Jak zbudować stronę internetową z portfolio autora

Jako autor, jesteś twarzą swojej marki, a strona internetowa portfolio autora zapoznaje Cię z nowymi czytelnikami, a także daje profesjonalną kartę telefoniczną dla potencjalnych klientów i wydawców. Jednak jako pisarz prawdopodobnie nie wiesz zbyt wiele na temat kodowania witryn i tego, jak to wszystko połączyć.


Na szczęście jestem oboje Autor i projektant stron internetowych i pomogę Ci krok po kroku, w jaki sposób możesz łatwo, niedrogo stworzyć stronę z portfolio dla autorów i podać szczegółowe informacje o tym, co umieścić w swoim portfolio, aby uzyskać maksymalny efekt. Najlepszy projekt strony internetowej dla pisarzy to wszystko, co prezentuje twoją pracę i ciebie jako autora, ponieważ twoja marka jest tym, kim jesteś i co wlewasz do swojej sztuki.

Moja strona profilu autora w Amazon.com.

P: Dlaczego potrzebujesz portfolio autora cyfrowego?

Istnieje około 45 200 pisarzy i autorów w Stanach Zjednoczonych, ale zaledwie 21% autorów opublikowanych w pełnym wymiarze godzin zarabia na życie wyłącznie na pisaniu książek. Jeśli chcesz konkurować w wysoce cyfrowym świecie dzisiejszej branży wydawniczej, stwórz stronę internetową, która przyciąga odwiedzających i zamienia ich w czytelników.

Jeśli sam się opublikujesz, Twoja strona internetowa będzie stanowić część witryny sklepu internetowego. Jeśli sprzedajesz swoje książki za pośrednictwem wydawcy, Twoja witryna może mieć charakter bardziej informacyjny. Twoja strona pokazuje, kim jesteś jako osoba i dlaczego piszesz swoje książki.

Według Statisty: w 2018 r. W Stanach Zjednoczonych pracowało ponad 45 200 pisarzy i autorów – co stanowi 10% więcej niż liczba sprzed siedmiu lat (40 930).

P: Jakiego rodzaju witryny z portfolio pisarzy potrzebujesz?

Rodzaj witryny, której potrzebujesz, zależy w dużej mierze od rodzaju wykonywanej pracy. Ponieważ wielu autorów powieści uzupełnia swoje dochody, pracując nad projektami niezależnymi, możesz potrzebować strony, która odzwierciedla obie strony twojej osobowości pisarskiej.

Istnieją różne typy witryn dla pisarzy i możesz utworzyć więcej niż jeden typ, aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych czytelników lub klientów.

 1. Prosty osobisty blog
 2. Statyczna strona internetowa z danymi osobowymi
 3. Profil pisarza na Medium, Clippings.me itp.
 4. Strona mediów społecznościowych

W idealnym przypadku różne wykazy współpracują ze sobą, dzięki czemu docierasz do jak największej liczby osób. Odsyłałbyś link do swojego bloga ze strony mediów społecznościowych, publikując linki do nowych artykułów i fragmentów wiadomości. Możesz powiązać swoje media społecznościowe z witryną, dodając linki do stron mediów społecznościowych na stronach witryny i tak dalej.

Darmowe opcje tworzenia witryny pisarza

Jeśli piszesz głównie w jednej niszy, prawdopodobnie możesz użyć prostszego projektu, aby pokazać kilka przykładów i zaoferować informacje, jak się z tobą skontaktować. Istnieje kilka darmowych opcji i konstruktorów online, których możesz użyć, aby rozpocząć, ale mają one wiele ograniczeń i powinny być używane tylko jako przerwa, dopóki nie będziesz w stanie zbudować niestandardowej witryny, która pokaże twoje unikalne umiejętności jako pisarza.

 • WordPress.com – WordPress oferuje podstawowe, bezpłatne strony internetowe, które możesz zbudować. Nie będziesz w stanie pracować na zapleczu witryny ani dostosowywać za pomocą bezpłatnej witryny WordPress, ale może ona pomóc Ci przejść do trybu online i pomóc Ci zdobyć informacje, dopóki nie zdobędziesz dodatkowych środków na utworzenie własnej witryny . Jest to prawdopodobnie najlepszy kreator stron internetowych dla autorów, ponieważ jest tak dużo pomocy społeczności dla tego oprogramowania typu open source.
 • Rezydencja pisarza – Skonfiguruj proste portfolio online za darmo, a następnie zapłać 8,99 USD miesięcznie. Ponownie masz ograniczone możliwości, a cena 9 USD miesięcznie sumuje się w ciągu roku, gdy możesz łatwo hostować własną witrynę za mniej za pośrednictwem taniej firmy hostingowej.
 • Clippings.me – Czy chcesz po prostu udostępnić kilka klipów niektórych artykułów i przyciągnąć nowych klientów? Clippings.me pozwala przesłać 10 klipów za darmo, a następnie pobiera niewielką miesięczną opłatę za wszystko powyżej.
 • Contently – Skonfiguruj bezpłatne portfolio online i wyświetlaj się klientom na stronie. Ta platforma prawdopodobnie lepiej nadaje się dla niezależnych pisarzy non-fiction, ale możesz również udostępnić część swojej fikcji i spróbować zdobyć występy ghostwriting.

Pamiętaj, że w pewnym momencie możesz również chcieć dodać statyczną stronę internetową i blog, ale są to świetne początki.

Jak zbudować własną stronę internetową portfolio pisarza

Powyższe bezpłatne rozwiązanie internetowe powinno być używane tymczasowo lub jako uzupełnienie niestandardowego rozwiązania. Utworzenie własnego portfolio online i wyróżnienie pisania nie kosztuje dużo czasu ani pieniędzy. W rzeczywistości wydasz o wiele mniej, biorąc udział w hostingu współdzielonym i budując witrynę WordPress, niż roczne opłaty firm takich jak Wix. Właśnie przenoszę witrynę przyjaciela rodziny na serwer, ponieważ Wix wysłał im rachunek, którego nie mogą uzasadnić na nadchodzący rok. Squarespace i podobne firmy również pobierają wysokie ceny, nie oferując takich samych korzyści, jakie uzyskasz z własnego pakietu hostingowego za pośrednictwem firmy hostingowej.

Jeśli jest to Twoja pierwsza strona internetowa lub od dłuższego czasu jej nie tworzysz, możesz zastanawiać się, od czego zacząć. Oto kroki, które należy wykonać:

Kroki, aby zbudować stronę internetową autora

 • Krok # 1: Uzyskaj domenę
 • Krok 2: Wybierz hosting / program do tworzenia witryn
 • Krok # 3: Zbierz elementy do swojej witryny
 • Krok # 4: Utwórz witrynę internetową autora za pomocą WordPress
 • Przykłady stron internetowych pisarza

Polecane narzędzia

Ujawnienie: BuildThis.io otrzymuje opłaty za polecenie z narzędzi wymienionych na tej stronie. Ale opinie opierają się na naszym doświadczeniu, a nie na tym, ile płacą. Koncentrujemy się na pomocy małym firmom i osobom prywatnym w tworzeniu stron internetowych jako firmy. Wesprzyj naszą pracę i dowiedz się więcej na temat ujawniania informacji o zarobkach.

1. Uzyskaj nazwę domeny

Zacznij od wyboru nazwy domeny. Dla mnie moje imię jest dość unikalne, więc mogłem korzystać z LoriSoard.com. Jeśli jednak nazywasz się Smith lub Johnson, być może nazwa Twojej domeny jest już zajęta. W takim przypadku możesz spróbować dodać słowo „autor” lub użyć rozszerzenia .author. Niektóre firmy hostingowe rejestrują nazwę domeny za pomocą swoich pakietów, więc sprawdź to przed rejestracją, ale GoDaddy jest popularnym wyborem do rejestracji. Istnieje wiele usług rejestratora domen, więc wybierz tę, która ma dla ciebie sens.

2. Wybierz serwis WWW / program budujący

Istnieje kilka firm hostingowych dla małych firm lub twórców stron internetowych, które są niedrogie i oferują wiele korzyści. Są to najlepsze firmy hostingowe dla pisarzy lub właścicieli małych firm. Mają także doskonałą obsługę klienta i są otwarci dla początkujących twórców stron internetowych.

Hosting A2

Strona główna hostingu A2 (kliknij, aby odwiedzić)

To firma, z której obecnie korzystam, a ich obsługa klienta była doskonała. Uważam się za bardziej doświadczonego programistę, ale są rzeczy, których po prostu nie wiem i zawsze chętnie prowadzą mnie przez sprawy techniczne. Oferują również szczegółowe samouczki i są bardzo niezawodne i szybkie.

Możesz uzyskać wspólną witrynę hostingową za jedyne 2,96 USD miesięcznie. Nie wiesz, jak poradzić sobie z instalowaniem i zarządzaniem WordPress? Możesz uzyskać zarządzaną witrynę za około 9,78 USD miesięcznie. Dla nowych autorów, bez dużego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, najlepszym rozwiązaniem jest 1-stronicowy hosting A2 WordPress A2 za jedyne 9,78 USD miesięcznie (cena zależy od okresu obowiązywania umowy i musisz zapłacić z góry, aby uzyskać najlepsze ceny) ). Ten pakiet obejmuje jedną witrynę i nieograniczoną przestrzeń dyskową.

Więcej informacji na temat konfiguracji portfela WordPress znajduje się poniżej w kroku 4.

Odwiedź A2 Hosting

Weebly

Kreator stron Weebly (kliknij, aby odwiedzić)

Weebly to twórca stron internetowych, a nie firma hostingowa. Używasz wbudowanych motywów, a następnie przeciągasz i upuszczasz obrazy i informacje do konstruktora, aby stworzyć swoją stronę portfolio. Weebly jest bardzo łatwy w użyciu i zawiera niektóre szablony portfeli, a także funkcje sklepu internetowego, dzięki czemu możesz sprzedawać własne książki, jeśli chcesz. Strona korzysta ze sztucznej inteligencji (AI), aby rozmawiać z tobą przez proces budowania prostego portfolio.

Autorzy powinni rozważyć Plan połączenia za 5 USD miesięcznie, ponieważ otrzymują bezpłatną nazwę domeny, którą mogą połączyć ze swoją witryną. Jeśli planujesz sprzedawać książki za pośrednictwem swojej witryny, potrzebujesz Pro Plan, aby móc założyć sklep internetowy i pobierać płatności. Wersja Pro kosztuje 12 USD miesięcznie. Wszystkie ceny lub kiedy płacisz za rok z góry.

Dowiedz się więcej o Weebly w recenzji Jasona.

Odwiedź Weebly

Hosting InMotion

Strona główna Hostingu InMotion (kliknij, aby odwiedzić)

InMotion Hosting to kolejna firma hostingowa, która oferuje różnorodne pakiety i bardzo rozsądne ceny. Możesz przejść do ich planów hostingowych WordPress, a nawet oferują BoldGrid, który jest narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”. Nadal istnieje niewielka krzywa uczenia się, aby dowiedzieć się, jak zbudować portfolio z BoldGrid, ale jest to bardzo intuicyjny system.

Niektóre funkcje, które otrzymujesz z ich pakietami, to bezpłatna nazwa domeny, 40 GB miejsca na dysku SSD za jedyne 5,99 USD miesięcznie i bezpłatny SSL. Najlepszy pakiet dla autorów to zarządzany WordPress hostujący pakiet WP-1000. Jeśli spodziewasz się mniej niż 20 000 odwiedzających miesięcznie, ta strona powinna z łatwością sprostać Twoim potrzebom. Otrzymasz bezpłatną nazwę domeny i jedną stronę internetową w cenie 6,99 USD miesięcznie.

Odwiedź InMotion

Hostinger

Strona główna Hostingera (kliknij, aby odwiedzić)

Hostinger tworzy naszą listę, ponieważ oferuje tak niedrogie opcje dla początkujących właścicieli witryn lub autorów o ograniczonym budżecie. Jak wspomniano wcześniej, większość pisarzy musi w jakiś sposób uzupełnić swoje dochody. Prawdopodobnie nie masz dużo pieniędzy na stworzenie portfolio online, chyba że masz na imię Steven King, a wtedy wydawca prawdopodobnie zleci Ci to za Ciebie.

Hostinger oferuje również szybki kreator stron internetowych dla tych, którzy nie znają się na technologii. Przejdziesz przez kolejne kroki, takie jak wybór planu hostingowego za jedyne 99 centów miesięcznie i utworzenie podstawowej witryny internetowej, wybierając spośród wstępnie zainstalowanych motywów i przesyłając własne zdjęcia i informacje. Strona jest dość intuicyjna, ale może zajść potrzeba sięgnięcia do jej instrukcji tu i tam.

Ci, którzy nie mają dużego technicznego know-how, poradziliby sobie z jednym planem hostingowym dla wspólnego twórcy witryny za 0,99 centów miesięcznie przy przepustowości 100 GB i łatwej platformie do tworzenia stron internetowych, w której można przeciągać i upuszczać obrazy i tekst.

Odwiedź Hostinger

3. Zbierz elementy, których potrzebuje strona autora

Niezależnie od tego, czy korzystasz z niestandardowego narzędzia do tworzenia witryn, czy używasz platformy takiej jak WordPress, a nawet tworzysz witrynę HTML, niektóre elementy strony autora muszą być w pełni skuteczne..

 • Zrozumienie odbiorców – Upewnij się, że rozumiesz grupę docelową. Jeśli piszesz romanse historyczne, twoja publiczność jest zupełnie inna niż w przypadku science fiction. Jeśli piszesz artykuły non-fiction, publiczność znów jest inna.
 • Kupujący Personas – Twórz osobowości kupujących na podstawie różnych odbiorców czytelników, abyś wiedział, z kim rozmawiasz za pośrednictwem swojej witryny.
 • Logo – Potrzebujesz jakiegoś logo, nawet jeśli jest to tylko imię i nazwisko autora w fantazyjnym skrypcie. Twoje logo informuje, kim jesteś jako pisarz. Traktuj swoją pracę pisemną jako biznes i oznacz ją marką. Oto nasze bezpłatne logo, które możesz pobrać.
 • O stronie – Ludzie muszą zrozumieć, kim jesteś i dlaczego piszesz to, co robisz. Pomyśl o znanych autorach, takich jak Steven King. Prawdopodobnie znasz szczegóły dotyczące swojego życia.
 • Strona z książkami – Potrzebujesz strony z listą wszystkich swoich książek. Nawet jeśli umieścisz je na swojej stronie głównej, tak jak zrobiłem, powinieneś również podać więcej szczegółów na poszczególnych stronach produktów / książek.
 • Wezwanie do działania – Jakie działania mają podjąć użytkownicy, gdy znajdą się na Twojej stronie? Jeśli po prostu chcesz, aby zapisali się na Twoją listę mailingową, abyś mógł nadal oferować im marketing, skoncentruj się na brzmieniu, umiejscowieniu i współczynniku konwersji Twojego wezwania do działania.

4. Utwórz witrynę internetową autora za pomocą WordPress

Osobiście lubię używać WordPressa na mojej stronie portfolio autorów. Myślę, że oferuje największą elastyczność i mogę połączyć bloga z częścią portfolio mojej witryny, oferując aktualizacje, gdy się spieszę, nie poświęcając dużo czasu na tworzenie stron. W rzeczywistości WordPress jest tak popularny, że korzysta z niego 34% stron internetowych.

Moja strona jest nieco dostosowana z unikalnym tłem i innymi elementami, których nie znajdziesz po wyjęciu z pudełka. Możesz dodać unikalne funkcje przez za pomocą niestandardowej opcji CSS lub możesz zatrudnić kogoś, aby poprawił Twój motyw po jego zakończeniu. Przeprowadzę Cię przez kolejne etapy korzystania z WordPressa do stworzenia witryny z portfolio dla autorów.

Krok 1. Zainstaluj WordPress

Używam hostingu A2, który jest dostarczany z ControlPanel. Dodanie WordPress do witryny za pomocą ControlPanel jest bardzo proste. Jeśli po przeczytaniu tych wskazówek poczujesz się zagubiony, możesz również zapłacić za zarządzany WordPress i poprosić go o zainstalowanie go przez serwer. Obiecuję, że to łatwe.

Przejdź do panelu sterowania i wybierz instalator WordPress (W w niebieskim kółku).

Po załadowaniu strony wybierz niebieski przycisk z napisem „Zainstaluj teraz”.

Podstawowe wskazówki dotyczące konfiguracji

Wybierz URL instalacji. Jeśli chcesz mieć witrynę w swoim folderze głównym, tak jak ja mam swoją (www.lorisoard.com), po prostu wrzuć twoją domenę.com. Jeśli chcesz go w podfolderze lub bezpośrednio, po prostu nazwij go tak, jak chcesz. Przykład:

twojadomena.com/writing.

Działa to dobrze, jeśli masz witrynę internetową firmy i chcesz dodać do portfolio swoją pracę jako autor.

W Ustawieniach witryny wybierz nazwę i opis swojej witryny. Jeśli nie masz jeszcze pewności, możesz przejść do pulpitu nawigacyjnego WordPress w ustawieniach i zmienić te informacje później.

Dla swojego konta administratora wybierz nazwę użytkownika, którą zapamiętasz i skomplikowane hasło. Powinieneś również ustawić e-mail administratora. Niektóre osoby zalecają ustawienie tutaj adresu e-mail witryny, na przykład [chroniony przez e-mail] Problem, który znalazłem przy tym, polega na tym, że jeśli Twoja witryna zostanie zhakowana lub ulegnie awarii, dostęp do wiadomości e-mail będzie trudny. Używam do tego e-maila z innego serwera, ale wybór należy do ciebie. Korzystanie z tego samego adresu e-mail w domenie ma zalety, takie jak rozpoznawanie użytkowników.

Mój serwer pozwala mi wybrać niektóre wtyczki do preinstalacji, takie jak Ogranicz próby logowania i Klasyczny edytor. Zazwyczaj wybieram oba.

Po wybraniu opcji upewnij się, że nazwa administratora i hasło zostały zapisane w bezpiecznym miejscu, a następnie kliknij niebieski przycisk „Zainstaluj”.

Powinieneś otrzymać adres, aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego WP. Zazwyczaj tak jest

twojadomena.com/wp-admin.

Krok 2. Zabezpiecz swoją stronę

Nie zwlekaj w następnym kroku. Musisz natychmiast zabezpieczyć swoją witrynę, na przykład uzyskać certyfikat SSL i zainstalować niezbędne wtyczki bezpieczeństwa.

Ludzie lubią włamać się na strony WordPress. Konta witryn WordPress 90% wszystkich zaatakowanych treści strony systemu zarządzania (CMS). Jednym z powodów jest brak aktualizacji wtyczek i motywów. WordPress ma jednak inne luki, które należy usunąć, gdy tylko zainstalujesz oprogramowanie open source w swojej witrynie. Co najmniej powinieneś zainstalować następujące wtyczki:

 • Wordfence Security – To tworzy zaporę ogniową i zapobiega atakom z użyciem siły. Oczywiście istnieje wiele takich wtyczek. Ten, który według mnie działa dobrze, ale możesz użyć tego, który najbardziej ci odpowiada.
 • Hide My WP – Ten login do pulpitu nawigacyjnego WP twojadomena.com/wp-admin? Wszyscy to wiedzą. Za pomocą tej wtyczki możesz zmienić tę stronę logowania i utrudnić dostęp hakerom.

Uwierzytelnianie bezpieczeństwa WordPress (klucze SALT) szyfruje informacje, których używasz do logowania się na swojej stronie. Możesz nie mieć pewności co do zmiany kluczy SALT, ponieważ uważasz, że potrzebujesz kodu i możesz je zmienić ręcznie za pomocą pliku wp-config.php.

Na szczęście istnieje łatwiejszy sposób na ich zmianę dla osób nie posiadających wiedzy na temat kodowania. Po prostu dodajesz Solniczka wtyczkę i możesz ustawić, aby zmieniała klucze co tydzień lub co miesiąc, w zależności od twoich preferencji bezpieczeństwa. Ustaw i zapomnij.

Aby zainstalować Salt Shaker, przejdź do pulpitu nawigacyjnego, wtyczek, dodaj nowe i wyszukaj Salt Shaker. Kliknij zainstaluj, a następnie aktywuj.

Po zainstalowaniu kliknij „Ustawienia” pod listą wtyczek Salt Shaker. Zaznacz pole wyboru, a następnie skonfiguruj zmiany zgodnie z własnymi preferencjami (codziennie, co tydzień, co miesiąc). Kliknij przycisk „Zmień teraz”. Jeśli wypróbujesz jedną wtyczkę dla bezpieczeństwa i nienawidzisz jej, po prostu ją usuń i dodaj coś innego. Wspaniałą rzeczą w WP jako platformie internetowej jest to, że masz dostęp do szerokiej gamy wtyczek i sposobów dostosowywania swojej witryny.

Krok 3. Znajdź odpowiedni motyw strony

Znalezienie odpowiedniego motywu do swojego portfolio online nie jest łatwe. Właściwie kupiłem motyw, z którym się skończyłem, ponieważ podobały mi się niektóre funkcje i jego układ. Możesz również zatrudnić kogoś, aby stworzyć niestandardowy motyw lub użyć jednego z wielu dostępnych darmowych motywów portfolio.

Zacznij od przestudiowania stron internetowych autorów i zobaczenia, co lubisz, a czego nie w ich portfolio.

Gdy masz już pojęcie o funkcjach, które Ci się podobają, przejdź do karty wyglądu po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego WP i kliknij „Dodaj motyw”, a następnie posortuj według funkcji, aby znaleźć możliwe motywy, których możesz użyć. Kliknij „Zastosuj filtry”.

Możesz dodatkowo zawęzić opcje, wpisując wyszukiwane hasła, takie jak „pisarz,”„książki,”Lub„teczka.”

Oto kilka interesujących tematów, które możesz rozważyć:

Blog Writer VW

Próbny & Detale

Strona docelowa autora

Próbny & Detale

Portfolio z jedną stroną

Próbny & Detale

To tylko kilka motywów do wyboru. Istnieją setki dostępnych motywów. Mimo że budujesz portfolio, z pewnością nie musisz trzymać się motywu portfolio. Możesz wybrać spośród darmowych motywów eCommerce, jeśli są dobrze dopasowane. Klucz znajduje się w treści, którą dodajesz.

Krok 4. Zbuduj swoje strony i bibliotekę multimediów

Po wybraniu motywu nadszedł czas, aby zdecydować, które strony chcesz i dodać do biblioteki multimediów, dodając okładki książek i inne obrazy. Istnieje kilka sposobów dodawania książek do witryny.

Dodaj książki jako strony z polecanym obrazem, który jest okładką i opisem, i kup linki na każdej stronie. Następnie możesz umieścić strony w nawigacji, jako elementy podmenu lub dodać je do obszarów treści.

Używaj swoich postów tylko do ogłoszeń o książkach i skonfiguruj swoją stronę jako blog, aby nowe wydania pojawiały się na pierwszej stronie. Możesz zmienić to, co użytkownicy strony docelowej widzą w Tematy / Dostosuj lub Ustawienia / Czytanie. Możesz wybrać „Twoje najnowsze posty”, które będą wyświetlać najnowsze posty na blogu na stronie głównej witryny lub możesz wybrać „Stronę statyczną” i wybrać stronę, którą utworzyłeś, aby służyła jako strona główna witryny.

Jeśli nie masz nic przeciwko studiowaniu nowej wtyczki i nauczeniu się jej używania, możesz również skorzystać z wtyczki zakupowej i sprzedawać książki bezpośrednio za pomocą WooCommerce lub podobnej wtyczki.

Krok 5. Sprawdź błędy

Po skonfigurowaniu witryny tak, jak chcesz, musisz ją dokładnie sprawdzić pod kątem błędów. Prawdopodobnie słyszałeś cały szum o wrażeniach użytkowników (UX) i o tym, jak złe wrażenia zniechęcają klientów. Linki, które nie działają, formularze, które nie wysyłają i błędy 404 frustrują użytkowników.

Poświęć czas na testowanie każdego linku na swojej stronie. Prześlij każdy formularz, aby upewnić się, że dotrze on do Ciebie, a użytkownik otrzyma wiadomość potwierdzającą. Przetestuj proces zamawiania, aby upewnić się, że wszystko działa płynnie.

Powinieneś także zainstalować uszkodzony link sprawdzający aby upewnić się, że nie będziesz podawać błędów w przyszłości.

Upewnij się, że Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Na około 73% ludzi dostanie się do Internetu tylko za pomocą smartfonów do 2025 r. Jeśli Twoja witryna nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych, prawdopodobnie już nie masz wielu odbiorców, którzy nigdy nie używają komputerów. Ponownie istnieje wtyczka, która może sprawić, że Twoja witryna będzie bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych, ale powinieneś również wybrać responsywne w swoich filtrach, szukając przede wszystkim motywu. Tematy takie jak Twenty Seventeen i Twenty Nineteen są już tworzone przy użyciu podejścia mobilnego.

Przykład strony responsywnego pisarzaPrzykład: oto jak wygląda moja strona na urządzeniach mobilnych. Zwróć uwagę, jak tam są wszystkie elementy, ale rozciągają się one nieco dalej w dół strony na mniejszym ekranie i są ograniczone do jednej najnowszej wersji na raz lub jednego posta na blogu na raz. Rozmiar tekstu i obrazów w witrynie zmienia się na urządzeniach mobilnych, nadal jest czytelny, ale zmniejsza się.

Krok # 6. (Przyszła poprawa) Zatrudnij kogoś, kto poprawi Twoją witrynę

Gdy już zrobisz wszystko, co możesz zrobić, cofnij się o krok i sprawdź, czego może brakować. Czy chcesz, aby tło było przezroczyste, ale nie możesz znaleźć niestandardowego kodu CSS, aby to zrobić? Ponieważ wykonałeś większość ciężkiej pracy, zatrudnienie programisty nie powinno kosztować zbyt wiele, aby naprawić kilka drobnych problemów. Możesz zlecać na zewnątrz tylko te części pracy, które nie są dla ciebie wygodne, lub zatrudniać różnych wykonawców do zadań, w których są ekspertami.

Jeszcze lepiej, poproś zatrudnionego o wyjaśnienie, co zrobili, abyś mógł się uczyć i mam nadzieję, że naprawisz to następnym razem. Można również znaleźć wiele informacji online na temat bardziej popularnych tematów, takich jak Twenty Sixteen i Twenty Seventeen. Oto kilka zasobów, które omawiają niektóre z bardziej popularnych dostosowań dla Twenty Sixteen i Twenty Seventeen:

 • Forum Wsparcia Twenty Sixteen – Oficjalne forum WordPress.org dotyczące pomocy w Twenty Sixteen Theme. Przeglądaj posty lub zadaj własne pytanie.
 • Forum Wsparcia Twenty Seventeen – Również na WordPress.org, listę wcześniej rozwiązanych pytań i forum wypełnione ekspertami, jak używać motywu i dostosowywać go do swoich potrzeb.
 • Fora WordPress – Przejdź do forów WordPress, aby uzyskać ogólne pytania lub zadaj pytania dotyczące dostosowywania CSS w folderze. Możesz także wyszukiwać według tematu i sprawdzić, czy Twoje pytanie zostało już zadane i rozwiązane. To forum obejmuje więcej tematów niż tylko jeden.
 • Kinsta – Jeśli nie boisz się zagłębiać w pliki motywu i zmieniać arkusza stylów, w tym przewodniku znajdziesz wskazówki dotyczące naprawdę dostosowywania dwudziestu kilku motywów. Moderator jest również dobry w odpowiadaniu na pytania czytelników, więc przeczytaj komentarze i zadaj wszelkie pytania, które możesz mieć.
 • Wszystko o Basic – Istnieje kilka typowych dostosowań, o które użytkownicy pytają raz po raz. W tym przewodniku omówiono niektóre problemy, które ludzie widzą z motywem Twenty Seventeen, takie jak wysokość nagłówka na stronie głównej, usunięcie tytułu strony i wynikająca z tego luka oraz usunięcie komunikatu „Dumnie wspierane przez WordPressa”.

Im więcej pracujesz z WordPress, tym lepiej go zrozumiesz i będziesz mógł wprowadzać drobne poprawki poprzez kodowanie lub wtyczki, które zamieniają twoje portfolio w coś bardzo osobistego i spersonalizowanego.

Utworzenie strony autora nie jest czymś, co dzieje się z dnia na dzień, ale czymś, co rozwija się z czasem.

Przykłady stron internetowych wielkiego pisarza

Janet Dean

Witryna portfolio Janet DeanWitryna portfolio Janet Dean

Janet Dean to inspirująca autorka z Indiany. Pisze dla Harlequin’s Love Inspired Line. Jej strona internetowa jest dobrym przykładem portfolio autora, ponieważ zawiera listę jej najnowszych książek, a jednocześnie pokazuje trochę o autorze. Odwiedzający mogą przeglądać wszystkie jej książki w swoim portfolio za pomocą linku „książki”, a także przeglądać jej zdjęcia z różnych wydarzeń. Jedną z rzeczy, które szczególnie lubię w tej stronie, jest jej sekcja skierowana specjalnie do mediów.

Nicholas Sparks

Witryna portfolio Nicholasa SparkaWitryna portfolio Nicholasa Sparka

Autor Nicholas Sparks używa swojej strony z portfolio autora, aby skoncentrować się na swojej najnowszej wersji i zaprasza odwiedzających do „Zamów teraz” za pomocą przycisku wezwania do działania. Jednak gdy użytkownik przewinie w dół, zobaczy dodatkowe strony, do których może przejść, takie jak linki do opowiadań i innych prac. Możesz także otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach i nowościach autorów. Po krótkim przejściu na stronę pojawia się wyskakujące okienko z zaproszeniem do zapisania się na jego listę mailingową.

Dean Koontz

Witryna portfolio Deana KoontzaWitryna portfolio Deana Koontza

Autor powieści Dean Koontz jest bestsellerem New York Times. Robi kilka interesujących rzeczy ze swoim portfolio autora. Po pierwsze, widzisz okładki książek z jego najnowszej serii ułożone poziomo u góry strony. Następnie, gdy najedziesz myszką na kartę nawigacji dla książek, otrzymasz szereg opcji, w zależności od tego, która z jego serii najbardziej Cię interesuje, na przykład Jane Hawk lub opcję pobrania wszystkich jego książek naraz. Nawigacja jest bardzo intuicyjna i spełnia potrzeby różnych grup odbiorców.

Emily Winfield Martin

Witryna portfolio Emily Winfield MartinWitryna portfolio Emily Winfield Martin

Strona internetowa Emily Winfield Martin jest prawdopodobnie jednym z najciekawszych portfolio. Jest pisarką dla dzieci, ale także artystką. Gdy początkowo trafiasz na jej stronę główną, nie witają Cię okładki książek, ale obrazy jej dzieł. Musisz faktycznie przejść do jej strony Książki, aby zobaczyć informacje o jej książkach. Nawet jej sklep internetowy rozpada się na dwie strony jej pracy, z wejściem do jej dzieł sztuki lub książek dla dzieci.

Przekazać infromacje

Teraz, gdy stworzyłeś piękne, jedyne w swoim rodzaju portfolio, które podkreśli Twoje pisanie, nadszedł czas, aby wyrazić swoje zdanie. Powiedz całej rodzinie i znajomym i poproś, aby udostępnili adres Twojej witryny na swoich kontach w mediach społecznościowych. Umieść adres swojej witryny na wizytówkach, w podpisie e-mail i udostępnij go w reklamach. Współpracuj z innymi autorami i udostępniaj sobie nawzajem witryny w swoich biuletynach.

Każda drobna rzecz, którą możesz zrobić, aby rozpowszechnić to słowo, pomaga zwiększyć zainteresowanie witryną i książkami. W końcu masz szansę przekształcić go w biznes. Zbudowałeś wspaniałą witrynę dla pisarzy – nadszedł czas, aby podzielić się nią ze światem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map