to potrzebę poświęcania czasu przez artystów na znajdowanie obszarów wyświetlania dla produktów, które stworzyli.

Co najlepsze, ponieważ sklepy internetowe są częścią cyfrowego świata, utworzenie jednego w Shopify może umożliwić dostęp do wielu innych kanałów sprzedaży za pomocą jednego kliknięcia przycisku.

Jeśli masz problem z założeniem sklepu internetowego, to po prostu technologia, nie martw się. Poprowadzę Cię przez doświadczenie z Shopify, abyś mógł zobaczyć, jak możesz prowadzić własny sklep z cyber-sztuką, nie znając ani jednej linii kodu.

Jak działa Shopify

ShopifyStwórz swój sklep internetowy za pomocą Shopify

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć o Shopify, jest to, że jest to usługa. Nie kupujesz produktu ani nie płacisz za oprogramowanie. Shopify polega na pomaganiu właścicielom firm w zakładaniu sklepów cyfrowych tak skutecznie, jak to możliwe.

Oznacza to, że firma rozumie, że jej klienci niekoniecznie są najbardziej zaawansowanymi technologicznie ludźmi na świecie. Shopify oferuje wszystkim środki do złożenia sklepu internetowego za pomocą prostego systemu szablonów i elementów konstrukcyjnych – tak jak działa Lego.

Shopify nie pobiera również od klientów ogromnej kwoty za korzystanie z usługi, ale przystępne stawki już od 29 USD miesięcznie. W miarę rozwoju firmy cena może wzrosnąć, jeśli będziesz potrzebować więcej funkcji. To propozycja korzystna dla obu stron.

Przeczytaj naszą szczegółową recenzję Shopify tutaj.

Spis treści

 • Krok # 1: Załóż konto
 • Krok 2: Dodaj produkty do swojego sklepu
 • Krok # 3: Wybierz motyw Shopify
 • Krok # 4: Dostosuj motyw
 • Krok # 5: Poznaj funkcje
 • Krok # 6: Korzystanie z aplikacji Shopify
 • Krok # 7: Zintegruj z kanałami społecznościowymi
 • Plusy i minusy korzystania z Shopify do sprzedaży sztuki

Przeglądaj Shopify

 • Rozpoczęcie pracy z Shopify
 • Zobacz wszystkie motywy Shopify
 • Przykładowy sklep zbudowany z Shopify
 • Kupuj plany i ceny

Pierwsze kroki w Shopify

1. Zarejestruj konto

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to założyć konto Shopify. Jest to tak proste, jak wejście na ich stronę internetową i kliknięcie przycisku „Rozpocznij bezpłatny okres próbny”. Shopify oferuje wszystkim użytkownikom 14-dniowe bezpłatne konto próbne. Musisz tylko podać adres e-mail, hasło i nazwę sklepu.

Podczas bezpłatnego okresu próbnego możesz doświadczyć całego procesu konfigurowania sklepu internetowego, ale nie będziesz w stanie uruchomić witryny ani rozpocząć sprzedaży produktów za jej pomocą..

Możesz nacisnąć przycisk „Pomiń”, jeśli nie masz pewności co do odpowiedzi.

Gdy tylko zakończysz proces rejestracji, Shopify rozpocznie korzystanie z krótkiej sesji pytań i odpowiedzi. Jest to przeznaczone dla Shopify, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym, jaki ma być Twój sklep.

To jest główna sekcja, która poprowadzi cię do następnego kroku.

Po przejściu przez ten krótki kwestionariusz kolejnym obszarem, na którym musisz się skoncentrować, jest to, co znajduje się na środku ekranu. Będzie sekcja z trzema głównymi obszarami, które pozwalają dodawać produkty do sklepu, dostosowywać ich wygląd, a następnie łączyć nazwę domeny.

Nazwa domeny to adres publiczny, którego klienci będą potrzebować, aby odwiedzić Twój sklep internetowy. Pomyśl o tym jak o adresie cyfrowym, który pozwala ludziom zlokalizować Cię w Internecie.

Zacznij tutaj > Kliknij, aby się zarejestrować i utworzyć sklep internetowy Shopify.

2. Dodawanie produktów

Oto strona, na której wypełniasz informacje o swojej sztuce.

Jest to część, którą powinieneś być podekscytowany – dodanie pierwszej sztuki do sklepu! Kliknij przycisk „Dodaj produkt”, a zostaniesz przeniesiony do formularza, który pozwoli ci szczegółowo wpisać, co będziesz sprzedawać.

Na powyższym zrzucie ekranu wypełniłem przykładowy tekst, aby pokazać, co możesz dodać w polach szczegółów produktu. Informacje, które tu wprowadzasz, nie służą wyłącznie do wyświetlania. Pola takie jak typ produktu, kolekcje i tagi mogą pomóc w uporządkowaniu kompozycji. Pomaga także Twoim klientom łatwiej znaleźć sztukę w Twoim sklepie internetowym.

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych informacji na stronie kliknij Zapisz, a będziesz mieć zapis swojego pierwszego przedmiotu na sprzedaż!

3. Wybór motywu do sklepu internetowego

Wybierz odpowiedni motyw dla swojego sklepu internetowego.

Na stronie głównej swojego konta Shopify kliknij „Dostosuj motyw”, aby rozpocząć proces. Motywy to wstępnie zaprojektowane szablony, których można używać w sklepie internetowym. Jeśli nie chcesz poświęcać na to czasu, możesz po prostu wybrać jeden i zacząć z niego korzystać.

Polecam spersonalizować swój, abyś mógł nadać swojemu sklepowi internetowemu osobisty charakter. Aby wybrać szablon, kliknij „Przeglądaj bezpłatne motywy”. Spowoduje to wyświetlenie wyskakującej galerii motywów do wyboru.

Przewiń je i kliknij ten, który chcesz wyświetlić więcej szczegółów na jego temat. Jeśli podoba Ci się motyw, kliknij „Dodaj do biblioteki motywów”.

Przeglądaj i zobacz więcej motywów Shopify.

4. Dostosuj motyw

Możesz dostosować wygląd swojego sklepu ze sztuką

Na stronie głównej kliknij „Dostosuj” obok motywu, którego chcesz użyć. Motywy, które wybrałeś wcześniej, będą dostępne w sekcji „Biblioteka motywów”. Spowoduje to wyświetlenie edytora motywów.

Jest to aplikacja internetowa działająca na zasadzie WYSIWYG (What-You-See-Is-What-You-Get). Podobnie jak aplikacje takie jak Microsoft Word, ekran projektowania pokaże dokładnie, jak będzie wyglądać Twoja witryna podczas jej edycji.

Możesz wybrać, gdzie umieścić magów, tekst, jak ułożyć sekcje, a nawet dostosować szczegóły aż do rozmiaru i koloru czcionki. Pamiętaj jednak, że łatwo jest zgubić się w procesie projektowania, więc mądrze spędź czas i zakończ dodawanie produktów do ekwipunku przed zaprojektowaniem sklepu.

Po zakończeniu projektowania kliknij „Zapisz”.

5. Odkrywanie funkcji Shopify

Lista przydatnych funkcji eCommerce oferowanych przez Shopify.

Jak dotąd pokazałem, że to tylko podstawy tworzenia sklepu internetowego i dodawania do niego produktów, z niewielkimi modyfikacjami. Shopify to pełna platforma eCommerce, co oznacza, że ​​została zaprojektowana, aby pomóc Ci w sprzedaży.

Proces sprzedaży to coś więcej niż tylko stworzenie sklepu. Na przykład możesz skorzystać z danych analitycznych, aby dowiedzieć się o swoich klientach, prowadzić kampanie marketingowe w celu przyciągnięcia większej liczby odwiedzających do Twojej witryny, a nawet generować rabaty.

To tylko podstawowe funkcje Shopify i jeśli potrzebujesz więcej, zawsze możesz dodać inne aplikacje, aby ulepszyć funkcje oferowane przez sklep.

Poznaj więcej unikalnych funkcji Shopify.

6. Korzystanie z aplikacji

Shopify App Store (źródło).

Aby zobaczyć, jakie dodatkowe aplikacje są dostępne, w lewym menu nawigacyjnym kliknij „Aplikacje”, a następnie „Odwiedź Shopify App Store”. Aplikacje tutaj to małe programy lub skrypty zaprojektowane w celu dodania określonych funkcji do sklepów Shopify.

Ze względu na swoją popularność Shopify ma ogromny ekosystem użytkowników i programistów, którzy współpracują ze sobą, aby rozszerzyć możliwości Shopify. Na przykład możesz znaleźć aplikację, taką jak Spocket, która pomaga w obsłudze wysyłki twojej sztuki i dodać ją do sklepu Shopify. Możesz nawet rozwinąć działalność, aby stać się firmą dropshipping.

Pamiętaj jednak, że niektóre aplikacje mogą wymagać uiszczenia dodatkowych opłat za użytkowanie. Ceny zależą od opłat dewelopera za te aplikacje. Rynek aplikacji Shopify jest rozległy i ma prawie wszystko, czego może chcieć lub potrzebować sprzedawca online. Znajdziesz aplikacje, które pomogą Ci w działaniach marketingowych, wysyłce itp.

7. Rozszerzenie sprzedaży na kanały społecznościowe

Shopify pozwala łączyć się z popularnymi platformami społecznościowymi w celu rozszerzenia kanału sprzedaży.

Jedną z najpotężniejszych funkcji Shopify jest to, że pozwala ona rozszerzyć możliwości Twojego sklepu internetowego poza samą witrynę. Oznacza to, że możesz wykorzystać inne kanały, aby zwiększyć sprzedaż – popularne ścieżki, takie jak Facebook, Instagram, a nawet Amazon.

Aby dodać inne kanały sprzedaży, kliknij znak „+” obok „Kanałów sprzedaży” i wybierz z listy. Pomoże to dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców niż sam sklep internetowy.

Wniosek: Czy Shopify jest właściwym wyborem dla Twojego sklepu internetowego?

Kupuj ceny w sklepie.

Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś, Shopify jest bardzo podobna do wielu twórców stron internetowych, takich jak Wix i Weebly. Działa na zasadzie łatwego w obsłudze systemu „przeciągnij i upuść”, który jest intuicyjny i bezstresowy. Kluczową różnicą jest to, że Shopify jest zaprojektowany od podstaw z myślą o eCommerce.

Z tego powodu możesz zauważyć, że struktura cen jest nieco wyższa niż podstawowe narzędzia do tworzenia witryn. To, co zyskujesz w zamian, jest warte znacznie więcej niż opłaty miesięczne, które nakładasz.

Podstawowe konta Shopify zaczynają się od 20 USD miesięcznie. To pozwala wystawiać na sprzedaż i sprzedawać nieograniczoną liczbę produktów. To, za co płacisz na kontach wyższego poziomu, to więcej funkcji, takich jak możliwość dodawania większej liczby pracowników do konta Shopify w miarę rozwoju firmy.

Należy jednak zauważyć, że Shopify obniży twoją sprzedaż w formie opłat transakcyjnych za zakupy online dokonywane za pomocą karty kredytowej. W ten sposób sensowne jest uaktualnienie planu Shopify wraz ze wzrostem sprzedaży, ponieważ ich stawki są niższe dla wyższych poziomów planu.

Zacznij tutaj > Kliknij, aby rozpocząć korzystanie z Shopify.

Zalety korzystania z Shopify do sprzedaży sztuki

 • Łatwy w użyciu wizualny konstruktor sklepu
 • Sprzedawaj na wielu kanałach
 • Zintegrowana obsługa wysyłki i płatności
 • Obsługuje zarówno sztukę fizyczną, jak i cyfrową
 • Wiele dostępnych funkcji dodatkowych

Wady używania Shopify do sprzedaży sztuki

 • Obowiązkowe opłaty transakcyjne
 • Brak dostępnego bezpłatnego abonamentu (tylko wersja próbna)
 • Ograniczone modyfikacje motywu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map