Jak założyć blog Mommy za pomocą WordPress (i rozwinąć się w dobrze prosperującą firmę)

Jeśli chcesz założyć blog dla mamy, trafiłeś we właściwe miejsce! Nazywam się Gina Badalaty z Embracing Imperfect i jestem mamą blogerką od 2002 roku. Chociaż mój blog przeszedł wiele faz, teraz jestem płatnym profesjonalnym blogerem dla wymarzonego klienta dzięki wieloletniemu doświadczeniu.


W tym artykule przedstawię właściwy sposób założenia bloga, który pomoże Ci rozwinąć odnoszący sukcesy blog i biznes!

To jest mój blog – Obejmowanie niedoskonałe

Ile zarabiają mama blogerzy?

Jeśli szukasz „ile zarabiają blogerzy”, zobaczysz opowieści o tych, którzy zarabiają od 40 000 do ponad 1 000 000 USD miesięcznie. Ci blogerzy wykorzystali własne historie, aby przyciągnąć odpowiednią grupę docelową, koncentrując się na popularnych tematach, takich jak redukcja długów, zamiast prowadzenia bloga dla mam. Jeśli jednak nie chcesz pracować ponad 80 godzin tygodniowo, aby osiągnąć tak duży sukces, możesz uzyskać przyzwoity dochód, strategicznie planując swojego bloga jak firmę.

To, co możesz zarobić na swoim blogu, jest różne. Na początku tego roku byłem zaskoczony otrzymywaniem czeków o wysokim zysku ze starego postu na nietoksycznych naczyniach kuchennych, które miały linki partnerskie. Chociaż trudno jest zagwarantować, że post zostanie wirusowy, moja optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) w tym poście pozwoliła mu trafić na pierwsze miejsce w Google.

Nawet bez wirusowych postów mały blog może przynosić regularne dochody. Bloguję tylko w niepełnym wymiarze godzin, ale dorastałem 12 000 USD rocznie w postach stowarzyszonych i sponsorowanych z moją małą publicznością. Kluczem jest rozwijanie niszy, aby dotrzeć do mojej grupy docelowej.

Wpisy na blogu nie są jednak jedynym sposobem zarabiania na blogu. Mój blog pomógł mi rozpocząć karierę pisarską w niszach dla rodziców i zdrowia. Rozwijając relacje z innymi mamami blogerami przez lata, nie miałem problemu ze znalezieniem stałej pracy, ilekroć jej potrzebuję.

Zakładanie bloga dla mamy i przekształcenie go w firmę

Bez względu na to, dokąd chcesz się udać, Twój blog może tam dotrzeć. Kluczem do sukcesu jest planowanie strategiczne z wyprzedzeniem, aby zacząć na najlepszej stopie, abyś mógł skończyć tam, gdzie zabierają Cię marzenia.

Jak zacząć na swoim blogu? Wejdźmy.

Kroki, aby skonfigurować bloga dla mamy

 • Krok 1: Przygotuj się, zanim zaczniesz
 • Krok # 2: Skonfiguruj poprawnie bloga mamy
 • Krok # 3: Zmień swojego bloga w firmę
 • Zarabiaj na blogu dla mamy
 • Przykłady blogów dla mam
 • Czy blogi to wciąż coś?

Polecane narzędzia

Ujawnienie: BuildThis.io otrzymuje opłaty za polecenie z narzędzi wymienionych na tej stronie. Ale opinie opierają się na naszym doświadczeniu, a nie na tym, ile płacą. Koncentrujemy się na pomocy małym firmom i osobom prywatnym w tworzeniu stron internetowych jako firmy. Wesprzyj naszą pracę i dowiedz się więcej na temat ujawniania informacji o zarobkach.

1. Przygotuj się na premierę: marka, odbiorcy, treść

Przed założeniem bloga dla mamy

Aby stworzyć fundament tworzenia bloga, który przyciąga odwiedzających, potrzebujesz 3 kluczowych czynników:

 1. Atrakcyjna marka
 2. Sposób na dotarcie do odbiorców
 3. Treści promujące markę i odpowiadające Twojemu celowi

Być może myślałeś, że powiem „hosting” lub „nazwa domeny”, ale jeśli chcesz mieć dobrze prosperującą karierę za pośrednictwem swojego bloga, musisz podejść do tego jako firmy, a to oznacza zbudowanie solidnej podstawy.

Zbuduj swoją markę

Aby zbudować swoją markę, musisz wykonać krytyczną pracę introspektywną. Zaczyna się od nauczenia się „dlaczego”. Simon Sinek, autor bestsellera „Zacznij od Dlaczego,”Pisze,

Ludzie nie kupują CO robisz, oni kupują DLACZEGO to robisz.

Odkrywanie „dlaczego” pomoże Ci skoncentrować się na tworzeniu potężnych treści i budowaniu wokół nich udanego biznesu.

Czas wyjąć papier i długopis i zadać sobie pytanie, dlaczego chcesz pisać bloga. Aby kopać naprawdę głęboko, musisz przynajmniej 5 razy zadać pytanie „dlaczego” każdej odpowiedzi. Na przykład niedawno użyłem tego procesu do zmiany marki. Moje wstępne stwierdzenie brzmiało: „Chcę blogować, aby pomóc mamom wychowywać autystyczne dzieci z poważnymi wyzwaniami. Odtąd pytałem „dlaczego” dla każdej z moich odpowiedzi, dopóki nie dotarłem: „Aby pokazać, że nasze dzieci mogą prowadzić celowe i radosne życie i uczynić świat lepszym miejscem”.

Zaletą tego ćwiczenia jest to, że często przekonasz się, że twoje „dlaczego” pomaga innym ludziom, ale powinieneś również nieco bardziej samolubnie zanurkować w swoje dlaczego. Co motywuje cię każdego dnia do przejścia przez trudne części prowadzenia udanego biznesu blogowego? Być może chcesz uwolnić dochód, aby spłacić dług. Być może jesteś zainteresowany utworzeniem strony autora, aby skonfigurować platformę dla tej książki, którą piszesz. A może chcesz zarobić wystarczająco dużo, aby kupić piękny dom na plaży.

Skorzystaj z tego ćwiczenia „dlaczego”, aby wielkie marzenia, aby przejść przez wyzwania, aby stać się światowej klasy blogerem z biznesem, który pomaga innym, spełniając marzenia.

Znajdź idealnego gościa

Gdy masz już „dlaczego”, możesz skupić się na znalezieniu idealnego gościa. W tym kroku odkryjesz, kim ona jest i czego potrzebuje. Niektóre podstawowe dane demograficzne do przemyślenia to:

 • Wiek
 • Liczba dzieci / chłopców lub dziewcząt
 • Zakres dochodów / poziom wykształcenia
 • Pracująca zawodowa mama, która pozostaje w domu, przedsiębiorca?
 • Gdzie ona mieszka: miasto, wieś, przedmieścia?
 • Właściciel domu, mieszkaniec mieszkania?
 • Właściciel zwierzęcia? Właściciel samochodu?
 • Wierzący, ateista, agnostyk?
 • Specjalna nisza: chrupiąca mama, chce być w formie, dzieci ze specjalnymi potrzebami, mama piłki nożnej, adoptowane dzieci itp.

Moją grupą docelową są matki, które wychowują nastolatki i nastolatki z ciężkim autyzmem i pokrewnymi niepełnosprawnościami. Potrzebują zdrowych rozwiązań dla swoich dzieci i sposobu zapobiegania wypaleniu.

Osobą w twoim umyśle może być ty, ale musisz stworzyć „awatara”, który nie jest tobą. Ułatwi to tworzenie treści w oparciu o jej potrzeby, które nie ulegną zmianie, nawet jeśli Twoje. Łatwiej jest też pisać swoje posty do tej osoby.

Zaplanuj swoje treści za pomocą badań odbiorców

Gdy poświęcisz trochę czasu na zrozumienie swojego idealnego czytelnika, następnym krokiem jest zbadanie jego potrzeb. Twój blog powinien zawierać cenne informacje dla utworzonego przez Ciebie awatara, które mogą prowadzić do możliwości zarabiania. Odkrywasz to, badając jej punkty bólu i przyjemności.

Możesz korzystać z Google, ale o wiele bardziej skutecznym sposobem na badanie jest przeprowadzanie wywiadów z grupą docelową. To naprawdę pomogło skupić mojego bloga. Po prostu napisz 5 otwartych pytań na temat potrzeb swojego awatara. Jedno z moich pytań brzmiało: „Jeśli chodzi o pomoc dziecku z autyzmem, jakie rozwiązania pomogły?”

Twoja rozmowa powinna zająć tylko 15-20 minut. Możesz to zrobić przez e-mail, telefon, Skype – wszędzie tam, gdzie twój przyjaciel jest wygodny. Najlepiej zapytaj ludzi, którzy cię znają i którym ufają. Byłbym ostrożny, jeśli chcesz przeprowadzać wywiady z osobami z dowolnych grup na Facebooku, w których jesteś – najpierw musisz uzyskać pozwolenie.

Te badania pomagają zrozumieć, z jakimi problemami borykają się Twoi odbiorcy, dzięki czemu możesz przeprowadzić burzę mózgów, która je rozwiązuje. Na przykład moje wywiady ujawniły, że dzieci autystyczne rozwijają się dzięki rozwiązaniom ważonym. Oto przykład tytułu, który napisałem na podstawie badań: „Ważone koce na autyzm: nasze doświadczenia z Sonną Zona.„Jak widać, ten artykuł to nie tylko suche badania, ale osobisty sposób dzielenia się informacjami i polecania narzędzia, którego użyłem do rozwiązania typowego problemu.

Planując treść, zastanów się, co możesz osobiście zapewnić (produkty, usługi, członkostwo itp.), Aby pomóc swojemu awatarowi zmniejszyć te punkty bólu i zwiększyć szczęście.

Pomyśl też „duży obraz”. Na przykład, jeśli napiszę 10 postów poświęconych temu tematowi, mogę utworzyć ebooka z tych postów, które mogę sprzedać czytelnikom i potencjalnym klientom. Nie potrzebujesz długiej listy tematów. Tylko 5-10 pomysłów na początek, z 2-3 tematami artykułów wypełnionymi osobistymi, unikalnymi i / lub fachowymi poradami.

Projekt i obrazy

Na tym etapie nie jest ważne posiadanie logo lub niestandardowego projektu. Użyj atrakcyjny szablon z WordPress który pasuje do motywu Twojego bloga, na przykład projektu strony internetowej dla pisarzy będących mamami. Paleta kolorów może uczynić Twoją markę bardziej rozpoznawalną w miarę postępów, ale pewnego dnia możesz chcieć zmienić swój wygląd lub zlecić rozwój witryny.

Do tworzenia zdjęć postów i udostępnień Canva jest łatwym w użyciu narzędziem, które pomoże Ci tworzyć obrazy o odpowiednim rozmiarze dla bloga i różnych form mediów społecznościowych.
Podczas dodawania obrazów każdy powinien mieć opisowy „tekst alternatywny” (inaczej „tag alt”) dla osób niedowidzących. Tagi Alt również pomagają SEO, więc utwórz tytuł, który pasuje do słowa kluczowego SEO.

Usiądź wygodnie za pomocą aparatu w smartfonie, aby tworzyć ciekawe zdjęcia do udostępnienia. Możesz także użyć profesjonalnych zdjęć. Obrazy wolne od honorariów autorskich są dostępne od tanich do bezpłatnych w renomowanych zasobach fotografii podobnych do DepositPhotos.com lub Pexels.com.

Sprawdź tę listę 30 darmowych zasobów graficznych z Web Hosting Secret ujawniony. NIGDY nie używaj na blogu obrazu znalezionego w Google; są one chronione prawem autorskim.

Ustalanie granic dla treści bloga

Teraz powinieneś zdecydować, jakie granice wyznaczyć, pisząc lub dzieląc się informacjami na temat swoich dzieci, męża i innych bliskich – w tym zdjęć. Na przykład, nigdy nie bloguję o mojej rodzinie w sposób inny niż pomocny, pozytywny i upewniam się, że wszystkie zdjęcia moich dzieci są znacznie powyżej planszy (bez zdjęć w „kostiumie kąpielowym”).

Jakich delikatnych tematów będziesz unikać lub musisz omawiać z członkami rodziny? Choroby, finanse, utrata pracy i romans mogą być drażliwymi tematami, więc uważaj, co ujawniasz czytelnikom. Nawet jeśli Twoja firma wystartuje, dobrze jest zachować w tajemnicy swój telefon, adres, a nawet okolicę.

2. Utworzenie bloga dla mamy

Podczas konfigurowania bloga należy rozważyć szereg opcji, takich jak budżet.

Od czego zacząć: Hosting i podstawowe funkcje

Zacznij od przemyślenia nazwy domeny swojego bloga. Kiedy odświeżyłem bloga mojej mamy, burza mózgów zajęła kilka miesięcy, aby stworzyć markę „Embracing Imperfect”. Pomyśl o nazwie obejmującej Twoją niszę, osobowość i potrzeby odbiorców.

Następnie potrzebujesz usługi do prowadzenia bloga.

Jest kilka poważnych wad, jeśli chcesz mieć „darmowego” bloga. Korzystanie z usługi „gotowe dla Ciebie”, takiej jak Wix lub Weebly, może być w rzeczywistości bardziej kosztowne, niż mogłoby się wydawać. Będziesz bardzo ograniczony w tym, co możesz zrobić ze swoim blogiem. Na przykład w Wix twoi odbiorcy będą podlegać reklamom, a nazwa Twojej domeny będzie zawierać w nich swoją nazwę.

Najlepszy hosting dla autorów, trenerów, przyszłych właścicieli firm i wszystkich innych osób, które chcą blogu dla mam, to opcja hostowana przez WordPress.

Strona główna hostingu A2 (kliknij, aby odwiedzić)

Możesz korzystać z niedrogich, wysokiej jakości usług hostingowych, takich jak A2 Hosting, InMotion Hosting lub SiteGround. Ci niezawodni dostawcy kosztują zaledwie 4–7 USD miesięcznie i oferują jedne z najlepszych usług hostingowych dla pisarzy i blogerów. Mogą one pomóc w skonfigurowaniu nazwy domeny za około 15-20 USD rocznie.

Wybierz markę, która zawiera „certyfikat SSL”. Jest to certyfikat bezpieczeństwa niezbędny do bezpieczeństwa i SEO. Twoja domena wygląda następująco: „https://www.twojadomena.com” zamiast „http: //”. Poproś dostawcę usług internetowych o tę opcję.

Edytor WordPress

Po skonfigurowaniu bazy danych i bloga WordPress przez hosta przejdź do udostępnionego posta „sample” i zacznij pisać. Sprawdź te witryny, aby uzyskać dobre tutoriale:

Jedną z wielkich zalet WordPress jest to, że istnieją tysiące wtyczek które pomogą Ci prowadzić bloga. Są to narzędzia instalowane za pomocą menu wtyczki, które pomagają w utrzymaniu i uruchomieniu różnych funkcji. Gdy dorośniesz, będziesz chciał dodać więcej, ale uważaj. Zbyt wiele wtyczek może spowolnić twój blog. Te narzędzia również wymagają okresowej aktualizacji.

Przykład strony wtyczki w backendie WordPress.

Kiedy piszesz swój pierwszy post, w menu „Nowy” masz dwie podstawowe opcje: „Publikuj” lub „Strona”. Są podobne, ale działają inaczej. Posty dotyczą zwykłych postów na blogu, które można aktualizować, zmieniać i odświeżać w razie potrzeby. Twoi czytelnicy mogą je subskrybować. Strony to posty statyczne, które rzadko się zmieniają, takie jak strona „Informacje”, zestaw multimedialny, kodeks etyczny itp.

Tak wygląda edytor WordPress:

Wskazówki dotyczące pisania doskonałych postów

Czas zacząć swój pierwszy post. Upewnij się, że „głos” Twojego postu jest przystępny, autentyczny i kompetentny, a jednocześnie odpowiedni dla odbiorców docelowych i niszy. Wybierz jakość zamiast ilości. Jeden autorytatywny post na 2000 słów jest lepszy niż cztery posty zawierające 500 słów.

Ponadto upewnij się, że tematy mają wspólny wątek. Jeśli Twój blog jest mocno niszowy, wszystkie Twoje posty będą się odnosić, ale jeśli nie, spróbuj znaleźć motyw, aby odnieść wszystko z powrotem, aby można było powiązać powiązane posty na swoim blogu. Pomoże to również Twoim wysiłkom SEO.

Do każdego postu należy przypisać „kategorię” i „tag”. (Zobacz prawą stronę obrazu redaktora powyżej.) Kategorie są krótkie, przejdź do tematów, które regularnie omawiasz. Powinieneś ograniczyć je do nie więcej niż 6, ale 3 lub 4 jest jeszcze lepsze. Moje rodzicielstwo, autyzm i nietoksyczne życie. Cała reszta będzie podkategorią lub poruszona w tym temacie.

Na przykład zwykle omawiam swoją wiarę w posty dla rodziców. Kategorie będą również domyślnie nagłówkami menu w WordPress.

Przykład: używanie kategorii postów jako menu nawigacyjnego blogu.

Tagi to tematy, które omawiasz rzadziej. Mogą być dłuższe i bardziej skoncentrowane na słowach kluczowych. Na moim blogu „autyzm” jest kategorią, a „rozwiązania autyzmu” to tag. Nie chcesz mieć unikalnego tagu dla każdego posta, ale zwykłe tematy, nad którymi pracujesz.

Wreszcie, kiedy piszesz, krótkie akapity (3-4 zdania) i splataj odpowiednie obrazy w całym tekście. Ten sposób „dzielenia” danych ułatwia czytelnikom skanowanie. Używaj także punktorów, gdy ma to sens.

Zagadnienia prawne

Podczas pisania bloga należy wziąć pod uwagę kilka kwestii prawnych. Zapewni to bezpieczeństwo podczas ruchu do przodu:

 • Znak wodny swoich zdjęć – Niezależnie od tego, czy tworzysz osobiste zdjęcia, czy grafikę, prosty znak wodny to szybki i łatwy sposób ochrony zdjęć. Uczyć się jak to zrobić w Canva.
 • Bądź zgodny z RODO – To prawo dotyczy każdego, kto subskrybuje Twojego bloga z Unii Europejskiej. Dowiedz się, jak to skonfigurować w 10 minut o Bloguj swoją pasję.
 • Dbaj o bezpieczeństwo swojego bloga – Potrzebny będzie filtr antyspamowy, zabezpieczenia i sposób na utworzenie kopii zapasowej bloga. Są one omówione powyżej w linku „18 rzeczy”.
 • Nigdy nie plagiatuj treści  – Jeśli chcesz zacytować czyjś blog, dobrym pomysłem jest, aby najpierw zadać pytanie i zawsze je przypisywać!

3. Zbuduj blog swojej mamy w biznesie

Do tej pory wykonałeś już dużo pracy wymaganej, aby dać Twojemu blogowi najlepszą szansę, aby stać się dochodową firmą. Następnie dopasujemy wszystkie elementy, aby pomóc Ci uzyskać stały dochód.

Budowanie odbiorców

Jak przyciągasz grupę docelową? Do Twojej dyspozycji jest kilka narzędzi, które każdy bloger powinien wykorzystać, aby zwiększyć liczbę odbiorców:

Optymalizacja wyszukiwarki

Na górze listy znajduje się optymalizacja wyszukiwarek. Każdy pisany post powinien mieć unikalne słowo kluczowe, czyli frazę, której ludzie szukają. Możesz mieć na myśli frazę, ale musisz dowiedzieć się, czy ludzie jej szukają. Darmowe narzędzia, które mogą pomóc Ci to odkryć, obejmują Planer słów kluczowych Google (musisz założyć konto Google), Ubers sugeruje, lub KW Finder (ograniczony do kilku dziennie).

Planer słów kluczowych Google.

Po znalezieniu frazy wyszukaj w Google pokrewne pytania, które ludzie mają na ten temat, i dodaj je również do swojego postu. Upewnij się, że używasz tagów nagłówka (H1, H2), aby dodać tytuły zawierające słowo kluczowe i umieścić je w tytule wpisu. Powtórz słowo kluczowe i jego odmiany w poście, ale upewnij się, że pismo jest nadal prawidłowe. Użyj Wtyczka Yoast po porady dotyczące uzyskania najlepszych wyników SEO.

Upewnij się, że Twój post prowadzi do:

 1.  Autorytatywne źródła, na przykład statystyki Światowej Organizacji Zdrowia.
 2. Inne posty, które napisałeś na ten temat w pierwszym akapicie.

Co sprawia, że ​​dobre rankingi słów kluczowych w Google zmieniają się od czasu do czasu. Aby zapoznać się z aktualną oceną dobrego pozycjonowania w Google, przeczytaj to raport z Backlinko każdego roku. Ważne jest również używanie słów kluczowych w mediach społecznościowych, zwłaszcza podczas udostępniania postów!

Media społecznościowe

Polecam wybrać tylko 1 lub 2 media społecznościowe. Dla mnie są to Facebook i Instagram. W mediach społecznościowych korzystaj z każdej okazji, aby uczyć się, eksperymentować i wypróbowywać nowe rzeczy. Bądź naturalny i dostosuj się do swojej marki tak autentycznie, jak to możliwe.

To ja na Facebooku!

Zainstaluj wtyczkę na WordPress, która pozwala czytelnikom udostępniać posty większości popularnych platform społecznościowych, nawet jeśli ich nie używasz. Możesz użyć wtyczki takiej jak Łatwe udostępnianie społecznościowe lub Snap Społeczny który pomaga łączyć się z różnymi sieciami.

Wreszcie, bądź ostrożny z tym, co udostępniasz i jak wyrażasz rzeczy. W dzisiejszym klimacie łatwo jest być źle interpretowanym i umieszczonym na czarnej liście. Bądź szczery i autentyczny, ale przede wszystkim pełen szacunku.

Biuletyn e-mailowy

Regularny biuletyn e-mailowy pomoże ci pozostać w kontakcie z odbiorcami, ogłaszać ogłoszenia, oferować więcej wskazówek i więcej. Możesz skorzystać z usługi e-mail marketingu, takiej jak MailChimp lub Mailerlite zacząć.

Przykład: Objęcie konta Imperfect MailChimp.

Twój biuletyn nie musi być wyszukany, a jedynie przydatne informacje, które regularnie wysyłasz do odbiorców (tj. Co 2 tygodnie). Aby znaleźć ludzi na liście e-mail, utwórz cenny darmowy przedmiot, taki arkusz ze wskazówkami („10 najlepszych porad dla nowych rodziców”) i promuj go w mediach społecznościowych.

Wydarzenia wideo

Wcześniej czy później prawie każdy bloger musi zacząć nagrywać wideo. Tutaj masz nieograniczone możliwości, od krótkiej historii na Instagramie, 60-minutowych wydarzeń na Facebooku Live do dowolnej długości na własnym kanale YouTube. Dobrą praktyką jest usiąść wygodnie przed kamerą i pomoże to ustalić autorytet.

Przykład: Jedna z moich sesji na żywo FB.

Możesz sprawdzić jedną z moich  Facebook Lives jak osiągnąć swoje cele.

Organ ustanawiający

Musisz stać się autorytetem w swojej niszy, aby kierować ruchem. Jak możesz to zrobić oprócz mediów społecznościowych? Jednym z kluczowych sposobów jest budowanie prawdziwych relacji z ludźmi w powiązanych niszach. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 •  Blogowanie gości – Pisz blogi o dużym ruchu w swojej niszy, które pasują do tonu Twojego bloga. Przejrzyj wytyczne dotyczące przesyłania i dobrze przyjrzyj się postom gości. Kluczem do kierowania ruchem jest upewnienie się, że masz link wewnątrz postu gości do odpowiedniego postu, jeśli jest to dozwolone.
 • Konferencje Bloggera – Uczestnictwo w konferencjach blogerów pomaga w nawiązywaniu kontaktów z blogerami i markami, a także nauczysz się aktualnych umiejętności i praktyk blogowych.
 • Myśl lokalnie – Spójrz na lokalne miejsca, które pasują do Twojej wiedzy, takie jak publiczne sieci telewizyjne, stacje radiowe, podcasty i wydarzenia, które możesz sprzedawać, uczestnicząc w.
 • Dołącz do grup na Facebooku poświęconych Twojej niszy – Promowanie bloga w grupach jest niegrzeczne, ale możesz dzielić się tym, co wiesz, i być autorytetem. Obserwuj lub zaprzyjaźnij się z osobami, z którymi chcesz budować prawdziwe przyjaźnie.

Zarabiaj na swoich blogach dla mamusi

Skuteczni blogerzy twierdzą, że powinieneś mieć 7 źródeł przychodów. Z blogiem może być tak proste, jak te wspólne ścieżki dochodów dla blogerów:

1. Sponsoring

Marki płacą blogerom za promowanie i publikowanie postów, akcji społecznościowych i nie tylko. Niektórzy nawet kupują przepisy lub zdjęcia od wykwalifikowanych blogerów. Większość blogerów zaczyna od bezpłatnego recenzowania produktów, ponieważ buduje swoje portfolio, a wielu współpracuje z siecią wpływowych użytkowników, takich jak Bias zbiorowy, gdy będą wystarczająco duże.

2. Marketing partnerski

Dołączając do programu partnerskiego, uzyskujesz przychody ze wszystkiego, co sprzedajesz za pośrednictwem linków partnerskich. Amazon.com jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najprostszych. W przypadku większych blogerów sieci takie jak ShareASale i MediaVine stworzyć lukratywny dochód pasywny dla blogerów.

3. Tworzenie produktów do sprzedaży

Blogerzy, którzy mają oko na design lub dowcip, tworzą koszulki lub kubki przez firmy takie jak Teespring. Inni tworzą kalendarze, czasopisma i e-booki, które odpowiadają potrzebom odbiorców lub wymyślają coś zupełnie nowego!

4. Praca niezależna

Użyj swojego bloga, zdjęć i postów gości, aby zbudować swoje portfolio. Po zdobyciu doświadczenia możesz zacząć pisać dla innych za opłatą, marketing w mediach społecznościowych lub sprzedaż zdjęć do domów towarowych. Wielu blogerów staje się również wirtualnymi asystentami lub projektantami stron internetowych.

5. Kursy dydaktyczne

Jeśli masz określoną umiejętność, naucz ją za pomocą filmów, e-booków i / lub grupy wsparcia, lub użyj platformy podobnej do tej Pojętny stworzyć kurs.

6. Sprzedaż bezpośrednia

Wielu wpływowych osób korzysta z tych gotowych możliwości biznesowych, jeśli produkt bezpośrednio obsługuje ich docelowych odbiorców. Na przykład marka białka w proszku może dobrze działać na blogu fitness.

7. Coaching

Wielu blogerów zdobywa specjalistyczną wiedzę lub zdobywa certyfikaty w danej dziedzinie i przekształca swoje blogi w firmę coachingową.

Jak widać, blog dla mamy może być czymś więcej niż miejscem do dzielenia się przemyśleniami na temat rodzicielstwa. Może być podstawą do dobrze prosperującej kariery – i to nie tylko jako pisarz! Blogowanie zapewnia wiele możliwości przedsiębiorczych, zewnętrznych i innych, jeśli poświęcisz czas i starasz się zaplanować to tak, jak firmę.

Najpopularniejsze blogery Mommy

Oto kilka moich osobistych ulubionych i ich zarobków:

1. Brandi Jeter 

Brandi Jeter – Mama wie wszystko

Brandi Jeter z Mama wie wszystko to o przejściu z samotnej matki na zamężną matkę nowonarodzonej i dorastającej córki. Jest także trenerem blogów, prowadzi społeczność blogerów i napisała kilka e-książek i książek.

2. Vera Sweeney i Audrey McClelland

Vera Sweeney – Lady And The Blog
Audrey McClelland – MomGenerations

Vera Sweeney i Audrey McClelland zaczęli prowadzić własne blogi ponad dziesięć lat temu. Zostali partnerami biznesowymi i teraz zarządzają zezwoleniem na zgiełk, które pomaga ludziom prosperować, znajdując równowagę między pracą a życiem prywatnym. Vera i Audrey nadal współpracują z wieloma znanymi markami, organizują wydarzenia, uczą na konferencjach i wiele więcej!

3. Amiyrah Martin

Amiyrah Martin – 4 kapelusze & Oszczędny

Amiyrah Martin z 4 kapeluszy & Frugal pisze o cieszeniu się życiem rodzinnym przy ograniczonym budżecie, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Dzieli się, jak uciec od długów i rozwijać się przy ograniczonym budżecie. Jest tak wielką fanką Gwiezdnych wojen, że relacjonowała wiele wydarzeń na czerwonym dywanie, a nawet wystąpiła w reklamie Star Wars dla Target.

4. Leah Segedie

Leah Segedie – Mamavation

Leah Segedie z Mamavation.com jest aktywistką blogerką, która zaczęła od dzielenia się swoimi sekretami, aby stracić 100 funtów i pomóc mamom w wyzdrowieniu. Dziś pracuje w ruchu organicznym i konsultuje się z renomowanymi firmami spożywczymi i ustawodawcami, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności dla naszych dzieci.

Blogi z mamą są nadal aktualne?

Wiele mówi się o tym, czy blogi są nadal aktualne. Są, ale natura blogowania uległa zmianie. Ludzie nie biegają do blogów dla mam, aby usłyszeć najnowsze informacje o tym, jak ktoś wychowuje swoje dziecko. Zamiast tego szukają cennych treści i nowych perspektyw, które pomogą im poprawić własną sytuację. Oznacza to, że Twój blog musi być wypełniony pożytecznymi, jedynymi w swoim rodzaju treściami zoptymalizowanymi tylko dla docelowych odbiorców.

Na przykład mój blog jest skierowany do matek wychowujących dzieci z autyzmem i zapewnia holistyczne strategie, które pomagają ich dzieciom – i sobie – rozwijać się.

Jeśli udostępniasz unikatowe, niestandardowe treści konkretnym odbiorcom, masz szansę zarabiać na życie ze swojego bloga bezpośrednio z blogowania lub z firmy towarzyszącej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map