Jak założyć blog kulinarny z WordPress

Zdecydowałeś się na prowadzenie pełnego etatu z blogiem o jedzeniu?


Niesamowite!

Wiesz… wiele blogów, które zarabiają dziś 6-cyfrowe dochody, zostało zbudowanych przez kogoś takiego jak Ty, z niczym innym, jak tylko niesłabnącą pasją do ich niszy.

I cieszę się, że dziś robisz pierwszy krok. Więc zacznijmy.

Nawigacja

 • Krok 1: Wybierz typ swojego bloga o jedzeniu
 • Krok 2: Nazwa domeny, hosting i narzędzie do tworzenia witryn
 • Krok # 3: Motywy i wtyczki blogów spożywczych WordPress
 • Krok # 4: Rozpocznij tworzenie swojego bloga kulinarnego
 • Jak zarabiać na blogach o jedzeniu – niezawodny plan

Lista narzędzi 

Ujawnienie FTC: Build Otrzymuje opłaty za polecenie z narzędzi wymienionych na tej stronie. Ale opinie opierają się na naszym doświadczeniu, a nie na tym, ile płacą. Koncentrujemy się na pomocy małym firmom i osobom prywatnym w tworzeniu stron internetowych jako firmy. Wesprzyj naszą pracę i dowiedz się więcej na temat ujawniania informacji o zarobkach.

Jak założyć blog na temat żywności

Krok 1 – Zdecyduj, jaki rodzaj bloga o jedzeniu chcesz rozpocząć

Założenie bloga o jedzeniu jest łatwe, ale trudno jest zdecydować, co napisać.

Temat blogu kulinarnego jest ogólnie zbyt szeroki.

Zawsze lepiej zawęzić tematy do kilku nisz, na których możesz się skupić. Musisz poważnie potraktować swojego bloga o jedzeniu jako prawdziwą firmę. Prawdopodobnie nisze, które możesz wziąć pod uwagę to gotowanie bezglutenowe, bezglutenowe, węglowodanowe, wegańskie lub oszczędne.

Lub możesz specjalizować się w gotowaniu blogów kulinarnych, takich jak grillowanie, pieczenie lub pieczenie.

Krok 2 – Wybierz nazwę domeny, hosting i narzędzie do tworzenia witryn 

Po podjęciu decyzji o niszach swojego bloga o jedzeniu, oto trzy rzeczy, które musisz zacząć:

 1. Nazwa domeny
 2. Hosting
 3. Kreator stron

Najpierw jest nazwa domeny. Mówiąc najprościej, twoja nazwa domeny to twój adres internetowy.

Wiele osób zastanawia się nad użyciem „słów kluczowych” w nazwie domeny, aby Google pokazywał je na górze, gdy użytkownicy szukają tych słów kluczowych.

Jednak obecność słowa kluczowego w nazwie domeny nie wpływa już na algorytm wyszukiwarki.

Tak więc, jeśli chcesz otworzyć blog o paleo food, NIE MUSISZ dzwonić do swojego bloga paleofood.com. Przynajmniej zrobienie tego nie da ci żadnych punktów brownie SEO.

To powiedziawszy, to od Ciebie zależy, jaką nazwę domeny wybierzesz.

Musisz także wiedzieć, że możesz założyć blog o jedzeniu i używać własnej nazwy jako nazwy domeny. Jeśli więc jesteś Jane Doe, zadzwoń do swojego bloga kulinarnego JaneDeo.com.

W ten sposób uzyskasz wyższe zyski na dłuższą metę, ponieważ po pewnym czasie staniesz się popularną marką w swojej niszy. Równie dobrze możesz zostać wpływowym.

Doskonałym przykładem takiej osobistej marki jest czynnik wpływający na obsługę klienta, Shep Hyken. Mógł z łatwością nazwać swojego bloga „customerupportadvice.com”.

Masz pomysł, prawda?

w porządku.

Po wybraniu nazwy domeny możesz skorzystać z usługi rejestratora nazw domen, takiej jak Namecheap, aby ją zarezerwować. Możesz też kupić go od swojego dostawcy usług hostingowych, jeśli taki oferuje. (Wiele z nich daje nawet darmowe domeny z rocznymi planami).

Po uzyskaniu nazwy domeny musisz znaleźć niezawodnego hosta, aby Twoja witryna działała.

Istnieje wiele hostów internetowych do wyboru, a wielu z nich ma również zarządzane pakiety WordPress. Różnica między zwykłym kontem hostingowym WordPress a zarządzanym kontem hostingowym WordPress polega na tym, że na tym ostatnim dostawcy usług hostingowych dbają o bezpieczeństwo witryny i dbają o jej aktualność w najnowszej wersji WordPress.

Poniżej polecam czterech przyjaznych dla klienta dostawców hostingu. (Łączę każdą opcję z jej szczegółową recenzją z mojego innego bloga, który koncentruje się na hostach internetowych).

 • iPage – My # 1 Budget Hosting wybór, odpowiedni dla początkujących.
 • eHost – Kolejny wybór dla początkujących; przyjazny dla użytkownika i możliwy do zdobycia.
 • SiteGround – najlepsze opcje hostingu z dobrą obsługą klienta.
 • InMotion Hosting – Bardzo niezawodny hosting, strona domowa BuildThis.io.

Hosty internetowe mogą być tak tanie jak 1,99 USD / miesiąc i tak drogie jak 29 USD / miesiąc. Zapraszam do założenia swojej strony internetowej z planem podstawowym, a następnie płacenia więcej w miarę wzrostu ruchu.

W przypadku hosta internetowego i nazwy domeny kolejną rzeczą, którą musisz wybrać, jest platforma do budowania witryny – lub kreatora witryn. W tym samouczku domyślnie korzystamy z WordPress CMS (więcej
w kreatorze stron tutaj.)

Hosting własny a WordPress.com

WordPress zasila 31,8% Internetu, a WordPress.org i WordPress.com różnią się między sobą. Najłatwiejszym sposobem na zrozumienie różnicy między kontem hostowanym a kontem WordPress.com jest sprawdzenie, jak będą wyglądać Twoje adresy URL przy każdym.

twójfoodblog.wordpress.com

Lub

yourfoodblog.com

Pierwszy to strona internetowa, która jest swobodnie hostowana w WordPress.com. Oczywiście WordPress ma na sobie całą markę.

Drugi – yourfoodblog.com – to hostowana przez siebie witryna internetowa, która w rzeczywistości jest niezależna.

Witryna, która jest bezpłatnie hostowana w witrynie WordPress.com, jest dla Ciebie, jeśli:

 • Jesteś TYLKO blogerem hobbystycznym
 • NIE chcesz… lub nie myślisz poważnie o zarabianiu na życie online
 • Nie dbasz o swoją osobistą markę
 • Jesteś zadowolony z różnych opcji ograniczających, takich jak brak obsługi wtyczek i innych
 • Nie chcesz sprzedawać reklam w swojej witrynie (przynajmniej dopóki nie staniesz się witryną o dużym ruchu)

Jeśli tak nie jest, wybierz witrynę WordPress z własnym hostingiem. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z tysięcy motywów i wtyczek WordPress
(zarówno bezpłatne, jak i płatne) i zbuduj witrynę, którą możesz uruchomić i skalować.

Dzięki temu cała logistyka jest na uboczu.

Teraz możesz rozpocząć tworzenie swojego bloga. W tym celu potrzebujesz motywu i kilku wtyczek.

Krok 3 – Wybierz najlepsze motywy blogu kulinarnego WordPress

Ponieważ dopiero zaczynasz pracę ze swoim blogiem i ponieważ minie trochę czasu, zanim zacznie zarabiać pieniądze dla Ciebie, możesz zacząć od darmowego motywu.

Darmowe motywy

Oto trzy darmowe motywy żywności WordPress, które możesz wybrać:

Dwójka

dwójkaPróbny & Detale

Dyad to wspaniały motyw blogu o jedzeniu z pięknym układem bloga. Utrzymuje obrazy w centrum uwagi, co jest bardzo pożądaną funkcją motywu blogu kulinarnego. Spodoba ci się również gigantyczny suwak strony głównej, który możesz wybrać z najlepszymi przepisami. Ponadto pochodzi od Automattic (firmy stojącej za WordPress.com), więc możesz być pewien, że przestrzega najwyższych standardów kodowania i jakości.

Kouki

koukiPróbny & Detale

Kouki jest dla Ciebie, jeśli kochasz białe znaki i wolisz zen i minimalistyczny design. Kouki używa świetnej czcionki i wyświetla obrazy bardzo elegancko. Połącz go z jedną z darmowych wtyczek z przepisami (zalecane poniżej), a powinieneś być gotowy do uruchomienia swojego bloga o jedzeniu.

Veggie Lite

warzywaPróbny & Detale

Veggie Lite to kolejny prosty motyw WordPress dla blogerów kulinarnych. Ma skoncentrowany układ, który przyciągnie uwagę czytelników. A dzięki całej białej spuściźnie pozwala Twojej witrynie oddychać i jest przyjemny dla oczu.

Sprawdź więcej darmowych motywów blogów kulinarnych z Repozytorium WordPress.org.

Płatne motywy

Teraz – darmowe motywy są na początek, ale jeśli masz budżet i możesz pomieścić zręczny motyw żywności premium, zdecydowanie, kup jeden.

Wizualny urok blogu kulinarnego odgrywa dużą rolę w jego sukcesie. Oto kilka przepysznych motywów do sprawdzenia:

Motyw Cook’d Pro

gotowanePróbny & Detale

Cook’d Pro to olśniewający motyw jedzenia WordPress, który świetnie wygląda na wszystkich urządzeniach. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, koncentruje się on w dużej mierze na obrazach.

Ponadto jest zbudowany na platformie Genesis, która jest znana z szybkości i lekkości. Framework Genesis zawiera również oddzielny panel dla ustawień SEO, a także dla innych ustawień układu.

Pamiętaj, że motywy Genesis zawierają tylko te funkcje, których potrzebujesz; nie mają zbyt wielu dzwonków i gwizdków. To powiedziawszy, wykonują swoją pracę pięknie.

The Motyw Daily Dish to kolejny motyw Genesis, który powinieneś sprawdzić. Jest zasilany przez stabilność i szybkość frameworku Genesis i wykorzystuje atrakcyjny, elegancki płaski projekt
to jest w pełni responsywne.

Koszt: 129 USD

Motyw Blogger żywności

Motyw WordPress Blogger żywności firmy TemplaticPróbny & Detale

The Motyw Blogger żywności jest dla Ciebie, jeśli chcesz mieć czysty, profesjonalnie wyglądający blog o jedzeniu i stronę z przepisami. Za pomocą narzędzia do budowania stron Elementor można łatwo przebudowywać lub przeprojektowywać strony.

Co więcej, motyw blogera kulinarnego jest przyjazny dla SEO i zawiera wszystkie funkcje, które musi mieć blog kulinarny – specjalny typ postu dla przepisów kulinarnych, projekt strony głównej z informacją o wszystkim, wsparcie WooCommerce, wsparcie dla banerów reklamowych i przyjazny dla urządzeń mobilnych projekt.

Bloger żywności jest wysoce konfigurowalny i umożliwia prowadzenie bloga na żywo w kilka minut.

Koszt: 79 USD

Motyw Food Blog

FoodblogthemePróbny & Detale

Motyw Food Blog pochodzi z NimbusThemes. To, co najbardziej podoba mi się w tym motywie, poza efektem wizualnym, to koncentrowanie się na brandingu.

Motyw Food Blog jest dostarczany wraz z wtyczką WordPress z kartą receptur, która pozwala dodawać do bloga przepisy przyjazne SEO. Blogerzy kulinarni zbudowali kilka doskonałych stron internetowych z tym tematem.

Koszt: 39 USD

Motyw YumBlog

mniam blogPróbny & Detale

Ten produkt Up Themes jest jednym z najbardziej przemyślanych tematów blogów kulinarnych WordPress. Jest dostarczany z niestandardowym szablonem receptury, a także pozwala akceptować przesłanie receptury przez czytelników. Te przesyłane receptury są obsługiwane przez Cooked – wtyczkę premium 39 USD. Listy wskazówek i składników receptur w tym temacie mają pole wyboru, dzięki czemu czytelnicy mogą upewnić się, że nie przegapią żadnego ważnego kroku lub elementu.

Koszt: 125 USD

Krok 4 – Zainstaluj odpowiednie wtyczki WordPress, aby zmaksymalizować swój blog o jedzeniu

Korzystając z jednego z powyższych motywów, będziesz gotowy na funkcjonalnego bloga.

Ale – bez względu na to, jak dobrze przemyślany może być temat dla niszy, nie jest możliwe uwzględnienie wszystkich funkcji, których może potrzebować właściciel witryny.

Na przykład w przypadku bloga o jedzeniu możesz zdać sobie sprawę, że potrzebujesz lepszego i bardziej zoptymalizowanego sposobu wyświetlania swoich przepisów, lub możesz chcieć, aby Twoje zdjęcia z jedzeniem były łatwo udostępniane na Pinterest. Funkcje takie jak te niekoniecznie są dołączone do motywu.

Aby uzyskać takie funkcje, musisz zainstalować wtyczki.

Oto kilka fajnych wtyczek do blogów spożywczych WordPress, które dodadzą wartości Twojemu blogowi:

Przepis WP Ultimate

ostateczny przepisPróbny & Detale

WP Ultimate Recipe to przyjazna dla urządzeń mobilnych wtyczka do blogów spożywczych WordPress, która pozwala dodawać przepisy do swojego bloga. Możesz go użyć do przekształcenia dowolnego zwykłego motywu WordPress w motyw jedzenia.

Pozwala także użytkownikom udostępniać i drukować Twoje przepisy.

Wersja premium WP Ultimate Recipe odblokowuje funkcje, takie jak pozwalanie użytkownikom na przesyłanie przepisów, ocenianie przepisów, pokazywanie wartości odżywczych i więcej.

Przepisy Simmer

dusićPróbny & Detale

Recipes by Simmer to kolejna wtyczka, która pozwala publikować przepisy na blogu. Oferuje łatwe ustawienia dla listy składników, instrukcji gotowania i innych informacji. Przepisy, które dodajesz za pomocą tej wtyczki, są przyjazne dla wyszukiwarek, ponieważ ta wtyczka używa znaczników schematu Google do budowania struktur przyjaznych SEO.

Składniki na przepis z cykorii

cykoriaPróbny & Detale

Cykoria Recipe Ingredients to ciekawa wtyczka do blogu kulinarnego, która pozwala dodać przycisk kupowania pod wszystkimi składnikami przepisu.

Gdy użytkownicy go klikną, prowadzą do internetowych sklepów spożywczych, w których mogą kupować bezpośrednio. Oczywiście otrzymasz obniżkę za każdą poleconą sprzedaż. Oprócz tego otrzymujesz również cotygodniowe i miesięczne raporty na temat skuteczności twoich przepisów pod względem generowania przychodów.

Gotowany

gotowanyPróbny & Detale

Gotowane to wysokiej jakości wtyczka do receptur WordPress, która jest dostarczana z narzędziem do tworzenia receptur typu przeciągnij i upuść. Posiada również 10 gotowych układów.

Dzięki Cooked każdy z Twoich czytelników otrzymuje stronę profilu. Gotowane jest również wyposażone w licznik czasu, potężny pasek wyszukiwania i informacje o wartości odżywczej dotyczące przepisów / składników. Dla wszystkich funkcji, które oferuje, ta wtyczka jest kompletnym skarbem za 39 USD.

Oprócz tych wtyczek, jest kilka wtyczek, które polecam każdej stronie. Nie są one specyficzne dla żadnej niszy jako takiej i zwiększają wartość każdej witryny, w której są używane. Sprawdź pełną listę tutaj.

Okej – więc to zajmuje się logistyką. Masz domenę, hosting i motyw… oraz kilka opcjonalnych wtyczek.

W tym momencie możesz rozpocząć pracę nad swoim blogiem i określić, jakie tematy będziesz omawiać, jak często będziesz publikować, jakie platformy mediów społecznościowych spróbujesz i tak dalej. Aby to ułatwić, spróbuj wykonać 5-etapowy plan wymieniony poniżej.

Zdobądź blog kulinarny z ziemi – 5 wskazówek do naśladowania

1. Zaplanuj strukturę swojego bloga żywieniowego

Chcesz uzyskać strukturę bloga kulinarnego od samego początku, ponieważ struktura witryny (a zwłaszcza jej główne menu nawigacyjne) określa sposób korzystania z nawigacji przez użytkowników.

Jest to ważniejsze w przypadku bloga kulinarnego, ponieważ jego treść może obejmować kilka kategorii, posiłków, kuchni i innych. Jeśli więc dobrze zrobisz główne menu witryny, zaczniesz dobrze.

Poza tym zastanowienie się nad strukturą witryny lub zaplanowanie menu witryny da ci czas na zastanowienie się, jakie będą Twoje treści i różne rzeczy, które odkryjesz na swoim blogu.

Oto przykład, który zapewni Ci przewagę.

Popularna blogerka kulinarna Kate z CookieAndKate ma pełne menu strony internetowej. Wystarczy spojrzeć na to, jak opisowe są pozycje menu i jak starannie działa rozwijane menu:

cookie-and-kate

Więc jeśli masz witrynę z dużą zawartością, możesz wybrać takie menu.

Do zrobienia – Pomyśl o treści, którą chcesz udostępnić i na tej podstawie naszkicuj menu witryny. Wykonanie tego ćwiczenia na papierze pomoże wypróbować kilka kombinacji strukturalnych, dopóki nie poczujesz, że masz rację.

2. Znajdź odpowiednie tematy i sfinalizuj harmonogram publikowania treści

blady-omg

Najpierw zobaczmy, jak możesz wymyślić tematy na swój blog. Najszybszym sposobem na znalezienie pomysłów na posty jest sprawdzenie, co publikują popularne blogi.

Najpierw zobaczmy, jak możesz wymyślić tematy na swój blog. Najszybszym sposobem na znalezienie pomysłów na posty jest sprawdzenie, co publikują popularne blogi.

Jeśli więc planujesz rozpocząć pracę nad swoim blogiem w ciągu najbliższych kilku tygodni, zacznij od subskrybowania wszystkich blogerów, których podziwiasz. W ten sposób będziesz
otrzymywać regularne aktualizacje na temat swoich najnowszych aktualizacji treści.

Po tygodniu będziesz mieć co najmniej 7-10 e-maili takich jak ten od Juli (z PaleOMG). W swoim pierwszym e-mailu Juli dzieli się wieloma przepisami.

Oto pomysł na post, który możesz łatwo ukraść z jej przepisów:

„X składnik Danie minutowe Y”

Ponadto takie e-maile / biuletyny zawsze zawierają linki do najlepszych treści z blogów. Co oznacza, że ​​będziesz mieć wystarczająco dużo pomysłów na posty na popularne tematy.

Wybierz co najmniej 5 takich pomysłów i zacznij pisać. W międzyczasie będziesz otrzymywać więcej aktualizacji z tych blogów, dzięki czemu Twoja lista pomysłów będzie rosła organicznie.

W części dotyczącej harmonogramu publikacji – po pierwsze, zrozum, że czytelnicy uwielbiają spójne harmonogramy publikacji. Jeśli zdecydujesz się opublikować przepis w każdy piątek, w pewnym momencie będziesz mieć lojalnych czytelników, którzy pomyślą:

„Jane publikuje świetny przepis w każdy piątek. Muszę nadrobić zaległości, aby spróbować w weekend! ”

Rozumiem?

Świetny! Wykonaj tę pracę przygotowawczą – Najlepiej, zanim zaczniesz blog, powinieneś mieć co najmniej 20 gotowych do opublikowania postów. Co oznacza, że ​​jeśli publikujesz dwa razy w tygodniu, będziesz objęty ubezpieczeniem przez ponad dwa miesiące.

3. Utwórz treść (ze szczególnym uwzględnieniem elementów wizualnych)

Część tekstowa treści przyjdzie ci naturalnie. Dzięki Twojej wiedzy w tej niszy. Jednak ten tekst stanowi tylko połowę treści
bo w końcu, jak dobry będzie wyglądać świetny przepis bez pysznych zdjęć…

Niestety fotografia nie jest dla wszystkich naturalna. Ale to nie znaczy, że nie możesz się uczyć.

Niezależnie od tego, czy są to obrazy gotowych potraw, czy składniki, obrazy stanowią dużą część blogu kulinarnego. Co oznacza, że ​​nie da się zrobić z przeciętnymi zdjęciami. Ale na szczęście masz fantastyczne samouczki dotyczące fotografii jedzenia, których możesz się nauczyć:

Jeśli nie masz czasu na naukę, zacznij przynajmniej od tego szybkiego i brudnego hacka:

 • Trzymaj składnik lub naczynie na blacie
 • Trzymaj aparat tuż nad nim
 • Ustaw Autofocus i kliknij

Upewnij się, że podczas fotografowania jest dużo naturalnego światła.

Oprócz zdjęć jedzenia, spróbuj zrobić bardziej kreatywne wizualizacje, takie jak przepisy kulinarne i porady, korzystając z bezpłatnych narzędzi, takich jak Canva lub DesignBold.

Wskazówka dotycząca optymalizacji obrazu – Zoptymalizuj wszystkie swoje zdjęcia za pomocą TinyPNG. To narzędzie pozwala kompresować pliki PNG bez obniżania ich jakości. Kompresując pliki obrazów, uratujesz swoją witrynę przed wzdęciem i spowolnieniem.

4. Zacznij od marketingu w mediach społecznościowych

Ponieważ miłośnicy jedzenia lubią wizualizacje, najlepiej byłoby skupić się na mediach wizualnych, takich jak Pinterest. W rzeczywistości jest całkowicie w porządku, jeśli zaczynasz od samego Pinteresta. Zawsze możesz przejść na inne platformy, gdy nauczysz się, jak zdobywać kolejne osoby na jednej platformie.

Wtyczka zwiększająca popularność na Pinterest: przycisk „Pin It” na Pinterest.

Dzięki tej wtyczce za każdym razem, gdy użytkownik umieści kursor nad obrazem na blogu, zostanie poproszony o przypięcie go do tablicy Pinterest. Ponadto dodaje przyciski Przypnij do wszystkich swoich postów i stron.

5. Zacznij zbierać wiadomości e-mail

Gdy subskrybujesz różne blogi w celu zbierania pomysłów na posty, zwróć uwagę na rodzaj magnesów ołowiowych, których używają do tworzenia list e-mail.

Na przykład Dana z MinimalistBaker oferuje bezpłatny miesięczny przepis dla swoich subskrybentów bloga.

Zauważ, że Dana oferuje cenne zachęty do nowych rejestracji.

Podobnie musisz opracować darmową prezentację, którą rozdasz czytelnikom, którzy subskrybują.

Aby opracować swoje pierwsze gratisowe konto e-mail, po prostu ułóż 5 świetnych przepisów i umieść je w pliku PDF. I jesteś gotowy.

Ponieważ masz teraz zarówno funkcjonalną stronę internetową, jak i plan pracy na swoim blogu, przyjrzyjmy się, jak wybrać odpowiednie metody monetyzacji.

Jak zarabiać pieniądze Blogowanie żywności – niezawodny plan 

Aby zarabiać pieniądze jako bloger żywności, przeanalizuj, w jaki sposób inni blogerzy żywności zarabiają pieniądze. To nie jest trudne zadanie, ponieważ wielu blogerów kulinarnych publikuje swoje raporty o dochodach. Raporty te zapewniają wiele wglądu w sposób, w jaki zarabiają pieniądze (a także wydatki).

Weźmy na przykład miesięczny raport dochodu Pinch of Yum – bardzo popularny blog WordPress.

Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, Pinch of Yum zarabia dobrze, sprzedając własne produkty (fotografia z jedzeniem smacznym i jak zarabiać na ebooku na blogu o jedzeniu).

Być może ty też możesz rozważyć tworzenie produktu do sprzedaży.

Inne zarabiają pieniądze na blogach

Sieci reklamowe

Najszybszym sposobem zarabiania na blogu kulinarnym jest dołączenie do sieci reklamowych. Niektóre sieci reklamowe mają określone wymagania dotyczące ruchu i wyświetleń stron, ale do większości z nich można dość łatwo dołączyć.

Google Adsense to jedna z największych sieci reklamowych oferująca reklamy displayowe, mobilne, wideo i wyszukiwanie. Dołączenie jest bezpłatne i łatwe. Adsense zaakceptuje, nawet jeśli dopiero zaczynasz. Inne sieci reklamowe, które możesz eksplorować, to Media.net, BuySellAds i Infolinks.

Sprzedaż powierzchni reklamowej

Zasadniczo przeznaczasz miejsce na swojej stronie internetowej dla tych, którzy są skłonni kupić miejsce bezpośrednio od ciebie. Sprzedaż miejsca reklamowego zwykle działa z mniejszymi reklamodawcami lub właścicielami.

Możesz utworzyć kilka pól reklamowych o różnych cenach i zachęcić reklamodawców, informując ich, dlaczego powinni reklamować się w Twojej witrynie. A gdy zaakceptują warunki, po prostu otrzymaj płatność za pośrednictwem PayPal. To proste i bezproblemowe.

Programy partnerskie

Dołączenie do programu partnerskiego jest jednym ze wspaniałych sposobów zarabiania pieniędzy. Możesz promować produkty lub usługi związane z Twoją niszą i otrzymywać prowizję, gdy użytkownicy dokonają zakupu za pośrednictwem Twojej witryny.

ShareASales, CJ Affiliate i ClickBank to kilka znanych sieci partnerskich, które możesz eksplorować. Istnieje ponad tysiące reklamodawców oferujących różnego rodzaju produkty i usługi, które możesz promować. Niektóre możesz nawet promować produkty informacyjne sprzedawane przez innych blogerów.

Gorąco polecam promowanie produktów związanych z Twoją niszą.

Uwaga: Dowiedz się więcej o marketingu afiliacyjnym tutaj.

Uruchom stronę członkowską

Jeśli masz coś niezwykłego do zaoferowania, możesz rozważyć założenie witryny członkowskiej. W takim przypadku pobierasz opłaty za odwiedzających.

Możesz pobrać miesięczną lub roczną opłatę członkowską za dostęp do tych informacji. To dobry sposób na zarabianie pieniędzy na blogu kulinarnym, o ile jesteś w stanie naprawdę sprawić, że będzie wart swojej ceny.

Sprawdź jak najwięcej raportów dochodów i zadaj sobie pytanie, z którego kanału dochodu możesz najwięcej skorzystać.

Zacznij od tych raportów dochodów:

Pamiętaj też, że zarabianie pieniędzy na blogu wymaga czasu – zrób więc wszystko, zachowując cierpliwość. Na pewno tam dotrzesz, jeśli spróbujesz wystarczająco dużo.

Wniosek

To tyle, jeśli chodzi o założenie bloga kulinarnego z WordPress. Jeśli masz pieniądze na inwestycje w naukę, sprawdź programy takie jak Food Blogger Pro. Lub zrób następną najlepszą rzecz, obserwuj i studiuj inne blogi z jedzeniem i ucz się od nich.

Wszystkiego najlepszego na swoim blogu kulinarnym!

Czy masz pytania dotyczące konfiguracji lub obsługi bloga? Lub cokolwiek innego na temat tego samouczka? Osiągnąć! Chcielibyśmy poznać wszystkich i dowiedzieć się, jak możemy pomóc.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map